Halve eeuw Zilveren legpenning voor R Bouthoorn Waddinxveen steunt nieuw Sportweek in Waddinxveen We.rmad.ci Coiffures ZONDAG 9 APRIL '95 GEOPEND op basischolen ‘Indianenmuziek* parcours van wielerrronde O», 7-*». ■3 Ook 50e voetbaltournooi Avond van Rode Kruis Opbrengst collecte Geslaagden B-diploma Annelies Ophaaldag rommelmarkt Moerkapelle Vesperdienst bij de RTW Zondag 9 april a.s. Op Tweede Paasdag rondom winkelcentrum de Passage fcr» «Ijl KOOPZONDAG BIJ OOSTERMAN! Rommelmarkt Concordia G. Anker in raadscommissie Discoavond in De Paddestoel groot succes Riagg-cursus ‘Omgaan met kinderen bij echtscheiding ken hoe de scheiding, juist voor de kinderen zo goed mo gelijk kan verlopen. Aan de orde komen: bij wie gaan de bijeenkomsten. De eerste vier kinderen wonen, bezoekrege- worden in het Riagg-gebouw ling, hoe leert een kind weer aan de Goudse Ronsseweg ge- een relatie op te bouwen met houden. Daarna worden om elk van de ouders apart, hoe de week bijeenkomsten ge- kunnen ouders vermijden het houden, die roulerend bij de kind blijvend in hun konflik- deelnemers thuis plaatsvin- ten te betrekken, wat den. betekent het om pc- U bent van harte welkom! Verslapen publiek mist kinderconcert zijn wij speciaal voor u geopend van 11.00 tot 16.00 uur. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 5 APRIL 1995 PAGINA 17 5 Graag tot ziens aan de Nesse 32A (boven Basismarkt) Kanaalstraat - Waddinxveen gaat verhuizen Met vriéndelijke groeten, Hermada Coiffures Ada van Dijken ‘Uiteindelijk werd in het cen trum van onze gemeente een parcours gevonden, waar de door on- van woonhuizen en bedrijfs panden door middel van een uitbouw. P.L.D. Bouthoorn is op 16 fe bruari 1970 met zijn bedrijf begonnen aan de Anna Pau- lownastraat in Waddinxveen. Vanaf 7 april ben ik u graag van dienst in Haar- en nagelstudio Mijn telefoonnummer blijft 01828-13148 MOERKAPELLE - Zaterdag 8 april worden er in Moerka pelle weer goederen opge- ’T GEZELLIGE OPEL-TREFPUNT VAN IIOLLANDS-MIDDEN -Q- De heer Bouthoorn ontving de legpenning ter gelegen heid van zijn 25-jarig onder nemerschap uit handen van mr. T.W. Nieuwpoort, juri disch stafmedewerker van de Kamer van Koophandel. Met de legpenning werd de waardering uitgedrukt voor de wijze waarop de Waddinx- om een kind als ‘gast1 te ontvangen, is overleg tussen ouders over 11221J21i toch nog mogelijk. De cursus is bedoeld voor mensen die er zo goed moge lijk voor willen zorgen dat hun kinderen niet in de knel formatie speelt vooral covers van bekende popsongs uit de jaren zestig, zeventig en tach tig en richt zich daarbij op een breed publiek. Eetcafé en bilj artcentrum De Diamond zal op een gezellig terras de inwendige mens verzorgen met een hapje en drankje. Op het parkeerter rein zal voorts een braderie worden gehouden met een di versiteit zal voorts een brade rie worden gehouden met een diversiteit aan kramen en ar tikelen. door Koert Velders (psycho loog) en Cynthia van der Feltz (pedagoog-preventie- werker). Voor nadere inlich tingen over de inhoud van de kursus, aanvraag van een fol der en voor opgave kan men bellen met Bep Elsas (tel. 01820-16422). In het kader van het thema actieve muziek heeft de werk groep de voorstelling ‘India- nenmuziek1 voor de groepen 1 en 2 van de Waddinxveense basisscholen voor dit school jaar op het programma gezet. De meisjes en jongens zijn en worden op de voorstelling voorbereid door middel van een lesbrief en muziekcasset- te. ‘Indianenmuziek1 is een mu- ziekvoorstelling die wordt ge speeld door Jorn Plas samen met de kinderen. Het voor naamste doel hierbij is om de kinderen een muzikale erva ring te geven door hen zelf mee te laten spelen. Voor de muziek heeft Jorn Plas een keuze gemaakt uit Zuidame- rikaanse indiaanse muziek uit onder andere Peru en Bo livia. Het thema indianen zal de kinderen erg aanspreken en bovendien is hun muziek vin dingrijk en fantasievol. Er zal gebruik worden gemaakt van snaar-, slag- en blaasinstru- zoek naar een andere locatie omdat het parcours aan de Groensvoorde-Wadde-Peu- gemeente met veel plezier leyen-Beethovenlaan haar medewerking en goed- verkeersmaatregelen keuring aan heeft verleend1, aldus Waddinxveens eerste WADDINXVEEN - In de periode van maandag 15 tot en met centen uitleg gaven bij zaterdag 27 mei zal op de velden van de christelijke voetbal vereniging Be Fair in het Warnaarplantsoen voor de 50e de bedrijfsvoetbalcompetitie in het kader van de eveneens een halve eeuw oude Sportweek Waddinxveen worden gehou den. In totaal zijn er negen speelavonden beschikbaar. MOERKAPELLE - De Rode Kruis-colonne Moerkapelle houdt dinsdagavond 11 april om acht uur een informatie avond over de Harry Bacon- stichting in het Rode Kruis gebouw aan de Herenweg. Het thema van de avond zal zijn incontinentie en stoma. De toegang is vrij. Voor in lichtingen tel. 01793-2225 of 01793-3099. van Waddinxveen in Groens- WADDINXVEEN - Vrijdag middag 31 maart is de eerste paal geslagen voor de bouw van de werkplaats, kantoor, showroom en woonhuis van het aannemingsbedrijf van P.L.D. Bouthoorn aan de Noordstaring in Waddinx- veen-Noord. Aansluitend aan deze feeste lijke gebeurtenis heeft de Waddinxveense ondernemer in zijn bedrijfspand aan de Mercuriusweg de oorkonde van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland ontvan gen. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense muziekvereni ging Concordia houdt zater dag 8 april van negen tot vier uur een voorjaarsrommel- markt in de beide lokalen van het clubgebouw De Hoge Noot (J.W. Frisoweg). Alle spullen worden van te voren goed gesorteerd, waar door er per tafel te koop zul len liggen elektrische appara ten (zoals lampen, tv-toestel- len, pick-ups, radio’s), huis houdelijke spullen (kop en schotels, borden, bestek, gla zen), bloempotten, vazen, boeken, spelletjes, puzzels en schilderijen. Is men moe van al dat kijken en kopen dan kan men onder het genot van een kop koffie even uitrusten. Wie nog enke- Mercuriusweg de zilveren le bruikbare artikelen kwijt legpenning met bijbehorende wil kan bellen met W. Faay (tel. 01828-18150) of de spul len even brengen naar De Ho ge Noot op dinsdag- of don derdagavond. De werkplaats was gevestigd aan de Henegouwerweg. Na twee verhuizingen in het Gouwedorp vestigde het be drijf zich in 1977 aan de Mer curiusweg, waarbij in 1984 het woonhuis werd gebouwd. komen tijdens of na de schei ding. De groep is voor vaders en moeders, ongeacht aan wie de kinderen zijn toegewezen. Ex-partners worden niet in dezelfde groep geplaatst. Ui teraard kan elke ouder alleen meedoen. De cursus bestaat uit mini maal 8, maximaal 12 deelne mers. Er zijn 12 wekelijkse nenden van het ’oude’ par cours hebben laten weten het jammer te vinden dat, on danks de overlast, de wieler ronde verplaatst moest wor den. Het bestuur van de Stichting vener zich heeft ingezet voor zijn bedrijf en op die manier gedurende een kwart eeuw de ontwikkeling van de regiona le economie mede heeft bevor derd. Aannemersbedrijf P. Bou thoorn is een bedrijf dat veel ervaring heeft op het gebied van onderhoudswerkzaamhe den aan woonhuizen, maar ook op het gebied van be drijfspanden, het zetten van dakkapellen, het plaatsen van keukens en vergroten 45), op donderdag 18 mei om 9.00 uur en 10.30 uur in de Dick Brunaschool (Zuidplas- hof) en om 13.30 uur in de Dick Brunaschool (Essen- gaarde) en op vrijdag 19 mei om 9.00 uur in Theo Thijssen- school (Kerkweg-Oost), om 10.30 uur in de Prins Willem Alexanderschool (Oranje- laan) en om 13.30 uur in de Sint Jozefschool (Kanaal- weg). menten, zoals onder andere de schelptrompet, de panfluit en charango’s. Waarschijnlijk kan Jorn Plas met deze voor stelling iets verbeteren aan het beeld dat kinderen door gaans hebben van indianen. De voorstellingen die nog worden gehouden vinden plaats op donderdag 27 april om 9.00 uur, 10.15 uur en 13.30 uur in de Koningin Be- atrixschool (Zuidplashof), op vrijdag 28 april om 9.00 uur en 10.15 uur in de Kardinaal Alfrinkschool (Zuidplashof) en om 13.30 uur in Prins Wil- Alex^derschol ^Wingerd haald voor de jaarlijkse rom melmarkt op Konginnedag (zaterdag 29 april). De op brengst is bestemd voor de re formatorische Stichting Woord en Daad. Inwoners van Moerkapelle en directe omgeving die spullen hebben voor de rommelmarkt kun nen dit kenbaar maken door zaterdagmorgen 8 april vóór hegen uur de uitgedeelde fol der of een stuk wit papier op een duidelijk zichtbare plaats voor het raam te hangen. De goederen worden dan opge haald door comitéleden van Woord en Daad. WADDINXVEEN - Maandag avond 10 april komt het reli gieus verzoekplatenprogram ma van de lokale RTW-radio te vervallen. In plaats daar van zal de vesperdienst van uit de hervormde Immanuël- kerk (Prinses Beatrixlaan) worden uitgezonden. De uit zending van het verzoekpla tenprogramma op maandag avond 17 april (Tweede Paas dag) gaat wel door. Verzoeken voor deze uitzending kunnen, zoals gebruikelijk, worden in gediend op het adres Stati onsstraat 19, 1741 HN Wad dinxveen. De uiterlijke inle verdatum is donderdag 13 april. WADDINXVEEN - Op voor stel van de PCW-fractie in de Waddinxveense gemeente raad is, in verband met de te- rugtreding van C. de Jong, als lid van de raadscommissie I, benoemd G. Anker (Vijver- laan 52). De heer Anker stond op de kandidatenlijst voor de in maart vorig j aar gehouden gemeenteraadsverkiezingen. De voordracht voldeed vol gens het college van B. en W. aan het hieromtrent bepaal de in de gemeentelijke veror dening. De voetbalcommissie, be staande uit J. Verhagen, M. Monster, A. Beumer en I. Re- horst, verwacht dat dit jaar opnieuw zo’n twintig bedrij ven of combinaties zich voor dit tournooi zullen opgeven. Ook voor het damesvoetbal kunnen zich diverse teams opgeven, zelfs uit de directe omgeving van Waddinxveen. Elke avond zal om zeven uur beginnen en ondanks de steeds toenemende stijgingen zullen de inschrijfgelden de zelfde zijn als in de afgelopen jaren. Informatie hierover is te verkrijgen bij secretaris J. Verhagen, tel. 01828-16210. Eén ander hoogtepunt van de Sportweek Waddinxveen is WADDINXVEEN - Op initiatief van de Werkgroep Onder wijs Ondersteunend Programma (WOOP) is vorige week doncferdag 30 maart begonnen met de eerste drie voorstel lingen voor Waddinxveense scholieren van het kleuterpro- gramma ‘Indianenmuziek1. Er staan deze en volgende maand nog twaalf voorstellingen op vier dagen op het pro gramma. Ook enkele verenigingen zul len zich hier presenteren. Voor de kinderen zijn er enke le kermisachtige attracties zoals een vliegtuigdraaimo- len, een springkussen, pony- rijden, touwtje-trek en pop corn en suikersprin. Voor de burgerronde kan nog worden ingeschreven tot en met zaterdag 15 april. In schrijfformulieren kunnen worden opgehaald en ingele verd bij de Shell-pmopstati- ons aan de Zijde (Boskoop), Juliana van Stolberglaan (Waddinxveen), Ridder van Catsweg (Gouda) en Dorps straat (Zevenhuizen). De ron de staat open voor inwoners van Waddinxveen en omstre ken. WADDINXVEEN - In het Gouwebad ’de Sniep’ is dins dag 28 maart gezwommen voor het B-diploma. Namens de Nationale Zwemraad was C. Rijkers als afgevaardigde aanwezig. De beoordelings commissie bestond uit W. van Minnen, R. Hogerbrugge en C. Slagter. Er waren deze keer 28 kandidaatjes, die al len zijn geslaagd. De namen van de geslaagden zijn: Stèphanie van der Eijk, Jennifer Hartmans, Esmé Spoor, Kim de Niet, Rick Lui- jendijk, Paula Brouwer, Lise- lotte Gijzemijter, Joshua Kemper, Menno Hulst, Jets- ke Wiersma, Angelle v.d. Berg, Janine Zuidbroek, Joyce v.d. Velde, Mark Kra nendonk, Joost Borst, Mare Velu, Jeroen van der Helm, Mitchel Klatt, Roxanna Be- nink, Jacinta Bottemanne, Joost Ganzeveld, Ivonne Keesman, Marjoleine van Doorn, Tineke Brandhorst, Vincent Smits, Tamara Brij- er, Richard Pennewaard en Ivonne van Dijk. het-optreden van het voetbal team van Veronica. Op zaterdagmiddag 3 juni zullen zij om twee uur een wedstrijd spelen tegen een elftal samengesteld uit de deelnemers aan het bedrijfs voetbal. De bedrijven die het afgelo pen jaar hebben deelgenomen krijgen automatisch een brief. Mochten er (nieuwe) be drijven zijn die ook aan het voetbalevenement willen deelnemen dan kunnen zij contact opnemen met J. Ver hagen en daar krijgen zij alle informatie. De finale bij zo wel de dames als de heren zal worden gehouden op zater dag 27 mei. WADDINXVEEN - De zater dag gehouden extra disco avond in wijkgebouw De Pad destoel (Lijsterbesstraat) voor de jeugd van 9 tot en met 14 jaar, was een groot succes. Er kwamen meer dan hon derd bezoekers op deze disco af. Dit is een absoluut record voor De Paddestoel. Eén van deze bezoekers ging met de nummer één single uit de top-50 naar huis, die te win nen was met de entreekaar- tenloterij. Drive-in discotheek The Fly ing Dutchman met de dj’s Remco en Edwin verzorgde met de muziek. Op vrijdag 21 april van 19.00-21.15 uur is er weer de maandelijkse dis- co-avond in De Paddestoel voor de jeugd. Deze keer is het thema zwart en wit. Het is dan de bedoeling dat de be zoekers in het zwart en wit gekleed naar de disco gaan. De toegangsprijs is zoals al tijd één gulden. bruikbaar was geworden. Burgemeester Van der Lin- burger in de rondekrant, die den schrijft dat vele omwo- volgende week in een oplage van 50.000 stuks huis-aan- huis verspreid zal gaan wor den in de Waddinxveense re gio. Zoals bekend moest de wie lerronde noodgedwongen op WADDINXVEEN - Waddinxveens burgemeester C.M. van der Linden erkent in zijn voorwoord, dat hij voor de ronde krant van de derde Ronde van Waddinxveen op Tweede Paasdag (maandag 17 april) schreef, dat het niet makkelijk was .een nieuw parcours te vinden dat aan alle eisen vol deed. WADDINXVEEN - De in Waddinxveen gehouden col lecte voor Simavi, die in het teken stond van de aanleg en verbetering van drinkwater voorzieningen in ontwikke lingslanden, heeft ƒ9.343,10 opgebracht. Simavi werd in 1925 opgericht met als doel de armste bevolkingsgroepen in de Derde Wereld een betere gezondheidszorg te kunnen bieden. Vandaag de dag steunt Simavi ruim 140 gezondheidszorgprojecten waarbij ruime aandacht wordt besteed aan de verbete ring van het medisch trans port, medisch apparatuur, medicijnen, blindheidsbe- strijding, opleiding van ver pleegkundigen en vroedvrou wen en de aanleg van drink water en sanitarie voorzie ningen. Simavi is een parti culiere hulporganisaties en is dus uitsluitend aangewezen op financiële steun vanuit de Nederlandse samenleing. Wielerronde Waddinxveen heeft hoge verwachtingen van het nieuwe parcours. Het hoopt dan ook dat de huidige lokatie tot in lengte van jaren gebruikt kan worden voor de wielerronde, vooral nu de centrumontwikkeling van de Passage nu definitieve vor men krijgt. ‘Een beetje wielerronde be hoort nu eenmaal in een ge zellig centrum te worden ver reden1, is het bestuur van de Stichting Wielerronde Wad dinxveen van mening. ‘Wij hopen dat de bewoners langs onze nieuwe parcours ons net zo steunen als langs het oude parcours. Daar hadden we een goede band met hen1. Bewoners langs het nieuwe parcours zullen daags voor de wielerwedstrijd middels een brief geïnformeerd worden omtrent enkele bijzonderhe den aangaande de ronde. Het randprogramma voor de wielerronde, die op Tweede Paasdag om twaalf begint, is vrijwel rond en zal zich afspe len op het parkeerterrein van de Passage (ingang Juliana van Stolberglaan). De Goudse rockformatie Des perado zal de gehele middag live-muziek ten gehore bren gen vanaf een professionele podiumwagen. De 8-mans WADDINXVEEN - Wellicht mede door het aanbreken van de zomertijd hebben te veel mensen het goed georgani seerde en met enthousiasme uitgevoerde kinderconcert van kwartet mèt (een samen werkingsinitiatief van de mu ziekscholen Gabriëla Lukas- sen en Ton van der Wolf) zon dag voor een week moeten missen. De Remonstrantse Kerk aan de Zuidkade was de plek waar de gedreven muziekdo- J de door hun uit te voeren mu ziekwerken en interessante demonstraties hielden op hun instrumenten. Zo werd er ge musiceerd op twee blokflui ten tegelijk in een muzikale vertolking van twee ruziënde mannen en bracht de tubaist van kwartet mèt een heus concert op een tuinslang. Het ’kwartetspel’ van deze muzikanten kwam tot ttit- drukking in een levendig ei gen arrangement van ’Teddy Bears’ Picnic’. Tot slot van dit kinderconcert werd er de ei gen gecomponeerde ’Beren- blues’ gespeeld met een actie ve rol voor het jonge publiek en ’jazzy’ zang van Gabriëla Lukassen. GOUDAWADDINXVEEN - Het Riagg Midden-Holland is weer begonnen met de cursus ’Omgaan met kinderen bij echtscheiding’. Deze cursus wordt ieder voor- en najaar gegeven en duurt ditmaal tot maandag 26 juni. Als ouders gaan scheiden is dat ook voor de kinderen een ingrijpend gebeuren. Wie gaat scheiden zit midden in de emotionele en praktische problemen. In deze verwarrende situatie moet veel geregeld en bepraat worden. Soms merken ouders dat hun kinderen zich anders gaan x gedragen. Ze zijn opeens las- ten te betrekken, wat tiger of juist heel stil en geslo- betekent het om alleen op te De gratis cursus wordt geleid ten of het gaat op school niet voeden, hoe is het goed. Sommige kinderen ge ven ogenschijnlijk geen pro blemen terwijl de ouders het belangrijke opvoedingszaken gevoel hebben dat er iets niet toch nog mogelijk. klopt. De cursus is bedoeld In twaalf bijeenkomsten wordt met ongeveer tien ou ders in groepsvorm bespro- Foto s van de braderie en een jongerenprogramma zoals die werden gehouden tijdens de tweede wielerronde waard 2. (Foto s: Archief - Stichting Wielerronde Waddinxveen). Uit handen van mr. T.W. Nieuwpoort van de Goudse Kamer van Koophandel krijgt de heer P.L.D. Bouthoor.. (midden op de foto en naast hem zijn echtgenote) de zilveren legpenning van de Goudse Kamer. (Foto: Sjaak Noteboom). 5 f I i TEGENOVER DE HEFBRUG Thorberkestraat 1, De Aarhof, Alphcn aan den Kijn, tel. 01720-76141. ,z h?»

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 17