Paasconcerten Politie houdt Afrikaanse muzikant geeft les in Kreater van jubilerend Vox Jubilans PvdA praat over nieuwe kerntaken Theo den Boon op Holland Art Fair Europa Kinderhulp zoekt gastgezinnen oplichter aan Purim-feest Gekantelde vrachtwagen I Collecte Kinderhulp Orgelconcert in Brugkerk Frontale aanrijding WADDINXVEEN - Don derdagmiddag vond op de Jan Dorrekenskade-Oost een frontale aanrijding plaats. Een 20-jarige Waddinxveense automo bilist reed om een stil- taande auto heen en bots te daarbij frontaal op een tegenligger, een 54-jarige Rotterdamse automobi list. Opbrengst collecte Rookverbod Sterrenborgh KVO op bezoek bij slager Peter Compeer Stoere Maatjes op modeshow in Boskoop Fiets gevonden Bingo De Paddestoel PAGINA 21 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 5 APRIL 1995 De Waddinxvense kunstenaar Theo den Boon is met de Regionale Kunststichting Gouda vertegenwoor- werk in diverse disciplines. Europa in investeren in de relatie bur- ger-gemeente, een levende en leefbare gemeente en behoud van het niveau van de voor zieningen, met zorg voor be taalbaarheid. (houtsnedes en schilderijen), Magda Knap (olieverf op doek), Eka Kunst (grafiek), Carina Mathot (glasobjec ten), Heleen Proost (gelaagde schilderijen op linnen/plexi- glas), Marieloes Reek (olie- paneel), Gerard Rietbergen (vormgeving en vrij werk), Eddy Seesing (fotografie), Jo- landa Stil (schilderijen en ob- (olie op linnen), Theo den Boon (werken op papier), Cees Broehs (beelden), Cor WADDINXVEEN - In Wad- dinxveen werd vanaf de Zuid- kade een lila herenfiets ATB (merk Giant, type Chicago) gestolen en vanaf de Tessel- schadelaan een zwarte ATB herenfiets (merk HMC). GOUDA/WADDINXVEEN - Eén van de nieuwe deelnemers aan de Holland Art Fair in het Haagse Congresgebouw is de Regionale Kunststichting Gouda. Bij deze stichting zijn on geveer honderd beeldend kunstenaars uit Gouda en de regio Midden-Holland aangesloten, onder wie de Waddinxvener Theo den Boon. ‘Een tekort aan speelruimte j ons niet voorstel len, maar er zijn vele kinde ren die niet buiten kunnen spelen als het mooi weer is. Geef hun nu die kans en laat ze hier lekker in het zonnetje riekunst), Hanneke Suringh (acryl/oliepastels) en Cees van der Veer (kleuretsen). De Regionale Kunststichting WADDINXVEEN - Vrijdag avond 7 april om acht uur is er in wijkgebouw De Padde stoel (Lijsterbesstraat) weer een bingo-avond. De prijzen zijn deze avond een beetje in de sfeer van Pasen. De avond is voor 12-jarigen en ouder. De toegang is gratis. ger en zijn assistent bezig wa- volgen van roken en passief roken en over stoppen met ro ken. Het anti-rookbeleid wordt on der andere ondersteund door van de slager. Om te proeven werd er runderschnitzel ge braden en lag er een salade klaar op de bordjes. Hiervan werd volop genoten. Hierna gingen de dames weer terug naar de slagerij waar een deel van een varken op de werkbank lag. Ook hiervan vertelde de slager weer van alles over de soorten vlees en want voor iedereen lag er een waar bepaalde vleessoorten zelfgemaakte rookworst terug te vinden zijn bij het varken. Peter Compeer vertelde van het ‘vette spek tot het var kenshaasje*. Tussendoor wer den er steeds vragen gesteld door de aanwezige dames. Na deze uitgebreide voorlichting WADDINXVEEN - Vorige week dinsdagmorgen verloor een trekker met oplegger twee bundels balken op de ro tonde in de Beijerincklaan. Vermoedelijk heeft de 46-jari- ge chauffeur uit Harderwijk de rotonde iets te snel geno men waardoor een paar span banden braken en het hout van de oplegger viel. Het ver keer is een uur lang omgeleid via de Tweede Bloksweg. Donderdagochtend is bij het schoonmaken van een meng machine bij een bedrijf op Coenecoop een 37-jarige Wad dinxvener met zijn onderarm bekneld geraakt. Hij liep daarbij een diepe snijwond op in de onderarm. Hij is per am bulance naar het Goudse Groene Hart Ziekenhuis ver voerd. WADDINXVEEN - De afde ling Waddinxveen van de Ne derlandse Christen Vrouwen Bond (NCVB) houdt woens dagavond 12 april om kwart voor acht in De Hoeksteen (Esdoomlaan) haar maande lijkse vergadering. Gast deze avond is W. Huizing uit Den Haag. Hij komt het een en an der uitleggen over het Joodse Purimfeest. Ook worden er speciale koe ken gebakken. ravotten'. Gastouder zijn is niet moei lijk. Het enige wat er wordt gevraagd is een ruim hart. Een hart dat van kinderen houdt. Gastouder kunnen op die manier ervaren hoe het is daadwerkelijk hulp te bieden. Genieten van een lachend kind, een kind dat in een Waddinxveens gezin echt kind kan zijn. Zien dat het gastkind weer naar huis gaat met een gezonde kleur op zijn of haar wangen. Hopend dat hij of zij volgend jaar weer mag terugkomen bij die aar dige mensen in Holland. Wie zich opgeeft als gastou der krijgt iemand van Europa Kinderhulp op bezoek om te praten. Dit is geheel vrijblij vend. Verteld wordt wat men van het gastkind kan ver wachten en wat men van Eu ropa Kinderhulp mag ver wachten. De vrijwilligers WADDINXVEEN - Volgende week wordt in Waddinxveen gecollecteerd voor het Natio naal Fonds Kinderhulp. De collecte staat in het teken van het 35-jarig bestaan van het fonds. Dit zevende lustrum is geen reden om iets te vieren maar juist een kans om de nood zaak duidelijk te maken van de hulp die het fonds biedt. Al 35 jaar zet het Nationaal Fonds Kinderhulp zich in voor kinderen die in Neder land opgroeien in tehuizen of werken midden in het groen, pleeggezinnen. Gelukkig dat er pleeggezinnen en tehuizen zijn die voor deze kinderen doen wat ze kunnen. Vaak echter ontbreekt het aan mogelijkheden om ‘wat extra’s* te doen om hun leven wat meer kleur te geven. Daarnaast worden de bijdra gen van de overheid elk jaar krapper. Particuliere steun is daarom onontbeerlijk voor deze kinderen. Het Nationaal Fonds Kinder hulp stelt zich tot taak gelden bijeen te brengen. Het inge zamelde geld komt terecht bij instanties die vallen onder de werd er een pauze gehouden, waarna alle dames deel kon den nemen aan een quiz. Hieruit bleek duidelijk of men wel of niet had opgelet tijdens de ‘les‘. Terwijl de sla- spreid over de schadelijke ge- i1 1 - 112 ren om de quiz na te kijken was er wederom gelegenheid om iets te drinken. Aan het eind van de avond bleek dat een van de aanwezigen duide- het rookgedrag te bespreken lijk heel goed had opgelet. Zij ging met de hoofdprijs naar huis. De dames keerden echter niet met lege handen naar huis, WADDINXVEEN/BOSKOOP - De nieuwe in het winkelcen trum Groensvoorde gevestig de kinderkledingwinkel Stoe re Maatjes van Mary Stelling en Jeannine Ferweda doet dinsdagavond 11 april om acht uur mee aan een werve lende modeshow in de Rozen burcht te Boskoop. Deze show, die onder leiding van Christian Akse Haarmode wordt gehouden, zal de laat ste haarmode, maar ook de kapsels uit de jaren zestig presenteren. Aan de modeshow zullen - naast Stoere Maatjes Kinder kleding en Christian Akse Haarmode - ook Blue Star Jeans Casuals, Beautycen trum Cosmiq, Koetsier schoe nen en De Bloembinderij deelnemen. Zij zullen er gezamenlijk voor zorgen dat het publiek een overgetelijke avond zal heb ben en dat de vele modellen van groot tot klein er voor treffelijk uit zullen zien. Voor de show zijn kaarten a ƒ10,- te verkrijgen bij Stoere Maatjes aan de Groensvoorde in Waddinxveen of bij een van de andere genoemde winkels. Met de toegangskaarten wordt tevens kans gemaakt op schitterende prijzen. WADDINXVEEN - Zaterdag- Europa Kiderhulp. avond 8 april om acht uur geeft de bekende organist Pe ter Eilander een concert in de hervormde Brugkerk (Kerk- weg-Oost). De talentvolle or ganist heeft een programma samengesteld dat geheel is gericht op de lijdenstijd met werken van Wybe Kooymans (Pieter Stolk - ‘Als ik in ge dachte sta*) en het mooie in getogen ‘O Gij die onze schuld woudt boeten* (Feike Asma) en Handel. Verder Fuga in G. WADDINXVEEN - De afde ling Waddinxveen van de Ka tholieke Vrouwen Organisa tie 1980 te gast geweest bij Keurslager Compeer in het winkelcentrum Groensvoor de. De dames werden ontvan gen met een kopje koffie, waarna men verzocht werd plaats te nemen in de slage rij- Hier was een hele werkbank gereed gemaakt met een stuk rund. Een deel van het vlees werd door slager Peter Compeer verklaard en een ander deel werd nog ontleed en gesne den, waarna eveneens een uitleg plaats vond over de verschillende soorten vlees. Duidelijk werd beschreven op welke plaats de biefstuk zit, sucadelappen en entre-cote. Hierna was er even pauze. De dames kregen een glaasje aangeboden door de vrouw I bijeenkomst in hotel-café-restaurant De Unie (Kerkweg- I Oost) die voor iedereen toegankelijk. I De Partij van de Arbeid heeft ning. Een bijdrage aan een vakantiekamp, een zwem abonnement en de Kinderte lefoon zijn concrete voorbeel den van hulp. Belangrijkste 2xl_. is en blijft dat het geld recht streeks ten goede moet ko men van het kind. WADDINXVEEN - De Hervormde Gemengde Zangvereni ging Vox Jubilans, die dit jaar met diverse activiteiten het 50-jarig bestaan viert, werkt deze en volgende maand eefi druk concertprogramma af. De man kreeg voor een proef rit een auto mee en liet een auto achter. De auto die hij achter liet bleek echter niet van hem. Deze truc had hij daarvoor al enkele malen eer der toegepast, onder andere in Tubbergen. Hij is dan ook overgedragen aan de politie daar, die het verdere onder zoek doet. Bijeen» inbraak ip een vereni gingsgebouw aan de Jan Wil lem Frisoweg werd een aan tal flessen drank alsmede wat klein geld meegenomen. De inbraak vond plaats in de nacht van zondag op maan dag 27 maart. Aan de Tweede Bloksweg werd in de nacht van woens dag op donderdag ingebroken in het kantoor van een tuin- dersbedrijf. Men sloeg aan de achterzijde een ruit in om binnen te komen. Er werd een kluisje uit de muur gebroken waarin geld en waardepapie ren zaten. Donderdagmorgen werd bij een doe-het-zelfzaak aan de Noordkade een 35-jarige Waddinxvener op heterdaad betrapt toen hij bij de kassa enkele artikelen niet afreken de. Hij is overgedragen aan Antilope in Lisse WADDINXVEEN - Zondag 2 april hield de atletiekvereni ging De Spartaan in Lisse het Nederlands kampioenschap op de weg voor veteranen, waaraan ook door het Wad- dinxveense Antilope werd meegedaan. Er werd gelopen onder een stralende zon, een strakke hemel en met 16 gra den en op een mooi parcours bij de Keukenhof en door de eerste kleurige bollenvelden. De mannen liepen zo’n 15 ki lometer, de dames konden met twee rondjes volstaan om tot hun 10 kilometer te ko men. Bram Lindhout en Wim Schild van Antilope hadden zich laten inschrijven bij de mannen 65+; in deze catego rie waren toch nog 11 deelne mers. Bram Lindhout is in zulke wedstrijden niet kansloos voor een podiumplaats bij de eerste drie, maar dit keer ging het wat moeilijker en was de concurrentie te groot. Wil v.d. Lee (DAK) won in 54.58 en Siem Herlaar (DEM) volgde in 58-32, terwijl Theo Hopman (Trias) derde werd in 62.38. In een tijd van 66.03 wist Bram Lindhout toch nog vijf de te worden. Wim Schild liep in een vast tempo naar een mooie achtste plaats in 76.48. Belangrijker dan plaats en tijd vonden beiden echter het ontmoeten van sportvrienden en de voldoening van het meedoen aan een wedstrijd waar, de leeftijd in aanmer king genomen, heel goede prestaties werden geleverd. Nadat het koor de eerste maanden van dit jaar hard aan het studeren is geweest voor de opnamen van twee cd’s - een speciale jubileum-cd en een cd tezamen met diver se andere koren ter gelegen heid van 50 jaar bevrijding, wachten nu eerst de paascon certen en daarna optredens in verband met een halve eeuw Nederland vrij. Vanavond (woensdag 5 april) is Vox Jubilans in de Nieuwe Kerk te Katwijk aan Zee, waar het op uitnodiging van de hervormde evangelisatie- commissie wordt opgetreden. Naast het koor zingt daar ook een jongerenkoor uit de eigen gemeente. Jaap van Rijn, organist van de Nieuwe Kerk, zal de koor en samenzang op het prachti ge Van den Heuvel-orgel be geleiden. De verbindende teksten worden uitgesproken door ds. WJ. Glashouwer, predikant in Katwijk aan Zee. De avond begint om acht uur en de toegang is vrij. Tien dagen later, op de avond van de stille zaterdag 15 april, is in de Grote- of St. Janskerk te Gouda weer de jaarlijkse passie- en paas- stonde van Vox Jubilans. Al vele jaren geeft het Waddinx- veense koor daar op deze avond een concert, waarvoor ook ieder jaar zeer grote be langstelling bestaat. Dit jaar werken aan deze avond ook weer verschillende bekende musici mee, onder wie Bas Ramselaar (bas-bari- ton), Peter Doberitz (cello), de gebroeders Brouwer (trom pet) en Jan Mulder (orgel). De algehele muzikale leiding is in handen van Vox-dirigent Pieter Stolk. Ook het jeugdkoor van Vox Jubilans verleent op deze avond haar medewerking. Samen met het grote koor staat daar dus een koor van ruim 200 zangers en zange ressen. Ds. W. van Gorsel, predikant in Schoonhoven, verzorgt deze avond de medi tatie. Waddinxveners wordt daar om gevraagd zich op te geven als gastouder voor een perio de van drie weken in de zo mervakantie. ‘Neem een kansarm kind op in uw gezin en geef het tijdens die weken alle liefde en aandacht die ei genlijk elk kind verdient. Zo zien uw eigen kinderen ook wat het werkelijk betekent om te delen, om niet alles vanzelfsprekend te vinden*, Concerto in Èdur G.J. aldus Europa Kinderhulp. J.L. Krebs, ‘O Godd’lijk Lam kunnen wij onschuldig* (Jan Zwart), een Fughetta van J.G. Basitaans, Toccata in G. Majeur (T. Du bois) en een koraalfinale van Feike Asma met samenzang. vallen, kunnen bestaande taken goedkoper georgani seerd of zelfs geschrapt wor den? Maar ook: worden bur gers voldoende betrokken en kan er niet meer aan particu liere organisaties worden overgelaten? Kortom, politieke vragen met mogelijk ingrijpende gevol gen voor burgers en organisa ties. In de voorbereiding door de gemeente zijn de huidige taken op een rijtje gezet en zijn er aandachtspunten aan gegeven. Verder is de ge meentebegroting doorgespit en vergeleken met die van an dere gemeenten. Tot eind april is het woord aan de gemeenteraadsleden en de politieke partijen om keuzen te maken. De Partij van de Arbeid wil daarbij de burgers en hun organisaties betrekken. Dinsdagavond 18 april is daarvoor de gelegen heid. *Wij willen dan graag samen met zoveel mogelijk mensen en groepen spreken en uw op vattingen horen. De gemeen teraadsleden van de PvdA zullen daarmee rekening houden. Mocht u verhinderd zijn, dan kunt u met ons ook een aparte afspraak maken*, aldus de uitnodiging van PvdA-voorzitter drs. Dirk Lont. De hoofdaandachtspunten in de kerntakendiscussie van Waddinxveen zijn wonen en WADDINXVEEN - Europa Kinderhulp is ook in Waddinx- jëcten)7 Ger "süpheërt* (matë- veen op zoek naar gezinnen die voor drie weken in de zomer- - - - Wet op de Jeugdhuïpverle- vakantie buitenlandse kinderen willen opvangen. Aanmel- dingen kunnen worden doorgegeven aan de vrijwilligsters Monie Wijnstra (tel. 01828-11953) en Jannie Visser (tel. 01802-1395). Gouda is een belangenorgani satie die financieel wordt on dersteund door de gemeente Gouda, het bedrijfsleven en particuliere donateurs. Deel nemers worden aangenomen middels een ballotagesys- teem. De stichting beschikt over een eigen expositieruimte, de Stadsgalerie, gevestigd in een 17e eeuws pandje in de monumentale Goudse bin nenstad. Jaarlijks trekt de Stadsgalerie meer dan 10.000 bezoekers. Maandelijks exposeren twee of meer bij de Regionale Kunststichting Gouda aange sloten leden hun werk in de Stadsgalerie. Ook worden er thematen toonstellingen, lezingen en evenementen georganiseerd, zoals de jaarlijkse open ate- lier-route. Daarnaast zijn er uitwisselingsprogramma’s, zowel in binnen- als buiten land. zelfgemaakte klaar. Het was voor de Katholieke Vrouwen Organisatie een bij zonder geslaagde avond dankzij de uitstekende ver zorgde avond door Keursla- in het werkoverleg en door ar tikelen in het personeelsblad van Sterrenborgh te plaat sen. Alle bedrijfsonderdelen hebben een half jaar de tijd gekregen om naar de nieuwe regelgeving toe te groeien. Om het rookverbod in open bare ruimten duidelijk zicht baar te maken zullen op di verse plaatsen stickers en bordjes geplaatst worden. Uiteindelijk hoopt Sterren- ger Compeer, zijn assistent borgh met het anti-rookbeleid en zijn vrouw. te komen tot een nog betere gezondheid van de medewer kers. WADDINXVEEN - Zoals bekend is de gemeente Waddinx- I veen onlangs gestart met een kerntakendiscussie. Dat ge meentelijke taken van nu worden tegen het licht gehouden met mogelijk ingrijpende gevolgen voor burgers en groepe ringen. Dinsdagavond 18 april om acht uur houdt de afde- I ling Waddinxveen van de Partij van de Arbeid daarover een I een groot aantal organisaties I een uitnodiging gestuurd om I samen te discussiëren. Iedere I burger kan daaraan ook mee- I doen. De sociaal-democraten I vinden het van groot belang I dat veel mensen betrokken worden. Want het gaat om het uitzetten van een koers over wat de gemeente moet doen of laten. Daarbij moeten keuzen worden gemaakt voor de toekomst van de gemeente I en haar inwoners. I Bij een kerntakendiscussie I komen vragen aan de orde I als: doet de gemeente het wel I goed, doet ze de juiste dingen, zijn er misschien nieuwe taken? Kunnen subsidies ver- Kinderen zijn volgens Europa voorwaarde voor uitkeringen Kinderhulp altijd het eerst de dupe van bezuinigingen. De extra’s gaan ervan af. Vaak worden er voor deze groepen inzamelingsacties gehouden. En heel vaak denken wij dan ’Kon ik maar werkelijk iets doen’. Dat kunt u. U kunt gastvrij zijn voor een kind dat zijn ‘slechte omstandigheden* even wil ontvluchten*, aldus In de nacht van zaterdag op zondag vond op de Piasweg een eenzijdig on geval plaats waarbij een 22-jarige automobilist met zijn voertuig in de sloot belandde. Zowel hij als zijn 36-jarige passa- giere liepen daarbij geen letsel op. WADDINXVEEN - Maandagochtend 27 maart is bij een au tomobielbedrijf op het bedrijvenpark Coenecoop een 25-jari- ge Hagenaar aangehouden op verdenking van oplichting. de politie en hem zal een transactie van ƒ200,- worden aangeboden. Aan de Koningin Wilhelmina- singel werd in de nacht van donderdag op vrijdag inge broken in een personenauto door het forceren van het slot. Uit de auto werden weggeno men een radio en een zonne bril. Wel eens een écht grote keuken in bedrijf gezien of een oogheelkundige loserdemonstrotie meegemaakt? Dat kan op 8 april a.s. Volg de groene route tijdens de Open Dag van het Groene Hart Ziekenhuis in Gouda. Van 11.00 - 16.00 uur. Aan de Holland Art Fair, die van donderdag 13 tot en met maandag 17 april (Tweede Paasdag) wordt gehouden, Fafiani (polustyreen reliëfs), neemt een delegatie van Araun Gordijn (schilderijen), twintig kunstenaars deel met Studio Hesseling (toegepaste werk in diverse disciplines. en vrije kunst), Judith Ivens Dat zijn Annemieke Aerssens (fotografie), Marisa Keller (olie op doek), Peter Bartels Talking drum. die workshops percussie geeft door het hele land, probeert hij de Waddinxveners in Kre ater te laten zien, horen en voelen hoe zijn volk de emo ties beleeft en zich uit. Er zijn komende zaterdag drie workshops van 11.00- 12.00 uur (voor kinderen van 4-9 jaar en hun ouders), van 12.30-13.30 uur (voor 10 jaar en ouder) en van 14.00-15.00 uur (alleen volwassenen). Afrikaanse muziekinstru menten worden tijdens de workshop beschikbaar ge steld. Deze workshops worden in samenwerking met Kreater georganiseerd door de Kern groep Ontwikkelingssamen werking Waddinxveen, die dit jaar 20 jaar bestaat. De kosten bedragen ƒ5,- per persoon. Opgave bij Corrie Smallegange (tel. 01828- 14401) of bij Kreater (tel. 01828-14422). De Waddinxveen gehouden col lecte voor het Nationaal Reu mafonds heeft 12.582,- (vo rig jaar 12.935,70) opge bracht. Het geld wordt onder andere besteed aan weten schapelijk onderzoek, indivi duele hulp aan reu- mapatiënten, aangepaste va kanties, subsidie aan reu- mapatiënten organisaties en verenigingen. Het landelijk bestuur heeft de leden van het plaatselijk comité en de collectanten be dankt voor hun inzet. Zij die de collecte gemist hebben kunnen hun bijdrage alsnog storten op postgiro 174 of banknummer 70 70 70 848 ten name van Het Nationaal Reumafonds te ’s-Gravenha- ge. Er is weer een prachtig, af wisselend programma sa mengesteld, waarin de koor zang, instrumentale soli en de samenzang elkaar afwis selen. De koren brengen wer ken ten gehore van Bach, Brahms, Jan Pasveer, E.L. Ashford en de dirigenten Pie ter Stolk en Jan Mulder. Ook deze avond in de St. Janskerk begint om acht uur. De toegang voor deze muzi kaal boeiende avond is met vijf gulden (inclusief tekst boekje) bewust laag gehou den, zodat het voor niemand een belemmering zal zijn dit concert bij te wonen. Na deze optredens in Katwijk aan Zee en Gouda zingt Vox Jubilans op donderdagavond 27 april in de Oude Kerk te Amsterdam (samen met het Canadese koor Liberation ’95), op vrijdag 5 mei weer in de St. Janskerk te Gouda en op zaterdag 6 mei in de Grote Kerk te Dordrecht. Hierna wacht dan op zater dag 20 mei de grote Vox Jubi- lans-jubileumdag met een herdenkingsdienst in de Brugkerk te Waddinxveen met aansluitend receptie en reünie in De Hoeksteen (Es- doornlaan). WADDINXVEEN - De Afri kaanse percussionist Alpha Camara komt zoals bericht zaterdagmiddag 8 april naar het centrum voor kunstzinni ge vorming Kreater (Kerk straat). Hij laat de bezoekers daar kennismaken met de grondbeginselen van Afri kaans drummen en hij geeft wat gevoel voor Afrikaanse ritmes. Alpha Camara uit Guinée is een zeer kundig musicus en docent. Hij kent de eeuwen oude ritmes, dansen en ge zangen uit Afrika. En hij weet zijn leerlingen in een korte tijd veel te vertellen over de rituelen en tradities bij geboorte, oogstfeesten, volle maan. Er is zelfs muziek voor de levensgenieter, voor de oude man, voor de vogels die in Afrika overwinteren en natuurlijk zijn er de vele lief desliederen. Alpha Camara geeft voorna melijk les op de tam-tam (djembé) en de doundoumba (een olievat aan "beide zijden bespannen met koeiehuid), maar hij bespeelt ook de bou- garabous (drie of vier hoge houten trommels met ver schillende toonhoogten), de talking drum en verscheidene kleine percussie-instrumen- ten. Samen met Pieter Pennings, WADDINXVEEN het verblijf van het gastkind altijd klaar. Pas na het ge sprek met één van de vrijwil- wetgeving, de ligers beslist men definitief of ^terrenborgh-regelgeving men gastouder wil worden. GOUDA/WADDINXVEEN - De afgelopen maanden is on der alle medewerkers van het werkgelegenheidsproj eet Sterrenborgh aan de Zuider IJsseldijk in Gouda een enquête gehouden over het rookgedrag. Uit de analyse van de enquê te is naar voren gekomen dat een meerderheid van de me dewerkers (56%) in meer of mindere mate hinder van ta baksrook ondervindt, met na me op de eigen werkplek, in vergaderruimtes, op toiletten en in de kantine. Verder blijkt dat het be spreekbaar maken van het rookprobleem moeilijk is. Zo’n 44% van de medewer kers heeft aangegeven geen van Europa hinder te ondervinden. Ster- Kinderhulp staan gedurende renborgh heeft niet alleen de n j resuitaten van de enquête, maar ook de tabakswet, Arbo- wetgeving, de bestaande J en voorschriften van de brand weer meegenomen in een nieuw anti-rookbeleid. Dit houdt in dat er per be drijfsonderdeel vier rookmo- menten per dag toegestaan zijn en dat roken in openbare ruimten verboden is. Verder mag er na half vier ’s middags niet meer gerookt worden. Op plaatsen in het bedrijf waar geen voorschriften gel den is geluisterd naar de me dewerkers (zowel rokers als niet-rokers) om tot goede op lossingen te komen. Op diver se plaatsen in het bedrijf zijn folders en brochures ver- digd op de Holland Art Fair in het Haagse Congresgebouw. (Foto: Archief - Ton Bennemeer). -r t COj .1 1 1x

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 21