WADD1NXVE Afgevallen lading verspert rotonde e*1 E. Philipse loopt in op koploper B. Jansen 1 r Ajaxied Danny Blind gast bij luilakvoetbal GOf® 1 1 Expositie I s Combi-Fotograaf Nooteboom op de Huishoudbeurs Opbrengst bazar SOOS ƒ11.522,25 1 N T E E G E E M WIJZIGINGEN HUISVUILOPHAALDIENST BOUWZAKEN DIVERSEN 1 van MILIEUZAKEN I I SPREEKUREN VERGADERINGEN i FLORIDA BLUFT OPEN! Wel eens een zetpil gemaakt zien worden of een buikholte van binnen gezien? Dat kan op 8 april a.s. Volg de blauwe route tijdens de Open Dag het Groene Hart Ziekenhuis in Gouda. Van 11.00 - 16.00 uur. GROEN GEMEENTELIJKE BELASTINGEN X \ede^e'e B J ^e\'<or"e29 B Pagina 3 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 5 APRIL 1995 Binnengekomen bouwaanvragen/ingediende meldingen Dinsdag 18 april Beethoven laan 1 Souburghlaan 13 Henegouwerweg 113 Vrijdag 21 april Terinzagelegging beschikking Verleende bouwvergunningen/ingestemde meldingen De Akker 75 De Akker 77 Woubrechterf 12 Expositie in raadzaal Souburghlaan 9 Verleende kapvergunningen Collectevergunning Kanaalstraat 12 Terinzagelegging ontwerp-beschikking Brugweg 141 Nieuwe folders en brochures L t O( Iedere zondag familie buffet. Zoveel eten als je wilt voor f39,50 Diner a la carte kan natuurlijk ook. Burgemeester en wethouders delen mede dat vanaf 6 april 1995 de ont werp-beschikking ter inzage ligt inzake de aanvraag van: Dit besluit is goedgekeurd bij besluit van de minister van Binnenlandse Zaken van 23 maart 1995, no. FBA95/7/U9. De tekst van genoemd besluit ligt ter inzage bij de afdeling Financiën en is desgewenst (tegen betaling) verkrijgbaar. 1het besluit van de raad d.d. 25 januari 1995 betreffende de ’’Verorde ning lijkbezorgingsrechten Waddinxveen 1995”; De ontwerp-beschikking, de aanvraag en andere terzake zijnde stukken liggen vanaf 6 april 1995 tot 4 mei 1995 ter inzage bij de afdeling Ruimte De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (1e etage) van het gemeentehuis ter inzage. Burgemeester en wethouders delen mede dat op 28 maart 1995, onder voorschriften ter bescherming van het milieu, vergunning ingevolge de Wet milieubeheer is verleend aan: - Baas Beheer inzake het oprichten en in werking hebben van aanne- mings- c.q. installatiebedrijven op het perceel Wilhelminakade 10/ Zdl. Dwarsweg 1B. Zij die beroep instellen kunnen bij een spoedeisend belang overeenkom stig de Algemene wet bestuursrecht een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet worden gericht aan de Voor zitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Post bus 20019,2500 EA, ’s-Gravenhage. Voor behandeling van het beroep is griffierecht verschuldigd. Hetzelfde geldt voor een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening. Bouwperceel Apollolaan 55 Bouwperceel Dorpstraat 71 Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. Alpherwetering 135 G. van Dort Kroonweg 15 Henegouwerweg 26c Henegouwerweg 1 b Abr. Kroesweg 54 een blauwe atlasceder en enkele zaailin gen een beuk in de zijtuin In verband met 5 MEI zullen eveneens wijzigingen optreden in het rooster van de huisvuildienst. Deze wijzigingen zullen worden aangegeven in de krant van 26 april en 3 mei aanstaande. Van 1 tot en met 13 april 1995 wordt in de raadzaal van het gemeentehuis een expositie gehouden met werken van leerlingen en docenten van het Centrum voor Kunstzinnige Vorming ’Kreater’. Nadere informatie kan worden verkregen bij de dienst Openbare Werken, onder het telefoonnummer 24500. In het gemeentehuis is een brochurewand in gebruik bij de balie van de sectie Burgerzaken. In de wand is een groot assortiment algemene folders en brochures over uiteenlopende onderwerpen aanwezig. Een nieuwe uitgave is: Schengen (Ministerie van Buitenlandse Zaken en Justitie) WADDINXVEEN - De door Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. I Commissie III op donderdag 6 april 1995, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. I Tot 31 december kunt u bij ons in het Restaurant, lido- zaal of kelderbar terecht voor een bijeenkomst of een perfect verzorgd feest. Voor de periode 9 tot en met 15 april 1995 zijn collectevergunningen ver leend aan de Stichting Wiikwerk Zuidplas (uitsluitend voor de wijk Zuid- plas) en de Stichting Wingerd (uitsluitend voor de wijk Groenswaard). land, G. Torenbeek, C. Alblas, A. Versluis en J. Markus te gen respectievelijk J. van Sandijk, J. v.d. Heiden, J. Ponsioen, D.J. v. Offeren en H.E. van Offeren. De beschikking met bijbehorende stukken ligt vanaf 6 april 1995 gedu rende zes weken voor eenieder ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven in het gemeentehuis alhier, elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek, op de maandag avonden gedurende drie uren (doorkiesnummer 24757, de heer W.P. Kaandorp). bare Werken en Bedrijven worden omgeleid. Een 46-ja- rige chauffeur uit Harderwijk had waarschijnlijk de bocht iets te snel genomen, zodat zijn oplegger twee bundels met balken verloor doordat Genoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur voor eenieder ter inzage ligt bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw. Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet maken burge meester en wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: Aard van het bouwplan het plaatsen van een dakkapel op het ach- tergeveldakvlak het oprichten van een tuinhuisje het onderheien van een terras het oprichten van een atelier met kantoor ruimte het oprichten van een landbouwschuur het gedeeltelijk veranderen en het vergro ten van een bedrijfsruimte het gedeeltelijk veranderen en het vergro ten van een woning het gedeeltelijk veranderen en het vergro ten van een woning het gedeeltelijk veranderen en het vergro ten van een woning het oprichten van een serre en een onder- heid terras Het register van verleende bouwvergunningen en meldingen waarmee is ingestemd ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. De gemeentewerf aan de Noordkade 48 is op 14 en 17 april gesloten. Op deze dag zijn er dus geen mogelijkheden om huisvuil of grof huisvuil te brengen. Aard van het bouwplan het oprichten van een onderheid terras met een berging het gedeeltelijk veranderen en het vergro ten van een woning het gedeeltelijk veranderen en het vergro ten van een woning met een praktijkruimte het oprichten van een doorloopstal In de WEEK VAN 17 T/M 21 APRIL 1995 wordt het huisvuil (GROENE CONTAINER) als volgt opgehaald: Het rooien van bovengenoemde bomen en houtopstanden heeft geen gevolgen voor aantasting van natuur-, landschap- of dorpschoon, als bedoeld in artikel 5, lid 1, van de kapverordening. Voor informatie over de verleende kapvergunningen kunt u terecht bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, sectie Plantsoenen. In de middenmoot ging J. Stam de teil in tegen L. v.d. Haven. R. de Vries was ver rassend genoeg te sterk voor F. Ritter. Verder overwinnin gen voor E. Ket en H. Stouten tegen respectievelijk H. van Offeren en J. Auad. N. Dan nis en T. Goor bereikten een puntendeling. In de onderste regionen van de schaakdivisie tenslotte overwinningen voor M. Moer- BOSKOOP - De Boskoopse kunstschilder Ton van Steen bergen exposeert tot 23 april een selectie van zijn werk in de Rotterdamse galerie Ael- brecht. Het is de tiende expo sitie sinds 1985 die nieuw werk omvat. De expositie be staat uit olieverf en ei-tempe- ra schilderijen waarvan de stijl omschreven kan worden als realistisch met veel aan dacht voor stemmingen. De expositie is te bezichtigen op werkdagen van 09.00 - 17.00 uur. Bovendien op de donderdagavonden van 19.00 - 20.30 uur en op de zaterdagmiddagen van 13.00 - 16.00 uur. Op de agenda o.a.: - Voorjaarsnota 1995. - Advies tot invoering van differentiatie in de afvalstoffenheffing per 1 juni 1995. - Advies tot beschikbaarstelling krediet ten behoeve van diverse voorzie ningen op een aantal openbare basisscholen. - Advies inzake de scholenschouw/artikel 74 W.B.O.-aanvragen voor andere voorzieningen. OPENINGSTIJDEN Het hele gemeentehuis elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. Sectie Burgerzaken bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00 tot 2O.3O uur, In de middaguren kunt o alleen terecht op afspraak. Burgemeester en wethouders maken ingevolge artikel 139 Gemeentewet bekend dat het navolgende besluit tot wijziging van de gemeentelijke belastingen is goedgekeurd: Tot 18 mei 1995 kan beroep worden ingesteld bij de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State door: - degene die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van de beschikking; - de betrokken adviseurs; - degenen die bedenkingen hebben tegen de wijzigingen die bij het nemen van de beschikking ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van de beschik king. twee spanbanden braken. Nadat de afgevallen lading was opgeruimd kon het ver keer weer gebruik maken van de rotonde. De omleiding heeft ongeveer een uur ge duurd. WADDINXVEEN - Vorige week stond de 28e ronde van de interne competitie van de Waddinxveense Schaak Vereni ging WSV op de rol. De spanning aan de top van de ranglijst is nog niet geweken. Ondanks de afwezigheid van koploper B. Jansen, die nipt zijn koppositie wist te behouden, slaagde achtervolger E. Philipse er in de achterstand in punten te verkleinen door met de zwarte stukken knap W. Hennink te verslaan. krijgbaar bij Vincent Staart- hof (Anna Paulowmastraat 18), Jeroen Kok (Molenring 17), Marianne Vooges (Elzen horst), Henk van der Linden (Buizerdhoek 7), Mathé Moons (Brugweg 23) en in het WSE-clubgebouw aan de Wil- opend was door Jan Korvmg lem de Rijkelaan. Uiterlijk van werk Waddinxveen heerste er een gezellige drukte. cieel mogelijk gemaakt door sponsor handeïskwekerij L. Nederhoff Zn. Afgelopen week konden de in schrijfformulieren voor het toernooi afgehaald worden, waarop de respons goed was. Er zijn 55 formulieren afge haald. Het is echter mogelijk dat er belangstellende jonge ren zijn die nog geen in schrijfformulier hebben. Zij kunnen daarvoor terecht op de adressen Tuinstraat 83 en Noordeinde 237. De inlever datum blijft 12 april tussen 19.00 en 20.00 uur in beurs gebouw Florida. Het is zo goed als zeker dat dit veertigste Luilaktoernooi een internationaal tintje zal krijgen door inschrijving van uit de Boskoopse partnerge- meente Bruchkobel uit Duits land. Hierdoor kunnen op het Luilaktoernooi ware inter lands gespeeld worden. Het beroepschrift moet in tweevoud worden ingediend bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA ’s- Gravenhage. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld. Volgens de gemeentelijke afvalstoffenverordening mag het huisvuil uitslui tend op de ophaaldag aan de Reinigingsdienst worden aangeboden. U wordt derhalve dringend verzocht de minicontainer, op de daarvoor aan gewezen dag op de straat aan te bieden, omdat er anders veel zwerfvuil zal ontstaan in de gemeente. In verband met de komende Paasdagen zullen de volgende wijzigingen plaatsvinden in het rooster van de huisvuilophaaldienst: BOSKOOP - Tijdens een blik sembezoek aan het Ajax-sta- dion heeft de Luilakcommis- sie op 1 april Ajax- en Oranje- aanvoerder Danny Blind ge contracteerd voor het uitrei ken van de prijzen tijdens het jubileum Luilaktoernooi op 3 juni. Blind toonde zich ver rast door het initiatief uit Boskoop en na het doorblade ren van enkele luilakplakboe- ken was de knoop snel door gehakt. Het heeft de commissie de no dige moeite gekost om met Blind in contact te komen. Via de officiële wegen lukte dit aanvankelijk niet, daarna ondernam de commissie stap pen voor een rechtstreekse benadering die wel succes had. Waaruit blijkt dat voor het Boskoopse luilakvoetbal deuren open gaan die voor anderen gesloten blijven. De komst van Blind wordt finan- - Veldwijk van Loon Grafische Bedrijven B.V. om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning ingevolge de Wet milieubeheer voor een drukkerij op het perceel Oranjelaan 9. Op de agenda o.a.: - Voorjaarsnota 1995. - Differentiatie afvalstoffenheffing per 1 juni 1995. - Beschikbaar stellen krediet ten behoeve van vervanging/uitbreiding brandweermateriaal. - Financieringsopzet Stichting Vluchtelingenwerk Waddinxveen e.o. - Opstellen regionale structuurvisie detailhandel. Commissie II op woensdag 12 april 1995, aanvang 20,00 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Voorjaarsnota 1995. Commissie IV op dinsdag 11 april 1995, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bedenkingen hebben ingé bracht tegen het ontwerp van een beschikking kunnen later beroep instel len bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bedenkingen in te brengen, danwel de besluitvorming straks afwijkt van het voornemen. Indien gewenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een bedenking indient, niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schrif telijk, tegelijkertijd met de bedenkingen, worden ingediend. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven in het gemeente huis alhier, elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek, op de maandagavonden gedurende drie uren'(doorkiesnummer 24757, de heer W.P. Kaandorp). Ook na afloop van vorengenoemde periode kan nog inzage worden verkregen en wel tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag. Schriftelijke bedenkingen tegen de aanvraag en de ontwerp-beschikking kunnen door eenieder tot 4 mei 1995 bij hun college worden ingediend. Desgevraagd bestaat gedurende voornoemde termijn voor eenieder gele- geheid tot een gedachtenwisseling over het ontwerp van een beschikking en het mondeling inbrengen van bedenkingen daartegen (doorkiesnum mer 24757, de heer W.P. Kaandorp). Op GOEDE VRIJDAG 14 APRIL 1995, wordt NORMAAL het huisvuil (grijze container) opgehaald. WADDINXVEEN - Combi- Fotograaf Sjaak Nooteboom in het winkelcentrum ’de Pas sage’ was op maandagavond 3 april aan het werk te zien op de Huishoudbeurs in de RAI in Amsterdam. De gezamelij- ke CombiFoto-winkeliers presenteerden tijdens deze beurs, in een 900 m2 groot beeldpaviljoen, samen met 15 merken-leveranciers op een bijzondere wijze al het nieuws op foto- en videoge- bied. Onderdeel van dit program ma was een demonstratie van professionele portretfotogra fie, waarbij iedere dag een an dere Combi-fotograaf zijn vakmanschap laat zien. Het Combi-beeldpaviljoen vindt men in de Europahal, stand- nummer 75. De Huishoud beurs wordt gehouden tot en met zondag 9 april. WADDINXVEEN - Op vrij dag 14 april houdt WSE-voet- bal weer het jaarlijkse vier te gen vier tournooi. Het tour- nooi begint om tien uur en zal duren tot ongeveer vier uur. Deelname staat open voor le den en niet-leden van WSE. Inschrijving is mogelijk in de volgende leeftijdsgroepen: jongens: F - groep: geboren tussen l-8-’86 en l-8-’88; E - groep: geboren tussen l-8-’84 en l-8-’86; D - groep: geboren tussen l-8-’82 en l-8-’84 en de C - groep: geboren tussen 1-8- ’82. Ook meisjes van 6 tot en met 14 jaar kunnen aan het tour nooi meedoen. De uiteindelij ke groepsindeling van de meisjes in afhankelijk van het aantal inschrijvingen. De mogelijkheid bestaat dat de meisjesteams worden inge deeld bij jongensgroepen, welke in sterkte vergelijk- de Stichting Ouderen Onder- baar zijn. ling Sociëteit (SSOgehouden Inschrijfformulieren zijn ver- bazar in het Anne Frank-cen- trum (Jan van Bijnenpad), waarvan de opbrengst geheel ten goede komt aan het soos- werk voor alle ouderen van Waddinxveen, heeft ƒ11.522,25 opgebracht. Nadat de bazar officieel De rotonde in de Beijerincklaan was vorige week dinsdag een uur lang versperd door afgevallen lading. WADDINXVEEN - Het ver keer in Waddinxveen heeft vorige week dinsdagmorgen de rotonde in de Beijerinck laan niet kunnen gebruiken en moest door de politie en de gemeentelijke dienst Open- K u 5Wor.. 1 Maandag 17 april wordt GEEN huisvuil opgehaald; Dinsdag 18 april wordt alleen het huisvuil van MAANDAG 17 APRIL opgehaald; Woensdag 19 april wordt alleen het huisvuil van DINSDAG 18 APRIL x alsmede de plastic zakken van de hoogbouw opgehaald; Donderdag 20 april wordt normaal het grof huisvuil (3e donderdag van de maand Groenswaarden c.a.) opgehaald, alsmede de groene container van WOENSDAG 19 APRIL; wordt normaal het huisvuil opgehaald; Ook de paasdagen kunt u bij ons terecht voor een brunch of Buffet. Paasbrunch f 29,50 Paasbuffet f 45,00 Voor de kinderen hebben we een speciaal speel video hoekje. kinderen tot 4 jr. gratis van 4 tot 12 jr. 50% Voor reservering en informatie: Fam. Dufais tel. 01727-14283 TELEFOONNUMMERS Gemeentehuis 24642 telefax 24680 Gemeentewerf 24500 Centraal Meldpunt Zorg 10401 Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen 24760 Gouwebad "De Sniep" (informatie) 12570 Overige belangrijke telefoonnummers zie pagina 5 gemeentegids OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN Verder opnieuw een sterke H. van Woudenberg, die zijn der de plaats wist te verstevigen door eveneens met de zwarte stukken tegenstander A. Kardol met lege handen naar huis te sturen. W. v.d. Hoek werd ook op een nederlaag ge- trakteerd. Verantwoordelijk Vier tegen vier daarvoor was L. Ellers, die aan een sterke eindsprint is tOUmOOl DIJ WSF begonnen. In de subtop wist T. Wiersma de winst veilig te stellen te gen J. Muit. De jongste WSV- er, T. van Bruggen, doet het uitstekend door de taaie A. v.d. Starre te overwinnen. ge- de Stichting Welzijns- woensdag 12 april moeten de inschrijfformulieren weer in geleverd zijn. -

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 3