nieuw bedrijfspand Amerikaanse occasionshow Vink Hypotheek Ritjes met paarde- omnibus Luifelbaan Auto Baas bouwt een q SS5 SLS" Rommelmarkt Concordia brengt 1.500 gulden op Actief opleidingsbeleid Sterrenborgh Bob van der Toom wil in bestuur 8ls lebnim .netneiasste aiedmaent hoogheemraadschap van Rijnland t tt'ii Waddinxveners kunnen meestemmen over vier waterschappen CDK BANK Zuidplaslaan 19 Telefoon: 01828-14133 Chrysler, Jeep en Dodge Gratis reizen naar New York Disco-avond in De Paddestoel Haardiagnoses bij Snel Hairstyling E. Schuurman bij RPF-Zevenhuizen Bevrij dingsconcert in Boskoopse kerk BOSKOOP - De orgelcommis sie van de Gereformeerde Kerk houdt in samenwerking met het Oranjecomité op vrij dagavond 5 mei om acht uur een Bevrijdingsconcert in de Gereformeerde Kerk aan de Open dag bij Sterrenborgh Zaterdag 21e rommelmarkt Bootreis van De Zonnebloem in De Open Cirkel HYPOTHEEKRENTE v.a.: PAGINA 11 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 19 APRIL 1995 Medewerkers van het groenbedrijf van Sterrenborgh (de regionale sociale werkvoorziening in Gouda) Verder is de muziekvereni- Auto Baas (Nissan) en Boonstoppel jr. (Mitshubishi, Twee- al de begane grond en de eerste etage. De beide showrooms krijgen een futuristisch uiter lijk vanwege de glazen pui constructie die van de grond trum Zuidplas (Zuidplaslaan) muzikaal begeleiden. tot aan het dak doorloopt. In de volgens de laatste mi lieunormen te bouwen werk- Er valt op het evenementen terrein aan de Dreef van alles te eten, te drinken en te bele ven. Het is echt de moeite waard deze grote rommel markt te bezoeken. De op brengst - de laatste jaren HYPOTHEEKCENTRUM Het Centrum aan de Dorps straat in Zevenhuizen. Op de ze bijeenkomst zal prof.dr.ir. E. Schuurman, lid van de planten deed goede zaken. Op Koninginnedag (zaterdag 29 april) zal Concordia weer actief zijn. De harmonie zal Haarlemse Bijlsma en streekmannenkoor Die Gou we Sanghers, dat dit jaar zijn Zaterdag 22 april rijdt op ini tiatief van de winkeliersvereni ging Luifelbaan voor jong en oud de paarde-omnibus. Baas Chrysler Jeep komend najaar over drie nieuwe trendsettende modellen om de eigen bedrijfsfilosofie nog beter gestalte te kunnen ge ven. De voordelen van dit appa raat betreffen een exacte dia gnose van het haar, een objec- stromen naar een regulier op leidingstraject. Een voorbeeld van zo’n cur sus is de cursus plantsoen- en volwassenen, maar zeker ook voor kinderen een leuke ge beurtenis te worden', denkt de Waddinxveense winke liersvereniging Luifelbaan. weer verkiezingen, wat moet ik daarmee, want politiek is niets voor mij', aldus Bob van der Toom. ‘Maar de zaak ligt hier toch wel wat anders. Het gaat namelijk niet om poli tiek en politieke partijen'. ‘Bij de verkiezing van het be stuur van het hoogheemraad schap van Rijnland gaat het om het tegen houden en om de kwaliteit van het water in een groot deel van de provin cie Zuid-Holland en een deel van Noord-Holland. Hoe be langrijk het drooghouden van de voeten is heeft de waters nood in Limburg en in ons ri vierengebied duidelijk ge maakt'. koffieochtend van vrouwen uit verschillende kerken in Oud-Verlaat, Zevenhuizen en Ook verzoekjes kun je aan de Moerkapelle in het Hervormd disc-jockey’s kwijt. De disco- avond heeft als thema zwart en wit. Het zou leuk zijn als de jeugd dan in zwart-witte kleding naar de disco komt, maar een 1 niet. De toegangsprijs is één gulden. WADDINXVEEN - Ook de Waddinxveners krijgen één de zer dagen een verkiezingspakket in de bus waarbij de kies gerechtigden worden uitgenodigd dit voorjaar zijn of haar stem uit te brengen voor de verkiezing van het algemeen be stuur van één van de vier op het Waddinxveense grondge bied actieve water- en hoogheemraadschappen: Meer en Woude, De Gouwelanden, Schieland en Rijnland. Ruim voor de openingstijd stonden er al kopers te wach ten. De hele ochtend en een gedeelte van de middag was er een aardige stroom van ko- de aubade bij het winkelcen- pers. In beide lokalen stonden di verse artikelen, zoals elektri sche apparaten (tv’s, radio’s, lampen), huishoudelijke arti- ging druk bezig met de voor keien (kopjes, mokken, bor- bereidingen van diverse op- den, bestek, glaswerk), boe- en kraam met tuin- en kamer- Frisoweg) gehouden rommelmarkt heeft 1.500 gulden opge bracht. Het geld zal worden gebruikt voor de aanschaf van bladmuziek en muziekinstrumenten en voor het onderhoud van muziekinstrumenten en het clubgebouw. Op Hairprobe is een printer aangesloten, zodat de klant het advies in een print mee naar huis kan nemen. Hier voor zijn speciale mapjes ont wikkeld. GOUDA - Zaterdag 13 mei is er een landelijke open dag van sociale werkvoorzienin gen, waaraan ook door het Goudse Sterrenborgh (Zuider IJsseldijk) wordt meegedaan. Ouders, verzorgers, vrienden en kennissen van de mede werkers en opdrachtgevers, maar ook andere geïnteres seerden zijn van harte wel kom. De medewerkers van Sterrenborgh, dat met bijna 600 medewerkers één van de tief oordeel over dé kwaliteit ^ld’ van het haar, zekerheid in de keuze van salonbehandelin- gen (permanents), een ’on wankelbaar’ advies over thuisverzorging en de best mogelijke resultaten met tre atments en permanents. den-ïlolland is, zullen het pu bliek rondleiden langs diver se afdelingen. De kernactivi teiten industriële toeleve- WADDINXVEEN - Komende zaterdag 22 april wordt aan dp Dreef in Waddinxveen weer de jaarlijkse grote rom melmarkt gehouden door de Centrale Hervormde Ge meente. Dit gebeurt voor de 21e keer. De rommelmarkt is in de loop der jaren uitge groeid tot een groot en druk bezocht evenement. 25 mei (Hemelvaartsdag) en op zaterdag 27 mei. Het gaat beide keren om een buitenop treden. WADDINXVEEN - Volgende week woensdagavond 26 april om half negen komt ds. R. de Reuver uit Boskoop voor de maandelijke bijeenkomst van de hervormde ontmoe- tingskring De Open Cirkel naar De Schaapskooi (Nesse). De taken van de in Waddinx veen actief zijnde vier water en hoogheemraadschappen strekken zich uit van de zorg voor de waterkering, dus het tegenhouden van het water, en de zorg voor de waterhuis houding (het beheer van de hoeveelheid water in de boe zems) tot de bestrijding van de verzilting van het opper vlaktewater en het beheer over de kwaliteit van het op pervlaktewater. ‘Dat het zijn heel belangrijke zaken, die hier aan de orde gaan komen', meent Bob van der Toom. Het grondgebied van ’zijn’ hoogheemraad schap van Rijnland wordt glo baal gevormd door de vier hoek Velsen - Amsterdam- West - Gouda - Wassenaar. Binnen dit gebied liggen het boezemland (4/%) en opere ren de vier waterschappen Groot-Haarlemmermeer, De Oude Rijnstromen, Meer en Woude en De Gouwelanden. De inkomsten van water schappen worden opgebracht door belanghebbenden als de ingezetenen (aangeslagen per woonruimte), de eigena ren van onroerend goed ge bouwd (eigen woningen op basis van de waarde van het onroerend goed in het econo misch verkeer), de eigenaren ring, houtprodukten, externe objecten en het groenbedrijf lichten een tipje van de sluier op en laten verschillende werkzaamheden aan het pu bliek zien. Ook het Sterren- borgh-bedrijfsgedeelte ‘Boer derij Gouda' is op de open dag vertegenwoordigd. In de houtloods zullen diverse die ren te zien zijn en ook kunnen verschillende boerderij-pro- dukten gekocht worden. Ster renborgh is volop bezig met het organiseren van tal van activiteiten, die de open dag van zaterdag 13 mei tot een daverend succes zullen ma ken. Nederland. Er is immers volop keuze uit MPVs, 4x4 wagens, sportwa gens, cabrio’s, automaten en diesel- en LPG-uitvoeringen. Behalve deze speciale uitvoe ringen zijn er natuur lijk ook een paar honderd gangbare benzinewagens in alle prijs klassen. Shoppen en eten is een Ame rikaanse wijze van kopen. De organisatoren hebben aan de Zuidelijke Rondweg gezorgd voor een springkussen voor de jeugd, een popcomkraam, een hot-dog kraam, een ham burger kraam en natuurlijk een ijscoman. Ook als men nog niet direct van plan is een auto aan te schaffen, is dit een unieke mogelijkheid zich eens win kelend te oriënteren. Wie be sluit tijdens deze twee occasi- ondagen toch een wagen aan te schaffen valt direct in de prijzen. Bij iedere auto van ƒ15.000,- of meer die wordt gekocht zit een gratis retour naar New York voor twee personen. Ie dere koper van een auto in de prijsklasse van ƒ7.500,- tot ƒ14.999,- ontvangt tijdens de ze twee dagen gratis ƒ750,- aan reischeques. bestuur van het hoogheem raadschap van Rijnland. Kandidaat als plaatsvervan ger voor Bob van der Toom is De Weidezoom-bewoner is vanuit de bebouwde kom van Waddinxveen zo’n beetje de enige kandidaat die zich bin nen het werkgebied van het hoogheemraadschap van Rijnland wil opwerpen als be langenbehartiger van de be zitters van eigen woningen in een gemeente. ‘Maar dan is het wel nodig ik word gekozen. Dat kan alleen als zo veel mogelijk mensen uit Waddinxveen van hun stemrecht gebruik maken en Met behulp van een uiterst geavanceerde technologie worden deze gegevens verge leken met een individueel ideaalpunt. Op deze manier kan een exact advies gegeven worden voor salonbehande- lingen, de te gebruiken thuis verzorging en alle mogelijk heden op het gebied van per manenten. EHBO, veilig werken met de heftruck, cursus machinale houtbewerking en timmeren, groentechniek en soldeer- techniek. Veel cursussen en opleidin gen worden bij Sterrenborgh in eigen huis gegeven. Ook zijn er opleidingen en cursus sen op maat. Deze cursussen zijn speciaal ontwikkeld voor het niveau van de medewer kers en de (toekomstige) werksituatie. Hierdoor zijn medewerkers in staat door te Hij zal er een inleiding hou den over het bijbelse thema ‘Nieuw leven'. Dat sluit goed aan bij de viering van het Paasfeest. Voor de christenen is immers bij de opstanding van Jezus Christus het nieu we leven begonnen. Ds. De Reuver zal het onderwerp breed behandelen en vooral de geestelijke betekenis van het nieuwe leven verhelde ren. Het zal een avond wor den waarop de bezoekers op gebouwd zullen worden in het geloof. WADDINXVEEN - Bij en rond Autopunt Gouda-Waddinx- veen aan de Zuidelijke Rondweg houden zes Waddinxveen se autobedrijven vrijdag 21 april (9.00-21.00 uur) en zater dag 22 april (9.00-17.00 uur) een grote regionale occasion show met ruim 400 auto’s. De deelnemers zijn Arbo (Ford), Auto Baas (Chrysler, Jeep, Dodge), Boonstoppel (Peugeot), WADDINXVEEN - De jaar lijkse bootreis van De Zonne bloem ging ditmaal richting Rotterdamse haven. De deel nemers vonden het fijn dat al lemaal te zien. De kapitein, de vrijwilligers en het verple gend personeel zorgden voor een onvergefelijke dag. Na het grote succes van Joke en de clown Miro vorige maand heeft de Waddinx veense winkeliersvereniging Luifelbaan komende zater dagmorgen en -middag toer ritten met een paarde-omni bus in petto. Bij de Luifelbaan-winkeliers kan men een spaarkaart ha len. Van een volle spaarkaart is sprake als deze is voorzien van de stempels van vijf ver schillende winkeliers. Deze worden gegeven bij elke aan koop tot en met zaterdag 22 april. ‘Dit belooft niet alleen voor WADDINXVEEN - Zaterdag 22 april kunnen jong en oud op initiatief van de winkeliersvereniging Luifelbaan (Bredero- laan) tussen elf en drie uur toerritten maken in een paarde- omnibus. bee-Daewoo). De tweedaagse occasionshow op het Waddinxveense bedrij venpark Coenecoop is geheel op Amerikaanse leest ge schoeid. Het aanbod staat per groep goed gerubriceerd, dui delijk en superscherp ge prijsd. Voor iedere aspirant-autoko- per is er een grote keus in prijsklassen van ƒ7.500,- tot zelfs ƒ400.000,-. Deze laatste prijs betreft een legendari sche Aston Martin, die op zich al de moeite waard is om even te bekijken. In de bijzondere American ’autosupermarket’ kan gezel lig worden gewinkeld. Wel licht bieden de gezamenlijke autodealers de kritische ko per wel het grootste kijk-, kies- en koopgemak van heel WADDINXVEEN - Vrijdag 21 april van zeven uur tot kwart over negen houdt wijk- en speeltuinvereniging De Pad- destpel (Lijsterbesstraat) de maandelijkse disco-avond voor 9-14-jarigen. De muziek tPllH is in handen van de Waddinx- ICVVllLClltl veense drive-in-discotheek The Flying Dutchman. De discjockey’s Edwin, Jan-Wil- lem en Martin van The Flying tien tot elf uur komt op de Dutchman draaien top-40-koffieochtend van hip-hop- en housemuziek. Een paarde-omnibus is een paardetram, die door een span paarden getrokken wordt. In deze paardetram kan men een rit maken van ongeveer een kwartier. De tram rijdt tussen 11.00 en 15.00 uur. Dit houdt in dat ongeveer 240 mensen een rit kunnen maken. De paarde tram vertrekt en stopt op de Brederolaan. van onroerend goed onge bouwd (agrariërs op basis van een bedrag per hectare grond) en de gebruikers van bedrijfs ruimten (die afvalwater lo zen). Jaarlijks wordt door het hoogheemraadschap van Rijnland gemiddeld voor een miljard gulden geïnvesteerd. De netto-lasten worden voor dit jaar worden geraamd op 195.000.000,-. In het alge meen geldt, dat men afhanke lijk van het belang dat men van de waterschappen heeft daarvoor moet betalen. Bob van der Toom: ‘Bij deze verkiezingen gaat het om de verkiezingen van bestuursle den voor ongebouwd (agrari ërs) en voor gebouwd (eigen woningen). En dus voor de ei genaren van woningen in Waddinxveen om de categorie gebouwd. En daarvoor heb ik me kandidaat gesteld'. Naast het organiseren van cursussen voor eigen mede werkers biedt Sterrenborgh ook cursussen zoals EHBO, gebarentaal en machinale houtbewerking aan derden aan. Bijvoorbeeld aan andere sociale werkvoorzieningen of ken instanties in de zorgsector. de importeur vakkundig op geleid team specialisten klaar voor de klanten. Service staat bij Auto Baas Chrysler curiosa, speelgoed, elektra Jeep hoog in het vaandel en dat is dan ook goed te merken aan de vier hefbruggen die er komen, alsmede de geavan ceerde diagnose-apparatuur. Drie sterke merken zijn een eeenheid bij het ser- vicegevoelig Waddinxveense bedrijf. Zo wist Auto Baas Chrysler Jeep sinds mei vorig steeds boven de 50.000,- komt ten goede aan verschil lende jeugd- en evangelisatie- activiteiten. WADDINXVEEN - Bij de hoek Wilhelminakade-Zuidelijke Dwarsweg is Auto Baas Chrysler Jeep BV begonnen met de bouw van een nieuw bedrijfspand met twee futuristisch ogende showrooms. Het nieuwe complex wordt begin sep tember in gebruik genomen. Na een snelle start precies een jaar geleden is Auto Baas Chrysler Jeep nu reeds uit het bestaande pand aan de Zuidelijke Dwarsweg ge groeid. Direct grenzend aan deze lokatie is dan ook prach tig nieuw pand in aanbouw genomen. Het autobedrijf is nu nog ge vestigd in twee panden. De showroom en de werkplaats zijn van elkaar gescheiden. Zeker gezien de sterke groei die het bedrijf in korte tijd doormaakte is deze situatie verre van ideaal. Met de bouw van het nieuwe pand aan de Wilhelminakade beschikt Auto Baas Chrysler Jeep begin september over een volgens de laatste nor men en eisen gebouwd be drijf, ruim 700 m2 groot en met twee showrooms van res- tuinonderhoud. Onlangs heb- pectievelijk 350 en 200 m2 op ben acht medewerkers van het groenbedrijf van Sterren borgh deze cursus met succes afgerond. De cursus bestaat uit een ba sis- en vervolgcursus die in eigen huis door het Crabeth Centrum aan de Dorpsstraat in Zevenhuizen spreken Em my Spronk over ’Gij, geheel anders’. Het doel van de och tend is dat de aanwezigen el- verplichting is het kaar bemoedigen en opbou- j j 'J i wen in het geloof. Er is kin deropvang aanwezig. De kosten van een rit met de paarde-omnibus bedragen 2.50 voor volwassenen en 1.50 voor kinderen tot en met 10 jaar. Ook kan de consu ment bij de winkeliers een gratis rit bij elkaar sparen. De Waddinxveense kandidaat voor het lidmaatschap van het hoogheemraadschap van Rijn land is de heer B.J. van der Toom van de Weidezoom. GOUDA/WADDINXVEEN - De doelstelling Sterrenborgh in Gouda, de regionale sociale werkvoorziening waar ook Waddinxveners werken, is het bieden van passend werk en ontwikkelingsmogelijkhe den aan de medewerkers. Het is dan ook niet verwon derlijk dat er bij Sterrenbor gh veel opleidingen en cur sussen gegeven worden, zoals automatiseringsopleidingen, gebarentaal, opleidingen op het gebied van leidinggeven, tredens, zoals een gezamen- speelgoed. Ook de lijk Bevrijdingsconcert op _x i- dinsdagavond 2 mei in de Ontmoetingskerk. Concordia werkt hieraan mee op uitno diging van het Christelijk Waddinxveens Mannenkoor De Gouwestem. cursus zich op elementaire kennis over bomen, struiken en het veilig werken met gereed schappen. De theorie wordt door middel WADDINXVEEN - De door de Waddinxveense muziekver- van opdrachten in de praktijk eniging Concordia in het clubgebouw De Hoge Noot (J.W. gebracht. Excursies naar plantsoenen en tuinen in de omgeving maken eveneens deel uit van de cursus. De cursisten die het diploma ge haald hebben zijn breder in zetbaar en kunnen eventueel doorstromen naar een ver volgopleiding. Het is later de bedoeling dat de vertegenwoordigers van de categorie ingezetenen recht streeks in het polderbestuur worden gekozen door hun ’achterban’, maar in het ka der van een overgangsrege ling hebben Provinciale Sta ten van Zuid-Holland be paald dat bij de eerste verkie zing de desbetreffende ge meenteraden als kiescolleges zullen fungeren, zodat - een malig - sprake is van indirec te verkiezingen. Hierdoor hebben de gemeen tebesturen een behoorlijke invloed op de uitslag van de eerste bestuursverkiezingen voor de categorie ingezete nen, zeker als er onderling ook een zekere afstemming bij de politieke partijen plaatsvindt. Door middel van de kandidaatstelling is op de langere termijn eveneens po litieke invloed uit te oefenen, maar deze is beperkt omdat iedere inwoner zich kandi daat kan stellen. Voor het algemeen bestuur van het hoogheemraadschap van Schieland staan tenmin ste drie Waddinxveners kan didaat, onder wie burgemees ter Kees van der Linden (Piasweg) en agrariër mr. Ti tus van der Torren (Brede- weg). Eén van de weinige Waddinx veense kandidaten voor het algemeen bestuur van het hoogheemraadschap van Rijnland is de Waddinxvener B.J. van der Toom, die aan de Weidezoom in Waddinxveen- Noord woont. “Misschien denkt men: hun stem op mij uitbrengen'. In zijn vroegere functie van secretaris van de Koninklijke Landbouw Commissie (een federatieve overkoepeling van landbouworganisaties) en als lid van de ziekenfonds raad heeft Bob van der Toom veel bestuurlijke ervaring op gedaan. Tevens is hij mede oprichter en tien jaar be stuurslid geweest van de sa menwerkingsschool voor Ha- vo-Atheneum aan de Sniep- weg in Waddinxveen. De vele ervaring in zijn vroe gere werkkring opgedaan als belangenbehartigen zal hem zeker te pas komen als verte genwoordiger namens de ca tegorie eigen woningen in het Eerste Kamer voor de RPF, spreken over ’Christelijke po litiek in een veranderend Ne derland’. Dit onderwerp be strijkt een breed aantal be- A.U.G. van der Wiel, ook uit langrijke zaken, als euthana- Waddinxveen. sie, abortus en milieu. Op grond van de nieuwe Wa terschapswet is in de bestu ren van dergelijke openbare lichamen een nieuwe catego rie gecreëerd: de ingezetenen. Deze categorie zal bestaan naast de gebruikelijke cate gorieën als gebouwd en onge bouwd onroerend goed en be- drijfsgebouwd onroerend goed. Meer dan 180 medewerkers zetten ’s morgens vroeg alles klaar voor de verkoop die om plaats staat straks een door negen uur begint. Goed gesor teerd en uitgestald worden de meest uiteenlopende spullen aangeboden, zoals meubels, -- - 1 1 1 J L èn nog veel meer. Ook aan de optredens die Concordia eind mei zal geven Zijde te Boskoop. Medewer- tijdens de Waddinxveense king wordt verleend door de week in het Tsjechische Pelh- Haarlemse organist Teke rimov wordt druk gewerkt. Bijlsma en het Boskoopse De harmonie zal in de Wad- dinxveense zusterstad optre dens verzorgen op donderdag 50-jarig bestaan viert. Het mannenkoor, dat sinds 1987 onder leiding staat van Je roen Bosman, zal in een ge heel nieuwe outfit het podium betreden en tevens de jubile- um-cd presenteren. Enkele liederen die ook op de cd zijn opgenomen, zullen deze avond ten gehore worden ge bracht. De organist Teke Bijl sma is voor velen geen onbe- ZEVENHUIZEN - Maandag- kende. Talrijke grammofoon^ avond 24 april om acht uur platen zijn met zijn medewer- houdt de RPF-kiesvereniging king tot stand gekomen en Zevenhuizen-Moerkapelle nog onlangs is ook van hem een openbare vergadering in een jublileum-cd uitgekomen. Het belooft een feestelijke en boeiende avond te worden, waarop de luisteraars talrij ke verassingen op het gebied van populair klassieke mu ziek zullen worden voorge schoteld. Het concert is gratis 1 toegankelijk. Aan het einde1 ervan wordt gecollecteerd ter dekking van de kosten. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Snel Hairstyling, in Wad dinxveen gevestigd aan de Kerkweg-Oost en in Boskoop aan de Koninginneweg, biedt de consument sinds kost een gratis haardiagnose aan. Op blij met hun diploma. (Foto: Sterenborgh). basis van deze diagnose wordt zonder enige verplich ting een printadvies gegeven. Het geavanceerde apparaat voor haardiagnoses, dat Hairprobe wordt genoemd, is speciaal gemaakt voor de kappersmarkt. Hairprobe geeft een wetenschappelijke haardiagnose op computerba sis en laat exact zien wat de dikte, het proteïne- en vocht gehalte en het percentrage kapotte zwavelbruggen van het haar is. ZEVENHUIZEN - Donder dagmorgen 27 april van half jaar reeds 90% van de be staande Chrysler-, Jeep- en Dodge-rijders naar Waddinx veen te halen. Met de introduktie van de Chrysler Stratus, New Yorker en Neon beschikt Auto Ds. R, (Jg RCUVC! -UW f 1 A jfl WADDINXVEEN 5

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 11