Multiculturele aubade in Zuidplas op Koninginnedag het Orlando Kwartet 50-JARIG JUBILEUM Nanny Vogelaar traint actieve vakantiegangers Bestelauto De Sperwer Gered Gereedschap gaat leerwerkplaats helpen WADDINXVEEN - De werkgroep Waddinxveen van de Stichting Gered Gereedschap gaat met gerepareerd gereed schap hulp bieden aan een leerwerkplaats voor kansarme jongeren in de Surinaamse hoofdstad Paramaribo. Raadzaalconcert van Kunstwerken bestaat uit kansarme jonge- Fietsrouteplan Donderdagavond 20 april in gemeentehuis Keukencentrum Waddinxveen biedt vijf jaar garantie Be Fair-veld Krediet viering bevrijdingsfeest Met vrachtwagen van Boonstoppel naar Roemenië Groter gemeentehuis Exploitatie Triangel Paternosterkast Voorjaarstoemooi van Den Edel met 390 judoka’s Vriendschapsband 1- Pagina 13 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 19 APRIL 1995 stukken te ver- ver- geven van uw bedrijf of vereniging in mei 1995? Bel: 01828-30332, tsn. 8.30-17.00 uur. van de uitwisseling met de zusterstad Pelhrimov in Tsje chië. cd’s en muziekcassettes voor Philips opgenomen en heeft tweede deel, andante, is on- vergetelijk mooi. De Zuidplas in Waddinxveen er aan mee dat zowel de men sen die onderdrukt en ver volgd worden en als zij die moeten drie maanden voorbereiden op sportieve en recreatieve va- kantie-activiteiten als surfen, zwemmen, sport en spel met der Made 4 19 24 34 51 56 78 86 90 100 117; E. van Beek 5 12 23 37 69 77 83 84 85 98 107 121; C.G. Hoftnan 6 62 92 112; J. Loef 7 22 27 76 101 113; N. Hoogerdrijk 9 35 71 75 81 95 99; J. Verbakel 10 80; J. Troost 13 21 28 42 53 94 102 104 118 123; J. Jansen Zn 14 20 39 87 119; D.M. De genhardt 15 45; G. Tollenaar 16 6168 105; P. Noorlander Zn. 17 31 63 66 67; W. Bree- dijk 18 32 48 58 65 91; P. van der Made 25 26 55 57 82 108 111; Davy Hoftnan 29 36 60 64 109; M. Tollenaar Zn. 38 40 41 46 88 89 103; Comb. Wi- bo 43; H. Vink 47; H. Metse laar 49 50 52 54 72 74 96 106 115 116; M. Hoftnan 59 73 79; A.H. Kivits 93 110; C. Stolk 97. eerste duif 16.07 uur. Laatste duif 16.55 uur. Snelheid eer ste duif 1006 meter per mi nuut. Uitslagen: C.A. Bode 1 8 70 120 122; M. Verbeek 2 11 33 Hiermee komt een keuken zorgeloos binnen handbereik. De consument betaalt gedu rende tien jaar een vast be drag per maand. Naast dit maandelijks bedrag zijn er geen verdere kosten. Ook brengt de ANVK, waarvan het secretariaat in Bilthoven is gevestigd, regelmatig infor matieve folders uit over alles wat met keukens te maken heeft. bij de werkgroep in Waddinx veen. ‘Bepaalde stukken die we hier niet in voorraad heb ben worden vaak door de cen trale van Gered Gereedschap in Amsterdam aangevuld', zegt de heer Glasbeek. Uit eerdere publicaties zegt WADDINXVEEN - Het ge meentebestuur heeft besloten een krediet van 26.000,- (af gerond 1,00 per inwoner) beschikbaar te stellen voor de festiviteiten in het kader van 50 jaar bevrijding van de Stichting Nationale Feestda gen Waddinxveen. len komen velaal van schillende fabrikanten. De garantietermijnen schillen echter van fabrikant tot fabrikant. Vrijwel altijd dia zullen op de ochtend van zo’n werkplaats in het be staande jeugdcentrum van de Surinaamse hoofdstad. lander van geboorte zijn de Hier hoopt men jongeren op vraagbaak. In voorgaande jaren was de geniet de consument mini maal één jaar garantie. Na deze periode treden echter grote verschillen op. Bij veel fabrikanten stopt de garantie na het eerste jaar. Andere fabrikanten weer een langere garantie, soms zelfs tot vijfjaar, maar het betreft dan vrijwel altijd een aflopende garantie. Dat wil zeggen, dat na het eerste jaar in ieder geval voorrijkos- ten en arbeidsloon moet wor den betaald. Op het onder deel zit soms ook nog een aflo pende garantie. De ANVK vindt dat de consu ment recht heeft op vijf jaar volledige garantie. Zelfs als een fabrikant of detaillist het bedrijf om wat voor reden dan ook beëindigt neemt een an der ANVK-lid de garantie over. Om dit te kunnen realiseren is deze garantie verzekerd. De garantie geldt voor keu kens en inbouwapparatuur vanaf 2.000 gulden (ook voor vervangende inbouwappara- ‘We weten het allemaal: in Suriname gaat het niet goed. Op de oorzaken en achter gronden ga ik nu niet in, maar dagelijks zakken er ont hutsend veel Surinamers door de armoedevloer', weet C.W Glasbeek (Prinses Ire- Verder is er op Koninginne dag een optocht door de wijk, een vossenjacht, straatteke- nen, een spelletjesmiddag, schminken en enveloppen trekken. De inschrijving voor diverse programma-onderde- len is volgende week in Het Zuidhonk. De Stichting Wijkwerk de Zuidplas nam vorig jaar het initiatief om de aubade weer in ere te herstellen. Voor het eerst in twintig jaar waren er Sterrenborgh een landelijke open dag gehouden. Het Roe- menië-comité zal dan met een stand aanwezig zijn. GOUDA - Sinds 1990 is bij de Goudse sociale werkvoorzie ning Sterrenborgh (Zuider IJsseldijk) een Roemenië-co- mité actief. Dit comité be staat uit een aantal mede werkers, die zich buiten werktijd inzetten voor projec ten in dat Oosteuropse land. De directie van Sterrenborgh heeft het besluit genomen dat het Roemenië-comité onder de vlag van de sociale werk voorziening opereert. Op deze manier kan gebruik worden gemaakt van bedrijfsvoorzie- ningen, zoals opslagruimte, bedrijfswagens, gebruik van materialen en vergaderruim te. Ook heeft Sterrenborgh een buitengewoon verlofregeling en een vaste vergoeding per reis vastgesteld. Het Roeme- WADDINXVEEN - Uit de ge meentekas is een (voorberei- dings)krediet van 60.000,- beschikbaar gesteld voor de fasen 1 en 2 om te komen tot een definitief uitbreidings plan voor het gemeentehuis. De kosten hiervan worden meegenomen in de totale uit gaven voor het definitieve uitbreidingsplan. Wie sympathiek staat tegen over het werk van de Stich- economische toestand willen ting Gered Gereedschap kan de werkgroep Waddinxveen van dienst zijn door bijvoor beeld zich als hersteller op te geven of de vrijwilligers te helpen met een financiële bij drage voor de transportkos ten. Ook is er behoefte aan een niet te dure opslagruim te. doom, Mark Douma, Rogier Arents, Maikel Jacobs, Niels Olsthoom, Ludo Boonacker, Jaap Bregman, Ewout Bos, Dave Boer, Aarti Baran en Jasper van Meurs. Op de derde plaats eindigden: Ronald Anker, Mark de Vries, Aijan Westeneng, Rick Hof man, Jesse van Dam, Ray mond Smits, Michiel Bokho ven, Harm Raaphorst, Lau rens van Arnhem, Eelco Os kam, Allard Kleijn, Bart Spij- kervet, Kees Nap, Aafke Steenbeek, Erwin Haze- broek, Twan Verboom, Ben Rorije, Martin de Kruyff, Bas van Roosmalen, Jeroen van de Veen, Vera Borsboom, Ro nald van de Bor, Marina Hartings, David Pedro, Mar cel Kuyf, Denise Peeters, Koen Scholman, Maroix van de Eijk, Tom Gerrits, Floris Spronk, Rick Verrips, Reyco Ruares, Richard Zwijnen- burg, Joris Eigenraam, Vin cent van de Berg, Jeroen van de Berg, Alex Uittenbogaard, Michiel Wames, Sybren Groen, Javier Rosales, Edwin Tetteroo, Daan de Groot, An ne Boreel, Anna van de Brand, Ruben Verwey, Mirte Ruesen, Philip van de Lugt, Koen van de Wai, Vincent Ze- verboom, Erwin van de Wou den, Jan Brouwer, Johan Bo gaard, Sjoerd van de Haven, Alexander Stijlaars, Donny Skopp, Richard van Oosten- brugge, Ruben van de Steen, Joris Verburg, Joao Pombin- ha, Use van Loveren, Elmer Okken, Remco Arensman, Nigel van de Wouden, Tom van Dijk, Jord Alma, Niels Benschop, Eric Ruitenberg, Rogier Arents, Pim Veldman, Erik Hamandan, Elmar Go- ris, Erik Klap, Saskia Mens, Mike Benders, Paul van Mou- rik, en Harold van de Wijn gaard. wordt ten gunste gebracht van de exploitatie van ‘Trian gel', zodat de storting in het reservepotje werkgelegen heid en sociale vernieuwing kan worden afgeraamd. vangen. groep musici, afkomstig Een aantal belangrijke he dendaagse componisten, zo als Henk Badings, Tristan Keuris, Afred Schnittke, Ma rius Constant, Isang Yun en anderen hebben strijkkwar tetten geschreven voor het Orlando Kwartet. Het Orlando Kwartet is ook voor het jaarlijkse Orlando Festival, een internationaal kamermu- ziekfestival dat gehouden wordt in het 12e eeuwse klooster Rolduc te Kerkrade. Dit festival is uniek in zijn manier om beroepsmusici, muziekstudenten en ama teurs in lessen en masterclas ses te verenigingen en biedt een concertserie met solisten en kamermuziek ensembles van internationaal niveau. Het programma in de Wad- dinxveense raadzaal begint met het kwartet in Es Hob. III 38, opus 33/2 van Joseph Haydn (1732-1809). Haydn geldt als de ’uitvinder’ van het strijkkwartet. In 1758 werd hij gevraagd door zijn de vakantieperiode door wil brengen, is het wel zo aange naam om de volgende dag niet stijf, stram en met spier pijn op te staan'. WADDINXVEEN - De ge meen teraad heeft een kre diet van 70.000,- beschik baar gesteld voor de vervan- ging.van een bestelauto voor de gemeentelijke dienst Openbare Werken en Bedrij ven. Volgens de in Boskoop wonen de oud-Waddinxveense kiest men steeds meer voor een ac tieve of sportieve zomerva kantie. Reisbureaus spelen hier op in door allerlei zeer gevarieerde vakantiepro- gramma’s aan te bieden voor het hele gezin. ‘Op zich is dit erg toe te jui chen, maar helaas gebeurt het nog al eens dat men hal verwege af moet haken omdat de actieve of sportieve vakan tie nogal was van de mensen vergt. Men is er lichamelijk nauwelijk op voorbereid en de conditie laat te wensen over‘, weet Nanny Vogelaar. Het is inmiddels wel ingebur- gerd dat men zich goed voor bereid op een wintersportva kantie, maar voor een zomer vakantie doet men dit nog te weinig, hetgeen dan meestal achteraf valt te concluderen. ‘Zeker wanneer men naar veen en omgeving wonen er in het Gouwedorp mensen met ongeveer veertig ver schillende nationaliteiten. In Het Zuidhonk worden er met de Waddinxveense ’bui tenlanders’ wekelijkse bijeen komsten gehouden om het ’Wilhelmus’ te oefenen. Ook hiervoor werd het initiatief groep in Oostvoorne - er voor genomen door de Stichting gekozen Wijkwerk De Zuidplas. Vice- voorzitter Elly Smulders- Claassen (Joke Smithoeve 52, WADDINXVEEN - In de ex- ploitatieopzet voor het nieu we woongebied tussen Twee de Bloksweg-spoorlijn Al- phen aan den Rijn-Zuidelijek Rondweg (‘Triangel') zijn de aankoopkosten van het per ceel Tweede Bloksweg 34 ge (re)activeerd en ingebracht. De hierdoor vrijvallende mid delen 365.000,-) zijn ge stort in het reservepotje werkgelegenheid en sociale vernieuwing. De huidige op brengst uit verhuur van de WADDINXVEEN - De Wad dinxveense postduivenver eniging De Sperwer nam deel aan een concours vanuit Strombeek. Weersgesteld heid: matige noordwesten wind. Afstand: 131 kilometer. In ëoncours 492 duiven. Ge- tuur). Na het eerste jaar geldt lost om 14.00 uur. Aankomst echter per schadegeval een eigen risico van honderd gul den. De garantie geldt ook voor de montage en installa tie van de keuken. Naast deze unieke garantie hebben de ANVK-keukenspe- 44; J. Toor 3 30 114; R.A. van cialisten nog meer faciliteiten voor de consument. Zo wer ken zij al jaren met een veili ge aanbetaling en een onaf hankelijke geschillenrege ling. Daarnaast hebben zij een eigen financieringsmoge- lijkheid: De ANVK Keukenle- ase. WADDINXVEEN - Betekende vorig jaar op Koninginnedag de terugkeer van de openbare aubade een i Waddinxveen, ditmaal werkt de Stichting Wijkwerk De Zuidplas aan een Zuidplas (Zuidplaslaan) zal ditmaal op de ochtend van za terdag 29 april van half tien tot tien uur een multiculturele WADDINXVEEN - De ge meenteraad heeft een krediet van 29.000,- beschimbaar gesteld - ten laste van de be grotingspost voor onvoorzie ne uitgaven - voor de aan schaf en inrichting derde pa ternosterkast. WADDINXVEEN - Sport Fitness Den Edel (Noordka- de) heeft in sporthal ’de Sniep’ (Sniepweg) het jaar lijkse judotoernooi gehouden. Van de Waddinxveense sport school gaven 390 judoka’s uit de hele regio acte de presen ce. Ze waren ingedeeld in ge- wichtsklasse, kleur band en leeftijd en streden om een eerste, een tweede of een der de plaats. Ook voor de vierde, de vijfde en de zesde prijswin naar was een prijs weggelegd. Op de eerste plaats eindig den: John de Jong, Daan La- vies, Manon van Driel, Paul Brauns, René Goossens, Jan Hendrik v.d. Berg, Robert Broere, Jos Swinkels, Alex Zeverboom, Niels van Dom melen, Nick Blom, Vincent Cazemier, Rianne Schmitz, Arjan Lindhout, Kenny Ben- ders, Christian Asscheman, Michael Mayenburg, Rex Wierenga, Riccardo van Kla veren, Pieter Chr. Molenaar, Marko Bogaard, Vincent Kroon, Jasper Winsemius, Jeroen Kaas, Martijn Flux, Mathijs de boer, Jeroen te Dorsthorst, Wiliam Lanser, Nils Davidse, Marre Schaef fer, Frank Staal, Jeffrey van Roon, Joost Kouwenhoven, Jason Geukes, Stefan Arens- mans, Coen van de Bos, Ja- mill Dors, Quintijn van Wes- teng, Thijs van Dijk, Arjan van Vliet, Roals Padnoes, Ar jan Verkerk, Stefan Disveld, Rick de Koning, Mike Schoonderwoerd, Wouter Brevet, Joey Schoonveld, Ju dith Stoop, Sjoerd Wierda, Mike Jacksteit, Bas Kielliger, Rens Rietveld, Tim Moraal, Mathijs van de Berg, Rachel van Staalduinen, Rogier van de Stok, Kars Frijters, Mar tijn Blokhuis, Thommy Sopa- kuwa, Joost Scholman, Ste- fan van Klaveren, Fouad Ach- bar, Ricardo Christ, Stijn van Gils, Joost Berg, Maikel Ja cobs, Jonathan Molenaar, Mi chel de Boer, Bram Thijssen, Nick Hoogendoom, Tom Kas telein, Theo van Berkel, Jo han van Berkel, Thierry Ver sluis en Wesley Weidema. Op de tweede plaats eindig den: Riaaz Zahoer, Stefan de Jong, Freddy van Vliet, Christiaan Both, Hans Ou- dijk, Robert Verwey, Menno Vermey, Mike Merkx, Bart Jan de Bas, Jorgos Karidas, Edwin Coenen, Matthijs de Jong, Fleur van Eijk, Alexan der Hes, Bernadette van Kla veren, Yvonne Weidema, Sie- be van de Haar, Eva Jansen, Jorrit Slaman, Frank Straub, Dieter van Cuylenborg, Wen dy Jasper, Marloes de Groot, Jelle Vley, Gerben Wijman, Bianca van de Meer, Kenny Baas, Kim Versloot, Pim van de Louw, Yvo Remmerswaal, Teun Koster, Bastiaan Blom, Bror van de Zijde, Vincent van de Berg, Tim Wieman, Martijn Bakker, Björn Derk- sen, Koen Zwart, Niels Vis ser, Jurgen Cirkel, Richard Schuyt, Martijn Brouwer, Ri co van Vuuren, Steven Rem men, Max Vergeer, Don Velt- man, Douwe van de Werf, El se Vink, Rick Bink, Jason Ka ridas, Rob Rorije, Sipko van Dam, Peter Jansen, Danny Kaptein, Jasper van Oor schot, Coen Wagenaar, Frank van de Poel, Wesley Vrees wijk, Ruud Verhoef, Reinier Goddijn, Mark van Erk, Juro Vogel, Richard van de Ark, Ard Boonstoppel, Kevin van Dijk, Alexander Hoogen- staan via Terre des Hommes', besluit Elly Smulders-Claas- sen. hij te weten dat Waddinxve- ners veel waarde hechten aan het effectief terecht komen van het gereedschap. ‘Daar om hebben we een betrouw baar adres bij de Evangeli sche Broederschap. Daar er 1 is van cor- nestraat 46, Waddinxveen, ruptie zijn wij blij dat zij ga- tel. 01828-14742), secretaris van de Stichting Gered Ge reedschap in Waddinxveen. ‘De nauwe betrokkenheid die WADDINXVEEN - De ge meenteraad heeft besloten een krediet van 98.275,r be schikbaar te stellen voor het inhuren van derden voor het actualiseren van het beheers plan wegen en straten 17.625,-), voor het onderhoud van de plantsoenen 55.900,-), voor het onderhoud aan de drukriolering en de gemalen 18.000,-) en voor het onderhoud van de ver- keersvoorzieningen en het straatmeubilair 6.750,-). WADDINXVEEN - De Wad dinxveense gemeenteraad heeft ingestemd met een kre diet van 9.000,- voor de uit voering van de eerste fase van het recreatieve fietsrou teplan ‘Het Groene Hart van Holland'. De PvdA-fractie was hier tegen. schoolpleinen om - weer tra ditionele volksliedjes te ho ren. Het voltallige college van Burgemeester en Wethouders ten heeft gevoerd als, wat hij was hierbij aanwezig. Voorafgaande aan de aubade bracht Elly Smulders-Claas- sen, vice-voorzitter van de j Wiujkwerk De Zuidplas, toen haar plan naar voren om op Koninginnedag 1995 een multiculturele au bade te organiseren. Dit om afwisselende dat naar haar mening de Ne- -1 i i.derlandse samenleving een multiculturele samenleving is geworden. Elly Smulders-Claassen: ‘Al le allochtonen die noodge dwongen naar ons land zijn aubade worden gehouden, waarin ook de ’buitenlandse’ Waddinxveners een actieve inbreng zullen hebben. Net zoals vorig jaar zal Ko ninginnedag in Zuidplas weer een spektakel met tal van activiteiten worden. Niet alleen uit deze woonwijk, maar uit heel Waddinxveen komen er dan mensen een kijkje nemen, zo weten de mensen van de Stichting Wijkwerk De Zuidplas. Rond het wijkgebouw Het Zuidhonk (Zuidplaslaan) vin den zaterdag 29 april voor de jeugd talloze spelletjes plaats. Tevens staat er een aantal grote attrakties opge steld, zoals een kleefwand met hindemisbaan, een wer- velwindkast, een Kop van Jut voor jong en Oud, een spring kussen en een suikerspinma- chine. Ook is er natuurlijk een rad van avontuur met prijzen die door de Waddinx- broodheer om stukken te veense middenstand ter be schrijven voor twee violen, schikking worden gesteld, altviool en cello. 'r~~- Die combinatie was in die tijd zeer zeldzaam. Als het al voorkwam was er meestal een cembalo of een general bass bijgevoegd. Ook de vorm waarop de instrumenten wer den behandeld was nieuw: elk instrument heeft in het strijkkwartet een volwaardi ge en zelfstandige plaats en fungeert vrijwel nooit als en kele begeleiding van een an der instrument. Haydn had in dit genre een op Koninginnedag - buiten de grote invloed op Mozart en - - die op zijn beurt weer op Beethoven, die het strijk kwartet tot ongekende hoog- 1 .ClJ _1_ i 1.2 2 vond, het ultieme expressie middel. Haydn was vooral een meester in het detail bin nen een strikt gehandhaafde Stichting vorm. Bela Bartók (1881-1945) heeft een geheel ander idi oom. Zijn strijkkwartet nr. 5 heeft vijf zeer delen, waarin de mogelijkhe den van dit genre subliem tot uiting komen. Na de pauze volgt het kwartet nr. 3 in Bes opus 67 van Johannes le allochtonen die noodge- Brahms, een romantisch dwongen naar ons land zijn werk met grote diepgang. Het gekomen, omdat zij om diver- 2 J. i j x- ge rejenen vervolgd worden en daarom voor hun leven of dat van hun kinderen meoten vrezen, moeten integreren in onze samenleving. Dit kan echter alleen als we met el kaar in gesprek komen en de cultuurverschillen in kaart brengen om zodoende eikaars normen en waarden te weten komen. Alleen op deze ma nier kunnen we voorkomen dat vooroordelen en misver standen gaan leiden tot racis tische uitwassen'. Samen met de Waddinxveen se muziekvereniging Concor- 1 van Koniginnedag bij het winkel centrum Zuidplas (Zuidplas laan) Oudhollandse volkslie- WADDINXVEEN - Het Keukencentrum Waddinxveen aan de Zuidkade in Waddinxveen biedt als lid van de Algemene Nederlandse Vereniging van Keukenspecialisten (ANVK) voortaan vijfjaar garantie op keukens en op verschillende keukenonderdelen. De nieuwe vijfjaar ANVK-ga- rantie op keukens en keuken onderdelen is mogelijk ge maakt door samenwerking van ruim 200 keukenspeci- aalzaken in ons land. Een keuken bestaat uit diverse eventuele opbrengst van Ko- mooi nieuwtje in ninginnedag altijd bestemd ”T 1 voor het wijkwerk in de Zuid- andere primeur. Bij het winkelcentrum plas, maar omdat het stich- tingsbestuur deze dag in het teken willen stellen, van ac ceptatie, tolerantie en inte gratie zal geld worden over gemaakt aan Terre des Hom mes, een stichting die projec ten in ontwikkelingslanden organiseert om mensen ter plaatse de kans te geven een WADDINXVEEN/BOSKOOP - Met de zomerperiode op komst kan men zich bij gediplomeerd bewegingsdocente posten waren andere aan- Nanny Vogelaar in dansschool Van der Lubbe (Sniepweg) dachtspunten. Daarnaast is drie maanden voorbereiden op sportieve en recreatieve va- veel energie gestopt in de op- zet van een kantoor voor de kinderen, wandelen en tennissen. Deze wekelijkse training landbouwhervorming rond duurt tot en met dinsdag 11 juli en kost 90 gulden. om de dorpjes. Tijdens de eerste reizen wer- warmere landen gaat is het den voedselpakketten en kle- belangrijk dat men over een ding naar Roemenië ge- basisconditie beschikt. Of als bracht. Maar al snel kreeg de iemand opeens heel sportief hulpverlening een structure- j. --_j. j-n jer karakter De plaatselijke dierenarts werd van medica menten voorzien. Pootgoed werd meegebracht om de landbouw op gang te helpen. Vandaar dat Nanny Vogelaar Maar ook de school werd van vakantiegangers aanraadt zich enigzins voor te berei den. De drie-maanden-trai- ning van haar omvat prakti sche tips die men tijdens de vakantie kan uitvoeren, zoals rek- en strekoefeningen na een bepaalde activiteit. Aan het eind van deze drie maanden ontvangen de deel nemers een uitgewerkt pro- WADDINXVEEN - De ge meenteraad heeft een krediet beschikbaar gesteld van 75.000,- - ten laste van de voorziening ‘reconstructie groene velden' - voor de reno vatie van veld 2 van de chris telijke voetbalvereniging Be Fair in het Warnaarplant- soen (Sniepweg-Kanaaldijk). ren van ongeveer twaalf jaar en ouder een gedeeltelijke schooloplei ding. Veel van deze jongeren ko men uit het binnenland en zijn door oorlogshandelingen enkele jaren geleden naar de stad getrokken. Hier is voor hen geen werk te vinden en velen komen in het criminele circuit terecht. Met een leer werkplaats hoopt men deze jongeren iets te leren waar mee ze hopelijk een baan kunnen vinden. Het benodigde gereedschap voor de leerwerkplaats staat al voor het grootste deel klaar nië-comité maakte begin deze maand de elfde reis naar Ca- tina en Feldioara. Het Waddinxveense bedrijf Boonstoppel Truckservice BV (Coenecoop) stelde voor dit doel een vrachtwagen ter be schikking; In overleg met de bewoners'van de Roemeense dorpjes was bepaald welke voorzieningen en goederen nodig waren. Voor de recente reis voltooide het comité de inrichting van een school voltooien door een complete tandartsuitrusting aan te bieden. Lesmateriaal en het opzetten van EHBO- posten waren andere WADDINXVEEN - Donderdagavond 20 april om half negen geeft het Orlando Kwartet het laatste kamermuziekconcert van dit seizoen in de raadzaal van het gemeentehuis aan het Raadhuisplein in Waddinxveen. De toegangsprijs be- opstaHen”/ 4O.ÖÓ67pêrjaar) draagt f 12,50 (CJP-houders en Pas-65+ f 11,-). Het ontstaan van het Orlan- tweemaal de internationale do Kwartet gaat terug tot in Grand Prix Du Disque ont- de zomer van 1976. Toen vond een uit verschillende Centraal- Europese landen en gedreven door een gezamenlijk muzi- Onderhoudskosten kaal ideaal, elkaar en vorm den een strijkkwartet in Ne derland. Onder de inspirerende in vloed van grote meesters, in het bijzonder van Sandor verantwoordelijk Vegh, begon het kwartet ver rassende snel een eigen muzi kale taal te ontwikkelen. Niet meer dan drie maanden later nam de net gevormde groep deel aan het internationale concours voor strijkkwartet ten ’Carlo Jacquino’ in Rome. De muziekgroep werd het eerste ensemble dat een eer ste prijs behaalde. Vanaf dit moment noemden zij zich het Orlando Kwartet. De volgende belangrijke stap voor dit jonge Nederlandse strijkkwartet was het buiten gewoon enthousiast ontvan gen debuut in de kleine zaal van het Concertgebouw te Amsterdam. In 1978 werd het Orlando Kwartet onderschei den met de eerste prijs op het internationale concours voor strijkkwartetten van de Eu ropese Radio Unie in Helsin ki. Sindsdien geniet het Orlando Kwartet een reputatie, die het toelaat uitgebreide tour nees over de hele wereld te ondernemen. Ze concerteren regelmatig in alle grote Euro pese steden en nemen jaar lijks deel aan een reeks be langrijke festivals, maar ting Vriendschapsband Wad- evengoed zijn ze onderweg in schoolborden voorzien. Het comité heeft inmiddels veel spullen ingezameld, maar wil graag nog meer aan schaffen. In een nieuwsbrief heeft het comité laten weten dat vooral kinderkleding, schoenen en linnengoed wel kom zijn. Gelukkig beseffen steeds meer mensen dat ge richte kleinschalige hulp nut- gramma op papier, zodat men tig is. ook tijdens de vakantieperio- Zaterdag 13 mei wordt in de allerlei oefeningen kan doen voor bijvoorbeeld buik en beenspieren of voor de con ditie. Het jubilerende Weekblad van Waddinxveen heeft een verrassing voor u! deren ten gehore worden ge bracht. Het ’Wilhelmus’ wordt samen met mensen van andere nationaliteiten gezongen, onder het motto, beter bestaan op te bouwen. ’Nederlanders-Medelanders’. ‘Op Koninginnedag 1995 Het ligt in de bedoeling dat op werkt de Stichting Wijkwerk Koninginnedag kinderen uit -- - andere landen in de Zuidplas zullen laten zien wat voor kinderspelletjes er in hun va derland gespeeld worden. Ne- noodgedwongen derlandse kinderen kunnen vluchten in ons land geaccep- dan samen mét hun allochto- teerd gaan worden. Maar we ne ’medelandertjes’ spelen- geven ook de mensen die niet derwijs kennismaken met an- het geluk hebben in een wel- dere culturen. Voor de oude- varend land als het onze te le ren zijn er lekkere hapjes uit ven een kans op een beter be- China, Vietnam, Eritrea en Chili. ‘De landelijke pers is uitgenodigd om van de multi culturele aubade verslag te doen. Tevens zijn er gesprek ken met de NOS-televisie en de BBC World Service gaan de, om ook via radio en televi sie de rest van Nederland en West-Europa getuige te laten zijn van deze happening', al dus Elly Smulders-Claassen. Zij en haar stichtingsbestuur zijn in deze weken druk in de weer voor hun activiteiten de nodige financiële steun van het lokale en regionale be drijfsleven te krijgen. Aan de andere kant worden allochto ne Waddinxveners benaderd om hun medewerking te leve ren aan de multiculturele au bade. Op de pas gehouden Wereldvoedseldag in de Ont- moetingskerk (Groensvoor- de) zijn daarvoor de eerste contacten gelegd met mensen uit Liberia, Zaïre, Eritrea en Iran. Volgens de Stichting nogal eens sprake rant staan voor een goede overkomst. Wij blijven ook met hen in correspondentie over dat wat er met het ge ons land altijd met Suriname reedschap gebeurt'. ,__oo heeft gehad, maakt dat we Vluchtelingenwerk Waddinx- onze zorg over de deplorabele De werkgroep Waddinxveen van de Stichting Gered Ge reedschap heeft dan ook - in samenwerking met de werk- l een leerwerkplaats in Paramaribo te steunen. De Evangelische Broederge- meente heeft daar het initia- tel. 01828-16135) is wat dït tief genomen tot het inrichten betreft zowel voor het be drijfsleven als voor de Wad dinxveners die geen Neder- Elly te leiden in de hout- en me taalbewerking. Voor de meis jes staan er naaicursussen op het programma. De doelgroep WADDINXVEEN - Uit de ge meentekas is ƒ5.000,- ge haald - ten laste van het re servepotje “beeldende kun sten' - voor de aankoop van twee kunstwerken tijdens de Waddinxveense week in de Tsjechische zusterstad Pelh rimov in de laatste volle week van mei. met geen of slechts WADDINXVEEN - De ge meen teraad heeft een kre diet van 4.500,- beschik baar gesteld - ten laste van de 25 mille omvattende post ‘nieuw beleid' in het college programma - voor een struc turele bijdrage aan de Stich- dinxveen-Pelhrimov voor de Australië, Japan en de Ver- kosten van honorering van enigde Staten. subsidieverzoeken als gevolg Het Orlando Kwartet heeft meerdere grammofoonplaten, onderdelen zoals keukenkas ten, een werkblad, spoelunit en apparatuur. Deze onderde- F- 2 1 vertalen in een concreet stuk je hulp. Hulp met de grootst mogelijke zekerheid van ef fectiviteit'. i

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 13