Gastouderproject is aantrekkelijk voor zo’n 90 gastouders WADDINXVEEN - De Stichting Gastouderproject Wad- Eervolle vermelding voor Ton Bennemeer Muziekavond Zevenhuizen Tim Immers presenteert karaoke wedstrijd Nieuwe kunstnagels bij nagelstudio ’Annelies’ Weer cursus ’Samen bevallen’ bij Yvonne van der Ham thuis Muzikale avond Koopochtend en boottocht De Zonnbloem Expositie van Gouwe College Eierverloting Gouwe Sanghers Unesco wijst op onderwij sproj eet van Kerngroep Aanbesteding nieuwe winning van drinkwater Ouderen met AOV-bus naar 5 mei-feest Opbrengst van ZOA-collecte Mieneke Bron-Samsom praat met Libelle over haar Waddinxveense man Albert was geen waaghals, want ik begrijp waarom hij in Ruanda bleef6 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 19 APRIL 1995 Pagina 15 ken doet nog te veel pijn. Als geïdentificeerd. Minister hem te kunnen begraven op een plek die de kinderen en ik da zich voltrok. We zagen de laatste jaren het land steeds gen zouden worden weg te gaan. Op het moment dat ik Dat zeg ik ook tegen Koos en Willem. Papa heeft het voor om wat ons - en zoveel anderen - lief was te redden. Daar is kracht voor nodig en die be zitten niet veel mensen'. WADDINXVEEN/GOUDA den portretfotografen hun beste werk ter beoordeling naar Kodak Nederland BV in WADDINXVEEN - Tot en weer J op jezelf, komen de dingen die je nodig hebt om te overleven terug. Het geloof bijvoor- jij z» j_j_ ik een taak te vervullen heb en dat mijn kinderen mijn J2 Z* J 1 J2 1_ _1_1_Tl 1. dat ik straks sterk ben om Vrienden uurtarief wordt door de vraagouder rechtstreeks aan durft. Ik ben niet meer uit huis geweest, heb alleen maar afgewacht tot ik geëva cueerd zou worden. Mijn ver halen ten spijt was Albert vastbesloten naar huis te gaan. Iedereen verklaarde hem voor gek, maar ik Wist dat hij niet anders kon. Zelf was ik eveneens weggegaan met het idee dat ik terug zou komen. Ik had alleen een weekendtasje gepakt en wat foto’s van de muur genomen. Al onze mensen, ons perso neel en vrienden, bleven thuis op ons wachten. Als ik geweten had hoe dit zou aflo pen, had ik zeker harder aan - om de drie weken - bij laat werken, dan groeit uiteinde lijk de tip van de nagel af en In Waddinxveen en omliggen de gemeenten is er een groei ende vraag naar gastouder- opvang. Binnen het gehele project zijn er ongeveer 90 WADDINXVEEN - Vrijdag middag 5 mei (Bevrijdings dag) houdt de Stichting Na tionale Feestdagen Waddinx veen een karaokewedstrijd. Van 12.00-17.00 uur vinden op het parkeerterrein Beu kenhof de eerste selectiewed strijden plaats. BOSKOOP/WADDINXVEEN Nederland overgebracht. Om - Het Boskoopse streekman- nenkoor Die Gouwe Sanghers heeft de uitslag bekend ge maakt van de eierverloting. De winnaars konden de ei eren zaterdagmiddag 15 april afhalen in de aula van school ’De Groene Zijde’ in Boskoop. Lotnummer 2975 is goed voor als een belangrijke maatstaf voor de kwaliteit en creativi teit in deze tak van de profes- zullen maken heeft, dat hij tijdens de bevalling een actieve en stimulerende rol kan vervul len. Veel praktische tips zul- jaren zowel in Waddinxveen als in Zevenhuizen-Moerka- pelle en sinds 1994 ook in Rijnwoude actief is, zoekt voor vraagouders (zij die op vang zoeken) een passende gastouder. Het project regelt onder andere de zakelijke en persoonlijke afspraken bij de nale is in ’de Sniep’ een feest avond voor de jeugd georgani seerd met diverse optredens van zowel nationaal als inter nationaal bekende bands. dergelijke avond de afweging 1 maken of zij via het Gastou- spelen Schubert, Griep derproject gastouder willen worden. Gastouders werken zelfstandig en zijn niet in dienst van het project. Er is wel contact met de vaste coör dinator. mei, Hemelvaartsdag (don derdag 25 mei) en Tweede Pinksterdag (maandag 5 ju- 40 vrijwilligers een gezellige ni). dag gehad. De cursus ’Samen bevallen’ wordt gegeven in huiselijke sfeer bij cursusleidster Yvon ne van der Ham en omvat ne gen avonden van twee uur. Als de baby’s ongeveer vijf weken oud zijn volgt er nog een terugkommiddag. re kinderen opvangen. On danks dit grote aantal wor den er door het project regel matig via advertenties nieu we gastouders gevraagd. Het doel van de driemaande lijkse WADDINXVEEN - Unesco, het educatiefonds van de Ver enigde Naties, heeft in het or gaan ’Unesco Nieuws’ aan dacht gevraagd voor een bij zonder onderwijsproject in Waddinxveen. In eerste instantie ten behoe ve van de plaatselijke basis scholen heeft de Kerngroep Ontwikkelingssamenwer king Waddinxveen een onder wijsproject over grondstoffen ontwikkeld, onder de titel ‘Grondstoffen en de wereld'. Zes basisscholen zullen tot aan de zomervakantie deze materie in hun lessen behan delen. Door zowel de ruwe grondstoffen als de daarvan vervaardigde eindprodukten die in de winkels te koop zijn te tonen hoopt men de leerlin gen bewust te maken van de herkomst van de produkten om hen heen. Eerder werd educatief materiaal vervaar digd over Burkina Faso, over Peru en over het hergebruik van afval. Het Unesco Centrum Neder land heeft aan de Kerngroep, die zich een vaste plaats in Waddinxveen en omgeving heeft verworven, een ruime hoeveelheid voorlichtingsma teriaal, te gebruiken bij edu catieve projecten, beschik baar gesteld. activiteiten zoals koffie-och- tenden voor gastouders en thema-avonden. moordenaars van Albert. Ik kan hen geen vergeving schenken. Vooral tegenover de kinderen vind ik dat hun daden niet ongestraft voorbij mogen gaan. Al zouden ze al- geven, maar ook schriftelijk door opgave van naam en adres. De deelnemers ontvan gen dan zo spoedig mogelijk een inschrijfformulier en een lijst van achttien liedjes waaruit zij kunnen kiezen. harssoort is met de acrylna- gel erg verbeterd. Waar het om gaat is het ver lengen van de nagel. Dit ge- een klein stukje plastic dat op gevoelens. Ik de nagel wordt geplaatst, vinden onze x Daar overheen gaat een gel- WADDINXVEEN - In het pand van Body Culture aan de Nesse in Waddinxveen heeft zich gevestigd haar- en nagel studio Annelies, die aan de weg timmert met onopvallende kunstnagels, het verstevigen van de eigen nagels en nagels voorzien van transparante en gekleurde laag gel. In haar- en baby verwachten. De cursus, die onder auspici ën staat van de landelijke vereniging ’Samen bevallen’, is bedoeld voor ouderparen die zich samen willen voorbe reiden op de geboorte van hun kind. De cursisten doen in de eerste plaats kennis op over wat er tijdens de bevalling gebeurt en gebeuren kan. Hierdoor wordt in veel gevallen de angst voor het onbekende weggenomen, wat ertoe bij draagt dat de aanstaande ou ders de bevalling rustiger en met vertrouwen tegemoet zien. Een ander belangrijk aspect van de cursus is dat de part ner zodanig betrokken wordt bij alles wat er met de zwan gerschap en de bevalling te haar thuis weer met de zwangerschapscursus ‘Samen be vallen' voor ouderparen die in augustus of september een Deelnemers aan de karaoke wedstrijd kunnen zich opge ven bij de Stichting Waddinx- veens Welzijnswerk, Herman Heijermanslaan 15, tel. 01828-31932, en bij Rogier van het welzijn der zieken van alle gezind ten) heeft meegedaan aan een koopochetnd in Gouda en heeft een boottocht gehouden. Met 35 gasten en medewer kers werd deelgenomen aan de koopochtend in het Goudse gastouders die één of meerde- winkelcentrum Bloemendaal van de Stichting Welzijn Ou deren Gouda. Met 65 gasten en 10 medewerkers gaf men acte de présence op de dag- boottocht richting Rotter dam. lijkse aspirant-gastouder- De geplande afvaart vanaf de avond is tweeledig. In de eer ste plaats goede voorlichting. Belangstellenden worden zo t__11_J2_ 1221- meerd over wat het betekent gastouder te zijn te worden. De coördinatoren van het pro ject en een ervaren gastouder Beethoven, laten alle aspecten rondom gastouderopvang aan bod ko men. In de tweede plaats kunnen ZEVENHUIZEN - Zaterdag avond 22 april om acht uur houdt De Zeven Muzen in de Gereformeerde Kerk aan de Dorpsstraat in Zevenhuizen voor de achtste maal een avond voor amateurmusici. De toegang is gratis. Het pro- volledig mogelijk geïnfor- gramma omvat klassieke mu ziek uit de 16e tot de 20e eeuw. Op de piano wordt solo- en duo-muziek gespeeld van Chabrier en Liszt. De koorlesgroep van De Zeven Muzen zingt een aan tal zeer verschillende num mers. Een groep van vijf ac cordeonisten speelt Für Elise. Een bassist en een pianist «-I—i-—i en Mendelssohn. Er is verder een zangkwartet. Een gita rist speelt solo Albeniz. Mu ziek van Van Eyck wordt op de blokfluit gespeeld en twee dwarsfluiten spelen Loeillet. Noordkade in Waddinxveen moest in verband met werk zaamheden aan de Goudse Julianasluizen verplaatst worden naar het terrein aan de Donkstraat. In goede sa menwerking met het AOV- busvervoer zijn de deelne mers ’s morgens naar Gouda en ’s middags weer terug naar Waddinxveen gebracht. Samen met de 106 gasten uit aspirant-gastouders na een Oudewater en 20 gasten uit Zevenhuizen-Moerkapelle hebben de Waddinxveners volgens mevrouw A. Heems- kerk-Maas (Dorpstraat 35) door de geweldige inzet van onder de beste portretfotogra fen van ons land. Het is volgens Kodak een ple zierig idee dat zo dicht in de Goudse streek een toonaan gevende, op het hoogste na- tionele niveau operende, vak fotograaf is gevestigd. Met hem kan men zelf ook een af spraak maken voor een bij zondere portretopname van zichzelf, vrienden of familie leden. Een portretopname, gemaakt door een bekroond topfotograaf, is een uiterst origineel cadeau bij een ver jaardag, een jubileum of feestdag. armer worden. De nood werd groter. Armoede, overbevol king. Op straat waren er steeds vaker granaataanval- len, wegversperringen en aanslagen op ministers. Al bert en ik hebben altijd ge hoopt dat we het leven in Ru anda konden volhouden tot de jongste van de middelbare school af zou komen. We had- de algemene begraafplaats aan de Alberdingk Thijmlaan beiden niet dat dit het voor uitzicht was toen we besloten naar Ruanda te gaan. We maakten die keuze meer uit nieuwsgierigheid en uit liefde voor de natuur en Albert kon werk krijgen naar zijn zin. Toen onze jongste zoon Koos naar school ging, ben ik be gonnen een naaiatelier op te zetten, samen met een aantal Ruandese vrouwen. Dat ate lier heb ik zes jaar kunnen MOERKAPELLE - De afde ling Moerkapelle van de Ne derlandse Bond van Platte landsvrouwen houdt woens dagavond 19 april - vandaag - om acht uur haar maande lijkse bijeenkomst in dorps huis ‘Op Moer'. De avond wordt verzorgd door me vrouw C. Timmermans en mevrouw R. Marwitz. Zij ne men zo’n 75 a 100 muziekin strumenten mee en daar alles over vertellen. Na tuurlijk wordt er ook muziek gemaakt. van de produktiecapaciteit is dus noodzakelijk. Het Op- streek-project draagt daar aan bij. Daarnaast worden de zuive- ringsstations in Lexmond en in Langerak uitgebreid. Met name zuiveringsstation De Steeg in Langerak speelt in de toekomst een belangrijke rol als één van de grootste winnings- en zuiveringsloca- ties van WZHO. Behalve een nieuwe oevergrondwaterwin- ning, waarvoor WZHO ver gunning heeft verkregen, zal daar namelijk ook de nieuwe techniek diepinfiltratie wor den toegepast. De exacte omvang van de nieuwe winning in Opper- duit-Streefkerk zal pas wor den vastgesteld als duidelijk is welke bijdrage diepinfiltra tie kan leveren aan de toe komstige drinkwatervoorzie- len hem daarbij helpen. Andere onderwerpen die tij dens de cursus aan de orde komen, zijn zwangerschaps- kwaaltjes en wat daaraan te doen is; de meest voorkomen de complicaties tijdens de zwangerschap en de beval ling; het eerste contact met de baby na de geboorte; borst- en flesvoeding en kraamtijd en postnatale periode. In het praktijkgedeelte wordt aandacht geschonken aan ademhalingtechnieken; ont spanningsoefeningen; condi- tie-oefeningen; houdingen en massage. Albert getrokken. Maar hij moest dit gewoon met eigen ogen zien, anders had hij het nooit aanvaard. Albert was een échte boerenzoon. Als ik nu denk aan de watersnood in ons land, weet ik zeker dat hij nooit van zijn boerderij ge gaan zou zijn. Hij had zijn dieren weggebracht en hij was op zijn zolder gekropen. Er zijn momenten dat het verschrikkelijk is. Als ik lang alleen ben, dan voel ik me on vermogend om dit leven te leiden. En op andere momen ten denk ik bij mezelf dat ik het toch wel knap doe. Dat had ik niet verwacht. Als er zoveel verdriet en ongeluk over je heen komt, ga je over de essentie van dingen na denken. Wat is nu echt be langrijk. Contact met andere mensen, hoe moeilijk dat ook is. Elke dag bellen er vrien den. Ga mee, er is een mooi concert, kom we gaan wande len. Zij trekken me in het le ven. Ik kan iets betekenen voor anderen en zij kunnen mij weer iets geven. Daar trek ik me iedere keer weer aan op. Familie is daarbij zo belangrijk. Met hen kan ik praten zonder drempelvrees. Het gevoel dat als ik het niet kan, anderen er zijn om het voor me op te vangen. Ik kan weleens een uur toegeven, ’s morgens in bed, maar daarna denk ik toch: nee, ik moet op- GOUDAWADDINXVEEN - De NV Watermaatschappij Zuid-Holland Oost (WZHO) in Gouda, waarbij ook Wad dinxveen is aangesloten, heeft aan drie adviesbureaus offerte gevraagd voor de mi- lieu-effect-rapportage rond een nieuwe winning in Op- perduit-Streefkerk, het ’Op- streek-project’. Deze nieuwe oevergrondwa- terwinning zal minimaal 5 miljoen kubieke meter drink water per jaar gaan bedragen en maximaal 13 miljoen ku bieke meter. Naar verwach ting is de milieu-effect-rap- portage in januari 1997 afge rond en kan de nieuwe win ning voor het jaar 2000 opera tioneel zijn. WZHO heeft becijferd dat in het jaar 2000 bijna 70 miljoen kubieke meter water moet worden gewonnen om te kun nen blijven voldoen aan de vraag naar drinkwater in het eigen voorzieningsgebied. Op dit moment kan WZHO nog niet zelfstandig voldoen aan deze vraag. Vergroting eieren vielen op de lotnum mers: 24, 191, 1692, 1877, 2121,2381, 3383, 3839, 4246, 4957. Twintig eieren op de lotnummers: 510, 630, 1323, 1772, 2237, 2917, 3359, 3895, 4179, 4336. Vijftien eieren op de lotnummers: 245, 986, 1011, 1218, 2011, 2446, 3397, 3804, 3807, 4117, 4956. Tien eieren op de lotnummers: 43, 471, 509, 1426, 1789, 1967, __o_ 3741’ '44^1 ^4631 ^4731^^V”f Yvonne van der Ham (Zuidplaslaan 50, tel. 01828-19566) bij eieren op de lotnummers: 188, 377, 402, 527, 829, 875, 974, 1013,1292, 1503, 1702, 1840, 1921, 1958, 2195, 2334, 2381,2484, 2745, 2772, 2995, 3064,3066,3247, 3288, 3414, 3541,3626, 3696, 4175. 4264, 4289,4376, 4595, 4673, 4882, 4922. WADDINXVEEN - Ter ge legenheid van de viering van 50 jaar bevrijding vin den op vrijdag 5 mei in Waddinxveen diverse acti viteiten plaats voor oude ren, zoals een feestelijke lunch in Zorgcentrum Sou- brugh (aanvang 12.45 uur) en een feestelijke avond met een avondvullend pro gramma in het Anne Frank-centrum, (aanvang 20.00 uur). Voor beide gelegenheden kan men gebruik maken van het - voor deze dag ge heel gratis - Aanvullend Openbaar Vervoer (AOV). De bus van het AOV is ge makkelijk toegankelijk voor rolstoelgebruikers. De chauffeur verleent zo nodig gaarna assistentie bij het in- en uitstappen van de passagiers. Wie op vrijdag 5 mei ge bruik wil maken van het AOV moet dat vóór vrijdag 21 april bij zorgcentrum Souburgh of bij het Anne Frank-centrum inleveren. Om het vervoer naar beide evenementen in goede ba nen te leiden, zijn vijf op stapplaatsen gecreëerd. Vanaf deze opstapplaatsen vertrekt de bus om 12.30 uur naar zorgcentrum Souburgh en om 19.30 uur naar het Anne Frank-cen trum. Na afloop van de lunch of de feestavond wordt men weer terugge bracht naar de opstap plaats van ieders keuze. De opstapplaatsen zijn: 1. parkeerplaats Koningin Wilhelminaplein; 2. par keerplaats St. Victorkerk; 3. hoek Kromme Esse-He- negouwerweg; 4. parkeer plaats hoek Beethoven- laan-Groensvoorde; 5. in gang winkelcentrum Zuid- plas. zijn. Ze werken op de lapjes grond die er nog zijn, de wees- kindjes ondergebracht in hun weken worden de nagels weer bijgewerkt en kan men een andere kleur uitkiezen. De tips met transparante of gekleurde gel kosten f 97,50. (vrijdag 5 mei), zaterdag 6 Het verstevigen van de eigen TT 1 nagel kost f 59,50. Met het bijwerken na drie weken is eveneens f59,50 gemoeid. WADDINXVEEN - De in Waddinxveen gehouden huis- aan-huis-collecte voor ZOA- Vluchtelingenzorg, de chris telijke organisatie voor inter nationale vluchtelingenhulp, heeft 5.555,40 opgebracht. Alle bedrijven, particulieren en collectanten die hieraan hun bijdrage hebben geleverd worden door de Waddinx- veensé coördinator WM. Knol-de Vries (Oostpolder- weg 13) bedankt. De copllec- teopbrengst wordt bestemd voor het project ’Terug naar (t)huis’ van ZOA-Vluchtelin genzorg. eerste contacten tussen gast en vraagouder. Dit wordt een koppeling genoemd. Na het starten van de koppe ling vindt na 6 a 8 weken een evaluatie plaats. De afspra ken worden nog eens doorge nomen, eventueel bijgesteld en er wordt besproken hoe de eerste periode voor alle be trokkenen is verlopen. Het project kan desgewenst Visser, Woubrechterf 69, tel. bij vakantie of ziekte van de 01828-11448. gastouder zorgen voor een re- Men kan zich telefonisch op- serve-gastouder. Daarbij ver- 1 leent het project onder meer De afdeling Waddinxveen opvoedingsondersteunende van De Zonnebloem (katho- keihard en krijgen de kans niet meer om af te breken. Hierdoor heeft men toch de eigen nagels en kan zelfs zon der kunstnagels over mooie lange nagels beschikken. Ook wassenonderwijs) te zien, hier geldt dat men de nagels om de drie weken bij moet la ten werken in verband met uitgroei. Op de eigen nagel of tip kan een gekleurde laag worden aangebracht. Er is een keuze uit 25 verschillende kleuren. Van zachte kleuren tot felle tinten. Het grote voordeel van de gekleurde gel is dat de Bakkenes, Tine Beck, Gerdie nagels drie weken (daarna moet de uitgroei bijgewerkt worden) perfect gelakt zijn. Men kan ermee afwassen, schrobben, schoon maken en boenen zonder dat er ook maar iets van de kleur verlo ren gaat. Ideaal, want nor maal moet men toch altijd de kley en Yvonne Vingerling, nagels om de twee a drie da- In de komende weken is de gen geduldig lakken. Na drie Openbare Bibliotheek geslo ten op Koninginnedag (zater dag 29 april), Dodenherden king (donderdag 4 mei na 18.00 uur), Bevrijdingsdag WADDINXVEEN/UTRECHT - De 48-jarige Mieneke Bron- Samsom, de in Utrecht wonende echtgenote van oud-Wad- dinxvener Jan Albert Bron die als enige Nederlander een jaar geleden tijdens de wrede burgeroorlog in Ruanda op 52- jarige leeftijd sneuvelde, heeft het weekblad Libelle te- woord gestaan. Tegen interviewster Mariëtte Wendelgelst zegt ze in een paginagroot verhaal: ‘Als ik terugga naar Ru anda, ga ik ook terug naar de moordenaars van Albert. Ik kan hen geen vergeving schenken1. Oud-Waddinxvener Jan Al- ken doet nog te veel pijn. Als bert Bron, die ruim twintig ik me voorstel dat het mij zelf den nooit gedacht, dat we nog _U- zou overkomen, zou ik gek eens door de situatie gedwon- autobedrijf zijn voordat ik dood was. Dat fL onder grote belangstelling op gauw bang, maar hij heeft tot het land uitging om in Neder- ilstudio Annelies is sinds kort ook ondergebracht la Coiffures van de Kanaalstraat. samen uitgezocht hebben. Op Het basisidee omvat het ver- de begraafplaats in het Gou- zorgen van de handen en dan wedorp waar Albert geboren bij uitstek de nagels. Jaren geleden is de kunstnagel uit Amerika overgewaaid naar Nederland. Dat waren toen nog dikke harsnagels die er i en die igel niet ge heel onbeschadigd achterlie- ton. Deze kunstnagel is1 echter verleden tijd. De technische het heerlijk dinxveen en omstreken (tel. 01828-19591) heeft vorige week (jjnsjagavon(j april in het Anne Frank-centrum (begane grond) aan het Jan van Bijnenpad haar driemaandelijkse informatieavond voor aspirant-gastouders gehouden. Bij het project zijn ongeveer 90 gastouders in drie gemeenten (Waddinxveen, Zevenhuizen-Moerkapelle, Rijnwoude) be trokken. Gastouderopvang is kende en vorm van 1 deren in de leeftijd van 0-13 jaar van werkende of stude rende ouders worden bij de gastouder thuis opgevangen. Gastouderopvang is een kleinschalige en persoonlijke opvang in het gastgezin op tij den die de vraag- en de gas touder met elkaar afspreken. Het opvoedingsklimaat van de gast- en vraagouder verto nen in grote lijnen overeen komsten met elkaar. Het kind voelt zich veilig en vertrouwd bij de gastouder. Een gastouder woont meestal in de directe omgeving. Het GOUDA/ODIJK - De Goudse fotograaf Ton Bennemeer, die in Waddinxveen werkzaam is geweest bij Sjaak Noteboom BV en ook fotografeert voor het Weekblad voor Waddinx veen, is tijdens een nationale fotowedstrijd voor professio nele portret- en reportagefotografen bekroond met een eer volle vermelding. Zijn foto werd gekozen uit 1.657 inzendin gen voor de Camera d’Or 1994-1995. staan. Een wandeling maken, Elke twee jaar sturen honder- leuke dingen doen. Ik merk dat ik terugval op wat ik in mijn kinderjaren heb geleerd. Wat ik toen hoopte, kan ik nu Odijk. Een deskundige jury, -hopen. Teruggeworpen ditjaar onder voorzitterschap 1 1 J’ van de Belgische portretfoto grafe Fernande Kuypers, buigt zich vervolgens over de beeld. Mijn plichtsbesef, dat inzendingen. De jury let vooral op vorm, ex pressie, stijl en techniek van liefde nodig hebben. Ik hoop de foto. De Camera d’Or geldt genoeg met de stichting van Ruanda, de vrouwen die in Ruanda geble- sionele fotografie. Ton Benne- ven zijn te helpen in het vin- meer schaart zich hiermee den van een nieuwe toe komst. Zij hebben meer gele den dan ik. Als je ziet hoe ontwikkelingen zijn namelijk sommige vrouwen daar bezig sterk verbeterd. Zo zijn er verschillende technieken ont wikkeld zoals de gelnagel ning. WZHO heeft grote ver wachtingen van deze nieuwe techniek, die zich nu nog in de proeffase bevindt. In Op- perduit-Streefkerk blijft ech ter een winning noodzakelijk van minimaal 5 miljoen ku bieke meter water op jaarba sis. De keuze voor de nieuwe drinkwaterwinning in Opper- duit en Streefkerk is al in 1989 bepaald in de milieu-ef- fect-rapportage Grondwater- winning in de Alblasser- waard en Vijfheerenlanden. In deze studie zijn alle toe komstige locaties voor de drinkwaterwinning aange wezen. De milieu-effect-rapportage voor de winning in Opper- duit-Streefkerk zal turnkey worden opgeleverd aan WZHO. Dit houdt in dat de adviesbureaus gedurende het samenstellen van de rappor tage de gehele organisatie in eigen huis voeren en het com plete onderzoek in één keer aan WZHO zullen overdra gen. is en waar ook Alberts moe der haar laatste rustplaats zal vinden. Terug naar zijn vijftig eieren" Vijfentwintig De afgelopen tijd heb ik veel onnatuurlijk uitzagen -1 1 1 aan zijn laatste minuten ge- de natuurlijke nago1 r dacht. Wat hij gevoeld heeft vlak voor zijn dood. Ik begrijp wat dat geweest moet zijn, maar die gedachte uitspre- land aan mijn hernia geope reerd te worden, trof ik Al bert, net terug uit Nederland Tweeëntwintig jaar geleden op het vliegveld in Nairobi. Ik zijn Albert en ik samen met heb hem verteld hoe de dagen onze zoon Willem, die was waren die ik met Koos, ons toen net geboren, naar Ruan- personeel en de buren in ons de luchtha- da gegaan. Albert was er ga- huis had doorgebracht. Hoe ragehouder voor een handels- dicht het gevecht bij ons was. onderneming en ik heb me de Ik ken het gevoel datje het in eerste jaren, toen inmiddels je broek doet van angst. Het ook onze tweede zoon geboren gevoel dat je anderen moet beschermen, maar dat je zo (nails by lamplight). Ook de eigen gezinnen. Ik hoop dat ik i-l -x j_-zo gterk word, dat mijn ver driet afneemt en ik meer kan geven. Dan is de cirkel rond. Als ik terug zou gaan naar Ki- beurt met de zogenaamde tip, gali, dan is dat met gemengde een klein stukje plastic dat op gevoelens. Ik zou ]x 1-’’j' de nagel wordt geplaatst, vinden onze vrienden te zien, de natuur waar ik zo van hou. laag. Die kan wel of niet ge- Maar ik ga ook terug naar de kleurd zijn. De eigen nagel wordt niet be schadigd en kan gewoon met de tip meegroeien. Het is niet de bedoeling dat men altijd tips nodig heeft voor een mooie lange nagel. leen maar weten dat wij op de Als men de nagels regelmatig hoogte zijn. Voelen welk leed ze veroorzaakt hebben. Daar om hoop ik dat er ooit recht zal geschieden. Dat is mijn komt de eigen nagel op de ge- gevecht. Een strijd waarin de wenste lengte (bij het bijwer- liefde voor Albert bovenaan ken wordt de tip altijd weer staat. Voor sommige mensen een stukje korter gevijld). lijkt het misschien alsof hij Daarna wordt de nagel een domme vent was. Een verstevigd met een transpa- waaghals. Iedereen ging weg rante gellaag of een gekleur- uit Ruanda en hij bleef. Maar de gellaag die perfect ook op ik begrijp waarom. Albert is eigen nagel houdt. Hierdoor door de jaren in Afrika veran- heeft men een keiharde nagel derd, Ruandeser geworden, die nauwelijks kan breken. Er is ook een andere moge lijkheid. Men beschikt dan jullie gedaan. Hij bleef over redelijke nagels van zichzelf. Niet al te lang en met een klein randje. Het gro te euvel is dat de nagels, net als ze een mooie lengte heb ben, weeer afbreken. Als men de nagels laat verstevigen (met transparan te of gekleurde gel) dan is af breken geen probleem meer. WADDINXVEEN - Tot De nagels worden immers met dinsdag 25 april is in de Openbare Bibliotheek (Van lieke nationale vereniging tot Mecklenburg Schwerinlaan) bevordering tijdens de openingsuren de expositie ‘Grut van formaat' van het Gouwe College (vol- Er worden zo’n tachtig wer ken tentoongesteld, die ge heel overeenkomstig met de titel klein van formaat zijn, maar groot van aanpak. Elke cursist laat vier werken zien. Het resultaat is een keur van kleinoden in aquarel, gou ache, potlood en etsen. De exposanten zijn Miep T»_1_1rrvn1 j Blauwbroek, Shirley Cats, Roos van Dam, Ineke Grons- veld, Andrea Haeck, Han van Hagen, Hanneke Hemmes, Dien de Jong, Corrie Kroes, Ineke Piket, Rina Smit, Reny Tiemstra, Barbara Verhees, Gerda Verhoef, Hanny Ver- 1_1XZ.TT212 In de komende weken is de WADDINXVEEN - Begin juni start de Waddinxveense Een eervolle vermelding voor de Goudse fotograaf Ton Bennemeer. (Foto: Fejagrafie Ton bennemeer). pas weten we 1 beurd is. Een identificatie- jaar in de Ruandese hoofd stad Kigali een had, werd eind vorige maand bewonder ik in hem. Ik ben het laatst toe zonder angst voor de mensen en het land in Waddinxveen-Noord ter gevochten, aarde besteld. Een Nederlands onderzoeks team had zijn ontzielde li chaam op woensdag 8 maart in de buurt van c_ V ven, waar naar toe hij een jaar geleden onderweg was om naar zijn vrouw en twee zoons in Utrecht terug te gaan, kortgeleden gevonden was, beziggehouden met het en geïdentificeerd. Minister huishouden. In die tijd kon je bang bent dat je dat niet drs. J.P. Pronk (Ontwikke- in Ruanda weinig kopen, dus J -- T1 1 -J- lingssamenwerking) had hen maakte ik heel veel zelf: jam, met dat doel op pad gestuurd, yoghurt, brood. We wisten Mieneke Bron-Samsom komt J i x in Libelle van de afgelopen week onafgebroken aan het woord over haar man die - sa men met zijn chauffeur en een andere Ruandees - zon der vorm van proces in een hinderlaag wwaren gelokt en van dichtbij door Hutu-mili- ties door het hoofd werden ge schoten. Ze vertelt: ‘Het heeft lang ge duurd voor ik het kon aan vaarden dat Albert niet terug runnen, tot de ramp in Ruan- zou komen en dat Ruanda ka pot was. Ik had het wegge drukt. We hebben heel lang gewacht of hij terug zou ko men, hoewel we wisten dat hij vermoord was. Het bewijs ontbrak. Na wat er in april vorig jaar ge beurd is. Een identificatie team dat de moorden in Ru anda onderzoekt, heeft het stoffelijk overschot van Al bert gevonden. Het is naar heb - j®P uurtarief wordt door de De presentatie van het mid- gesubsidieerde vraagouder rechtstreeks aan daggedeelte is in handen van T,?®’n io de gastouder betaald. Tim Immers, bekend van de Het Gastoüderproject, dat al tv-programma’s Goede Tij- - -1 «r-jj-- jen, slechte Tijden en de Rabo Top 40. De finale is ’s avonds in de sporthal ’de Sniep’ (Sniepweg). Voor de karaokewedstrijd is een prij zengeld van in totaal ƒ500,- beschikbaar. Aansluitend op de karaokefi- wordt wvzv, geboortegrond.

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 15