Letteke Broekman Acht toerfietsers fietsen 1.100 km naar Pelhrimov WADDINXl/EEN PELHRIMOrÉ '95 Bevrij dingsconcert van ’De Gouwestem Henk Poort komt met Die Gouwe Sanghers naar Waddinxveen derde op Texel Gemeentelijke penning voor jubilerende EHBO f Dinsdagavond 2 mei in Ontmoetingskerk WADDINXVEEN I eurohome I Geslaagden Verandering Waddinxveens ophaalsysteem grofvuil? (2) Coenecoop College in Tropicana Koninklijke Militaire Kapel i B 9 Trekking vier plaatsen hete luchtballon O/ONEN Wisselende resultaten Gouwe Streek in één week naar Tsjechische zusterstad inurrrlmbinlrnw'r Pelhrimov fietsen. Met deze Kadobonnen van Mieke en Nanny 1 ».t M I. 3 LEZERS SCHRIJVEN A PAGINA 21 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 26 APRIL 1995 Concert van Die een ’vrije’ avond komt hij naar dh ven de Donau. Ook staat een willen. Gouwe Sanghers en Teke Bijlsma se Schaak Bond in Schiedam, en wel kinderen die in 1985 ge boren zijn (9- en 10-jarigen). De debutanten Jan van Hel- ny Vogelaar is te verkrijgen, geeft recht op het volgen van twee lessen bij Nanny Fit nessdances. Men kan dan kiezen voor aerobic, mid-fit- move, step of fitnessdance. Zijde 36 01727 - 14550 MEVROUW J.G. GIBBON Meidoomstraat 32, Waddinxveen gen hartelijk welkom zijn eens een repetitie bij te wo nen in de aula van de agrari sche school De Groene Zijde aan de Zijde te Boskoop. Wie meer informatie wil over het lidmaatschap en de activitei- in Boskoop Met dit logo wordt een poster, die eind mei ter gelegenheid van de Waddinxveense week in Pelhrimov voor de ramen zal hangen, ver sierd. Het Nederlandse woord ’in wordt in het Tsjechisch v’. Aldus staat er 'Waddinxveen in Pelhrimov '95’. Het logo van de Waddinxveense schaatsvereniging De Gouwe Streek voor de toerfietstocht naar Pelhrimov. wijls wordt gedacht. De fietsersgroep vertrekt op vrijdagmorgen 19 mei om 6.00 uur van het gemeente huis in Waddinxveen en ver- Bovendien is op grond van wetgeving (ARBO) vastge steld dat bedrijven en organi saties gediplomeerde en geoe fende EHBO-ers in huis die nen te hebben. De EHBO in Waddinxveen voorziet dus - na al die jaren - nog steeds in een grote behoefte en de toe komstverwachting is dat zij dat ook zal blijven doen. Op grond van richtlijnen, vastgesteld door de gemeen teraad in de Verordening op de Ereblijken, kan de Wad dinxveense legpenning bij ho ge uitzondering ook worden toegekend aan een rechtsper soon. Het college van Burge meester en Wethouders be sloot voor de lokale EHBO- Zowel door de stijging van het inwoneraantal als door een - door de jaren heen - gewijzigd leefpatroon. De gevaarzetting is veelvuldiger en ook inten siever. WADDINXVEEN - Na een opleiding aan het Instituut Praehep in den Haag is voor het officiële Praktijkdiploma Loonadministratie (PDL) ge slaagd mevrouw A. de Keiser (Waddinxveen) en voor één of meer certificaten van het Staatsexamen SPD J. Mei- jers (BE-I BC) en mevrouw A.J. van Straalen (BE-I), bei de uit Waddinxveen. Het Masarykplein in Pelhrimov, waar de fiestocht vanuit Waddinxveeen voor acht toerfietsers eindigt. (Foto: A.H. van Gent). vereniging die uitzondering te maken. Ter gelegenheid van haar 75- aan de ver eniging ‘EHBO Waddinxveen1 de legpenning toegekend ‘als blijk van waardering voor het noodzakelijke verband dat zij als eerste hulp hebben gelegd tussen de opleiding van hulp verleners enerzijds en de (di recte en indirecte) hulpverle ning aan de Waddinxveense gemeenschap anderzijds'. 25 mei omstreeks vier uur aan te komen in het centrum van Pelhrimov, op het Masa- het Nederlands kampi- rykplein vóór het gemeente huis. Daar zullen dan intussen ook de Waddinxveense muziek- Concordia, Aan het Waddinxveense be vrijdingsconcert wordt mede- Waddinxveen om mee te wer- werking verleend door de in 1986 naar Canada geëmi- lend ’Liberation Choir’ is hij in deze weken in Nederland voor het geven van een acht- ziekvereniging ’Concordia’ tal concerten. Op zijn enige onder leiding van hun nieuwe Welnee, als ze de klerezooi maar 12, dan rijk! Zo is toch het volgens Nanny Vogelaar ook spreekwoord? Ook bij het NS-station gooien de mensen rommel neer. Als ze het maar kwijt zijn. Ik zelf ben Goudse, maar woon zo’n 32 jaar in Waddinxveen en WADDINXVEEN eerste, maar ditmaal voor een vriendschapsband mooie derde plaats bij de da mes. dirigent Pieter Boer verleent aan dit bevrijdingsconcert haar medewerking. Concor dia bestaat uit ongeveer 50 zeer gemotiveerde en uiterst bekwame amateurmusici. Boskoper Ben Kramer zal het koor en de samenzang op het orgel begeleiden en solo te ho ren zijn. Het Christelijk Waddinx veens Mannenkoor De Gou westem presenteert tijdens dit concert het unieke lied ’Waddinxveen, parel aan de Gouwe’. Een lied naar een in 1993 geschreven lofdicht van de Waddinxvener Hans Geel en op muziek gezet door Mar tin Mans. De dichter-tekst- schrijver zal, vooraf aan de presentatie van dit Waddinx veense lied, zelf een toelich ting verzorgen. om er een beetje in te komen en de tweede les om lekker mee te kunnen swingen. Op de kadobon staan de tijden en de lokatie van de lessen ver meld en wat men zoal mee moet nemen. Om de tussen Waddinxveen en Pelhrimov te onderstrepen gaan acht toerfietsers op initiatief van i 1 ix a de schaatsvereniging De IV UhIISvIid.<vvTS fietstocht willen ze laten zien dat de beide gemeenten dich- den en Sander Hertog begon- ter bij elkaar liggen dan dik- nen goed (2 uit 2). Hugo start te slecht (0 uit 2). Kampioen werd uiteindelijk Pieter van Nes (Zwijndrecht) vóór de verrassende Elmar van Kor- denoordt (Bongerd, Capelle wacht op donderdagmiddag aan den IJssel) met respectie velijk 8 uit 8 en 6 uit 6. Zij plaatsten zich rechtstreeks voor oenschap. De rest moet nog hopen op een plaatsje in de landelijke finale. Jan van Helden speelde goed vereniging Concordia, de en haalde de vierde plaats (5 volksdansgroep Veselka en uit 8). Voor hem een goed re sultaat. Hugo van Elteren stelde enigszins teleur. Zijn score (ook 5 uit 8) leverde he me en vijfde plaats op. San der Hertog tenslotte speelde etapp, wisselvallig en bereikte met 4 overbi uit 8 een gedeelde tiende plek, ook niet slecht. WADDINXVEEN - Voor de derde keer hield de atletiek vereniging van Texel een 60 km hardloopwedstrijd, waar aan de Waddinxveense Anti- lope-atlete Letteke Broek man heeft meegedaan. Ze werd in 5.54 uur derde bij de dames. Ook dit jaar was er weer gele genheid om mee te doen aan de 120 km (tweemaal het par cours heen en terug het ei land om) of de 30 kilometer. Ook kon in estafettevorm worden meegedaan aan de 4x15 kilometer. De start was in de buurt van de aankomstplaats van de veerboot en ging via strand (17 km), duinen (18 km) en de Waddedijk (25 km) naar Den Burg. De wedstrijd wordt om de twee jaar gehouden en el ke keer heeft Letteke Broek- Ik las in het Weekblad voor gen en boenen de straat niet. Waddinxveen van vorige week woensdag 19 april de brief van E. Breeman, dat het grofvuil net als in Gouda op gehaald moet worden. Zijn die mensen wel eens wezen kijken in Gouda? Waar je komt, maakt niet uit waar, kom je grofvuil tegen. Zeker bij het spoorbosje, want dat is al een vuilnisbelt op zich. Dat er wat aan het grofvuil gedaan moet worden ben ik mee eens, maar betalen? De mensen betalen al zoveel aan de belastingen. Als dit door gaat dan houd ik mijn hart vast, want dan wordt Wad dinxveen net als Gouda heel vies en smerig. Want in wezen is het al zo. De mensen gooien hun reommel maar neer in iemands tuin en straat. Hondepoep, waar je de hele dag tegen aan moet kij ken, vind je overal. De mensen van nu zijn niet de mensen van vroeger. Ze ve- WADDINXVEEN - Van Gin- kel Vakanties heeft een actie gehouden, waarbij op Bevrij dingsdag (vrijdag 5 mei) vier plaatsen in een heteluchtbal lon zijn te winnen. De actie hield in dat iedereen die een reis heeft boekt bij reisbureau Van Ginkel voor een vertrekperiode tussen 1 april en 31 oktober en deze heeft geboekt voor 26 april, kans maakt op een gratis bal lonvaart bij het invullen van een bon. Middels deze bon geeft de va kantieganger te kennen voor de ballonvaart in aanmer king te komen. Inmiddels zijn er al behoorlijk wat bonnen bij de vier kantoren van reis bureau Van Ginkel in Wad dinxveen, Gouda en Zoeter- meer ingeleverd. Donderdagavond 27 april om zeven uur wordt de trekking verricht. Deze vindt plaats in reisbureau Van Ginkel in het winkelcentrum ’de Passage’ in Waddinxveen. De trekking wordt verricht door notaris J.A.M. Koek. vele anderen uit Waddinx veen bijeengekomen zijn voor de officiële opening van de Waddinxveense week. De fietsers zullen in 6 dag- >es ongeveer 1.100 km iruggen, dus gemiddeld 170 km per dag. Hun bagage wordt vervoerd in een bege leidende auto. Er wordt on derweg in eenvoudige hotels en pensions overnacht. De route is zoveel mogelijk over rustige wegen uitgezet. Zo fietsen de Waddinxwe- ners de derde dag over een deel van de ’Deutsche Mar- chenstrasse’, de Duitse sprookjes-route, langs Weser en Werra. De Tsjechische grens wordt gepasseerd bij Mahring, een kleine grenspost ten oosten van Bayreuth. Het nabij gele gen Plana wordt de eerste ovemachtingsplaats in Tsje chië. Ook in Tsjechië wordt op rus tige wegen gereden, door een golvend landschap met afwis selend akkerbouw en bos. Het laatste traject is in wielerter- men een ’wandel-etappe’, on geveer 90 km van Pisek naar Pelhrimov. Het ziet er naar uit dat enke le vrienden van de Pelhri- mov-fietsclub, onderdeel van de multisportvereniging Spartak, de Waddinxveners een eind tegemoet zullen rij den. De deelnemers verheugen zich op een pittige, maar mooie fietstocht die een fraaie aanloop naar de Waddinx veense dagen in Pelhrimov omstreeks Hemelvaartsdag zal worden. r-ü- --Aj -ü-j L~rr.~^5u~innj~L man meegelopen. De loop werd ditmaal door Letteke Broekman als erg zwaar ervaren. Het strand was zeer moeilijk beloonbaar en was vies en vol schuim. Regen, hagel en een harde wind maakten het de deelne mers erg moeilijk, die het bij een zeer lage temperatuur dan ook bijzondere zwaar hadden. Er waren dan ook veel uitval lers die deze abnormaal zwa re omstandigheden niet volle dig aankonden. Tóch vindt Letteke Broekman dit de mooiste loop in Nederland, al Was haar tijd dit jaar bedui dend minder dan twee jaar geleden (5.29 uur tegen nu 5.54 uur). Toen goed voor een MOERKAPELLE - Hugo van Elteren, Jan van Helden en Sander Hertog zijn uitgeko men in de finale waarin 22 om het persoonlijk jeugdkampi- WADDINXVEEN - Dinsdagavond 2 mei om acht uur geeft het Christelijk Waddinxveens Mannenkoor ’De Gouwestem’ onder leiding van dirigent-organist Martin Mans een afwis selend en veelbelovend bevrijdingsconcert in de Ontmoe tingskerk aan de Groensvoorde te Waddinxveen. De toe gangsprijs bedraagt voor volwassenen f 10,- en voor kinde ren tot en met 12 jaar en 65-plussers f 5,-. Waarom de ene vuilnisbelt ruilen voor de andere? Dat parfumerie Mieke en bij Nan- doe je toch niet. Als de men sen hun eigen tuin en straat schoonhouden en him grof vuil op de juiste wijze weg doen doen zal het nog wel meevallen om in Waddinx veen te wonen. Maar gaat het De eerste les wordt gebruikt door op de wijze zoals het nu is dan wordt Waddinxveen vies en smerig. Dus wat doen we eraan? gramma, waar gezongen wordt in de beroemde Stefans Dom. Overigens laat het bestuur BOSKOOP - Slechts enkele maanden nadat Nederland zijn vrijheid had herwonnen en het juk van de Duitse tirannie van zich had afgeworpen, bloeide het verenigingsleven op als nooit tevoren. Gedenkwaardig blijft in Boskoop de 12e september 1945, toen Jac. van Barlingen het idee opwierp een mannenkoor op te richten. En aldus gebeurde het dat een groep mannen de basis legde voor Die Gouwe Sanghers dat zich nu, 50 jaar later, nog steeds in vrijheid mag laten horen. Een dubbele reden dus om ter gelegenheid van bestaan van het algemeen streekmannenkoor Die Gou we E van Jeroen Bosman op vrij- BOSKOOP - De orgel commissie van de Gere formeerde Kerk houdt in samenwerking met het Oranjecomité op vrijdag avond 5 mei (Bevrijdings dag) om acht uur een con- eert in de Gereformeerde Kerk aan de Zijde in Bos koop ter herinnering aan de bevrij ding eeuw geleden. Medewerking wordt ver leend door de organist Te ke Bijlsma en het Streek mannenkoor Die Gouwe Sanghers, dat dit jaar zijn 50-jarig jubileum viert. Het mannenkoor, dat sinds 1987 onder lei ding staat van Jeroen Bosman, zal in een geheel nieuwe outfit het podium betreden en tevens de ju- bileum-cd presenteren. Enkele liederen die ook op de cd zijn opgenomen, zullen deze avond ten ge hore worden gebracht. De organist Teke Bijlsma uit Haarlem is voor velen geen onbekende. Talrijke grammofoonplaten zijn met zijn medewerking tot stand gekomen en nog on langs is ook van hem een jubileum-cd uitgekomen. Het concert is gratis toe gankelijk en wordt ge sponsord door de Oranje vereniging, Boskoopse bedrijven en particulie ren. Aan het einde van het concert wordt gecol- lecteered ter dekking van de kosten. WADDINXVEEN - Schoon heidsspecialiste Mieke Ver boom (Juliana van Stolberg- laan) en bewegingsdocente Nanny Vogelaar (Boskoop, tel. 01727-11923), die zich ie der op hun manier bezig hou den met gezondheid en uiter lijk van de mens, hebben sa men kadobonnen van tien gulden gemaakt voor moeder dag en voor (jarige) vriendin nen. Mieke Verboom houdt zich bezig met het verzorgen van onder andere het uiterlijk van de mens en kan daarover deskundige adviezen geven. Het met homeopatische mid delen verbeteren van het in kwijt zijn. Liever kwijt nerlijk van de mens houdt verband met het op peil hou den van het figuur en de con ditie, zoals het verbeteren van de lichamelijke gesteld heid, motoriek, conditie, long- hartfunctie, coördinatie, le- toch zou ik niet meer terug nigheid en beweeglijkheid. Beiden houden zich bezig met het welzijn van de mens. De kadobon, die alleen bij ken aan het bevrijdingscon cert in de Ontmoetingskerk. greerde Nederlander Willem Willem van Suydam geeft in van Suydam. Deze in Bramp ton wonende begaafde pia nist-organist studeerde bij Jaap Dragt, Charles de Wolft gewend om enige honderden en Jean Guillou. lfikr„ctc; c 1 Samen met zijn 238 leden tel- bijwonen van 1-J 2- 1.” cer£ Ook de Waddinxveense mu ziekvereniging concert waar- Henk ten van Die Gouwe Sanghers kan bellen naar voorzitter zijn Leo Verweij in Waddinxveen, telefoon 01828-12623. (donderdag 25 mei) zal er een het 50-jarig misviering worden opgeluis terd in de fraaie, grote basi- jeugddammers streden liek Maria Taferl, een plaats- Sanghers, onder leiding je gelegen op een plateua bo- oenschap van de Rotterdam- T ven de Donau. Ook staat een 2_2„„2 2„„2 2. 2AA2- dagavond 15 september in de bezoek aan Wenen op het pro- Het betrof de categorie E Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde te Waddinx veen een concert neer te zet ten dat zijn weerga niet kent. Met de sopraan Margaret weten, dat zij die graag zin- Roest, de bas Jan Alois en aan de vleugel Hans Broek man is eigenlijk al de basis gelegd om met de koorzan gers een geweldig concert te geven. Maar het krijgt een toegevoegde de in de persoon van Poort, die thans grote be kendheid geniet om hoofdrol in de musical ’The phantom of the opera’, in het Scheveningse Muziektheater. Bovendien is het bestuur van Die Gouwe Sanghers gelukt om de Koninklijke Militaire Kapel medewerking te laten verlenen aan dit jublileum- concert. Onder leiding van majoor Pierre Kuijpers geniet deze kapel nationale en inter nationale faam en het moet dan ook een grote bijzonder heid zijn de mannenstemmen samen met de KMK te horen klinken, want uiteraard zul len koor en kapel ook enkele werken gezamelijk uitvoeren. Op het programma staan hoofdzakelijk bekende en ge liefde werken, waarbij ook liederen uit musicals niet zul len ontbreken. Mede door de steun van het Verboomfonds, het Mesmanfonds en het Ber- nardfonds kan de toegangs prijs op slechts 17,50 wor den gehouden. De verwach ting is dat de vraag naar toe gangskaarten enorm zal zijn. Tot eind juni kunnen kaarten in de voorverkoop worden ge reserveerd bij de leden van het koor. Van woensdag 24 tot en met zondag 28 mei vertoeft het mannenkoor in Oostenrijk, waar het op uitnodiging van MGV Ybbs meewerkt aan een groot concert in de Stadthalle te Ybbs. Op Hemelvaartsdag Het bestuur van de jubilerende EHBO-vereniging Waddinxveen. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - De 75-jarige EHBO-vereniging in Wad dinxveen heeft zaterdagmiddag 22 april in zalencentrum Het Nieuwe Trefpunt (Stationsstraat) tijdens de jubile- - - umreceptie de gemeentelijke legpenning uitgereikt gekre- ‘Ktren V gen van burgemeester C.M. van der Linden. Op 17 april 1995 (Tweede Paasdag) bestond de EHBO- vereniging, afdeling Wad dinxveen, driekwart eeuw. Bij de oprichting in 1920 tel de de vereniging slechts 10 le den. En daar moest ze het dan mee doen. Deze leden gingen echter heel voortva rend te werk. Een jaar later was het leden tal namelijk al gegroeid tot 35. De vereniging was toen al heel blij over oefenmateriaal voor cursussen te kunnen be schikken. Bovendien kon zij twee verbandtrommels plaat sen. Eén ervan werd ge plaatst in het wachthuis van de Waddinxveense hefbrug over de Gouwe. Op het ogenblik telt de ver eniging 164 gediplomeerde leden en 47 passieve leden. In drie afzonderlijke groepen worden cursussen gegeven. De vraag naar hulpverlening stijgt nog steeds aanzienlijk. WADDINXVEEN - Sinds ja ren bezoeken de leerlingen uit de eerste en tweede klas van de samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum aan de Sniepweg in Waddinxveen rond Pasen het tropisch zwembad ‘Tropicana’ in Rot terdam. Dit jaar voor het eerst hebben ook leerlingen van de Boskoopse en Wad dinxveense MAVO’s aan deze happening deelgenomen. Op deze manier begon nu reeds de fusie van de Bos koopse en Waddinxveense scholen voor voortgezet on derwijs voor de leerlingen van de nieuwe brede scholen gemeenschap, die volgend cursusjaar officieel van start gaat als ‘Coenecoop College1, daadwerkelijk gestalte te krijgen. Dankzij de hulp van ouders en docenten die belangeloos voor het vervoer van de onge veer 350 leerlingen zorgden, kan men terugkijken op een geslaagde avond aan het be gin van een lang Paasweek - einde. De voorbereidingen voor de introductieweek van alle eer ste klassen van het Coene coop College zijn intussen in volle gang. De definitieve in vulling van deze kennisma- kingsweek in Overijsel zal la ter aan de ouders van de toe komstige eerste klassers een voorlichtingsavond bekend gemaakt worden. Canada vele concerten in vol ledig uitverkochte kerken en concertzalen. Zijn publiek is kilometers te reizen voor het een orgelcon- - O BANKA ’ii; rr W k S fj,... V ig halve Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te I buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder I pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. J f. ui ■mtrm rrrrmJS «a aa aa r - - f rv ra TT j1 1 -‘t - 1

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 21