Eerste Victor veiling levert 20 mille op Voor het Bentwoud kan volgend jaar eerste boom de grond in PvdA hoort forse kritiek op het gemeentebestuur Tweede lustrum Truus de Wit gestólen Broche van Wereldwinkel voor Souburgh-directrice G. Fahrner Twee auto’s Sponsorloop Rotaract Geen finale ZVH-Rentokil Sociaal-democraten praten over kerntaken op 10juni Delftsche Orkest in kerkgebouw van Remonstrantse Kerk WEEKBLAD PAGINA 25 In een volle toneelzaal in het Anne Frank-centrum beleefden de bezoekers een amusant en bij tijdens soms spannend verloop van de Vic- gen na bieden en tegenbieden over in andere handen.' ƒ7,50 (inclusief koffie). In aangemeld. Er zijn nog 28 waarop kan worden inge schreven door opgave bij kers hebben om bij te dragen. In principe moet de kostprijs worden betaald voor wie dat kunnen. Voor anderen geldt een gesubsidieerde prijs. “Voor hem is het een uitstapje. Die man verdient het om eens goed in de bloemetjes gezet te worden. En ik laat meteen ook een speciale taart voor hem maken, als onderschei ding omdat hij m’n trouwste klantis. Ere wie ere toekomt!1 wers (Agrarische Comnmis- sie Bentwoud) in het Bent- woud-gebied om de besluit vorming uit te stellen totdat een nieuw provinciebestuur zou zijn aangetreden leden schipbreuk. Tussen het gaan onderhandelen over een ac ceptabele grondprijs en een aanhoudend en verscherpt van Rentokil-ZVH zal voor het eerst na zeven jaar niet in de finale staan om de Neder landse volleybalbeker. De re- tum-wedstrijd tegen Alcom Capelle in Zevenhuizen werd namelijk met 3-8 verloren. Voor de wedstrijd begon be dankten de spelers het pu bliek voor hun steun het afge- In de loop van het jaar moet de gemeente niet met aanvul lende maatregelen komen. Wel moeten ambtenaren en bestuurders actief contact on derhouden met gesubsidieer de instellingen. Binnen de discussiegroepen kwam naar voren dat de ge meente naar verhouding veel geld uitgeeft aan wegen en in frastructuur, maar weinig geld aan voorzieningen. Voor sommige partijen is de kern takendiscussie een discussie over bezuinigingen, waarbij dan met name gedacht wordt aan subsidies. In de meeij arenbegroting moeten bibliotheek, het wel zijnswerk, de sportverenigin gen bezuinigen. Op basis van de kerntakendiscussie moet dit niet verder worden voort gezet, zo luidde de mening van de aanwezigen. Er blijkt wel draagvlak te zijn om sportverenigingen meer te laten samenwerken. De communicatie met de ge meente kan worden verbe terd. Voor wat het econo misch beleid betreft werd werpen en maken van siera den en op een goede manier de prijs leren berekenen. De ze Mexicaanse sieradenma kers hebben de broche ’Mode met motief’ gemaakt en kre gen daar een goede prijs voor betaald. De Wereldwinkels zijn er niet om te concureren, maar pro beren duidelijk te maken hoe het beter kan. Een betere prijs en letten op wat er met mensen en vooral ook met kinderen gebeurt. Uit recente berichtgeving in Pakistan is naar voren gekomen dat de 12-jarige bestrijder van kin derarbeid, Iqbal Masih, is vermoord omdat hij interna tionaal faam verwierf met het aan het licht brengen van de verschikkingen van kinder arbeid in zijn land. me aan het Victor-diner, dat brengen. Het gemeentebe- op zondagmiddag 7 mei vanaf stuur zelf stond ook aan kri tiek bloot. Te gemakkelijk worden zaken besloten zon der goed overleg met de be- sterk de nadruk gelegd op de werkgelegenheid. Startende ondernemers moeten steun van de gemeente kunnen krij gen. Werkzoekenden moeten actief door de gemeente wor den geholpen op hun zoek tocht naar een nieuwe baan. Daarvoor moet in de ambtelij ke organisatie het verstrek ken van uitkeringen worden gekoppeld aan bemiddeling naar werk. Het sociaal cultureel fonds kreeg ook veel aandacht in de discussie. Dit dient een taak neemt de PvdA mee in haar bijdrage aan de kerntaken discussie. In de loop van de maand mei worden de stand punten van de verschillende politieke partijen voor de be geleiders van de kerntaken discussie - het Bureau VB Ad vies - bij elkaar gezet in een ’standpuntenboek’ het college voorstellen aan de gemeenteraad worden ge daan. Na de zomervakantie zal de gemeenteraad een be sluit nemen over de kemta- WADDINXVEEN - Vorige week dinsdagavond hield van de Waddinxveense politieke partijen ook de Partij van de Ar beid (PvdA) een bijeenkomst in het kader van de gemeente lijke kerntakendiscussie die op dit moment in het Gouwe- dorp wordt gehouden. Het gaat daarbij om de vraag waar de gemeente zich de komende tijd op moet richten. WADDINXVEEN - Onder het motto ’Help de Roemeense kinderen!’ wil de Waddinx veense Rotaractclub jong en oud enthousiast maken mee te doen aan de sponsorloop, die zal worden gehouden op zaterdag 10 juni van 11.00 tot 15.00 uur in het Gouwebos bij de Alberdingk Thijmlaan. Het is de bedoeling dat de deelnemers per persoon zo veel mogelijfc sponsors vin den die bereid zijn de deelne mers te sponsoren voor een bepaald bedrag per rondje. Het ingezamelde geld zal ge schonken worden aan een Roemeens weeshuis in Pietra Neamt. Rotaract hoopt hier mee de Roemeense kinderen te kunnen voorzien van on derdak, medicijnen en tevens een goede voeding. De serviceclüb hoopt daarom zoveel mogelijk deelnemers te mogen inschrijven om deze kinderen ook het leven te ge ven waar zij recht op hebben. Bedrijven die ook hun finan ciële steentje willen bijdra gen zijn van harte welkom. Voor meer informatie en in- schrijvingsformulerien kan men terecht bij Rotaract Waddinxveen, Postbus 337, 2740 AH Waddinxveeen, tel. 01828-16169. bosjes bloemen uit te delen op de tribune. Trainer-coach Stewart Bernard kon voor de ze wedstrijd slechts beschik ken over zeven spelers, Kris- tiaan van der Wel was afwe zig door zijn deelname met Jong Oranje aan een stage in Tsjechië. Vanaf het begin was het duidelijk dat Alcom de kleine Zevenhuizense forma tie niet onderschatte en er vol tegenaan ging. Setstanden 12-15,7-15.5-15. G.Th.B. Mulleman (tel. 01828-12444), bij restaurant Bibelot (tel. 01828-16695) of bij het parochie-secretariaat (tel. 01828-12452). hun inzet voor de Derde We reld en speciaal voor de cam pagne ’Mode met motief’. In Afrika, Azië en Zuid-Ame- rika worden heel veel siera den gemaakt. Fair Trade be schikt over eigen mode-ont- werpers die op reis gaan. In overleg met de producenten worden collecties samenge steld zodat kleding, sieraden, sjaals en tassen bij elkaar passen. De Utrechtse juwelier Willem Nooyens heeft in Taxco (Mexico) les gegeven in ont- beleid werd de suggestie van budgetsubsidiëring ingé bracht. De gemeente moet in stellingen op basis van een inhoudelijk plan en een be groting subsidie geven. Na afloop van het jaar moet worden beoordeeld of het sub- sidie is bestemd waar het voor bedoeld was, wat de ge volgen zijn of het doel bereikt is. Als dit laatste niet gebeurd WADDINXVEEN - Truus de Wit, eigenaresse van Merk- Snack-cafetaria ’t Stekkie aan de Zuidplaslaan, viert volgende week woensdag 3 mei haar tweede lustrum in de snackbranche. Daarom laat ze die dag bij haar zaak voor de Waddinxveense jeugd een groot springkussen plaat sen. Bovendien gaat de Wad dinxveense haar trouwste klant eens goed in het zonne tje zetten. ‘Gelukkig kreeg ik na enkele jaren een vaste standplaats en mocht ik een hokje aan bouwen tegen de tocht. Dat was me toch een luxe. Maar wat me in die tien jaar het meest getroffen heeft, is de hulp die ik steeds gekregen heb van andere mensen. Zon der dat had ik het niet gered'. Begin 1990 kreeg Truus de Wit een plek toegewezen op de parkeerplaats bij het win kelcentrum Zuidplas. In juni dat jaar kwam burgemeester C.M. van der Linden cafeta ria ’t Stekkie officieel openen. Dit was een belangrijke mijl paal voor Truus de Wit. De buurtbewoners, maar ook de vele bouwvakkers die nog in de wijk werkzaam waren, voelden zich al gauw thuis in ’t Stekkie. ‘Die band met an dere mensen, dat is voor mij één van de meest waardevolle dingen van de afgelopen tien jaar‘, vertelt Truus. ‘Zo was er een klant die vroeg of ik wat lege emmers voor hem had en me een paar dagen later zelf gevangen vis kwam brengen. Zulke dingen doen je goed. Net als kinderen'. ‘Ook ik heb wel eens een rot dag. Maar als ik dan een ijsje klaarmaak voor een paar kin deren en ik zie die glunderen de gezichtjes, dan is mijn dag weer goed. Vandaar ook dat WADDINXVEEN - De vrijdagavond 21 april door honder den mensen bezochte kerkveiling voor een nieuw dak op de rooms-katholieke St. Victorkerk (Zuidkade) in het Arme Frank-centrum (Jan van Bijnenpad), een amusante en bij tijden spannende avond, heeft ruim 20 mille opgebracht. Bijna 300 kavels - eenvoudige en grotere artikelen, maar ook levende have, alles gratis ter beschikking gesteld - gin- Om de uitvoering zo efficiënt mogelijk aan te pakken en een lange voorbereidingstijd p)e toegangsprijs bedraagt te voorkomen, vindt uitvoe- ƒ7,50 (inclusief koffie). In ring van het project plaats in lichtingen en reserveringen 111 pjet Niet, ^el. 01828- 19528. Op het podium de paraplu 's van de Victoriaanse verkoop, die wer den gecombineerd met een voor de bieders onbekend artikel. (Foto: Stichting St. Victor - Sjaak Notebpom). der in stapels papieren stor ten en zich van de ene com missievergadering naar de andere bewegen. Het is veel meer van belang, dat zij kij ken wat er in het dorp ge beurt en onderzoekt of datge ne wat het college zegt en voorstelt wel klopt. Ten aanzien van het subsidie- van de gemeente te blijven. De bijdragen voor sommige voorzieningen blijken te laag. Hieraan moet iets worden ge daan. Bij de maaltijdvoorziening moet worden gekeken naar half vijf in restaurant Bibelot voor hetzelfde doel wordt ge houden en waarvoor inmid- oo dels 72 personen zich hebben volking en de organisaties, aangemeld. Er zijn nog 28 Dat geldt in de eerste plaats plaatsen van honderd gulden, voor het college, maar ook waarop kan worden inge- voor de gemeenteraad, schreven door opgave bij Raadsleden moeten zich min- WADDINXVEEN - Vorige week dinsdagavond werd aan De Akker een blauwe perso nenauto VW Golf ontvreemd met het kenteken TP-69-ZN. Woensdagochtend vroeg werd ingebroken in een woning aan de Weidezoom. Men kwam binnen door het force ren van het slot aan de ach terzijde. Het hele huis werd doorzocht. Weggenomen wer den audio-apparatuur, cd’s, betaalpas, bestek, horloge en wijn. Aan de Omloop werd in de nacht van dinsdag op woens dag een autoradio uit een ge parkeerde auto gestolen. Men verschafte zich toegang door het inslaan van een zijruit. In dezelfde nacht werd ook aan de Boezemlaan een auto ge kraakt door het inslaan van de rechterzijruiten. Daar be trof de buit slechts wat klein geld. Vrijdagavond werd vanaf een parkeerplaats aan de Stati onsstraat een rode personen auto VW Golf gestolen. De wagen was voorzien van het kenteken JY-63-ZD. springkussen aanstaande woensdag. Laat ze zich maar eens lekker uitleven!' Maandag, de vaste sluitings dag van ’t Stekkie, gaat Truus de Wit haar 10-jarige activi teiten in de snackbranche vieren met de mensen die haar vanaf het begin zo ge holpen en gesteund hebben. En met haar personeel, ‘want‘, zo zegt ze, ‘het is hard werken in de horeca en zon der goede medewerkers ben je nergens. Gelukkig heb ik het ook wat dat betreft goed getroffen!' Het tweede lustrum is voor Truus de Wit ook aanleiding om haar trouwste klant eens extra in het zonnetje te zet ten. ‘Dat is een oudere man, die hier vanaf het begin al da gelijks komt', vertelt ze. ‘Deze man heeft een ziekelijke vrouw, die hij verzorgt. Maar elke dag gaat hij er even tus senuit, even naar ’t Stekkie. Om een praatje te maken en elke dag wat te eten of te drinken'. WADDINXVEEN - Vorige week woensdag heeft een aantal medewerkers van de Stichting Wereldwinkel Waddinxveen een bezoek gebracht aan Huize Souburgh (Prins Bernhard- laan). Speciaal voor de Wereldwinkel was er een Derde We- reld-bingo georganiseerd met koffie, thee, honing, chocolade en kunstnijverheid uit de Wereldwinkel. Directrice G. Fahr ner kreeg een speciale broche. Het is in Huize Souburgh een plezierige middag geworden voor alle aanwezigen. Er werd enthousiast meegedaan aan de Derde Wereld-bingo. Een aantal vrijwilligers was gekomen om bij deze extra werkzaamheden te assiste ren. Tijdens de bingomiddag kreeg mevrouw G. Fahrner, directrice van Huize Soubur gh, de broche ’Mode met mo tief aangeboden. Fair Trade, de importeur van de 375 We reldwinkels in Nederland, heeft voor iedere Wereldwin kel zo’n broche beschikbaar gesteld om aan een verdien stelijke vrouw aan te bieden. Volgens de Wereldwinkel spreekt het werk van de di rectrice de Derde Wereld-me- dewerkers erg aan. Mevrouw Fahrner laat namelijk zien dat er bij Huize Souburgh voor een goede sfeer veel in zet en overleg nodig is van de bewoners, verzorgers en vrij willigers. Oud en jong moeten samen kunnen werken en iedereen krijgt daarvoor verantwoor delijkheid. Voor veel activitei ten zijn vrijwilligers nodig. Souburgh heeft er 85. Zelfs op Tweede Paasdag kon er voor het gezamenlijk paasontbijt een beroep op vrijwilligers worden gedaan. De medewerkers van de We reldwinkel waren dankbaar voor de belangstelling en de medewerking die zij kregen om aandacht te vragen voor WADDINXVEEN - Vrijdag avond 28 april om half negen zal de Delftsche Orkest Ver- eeniging onder leiding van Zvi Maschkowski een concert verzorgen in de Remon strantse Kerk aan de Zuidka de in Waddinxveen. Het orkest bestaat uit 24 strijkers en blazers en zal werken spelen van Felix Mendelssohn Bartholdy, Wolfgang Amadeus Mozart en Juan Crisostomo Antionio Arriga. Vanaf acht uur vindt de ont vangst plaats van bezoekers en kan onder het genot van een kopje koffie of thee het prachtige monumentale kerkje bezichtigd worden. Na afloop kan nog nagepraat worden met een drankje. Tien jaar geleden was Truus de Wit nog bijstandsmoeder - zonder geld, maar met genoeg ondernemingslust en door zettingsvermogen om iets voor zichzelf te beginnen. Dat werd een snackwagentje waarmee ze in de Zuidplas mocht gaan staan. ‘Dat was een hele toestand als vrouw alleen', vertelt ze. ‘De wijk was toen volop in aanbouw en ik had nog geen vaste standplaats. Voor de stroomvoorziening van de wagen was ik afhankelijk van particulieren. En meer dan eens was ik aangewezen op de hulp van welwillende bouwvakkers als de wagen in de modder bleef steken of na enkele uren was vastgevro ren op een bouwterrein. En koud dat het soms was in die wagen!' fasen door middel van landin richting. Provinciale Staten hebben besloten te onderzoeken of voor het toekomstige beheer, een gemeenschappelijke re geling, bijvoorbeeld een Bos stand kan komen. De dienst Landinrichting en ZEVENHUIZEN - De Zeven- Beheer Landbouwgronden huizense volleybalvereniging van het ministerie van LNV Rentokil-ZVH zal voor het is belast met de verwerving van gronden, zoveel mogelijk op vrijwillige basis. Provin ciale Staten willen voor de verwezenlijking van het bos gebied een zorgvuldig en breed gesteund grondverwer- vingsplan, waarbij de inzet van flankerend beleid zo ruimhartig mogelijk wordt lopen seizoen door een aantal toegepast. De kosten voor aanleg van het Bentwoud zijn geraamd op circa 200 miljoen gulden. Hiervan komt 140 miljoen ten laste van het rijk, 6 mil joen van de provincie Zuid- Holland en 6 miljoen van an dere overheden. Particuliere investeerders dienen middels een privaat-publieke-samen- werkings-constructie een in breng van 45 miljoen te leve ren. Mevrouw G. Fahrner, directrice van Huize Souburgh, krijgt van Hannie Glasbeek (rechts op de foto) van de Stichting Wereldwinkel Waddinxveen de broche ’Mode met motief’ aangeboden. (Foto: G. W. Benjamins). VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 26 APRIL 1995 het bos op het omringende agrarische gebied. De verbindingszones van het Bosplan bestaan uit 200 hec- schapBentwoud, spoedig tot tare voor de recreatieve-eco- logische verbindingszone Waddinxveen-Gouda en 300 hectare voor de verbinding van het Bentwoud met de Rotterdamse regio; langs Zoe- termeer-Oost en de Rotte. Mogelijke uitbreiding met 280 hectare van deze verbin dingszones zal aan de orde komen bij de besluitvorming over de herziening van streekplan Rijnmond en Zuid-Holland West. Vertegenwoordigers van de provincie en het ministerie van Landbouw, Natuurbe heer en Visserij werken sinds 1991 aan de ontwikkeling van het Bentwoud; een na tuurlijk bosgebied met meer dere functies herbergt en een uniek evenwicht biedt tussen natuur en recreatie. Meer dan anderhalf miljoen Zuid- hollanders uit de directe om geving kunnen gebruik gaan maken van het Bentwoud. WADDINXVEEN - Provinciale Staten van Zuid-Holland de mogelijkheden die gebrui- hebben officieel de Nota Bosplan Bentwoud gewijzigd vast- gesteld. Het Bentwoud, dat is gepland ten oosten van Zoe- termeer en ten westen van Waddinxveen, zal door de om vang een belangrijke uitbreiding van natuur en landschap en een buffer opwerpen tegen verdere verstedelijking van het Groene Hart. De eerste boom kan volgend jaar in de Uit de algemene discussie buurt van Boskoop worden geplant, kwam naar voren, dat een moderne gemeente met haar Pogingen van de akkerbou- burgers communiceert. Zij ontwikkelt op basis van sig nalen uit Waddinxveen een visie en beleid. Voor de uit voering moet zij zorgen voor een draagvlak. Dat kan door goede communicatie. Op dit laatste punt moeten de poli tieke partijen actief zijn en blijven. aanhoudend en Deze en andere suggesties verzet zit nog een wereld -x j_ -i- verschil. Het Bosplan Bentwoud gaat nu uit van 1.000 hectare (was 2.000 hectare) aaneengeslo ten bos- en recreatiegebied (het Bentwoud) en 500 hecta re (was 780 hectare) recrea tieve en ecologische verbin dingszones (groene uitlo pers). Een uitbreiding met Op basis daarvan zullen door 280 hectare verbindingszone wordt niet uitgesloten. Bij de verdere uitwerking van de plannen zal rekening wor den gehouden met de cultuur historische elementen in het ken van de gemeente. Dat zal gebied, de ecologische verbin- dan zijn doorwerking hebben dingszone naar Vlietland en naar de organisatie en de be- Hollandsche IJssel en de zo- groting. genaamde randeffecten van Aan de bijzondere Victor-vei ling gaven, onder toeziend oog van notaris mr. J.A.M. Koek en administratief vast gelegd door registeraccoun tant drs. H.C.M. Compeer, vijf veilingmeesters in afwis seling inspirerend leiding. Veel artikelen gingen voor de geschatte waarde, anderen kwamen door het spel van bod en tegenbod ver boven de waarde, in andere handen. Ook gingen veel gelukkigen naar huis met waardevolle stukken voor een koopje. De Victoriaanse veiling - bie den op een paraplu waarmee een voor de bieders onbekend artikel werd gecombineerd - gaf telkens weer aanleiding tot amusante verrassingen. Zo werd Jan Heemskerk van de Dorpstraat, die zelf een nieuwe kleurentelevisie voor de Victoriaanse verkoop had afgestaan, na een spannend duel van bod en tegenbod voor vierhonderd gulden de gelukkige eigenaar van een paraplu in combinatie met een knuffelbeer. In de loop van de avond was het een komen en gaan van belangstellenden, waardoor het totaal aantal bezoekers het dubbele van de capaciteit van de AF-toneelzaal be droeg. Ruim tweehonderd ko pers gingen vaak met meer dere artikelen naar huis. Behalve een grote groep Wad- dinxveners, waren er ook be langstellenden uit omliggen de plaatsen en zelfs van ver der weg. Zo was de oud-pas- toor van de St. Victor-paro- chie Cees van Lisse gekomen. Hij ging met ties, gehandicaptenorganisa ties, solidariteitsbewegingen en van sportorganisaties. De bedoeling van de avond ven over wat er in de organi saties leeft. Omgekeerd legde j een aantal onderwerpen aan de ivoor. Er werd op de PvdA-bijeen- komst forse kritiek geuit op het gemeentebestuur. Voor een deel betrof dat de ambte lijke organisatie. Deze is te veel intern gericht bezig. Er is weinig betrokkenheid met wat er in het dorp leeft. Ambtenaren die wel betrok kenheid tonen zijn vaak snel vertrokken. De gemeentelijke reorganisatie zal hier verbe- Op deze avond, die in hotel- café-restaurant De Unie (Kerkweg-Oost) werd gehou den, waren behalve fractiele den en leden van de PvdA- werkgroep die zich met de kerntakendiscussie bezig houdt, ook vertegenwoordi gers van lokale instellingen aanwezig. Deze waren door de sociaal democraten uitgenodigd om vanuit hun betrokkenheid met het dorp en als belangen behartiger van bepaalde groepen hun mening te geven over het gemeentelijk beleid en de taken die de gemeente uitvoert. Er waren vertegenwoordigers van onder meer de vakbon den, sociaal en culturele in- der Voort uit stellingen, verkeersorganisa- is, moet dat veranderen, m T> <T mnl line rmp. ril fctar S Tn ioo». een paar verzilverde kande laars rijker weer naar huis. Toen even na het nachtelijk uur de veiling werd afgeslo- was de PvdA informatie te ge- ten, ging het eindbedrag van 1 de verkopen de twintigdui- i zend gulden te boven. Bij dit de fractie hun visie op verkoopbedrag zijn nog niet meegerekend de opbrengsten aanwezigen van de advertenties in het veilingboekje en de huis-aan- folder en die van het komende Victor-diner in restaurant Bi belot (Limaweg). Voorzitter G.Th.B. Mulleman van de onlangs opgerichte ’Stichting tot Behoud van de St. Victorkerk’ sprak in zijn dankwoord over een evene ment dat voor herhaling vat baar is. Hij riep daarbij op tot deelna- tering in kunnen en moeten me aan het Victor-diner, dat brengen. Het gemeentebe- ..,J| t .'A tor-veiling. (Foto: Stichting St. Vicor - Sjaak Noteboom). {'A— 1J f*".. J 'i

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 25