WADDINXVE Politie rolt hasj-kwekerij op Programma Waddinxveen 1945 -1995 De Gouwe besluit zwemcompetitie ZVH-dames blijven in eerste divisie Drie bestuurders hadden te veel op Pagina 3 M E E E N T E G KONINGINNEDAG WIJZIGINGEN HUISVUILOPHAALDIENST BOUWZAKEN DODENHERDENKING Mark v.d. Zijden zwom zijn laatste wedstrijd voor De BEVRIJDINGSDAG MILIEUZAKEN bracht. De politie heeft de planten overgebracht naar vuilver- brandingsbedrijf AVR in Rotterdam waar ze zijn vernietigd. Tegen de 46-ja- rige kweker is proces ver baal opgemaak kerij was met moderne middelen opgezet en voor zien van groeibevorderen- de assimilatieverlichting. Volgens de politie, die han- had met elkaar zeker een denvol werk had met het half miljoen gulden opge- ZEVENHUIZEN - Voor de volleybaldames van Rento- kil-ZVH moest het zater dag allemaal gebeuren in de wedstrijd tegen Alcom Capelle. De volle winst was in dorpshuis Swanla nodig om handhaving in de eer ste divisie mogelijk te ma ken. En dat lukte ze (15- 10, 8-15, 15-9, 15-13). De selectie van de trainers Willem Jan van Yperen en Jan Visser bleken niet voor niets de laatste week naar deze alles beslissende wed strijd toegeleefd te hebben. DODENHERDENKING 18.00 uur - Kranslegging op de oude begraagplaats Op de oude begraagplaats aan de Kerkweg-West wordt een kranslegging gehouden bij de daar aanwezige oorlogsgraven. 19.00 uur - Bijzondere kerkdiensten In de Brugkerk (Kerkweg-Oost) en in de Ontmoetingskerk (Groensvoorde) worden bij zondere kerkdiensten gehouden ter gelegenheid van de 50e Dodenherdenking. 19.45 uur - Herdenking bij het monument op het Stationsplein Bij het herdenkingsmonument op het Stationsplein worden alle gevallenen van het oor logsgeweld herdacht, terwijl iedereen in de gelegenheid wordt gesteld bloemen te leg gen. Er worden kransen gelegd namens het gemeentebestuur, de Stichting Nationale Feestdagen Waddinxveen, het verenigingsleven en het onderwijs. Aan de herdenking wordt deelgenomen door de muziekvereniging Concordia en het algemeen koor Krea Musica. 20.00-20.02 uur - Twee minuten stilte Na de twee minuten stilte zal de heer J.D. Geel declameren, zal het herdenkingsvuur worden ontstoken en zullen er twee coupletten van het Wilhelmus worden gezongen. 20.10 uur - Einde herdenkingsbijeenkomst BEVRIJDINGSFEEST Dinsdag 2 mei 1995 20.00 uur - Bevrijdingsconcert Het Christelijk Waddinxveens Mannenkoor De Gouwestem onder leiding van Martin Mans geeft in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde een Bevrijdingsconcert met de Nederlandse Canadees Willem van Suydam (pianist/organist). Ben Kramer (orga nist), de muziekvereniging Concordia onder leiding van Pieter Boer en Hans Geel (de clamator). Tijdens het concert zal het lied ’Waddinxveen, parel aan de Gouwe’, een in 1993 geschreven lofdicht van Hans Geel en op muziek gezet door Martin Mans ten ge hore worden gebracht. Toegangsprijs ƒ10,- (volwassenen) en ƒ5,- (kinderen tot en met 12 jaar en 65-plussers). 9.00-10.00 uur - Muzikale rondgang De drumband Cormula’s maakt een muzikale rondgang door de Bomenwijk In Wad dinxveen. Deze rondgang eindigt bij de Petteplas. 9.00-17.00 uur - Plantenmarkt Korbis-korfbal De Waddinxveense korfbalvereniging Korbis houdt bij het complex aan de Dreef een plantenmarkt. Deze zal op dezelfde lokatie ook zaterdag 6 mei worden gehouden. 9.30 uur - Bevrijdingsloop Wageningen-Waddinxveen Na een route door Waddinxveen eindigt langs de Petteplas de ’s nachts om 02.00 uur in Wageningen gestarte speciale bevrijdingsloop met door twintig atleten van de sport club Antilope, de schaatsvereniging De Gouwe Streek en de Waddinxveense Ambtena ren Loop Klup (WALK) in Wageningen opgehaald bevrijdingsvuur. Route: Wagenin gen, Amerongen, Leersum, Driebergen, Rijsenburg, Bunnik, Utrecht, De Meem, Har- melen. Woerden, Bodegraven, Reeuwijk, Waddinxveen. Op de Kerkweg-Oost bij het parkeerterrein Beukenhof zal de bevolking zich om 9.20 uur bij de atleten kunnen aan sluiten voor het in een rustiger tempo afronden van het loopevenement. Route: Kerk weg-Oost. Kanaaldijk, Sniepweg. Dreef, Esdoomlaan, Chopinlaan, Willen de Zwijger- laan. Juliana van Stolberglaan, Prins Bemhardlaan, Prinses Beatrixlaan, Kerkweg-West (Petteplas). 930 uur - Gebedsdienst in Ontmoetingskerk In de Ontmoetingskerk (Groensvoorde) wordt ter gelegenheid van 50 jaar bevrijding een gebedsdienst gehouden. 10.00-10.15 uur - Ontsteken bevrijdingsvuur in Petteplas In de Petteplas wordt aan het slot van de bevrijdingsloop een bevrijdingsvuur ontsto ken. Hieraafi wordt meegewerkt door leden van de Klimop-groep, de postduivenvereni ging De Sperwer en de muziekvereniging Concordia. Voorts is er een declamatie en een toespraak van burgemeester C.M. van der Linden. 1030 uur - Nationale jeu de bouleswedstrijden De jeu de boulesvereniging Waddinxveen houdt op het eigen complex aan de Alber- dingk Thijmlaan nationale wedstrijden. 11.00 uur - Opening expositie ’Waddinxveen in roerige tijden’ Burgemeester C.M. van der Linden opent in de raadzaal van het gemeentehuis de expo sitie ’Waddinxveen in roerige tijden’ van de Vereniging Historisch Genootschap Wad dinxveen. De tentoonstelling gaat in op Waddinxveen gedurende de Nederlandse Op stand tijdens de Tachtigjarige Oorlog (1568-1648), het rampjaar 1672, de Franse tijd (1795-1813). de Eerste Wereldoorlog 1914-1918) en de Tweede Wereldoorlog (1940- 1945). De expositie duurt tot en met zaterdag 20 mei 1995 en is op werkdagen te zien van 9.00-17.00 uur, op donderdagavond van 19.00-21.00 uur en op zaterdag van 10.00- 16.00 uur. De toegang is vrij. In de trouwzaal van het gemeentehuis verzorgen op de openingsdag de Kerngroep Ont wikkelingssamenwerking Waddinxveen, de Stichting Vluchtelingenwerk en de werk groep Waddinxveen van Amnesty International presentaties. 1130-17.00 uur - Feestmarkt In de Willem de Zwijgerlaan wordt op initiatief van de marktkooplieden een extra fees telijke weekmarkt gehouden. Zo is er rad van fortuin. WVEEN/BOSKOOP - In zilveren plakken. Jan Wil- het Gouwebad ’De Sniep’ lem v.d. Hoek werd op bei- had de afsluiting plaats van de zwemcompetitie pectievelijk 1994/1995. Na een uitste kende wedstrijd met maar liefst 40 ereplaatsen ein digde de ploeg van de Gou we op de 4e plaats in de B- afdeling. Net geen promo tie dus voor de pupillen van Trudy Vermeulen en Ton v.d. Schrier. 12.00-17.00 uur - Feestmiddag met voorronde karaoke-wedstrijd Op het parkeerterrein Beukenhof wordt een feestmiddag gehouden met onder andere de voorronde van de deelnemers aan de karaoke-wedstrijd (voor opgave tel. 01828- 31932 en 01828-11448). De presentatie hiervan is in handen van Carlo Strijk. Er wordt gestreden om een prijzengeld van in totaal ƒ500,-. De feestmiddag omvat op initiatief van de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk en het centrum voor kunstzinnige vor ming Kreater activiteiten voor de jeugd zoals kinderschmink. tekenen, kleien, jazzbal- let, een kindervriendenmusical en een kinderkunstwerkenwedstrijd (13.30-16.30 uur). Ook zijn er twee optredens van de Chileense dansgroep Chile Lino. Verder is er een jeu de boulesbaan, zijn er kramen van verenigingen, is er een modeshow van de Stichting Wereldwinkel Waddinxveen, is er volksdansen voor ouderen, treedt er een kindeijazz- dansgroep op en is er de uit Australië overgewaaide Acrobat-bar-fly-jumping. De deel nemers dragen een klittebandpak en met behulp van een trampoline lanceren ze zich zelf tegen een opblaasbare wand die tevens is voorzien van klitteband. Hotel-café-res- taurant De Unie richt een terras in. 12.45 uur - Feestelijke bevrijdingslunch voor senioren De 65-jarigen en ouderen in Waddinxveen krijgen in de recreatiezaal van zorgcentrum Souburgh aan de Prins Bemhardlaan een feestelijke lunch aangeboden. Deelnamekos ten ƒ9,75. Ouderen kunnen gebruik maken van gratis Aanvullend Openbaar Vervoer (AOV). Opstapplaatsen omstreeks 12.30 uur: 1Koningin Wilhelminaplein, 2. parkeer plaats St. Victorkerk (Zuidkade), 3. hoek Kromme Esse-Henegouwerweg. 4. parkeer plaats hoek Beethovenlaan-Groensvoorde, 5. ingang winkelcentrum Zuidplas (Zuid- plaslaan). 15.00-16.00 uur - Rondrit truckers In tientallen robuuste vrachtwagens maken Waddinxveense verstandelijk en lichame lijk gehandicapten vanaf het parkeerterrein bij Volvo Bedrijfswagens Nederland BV op het bedrijvenpark Coenecoop een rondtoer door Waddinxveen. Tijdens de rondrit, die wordt voorafgegaan door een jeep met daarin burgemeester C.M. van der Linden en voorzitter G. van Ringelenstein van de Stichting Nationale Feestdagen Waddinxveen en zeven historische trucks, zullen Zweedse broodjes worden uitgedeeld. Route: Coene coop, Zuidelijke Rondweg, Beijerincklaan, Zuidplaslaan, Dreef, Sniepweg. Limaweg, Dreef, Kanaaldijk, Kanaalstraat. Kerkweg-Oost. Oranjelaan, Noordkade, Staringlaan. Koningin Wilhelminasingel, Koningin Wilhelminaplein. Willem de Zwijgerlaan. Cho pinlaan, Kerkweg-West, Prinses Beatrixlaan, Prins Bemhardlaan. Juliana van Stolberg laan, Kanaalstraat, Stationsstraat, Rijnlandstraat, Jan Dorrekenskade-Oost, Zuidkade, Apollolaan, Kanaaldijk, Coenecoop. 15.15- 1530 uur - Vliegtuigdropping boven Waddinxveen Boven het parkeerterrein Beukenhof in Waddinxveen geeft een echte Dakota van de Dutch Dakota Association een vliegshow en werpt 2.000 pamfletten van De Vliegende Hollander van 8 juni 1944 (destijds weekblad van de geallieerde luchtmacht) en 30 exemplaren van De Wervelwind (destijds maandblad voor vrijheid, waarheid en recht van de RAF) uit. Wie een exemplaar van De Wervelwind weet te bemachtigen kan die in de kraam van de Stichting Nationale Feestdagen Waddinxveen en de Kunst Kring Waddinxveen op het parkeerterrein Beukenhof omruilen voor de Waddinxveense be- taalmunt ’Wokkeltje’ van 5 gulden. 18.15- 1930 uur - Ballonfiësta Groots festijn met 15 heteluchtballonnen op het complex van WSE-voetbal aan de Wil lem de Rijkelaan. De meeste ballonnen, met in totaal 46 passagiers, hebben een luch- tinhoud van 2.700-3.500 kubieke meter, terwijl de temperatuur in de ballon oploopt tot zo’n 80-100 graden Celcius. De voorbereiding van de ballonfiësta is vanaf 18.15 uur. De hoogte van de ballon is 20-25 meter. De bedrijven die een ballon hebben gesponsord zijn: Grondbedrijf Gemeente Waddinxveen, DGS Wijnkopers, Van Noort Verhuizin gen en Transporten BV, Heemskerk BV Autopunt Gouda-Waddinxveen. Drukkerij A- Twee. Heiwerken P. van ’t Wout BV Air Products BV. Van Ginkel Vakanties. Machine- en Apparatenfabriek-J. Boere BV, Toyota Van Leeuwen BV Festo-Pneumatiek, De Jong Waddinxveen BV Trenforma BV en Axis-Aandrijvingen BV Voorafgaande aan de bal lonfiësta krijgen de ballonpiloten, hun helpers en de passagiers om 17.30 uur in de WSE-kantine De Lansbrekers een maaltijd aangeboden door Partyservice Van den Berg en Horecaservice Van der Zwaard. Het ballongas is afkomstig van A. Vis BV De terugkomst van de piloten, helpers en passagiers in de WSE-kantine is vanaf 21.00 uur voorzien. 20.00 uur - Feestprogramma voor ouderen Voor de ouderen is er op initiatief van de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk een feestelijk avondvullend programma in het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnen- pad. Het programma omvat onder meer een optreden van de dixielandband van Cees van Es. Ouderen kunnen gratis gebruik maken van het Aanvullend Openbaar Vervoer (AOV). Opstapplaatsen omstreeks 19.30 uur: 1Koningin Wilhelminaplein, 2. parkeer plaats St. Victorkerk (Zuidkade), 3. hoek Kromme Esse-Henegouwerweg. 4. parkeer plaats hoek Beethovenlaan-Groensvoorde, 5. ingang winkelcentrum Zuidplas (Zuid plaslaan). 2130 uur - Finale karaoke (voorprogramma 5 Mei Festival) In de sporthal de Sniep aan de Sniepweg wordt de finale van de karaoke-wedstrijd (met een gezamenlijk prijzengeld van ƒ500,-), waarvoor ’s middags op het parkeerterrein Beukenhof de voorronde-wedstrijden zijn gehouden. De toegang is gratis. 22.00-02.00 uur - 5 Mei Festival voor jongeren In de sporthal De Sniep aan de Sniepweg wordt aansluitend op de karaoke-finale een groots 5 Mei Festival voor jongeren gehouden met live-optredens van de zangeres San dy Kandau en het duo Dolce Via. bekend van de Veronica Zomertoer 1994. Tussen de programma-onderdelen door wordt er discomuziek gedraaid. De toegang is gratis. BOSKOOP - De politie is afgelopen week tijdens een routine-controle op een kwekerij aan het Laag Boskoop op een professio nele hasj-kwekerij gestuit. In het kader van een mi- lieu-inspectie op verboden bestrijdingsmiddelen trof de politie op een bedrijf een geheel afgeschermde en gesloten kas aan. Bij nader onderzoek bleek vol hen nepplanten te staan: acht duizend exemplaren wa ren oogstrijp en voorts werden vierduizend stek jes aangetroffen. Op een zolder hingen hon derden geoogste planten te drogen en ook werd een flinke hoeveelheid zaad aangetroffen. De hasjkwe- ten en apparatuur, hadden kerij was met moderne de gedroogde planten een straatwaarde van zo’n 100.000 gulden. Het totale aantal planten WADDINXVEEN - Vrij dagmiddag werd bij een alcoholcontrole van de po litie aan het Noordeinde een 33-jarige automobi list uit Alphen aan den Rijn gecontroleerd waar bij bleek dat hij teveel had gedronken. Bij een alcoholcontrole zaterdagavond aan de Kerkweg-Oost werden tussen zes en zeven uur 37 personen gecontro leerd. Daarbij werden twee bestuurders betrapt met teveel alcohol achter het stuur, een 46-jarige Waddinxveense automo bilist en een 47-jarige Boskoper. de nummers derde in res- 2.13.1 en 1.56.4, het gaat weer goed met Jan Willem. Met 2.44.3 zwom Miranda Boer een fraai clubrecord op de 200 m schoolslag bij de da mes. Deze tijd was goed voor goud en voor een NK limiet. Op de 100 m vlin derslag werd Miranda met een tijd van 1.13.3 derde. Wilke v.d. Valk won goud op dé 100 vrij bij de meisjes Gouwe, per 1 mei verhuist onder 14 jaar in de prima hij naar DWK in Bame- tijd van 1.02.5 en met veld. Met 2.08.2 op de 200 2.34.6 was zij tevens de wissel en 1.54.4 op de 200 snelste op de 200 m rug- vrij besloot Mark zijn car- slag. Op dit laatste num- rière bij De Gouwe met 2 mer won Eva Idelenburg met een tijd van 2.43.6 brons. Inge v.d. Schrier deed het weer voortreffe lijk bij de meisjes onder 16 jaar met overwinningen op de 100 vlinder (1.12.2) en de 400 wissel (5.18.5). Op de 100 vrij moest Inge met Twinning 1.03.3 genoegen nemen i met zjjver Norma Koe- leman verbeterde zich op de 100 vlinder met 1.16.8 sterk en won brons. Marcel Politiemensen hadden handelvol werk met het opruimen met de duizenden hennepplanten. verwijderen van de plan- Door de 3-1 ovei van Facopa op Rijswijk is ZVH op een gedeelde acht ste plaats geëindigd. De se lectie van ZVH, bestaande uit Monique Bijl, Ruth Zijderhand bevocht drie- Heerschap, Catharina van maal een zilveren stek. Op de Meer, Lisette Mulder, de 100 rug werd het 1.07.8, Danielle Segers, Aafke op de 200 vlinder 2.25.2 en Verbrugge, Monique Ver- op de 400 vrij 4.37.2. Het meulen, Ivana Vyskocilo- goud op de 400 vrij ging va, Olga van Zaanen en naar Pascal Holleman die Fanny Lafeber, speelt 4.36.5 liet klokken op dit daarom volgend seizoen nummer. Andres v.d. Sluys weer in de eerste divisie, mocht op de 100 rug brons zodat de ingeslagen weg in ontvangst nemen na dit naar de top kan worden nummer in 1.12.7 te heb- vervolgd. ben gezwommen. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 26 APRIL 1995 G. van Dort Kroonweg 15 Overtoom 19 Donderdag 4 mei Binnengekomen bouwaanvragen/ingediende meldingen Vrijdag 5 mei Aard van het bouwplan Bouwperceel Terinzagelegging beschikking Onderweg 81 het oprichten van een tuinhuisje Schaepmanhoeve 41 Zuidelijke Rondweg 5 Collectevergunning Verleende bouwvergunningen/ingestemde meldingen Van 1 tot en met 6 mei 1995 - Energiebedrijf Midden-Holland N.V. om vergunning ingevolge de Wet Aard van het bouwplan Bouwperceel Maandag 1 mei Dinsdag 2 mei Woensdag 3 mei Burgemeester.en Wethouders delen mede dat vanaf 27 april 1995 de ont- werp-beschikkingen ter inzage liggen inzake de aanvragen van: Tot 8 juni 1995 kan beroep worden ingesteld bij de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State door - de heer J. Bouwens inzake het oprichten en in werking hebben van een geluidsopnamestudio op het perceel Zuidkade 207. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak In verband met BEVRIJDINGSDAG, 5 ME11995 zullen de volgende wijzi gingen plaatsvinden in het rooster van de huisvuilophaaldienst: De gemeentewerf aan de Noordkade 48 is op 5 mei gesloten. Op deze dag zijn er dus geen mogelijkheden om huisvuil of grof huisvuil te brengen. In verband met Hemelvaartsdag zullen eveneens wijzigingen optreden in het rooster van de huisvuildienst. Deze wijzigingen zullen worden aange geven in de krant 10,17 en 24 mei aanstaande. Nadere informatie kan worden verkregen bij de dienst Openbare Werken, onder het telefoonnummer 24500. Dierenambulance Gouda Omstreken wordt de groene container normaal opgehaald; wordt de groene container normaal opgehaald; wordt de groene container en plastic zakken van de hoogbouw normaal opgehaald; wordt normaal het grof huisvuil (WIJK 1 Zuidplas en Sniep) opgehaald, alsmede de GROENE CONTAINER VAN VRIJDAG 5 MEI. wordt GEEN huisvuil opgehaald. Gemeentehuis gesloten Op vrijdag 5 mei a.s. is het gemeentehuis de gehele dag gesloten. T erinzagelegging ontwerp-beschikkingen De beschikking met bijbehorende stukken ligt vanaf 27 april 1995 gedu rende zes weken voor eenieder ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven in het gemeentehuis alhier, elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek, op de maandag avonden gedurende drie uren (doorkiesnummer 24757, de heer W.P. Kaandorp). In de WEEK VAN 1 T/M 5 ME11995 wordt het Groente-, Fruit- en Tuinaf val (GROENE CONTAINER) als volgt opgehaald: Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet maken Burge meester en Wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: Het register van verleende bouwvergunningen en meldingen waarmee is ingestemd ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, waartegens inlichtingen kunnen worden gevraagd. het gedeeltelijk veranderen van een woon huis en het plaatsen van twee dakkapellen pp het achtergeveldakvlak het gedeeltelijk veranderen en het vergro ten van een woning Koopavond 4 mei verschoven De wekelijkse koopavond zal in verband met de dodenherdenking van 4 mei a.s. verschuiven naar 5 mei. De winkels mogen dan geopend zijn tot 21.00 uur. Burgemeester en Wethouders delen mede dat op 18 april 1995, onder voorschriften ter bescherming van het milieu, vergunning ingevolge de Wet milieubeheer is verleend aan: Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bedenkingen hebben ingé bracht tegen het ontwerp van een beschikking kunnen later beroep instel len bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bedenkingen in te brengen, danwel de besluitvorming straks afwijkt van het voornemen. Indien gewenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een bedenking indient, niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe met schriftelijk, tegelijkertijd met de bedenkingen, worden inge diend. Desgevraagd bestaat gedurende voornoemde termijn voor eenieder gele genheid tot een gedachtenwisseling over het ontwerp van een beschik king en het mondeling inbrengen van bedenkingen daartegen (doorkies nummer 24757, de heer W.P. Kaandorp). - degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van de beschikking; - de betrokken adviseurs; - degenen die bedenkingen hebben tegen de wijzigingen die bij het nemen van de beschikking ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van de beschik king. Het beroepschrift moet in tweevoud worden ingediend bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019,2500 ÉA 's-Gravenhage. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld. Zij die beroep instellen kunnen bij een spoedeisend belang overeenkom stig de Algemene wet bestuursrecht een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet worden gericht aan de Voor zitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Post bus 20019,2500 EA, 's-Gravenhage. het gedeeltelijk veranderen van een bedrijfsruimte in een kantoorruimte Genoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur voor een ieder ter inzage ligt bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw. Dodenherdenking 4 mei 1995 Op donderdag 4 mei 1995 zal vanaf 19.45 uur bij het herdenkingsmonu ment aan het Stationsplein te Waddinxveen een plechtige samenkomst plaatsvinden, waarbij iedereen in de gelegenheid wordt gesteld bloemen te leggen. In verband met de vijftigste herdenking wordt^iet programma in beperkte mate aangepast. Nadere informatie volgt in de gemeenterubriek van volgende week. Openstelling winkels Op zaterdag 29 april 1995 - officiële viering Koninginnedag 1995 - mogen de winkels zijn geopend tussen 08.00 uur en 13.00 uur Festiviteiten In het kader van de viering van Koninginnedag vinden op diverse locaties in de gemeente festiviteiten plaats. Hiervoor is het in een aantal gevallen nodig dat straten, wegen of parkeerterreinen tijdelijk voor het verkeer wor den afgesloten. Voor deze afsluitingen zijn de benodigde vergunningen afgegeven. Omleidingen zullen worden aangegeven. Voor behandeling van het beroep is griffierecht verschuldigd. Hetzelfde geldt voor een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening. Avondopenstelling Burgerzaken In verband met de dodenherdenking op 4 mei a.s., zal de avondopstelling van de sectie Burgerzaken worden verplaatst naar woensdag 3 mei a.s. van 19.00 tot 20.30 uur. Volgens de gemeentelijke afvalstoffenverordening mag het huisvuil uitslui tend op de ophaaldag aan de Reinigingsdienst worden aangeboden. U wordt derhalve dringend verzocht de minicontainer, op de daarvoor aan gewezen dag op de straat aan te bieden, omdat er anders veel zwerfvuil zal ontstaan in de gemeente. Vlaginstructie Van 's avonds 18.00 uur tot zonsondergang (dit jaar om 21.10 uur) worden van alle openbare gebouwen de vlaggen halfstok gehangen. Particulieren worden verzocht deze gedragslijn te volgen. Uitsluitend bij herdenkingsplechtigheden wordt de vlag na de twee minu ten stilte om 20.02 uur in top gehesen. milieubeheer tot het oprichten en in werking hebben van een warmte krachtinstallatie op het adres Abr. Kroesweg 31. - Energiebedrijf Midden-Holland. N.V. om vergunning ingevolge de Wet milieubeheer tot het oprichten en in werking hebben van een warmte krachtinstallatie op het adres Tuinbouwweg 2b/5. De ontwerp-beschikkingen, de aanvragen en andere terzake zijnde stuk ken liggen vanaf 27 april 1995 tot 25 mei 1995 ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven in het gemeentehuis alhier, elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek, op de maandagavonden gedurende drie uren (doorkiesnummer 24757, de heer W.P. Kaandorp). Ook na afloop van vorengenoemde periode kan nog inzage worden ver kregen en wel tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag. Schriftelijke bedenkingen tegen de aanvragen en de ontwerp-beschikkin gen kunnen door eenieder tot 25 mei 1995 bij hun college worden inge diend. Donderdag 4 mei 1995 24 Vrijdag 5 mei 1995 OPENINGSTIJDEN Het hele gemeentehuis elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. Sectie Burgerzaken bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00 tot 20.30 uur. In de middaguren kunt u alleen terecht op afspraak. SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09 00 tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. TELEFOONNUMMERS Gemeentehuis 24642 telelax 24680 Gemeentewerf 24500 Centraal Meldpunt Zorg 10401 Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen 24760 Gouwebad 'De Sniep' (informatie) 12570 Overige belangrijke telefoonnummers zie pagina 5 gemeentegids OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 3