Vink Hypotheek M. Kraaijestein leidt Historisch Genootschap op toernooi Limburgse Vlaaienshop geopend NAVISION ANALIST/ PROGRAMMEUR 1 I CDK BANK Zuidplaslaan 19 Telefoon: 01828-14133 ‘Naam van oud- burgemeester past uitstekend in verzetswijk Groenswaard 1 HELPDESK MEDEWERKER (MA) Ratjetoemooi bij hockeyers Vrijgemaakten op RTW-radio Geselecteerde boerenkaas bij Van de Kaasplank HYPOTHEEKRENTE v.a.: Actiedag van de hervormde jeugd -f PAGINA 11 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 3 ME11995 Z" CONVENIENT /^CONVENIENT 1 HYPOTHEEKCENTRUM CONVENIENT BV S: - I1 Jeans in kleur voor broeken - bermuda's - rokken en in zomerse pastels voor twee-delig sportief. Maten 38/48. l, f AUTOMATrMRING een en- 4 (M/V) AUTOMATISERING Vliet, DE BESTE PAKKETSOFTWARE OP MAAT KOMT UIT WADDINXVEEN! Convenient is een dynamisch full service automatiserings bedrijf. Met een team van 35 personen wordt dagelijks gewerkt aan de ontwikkeling en het onder houd van gespecialiseerde pakket software. Convenient levert standaard low budget pakketten op maat gesneden voor o. a. paramedici, keuken- en sanitairspecialisten, architectenbureaus en tekenka mers, de bouwmaterialenhandel en vele andere gespecialiseerde bedrijven. 0/ 5/0 samenzijn in clubhuis. Convenient is een dynamisch full-service automatiseringsbedrijf. Meteen team van35 personen wordt dagelijks gewerkt aan de ontwikkeling en het onderhoud van gespecialiseerde pakket-software. Convenient onderscheidt zich door het bieden van een totaaloplossing voor automatiseringsproblemen. Persoonlijke service en nazorg staan daarbij hoog in het vaandel. Convenient biedt oplossing voor automatiserings- vraagstukken van eenmans bedrijven tot multinationals. Convenient lettert standaard low-budget pakketten op maat gesneden vooro.a. paramedici, keuken- en sanitairspecialisten, architectenbureaus en tekenkamers, de bouw materialenhandel en vele andere gespecialiseerde bedrijven. WADDINXVEEN Convenient onderscheidt zich door bet bieden van een totaaloplossing voor automatiseringsproblemen. Persoonlijke service en nazorg staan daarbij hoog in bet vaandel. Convenient biedt oplossingen voor automatiseringsvraagstukken van eenmansbedrijven tot multi nationals. in hun Limburgse Vlaaienshop Coffee Tearoom aan de Knaalstraat. (Foto: ningsreceptie plaats door de bijna vier maanden oude kleindochter Lindsay. De Limburgse Vlaaienshop - die dagelijks vanuit Limburg van verse vlaaien wordt voor zien - is de vaste plek gewor den voor Jenneke van Zan- ten-Biesheuvel en haar doch ter Diana. Peet van Zanten blijft in zijn cafetaria aan de Eikenlaan en op zijn vaste plek op de weekmarkt en zoon Martin van Zanten drijft De nieuwe winkel is ook voor zien van een coffeeshop en te aroom met ongeveer 20 zit plaatsen. De openingstijden zijn op werkdagen van 9.00- 17.30 uur, op donderdag avond tot 21.00 uur en op za terdag van 9.00-17.00 uur. Peet en Jenneke van Zanten zitten nu zo’n 24 jaar in het horecavak. een kwartaalblad tot stand en kweekte de vereniging veel goodwill, die bedrijven en particulieren spontaan al lerlei materiaal deed aanbie den voor de te houden ten vereniging precies twee jaar. toonstelling. T.a.v. de heer E.N. Wijma Postbus 175, 2740 AD Waddinxveen Telefoon: 01828-21111 Fax: 01828-21199 Wil je -alvorens te solliciteren- meer informatie over deze functie, neem dan telefonisch kontakt op met de heer Duco Wijma, telefoon 01828-21147. DE BESTE PAKKETSOFTWARE OP MAAT KOMT UIT WADDINXVEEN!- tot slot den woensdagavond 26 april (11.30 .r -r.- Vorige week dinsdagavond 25 april hield de in 1993 opge richte Vereniging Historisch Genootschap Waddinxveen haar tweede ledenvergadee- ring. Op 20 april bestond de In die twee jaar groeide het aantal leden tot 327, kwam er Ook de gemeente kreeg in dit rijtje een eervolle vermel ding. Daarna hielden drie leden van Golda (de archeologische vereniging uit Gouda) -een voordracht over het doen van archeologische opgravingen. Zij lieten een Romeinse amp hora zien die in Waddinxveen is opgegraven. Het Historisch Genootschap houdt de komende weken een tentoonstelling in de raad zaal van Eet Gemeentehuis. Behalve de Tweede Wereld oorlog zal deze ook de Eerste Wereldoorlog tot onderwerp hebben, evenals de Franse tijd, het rampjaar 1672 en de Spaanse tijd. Al deze periodes hebben in Waddinxveen hun sporen achtergelaten. Het Genootschap laat hiervan een en ander zien. Dit alles werd door de vice- voorzitter J.D. Geel gememo reerd in zijn jaarrede. Vele namen werden door hem ge noemd van mensen die in middels ’in vaste dienst’ zijn van het Genootschap en die het bestuur steunen bij de uit te voeren werkzaamheden. staat te relativeren, zaken nuchter te bekijken', besloot Frans van der Hooft, die dacht dat zijn vader de naam geving - die de familie bijzon der op prijs stelt - zeker ook gerelativeerd zou hebben. WADDINXVEEN - ’Van de Kaasplank’ - bijna een jaar gevestigd in het winkel centrum Luifelbaan (Bre- derolaan) - verkoopt speci aal geselecteerde boeren kaas. Het gaat om kaas die de afgelopen j aren de hoog ste punten behaalde bij de keuringen voor de Kwali teitsprijs Boerenkaas. Dat is de 'Oscar' voor de beste boerenkaas van Ne derland; de kazen die naar deze onderscheiding mee dingen worden dan ook de 'genomineerden' genoemd. Alle kazen die nu te koop zijn, werden in de afgelo pen jaren een of meer ke ren genomineerd. De kazen die aan deze wedstrijd meedoen moeten aan de hoogste eisen vol doen. Er worden punten gegeven voor het uiterlijk, de vorm, de kleur en ande re technische eisen. Het belangrijkste is de smaak. Daarom is er ook een jury van consumenten. Want uiteindelijk gaat het er om dat de consumetn de kaas lekker vindt.De kazen die nu in de winkel liggen, zijn ongeveer een halfjaar oud. Ze kregen nog een extra keuring om na te gaan of de kaas ‘op smaak' is. Want door de individuele bereidingswijze verschilt de leeftijd waarop deze ka- zem het lekkerst zijn. De Boerenkaas Kwaliteits prijs is zeven jaar geleden ingesteld, op initiatief van kaashandelaar Jan den Besten. De winnaars ont vangen de ‘Jan den Bes- ten-trofee'. Het doel van deze competitie is een ver betering van de kwaliteit en meer aandacht voor dit produkt. Naast de gewone kwali teitscontrole voor alle boe renkaas zijn er in veel dor pen en gebieden jaarlijks vrijwillige keuringen. On geveer de helft van alle boerenkaasbereiders doet mee aan deze wedstrijden. Daaruit worden de deelne mers geselecteerd voor de strijd om de Kwaliteits prijs. Uiteindelijk sturen zo’n negentig boeren hun kazen in. 5 WADDINXVEEN - Oud-PvdA-wethouder drs. M. Kraaijes tein is voorzitter geworden van de Vereniging Historisch Genootschap Waddinxveen. Hij volgt in die functie waarne mend voorzitter J.D. Geel op, die vorig jaar die plaats over nam van eerste voorzitter J. in ’t Hol. Een nieuw bestuurs lid is verder J. Versluis. Waddinxveense verzetswijk is een wooncomplex rijker met een naam, die tot in lengte van jaren met respect zal wor den uitgesproken', voorspelde burgemeester Van der Lin den. ‘Cor van der Hooft heeft zich - na eerst vanaf 1 juli 1949 bur gemeester van het vestings tadje Willemstad te zijn ge weest - van 1 december 1958 tot en met 31 december 1975 met zijn welbekende daad kracht, waarvan steeds weer een inspirerende invloed uit ging, op een bijzondere wijze ingezet voor het wel en wee van ’zijn’ parel aan de Gouwe', keek burgemeester Van der Linden terug. ‘Zijn benoeming als ereburger van de gemeente Waddinx- hockeyclub jaarlijkse ratjestoernooi ge- tegen VW op houden. Zoals de naam al V-;''7P him l zegt is het een echt ratjes toernooi. Alle leeftijden wor- en ‘Nergens andersdan in deze woonomgeving past de C.A. van der Hooft-Staete. Aange steld als leider van de Lande- lije Organisatie-Landelijke Knokploegen (LO-LKP) had ’Cor van Breda’ een belang- ttt i rijk aandeel in het verzet. De f i y L WCGClC De familie Van Zanten Sjaak Noteboom). Wil je - alvorens te solliciteren - meer informatie over deze funktie, neem dan kontakt op met de heer Leon van telefoon 01828-21133. ZEVENHUIZEN - Het meis jes B-team van volleybalver eniging Rentokil-ZVH ging naar Verviers in België om daar deel te nemen aan het sterke internationale toer nooi. Temidden van de deel nemers uit Frankrijk, Duits land, België en Nederland werd een tweede plaats be haald. Het niet flitsend gestarte team, bestaande uit Kim de Groot, Marloes van de Hoek, Marijke Jansen, Patricia Kuijk, Sharon van Oye, Ange- liqur Reijm, Kim Walter, Kim van der Wel en Petra Wonder gem, kon echter van de latere winnaar Herentals in de poule-wedstrijd winnen. Na winst op MJT Dauphines (Charlero) wist Rentokil met de begeleiders Robin Metse laar, Jaap van der Wel en Henk Pelleboer een tweede plaats te behalen in dit sterke toernooi. ZVH-dames 3 wisten in hun laatste competitiewedstrijd j een duidelijke wijze hun kampioenschap van de eerste klas zeker te stellen. In een eenzijdige wedstrijd, die door concentra tieverlies bij de dames in de derde set nog een spannend verloop kende, werd via de setstanden 15-7, 15-6 en 15- 12 een gedegen overwinning behaald. Dames 3 van trainer Stewart Bernard komt Woensdagmiddag 10 mei ko men twee internationals, Wietske de Ruiter (HGC) en Marc Lammers (Den Bosch) een training geven aan de D- elftallen van Waddinveen. De twee internationals zijn door de hockeyclub uitgenodigd. De training begint om 16.30 uur en duurt tot 18.00 uur. Na afloop worden de D-diplo- ma’s uitgereikt aan de jon gens en meisjes Dl, die het afgelopen jaar zijn getraind en voorbereid op het diploma door Hanneke Bierman (meisjes) en Jan van der Ho ning (jongens). De onthulling van de naam ’C.A. van der Hooft-Staete' op de se niorenflat aan het Jan van Bijnenpad met van links naar rechts voor zitter L.M. Oosterbroek-Waagmeester van de Stichting Waddinx veense Bejaardenhuisvesting, mevrouw A. van der Hooft-Verbakel, mevrouw E. Kempkes-van der Hooft, burgemeester CM. van der Linden en mevrouw S.IJ. van der Linden-Taekema. (Foto: Sjaak No- teboom). stellen voor mensen is niet zonder risico. Duidelijkheid verschaffen hoort daar ook bij en duidelijk was hij steeds. Hij kon geweldig autoritair en regelrecht onredelijk zijn. nen, want ‘als je geen gevoel Maar hij was ook goed in voor mensen hebt kun je geed goed bestuurder zijn' was zijn motto. ‘Dat moet ook de reden zijn, waarom hij zich met hart en ziel heeft ingespannen voor al de taken waarvoor hij kwam te staan', dacht Frans van der Hooft. ‘Of dat nü in zijn ver- zetsperiodee was of tijdens zijn burgemeesterschap in Willemstad en hier in Wad dinxveen'. ‘Dat moet ook de reden zijn waarom hij wel met mensen in conflict kwam. Je open Bloemen van mevrouw L.M. Oosterbroek-Waagmeester. voorzitter van de Stichting Waddinxveense van der Hooft-Verbakel (rechts op de foto) en E. Kempkes-van van der Hooft en zijn echtgenote het gebeuren gadeslaan en in de Dorpstraat ’Het Ouwe Dorp’. Wegens uitbreiding van onze activiteiten, zoeken wij thousiaste medewerker voor de volgende functie: (of hij/zij die daarvoor wil worden opgeleid) Onze voorkeur gaat uit naar een HBO’er die PC-platforms als hobby ziet, met: - Meerjarig programmeerervaring (PASCAL, C, 4GL) - Analytisch denkvermogen - Zelfstandigheid - Goede contactuele eigenschappen - Bedrijfseconomische kennis is een pre - Leeftijd tot 35 jaar Als het bovenstaande je aanspreekt en het je leukt lijkt om in een jong en dynamische omgeving te werken, stuur dan bin nen 14 dagen na verschijningsdatum van dit blad, je sollicita tiebrief naar: De Helpdesk-medewerkers onderhouden telefonische kontakten met de gebruikers van Convenient-produkten en geven uitleg over de werking van de programmatuur. Om het kwaliteitsniveau en het tempo van onze service nog verder te verhogen, zijn wij op zoek naar een enthousiaste vooropleiding op mbo-niveau goede (mondelinge) kennis van de Franse taal ervaring in het gebruik van pe’s en randapparatuur goede contactuele eigenschappen hoge mate van gevoel voor service plezierige telefoonstem bereidheid om bij toerbeurt ’s avonds te werken van 19.00 - 21.00 uur. leeftijd tot 25 jaar Als het bovenstaande je aanspreekt en het je leuk lijkt om in een jong en dynamisch team te werken, stuur dan binnen 14 dagen na verschijningsdatum van dit blad, je sollicitatiebrief naar: CONVENIENT B.V. T.a.v. de heer L.C.J. van Vliet Postbus 175, 2740 AD Waddinxveen. Telefoon 01828-21111Telefax 01828-21 199. Bejaardenhuisvesting, voor de dames A der Hooft, terwijl burgemeester C.M. waarnemend stichtingsvoorzitter A.M. Zwamborn met het onthullingsdoek wegloopt. (Foto: Sjaak No- teboom). veen, bij besluit van de ge meenteraad van 22 december 1975, vanwege zijn verdien ste voor de vormgeving en het aanzien van Waddinxveen en voor de bevordering van de welvaart en het woonklimaat was dan ook een terechte waardering voor zijn onuit puttelijke inzet voor Wad dinxveen en de Waddinxve- ners'. ‘Als een burgervader was hij er niet alleen voor de bevol king in haar algemeenheid en voor de verenigingen, instel lingen en het bedrijfsaleven, maar vanzelfsprekend ook voor de individuele burger', aldus burgemeester Van der Linden, die onder zijn gehoor ook vele (oud)ambtenaren aantrof. Frans van der Hooft, zoon van Waddinxveens oud-bur- gemeester, gaf in een kort woord toe dat zijn vader din gen wist te bereiken die een ander niet voor elkaar kreeg. Maar de man die deuren opende die voor anderen ge sloten bleven wist volgens hem ook als geen ander de harten van mensen te ope- WADDINXVEEN - Vorige week donderdagmiddag is aan het Jan van Bijnenpad de naam ’C.A. van der Hooft- Staete’ officieel onthuld op de vanwege de kleuren spraak makende flat met 49 huurwo ningen voor senioren van de Stichting Waddinxveense Be- j aardenhuisvesting. De feestelijke onthulling ge beurde door echtgenote A. van der Hooft-Verbakel van de vorig jaar in Doorwerth overleden oud-burgemeester en ereburger van Waddinx veen, en zijn in Waddinxveen wonende dochter E. Kemp kes-van der Hooft. Ter gelegenheid van de ont hulling was er een bijeen komst met toespraken in het Anne Frank-centrum. Daar spraken onder andere de af scheid nemende stichtings voorzitter L.M. Oosterbroek- Waagmeester, burgemeester C.M. van der Hooft en Frans van der Hooft, zoon van Wad dinxveens geliefde burge meester. Volgens mevrouw Ooster broek-Waagmeester is er zel den over een gebouw zoveel gediscussieerd als het door Topos Architecten BV (Mid- delburgseweg) ontworpen en door M&M Bouw BV in Al- phen aan den Rijn neergezet te complex. De gebruikte kleuren speelden in de discus sie een uitgebreide rol, even als mogelijke bijnamen. Voor de Stichting Waddinxveense Bejaardenhuisvesting past het woongebouw in het geheel en geeft het kleur aan de om- geving. Met anderen vond Waddinx veens burgemeester C.M. van der Linden dat de naam van het nieuwe woongebouw - be dacht door stichtingsbet- suurslid Teus Ververs - uitste kend past in de verzetshel- denbuurt van de woonwijk Groenswaard 1 en dan ook ve len terugvoert naar de ver- zetsperiode. Tijdens een bezoek van ere burger prins Bernhard in juni 1967 werden in deze wijk de straatnaamborden Peter Zuidlaan en Johannes Post- laan onthuld. Later werden daaraan het mevrouw Kui- pers-Rietbergplantsoen, het Jan van Bijnenpad en het An ne Fank-centrum toegevoegd. WADDINXVEEN - Zater dag 6 mei van 9.00-15.00 uur zal een groep jongeren van de Centrale Hervorm de Gemeente van Wad dinxveen met een aantal activiteiten geld bijeen proberen te verzamelen voor de bouw van een nieu we kerk in de wijk Zuid- plas. Op het terrein bij De Hoeksteen (Esdoornlaan) kan men die dag zijn auto glanzend schoon laten wassen voor maar ƒ7,-. Te vens is er koffie en thee met wat lekkers te koop. De activiteit ’tomaten gooi en’ zal ook hier plaatsvin den. Bij het winkelcentrum Zuidplas (Zuidplaslaan) zal muziek en zang ten ge hore worden gebracht door een grote groep jongeren. Voor kinderen is het er ze ker ook leuk. Ze kunnen zich laten schminken en er staat een grabbelton. Ver der zal er door een speciaal opgericht koor gezongen worden. WADDINXVEEN - Zondag 30 april werd onder ideale weersomstandigheden bij de Waddinxveen (sportpark ’de Sniep’) het jaarlijkse ratjestoernooi ge houden. Zoals de naam al zegt is nei een ecni r< toernooi. Alle leeftijden den door elkaar gemixed in een tam gestopt. Er waren 175 deelnemers en de perfec te organisatie was in handen van het jeugdbestuur. Tijdens de pauze werd er een vriend schappelijke wedstrijd ge speeld tussen de meisjes Al Stewart Bernard komt nu van Waddinxveen tegen da- volgend seizoen in de promo- mes 1 van Reeuwijk, die door tieklasse uit. Reeuwijk werd gewonnen. Na afloop was er nog een gezellig samenzijn in en rond het WADDINXVEEN - De weke lijkse kerkuitzending van de „T. lokale RTW-radio zal zondag- WADDINXVEEN - Peet en morgen 7 mei tussen 9.00 en Jenneke van Zanten openden 12.00 uur verzorgd worden vorige week donderdag voor door de Gereformeerde Kerk het Waddinxveense publiek Vrijgemaakt (Passage). Op de ’Van Zanten Limburgse het programma staan kerk- Vlaaienshop Coffee Tea- muziek (9.00 uur), een jeugd- room’in het voormalige pand rubriek met een bijbelverhaal van kapsalon Hermada aan en gospelmuziek (9.30 uur), de Kanaalstraat. Na een de kerkdienst met ds. L.S.K. grondige verbouwing vond in Hoogendoom over de bevrij- de knng van familie en vrien- ding (10.00 uur) en een poëzierubriek uur). tussen half acht en half tien de officiële opening en de ope- V - ■‘1

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 11