Tandarts DJ.Schiitte is benoemd tot Ridder W’vener C.H. Boer benoemd tot Officier H. J. Hagen Ridder in Orde van Oranje-Nassau Rijn en Gouwe Goud voor H. Kurtz Goud voor Th.J. Janmaat Veertig jaar bij HB W BV in Gouda 01728-9798 HAZERSWOUDE-DORP BEZORGERS Verhuizing ’Nashville Express’ WADDINXVEEN Bingo en kaarten i- C'- I PAGINA 15 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 3 ME11995 huis opgespeld door burgemeester C.M. van der Linden. Oranje-Nassau. (Foto: Joop Dorst). het hoofdbestuur. 17 Felicitaties van burgemeester C.M. van der Liunden voor de heer H. Kurtz, die ter gelegenheid van Ko- Prima verdienste, ƒ220,- per maand. ninginnedag is onderscheiden met de gouden eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Voor zijn echtgenote is er bloemen. (Foto: Sjaak Noteboom). De uit de fusie ontstane vak organisatie is onder het voor zitterschap van de heer Kurtz van start gegaan. Het is mede aan zijn enthousiasme en in gemaakt. Zo vervult hij al lange tijd bestuurlijke func ties in het regionale onder wijs. Daarnaast is hij actief op het kerkelijk vlak. Interesse? Bel dan in de plaats o.a. Eikenlaan, Gerelaan is op zoek naar m/v minimum leeftijd 15 jaar >- >n ik is i- WADDINXVEEN - Beethovenlaan-bewoner Th.J. Janmaat heeft ter gelegenheid van Koninginnedag de gouden ereme daille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau gekregen. De versierselen, behorend bij deze koninklijke onderschei ding, werden hem vrijdagmorgen 28 april in de trouwzaal van het gemeentehuis uitgereikt door burgemeester C.M. van der Linden. heeft de heer Janmaat het penningmeesterschap op zich genomen van de Stichting Personeel Boonstoppel Verf. Dit doet hij nog altijd, hoewel hij eind 1993 vervroegd is uit getreden is. De stichting be heert de personeelsaandelen van Boonstoppel Verf. de ondernemingsraad. Daar naast is hij als bestuurslid van de mede door hem in 1964 opgerichte personeels vereniging sociaal actief ge weest voor het personeel. De heer Janmaat was meer dan tien jaar bestuurslid. Van de heer Janmaat kan met recht gezegd worden dat hij zich ook voor het perso neel meer dan gebruikelijk heeft ingezet. Na een ingrij pende reorganisatie in 1993 WADDINXVEEN - In wijkge- bouw De Paddestoel (Lijster besstraat) is vrijdagavond 5 mei om acht uur een bingo- avond voor 12-jarigen en ou der. Er worden zes ronden ge draaid voor f 0,50 per kaartje en twee superronden voor f 1,-per kaartje. In het buurtcentrum De Boog (C. Huijgenslaan) is er vrij dagavond 5 mei om acht uur weer een klaverjasavond. Het inschrijfgeld bedraagt f 3,- per persoon. Dezelfde avond om acht uur wordt er in het wijkgebouw Het Zuidhonk (Zuidplaslaan) een nieuwe ronde van de klaverjascompe- titie gehouden. Meedoen kost een rijksdaalder per persoon. Er is een groot aantal prijzen beschikbaar. Van april tot november 1987 heeft de heer Kurtz leiding gegeven aan de fusiebespre- kingen van de WKP met de Vereniging van Postpersoneel (WPP). Dit heeft ertoe geleid dat op 23 november 1987 een nieuwe PTT-vakbond is opge richt: de huidige BVPP. Op 1 september 1991 werd de gedecoreerde Waddinxvener benoemd tot manager Post verkeer PTT Post Waddinx- veen. In deze functie was hij verantwoordelijk voor de uit voering van de werkzaamhe den binnen de sector Postver keer in het voorsorteercen- trum Waddinxveen (Wad- dinxveen, Boskoop, Zeven huizen en Moerkapelle) en gaf hij leiding aan 115 mede werk) st )ers. betrokken bij de studiegroep betonconstructies van de technische Universiteit (TU) Delft (Stubeco) en bij diverse studiegroepen van het Cen trum voor Uitvoeringstechni sche Research en Regelge ving (CUR) te Gouda. Ten slotte publiceert de heer Ha gen regelmatig in vakbladen en treedt hij op als inleider bij seminars. De heer Janmaat is - na het MULO-diploma behaald te hebben - zijn loopbaan begon nen als jongste bediende op het kantoor van de coöperatie ‘De Eendracht1 in Waddinx veen. Dit werk deed hij slechts kor te tijd, omdat hij verder wilde leren aan de Middelbare Handelsschool te Gouda. Na deze schoolperiode werkte hij bij de botergroothandel Van Dijk en vervolgens bij meu belfabriek Van Steyn. Op 1 mei 1957 trad de gedeco reerde Waddinxvener als kantoorbediende in dienst bij de lak- en vemisfabriek Wed. Boonstoppel Zn aan de Wil- helminakde in Waddinxveen. In deze functie ontwikkelde hij zich steeds beter met als gevolg dat hij in 1964 hoofd Verkoop Binnendienst werd. Hij gaf daarbij leiding aan 10- 25 medewerkers (ongeveer een derde van het personeels bestand). Als afdelingshoofd droeg hij de verantwoorde lijkheid de diverse bedrijfson derdelen soepel met elkaar te laten samenwerken. Van de ze taak heeft hij zich met ver ve gekweten. De inzet van de heer Janmaat voor het Waddinxveense be drijf kan worden gekenmerkt als buitengewoon. Vrijwel dag en nacht was de heer Janmaat - direct of indirect - bezig met de gang van zaken van en rond het bedrijf. En dat alles gedurende ruim 36 jaren. De vertrouwenpositie die de heer Janmaat had, bij zowel de directie als het personeel, heeft gemaakt dat hij jaren lang voorzitter is geweest van vende positie van waaruit hij direct aan 10 en indirect aan ongeveer 60 medewerkers lei ding geeft. Op grond van zijn brede vak kennis heeft de gedecoreerde Waddinxvener binnen de aannemerswereld een grote naam opgebouwd. Niet alleen in Nederland, doch ook in landen als Engeland, Duits land, België en Denemarken. Vanwege zijn zakelijke func tie vervult de heer Hagen langdurige lidmaatschappen van verenigingen en commis sies als KIVI (sectie tunnel- technieken) en de Betonver- eniging (commissie ontwer pen, commissie planning en studiegroep bekistingen). Verder was hij voorzitter van de studiegroepen constructief ontwerpen, architectuur en betonconstructies en bekis- tingtechnieken voor mana gers. Ook was de Waddinxvener De Na shville Express, het wekelijk se countryprogramma van de lokale RTW-radio, krijgt een andere zendtijd. Met ingang van zondag 7 mei verhuist dit twee uur durende program ma van de zondagmiddag naar de zondagavond. Elke week zal het dan te beluiste ren zijn van 20.00-22.00 uur. De inhoud en samenstelling van het programma blijft identiek aan de reeds be proefde succesvolle formule. In het programma Nashville Express wordt zeer gevari eerde countrymuziek ge draaid uit binnen- en buiten land. De heer Boer bekleedt sinds 15 oktober 1991 de functie van voorzitter van de centrale directie van het Agrarisch Opleidingscentrum (AOC) Zuid-Holland Oost te Bos koop. Vanuit deze functie is hij sterk initiërend betrokken bij de mogelijke verdergaan de samenwerking tussen de drie Zuid-Hollandse AOC’s. zet te danken dat het ledental van de BVPP inmiddels meer dan verdubbeld is (nu over de 5.000 leden). Aan het eind van de jaren ze ventig is de heer Kurtz gedu rende ongeveer vier jaren eveneens lid geweest van de districtsdienstcommissie Postdistrict Den Haag. Twee weken geleden heeft de heer Kurtz - in de op die dag ge plande algemene vergadering van de BVPP - zijn functies van voorzitter en hoofdbe stuurslid neergelegd. Naast zijn dagelijkse werk zaamheden en zijn vakbonds activiteiten heeft de heer Kurtz ruim 32 jaar allerlei functies vervuld bij de Vrij willige Brandweer Waddinx veen, waaronder het instruc teurschap gedurende vele ja ren. WADDINXVEEN - De Waddinxveense tandarts D.J. Schut te van de Souburghlaan is ter gelegenheid van Koninginne dag benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De 'versierselen van deze koninklijke onderscheiding kreeg hij vrijdagmorgen 28 april in de trouwzaal van het gemeente- Ook in maatschappelijke zin heeft de jubilaris zijn ver diensten. Zo is hij kerkvoogd van de Centrale Hervormde Gemeente (sinds 1990), presi- dent-kerkvoogd van dit kerk genootschap (sinds dit jaar), lid van de commissie nieuw bouw van dezelfde kerk en bestuurslid van de Koninklij ke Maatschappij voor Tuin bouw en Plantkunde (KMTP) in Waddinxveen (sinds dit jaar). Voorts is de heer Hagen al sinds meer dan 25 jaar zeer nauw betrokken bij de ont wikkeling van vele cursussen die jaarlijks worden uitge voerd onder auspiciën van de Betonvereniging te Gouda en de Stichting Vakopleiding Bouwbedrijf. Tevens treedt hij regelmatig op als docent bij beide instituten. reert landelijk in en ten be hoeve van een ‘driehoek1 be staande uit de Vereniging van Nederlandse Zorgverzeke raars (VNZ), de Nederlandse Maatschappij tot Bevorde ring der Tandheelkunde (NMT) en de verzekerden-pa- tiënten. Het orgaan heeft de taak om veranderingen in de tand heelkunde op maatschappe lijke relevantie te toetsen. Dat is geen sinecure, gelet op het spanningsveld dat de po sitie van het college mee brengt. De heer Schutte is precies zes jaar voorzitter van het College van Adviserend Tandartsen geweest, een functie die hij gedurende die periode met een meer dan ge middelde inzet heeft uitgeoe fend, want het college heeft in die periode grote veranderin gen ondergaan. Daar waar de adviserend tandartsen eerst in dienst waren van het Tandheelkun dig Controle Instituut (TCI, een samenwerkingsverband tussen de ziekenfondsen en de NMT), werden zij vanaf 1 januari 1990 ondergebracht bij de verschillende zieken fondsen. De heer Schutte heeft zich in dat veranderingsproces na- Ondanks zijn grote inzet voor het bedrijf heeft de heer Jan maat ook nog kans gezien zich verdienstelijk te maken op maatschappelijk gebied. Sinds 1961 is hij penning meesterschap van de woning bouwvereniging SSW te Wad dinxveen. Keer op keer werd hij herkozen voor een nieuwe bestuursperiode van vier jaar. (1977-1981), secretaris Re gionale Begeleidingscommis sie Integrale Tandheelkunde (1977-1981), lid van het NMT-afdelingsbestuur Rot terdam (1984-1990), lid van het seniorenconvent (sinds 1990) en lid van de project groep invoering wijziging or thodontie (sinds 1991). In september vorig jaar nam de heer Schutte afscheid als bestuursvoorzitter van het College van Adviserend Tandartsen. Dit college ope- Na in 1960 als tandarts te zijn afgestudeerd begon de heer Schutte een jaar later een eigen praktijk in Wad dinxveen. In 1977 werd hij adviserend tandarts, aanvan kelijk voor het Tandheelkun dig Controle Instituut (TCI) te Haarlem, maar sinds 1 ja nuari 1990 bij het zieken fonds Zilveren Kruis Rijn mond te Rotterdam, waar hij al sinds 1983 op detache- ringsbasis werkzaam was. Voor de Nederlandse Maat schappij tot Bevordering der Tandheelkunde (NMT) be kleedde de gedecoreerde Waddinxvener tal van neven functies zoals secretaris Jeugdtand verzorging Mid- den-Holland (1977-1981), se- De heer Th.J. Janmaat van de Beethovenlaan wordt door burgemeester C.M. van der Linden gefelici teerd met zijn gouden eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Zijn echtgenote zou daar na de bloemen overhandigd krijgen. (Foto: Sjaak Noteboom). Ter gelegenheid van Koninginnedag werd de Waddinxveense oud-tandarts D.J. Schutte benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Op de foto geeft burgemeester C.M. van der Linden de echtgenote van de gedecoreerde bloemen. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Elzenhorst-bewoner H. Kurtz heeft ter gelegenheid van Koninginnedag de gouden eremedaille ver bonden aan de Orde van Oranje-Nassau opgespeld gekre gen. De versierselen van deze koninklijke onderscheiding werden hem vrijdagmorgen 28 april door burgemeester C.M. van der Linden in de trouwzaal van het gemeentehuis uitgereikt. De heer Kurtz trad 19 januari 1953 op 18-jarige leeftijd in dienst van de PTT, de nu ge privatiseerde Koninklijke PTT Nederland (KPN). Op 1 april 1988 ging hij de functie van directeur van het kantoor Waddinxveen bekleden. Dit heeft hij slechts kort gedaan, omdat deze functie door reor ganisatie uit de PTT-organi- satie verdween. WADDINXVEEN - Waddinxvener ir. C.H. Boer is ter gele genheid van Koninginnedag benoemd tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau. De versierselen die bij deze koninklijke onderscheiding horen zijn hem vrijdagmorgen 28 april in de trouwzaal van het gemeentehuis door burgemeester C.M. van der Linden op de revers gespeld. De aan de Jan Dorrekenska- de-Oost wonende heer Boer Recentelijk zijn het enthousi- heeft als gedelegeerd bevoegd asme en de deskundigheid gezag van de Rijks Agrari sche Scholen namens de mi nister van Landbouw, Na tuurbeheer en Visserij (LNV) enerzijds als fusiepartner en anderzijds als intermediaie functionaris op zeer bekwa me wijze inhoud gegeven aan zijn positie in deze fusie-ope- ratie. Op het maatschappelijke vlak heeft de gedecoreerde Waddinxvener zich al sinds geruime tijd verdienstelijk De heer Kurtz maakte als Waddinxveens PTT-manager deel uit van het PTT-manage- mentteam te Gouda. In janu ari 1993 was hij 40 jaar in dienst bij de PTT en nam in die maand met een receptie in Bibelot (Limaweg) ook af scheid van ’Tante Pos’. Naast zijn dagelijkse werk zaamheden bij de PTT is de heer Kurtz bijzonder actief geweest binnen de vakbond. In 1976 werd hij lid van het afdelingsbestuur Centrum van de Vereniging van Kan toorpersoneel bij de PTT (WKP). Vanaf 1979 was hij voorzitter van dit afdelings bestuur. Daarnaast was hij vanaf april 1987 voorzitter van de landelijke PTT-vak bond. Tevens was hij lid van tJOUDA/WADDINXVEEN - Van Mecklenburg Schwerin- laan-bewoner H.J. Hagen, veertig jaar werkzaam bij de Hollandsche Beton- en Waterbouw BV (HBW) in Gouda, is voor zijn werk en verdiensten benoemd tot Ridder in de Or de van Oranje-Nassau. Vorige week woensdagmiddag 26 april reikte burgemeester C.M. van der Linden hem de bij deze koninklijke onderscheiding behorende versierselen uit tijdens een receptie die werd gehouden in de Goudse Agnie- tenkapel. Na de voltooiing van zijn op leiding HTS weg- en water bouwkunde heeft de heer Ha gen eerst zijn militaire dienstplicht vervuld. Op 1 mei 1955 kwam hij als teke naar in dienst van de Hol landsche Beton- en Water bouw BV. Dit werk heeft hij gedaan tot in 1963. Vervólgens was hij vijf jaar groepsleider en twaalf jaar hoofdingenieur. In 1980 aanvaardde hij een dubbelfunctie: adjunct-direc- teur van het Waterbouwkun dig Ontwerpbureau en Area Manager Delta Marine Con sultants Europe. Deze dub belfunctie bekleedt hij nog steeds. Gedurende zijn 40-jarig dienstverband heeft de heer Hagen volgens zijn werkge ver voortdurend blijk gege ven van zijn leidinggevende capaciteiten. Sinds 1963 ver vult hij immers een leidingge- Waddinxvener ir. C.H. Boer krijgt van burgemeester C.M. van der Linden de versierselen opgespeld behorend bij de koninklijke onder scheiding Officier in de Orde van Oranje-Nassau. (Foto: Sjaak Note- boom). Waddinxveens burgemeester C.M. van der Linden verraste in de Goudse Agnietenkapel Waddinxvener cretaris TMZ-kring Gouda H.J. Hagen met het Ridderschap in de Orde van drukkelijk en met succes bei jverd voor het behoud van werkgelegenheid en goede ar beidsvoorwaarden voor alle adviserende tandartsen. Daarbij is hij er bovendien in geslaagd het College van Ad viserend Tandartsen bijeen te houden, ondanks de concur rerende en soms divergeren de belangen van de onder scheidene ziekenfondsen. Zijn inspanningen voor de tandheelkunde in het alge meen en de NMT in het bij zonder worden alom geres pecteerd en gewaardeerd. Voorts is de heer Schutte sinds 1983 bestuurder en wedstrijdleider van de bridgeclub ‘Waddinxveen1, waarin hij als de continue fac tor kan worden beschouwd. Men name onder zijn leiding is de club van een klein gezel schap uitgegroeid tot een vol wassen vereniging met meer dan 200 leden. Als fervent bridger organi seert hij de wekelijkse club avonden. Ook voor een orga nisatorische bijdrage aan ‘fundraising‘-bridgedrives in de regio kan men altijd een beroep op hem doen en - daar gaat het eigenlijk om - nim mer vergeefs. en de deskundigheid van de heer Schutte tot uit drukking gekomen in zijn be noeming tot districtcompeti- tieleider van de Nederlandse Bridge Bond (NBB). I Hf r t ir 0 n ■n 30 3.- u- 1. i- i, i- »l i- Dl e- an ■i--

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 15