Avond voor ouderen met revuegezelschap Kanttekeningen bij kerntakendiscussie Expositie in raadzaal belicht Waddinxveen in roerige tijden Weekblad voor Waddinxveen LEZERSSERVICE I 2-DAAGS LUXE VERWENARRANGEMENT I Sjaak Noteboom lid van Colour Art Photo Jl I Prijswinnaars heteluchtballon van Heemskerk Peugeot Boxer voor Keba Design Tentoonstelling te zien tot en met zaterdag 20 mei Bevrijding thema van schoolfeesten ARRANGEMENT HOTEL 1NNTEL ROTTERDAM College bekijkt verhuisplannen Van der Loo BV LEZERS SCHRIJVEN f y PAGINA 17 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 3 ME11995 KORTINGSBON: Weekblad voor Waddinxveen Eerste Wereldoorlog voor de prijs van f 99,- kunt u 2 dagen genieten van Rotterdam. Het jarige Weekblad voor Waddinxveen biedt u als lezer een speciaal arrangement aan: I I f Het Waddinxveense bedrijf Van der Loo Yachtinteriors BV, dat vorig jaar 150jaar bestond en plannen ke belastingen en tarieven de portret- Woonplaats: den. Dit tenzij dat aantoon baar, ook financieel, in het be- een gemiddelde lengte van onge veer 50 meter en zijn bijzon der luxueus uitgevoerd. Bij het bezichtigen van enkele voordeel van Waddinxveen is, waarbij de kosten van het ‘ap- kwaliteit van de dienstverle ning. Nog een algemene opmer- zwaar j van schans in Uithoorn. Wanneer, blijkt dat voor dat doel vol doende soldaten beschikbaar zijn, keren zij naar Waddinx veen terug. Voor de verdediging van de brug over de Gouwe wordt Ook in Waddinxveen wordt hierdoor veel land onder wa ter gezet. In de nazomer doen Op deze laatste avond wordt een volle zaal met bezoekers verwacht. De commissie is de wel kunnen betalen, te veel de portemonnee belasten van degenen, die het niet kunnen betalen, terwijl de laatsten niet werkelijk mee beslissen. IR. H.P.M. KOENEN Postbus 410, Waddinxveen het fatsoen of van het recht op privacy In Nederland bestaat Colour Art Photo reeds elf jaar. De vereniging is 24 jaar geleden opgericht door de Noorse Fo tograaf Leif Preus. In Neder land mogen zich op dit mo ment 55 fotografen lid noe men van Colour Art Photo, onder wie nu dus ook Foto Sjaak Noteboom uit Wad dinxveen. schap van de medewerkers van Van der Loo. Elk onderdeel past tot op de millimeter nauwkeurig en de gebruikte houtsoorten vor men een harmonieus geheel. Hierdoor komt de geleverde kwaliteit van Van der Loo Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van I buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. verd in een persoonlijk ver stuurde brief, die is voorzien oorlogsgeweld land verjaagd. In Gouda wordt een vlucht- hierdoor aantoonbaar en van teleurstelling nog niet te bo ven van het kleine aantal be zoekers tijdens de vorige avond met het beroepsgezel schap Alpaca. De komende avond zal moeten aantonen of de culturele avonden door de ouderen nog prijs wordt ge steld. De avond is toegankelijk voor alle Waddinxveense ouderen, vanaf 55 jaar, maar er is geen strakke leeftijdsgrens. Voor hen die niet in de gelegenheid zijn op eigen gelegenheid te komen kan gebruik worden gemaakt van de vervoers dienst van de hand- en span diensten en van het Aanvul lend Openbaar Vervoer. Hier voor moet dan telefoonnum mer 01828-15555 worden ge beld. Een blik in de werkplaats van Van der Loo Yachtinteriors aan de Dorpstraat in Waddinxveen. (Foto: Archief - Sjaak Noteboom). aandelenpakket in handen bachtelijke wijze uit diverse houtsoorten samengesteld. Om de Waddinxveense be stuurders een nog completer beeld te verschaffen is het be- Het rijk gaat steeds meer taken afschuiven naar de ge meenten onder het motto dat de weer mag bloeien. 1 >1 1 X kunnen worden behandeld. In onze vaderlandse geschie denis, maar niet minder in die van het Gouwedorp, be- ook bij jonge kinderen oproe- hoort dit jaar tot één van de meest dramatische die Ne derland gekend heeft. Een enorm Frans leger valt ons WADDINXVEEN - Autobe drijf Boonstoppel (Oranje- laan) heeft aan Keba Design aan de Linzenakker in Wad dinxveen de nieuwe Peugeot Boxer geleverd. Directeur W.F. Holstein van Keba De sign, specialist op het gebied van keukens op maat, bad kamer- en kleinmeubelen, balie’s op maat en winkelbe timmeringen, vond in de ’be stelwagen van het jaar’ een passende auto. De Peugeot Boxer kent op dit moment 67 rijklare uit voeringen en 10 chassis-uit- voeringen waarop naar ei gen wens een opbouw kan worden gezet. Voor elke on dernemer bestaat de moge lijkheid de bestaande uit voeringen nog verder naar eigen wens aan te passen. Keba Design heeft gekozen voor de Peugeot Boxer 320 LH, die een extra lange wiel basis en een verhoogd dak heeft. De binnenruimte (van maar liefst 12 kubieke me ter) is verder nog voorzien van speciale betimmering, een afscheiding tussen laad- WADDINXVEEN - De door Heemskerk BV (Dorpstraat) gehouden wedstrijd onder klanten om op Bevrijdings dag (vrijdag 5 mei) gratis mee te kunnen varen in een hete luchtballon heeft drie prijs winnaars opgeleverd. Zij die in het bezit zijn van de lot nummers 1, 8 en 146 kunnen zich tot uiterlijk donderdag 4 mei aanmelden bij de speci aalzaak voor hifi, audio, video en huishoudelijke apparaten in het winkelcentrum Dorp straat in Waddinxveeen, tele foon 01828-30899. van alle Voornachten Aankomstdatum Ik wil graag reserveren voorpersonen. Naam: Adres: Postcode: De fotografen moeten hun vakkennis en creativiteit kei hard bewijzen en dan niet met een ‘toevallige uitschie ter*, maar aan de hand van een gemiddelde kwaliteit. Alleen dan is immers een ga rantie voor de dagelijkse praktijk aanwezig. De verde re ontwikkeling van kennis en ervaring is binnen de ver eniging bijzonder belangrijk en krijgt daarom veel aan dacht. Minimaal twee keer per jaar komen de fotografen bij el kaar voor een meerdaagse cursus. Popfotografen van in ternationale allure geven tij dens die bijeenkomsten alge mene en specialistische infor- WADDINXVEEN - Maandagavond 8 mei om acht uur houdt de culturele commissie van de Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk (SWW) in de toneelzaal van het Anne Frank-cen- trum (Jan van Bijnenpad) de laatste ontspanningsavond voor ouderen van dit seizoen. Opgetreden zal er worden door het revuegezelschap Show Time uit Reeuwijk. De toe gangsprijs bedraagt drie gulden per persoon. Show Time brengt een non- stop-programma met veel af wisseling. Het programma bestaat uit muziek, sketches en showblokjes. De ballet groep, die optreed onder lei ding van Astrid vna Os, is sterk aanwezig in de show met veel variaties en decor. In Reeuwijk werd de revue in maart opgevoerd en trok het gezelschap drie volle zalen. De ouderen uit Reeuwijk en Gouda waren vol lof over het geen geboden werd. Vandaar dat de culturele commissie het aandurft deze show ook in Waddinxveen te laten opvoe ren. deelgebieden van fotografie door. De voornaamste doelstelling van deze vereniging is het be reiken van de hoogste perfec tie op basis van vakmanschap en creativiteit, met behoud van de eigen persoonlij kke stijl. oorlogstijd verwoord hadden. In de taal van de bevrijders tenslotte klonk een lied, dat op de as van de oorlog de vre- WADDINXVEEN - Met de viering van Koninginnedag begon voor de scholen in Waddinxveen officieel de voorjaarsvakantie waarin Dodenherdenking en Bevrij- Op het aan de fracties in de Waddinxveense gemeente raad overhandigde verslag paraat*, die daarvoor moeten - strategiediscussie worden gemaakt, meegere kend moeten worden. Dus al le directe en indirecte kosten, die niet versluierd mogen worden. ge tijden. Zowel de Spanjaar den als hun vijanden de ‘Geu- i ons dorp. Hierbij wordt het dorp geplunderd en gebrandschat. Tijdens het beleg en ontzet van Leiden wordt de kerk vernield en de kerktoren door brand verwoest. Tot over maat van ramp moeten, op bevel van Willem van Oranje, de weilanden rond Waddinx veen onder water gezet wor den. Hiertoe doorgraaft men de Noordkade. Na 1575 is de Spanjaard weliswaar uit Waddinxveen verdwenen, maar ondervindt het Gouwe- positieve of negatieve discri minatie. Samenwerking in regionaal of daarboven uitgaand ver band mag alleen dan als de gemeente zaken niet alleen of niet zelfstandig aankan en als het in het belang of in het meer en niets minder. Dit binnen het raam der moge lijkheden, waaronder vooral ook de financiële. Naar mijn mening heeft de ruimte en cabine en een spe ciale watervaste vloer. Voor Keba Design is de bestelwa gen in de speciale bedrijfs- kleur rood uitgevoerd, waar op het bedrijfslogo perfect uitkomt. kan of gewenst is. En in ieder geval niet (ook weer tenzij het Yachtinteriors volledig tot haar recht. Het bedrijfsbe zoek werd met een informeel samenzijn afgesloten. een aarden wal opgeworpen. Huizen die in de weg staan, worden platgebrand. Veel turfschuren ondergaan het zelfde lot. Er breken besmet telijke ziekten uit onder de hier gelegerde soldaten en veel soldaten en inwoners sterven van koude en ontbe ring. Bijzonder spannend wordt het rond de kerstdagen. Het begint hard te vriezen en de vijand nadert over het ijs. Al le mannen tussen de achttien en de zestig worden opgeroe pen om naar Alphen aan den Rijn te gaan. Het Franse le ger heeft daar inmiddels de Gouwe bereikt. Gelukkig valt de dooi in en de vijand moet wijken. Het land rondom Waddinxveen blijft ook het gehele daaropvolgen de jaar onder water staan. Hoewel er geweldige schade is aangericht, blijft Waddinx veen hierdoor buiten het door de Fransen bezette gebied. De revolutie die in 1889 in Frankrijk is uitgebroken, blijft niet tot dat land be perkt. De vruchten van de nieuwe tijd, die de nieuwe burgelijke machthebbers in Frankrijk hebben ingevoerd, worden met geweld aan ande re landen opgelegd, al het ou de dient te verdwijen. De ou de gewestelijke indeling van ons land moet plaatsmaken voor een ordening in departe menten. Ook in Waddinxveen veran dert er veel. Het dorp valt niet buiten de Franse reorga nisatie. Er moeten mannen geleverd worden voor de Ba taafse gewapende burger wacht. De conscriptie-(loting) lijsten geven aan, welke Wad- dinxveners in aanmerking komen voor de militaire dienst. Sommige trekken met Napoleon mee naar Rusland. In 1810 wordt ons land door Napoleon in het Franse rijk opgenomen. De nieuwe veror deningen worden in het Frans aangeleverd. Het doet de Waddinxveense bestuur ders verzuchten dat ze die taal nog niet geheel meester zijn. In 1813 kunnen de Fran se boeken weer worden opge- boregen. Napoleon is versla gen. Nederland krijgt zijn eerst Oranje-koning en ver der keert bijna alles weer bij het oude terug. De heer W.F. Holstein en zijn echtgenote van Keba Design uit Wad dinxveen krijgen van de heer De Rooij van autobedrijf Boonstoppel de sleutels van de Peugeot Boxer uitgereikt. (Foto: Autobedrijf Boon stoppel B V). Wanneer in de zomer van 1914 de ‘Grote Oorlog* uit breekt, verklaart Nederland zich neutraal. Toch wordt het dagelijks leven door de oorlog beïnvloed. Jaarlijks worden enkele tientallen jonge man nen uit Waddinxveen opge roepen om, wanneer nodig, ons land te verdedigen. Het leger vordert allerlei ma teriaal van particulieren: hout, wol, vaartuigen, paar den en zelfs honden. Soms worden er vreemden in ons dorp ingekwartierd. Wad- dinxveners hebben ook last van nachtelijke oefeningen. Uit België wordt een miljoen van de “Waar staan wij samen voor als gemeente Waddinxveen?* van het door de gemeente in de arm genomen adviesbu reau VB Advies wil ik graag Financieel gezien dient bij een dergelijke samenwerking de leven zoals jij. een duidelijk voordeel be- T haald te worden ter grootte van minstens 10% van alle kosten, doch bij voorkeur minstens 15%, om maar eens len van een aantal algemene gezichtspunten. De gemeente Voor zover dit juist is, is tegen J geen be- I zwaar, mits het rijk deze I Deze aanbieding is geldig voor de gehele maand mei en juni 1995. Het arrangement dat de gehele maand juni geldig is houdt in: een bezoek aan het Imax-grootdoek filmtheater, een unieke belevenis onder één dak met Hotel Inntel; genieten van een heerlijk drie-gangen diner in restaurant ”Le Papillen”; entreebewijs voor Holland Casino Rotterdam; kortingsbonnen voor spectaculaire Rotterdamse attracties, met keuze uit: Spido-havenrondvaart, Subtropisch zwemparadijs Tropicana, Euromast, Kunsthal, Nederlands Architectuur Instituut; te, in eerste instantie een stu rende, regelende en controle rende taak. In menig opzicht mogelijkheid ook een stimulerende, soms misschien zelfs een initiëren de (welzijn, arbeid, sport, cul- tuur). Niet in hoofdzaak een uitvoe- rende, tenzij het niet anders gesteld dat een aantal van de- I kan of gewenst is. En in ieder ze taken wel geprivatiseerd I j- geval niet (ook weer tenzij het kunnen worden. niet anders kan) een exploite- Enkele vereisten daartoe rende. In principe behoort de zijn: dat die taken door privé- gemeente zich niet bezig te bedrijven even goed of zelfs houden met zaken, die de ge- beter kunnen worden uitge- meentegrenzen overschrij- voerd; dat de totale kosten den. Dit tenzij dat aantoon- hierdoor aantoonbaar en van betekenis lager worden; dat I lang van de gehele gemeente de gemeente uiteindelijk ver- antwoordelijk blijft voor de ’overnachting in Het Waddinxveense bedrijf Van der Loo Yachtinteriors B V, dat vorig jaar 150 jaar bestond en plannen Naast de Tweede Wereldoor- heeft voor de verhuizing van het bedrijf naar het bedrijvenpark Coenecoop. (Foto: Archief - Sjaak Note- log laat de expositie ook zien J l urat OV m \A/n rt NivsxrrTn/svi ctr\ boom). WADDINXVEEN - Het Wad dinxveense college van Bur gemeester en Wethouders heeft een werkbezoek ge bracht aan Van der Loo Yach- tinteriors BV. Dit bedrijf aan de Dorpstraat vierde vorig jaar september het 150-jarig bestaan en is hiermee één van de oudste Waddinxveen se bedrijven. B. en W. en enige betrokken gemeente-ambtenaren wer den door de heren Kraayeveld en Del Campo ontvangen van het aan de Dorpstraat geves tigde bedrijf, dat in 1985 het r nn 1 xJ d_xx_j I nale groep een comfortabele kamer voorzien lacmteiten; uitgebreid ontbijtbuffet; zwembad, sauna en fitness; I en natuurlijk... een uniek uitzicht over ’s-werelds grootste en haar zorg dient zich in princi- op het hart ligt. Er moet x_ i.„- i x.x a.. streng voor worden gewaakt I Speciale Weekblad voor Waddinxveenprijs: f 99,- per persoon haar eigen^ burgers. Zonder dat mensen, die het zelf nog toeslag éénpersoonskamer 35,-per persoon I Normaal gesproken zou dit arrangement 204,50 bedragen. Uw voordeel als Weekblad voor Waddinxveenlezer is maar liefst 105,50. Het enige wat nog rest, is de bon uit te knippen en/of een reservering te maken en uw Rotterdamse avontuur kan beginnen. Informatie en/of reserveringen: Hotel Inntel (010) 4134139. WADDINXVEEN - Waddinxveens burgemeester C.M. van vluchtelingen door het Duitse der Linden verricht vrijdagmorgen 5 mei om elf uur de offi- oorlogsgeweld naar Neder- ciële opening van de expositie ’Waddinxveen in roerige tij den’, die de Vereniging Historisch Genootschap Waddinx veen in de raadzaal van het gemeentehuis heeft ingericht, oord voor 2.500 personen in- De tentoonstelling isdaar gratis te zien tot en met zaterdag gericht. Het Gouwedorp 20 mei. vangt in eerste instantie rond de 110 vluchtelingen op. Er blijven er 16 a 17 gedurende de hele oorlog in Waddinx veen. De rest keert binnen een jaar naar België terug. Door de oorlog kan Nederland al snel niet meer alles invoe ren wat nodig is. Zo onstaat er onder andere een tekort aan graan, steen kool, zuivelprodukten en peulvruchten. Daarom treedt in 1916 de Distributiewet in werking waardoor goederen alleen nog op de bon verkrijg baar zijn. In Waddinxveen wordt een ‘Levensmiddelen - en Ver- bruiksartikelenbedrijf opge richt omd e distributie uit te voeren. In de winter van 1916-1917 zijn er veel te wei nig aardappelen. Ook wordt er minder gas geleverd. De scholen moeten zelfs enkele dagen worden gesloten omdat er geen verwarming is. In de jaren van de Tweede Wereldoorlog hebben de Ne derlanders angstige tijden doorgemaakt. Na vijf dagen strijd bezetten Duitse troe pen ons land. Een periode van angst, onderdrukking, ge weld en terreur. Politieke te genstanders worden geliqui deerd. De leer die het Arische (Duit se) ras verheft boven alle an dere, leidt tot Jodenhaat en vervolging. Duizenden Joden worden afgevoerd naar con centratiekampen waar ze om komen van ellende of worden omgebracht in de gaskamers. Dagelijks houden de Duitsers razzia’s. Mannen moeten zich melden voor de ‘Arbeitsein- satz‘ en worden te werk ge steld in Duitsland. Een totale vernietiging van alles wat te meken heeft met vrijheid en democratie. Met verzet en stakingen trachten Neder landers de Duitse terreur te ondemijnen. Vrijheidsstrij ders worden gefusilleerd. Na schaarste van levensmid delen, kleding en andere le vensbehoefte komt er honger. In de steden komen honder den om van kou en ondervoe ding. Negen miljoen Neder landers hebben de bezetting meegemaakt. Elk met per soonlijke belevenissen. Elk met een eigen verhaal. Na de vijf verschrikkelijke ja ren wordt Nederland bevrijd door de Geallieerden. Ameri kanen, Canadezen, Engelsen en Polen trekken Nederland binnen. Ze worden met veel gejuich begroet. Na vijf rampjaren, nu 50 jaar vrijheid. Vrijheid van spre ken en handelen binnen de grenzen van een democrati sche grondwet. Een kostbaar bezit. Een goed moment waarop ook in de expositie ’Waddinxveen in roerige tij den’ even wordt stil gestaan. heeft tot taak de gerechtvaar- taakverlegging digde belangen van zijn bur- -1 gers te behartigen. Niets taakverschuiving vergezeld doet gaan van de werkelijk daarvoor benodigde midde- len. In geen geval mag hier- door de druk van gemeentelij - ke belastingen en tarieven overheid, dus ook de gemeen- worden verhoogd. „x,, ‘Privatiseren' is niet alleen I een modetrend. Het is een van kostenbe- sparing. Er van uitgaande, dat de gemeente een aantal taken te vervullen heeft, die de burger niet persoonlijk ter hand kan nemen, kan worden De Waddinxveense fotograaf Sjaak Noteboom jr. (rechts op de foto) is lid geworden van de internatio- p van (portret)vakfotografen Colour Art Photo Nederland. De hierbij behorende oorkonde werd I hem in Winterswijk uitgereikt door verenigingsvoorzitter Fred Janssen uit Oss. (Foto: Colour Art Photo Nederland). WINTERSWIJK/WADDINX- dat echter niet. matie op tal van terreinen en VEEN - Met een glimlach op het gezicht ontving de Wad- dinxveense fotograaf Sjaak I Noteboom jr. de oorkonde be- I horend bij het lidmaatschap I van de Europese vereniging van portretfotografen ‘Colour Art Photo Nederland'. I Verenigingsvoorzitter Fred Janssen uit Oss gaf tijdens het jaarlijkse congres in Win- I terswijk de oorkonde aan I Sjaak Noteboom. Dat gebeur- I de in het bijzijn van de Colour Art Photo-leden. Het lid mogen zijn van deze internationale vereniging wordt door de fotografen als een eer beschouwd. De animo I om toe te treden is dan ook I erg groot. Gemakkelijk gaat deed komen van C. van Lent Zonen BV te Kaag. Naast enige uitleg aan de hand van een maquette en schetsen over de mogelijke drijfsbezoek voortgezet in het verhuizing van de altijd aan bedrijf op de Kaag, een de Dorpstraat gevestigde fa- scheepswerf waar de interi- briek naar het bedrijvenpark eurs vervolgens in de jachten Coenecoop, werd door beide worden geplaatst. ondernemers een rondleiding De jachten die door Van Lent verzorgd, waardoor een beeld worden gebouwd hebben werd geschetst van de activi teiten die door Van der Loo Yachtinteriors worden ont plooid. Deze activiteiten bestaan uit jachten blijkt het vakman- het samenstellen van interi eurs ten behoeve van kostba re jachten. Deze jachten wor den gebouwd bij C. van Lent Zonen BV. Deze jachtinte- rieurs en de onderdelen daar van worden veelal op am- faciliteiten; I gratis gebruik van I en natuurlijk... mooiste haven. is. Natuurlijk ontkomt de ge meente er niet aan om in be paalde zaken mee te doen o o met hogere overheden. Maar king, die mij reeds lang pe te beperken tot die voor mijn persoonlijk commentaar leveren als bijdrage van één der burgers over de nu volop in politiek Waddinxveen in discussie zijnde gemeentelij ke kerntaken. Ik heb mijn commentaar gele- ‘cijfers' te noemen. Anders wordt het schijnwinst of zelfs teksten voorgedragen door de king i;-jx-j_x_ i ze van een uitgebreide bijlage door allerlei samenwerkings- hun afschuw van de donkere tekeningen. In deze ingezon- te onoverzichtelijk. wat er in Waddinxveen ge beurde in de Erste Wereldoor log, de Franse tijd, het ramp jaar 1672 en de Spaanse tijd. De openingstijden zijn tijdens kantooruren (9.00-17.00 uur), op donderdagavond (19.00-20.30 uur) en op zater dag (10.00-16.00 uur). Op zondag blijft de tentoonstel ling gesloten. Tijden van opstand, oorlog en bezettingen zijn in het verle den volgens de Vereniging Historisch Genootschap Wad dinxveen niet aan ons land voorbijgegaan. Overal zijn sporen van deze ‘roerige tij den' terug te vinden. De ar chieven van Waddinxveen onthullen plaatselijke proble men in tijden van nood. In 1555 volgt Philips II zijn vader Karel V op. De nieuwe landsheer wil de ‘Nederland se' zaken vanuit één punt, Brussel, regelen (centralisa tie) en het liefst overal in De Nederlanden gelijke wetten invoeren. Deze ‘moderne' aanpak wordt door de plaatselijke Neder landse bestuurders gezien als een enorme aanslag op hun oude rechten (privileges). De calvinistische denkbeelden vinden in die tijd steeds meer ingang in De Nederlanden. De ‘ketters' worden meedo genloos vervolgd, wat op steeds meer verzet van adel dingsdag vallen. De gerefor- en bevolking stuit. meerde en hervormde basis- De strijd die hieruit ontstaat, scholen hielden nog speciale wordt in onze geschiedenis Oranje-activiteiten, de ande- ‘De Tachtigjarige Oorlog' ge- re scholen besteedden in de noemd (1568-1648). Voor de afgelopen week bijvoorbeeld Waddinxveners zijn het roeri- gelijke aandacht aan de ver jaardag van koningin Bea trix en aan het 50-jarige be- zen' slaan hun bivak op jn vrijdingsfeest. Op de protestants-christelij- ke Prins Willem-Alexander- school hebben de leerlingen en de leerkrachten volop aan dacht besteed aan de bevrij- ding. Een week lang stond de Tweede Wereldoorlog, de be zetting en de be vrij ding cen traal. Op een schoolexpositie waren allerlei voorwerpen, kranten en andere documen ten uit de bezettingsperiode te zien.Als afsluiting werd vrijdagmorgen het feest in de dorp nog lange tijd de gevol- hal gehouden. Alle groepen gen van deze roerige tijden, brachten op hun manier de gedachten en gevoelens naar voren die oorlog en bezetting -1_2__ J pen.Er "klonken liederen over vrede en liefde en over de kin deren van de hele wereld, die nog lang niet allemaal in vre- land binnen, maar wordt door J 1 1 de “Waterlinie' een halt toe Iedereen kon meepuzzelen geroepen. met een grote bevrijdingsre- --11 bus. In de vorm van het ABC trok de hele oorlog aan de schoolgemeenschap voorbij, gewapende burgers uit Wad- Er werden ook zelfgeschreven dinxveen dienst bij de bewa- de belangrijke verlies en wordt een en ander oudste leerlingen, waarin met diverse uitgewerkte aan- verbanden te ingewikkeld en den brief breng ik alleen de hooflijnen van mijn commen taar ter sprake. Ik begin daarin met het stel- deze taken beter ter plaatse 'K 7

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 17