Rijn en Gouwe SGP-jongeren over normen en waarden Extra aandacht voor de Huizenbouwers geven Pelhrimov een cheque Elsevier: Groene Hel Bevrijdingsmokken voor scholieren Dodenherdenking op 4 Foto ’s van zilveren Bevrijdingsfeest begint bij Waddinxveen 1 .i Donderdagavond 4 mei 01728-9798 HAZERSWOUDE-DORP BEZORGERS Vakantie week SWW COLOPHON MEDISCHE DIENSTEN BURGERLIJKE STAND KERKDIENSTEN Weekblad voor Waddinxveen ‘Moeten Waddinxvenertjes straks elders hun heil zoeken? 1 Hn PAGINA 7 VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 3 ME11995 WEEKBLAD t Prima verdienste, ƒ220,- per maand. Interesse? Bel dan in de plaats o.a. Eikenlaan, Gerelaan is op zoek naar m/v minimum leeftijd 15 jaar NEDERLANDS SÊ Op de mok staat de Neder- dia en je ziet wat er gebeurt als ZONDAG 7 MEI lerden- Gehuwd: M. Schroten en J.H.M. Slaman; R.E. Roest en E.H. Haver kamp. i Kerkgebouw Zuidkade: 10.00 uur geen dienst demevendienst (iedere tweede zondag van de maand) moeten worden afgemeten aan de strijd voor het behoud van het Groene Hart. Mis schien had de Rijks Planolo- ring. De media draaien maar door en informeren en amuse ren ons wel en wat te denken van onze vrijetijdsbesteding*. Met het oog op deze ontwik kelingen heeft het Reforma- landse vlag afgebeeld met daaronder de tekst ‘50 jaar herwonnen vrijheid'. Ie Feestdagen Waddinxveen zijn er ook talrijke activitei- gen en terreur zijn omgeko men. voor kort was er het bedrijf van A. Vis BV, dat deze histo rische familiegrond heeft ver laten en is verhuisd naar de CHRISTELIJK AFGESCHEIDEN GEMEENTE Kerkgebouw Dorpstraat: 9.30 uur leesdienst 17.00 uur leesdienst RAFAEL GEMEENSCHAP WADDINXVEEN Het Zuidhonk, Zuidplaslaan 10.00 samenkomst Uitgave: Dagblad van Rijn en Gouwe BV, Raoul Wallenbergplein 9, Postbus 1,2400 AA Alphen a/d Rijn Redactie-adres: Kanaalstraat 10 2741 HH Waddinxveen Postbus 372 2740 AJ Telefoon: 01828-30332 Telefax: 01828-32633 Openingstijden: Maandag t/m vrijdag 08.30-17.00 uur. Klachten bezorging: Donderdag voor 17.00 uur. Kanaalstraat 10, 2741 HH Waddinxveen Telefoon 01828-30332 OLD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDERLAND Kerkgebouw Mercuriusweg: 10.00 uur leesdienst 18.00 uur leesdienst GEREFORMEERDE GEMEENTE BOSKOOP Kerkgebouw Mendelweg: 9.30 uur ds. N.W. Schreuder 16.00 uur ds. N.W. Schreuder DINSDAG 9 MEI 19.30 uur ds. J.W. Verweij CHRISTELIJK GEREFORMEERDE KERK BOSKOOP Kerkgebouw Nieuwstraat 79: 9.30 uur ds. H. van Mulligen, Houten 19.00 uur ds. J.M. Aamoudse, Hillegom Waddinxveen', meldt vorige week het weekblad Elsevier. Maar ook: ‘Waddinxveen is (in de Groene Hart-discussie) een moeilijk geval' en ‘de PvdA vindt dat Waddinxvenertjes straks elders hun heil moeten zoeken'. In een diashow over ’het verschijnsel Waddinxveen’ zou volgens redacteur Ar thur van Leeuwen uitgelegd moeten worden waarom er ver der niet gebouwd mag worden. Ondertrouwd: R. van der Linden en J.C.A. Melisse; J.C. Voskamp en C.J. Luijten; T. Smit en B.C.M. van Paassen; D.M. Gunning en A.M.C. Bresser. De kranslegging door het ge meentebestuur op de oude be graafplaats is om zes uur. De beide kerkdiensten in de Brugkerk en de Ontmoetings- kerk beginnen om kwart voor zeven. In de Ontmoetings- kerk gaan voor ds. P.A.C. Bongers (gereformeerd), pas- j ril i .1 i 1 - x. J1 1 Z— -1 tholiek) en ds. A.A. van Hou- welingen (hervormd). Deze dienst wordt door de lokale RTW-radio uitgezonden. die viering, waarvan onder andere een feestelijke optocht deel uitmaakte, zijn dezer da gen te zien in de etalage van fotozaak Sjaak Noteboom BV in het winkelcentrum ’de Pas sage’. Bij het monument aan het Stationsplein zal traditiege trouw weer door J.D. Geel een declamatie worden ge houden. Ten behoeve van de ze herdenking heeft hij het gedicht Waddinxveen, 4 mei 1995, Dodenherdenking’ ge schreven met als eerste zin nen: ’Hier rijst een zuil van eerbied uit de grond; Voor hen die vielen’ en Van hen die bleven’; Een wacht van waak zaamheid voor wie nu leven; Hierbij waren ook aanwezig Waddinxveens burgemeester C.M. van der Linden en G. van Ringelenstein, voorzitter van de Stichting Nationale Feestdagen Waddinxveen. Alle 3.000 leerlingen van het basisonderwijs in Waddinx veen hebben ter gelegenheid van de 5 mei-festiviteiten een bevrijdingsmok gekregen. reau Ben Kraan BNA werd afgesloten met een lunch in restaurant ’t Baarsje (Zwar te weg). Daar spraken de architect, de aannemer, Ton Broer (hij blikte terug op de tot in de achttiende eeuw teruggaande scheepsbouwgeschiedenis van de bouwlokatie), Didi Smit en burgemeeester Kees van der Linden. Waddinxveens eerste burger kreeg van de drie Waddinx- veense families een cheque voor de Waddinxveense week in het Tsjechische Pelhrimov aangeboden. De Stichting Vriendschapsband Waddinx- veen-Pelhrimov werd nog de zelfde middag de financiële bijdrage in de meiweek in handen gesteld. De start van de particuliere huizenbouw door het bouwbe drijf Egbo BV uit Hazerswou- de naar een ontwerp van het Bodegraafse architectenbu- In één dag namen parlemen tariërs, minister Margreeth de Boer (PvdA) en staatsse cretaris Dick Tommel (D66) ook de rest van het nationaal LEGER DES HEELS REMONSTRANTSE Het Nieuwe Trefpunt, GEMEENTE Stationsstraat (in samenwerking met de Vrijzin- 16.00 uur samenkomst met kin- nige Hervormden) Waddinxveen staat volgens Elsevier model voor de beel denstrijd rond het Groene Hart. Een kleurenfoto, geno men’op de doodlopende weg achter de Dorpstraat, met ruimtelijk beleid door. Nogal aan de ene kant bebouwing veel, moesten alle gespreks- en aan de andere kant akker- deelnemers constateren, en bouwgronden, illustreert het een beetje onbevredigend, verhaal. Dit verhaal was onlangs ook al door de NOS-tv-rubriek ’Nova’ in twee afleveringen opgetekend. Voor de camera gaf akkerbouwer en WD-ge- meenteraadslid ing. Cees Kroes voor de zoveelste keer zijn in woord en gebaar iden tieke mening. Overleden: Halkema, Willem Louwe Thijmen, oud 74 jaar; van Dij ken, Jacob, oud 55 jaaf; van Grieken, Willem Nicolaas, oud 61 jaar; van Straalen, Johan Peye, oud 74 jaar; van Os, Elisabeth Aletta, e.v. Heüs, A. oud 64 jaar; Wiezer, Johannes Comelis Gêrardus, oud 71 jaar. Normen en waarden zijn vol gens de SGP-jongerenstudie- vereniging vandaag de dag niet meer belangrijk. We le zen allemaal wel eens de rod delbladen en wie stoort zich nog aan de vaak aanstootge vende billboards op de bus hokjes? Alles kan en mag. Sexualiteit buiten het huwe lijk is allang geen vraagstuk meer en alles moet bespreek baar worden'. ‘In zo’n dynamische wereld leven wij vandaag waar het abnormale ’dood’gewoon is geworden. Waar geloven vreemd is of het moet zijn in de laatste horoscoopafleve- dens deze herdenking. Tus sen 19.45 uur en een halve minuut voor 20.00 uur zullen a de kerkklokken luiden. groei van de werkgelegenheid Na de twee minuten stilte om in het Groene Hart boven het landelijk gemiddelde lagen in de achterliggende j aren is een gevolg van oude, destijds goedgekeurde bestemmings- en streekplannen, zegt de mi nister. Maar binnenkort is het afgelopen en zal Neder land moeten kiezen: groen houden betekent dat de ge meenten straks hun eigen kinderen niet kunnen huis vesten. WADDINXVEEN - Dinsdagavond 9 mei om kwart voor acht houdt de SGP-jongerenstudievereniging ‘Jongeren Perspec tief in de hervormde Bethelschool (Heggewinde) een bijeen komst waarin de hedendaagse nonnen en waarden centraal staan. In deze bijeenkomst zal A. van Stuijvenberg, werk zaam bij het Reformatorisch Dagblad, een inleiding verzor gen over ‘Alle normen de wereld uit...?'. Scholieren van De Leilinde met in hun handen de met een marsepeinen sinaasappeltje gevulde bevrij- unu uttc- ..uwuuiaklvküc u.'jw vr, .j j en Noorlander Beheer Nederland BV. Op de foto de directeuren van deze bedrijven, burgemeester C.M. van tor Lr. Buitendijk (rooms-ka- Geboren: Maaike Annika, d.v. J.H. Blacquière en C.G. van Ham; Majella Aurelia, d.v. M. van Boven en I. Loijé; Salves Sven, z.v. N.W.J. Comelis en T.I. Kempers; Minou Fleur Aimée, d.v. J.A. van Dijke en C.J.A.M. Waaijer; Ifbr, z.v. A. de Fouw en A.A. Kasto; Aal- bert Antonius Matthéüs, z.v. J.A.A. van Keulen en A.C.M. Vink; Quinten, z.v. M. van Leeuwen en D.A. Bey; John Jason, z.v. J.G. Nieukoop en R. Schuurmans; Ahlam, d.v. A. El Ouafi en M. Bou- karka; Pietemella Francina, d.v. P.J. de Pater en P. Versprille; Ilona Sophia, d.v. P.W.M. Spierings en M.C.M. Fokke; Redouan, z.v. A. Bojasba en F. Assoulaymani; Elise Geesje, d.v. C.J. van Garderen en A.Rs den Boer; Hanad Ahmed Mohamed, z.v. Ahmed Mohamed YuAif en H. Esse; Janneke, d.v. B. v.d. Hoeven en M.G. Verkade; Je roen Sebastiaan, z.v. A.J.M. Hogervorst en A.K. Plug; Marissa Wil ma, d.v. B.B.W. Jansen en J.C. Wechgelaer; Christina Petronella, d.v. W.F. Mulder en M. van Vliet; Mustafe Saïd Aden, z.v. Said Aden Mussa en Kaltun Omer Mussa; Monique Catharina Maria, d.v. G.C. Olsthoom en S.M. Kalmeijer; Kimberley, d.v. J. Oomkens en P.P. Schaap; Sander Michael, z.v. M.C. Pat en Y.M. van den Elshout; Hu- seyin, z.v. A. Ulubas en S. Ulubas; Diana, d.v. W. Verblaauw en A. Schouten; Justin Pancras, z.v. C. Verkade en C. van ’t Hoog. Weekeinddienst dierenarts: J. Slager, Kerkweg-Oost 220, Waddinxveen, tel. 01828-12737 (bij afwezigheid dierenarts Y.M. Klaare, Turfmarkt 94, Gouda, tel. 01820-18995 of dierenarts W.C.M. van den Heuvel, Pelmolenerf 59, Gouda, tel. 01820-11215). C. de Vos en B. de Vos-Kroeze, Prins Bemhardlaan 79, tel. 10462. VRIJDAG 5, ZATERDAG 6 EN ZONDAG 7 MEI Voor de praktijk van de huisartsen Van Heel, Siemons, Van den Bru le en Wilms (groep I) heeft dienst: Arts: F.J. van den Brule, Zuidplashof 11, tel. 19239 (Bevrijdings dag), G. Siemons, Mozartlaan 2-4, tel. 12676 (zaterdag), WA. van Heel, Mozartlaan 2-4, tel. 12676 (zondag) Voor de praktijk van de huisartsen Alberts, Glaser, Van der Linde, Voskamp en Vreeken (groep II) heeft dienst: Arts: J.C. Voskamp, Dorpstraat 66, tel. 12078 (Bevrijdingsdag), P.J.E. v.d. Linde, Souburghlaan 15, tel. 14100 (zaterdag en zondag) Dienstdoende apotheek: F.F. van Dijk, Kerkweg-West 64, tel. 17255 (Bevrijdingsdag tot 17.30 uur), D.C. van Doom, Prins Bemhardlaan 65, tel. 14162 (Be vrijdingsdag na 17.30 uur, zaterdag en zondag) Dienstdoende verloskundige: J. Frinking-Scholten, Gentiaan 6, Boskoop, tel. 01727-13898 Mededeling: De regeling ‘medische weekeinddienst1 is uitsluitend bedoeld voor dringende gevallen, waarvan de behandeling niet tot de eerstvolgende werkdag kan wachten. Spreekuur waarnemend huis arts op zaterdag en zondag van 10.00 - 11.00 uur en van 16.00 - 17.00 uur. Voor deze spreekuren behoeven geen afspraken gemaakt te worden. Aanvraag visites gedurende dezelfde uren als waarop er in het weekeinde spreekuur wordt gehouden. Buiten deze tijden is de waarnemend huisarts alleen voor zeer dringende spoedgevallen be reikbaar. BAPTISTENGEMEENTE ICHTHUS Gebouw Kreater, Kerkstraat 10.00 uurG. Smits In de mok zat een oranje mar sepeinen sinaasappeltje. De bevrijdingsmok voor de scho lieren is één van de initiatie ven van de Stichting Nationa le Feestdagen Waddinxveen. Al snel had zij de drie bedrij ven bereid gevonden dit pro ject te bekostigen. het maken van een toneel stuk. Op die manier zal het op een grote zelfgemaakte kin- dervrienden-musical gaan lij ken. Ook de affiches en decorstuk ken worden zelfgemaakt. De dag duurt van 10.30 tot 15.00 uur. De deelnamekosten be dragen een rijksdaalder. Voor opgave: SSW, Petra Reef, tel. 10828-31932. De optocht in Waddinxveen ter gelegenheid van het 25-jarige Bevrijdingsfeest in ten in het Gouwedorp. Deze festiviteiten doen de oudere Waddinxveners ook weer vol op denken aan de viering van het 25-jarige Bevrijdingsfeest in 1960. De door Sjaak Note- boom sr. gemaakte foto’s van Groene Hel kunnen noemen en had oud-minister Hans Al ders destijds de zaak stille tjes op slot moeten doen. Nu wijdde de tv-rubriek Nova zo maar twee avonden aan het fenomeen, volgens de wetten van de beeldenstrijd: een paar nieuwe huizen met een gemeentebestuurder er en milieubeheer uit de Twee- voor die zich afvraagt waar de eigen kinderen straks wonen (de Bodegraafse CDA-wet- houder Koos Karssen), een groenig geklede meneer van de milieubeweging in een weiland die vindt dat het landschap niet verder be- De drie geschakelde wonin gen aan de Noordkade, die rond de komende jaarwisse ling betrokken kunnen wor den, zullen worden gesierd met de historische namen Va- radero (scheepshelling), Rio 1 1 -1 Nescio (naam van een ge bouwde boot). Deze naamgeving verwijst De herdenking is niet alleen naar de scheepswerven die in stilstaan in dankbaarheid vroeger tijd op die lokatie aan hen die het hoogste offer aanwezig zijn geweest. Tot brachten, maar ook een mo ment van bezinning op heden en toekomst. De hi kingsbijeenkomsten zijn te vens een appèl op ieders indi- Tweede Bloksweg, gevestigd, viduele verantwoordelijkheid ir' in de huidige maatschappij ten aanzien van onderdruk king, racisme en overdraag- zaamheid. En bloemen leggen in de avondstond; De jaren veertig, vijf en veertig staan; Op deze plek, in onze geest als teken; Sinsdien is er een halve eeuw verstreken; Nog draagt de stilte aan een fel vermaan. De Dodenherdenking aan het Stationsplein begint donder dagavond 4 mei om kwart voor acht. Tijdens een plech tige samenkomst daar is ie dereen in de gelegenheid mand die zegt dat het Groene bloemen te leggen. Waddinx veens burgemeester C.M. van der Linden zal, geholpen door leerlingen van de Bethel school en de Leilinde, de eer ste krans leggen. der Linden (links), schooldirecteur Th.J. de Vries (midden) en G. van Ringelenstein, voorzitter van de Stichting Nationale Feestdagen Waddinxveen. (Foto: SjaakNoteboom). WADDINXVEEN - Vrijdag middag 28 april hebben de di recteuren van Baas Bedrij ven, Marfix BV en Noorlan der Beheer Nederland BV de eerste tientallen exemplaren van de door hen geschonken bevrijdingsmokken overhan digd aan directeur Th.J. de Vries van de gereformeerde basisschool De Leilinde (Lin- dengaarde 17) en een deel van zijn leerlingen. dingsmok, aan alle Waddinxveense 3.000 scholieren geschonken door Baas Bedrijven, Marfix BV 20.00 uur zal de heer J.D. Geel declameren en zal het herdenkingsvuur in de offer schalen vna het monument worden ontstoken. De samen komst wordt besloten met het spelen van het eerste en zes de couplet van het Wilhel mus'. Van ’s avonds 18.00 uur tot zonsondergang (21.10 uur) zullen van alle openbare ge- bouwen de vlaggen halfstok Langs die lijn zal het politiek worden gehangen. Iedereen debat worden aangescherpt, wordt verzocht deze gedrags- De PvdA vindt dat Waddinx- lijn te volgen, venertjes straks elders hun Tijdens Dodenherdenking op (ex-slager) heil moeten zoeken. Het CDA wil ze juist de ruimte geven op eigen bodem, en vindt bo vendien dat provincie en ge meenten mans genoeg zijn om de kwaliteit van het Hart te bewaken. De WD wil het Groene Hart behouden, maar niet op slot doen. De Randstedeling voert de beeldenstrijd, de inwoner een principieel gevecht over het recht op wonen waar de wieg staat. Zuid-Holland en Utrecht willen meer bouwen dan VROM toestaat. Tegelijk roept Zuid-Holland op tot een scherpere markering van wat groen is en wat stad. Dat laat ste kon wel een verstandiger zijn dan een krampachtig vasthouden aan een idylle. De groene hel begint bij Wad dinxveen, besluit het week blad Elsevier. WADDINXVEEN - In Waddinxveen zal donderdagavond 4 mei met extra aandacht voor de 50e maal de jaarlijkse Dodenherdenking worden gehouden. Er zijn kranslegggingen bij de oorlogsgraven op de oude begraafplaats aan de Kerkweg-West en bij het monument aan het Stationsplein en er zijn speciale herdenkingsdiensten in Be Brugkerk (Kerkweg-Oost) en in de Ontmoetingskerk (Groensvoorde). kelingen heeft het Reforma- -r...o - - torisch Dagblad het discus- dende bijdrage van 'Heemskerk radio-bandrecorders-televisie over de toen nog niet afgesloten Kerkweg activiteiten uitgebreid met sieprogramma ‘Alle normen de wereld uit..?' samenge steld. A. van Stuijvenberg zal op de discussieavond van dinsdag 9 mei eerst met be hulp van een diaserie aanto nen dat de meeste media spreekbuis zijn van het mo- deme-tijdsdenken in onze dy- gevierd. Door de inspannin- namische samenleving. Ver- genyan de StichtingNationa- volgens is er na de koffiepau ze gelegenheid voor discussie. ter hoogte van de Passage. (Foto: Archief - SjaakNoteboom sr.) WADDINXVEEN - Bevrij dingsdag 1995 (vrijdag 5 mei) wordt in heel het land groots Waddinxveens burgemeester C.M. van der Linden sloeg de offici ële paal voor drie woonhuizen van A. Broer, C.H.M. Koot en F.W. Smit aan de Noordkade. (Foto: Didi Smit). HERVORMDE KERK Brugkerk, Kerkweg-Oost: 9.30 uur ds. A.W. van der Plas 17.00 uur ds. M. van Campen De Hoeksteen, Esdoornlaan: 9.30 uur ds. H. Schipaanboord 18.30 uur ds. A.W. van der Plas Bethelkerk, Bilderdijklaan: 9.30 uur ds. C.D. Zonnenberg 17.Ö0 uur ds. H. Schipaanboord Rehobothschool, Sperwerhoek: 930 uur ds. M. van Campen 17.00 uur ds. C.D. Zonnenberg Immanuëlkerkgemeente, Prinses Beatrixlaan: ROOMS-KATHOLIEKE 9.30 uur ds. G. Boer, Zeist KERK 17.00 uur SoW-dienst in Ont- St Victorkerk, Zuidkade moetingskerk Eucharistieviering op zondag om VRIJDAG 5 MEI 9.30 uur en op woensdag om 9.30 uur bijeenkomst met kerk- 19.00 uur. koor St. Victorparochie Ontmoetingskerk, Groensvoor de: GEREFORMEERDE Eucharistieviering op zaterdag KERKEN om 19.00 uur, op zondag Ontmoetingskerk, Groensvoor- om 11.15 uur, op dinsdag om de: 9.00 uur en op donderdag om 9.30 uur H. Asscheman, Wad- 9.00 uur. dinxveen (jeugddienst) 17.00 uur ds. Th. de Kok (SoW- GEREFORMEERDE KERK dienst) (VRIJGEMAAKT) DONDERDAG 4 MEI Kruiskerk, Passage: 18.45 uur ds. P.A.C. Bongers, 9.30 uur ds. L.S.K. Hoogendoom pastor T.F. Buitendijk en ds. A.A. 16.30 uur leesdienst van Houwelingen WADDINXVEEN - In de mei vakantie voor de Waddinx veense schooljeugd houdt de Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk (SWW) activiteiten voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar. Het zijn twee al leraardigste vrienden- en vriendinnendagen, waarvan de eerste dinsdag 2 mei is ge houden en de tweede en laat ste donderdag 4 mei plaats vindt. De vakantie-activiteiten heb ben een link met de Bevrij dingsdag (vrijdag 5 mei). Dan zal ’s middags tussenm half twee en half vijf op de Beu kenhof een kindervrienden musical worden gepresen teerd. Dinsdag waren er allerlei spannende spelletjes en mochten de meest creatieven zelf een kunstwerk van klei maken, waarbij beeldend kunstenaar Josiah Onemu hielp. De muziekliefhebbers maakten samen een vrien denlied. I960. Op de foto de rij- Op de tweede dag worden de WADDINXVEEN - Waddinx veens burgemeester C.M. van der Linden heeft de officiële paal geslagen voor de drie huizen van de Waddinxve ners A. Broer (oud-directeur C.R Broer BV), C.H.M. Koot en F.W. Smit (di- donderdag 4 mei aanstaande recteur constructiebureau). worden in Nederland alle T'~ -u_ - burgers en militairen her dacht die sinds het begin van de Tweede Wereldoorlog, walmeer of waar ook ter we reld, in het belang van het Koninkrijk zijn gevallen, danwel door oorlogshandelin- de Oro (gouden rivier) en deelnemers constateren, een 1- Eén troost: het land zal hooit af zijn, en dat geldt ook voor de discussie. Een mooie opdracht voor de Groene Hart-deskundigen zou zijn: duidt het verschijn sel Waddinxveen en leg aan de hand van een diashow uit waarom er verder niet ge bouwd mag worden. Een las- Het landelijke weekblad doet tige opgave, maar ze past daar in krasse bewoordingen goed binnen de beeldenstrijd nog een schepje bovenop. ‘Net die de discussie over het nu bomen en struiken een Groene Hart is gaan beheer- groen waas krijgen en het sen. Groene Hart zijn naam eer Om te beginnen bij de naam: aandoet, begint minister door het gebied tussen de gro- Margreeth Boer van Volks- te steden een paradijselijk huisvesting, Ruimtelijke Or- klinkende naam te geven lijkt dening en Milieubeheer over het welslagen van het gehele de herfst', begint het week- nationaal ruimtelijk beleid te blad Elsevier op de pagina ’Politiek en binnenland’ het Groene Hart-artikel ’Huis vesten of groen houden’. Volgens het weekblad organi- gische Dienst het beter de seert de bewindsvrouw een manifestatie waar land schapsarchitecten, stede- bouwkundigen en anderen ’mensen met visie’ hun ge dachten ontvouwen over het Groene Hart. Tijdens een re cente zitting van de Vaste Commissie voor volkshuis vesting, ruimtelijke ordening C---a J. m- de Kamer heeft de minister al benadrukt dat zij onverkort vasthoudt aan het restrictief beleid: het Groene Hart blijft groen, al mag enige discussie ontstaan over ’snippertjes’ en ’hoekjes’. WADDINXVEEN/AMSTERDAM - ‘De groene hel begin bij schadigd mag worden en ie- Hart allang niet meer groen is (akkerbouwer en WD-ge- meenteraadslid Cees Kroes). Waddinxveen is in dezen een moeilijk geval: kijk naar het westen en je ziet open ruimte zonder landschappelijke De muziekvereniging Concor- waarde, kijk naar het oosten dia en algemeen gemengd en je ziet wat er gebeurt als koor Krea Musica verzorgen de rijksoverheid met ingang de muzikale omlijsting tij- van vandaag het restrictief J J 1 J rn'" beleid zou laten varen - onge regelde verstening. Dat zowel woningbouw als V "4":

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 7