Kuilfolie van Bestuurders op wijkbezoek in Groenswaarden Technologie-instuif bij Baas Bedrijven Werkgevers bundelen de Hollandse activiteiten Doorgaande treinen Waddinxveen-Leiden boeren terug Informatiedag over hypotheken Leerlingen concert in Victorkerk Avond over cara bij volwassenen Waddinxveners zijn hooggeëerd publiek Disco-avond in De Paddestoel Sjaak Noteboom geeft fotoboek Gerard Joling Politiekeurmerk in Zuidplas ’90 Bouwrijp maken AZC-terrein Uitgaansdag van Startersavond in Bleiswijk Wandeling in de Oranjewijk WADDINXVEEN - WOENSDAG 17 ME11995 PAGINA 16 rijksoverheid de jaarlijkse 03488- J WADDINXVEEN/UTREECHT - In de ochtendspits gaan twee doorgaande treinen rijden van Gouda/Waddinxveen WADDINXVEEN - Het college van Burgemeester en Wet houders van Waddinxveen gaat dinsdag 30 mei de woonwij- vener drs. H. Timmermans, directeur-secretaris van NCW West. De naam van NCW West is inmiddels gewijzigd in NCW West-VNO. DEN HAAG/WADDINXVEEN - In Den Haag is het protocol van integratie getekend tussen de werkgeversorganisaties NCW West en de besturen van VNO in Noord- en Zuid-Hol- blijkt uit de nieuwe dienstregeling van de Nederlandse Spoorwegen. er van acht tot tien uur in de ge hoorzaal van het Groene Hart Ziekenhuis (Bleulandlokatie) een over van het Goudse ziekenhuis zal die avond uitleg geven over medicijngebruik en dan met name over Prednison. Een specialistisch cara-ver- aan de Spoorstraat in Gouda en is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Het telefoonnum mer is 01820-94500. uur een speciale Hypotheek Informatiedag over hypothe ken. ners nu binnenkort zelf gaan beleven. De artiesten van Circus Bavaria bieden jong en oud, groot en klein en dik en dun het echte levende cir- C.M. van der Linden, de wet houders K.W.Th. van Soest (VVD), J. Neele (PCW) en J.A. Hielema (CDA), gemeen tesecretaris C.A.PM. Loose, een contactfunctionaris van bijdrage aan NS afbouwen. NS moet daarom meer en beter inspelen op de commer ciële mogelijkheden van de markt. wijzigingen ten opzichte van het vorige jaar. Achtergrond van de dienstrege lings wijzi gingen is de noodzaak om te gen lagere kosten een beter op de markt afgestemde dienstverlening aan te bie den. Met de intercityverbindingen speelt NS Reizigers in op de wensen van lange-afstands- reizigers: minder stopplaat sen, sneller en comfortabeler. de politie en (eventueel) on dersteunende ambtenaren in het begin van de middag be zoeken aan huis. In huiska mersfeer spreken zij met in woners over een gezamelijk onderwerp dat bijvoorbeeld de wijk of de straat aangaat. land. Tot één van de ondertekenaars behoorde de Waddinx- De Paddestoel de wijk worden bezocht. ’s Avonds van 18.30 tot 21.00 uur krijgen de wijkbewoners de gelegenheid vragen te stel len tijdens het inloopspree- korting van de afstand tussen kuur. Het inloopspreekuur, burger en bestuur geschreven dat ‘ten behoeve van inventa risatie van wensen en proble men van (wijk)bewoners en ter bevordering van het con- programma staan die dag in het gebied tussen Gouwebos en Petteplas huiskamerbezoeken, een rondgang door de wijk op de fiets en een inloopspreekuur in het Anne Frank-cen- trum (Jan van Bijnenpad). Door deze samenwerking tus sen de beide werkgeversorga nisatie wordt de effectiviteit van de collectieve belangen behartiging in Noord- en Zuid-Holland verder versterkt. In het protocol ver trouwt VNO de collectieve be hartiging van de belangen van de bij het VNO in Noord en Zuid-Holland aangesloten bedrijven toe aan NCW West- (respectievelijk voorzit- stemd op de regionale markt- x-xvraag. De dienstregelingswijzigin- gen moeten leiden tot een beter resultaat voor NS Reizi- zitter en algemeen directeur gers. De komende jaren zal de in Waddinxveen houdt zater- berekend: 40,- voorrijkosten dag 20 mei van tien tot vier en 0,25 per aangeleverde ki logram kuilfolie. Wordt er echter meer dan 300 kilo gram aangeleverd, dan wordt Zowel potentiële kopers als een bedrag van 4,- extra voorrijkosten per 100 kilo gram gerekend. Alle genoem- btw. adviseurs kunnen de bezoe kers helder voorrekenen ’hoe veel hypotheek ze waard zijn’. Voor die berekening is het bruto-inkomen het belang rijkst. Op basis daarvan kan een in dicatie worden gegeven van het bedrag dat een koper van een huis of een huizenbezit ter kan lenen. Op de Hypotheek Informatie dag wordt ook informatie ge- W.G. de Jonge GOUDA/WADDINXVEEN - Het patiëntenservicebureau van het Groene Hart Zieken extra aandacht aan ’cara bij volwassenen’. Cara is de ver zamelnaam voor allerlei chro nische aandoeningen aan de luchtwegen zoals astma, chronische bronchitis en lon- Na inzameling wordt alle fo lie gesorteerd, schoonge maakt en geperst in de ver werkingsfabriek. Hier wordt de folie vermalen tot korrels. Deze korrels zijn de grondstof voor nieuwe folies en andere produkten. RetourFolie ver zorgt dus een traject waarbij de kuilfolie voor 100% wordt gerecycled. Door middel van het insturen van de machtigingskaart die bij de brochure hoort, is de boer verzekerd van deelna me. Omdat er dit jaar niet met een voorschot wordt ge werkt, zal de boer, nadat de folie is opgehaald, binnen een week een factuur ontvangen. Het factuurbedrag, dat na veertien dagen van de betref- r --- --r geschreven, wordt als volgt opduikt. Wie alle publiciteit erover mag geloven, loopt ho peloos achter als in een be drijf niet vandaag wordt be- tenslotte gonnen met het gebruiken van de elektronische snel weg. Maar wat is de elektronische snelweg eigenlijk en welke kansen biedt het voor het be drijfsleven? Wat is zin en wat is onzin van de verhalen rond de elektronische snelweg? Op WADDINXVEEN - Zaterdag middag 20 mei om vier uur geven negentien leerlingen van de gediplomeerde mu ziekdocente Adriënne Zeevat een blokfluit-, dwarsfluit- en orgelconcert in de rooms-ka- tholieke St. Victorkerk aan de7 Zuidkade in Waddinxveen. De toegang is vrij. Er zullen werken ten gehore worden gebracht van Bach, Louillet, Corelli en van Telemann, maar ook moderne muziek staat op het programma. Er wordt zowel in solo als in kleine groepen gespeeld. Het concert wordt afgesloten met een optreden van alle jeugdi ge muzikanten. Naast ouders en vrienden is iedereen die van muziek houdt van harte welkom. WADDINXVEEN - ’Een milieubewuste boer stuurt zijn kuilfolie retour!’, aldus de gemeente Waddinxveen in een aanbeveling aan de melk- en rundveehouderijen in Wad- dinxveen hun folies voor milieuverantwoord hergebruik te laten ophalen door ’RetourFolie’. WADDINXVEEN - Er staan in Waddinxveen nog twee voorstellingen op het pro gramma van het internatio naal reizende Circus Bavaria, dat op het evenemententer rein aan de Dreef is neerge streken en deze week al drie voorstellingen achter de rug heeft. Waddinxveners zijn nog hooggeëerd publiek van avond (woensdag 17 mei) om zeven uur en donderdagmid dag donderdag 18 mei om kwart over vier uur. Bij Circus Bavaria komt men voor het echte klassieke cir- cusvermaak, precies zoals dat vroeger was. Dat betekent muzikale clownerie, dressuur, acrobatiek, trape ze, illusionisten, jongleurs en grote en kleine dieren (pony’s, een lama, een wonderpaard, geitjes, pythons, boa-constric- tors en vogelspinnen). De ge zellige en feestelijk gekleurde tent biedt zo’n 500 toeschou wers een goede zitplaats dicht rond de'piste. Het nieuwe circusprogram ma staat weer garant voor veel pret en plezier. De eige naren hebben de bekende muzikale clowns Drie Rober tos uit Praag kunnen engage ren. Maar ook de Vlaamse clowns Chico Pico krijgen voortdurend de lachers op de hand met hun doldwaze en komische intermezzo’s. In het twee uur durend pro gramma is sprake van nog veel meer attracties en span nende circussurprises. Maar dat kunnen de Waddinxve- Gebruikt kuilfolie uit de vee houderij vormt een groot pro bleem. Landelijk komt maar liefst 12.000 ton folie als afval vrij. Nu deze folies niet meer gestort mogen worden, biedt ’RetourFolie’ (tel. 03488- 8062) de oplossing. In overleg met het Land bouwschap, WLTO en CBTB verzorgt RetourFolie het hele hergebruikstraject van kuil- folieS' Dus vanaf de boer tot het nieuwe eindprodukt. Alle melkvee- en rundvee houderijen in Zuid-Holland zullen binnenkort een bro chure ontvangen over dit Re- tourFolie-concept. In deze brochure is tevens een mach tigingskaart opgenomen waarmee men zich hiervoor kan aanmelden. De inzameling wordt door Re tourFolie als volgt georgani seerd. In de maanden mei en juni zal de kuilfolie via een vaste ophaalroute worden op gehaald. De boer zal hierover van tevoren worden gebeld. De gebundelde folie wordt ter plaatse en in bijzijn van de boer gewogen en meegeno men. WADDINXVEEN - Tot en met zaterdag 27 mei is het fotofeest bij Com bi Sjaak Noteboom in het winkelcentrum ’de Passage’ in Waddinx- veen. Klanten ontvan gen dan als geschenk een fotoboek van Ge rard Joling met foto’s van Nederlandse (top) fotografen bij besteding van 25 gulden of meer. Verder zijn er allerlei aantrekkelijke acties en aanbiedingen. Aan het fotoboek is meegewerkt door 19 (top)fotografen, onder wie Bart van Leeuwen, Paul Levitton, Nick van Ormondt, Govert de Roos, Patricia Steur en Sarah Wong. Zij leverden de foto’s, waarop Gerard Joling werd gevraagd te reage ren. Daarbij kon geput wor den uit een grote hoe veelheid nog niet eerder gepubliceerd materiaal. De reacties van Gerard Joling op de in het boek opgenomen foto’s zijn vastgelegd door journa liste en vriendin Joke Bos. Het fotofeest is tevens het startsein voor de jaarprijs voor de beste amateurfoto, de Neder land Foto Trofee. Ieder een meedoen. Er is een aantrekkelijk prijzen pakket beschikbaar met een waarde van 28.000 gulden. Bij Combi Sjaak Noteboom is een wed- strijdfolder met alle spelregels, een over zicht van het prijzen- pakker en een aantal handige fototips be schikbaar. BLEISWIJK/WADDINX- VEEN - In restaurant Meijer (groenteveiling De Kring) in Bleiswijk wordt maandag avond 29 mei om kwart voor acht door de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland in sa menwerking met het Insti tuut Midden- en Kleinbedrijf weer een informatie-avond gehouden voor mensen, die met het idee rondlopen om voor zichzelf te beginnen. De avond wordt geopend door burgemeester C.H.J. Lamers van Bleiswijk. Andere spre kers zijn Kamer-secretaris mr. M.J. van den Berg, de Waddinxveense startersadvi- seur G. van Ringelenstein, mevrouw drs. B.J. Sjoerds- ma, IMK-adviseur mevrouw ing. J.M. de Stigter, accoun tant J.W.M. van der Meer en belastingmedewerker T.J.C. Peeters. Op het programma staat on der andere een videofilm, waarin Koos Postema een in terview houdt met onderne mers die enkele jaren geleden een eigen bedrijf zijn gestart en wordt er aandacht ge schonken aan het onderne mingsplan, ondernemings vormen en vestigingswetten. Natuurlijk is er ook gelegen heid tot het stellen van vra gen aan een forum van des kundigen. Eveneens kan in formatie worden verkregen bij stands van diverse voor lichtende instanties, zoals de NOvAA (Nederlandse Orde van Accountants-administra- tieconsulenten), IMK (Insti tuut Midden- en Kleinbe drijf), de ABN-AMRO, de Rabobank en de Belasting dienst. Een gratis toegangs bewijs is verkrijgbaar bij de Kamer van Koophandel te Gouda, Burgemeester van Reenensingel 101, telefoon 01820-69167. geven over allerlei zaken die te maken hebben met het ei gen huis, de fiscus, de afwe ging tussen huren en kopen, het dienstenpakket van de bank, de voorwaarden van de Nationale Hypotheek Garan tie en hypotheken-op-maat. Er is een hypotheek-informa- tie-pakket en een speciale krant voor de bezoekers van de Hypotheek Informatiedag beschikbaar. WADDINXVEEN - Vrijdag avond 19 mei tussen zeven uur en kwart over negen houdt wijk- en speeltuinver eniging ‘De Paddestoel* (Lijs terbesstraat) weer de maan delijkse disco-avond voor 9- 14-jarigen. De Waddinxveense drive-in- discotheek ‘The Flying Dutchman' verzorgt de mu ziek, gedraaid door de discjoc key’s Edwin, Jan-Willem en Martin. De komende disco- avond is de op één na laatste van het seizoen. Zaterdag 16 juni sluit wordt afgesloten met een speciale disco. Vorig jaar was het de ‘Beach Party*, dit jaar is er een ander the ma. De toegangsprijs is zoals altijd maar één gulden. De voorbereidingen voor deze opmerkelijke visites in de ge schiedenis van Waddinxveen zijn in volle gang. De gemeen te heeft wat dat betreft niets aan het toeval overgelaten en zal op veel vragen van de wijkbewoners direct een ant woord kunnen geven. Snelle Tijdens een rondgang door de oplossingen bevorderen nu /-1- ’--i 1 J- eenmaal de leefbaarheid en de tevredenheid. Heel belangrijk voor het sla gen van zo’n dag is natuurlijk de medewerking van de be woners. Suggesties en ideeën vanuit de bevolking van de van problemen kan de leef baarheid bevorderen en gemeente(politiek) dichter bij gelijkheid te laten zien de burger brengen*. 1 1 - Het programma van het ge meentelijk werkbezoek aan Groenswaard en Waddinx- veen-West kent drie onderde len. In het begin van de mid dag is er ruimte voor huiska merbezoeken, vervolgens vindt er een rondgang door de wijk plaats en ’s avonds is er een inloopspreekuur in het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad). Op verzoek van de wijkbewo ners brengen burgemeester ties heeft voor de rondgang door de wijk, kan dit melden bij de sectie Bestuurszaken van de gemeente Waddinx- veen, bereikbaar tijdens kan tooruren onder telefoonnum mer 01828-24620. WADDINXVEEN/GOUDA - De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland houdt in samenwerking met het Innovatiecentrum in Den Haag en Baas Bedrijven bij Auto Baas aan de Zuidelijke Rondweg in Waddinxveen dinsdagavond 30 mei om zeven uur een technologie-instuif over de zin en onzin van de elektronische snelweg. WADDINXVEEN - Daar vrij wel alle vogels vanuit hun overwinteringsverblijf zijn teruggekeerd houdt de Wad dinxveense werkgroep Na tuur en Milieu Educatie (NME) komende zaterdag morgen 13 mei om tien uur een wandeling op het pad bij de rioolwaterzuiveringsin stallatie aan de Willem de Zwijgerlaan (Oranjewijk). Er wordt aandacht besteed aan vogels die er voorkomen en gekeken naar de vogels die al gebruik maken van de in fe bruari opgehangen nestkast- jes. Verder komen de blauwe reigerkolonie, vogels op de plas, planten en andere die ren aan bod. De wandeling van zaterdagmorgen begint om tien uur bij de Willem- Alexandertunnel. Belangstel lenden zijn welkom. Het is aan te raden een verrekijker mee te nemen. De wandeling duurt ruim een uur. wijk (als het kan op de fiets) leggen de Waddinxveense be stuurders contact met de bur gers. Ook is er ruimte voor overleg met georganiseerde groeperingen, zoals bewo- nersgroepen of wijkvereni- gingen. Tenslotte kunnen be- wijken worden zeer op prijs paalde projecten of lokaties in gesteld, aldus het gemeente bestuur. In het collegeprogramma 1994-1998 van PCW, VVD en CDA is vorig jaar over de ver- NS Reizigers voor de periode van 28 mei 1995 tot 2 juni 1996 is definitief vastgesteld, belangenbehartiging verder De dienstregeling bevat veel te vergroten. Naast de collectieve belan- genbehariging biedt NCW West-VNO haar leden een at tractief netwerk van werkge vers en ondernemers, ver leent zij diensten aan indivi duele leden, vraagt zij aan dacht voor levensbeschouw lijke aspecten van het onder nemen en informeert zij haar leden over actuele sociaal- economische onderwerpen. Het protocol van integratie De dienstverlening op de kor- werd ondertekend door WE. te-afstandsverbindingen is in frequentie en capaciteit afge- WADDINXVEEN - Zaterdag 24 juni gaan kinderen van 6- 15 jaar van leden van de wijk en speeltuinvereniging De Paddestoel (Lijsterbesstraat) naar het attractiepark Duin- rell in Wassenaar. De kosten aangesloten bedragen 20,- per kind. Ou- -- ders die snel lid worden kun nen hun kinderen voor het zelfde bedrag aan de uit gaansdag laten deelnemen. Voor informatie kan men te- werd ondertekend door WE. Veeneman en drs. H.Timmer- mans ter en directeur-secretaris van NCW West), dr. A.H- .G.Rinnooy Kan en dr. J.J.H. Jacobs (respectievelijk voor- 1 V van het VNÖ). WADDINXVEEN - Op dit moment wordt het terrein aan de Zuidelijke Rondweg in Waddinxveen gereed ge maakt voor de bouw van een tijdelijk asielzoekerscentrum (AZC) voor 600 bewoners, die in oktober - ruim een jaar na hun aangemelde komst - zul len aankomen. In opdracht van het Centraal Opvang Asielzoekers (COA) is een aannemer begonnen met terreinwerkzaamheden. De nutsbedrijven zorgen bin nenkort voor het trfekken van kabels en leidingen. Inmiddels zijn ook door de bouwer van de units waarin de bewoners gehuisvest zul len worden de noodzakelijke voorbereidingen getroffen. Vanaf eind juni worden de ken Groenswaard en Waddinxveen-West bezoeken. Op het -units op de Waddinxveense locatie geleverd. Het onderwijs voor de kinde ren van de asielzoekers zal gegeven worden in een school op het centrum. Deze school zal administratief gekoppeld worden aan de openbare Theo Thijssenschool. Op dit mo ment is de gemeente druk be zig met het werven van leer krachten voor de school. WADDINXVEEN - De ABN fende rekening zal worden af- AMRO Bank aan de Passage Het rondreizend internationaal Circua Bavaria. (Foto. Circus Bavaria). cusvermaak tegen vriendelij- ke entreeprijzen. Tegen inle- (JOD KCIl^S l vering van deze publikatie krijgt men een rijksdaalder collecte korting. WADDINXVEEN - Het Wad dinxveense comité van het Nationaal Fonds Sport Ge handicapten laat weten dat de jaarlijkse collecte in Wad- dinxveen een bedrag van 8.853,75 heeft opgebracht. WADDINXVEEN - Het sa menwerkingsverband Zuid plas ’90 van de woningbouw- verenigngen SSW en Wad- dinxveen begint binnenkort met de bouw van 87 wonin gen in het plandeel D van het bestemmingsplan Zuidplas ’90. Deze huizen zullen worden gerealiseerd met het experi mentele Politiekeurmerk “Veilig Wonen* (micro-label). Dit keurmerk omvat onder andere een aantal eisen voor de woning gericht op inbraak preventie. De landelijke Stuurgroep Experimenten Volkshuisvesting (SEV) on dersteunt dit experiment. Voor het verkrijgen van dit politiekeurmerk voor dit bouwplan is een overeen komst gesloten tussen het sa menwerkingsverband Zuid plas ’90 en de politie Hollands Midden (district IJssel en Gouwe). De ondertekening was dinsdagmiddag 16 mei in restaurant Bibelot (Lima- weg). De politie Hollands gaf daar een toelichting op het keur merk “Veilig Wonen* en het verleende micro-label. De bij eenkomst vormde tevens de start van de verkoop van de 73 koopwoningen. huizenbezitters kunnen dan in het bankgebouw op basis van de laagste rentestand in de bedragen zijn inclusief formatie krijgen over alle vor men van hypotheek. De bank- VNO. De - zelfstandige - ver eniging NCW West-VNO ver zorgt ten dienste van haar le den en de via de Vereniging VNO-NCW i branches en ondernemingen de collectieve belangenbehar tiging voor het bedrijfsleven in Noord- en Zuid-Holland. NCW West-VNO kan daarbij aansluiten bij het door de recht bij mevrouw S. Dolfing Vereniging VNO-NCW lande- (Lijsterbesstraat 57). lijk uitgestippelde beleid. An derzijds is zij de spreekbuis van het bedrijfsleven uit de beide procincies naar de lan delijke organisatie, zodat door beide verenigingen een optimale belangenbeharti ging kan worden verzorgd. Deze integratie is een wel overwogen, logisch vervolg op de intensivering van de sa menwerking tussen de lande- naar Leiden en in de avondspits vijf in beide richtingen. Dat lijke verenigingen VNO en -a;„n NCW, die in maart haar ver taling heeft gekregen in de oprichting van de Vereniging De nieuwe dienstregeling van VNO-NCW. Ook toen was het doel de ef fectiviteit en efficiency van de WEEKBLAD VOOR Met op de achtergrond het nieuwe woonwijkje Zuidplas '90 van links naar rechts de hypotheekadvi seurs van de ABN AMRO Bank in Waddinxveen Anneke Oosterom. David Stolk, Cees Barthel. Gerrie Goedee en Ellis de Jong. (Foto: ABN AMRO Bank). Op de instuif zullen spreken technologie-instuif antwoord in ieder geval voorzitter drs. gegeven. R.A. Schreuder van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Midden-Holland, technisch directeur ing. M.J. van der Hoek van ingenieurs bureau Coenecoop BV (een dochter van de Baas Bedrij ven) en drs. G. van Vliet van de raad van bestuur van We gener NV en van Top-Net. Onder leiding van tv-presentator Koos Post ema is er een discussie met de huis en de Gezondheidswijzer zaal. van De Vierstroom, beide in De technologie-instuif wordt Gouda, besteden deze maand aangevuld met stands en de monstraties van N-Tree, No vell, Siom, Advidata, Regi stratiekamer, Madocke, M&I Partners, Tandem Compu ters BV, Hubers Multimedia, West Consulting, Nederland- gemfyseem. se vereniging van beëdigde Maandagavond 15 mei is informatie-deskundigen (NVBI), Veronica Interactive Plaza (VIP), PTT Telecom, Arbor Software, Editus Nede- een informatiebijeenkomst land, Innovatiecentrum Den over cara bij volwassenen. Haag, Karssen Boeken, Aca- Longarts N.H. van Egmond demic Service, Samsom Be- 12 drijfsinformatie, Multi House, Security Line en Baas Bedrijven. De elektronische snelweg is een begrip dat steeds vaker pleegkundige vertelt over le ven met cara en over de mo gelijkheden van ergothera pie. Een fysiotherapeut geeft J1 een inhalatie-in- structie en legt uit wat een peakflowmeter is. Natuurlijk is er ook ruim ge legenheid vragen te stellen. Naast de bovenstaande des kundigen is het Cara Fonds Gouda Midden-Holland aan wezig om informatie te geven en vragen te beantwoorden, deze vragen wordt tijdens de Aan het bij wonen van de bij eenkomst zijn geen kosten verbonden en iedereen is van harte welkom. Gedurende deze maand is de balie van het patiëntenservi cebureau ingericht met aller lei informatie over cara bij volwassenen. Het patiënten servicebureau in het Groene Hart Ziekenhuis aan de Bleu- landweg is van maandag tot en met vrijdag geopend van 8.30 tot 17.00 uur. Voor meer informatie kan men bellen met 01820-66324. Bij de gezondheidswijzer van De Vierstroom kan men gedu rende de maanden mei en ju ni extra informatie krijgen over cara bij volwassenen. De De functie die NS heeft bij het gezondheidswijzer vindt men verzorgen van maatschappe lijk wenselijk, maar commer cieel onhaalbaar treinver voer, zal anders worden inge vuld. In welke vorm de sa menwerking tussen NS krijgen, is nog niet vastge- FlCtSCIl geStoldl WADDINXVEEN - Fietsen Leiden reizen of anders- zijn er in Waddinxveen gesto len bj het Gouqwebad ’de Sniep’ aan de Sniepweg (paars-blauw city-bike merk Atlas), bij de sporthal ’de Sniep’ aan de Sniepweg (groe ne Batavus herenfiets met handremmen en versnelling) en op de Stationstraat (brui ne Sparta damessportfiets en een groene Batavus heren fiets). dat wordt gehouden in het Anne Frank-centrum, heeft een informeel karakter. Nie mand hoeft een afspraak te maken. tact bestuur-bevolking wijk- Naast de burgemeester en de bezoeken van bestuur en wethouders zijn contactfunc- ambtenaren dienen te wor- tionarissen van de politie, en den gepland. Snelle oplossing ondersteunende ambtenaren aanwezig. de ‘De burgers krijgen nu de mo- 1 i waar in de wijk de knelpunten lig gen*, aldus het gemeentebe stuur. ‘Tijdens het wijkbezoek kunnen zij aan het college van Burgemeester en Wet houders vragen stellen en problemen voorleggen. Ook kunnen zij natuurlijk hun te vredenheid tonen over inmid dels gerealiseerde verbete ring*. Wie belangstelling heeft voor een bezoek van een collegelid aan huis en ideeën of sugges- en overheid hierbij gestalte zal steld. Treinreizigers die van Gouda naar om moeten nu overstappen in Alphen aan den Rijn. Vaak missen ze dan hun aanslui ting. Deze klacht wordt in de spits verholpen; in de och tendspits gaan twee door gaande treinen rijden van Gouda naar Leiden. In de avondspits gaan er vijf door gaande treinen rijden in bei de richtingen. 1 1 1 1.”-L-T-L-

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 16