Tennisdames Be Fair leiden hoofdklasse Basketbalteams Flyers vallen buiten prijzen Eerste nederlaag voor zondagteam Waddinxveen Sportweek Waddinxveen telt 17 sportieve dagen Ik zie ik zie V' jij niet ziet Vijftigste editie gestart met een lunapark Cyclaamrit Hockeyclub zoekt jeugd Bridgedrive De Unie Gospelgroep in koffiebar B. Jansen nieuwe koploper van WSV Flyers-dames 2 zijn veilig Van 20 t/m 27 mei gratis ogentest bij: BAST! Avondrit van Gouwe Rijders TOOS-turners afwezig op NK Fietsdag in regio Schaakexamens Moerkapelle Fietstocht van De Open Cirkel Gouwe Vis over hydrobiologie PAGINA 25 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 17 ME11995 12200 en 01803-20361. 18+ WADDINXVEEN 01828- Ralph Zijderhand verloor zijn per en Edith Heerma N Een ogentest en Bastiaan Optiek maken alles duidelijk. ZEISS LI de. Dus ook in niveau 3C zijn geen TOOS-turners tot de NK-finale doorgedrongen. Gouda, den eerste partij snel binnen met 6-2 en 6-0. Henk Bons en Henk Bijkerk speelden drie sets alvorens op gunstig re sultaat te komen. Henk Bons met John Welleman hadden Baas (6-2 en 7-5). Henk Borst en Henk Schouten verloren tieloop (dinsdag 1 juni), bridgen (woensdag 7 juni) en een puzzelrit (woensdag 7 ju ni). Deze (4-1). Team 2 won met 4-1 van Rijn- uur bij Be Fair-voetbal. Hier aan voorafgaand worden di verse voetbaltoernooien voor o Team 6 behaalde eveneens een 5-0 overwinning en wel houden in het Anne Frank- centrum (bingo, koersbal en cours (dinsdag 30 mei), koers bal voor ouderen (dinsdag 30 mei), klaverjassen (woensdag 31 mei), Ria Gilhuis-Wil Borst kende een spannende eerste set waarin een tie-break de winst opzienbarend resultaat van trainer Robert Smits, mede dankzij de terugkeer ten liggen, maar Niek Buijs (7.15) en Juijen van Pruijs- sen (7.60) turnden goed mee. Bloem en Borst. Zij wonnen hun dubbel met 6-3 en 6-3. tegen Rhoon 3. Alle partijen Voorts het koppel Bloem- op deze uitwedstrijd hadden slechts twee sets nodig. Lia Sekeris deed haar single af de eerste set met 2-6, maar ze met 6-0 en 6-2. Ria Gilhuis won haar single WADDINXVEEN - Voor de eerste keer sinds 1980 heeft het Waddinxveense TOOS- gymnastiek geen vertegen woordiger bij het NK-tumen. Afgelopen weekeinde was het voor de turners de laatste kans om een deelnamebewijs voor de NK te verdienen. Er waren nog TOOS-turners ac tief in de niveaus 6B (9 en 10 jaar) - Vincent Dijkstra - en in 3C (15 en 16 jaar) - Juijen van Pruissen, Niek Buijs en Anton Stoter -. Vincent Dijkstra moest zater dag bij de beste vier eindigen om alsnog een kaartje voor de NK te krijgen en ging daarom vol goede moed van start met een 7.10 voor sprong. Deze score behaalde hij eveneens voor brug en daarmee stond hij op de achtste plaats. Op rek turnde hij echter niet goed genoeg en scoorde maar 6.05 en ook op lange mat liet hij punten liggen (5.65). Op voltige draaide hij echter weer prima (8.80), maar zijn ringoefening werd met maar 5.85 gewaardeerd, een score WADDINXVEEN - De zater dag gehouden Landelijke 3-6,6-2,6-4. Fietsdag van de ANWB, die Ook de in totaal 222 routes van onge veer 30 km omvatte en 365 v.d. Meer en B. Nieuwenhui zen. Ze kwamen op 5-0 winst. Beide veteranenteams 1 en 2 waarvan het plankton als kwamen op 4-1 winst. Voor --L_L„1 team 2 was het de eerste ech- in de voedselketen. Er wer- te overwinning dit seizoen. Zoals bekend spelen vetera nen uitsluitend dubbels. Voor team 1 speelden de heren WADDINXVEEN - Het eerste team van tennisvereniging Waddinxveen (Alberdingk Thijmlaan) moest in de zondag- i van wedstrijd van het Veronica- artiestenvoetbalelftal tegen een Sportweek-selectie op za- prachtige terdagmiddag 3 juni om twee week ook dit jaar weer de tra ditionele bridgedrive houden. De bridgedrive zal gehouden worden op woensdagavond 7 juni in Het Nieuwe Trefpunt (Stationsstraat). veen jaarlijks opgezet in samenwerking met plaatselijke Nieuw in de Sportweek Wad- park ’de Sniep’) zoekt nog en thousiaste jongens en meis jes, die op speelse manier en onder deskundige begelei ding de techniek van het hoc keyen willen leren. Naast een uur training per week worden er nog heel wat andere leuke activiteiten voor de kinderen gehouden, zoals spelmidda- WADDINXVEEN - Vrij dagavond 19 mei om half negen zal de gospelgroep Be Different optreden in de hervormde koffiebar De Schaapskooi (Nesse). De avond is bedoeld voor 15-jarigen en ouder. veen en omgeving kennen de ..Ij een gezellige sportieve periode van het de jaren fietsten de deelne mers ook ditmaal voor een- goed doel en dat was de Ne derlandse Hartstichting die en tegen Gaze 1. onder het motto ’Harten vrouw’ specifiek onderzoek doet naar ’vrouwen en hart en vaatziekten’. Inn 1 (1-4). Heren 35+ 1 werd door Lommerrijk geklopt met 2- 3. Het tweede team won overtuigend met 5-0 van TVO en het derde team klopte met 3- 2 tegenstander Zwarte- waal. Bij de veteranen was ’s- Gravendeel 1 te sterk voor het eerste van Waddinxveen (1-4). Het eerste damesteam won met 3-2 in en tegen Bergam bacht. Het tweede team ver sloeg met 3-2 DLTC. Het der de team was met 4-1 te sterk voor Alexandria. De dames van het vierde wonnen met 3-2 van Krimpen. De dames van het vijfde team speelden tegen DDH3 uit Zwijndrecht. Nancy van der Starre won haar single met 6-3 en 6-3. Dolly Fransen bleef niet ach ter en won haar single met 6-2 en 6-0. De eerste dubbel werd een prooi voor Sylvia Buring en Joke van Rijseijk 6-3 en 6-1. Omdat ook de andere twee dubbels in winst werden om gezet werd de einduitslag 5-0. Het zesde team boekte on danks de afwezigheid van Jenny de Vries door een bles sure de eerste winst (3-2). El la Kortenoeven wist haar single te winnen en Sylvia Vink won haar dubbels. vanaf Be Fair- een ploegentijdrit 1 mei om 19.00 uur), biljarten (dinsdag 23 mei), een avondpuzzelrit voor NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL - Vrijdagavond 19 mei houdt de auto- en motor club The Skymasters in Nieu- werkerk aan den IJssel de cy claamrit. Deze rit wordt ver reden op basis Van een route beschrijving. Voor de A- en B- klasse geldt het NRR-TRR- reglement en voor de gezellig- heidsklasse geldt een aange past reglement. De lengte van de rit is 30 km, de duur anderhalf uur. Inschrijven voor de rit is mogelijk tussen 19.45 uur en 20.30 uur in eet café Cartoons, Kerklaan 13- 15, Nieuwerkerk aan denIJs- o sel. Voor nadere informatie kreeg deze ronde geen enkele kan men bellen tel. 01803- kans. B. Jansen bleek opper- Zoetermeer geklopt met 2-4. Waddinxveen 2 werd met 0-6 kansloos gelaten door Mij drecht 2. Waddinxveen 3 maakte korte metten met Concordia 2 (6-0). In de juniorencompetitie werd de derby in en tegen Boskoop 4-4. Het eerste ge mengde 35+ team verloor te gen Ad Astra met 2-3. Ook het tweede moest met dezelf de cijfers de winst laten aan Tanthof3. Het eerste gemengde team verloor voor de zaterdagcom- petitie in en tegen Bruinisse met 2-3. Het tweede won met dezelfde cijfers van Bevers 2. Het vierde team verloor met 2-3 van CC. Het derde team versloeg Berkenrode overtui gend met 4-1. Team 5 deed hiervoor niet onder. United Service werd met 5-0 versla gen. Het eerste herenteam won versloeg met 4-1 van NS. Waddinx veen 3 werd met 0-5 geklopt door Victoria 1. SLTC 1 was met 2-3 te sterk voor Wad dinxveen 4. Waddinxveen 5 was geen partij voor Gouwe Esveld (5-7, 6-2 en 2-6). Leon van Leeuwen wist zijn single te winnen tegen B. Dekker (6-4, 3-6 en 6-3). Ook de single van Ingrid Boere tegen M. Spekreijse werd een drie setter. Zij verloor met 6-3, 2-6 en 5-7. Angèle v.d. Wiel had geen medelijden met haar te genstandster. Met tweemaal 6-0 werd H. Blokpoel geklopt. Zo kon met een 2-2 stand aan de dubbels worden begonnen. De herendubbel werd een prooi voor Waddinxveen (6-4 en 6-3). Hiermee was al het Waddinxveense kruit ver schoten. De damesdubbel werd 4-6 en 3-6. En de mixen werden verloren met respec tievelijk 3-6,6-7 en 0-6 en 3-6. Waddinxveen 2 won met 7-1 in en tegen Schiedam. Wad dinxveen 3 dolf het onderspit tegen Victoria 4 met 3-5. Waddinxveen 4 MLTV ’90 met 5-3. Waddinx veen 6 wou daarvoor niet on derdoen tegen Triomf 2 (5-3). In de herencompetitie werd het eerste team in en door WADDINXVEEN - De Wad dinxveense autoclub Gouwe Rijders* houdt woensdag 24 mei (de avond voor Hemel de schuttersvereniging Wad- vaartsdag) voor de 38e keer dinxveen (Alberdingk Thijm laan) een klaverjaswedstrijd gehouden voor iedereen die eraan wenst deel te nemen. Er kunnen bij het klaveijas- sen zeer aantrekkelijke prij zen gewonnen worden. De atletiekvereniging Antilo pe houdt een prestatieloop in het Gouwebos. Deze landelijk uitleg worden gegeven bekende Gouwebosloop is een jaarlijks terugkerend evene ment en wordt gehouden op zaterdag 1 juni. Dinsdag avond 30 mei zal de hengel- sportvereniging Waddinx veen een visconcours langs de Gouwe houden om het hen- gelkampioenschap van Wad dinxveen. De bridgeclub Waddinxveen Vrijdagavond speelde heren 1 de eerste van twee beslis singswedstrijden voor het machtig en deze overwinning bracht hem met nog drie com- petitieronden te gaan op nieuw aan de leiding. J. v.d. Bom en H. van Wou denberg wisselden voor de zo veelste keer van positie. Nu belandde J. v.d. Born door WADDINXVEEN - In het Gouwedorp wordt nog tot en met woensdag 7 juni de 50e Sportweek Waddinxveen gehouden, één van de oudste in Nederland. Dit in de zomer van 1946 begonnen evenement, dat vorige week op het evenementen terrein aan de Dreef van start ging met een vijfdaagse luna- zijn verrassende winst op W. v.d. Hoek weer op de derde plaats en H. van Woudenberg door zijn remise tegen H. Smitskamp op de vierde plaats. L. Willemen, de laatste we ken sterk op dreef, moest na lange tijd toch een nederlaag incasseren. Nu bleek T. v.d. Oord duidelijk de sterkste, evenzo winst voor W. Hen- nink tegen L. v.d. Haven. In de subtop kroop A. Kardol verder omhoog door zijn over winning tegen T. van Brug gen en J. Muit ging verras send onderuit tegen A. Prins. In het middengedeelte bleef C. Asscheman positief verba zen, een langzame maar door gaande stijging op de rang lijst. Nu werd A. v.d. Starre met lege handen naar huis gestuurd. niet in winst omzetten. Toch werd het een goede wedstrijd tegen Jumpers. De eerste helft sloot Flyers nog af met Redelijkheid-Proper een voorsprong, maar de fou- tenlastbrakdejunioréninde begint dinsdagmiddag tweede helft op en zo kon, on danks een prima wedstrijd van vooral Edwin van Hei ningen, Jumpers de winst mee naar huis nemen. Top scoorder: Edwin van Heinin gen met 19 punten. WADDINXVEEN - Bij een grote opkomst werd de 33e ronde van de interne competi tie van Waddinxveen Schaak Vereniging WSV gespeeld. Er werd nog fel om de punten ge streden getuige de 19 winst- partijen en slechts 4 remises, die werden behaald. Vanwege de afwezigheid van koploper E. Philipse kon B. Jansen bij winst de kopposi tie overnemen. Deze kans liet hij niet aan zich voorbijgaan en zijn tegenstander L. Ellers moest er echt aan geloven. L. Ellers met de witte stuk ken, normaal gesproken ge zien de laatste ontmoetingen een geduchte tegenstander, Winkelcentrum Groensvoorde Waddinxveen (01828) 10151 een avond- en nachtrit als on derdeel van de 50e Sportwee- ek Waddinxveen. De organi satoren hopen dat ze veel deelnemers mogen begroe ten. Men hoeft geen lid te zijn, dus iedereen is van harte wel kom. Na de rit zal tekst en over wat men wel en niet goed heeft gedaan. Inschrijven voor de rit van de Gouwe Rij ders kan in dorpshuis Swanla aan de Burgemeester Klink- hamerweg in Zevenhuizen. Iedereen kan daar vanaf 19.30 uur inschrijven. De start is tussen 20.00 en 20.30 uur. Voor deze rit is een goed werkende zaklamp geen over zal in het kader van de Sport- bodige luxe. Team 3 van Heren 35+ heeft het moeilijk in de tweede klasse. Men kon in de thuis- sz wedstrijd tegen Deuce Again competitie zijn meerdere erkennen in het eerste team l A.x ASVU (Amstelveen). In een spannend duel werd met 3-5 verloren. MOERKAPELLE - Vrij dagavond 12 mei heeft de schaakvereniging Moerkapelle het seizoen afgesloten met schaak- lessen voor de jeugd. Onder leiding van exa minator Wim van de Hoek en jeugdleider Ben van Geffen deden 18 jeugdschakers hun ui terste best om de 24 schaakopgaven zo goed ■'mogelijk te beantwoor den. Op drie niveaus (stappen) waren er exa mens. Voor de eerste stap zijn geslaagd Stefan Rensen, Peter van Vuurde, Paul van der Meeer, Aart-Jan van Vliet en Pieter van de Werf. Bij de tweede stap slaagden Sander Hertog, Arie en Jacobus Verheul, Aron Kroon, Geerten Hoeflaak, Jan van Helden en Kevin Bakker. De derde en tot nu toe moeilijkste stap werd gehaald door Hugo en Jesse van Elteren, Biniam David en Ger- ben Bergacker. Opmer kelijk was het resultaat van 9 jarige Stefan Ren sen. Hij behaalde als enige een tien. Alle ge slaagden ontvingen hun diploma uit handen van jeugdleider Ben van Geffen, die zeer tevre den was met het resul taat. .Waddinxveense aquarium- Blom kwamen op 7-5 en 6-4. vereniging De Gouwe Vis is in Team 5 met de heren Kuyper, - Preitschopf, Boere, Noot- Oranjewijk eboom en Visschers speelde uitsluitend tweesetters bij hydrobiologie. Bergambacht 1. Drie wonnen ze, twee niet. Het HE van Jan drobiologie in schoon en nog Kuyper kwam op 6-3 en 6-0. De HD van Visschers-Preit- schopf toonde spannende mo menten. Vooral in de tweede set die in de tie-brak verloren ging. Ook het HD Nooten- boom-Boere had een tie break nodig in de eerste set. Mixedteam 6 had het niet echt moeilijk tegen Ouddorp WADDINXVEEN - De hoc- WADDINXVEEN - De her vormde ontmoetingskring De Open Cirkel hield zaterdag middag 13 mei de jaarlijkse fietstocht over 30 kilometer. Er werd gestart bij De Schaapskooi (Nesse). Aan het einde ervan is de maaltijd ge bruikt in de hervormde Be- thelkerk (Bilderdijklaan), ge volgd door een creatieve avond. De laatste avond van De Open Cirkel stond in het te ken van 50 jaar bevrijding. Teamlid Kees Neven hield een korte bijbelstudie over ‘Bevrijding, vrede en vrij heid*. Voor en na de bijbelstu die werden met elkaar een aantal liederen gezongen die betrekking hadden op het on derwerp. Bovendien waren er twee intermezzo’s waarin twee teamleden quatre- mains op de piano speelden. Verder waren er punten voor S. Lodder, die in zijn eerste WSV-seizoen een sterk de buut heeft gemaakt en deze ronde dus T. Wiersma wist te verslaan. Remises tussen G. Verdoom en T. Kuiper, P. van Offeren en H. Brinkhorst en T. Goor en J. Stam. R. de Vries speelde een sterke partij en wist E. Ket te ver slaan. Verder overwinningen voor F. Ritter, J. Smit, H. Stouten en A. van Nieukerke tegen respectievelijk J. v.d. Haven, H. van Offeren, N. Dannis en J. de Bock. In de onderste regionen ten- park, wordt door de Stichting Sportweekcomité Waddinx- slotte opnieuw een knappe T - - f --x- overwinning van A. van As- sportverenigingen en diverse sociale instellingen, peren tegen G. Torenbeek en eindelijk weer een positieve De inwoners van Waddinx- uitslag voor J. Markus tegen o J. Ponsioen. Verder waren de Sportweek als overwinnaars J. Auad, M. en f Moerland, D.J. van Offeren jaar. De aanduiding ’sport en H.E. van Offeren tegen -- -1 1 - respectievelijk A. Versluis, C. ALblas, J. van Sandijk en J. v.d. Heiden. dinxveen is de organisatie van een puzzelrit door de au toclub De Gouwe Rijders. De puzzelrit wordt gehouden op woensdag 7 juni en zal scholen en bedrijven gehou- starten vanaf de voetbalvel den. den van Be Fair. Voor de oudere inwoners van Alle activiteiten kunnen wor- Waddinxveen zullen verschil-' den gehouden door de mede- 1 - -- worden gehouden, zoals koersbal, klaverjassen en bingo. Voor de schooljeugd zijn er wandeltochten, schoolzwem- toren hopen dat ook dit jaar men en prestatiezwemmen. De organisatie van het zwem men berust bij De Gouwe en de Waddinxveense Reddings brigade. De Waddinxveense 1 verenigingen houden tijdens de Sportweek een onderling biljarttoemooi. De schaats vereniging De Gouwestreek presenteert de jaarlijks te rugkerende ploegentijdrit op het bedrijvenpark Coenecoop. Er wordt in het clubhuis van singles in twee sets. De HD van Edwin met van Frank- foort werd een zware partij. De eerste set kwam op 4-6 verlies. In de tweede set moest een tie-break de beslis- ook drie sets nodig na de eer- maar die ging ste via tie-break te hebben verloren. De tweede set kwam op 6-2 winst, maar in de derde set herstelden de tegenstanders zich. Die kwam met 6-4 op hun naam. Daarna wonnen R. v.d. Helm die tijdens het Henk Bijkerk en Ton Claas sen hun dubbel met 6-1 en 7-5. Henk Bons met Jaap Wielhouwer verloren hun eerste set met 5-7, maar ze wisten de volgende twee sets te winnen met de duidelijke Ook de HD Fontijn-v.d. standen van 6-1 perset. Zwaan was heel interessant. De eerste set ging in de tie- startplaatsen telde, kende in break verloren. De volgende deze streek starts in Gouda, twee sets werden gewonnen Boskoop en Alphen aan den met 6-4 en 7-5. Ook was er Rijn. Evenals de 21 voorgaan- winst voor team 3 met de he ren Welleman, H.C. Boon- stoppel, Groenendijk en Hui zen Ze wonnen de drie partij- 1 geen van de partijen tot gunstig resultaat brengen. Team 4 wist twee dubbelspe len te winnen van RLTC 1. John Hoeke en Bas Boonstop- single in drie sets van A. van pel wonnen met 6-3 en 6-4 en John Hoeke samen met Hans WADDINXVEEN - Het eerste damesteam van Be Fair-ten- nis staat nog steeds bovenaan in de hoofdklasse. Team 3 doet het minder goed. De wedstrijden tegen Hoogvliet 2 le- ozverden geen enkel punt op. Team 5 daarentegen won alle die te” laag was. Üiteindelijk partijen tegen Krimpen 5. De speelsters waren Corrie Re- zat er voor Vincent Dijkstra vet, Anneke Nootenboom, Jeanne Claassen en Maya van niet meer in dan een elfde Termey. plaats met 40.55 en Vincent kan zich dus gaan richten op het volgend seizoen. In niveau 3C waren 70 heren ingeschreven en de beste 16 zouden zich plaatsen voor de NK. De TOOS-heren begon nen de wedstrijd met ringen en lieten daar redelijke oefe- hingen zien, die door de jury met 6-0 en 6-1. Lia speelde met 7.65 (Juijen van Pruis- een dubbel met Marion van sen), 7.95 (Niek Buijs) en 8.00 Yperen (6-3 en 6-1). Het DD (Anton Stoter) beoordeeld werden. Ook op sprong werd 11 111221- J_ de oefeningen op de brug moest brengen. De tweede set gaf geen tegenstand meer 6-1. week’ is al een aantal jaren achterhaald omdat de activi teiten over een periode van zo’n zes weken zijn gespreid. Er zijn namelijk zoveel activi teiten dat deze niet meer in één week zijn onder te bren gen. Het sportieve deel van de Sportweek Waddinxveen om vat op in totaal 17 dagen een dames-, heren- en jeugdvoet- baltoernooi voor bedrijven en scholen op de velden van Be WADDINXVEEN - Vrijdag 12 en zaterdag 13 mei waren twee Fair (Wamaarplantsoen), dagen die voor Flyers-basketbal, maar de Waddinxveners vie- bingo voor 60-plussers len buiten de prijzen. Flyers 1 verloor van Juventus, terwijl (maandag 15 mei), wandel- jongens passarelle het onderspit delfden tegen Leiderdorp. tochten (vrijdag 19 mei om half zeven kampioenschap en directe voetbal), promotie naar de eerste klas (vrijdag 19 rayon. De tegenstander was - Juventus in Schiedam. Deze ploeg had de eerste wedstrijd automobilisten (woensdag 24 tegen Rowic gewonnen en mei), prestatiezwemmen kon dus door winst op Flyers (vrijdag 26 mei), een viscon- kampioen worden. z 1 1 1 De eerste helft ontstond een gelijk opgaande strijd, waar bij Flyers in het begin achter- 31 mei), schoolzwemmen stand opliep. Gaandeweg de (dinsdag 1 juni), een presta- wedstrijd kwamen ze langszij i2"2-----' en kregen zelfs een kleine voorsprong. De ruststand was 36-39. Wat de neutrale toeschowu- Deze reeks evenementen ers reeds op in de eerste helft betekent dat activiteiten van opviel, namelijk dat het bij de Sportweek ook worden ge- Flyers te geforceerd ging, kwam in de tweede helft dui delijk tot uitdrukking. Juven- klaveijassen), het bedrijven- tus werd de betere ploeg. Fly- park Coenecoop (wielren- ers draaide erg stroef en liep nen), café Sport (biljarten), achter de feiten aan. Bij het dorpshuis Swanla in Zeven- eindsignaal was de eindstand huizen (autopuzzelrit), het 74-55 en kon Juventus de Gouwebad ’de Sniep’ (presta- kampioensbeker in ontvangst tie- en schoolzwemmen), de nemen. Voor Flyers blijft nog Gouwe (visconcours), j-J. J 1_ l-‘_U_ tie door winst op Rowic. Zaterdag was het de beurt aan de jongens passerelle, die een 1 ~2-J i '2J WADDINXVEEN - De laatste reguliere wedstrijden van het basketbalseizoen zijn ge speeld. Het eerst in de mid denmoot verkerende heren 1 gen, slaapweekeinde en rat- van Waddinxveen Flyers jestoemooi. In september moet in de nacompetitie nog start er weer een nieuwe twee beslissingswedstrijden groep beginners. Kinderen spelen voor het kampioen- vanaf7jaar en ouder zijn van schap of promotie naar de harte welkom. De hockeyclub eerste klasse rayon West. Een Waddinxveen beschikt over een kunstgrasveld en een ei gen clubgebouw. Voor infor- dankzij de terugkeer van matie kan men terecht op de Wim Stuyfzand en de goede telefoonnummers 01828- wedstrijden in sportzaal De 19187 en 01828-18100. Duikelaar (Zuidplaslaan). Dames 2 had verreweg de las tigste opgave, want er moest gewonnen worden van Lei derdorp om degradatie te voorkomen. Ook Leiderdorp moest winnen, zodat er een zenuwachtige sfeer was bij de wedstrijd. Flyers deed het niet slecht en hield lange tijd de teugel in handen. Er werd zelfs een voorsprong van tien punten opgebouwd, maar toch kwam Leiderdorp nog terug en ont stond er een spannend slot. Uiteindelijk won Flyers met 48-47. Heren 3 speelde ook een spannende wedstrijd tegen Team ten Dreamer uit Den Haag. Lange tijd stonden de Flyers-heren achter, maar te gen de eindsprint waren de Hagenaars niet opgewassen en Flyers boekte een nipte, maar verdiende overwinning. Uitslag 65-62. Topscoorder; Derk Deenik met 26 punten. Heren 4 verloor de laatste wedstrijd van het seizoen zo als er velen zijn verloren, na melijk in één helft. De eerste helft liep het helemaal niet bij Flyers en de opgelopen achterstand kon niet meer goed gemaakt worden met een goede tweede helft. Uit slag 27-48. Topscoorder: Ca- trick Bos met 11 punten. Jongens junioren 2 speelde tegen kampioen The Jump een prima westrijd. Lange tijd zag het er naar uit, dat Flyers voor een verrassing kon zorgen. Maar de tegen stander is niet voor niets kampioen geworden met maar één nederlaag. Flyers kwam vier puntjes te kort. Uitslag 62-66. Topscoorder: Tie-Wai Lam met 27 punten. Gouwe (visconcours), het steeds hoop op directe promo- clubgebouw van de schutters vereniging Waddinxveen (klaveijassen), het Gouwebos z (prestatieloop) en Het Nieu- beslissingswedstrijd we Trefpunt (bridgen). moesten spelen tegen Leider- Hoogtepunt is ongetwijfeld de dorp. Het werd een echte -- kampioenswedstrijd. Twee aan elkaar gewaagde ploegen maakten er een sportieve wedstrijd van. De winnaar werd dan ook pas en kele seconden voor tijd be kend. Via de tussenstanden 15-15,31-29 en 37-38 werd de eindstand bepaald op 56-63 WADDINXVEEN - De voor Leiderdorp. Topscoorder bridgeclub De Unie heeft het Freddy Hoffman met 23 pun- seizoen afgesloten met een ten. gezellige bridgedrive op dins- Jongens junioren 1 kon de dagmiddag 9 mei. De eerste laatste competitiewedstrijd prijs ging naar de dames Lui- ----ten-Sijthoff met een score van 53.86%. De tweede prijs werd keyclub Waddinxveen (sport- gewonnen door het paar de met 53.68%. Het nieuwe seizoen 26 september om half twee in hotel-café-restaurant De Unie (Kerkweg-Oost). Er wordt eenmmaal per veertien dagen gespeeld. Nieuwe le den kunnen zich opgeven via tel. 01828-13520. WADDINXVEEN - Voor de aquarium- Blom kwamen op 7-5 en 6-4. het clubgebouw van de speel tuinvereniging F (J.W. Frisoweg) een avond ge houden over Voor de pauze kwam de hy- ~1_;_ 11 niet vervuild zoetwater aan de beurt. Getoond werd wat er te zien valt in een gezonde sloot, welk microleven we aantreffen in het waterrijke Nederland (watervlooien, algjes) en is er ook nog geke ken wat er naast het water is te vinden aan planten, kevers c en amfibieën. Na de pauze 2. Er werd gespeeld door Cas- werden planten en dieren van per en Edith Heerma van de kust besproken, zoals het Voss, Ton van Bergeijk, len microleven in zoutwater en werd gekeken naar kwallen, zeeanemonen en manteldie- ren1 1__ basis dient als eerste schakel wer den foto’s getoond die zijn ge maakt in de Oosterschelde, in Bretagne en in Schotland. lende gerichte activiteiten werking van een groot aantal gehouden, zoals vrijwilligers, waarbij de 75- jarige EHBO-Waddinxveen een speciale vermelding be hoort te krijgen. De organisa- veel inwoners zullen genieten van de gouden Sportweek Waddinxveen. maakten dat goed door de vol gende twee sets te winnen met 6-1 en 6-2. Pleun de Koekkoek en Piet Baas begonnen heel goed in de eerste set met 6-1 winst, z maar de tweede moesten ze heel behoorlijk gepresteerd waarin een tie-break de winst toch afgeven aan de heren en de oefeningen op de brug moest brengen. De tweede set van Bergvliet 1. Deze set met gelijke leggers waren van gaf geen tegenstand meer kwam op 4-6 verlies, maar de een goed gehalte. Op rek liet 6-1. derde set wisten ze glorieus Anton Stoter (6.25) wat pun- De drie herenteams 18+ te winnen met 6-1. speelden thuiswedstrijden en Team 2 speelde uit tegen Ou- behaalden goede resultaten, delande 1. Ton Claassen en Bij team 1 wonnen Edwin van John Welleman haalden de Op vloer waren de oefeningen Erk en Wouter Borst hun niet echt optimaal, maar de 1 TTT-' echte klappen kwamen op het laatste toestel: voltige. De score van de drie TOOS-tur ners waren hier echt beneden peil, wat tot gevolg had dat Juijen van Pruissen met sing brengen, maar die ging 44.15 op de 40e plaats eindig- naar de spelers van Phoenix 5 de, Niek Buijs met 42.45 op de 51-ste en Anton Stoter met 41.60 op de 53e plaats eindig- mond 4. Daar waren span- j_ ta----on nende partijen bij zoals de single van Ric Fontijn tegen spelen steeds weer lichame lijke problemen kreeg en ten slotte moest opgeven. De HD Winkelman-Matse werd ge wonnen met de setstanden fO p K T I E

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 25