Nieuws van 50 jaar geleden Nieuws van toen Veelzijdige informatiebron staat bol van lokaal nieuws 1 o.Jongensschoenen voor Begin van wijk met ruimte 1870 huizen I Gras op braak liggende gronden WADDINXVEEN Op de nog braak liggende stukken bouwgrond z>. wiilr wil de Aanrijdingen Haast U Royale huizen U i WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 17 ME11995 Pagina 9 JUBILEUMBIJLAGE - Elf miljoen Woningbouw- expositie ter ruiling aangeboden voor Schocnenbon Kwaliteit Uitgever Zoo juist ontvangen: khrfiïH Dotnet* en Heuen Paritdtfd* en TOUWSCHOENEN Firma C. ZWIJGERS Afkeuringen ff Ik-*. F (Vervolg van pagina 5) deze activiteiten werd Uitgeve rij Veta BV opgericht. - Vanaf 3 Mei 1945 gelden de onderstaande maximumprijzen voor groen ten. Detailprijzen. Witlof 75 cent per kilogram, bospeen 75 cent per kilogram, andijvie 70 cent per kilogram. gemaakt, o.a. tegen de grondaanko pen in het noordelijke gebeid. Deze bezwaren werden echter na een in gesteld beroep door de Kroon ver worpen. Met het bouwrijpmaken van deze nieuwe wijk is een bedrag gemoeid van ongeveer elf miljoen gulden. Dit bedrag heeft betrekking op de grond aankopen, pachtschaderegelingen, de stratenaanleg, plantsoenen, bruggen, duikers, brandkranen, verlichting, een - Tegen inlevering van bon A 491 en B 491 wordt vrijdag 18 Mei afgegeven 600 gram bis cuits. Medegebracht moet worden inleveringsbewijs 8e Roode Kruisverstrekking en emballagemateriaal. WADDINXVEEN Een Wad- dinxveens° motorrijder kwam zater dagmiddag in de Esdoomlaan in bot- SÏncr mot oo»-> oiitz-» zliz» Art aandeel kosten in de rioolwaterzui vering, alsmede een aandeel in de kosten van de nog te bouwen spoor- wegtunnel tussen de Oranjewijk en Groenswaard in het verlengde van de Willem de Zwijgerlaan. Bijna acht jaar geleden begonnen in Waddinxveen de grote bouwacti viteiten met het slaan op 29 januari 1958 van de eerste paal voor de Oranjewijk. In deze wijk zijn 1001 woningen gerealiseerd en er is nog ruimte voor 48 huizen, waarvan er nu negen in aanbouw zijn. Het be treft hier negen winkels met wonin gen op het Koningin Wilhelminaplein die bijna zijn voltooid en twee wo ningen in de bungalowwijk achter de Oranjelaan. Voor de Vondelwijk werd de eerste paal geslagen op 2 oktober 1962. Daar zijn nu inmiddels 360 huizen gereed gekomen en zijn er 413 in aanbouw. Onder deze 413 bevinden zich de 108 woningwetwoningen volgens het ont werp van het architectenbureau Treffers. Van deze 108 zijn dezer da gen de eerste woningen van de Chr. Woningbouwvereniging „Ons Begin” aan de Vondellaan opgeleverd en door de bewoners in gebruik geno men. Een goed teken voor alle an dere gezinnen, die wachten op een :.<>njng in dit enorme complex ten 'hóórden van de sportvelden in de Oranjewijk. Na voltooiing van deze huizen is er in de Vondelwijk echter nog plaats voor 290 woningen. Verwacht wordt, dat binnenkort kan worden begonnen met de bouw van twee blokken van ieder 47 flats voor de R.K. Woning bouwvereniging ’St. Jozef’. Tegen inlevering van bon 410 wordt zaterdag afgegeven 2 kilogram aardappelen. De prijs is vastgesteld op 5 cent per kilo thuisbezorgd en 4 cent per kilo afgehaald. - Binnen enkele dagen zal bo ter en vet worden beschik baar gesteld. De daarvoor be- noodigde bonnen worden per raambiljet bekend gemaakt. 2 g 3. ni53: 37, Jan Dorrekenskadc 80 Een advertentie uit één van de eerste editie van het Weekblad voor Waddinxveen. Per 1 januari 1992 werden het Weekblad voor Waddinxveen in Waddinxveen en De Gouwe Koe rier in Boskoop overgenomen door het Dagblad van Rijn en Gouwe BV in Alphen aan den Rijn, een dochter van de Neder landse Dagblad Unie BV in Rot terdam. Op die manier konden de continuïteit en de kwaliteit van beide weekbladen worden verzekerd. Dat is in een notedop de 50-jari- ge geschiedenis van het Week blad voor Waddinxveen, het nieuwsblad dat zich in de Wad- dinxveense gemeenschap een hechte plaats heeft weten te ver werven en waarvan het ver spreidingsgebied kon worden uitgebreid naar Zevenhuizen en Moerkapelle. Het Weekblad voor Waddinx veen is voor veel Waddinxveners de veelzijdigste informatiebron. De krant bevat voorts de weke lijks mededelingenrubriek van de gemeente Waddinxveen, kent bijna alle winkelcentra als vaste adverteerder, heeft een uitge breide rubriek familieberichten en kan worden gezien als de grootste vacaturebank ter plaat se. In geen krant staan zoveel lokale personeelsadvertenties. Voor de rest blijft het Weekblad voor Waddinxveen elke week verschijnen. Dat was in 1945 zo en dat is zo in 1995, halverwege het decennium en aan de voor avond van de eeuwwisseling. Volgende week rolt editie 2.441 alweer van de persen. WADDINXVEEN - In het op zaterdag 19 Mei 1945 ver schenen alleerste nummer van het Weekblad voor Wad dinxveen stond onder meer dit nieuws: - De heer B. Rozendaal ving in het Weegje een edelkarper van 23 pond. - In verband met het voorko men van besmettelijke ziekte zal het zwembad vooralsnog niet worden opengesteld. - De buurtvereniging Oranje laan is weer tot leven geko men. 15 Mei had een vergade ring plaats in het Centrum. Alle Oranjelaanbewoners tra den toe als lid. De eerste paal voor de wo ningbouw in Groenswaard wordt vanmiddag geslagen vlak onder de plaats, die op bovenstaande foto van het uit breidingsplan Groenswaard wordt aangegeven. (foto Sjaak Noteboom) De kalender wees het jaar 1926 aan toen de op dat moment 31- jarige F. Veldwijk in Waddinx veen een bestaande kleine druk kerij aan de Julianastraat over nam. Vijfjaar later verhuisde de drukkerij van visitekaartjes, trouwkaarten en ander familie- en handelsdrukwerk naar de Oranjelaan 30, waar tevens een boekhandel werd geopend. In 1945 werd daar ook begonnen met het maken van het Week blad voor Waddinxveen. In 1959 werd de ruimte a£n de Oranjelaan 30 te klein en ver huisden de drukkerij en de boekhandel naar het huidige pand Oranjelaan 9. Een kwart eeuw geleden werd de boekhan del verplaatst naar het winkel centrum ‘de Passage', toen nog alleen aan de zuidkant van de Kerkweg. De voormalige winkelruimte werd aan de snel groeiende drukkerij toegevoegd. Er staan nog altijd de modernste offset- persen van groot formaat. Het bedrijf - inmiddels omgedoopt in Veldwijk Van Loon Grafische Bedrijven is altijd een eigen tijds, middelgroot drukkersbe- drijf gebleven dat talrijke op drachten uitvoert en van het fa- miliedrukwerk helemaal is af gestapt. In de loop der jaren werden de uitgeefactiviteiten van Veldwijk BV uitgebreid met de sinds 1976 bestaande De Gouwe Koerier in Boskoop. Hieraan zou in 1985 ook de de later weer opgeheven Kabelkrant Waddinxveen wor den toegevoegd. Gaandeweg werd besloten het Weekblad voor Waddinxveen - waarvan de advertentiepagina’s ook in De Gouwe Koerier staan, zodat de adverteerders kunnen rekenen op een maximaal ren dement in deze streek - even eens te verspreiden in Zeven huizen en Moerkapelle. Voor al Enkele voorbeelden van de band tussen de krant en de lezers uit vroegere jaren zijn de talrijke initiatieven die het Weekblad voor Waddinxveen in de loop der tijd heeft ontwikkeld en de be moeienis die zij heeft gehad met bijzonder veel acties. De krant kwam bijvoorbeeld destijds op de proppen met de jaarlijks terugkerende vlieger wedstrijden voor de Waddinx- veense jeugd, hield een bandre- corderactie voor de Nederlandse militairen in voormalig Neder lands Nieuw-Guinea, organi seerde concerten en reizen en stelde menige wisselbeker voor sportieve festijnen beschikbaar. Bij het opstarten van menige or ganisatie, vereniging en stich ting speelde het Weekblad voor Waddinxveen een intermediaire rol. Bevolkingsgroepen commu niceerden en discussieerden met elkaar via het Weekblad voor Waddinxveen. Op die ma nier kreeg bijvoorbeeld de in richting van nieuwe woonwij ken vorm en kon de samenwer kingsschool voor HAVO-Athene- um (Sniepweg) van start gaan. Ook bemoeide het Weekblad voor Waddinxveen zich met het kunnen laten voortbestaan van de jaarlijkse bejaardenreis toen de organiserende midden- standsvereniging hierachter in de jaren zeventig een punt wilde zetten. Een nieuw comité werd opgericht, zodat de Waddinx- veense senioren jaarlijks een dagje uit konden. WADDINXVEEN - Op deze pagina een bericht uit het Weekblad voor Waddinxveen van de ja ren zestig. Het gaat over de ingebruikname van de hervormde Bethel- kerk aan de Bilderdijk- laan en nieuwe gezich ten in de Waddinxveense gemeenteraad. Alles vrij van bon. Hebt u een bon, probeer het dan voor Schoenen ook bij ons Aanbevelend. DORPSTRAAT ?4 Waddinxvener J.B. Veldwijk zette onder zijn leiding de uitgave van het door zijn vader begonnen Weekblad voor Waddinxveen voort. WADDINXVEEN Vanmiddag omstreeks half vijf zou de echtgenote van de burgemeester, mevrouw J. van der Hooft-Lourens, de eerste paal slaan in het nieuwe uitbreidingsplan Groenswaard. Voor Waddinxveen een historische gebeurtenis. Niet zozeer omdat het voor het eerst zal zijn dat mevrouw Van der Hooft in deze gemeente de hefboom van een heistelling gaat overhalen, maar vooral omdat zij hiermede het sein geeft voor de start van de eerste bouwactiviteit in dit nu nog lege gebied, waar alleen nog maar straten in aanleg zijn. Eens zullen er in Groenswaard zeker 1870 woningen staan en tal van kerken, scholen, winkels en andere open bare voorzieningen zijn gerealiseerd. De eerste paal gaat vanmiddag in de grond op een stuk grond nabij het kruispunt van wat men nu nog moet noemen het verlengde van de Es- doornlaan en het verlengde van de Willem de Zwijgerlaan. In dit ge deelte van Groenswaard I maakt het Bouwkundig Ingenieursbureau P. D. Stuurman een aanvang met de eer ste honderd van een serie van 180 royale eengezinshuizen met vijf ka mers, een badkamer en ruime keu ken. In totaal is er in dit onmiddel lijk achter het westelijk gedeelte van de Kerkweg liggend gebied ruimtp voor 446 woningen. In het plan Groenswaard II kunnen 824 wonin gen worden gebouwd en in het laat ste deel, in Groenswaard III, het meest noordelijk gelegen gebied, zal te zijner tijd nog ruimte zijn voor ongeveer zeshonderd woningen, ter wijl daar ook gronden worden gere serveerd voor de bouw van het al eerder beschreven reactiveringscen- trum voor deze streek. Het eerste plan voor Groenswaard dateert van 28 juni 1960, toen de raad met het uitbreidingsplan akkoord ging. Ruim een jaar later kwam van Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol- land het afwijzende antwoord op dit plan in zijn geheel. Een door de ge meenteraad ingesteld beroep op de Kroon resulteerde in de suggestie om een z.g. deelplan te maken van het toen bij Gedeputeerde Staten inge diende plan werd door dit college alleen deel I goedgekeurd. Dit omvat het gebied begrensd door de spoorlijn, verlengde Willem de Zwijgerlaan, Kerkweg en Dorps- straat/Noordeinde. Ten aanzjen van het daar noordelijk van gelegen deel Groenswaard II ging de gemeente raad in juni van het vorige jaar bij de Kroon in beroep. Dit beroepschrift is nog steeds in behandeling. De grondaankopen voor dit gehele ge bied werden al verscheidene jaren geleden verricht. Ook toen werden door Gedeputeerde Staten bezwaren Waddinxvener F. van Kempen, de huidige algemeen directeur van Veldwijk Van Loon Grafische Be drijven BV in Waddinxveen, was tot 1992 directeur van Uitgeverij Veta BV, die onder andere verant woordelijk was voor de uitgave van het Weekblad voor Waddinx veen. Wijlen F. Veldwijk, grondlegger van het Weekblad voor Waddinx veen in 1945. F i

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 35