WADDINXVE STUNTPRIJZEN Kerngroep steunt twee projecten 3.50 1.20 Jaarverslag 1994 meldt wel een even groot aantal donateurs Bevolking halveert bijdragen aan Kerngroep tot vijf mille Lida's Bloemenboetiek E M E G E N E T ren. Door middel van rondzend- mappen worden Kemgroe- vier plaatselijke verkiezings bijeenkomsten van CDA (met de Tweede-Kamerleden Jaap de Hoop Scheffer en Maxim Verhagen) en PvdA (met toen Tweede-Kamerlid en thans staatssecretaris Willem Ver meend en Tweede-Kamerlid Maarten van Traa) te bezoe ken en vragen te stellen over ontwikkelingssamenwer- VERGADERINGEN EXPOSITIE IN RAADZAAL in andere gemeenten en met landelijke organisaties. De laan). Leerlingen van ver schillende basisscholen en scholen voor voortgezet on derwijs hebben informatie ge vraagd voor hun werkstuk ken over diverse landen en onderwerpen. Eén van de ac tiviteiten is de Latijns-Ame- rika Doe-dag van de samen werkingsschool voor HAVO- Atheneum (Sniepweg). P-j dreef voorlichting met Toma- Lima Nieuws, dat twee keer verscheen, met het jaarver slag voor donateurs en be langstellenden, met een huis- aan-huisfolder (10.000 exem plaren), die door 90 mensen werd verspreid door geheel Waddinxveen, met informatie over het ontwikkelingspro ject, meestal op verzoek, aan organisaties en bedrijven in Waddinxveen en met artike len en aankondigingen van activiteiten voor de lokale en regionale pers en voor de lo kale omroep RTW. jaar vijf keer. Verslagen van kiezingen in 1994 is aange- formatie toegestuurd aan het en aan NOVIB. Er is gewerkt vol gens een jaarplan, waarin re- na het uitbrengen van de mi- lieukalender haar activitei ten geconcentreerd op het thema duurzame ontwikke ling in Nederland en in de rest van de wereld. Aan de hand van inleidingen over on derwerpen die vallen onder de noemer ‘duurzame ontwik keling* werd door de groep ge discussieerd over de vraag wat duurzame ontwikkeling eigenlijk is. Tegelijkertijd hebben de le den van de studiegroep een jaar lang een EKO-team ge vormd. Een EKO-team pro beert met behulp van het werkboek voor EKO-teams het eigen milieu-gedrag in kaart te brengen en vervol gens te komen tot besparin gen in verbruik van gas, elec- tra, water, afval en eigen au togebruik van circa 30% per jaar. In de loop van het afgelopen jaar besloot de groep de pro beren een bijdrage te leveren aan de discussies over de op stelling van een Lokale Agen da 21 voor Waddinxveen aan COLLECTEVERGUNNING overheadprojector, video-film en dia’s ontstond een goed beeld van wat de kerngroep en wat de ontwikkelingsorga nisatie CIDIAG in Lima be reikten. A.H. van Gent, oud-wethou- der van Waddinxveen en de eerste (1975) voorzitter van de Kerngroep overhandigde de bijdrage van Waddinx veen, 60.000,-, aan Liesbeth van der Hoogte van NOVIB. Het bedrag is bestemd voor het CIDIAG-project in Lima. Van dit bedrag kwam 54.522 gulden uit de gemeentekas, brachten de donateurs f 8.123,50 op, leverden de fi nanciële acties en giften f 4.921,69 op en kwam er ver der f 1.931,09 binnen aan ver kopen van Derdee Wereld- produkten, rente-inkomsten en diversen. meente op dit terrein. Ook in 1995 zal zij de bijeenkomsten blijven bijwonen. Ook dit jaar zal de studiegroep zich met dit thema blijven bezighou den. De werkgroep beleidsnotitie maakte een concept voor een nieuw beleidsplan voor de ja- ren 1995-1998, dat in een ver gadering van de Kerngroep werd vastgesteld. De titel van het plan, ‘Een zaak van lange adem‘, is dezelfde als van het vorige beleidsplan. Daarmee geeft de groep aan dat voor ontwikkeling een niet-afla- tende volharding nodig is. In middels is het beleidsplan of ficieel gepresenteerd. Deze werkgroep voor de open bare avond koos het thema Wat is er veranderd in 15 jaar contacten met Lima, hier en daar'. Met behulp van WIJZIGINGEN HUISVUILOPHAALDIENST Onderwijs De werkgroep onderwijs maakte een nieuw onderwijs project over ‘Grondstoffen en de wereld', dat in januari van dit jaar aan de Waddinxveen- se basisscholen werd aange boden. Het project bestaat uit een wereldkaart met daarop aangegeven de vindplaatsen van een 30-tal grondstoffen, een bak met daarin de 30 ru we grondstoffen, een map met beschrijving van de grondstoffen, geschiedenis, gebruik, illustraties en enige verwerkingsvragen en een MILIEUZAKEN FELICITATIE GROFHUISVUIL aan de leerlingen en onder wijzers van de scholen in Waddinxveen, die hij bezocht in 1977 en aan alle andere mensen die hij ontmoette. De Kerngroep Ontwikke lingssamenwerking Wad dinxveen stuurde een Neder- land-kalender voor het kan toor van de ADRTom en stel de een plakboek samen met foto’s van Waddinxveen en van activiteiten van de Kern groep. CIDIAG is de Peruaanse ont wikkelingsorganisatie die projecten helpt opzetten in de sloppenwijken van Lima. Het gaat wat beter in Lima. Een aantal bedrijven dat door Waddinxveen gesteund wordt, gaat profiteren van de economische vooruitgang. De organisatie van directeur Oscar Balbuena blijft nog vol op bezig, ook op andere terrei nen. In het steenkoolprojekt bijvoorbeeld wordt de dure brandstof petroleum vervan gen door steenkoolbriketten. De brandstofkosten worden met de helft teruggebracht, de verbranding van steenkool is minder belastend voor het milieu en de nationale werk gelegenheid krijgt een stimu lans. Vooral de volkskeukens profiteren van dit steenkool- project. Verder wordt nog steeds ge zocht naar een oplossing voor het waterprobleem. Er is in Lima groot gebrek aan drink water. Voor de armsten betekent dat dagelijks wach ten tot de waterwagen komt. Wie het iets beter heeft ge troffen, kan gebruik maken van een centraal waterpunt in de wijk. Voldoende water is heel be langrijk. Je kookt en wast er mee en zorgt voor je persoon lijke hygiëne. Vijftig tot ze ventig liter per dag per per soon wordt beschouwd als mi nimum behoefte. Volgens schatting komen de mensen nog niet aan de tien liter per dag. In de krottenwijk Villa el Sal vador is veel tijd en geld geïn vesteerd in huis-aan-huis- aansluitingen. Veel huizen hebben echter maar één keer in de week een paar uur wa ter. Er is gewoon water- schaarste in heel Lima. Veel studies en onderzoeken zijn in de loop der jaren ver richt. CIDIAG en andere ont wikkelingsorganisaties blij ven zoeken naar oplossingen, gestimuleerd door de bevol king van de wijken. Mensen wachten niet af, maar nemen zelf initiatieven. Dit jaar was er een gesprek met Gemo Kwaks van NOVIB over het CIDIAG-pro ject in Lima. En ook Liesbeth van der Hoogte van NOVIB kwam naar Waddinxveen om op de openbare avond van de Kerngroep over CIDIAG te vertellen. De jaarlijkse bijdrage van Waddinxveen is bestemd voor de Peruaanse ontwikkelings organisatie CIDIAG. De Kerngroep stuurde ook een plakboek met foto’s en tekst over Waddinxveen en de ei gen activiteiten. MAX MILIEU: tips voor de tuin winkelwagen met de produk- ten die van deze grondstoffen worden gemaakt en die in Ne derland in de winkel te koop zijn. Voor dit laatste heeft de Kerngroep medewerking ge kregen van Waddinxveense winkeliers. Doel ervan is de scholieren te laten zien hoe grondstoffen er in ruwe vorm uitzien, hoe belangrijk deze grondstoffen uit de Derde We reld voor ons zijn en hoe af hankelijk wij zijn van de leve ring van grondstoffen. De be langstelling van de Waddinx veense basisscholen voor dit onderwijsproject is groot. De leskist ‘Afval opnieuw ge bruikt1 trekt nog steeds be langstelling binnen en buiten Waddinxveen. Basisscholen in Waddinxveen werkten er mee. De Wereldwinkel Gouda en Amnesty International Boskoop leenden de kist voor eigen activiteiten. Het Lan delijk Steunpunt voor Ont wikkelingseducatie (LSO) be sloot eind 1994 het aantal les kisten met het thema ‘AfvaT die naar het Waddinxveense voorbeeld zijn samengesteld, van 50 uit te breiden tot 80 exemplaren. De leskisten ‘Burkina Faso‘ en ‘Peru* zijn geregeld gevraagd door de ba sisscholen. De schoolkrant Toma-Lima Flitsen verscheen drie keer, met als onderwerpen ‘Zomaar drie kinderen', Voetbal Inter nationaal' en Verhuizen'. De schoolredactie, die de Kewm- groep helpt bij het samenstel len van de krantjes, kwam zes keer bij elkaar. Zij krijgt extra informatie door middel van dia’s, video’s, gesprekken en informatiemapjes. Aan het eind van het vorige schooljaar kookten en bakten schoolredactie en werkgroep onderwijs Burkinabese en Zuidamerikaanse gerechten. De schoolredactie bestaat uit leerlingen van de openbare Theo Thijssenschool, van de protestants-christelijke Wil- lem-Alexanderschool en van rooms-katholieke basisschool De Regenboog (Peter Zuid- goed. Onderzoekers van de Katho lieke Universitéit van Nijme gen deden een studie naar het van de Kerngroep. Het landelijke Platform voor Duurzame Ontwikkeling schreef in een brochure onder andere over de activiteiten van de Kerngroep op het ge bied van milieu en ontwikke lingssamenwerking. Van de Stichting Vluchtelingenwerk Waddinxveen en omstreken werd ruimte gebruikt voor het opslaan van werkmateri aal. BOUWZAKEN De aanbieding voor deze week haakt aan ‘Nieuwe Wereld Campagne ’94‘, die als doel had ontwik kelingssamenwerking in de aandacht van politici te hou- kening is gehouden met de te den. In overleg werd besloten bereiken doelgroepen, met «--i lijkse financiële actie. Het spreiding over het jaar en met het aantal mensen dat de bij behorende bijdragen on- werkzaamheden gaat uitvoe- derging eveneens geen uit breiding en handhaaft zich op het niveau van 1993. De gemeentelijke bijdrage pleden op de hoogte gehouden voor het uitvoeren van voor- lichtingsacties in Waddinx- kelingssamenwerking veen en voor daadwerkelijke steun aan het ontwikkelings project in Lima bedroeg vorig jaar f 54.522,-. De woning bouwvereniging Waddinx veen en Visser en Wijtman Architecten steunden een bouwmaterialenfabriek in de Peruaanse hoofdstad met res pectievelijk f 1.000,- en 2.513,-. Onlangs spraken de Wad dinxveense gemeenteraads- fracties nog hun waardering In verband met de landelijke, werk de hand van het boekje ‘Duurzame ontwikkeling op de lokale agenda 21‘ van het Platform voor Duurzame Ontwikkeling. Eén van de twee milieube- leidsambtenaren van de ge meente werd daarop uitgeno digd deel te nemen aan een bijeenkomst van de milieu groep om iets te vertellen De werkgroep publiciteit be- over de activiteiten van de ge- WADDINXVEEN - De 20-ja- rige Kerngroep Ontwikke lingssamenwerking Wad dinxveen, in 1975 opgericht op initiatief van de Waddinx veense gemeenteraad en be staande uit een kleine twintig leden, volgt twee ontwikke lingsprojecten. Eén in het Afrikaanse Burkina Faso (To ma) en één in Peru (Lima). Van de beide NOVIB-projec- ten wordt het laatste ook fi nancieel gesteund. Voor dat De studiegroep milieu heeft doel overhandigde oud-wet- houder en oud-burgemeester A.H. van Gent eind vorig jaar tijdens een openbare avond in het gemeentehuis een bijdra ge van 60.000 gulden (waar van f 54.522,- uit de gemeen tekas) aan de NOVIB. Basil Paré van de ontwikke lingsorganisatie ADRTom in Toma (Burkina Faso) is een trouwe schrijver. In al zijn brieven aan Waddinxveen vertelt hij over zijn voorlich ting aan boeren en boerinnen. Deze voorlichting betreft de landbouw, -de watervoorzie ning, erosie-bestrijding, de tuinbouw en de gezondheids zorg. Met succes en met te genslag worden activiteiten uitgevoerd in een lange en moeizame strijd. Hierbij zijn de inzet van men sen en de regenval steeds te rugkerende onderwerpen, waarvan heel veel afhangt. Te veel of te weinig regen is desastreus. In een landbouw gebied als dat in Torna is dat niet verwonderlijk. Basil Pa ré zal nooit vergeten in zijn brieven de groeten te doen WADDINXVEEN - De fi- uit voor het werk van de nanciële bijdragen van de Kerngroep. De Unie 55+ stel- Waddinxveense bevolking de bij die gelegenheid de jaar- aan de Kerngroep Ontwik- lijkse 55 mille uit de gemeen- kelingssamenwerking Wad- tckac ter die ------ dinxveen gaan fors omlaag, schetste een Leverden de acties en giften Kemgroep-activiteiten in 1993 nog f 9.194,12 op, het afgelopen jaar was dat bijna gehalveerd tot f 4.921,69, zo meldt het jaar verslag 1994 van de Kern groep, die wordt voorgeze ten door drs. Chiel Smalle- gange. De dalende financiële inkom- ■1<.. A. L******Al^**^j*m bevolking de bij die gelegenheid de jaar- tekas ter discussie en ken schetste een deel van de l als ’flauwe kul’. Die opvatting le verde hem kritiek op van bur gemeester C.M. van der Lin den en van andere raadsfrac ties. De uit 19 leden bestaande Kerngroep vergaderde vorig plaatselijke en Europese ver- de landelijke de vergaderingen zijn ter in- sten worden volgens penning- gemeentebestuur meester Peter Muis veroor zaakt door een verschil in eenmalige bijdragen en een lager resultaat van de jaar aantal donateurs en de daar- De samenwerking met ande re Waddinxveense organisa ties is prettig. Er zijn vele en werkgroepen inge- goede contacten met groepen bare avonden, de beleidsnoti- van informatie over ontwik- en over activiteiten van andere groepen. Er draaien twee vas- king, te werkgroepen: de werk groep onderwijs en de werk groep publiciteit. Er zijn tij delijke 1 steld voor de financiën, open- tie 1995-1998 en de viering samenwerking met NOVIB is f van het 20-jarig bestaan. Ver der is er een studiegroep mi lieu in samenwerking met NIVON. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 17 ME11995 Pagina 3 diend. Brugweg 54 Terinzagelegging beschikking Noordkade 40 Zuidplaslaan 96 Schaepmanhoeve 41 Graanakker 35 Troelstrahoeve 4 per set (4 stuks) Verder grote sortering hangende en staande tuinplanten. Commissie voor Algemeen Bestuurlijke Zaken op dinsdag 23 mei 1995, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis Op de agenda o.a.: - Vernieuwing bestuurlijke organisatie/toekomst regio. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (1e etage) van het gemeentehuis ter inzage. Zij die beroep instellen kunnen bij een spoedeisend belang overeenkom stig de Algemene wet bestuursrecht een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA ’s-Gravenhage. Voor behandeling van het beroep is griffierecht verschuldigd. Hetzelfde geldt voor een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening. Melding verandering inrichting conform artikel 8.19 Wet milieubeheer, j.o. 519 Inrichtingen en Vergunningenbesluit Abr. Kroesweg 15 Graanakker 37 Henegouwerweg 39 Prinses Beatrixlaan 29 maandag 22 mei dinsdag 23 mei woensdag 24 mei donderdag 25 mei vrijdag 26 mei wordt GEEN grof huisvuil opgehaald; wordt normaal de grijze container opgehaald en tevens het In verband met Pinksterdagen zullen eveneens wijzigingen optreden in het rooster van de huisvuildienst. Deze wijzigingen zullen worden aangegeven in de krant van 31 mei en 7 juni aanstaande. Nadere informatie kan worden verkregen bij de dienst Openbare Werken, telefoonnummer 24500. BOUWPERCEEL Brugweg 141 Zuidplaslaan 64 de Akker 93 De expositie is te bezichtigen op werkdagen van 09.00 -17.00 uur, op donderdagavond van 19.00 - 20.30 uur en op zaterdag van 10.00 -16.00 uur. Extra openbare vergadering van commissie IV op woensdag 17 mei 1995, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis Op de agenda o.a.: - Nota ’’Structuur als middel”. - Eerste beschouwing ’’Bestuurs- en Managementmodel”. Tot en met zaterdag 20 mei a.s. wordt in de raadzaal van het gemeente huis de expositie "Waddinxveen in roerige tijden” gehouden. Verleende bouwvergunningen/ingestemde meldingen AARD VAN HET BOUWPLAN het oprichten van een tuinkasje het oprichten van een tuinhuisje het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak het geheel vernieuwen van een warenhuis het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak. Burgemeester en Wethouders delen mede dat onderstaande melding ver andering inrichting is ontvangen van: - Hoogwerff-Eikelenboom B.V. i.v.m. realisering aparte opslagruimte voor chemicaliën op het bedrijf, gelegen Coenecoop 17. Van de verandering van de inrichting en de werking daarvan, kan redelij kerwijs worden aangenomen dat zij geen of uitsluitend gunstige gevolgen hebben voor de aard en omvang van de nadelige gevolgen voor het milieu, die de inrichting veroorzaakt. Van 22 t/m 27 mei 1995 Rode Kruis Burgemeester en Wethouders delen mede dat op 9 mei 1995, onder voor schriften ter bescherming van het milieu, vergunning ingevolge de Wet milieubeheer is verleend aan: - Veldwijk-van Loon Grafische Bedrijven B.V. voor een drukkerij op het perceel Oranjelaan 9. De beschikking met bijbehorende stukken ligt vanaf 18 mei 1995 gedu rende zes weken voor eenieder ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven in het gemeentehuis alhier, elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek, op de maandag avonden gedurende drie uren (doorkiesnummer 24757, de heer W.P. Kaandorp). Tot 29 juni 1995 kan beroep worden ingesteld bij de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State door: - degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van de beschikking; - de betrokken adviseurs; - degenen die bedenkingen hebben tegen de wijzigingen die bij het nemen van de beschikking ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aange bracht; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van de beschik king. Het beroepschrift moet in tweevoud worden ingediend bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019,2500 ÉA ’s-Gravenhage. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld. wordt de grijze container normaal opgehaald; wordt de grijze container normaal opgehaald; wordt de grijze container en plastic zakken van de hoogbouw normaal opgehaald; Burgemeester en Wethouders stellen het zeer op prijs als u gebruik maakt van deze gelegenheid om gedachten uit te wisselen en suggesties te doen. Spaar drinkwater op de volgende manieren: - sproei de tuin niet met een automatische sproeier maar met een gieter, gevuld met water uit de regenton. Niet te vaak sproeien (liever eens per week een kwartier dan iedere dag enkele minuten), want anders hoeven de planten en het gras geen moeite meer te doen om aan water te komen en dan ontwikkelen ze geen echt diepgaand wortelstelsel waar door ze ook weer sneller water nodig hebben; - geef 3e tuin pas na zonsondergang water, dan verdampt het water min der snel en kan het ook de bladeren niet ’verbranden’; (als u overdag het gras maait, laat het maalsel dan liggen tot 's avonds want dan droogt het gazon niet uit); - kamerplanten kunt u het beste begieten met restjes gekookte en afge koeld water (bijv, uit de fluitketel) die u opspaart in een gieter; dat spaart water en de planten groeien er nog beter door ook. Volgende week: milieuvriendelijk bestrijden van ongedierte en onkruid. Het register van verleende bouwvergunningen en meldingen waarmee is ingestemd ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. In verband met HEMELVAARTSDAG 25 ME11995 zullen de volgende wij zigingen plaatsvinden in het rooster van de huisvuilophaaldienst: In de WEEK VAN 22 T/M 26 ME11995 wordt het huisvuil GRIJZE CON TAINER) als volgt opgehaald: WIJKBEZOEK 30 ME11995 Burgemeester en Wethouders brengen dinsdag 30 mei a.s. een bezoek aan de wijken Groenswaard en Waddinxveen-West. Tussen 13.00 en 14.00 uur legt het college huiskamerbezoeken af. Mensen die graag thuis met de burgemeester of een wethouder over een bepaald onderwerp van gedachten willen wisselen, kunnen dat doorgeven aan de sectie Bestuurs zaken van de gemeente Waddinxveen. Het college stelt het op prijs als er bij dat huisbezoek meerdere mensen uit de wijk aanwezig zijn. Tijdens een rondgang door de wijk zullen Burgemeester en Wethouders verschillende lokaties in de wijk bezoeken. Bewoners die ideeën hebben voor bepaalde lokaties kunnen dit ook doorgeven aan de gemeente, ’s Avonds is er, tus sen 18.30 en 21.00 uur, een inloopspreekuur in het Anne Frank-Centrum aan het Jan van Bijnenpad 1Naast het voltallig college zijn ook contact- medewerkers van de politie en ondersteunende ambtenaren aanwezig. Indien gewenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een bedenking indient, niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schrif telijk, tegelijkertijd met de bedenkingen, worden ingediend. Desgevraagd bestaat gedurende voornoemde termijn voor eenieder gele genheid tot een gedachtenwisseling over het ontwerp van een beschik king en het mondeling inbrengen van bedenkingen daartegen (doorkies nummer 24757, de heer W.P. Kaandorp). Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bedenkingen hebben ingé bracht tegen het ontwerp van een beschikking kunnen later beroep instel len bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bedenkingen in te brengen, danwel de besluitvorming straks afwijkt van het voornemen. AARD VAN HET BOUWPLAN het oprichten van een berging het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een brandweerkazerne met kantoorruimte het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een garage annex berging in een kantoorruimte annex berging het gedeeltelijk veranderen van een woning het plaatsen van een dakkapel op het voorgevel dakvlak en een dakkapel op achtergeveldakvlak het oprichten van een houtopslagruimte. Genoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur voor een ieder ter inzage ligt bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw. Opname in deze publikatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. Volgens de gemeentelijke afvalstoffenverordening mag het huisvuil uitslui tend op de ophaaldag aan de Reinigingsdienst worden aangeboden. U wordt derhalve dringend verzocht de minicontainer, op de daarvoor aan gewezen dag op de straat aan te bieden, omdat er anders veel zwerfvuil zal ontstaan in de gemeente. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. T erinzagelegging ontwerp-beschikkingen Burgemeester en Wethouders delen mede dat vanaf 18 mei 1995 de ont werp-beschikkingen ter inzage liggen inzake de aanvragen van: - de heer O.O. Spruijt om vergunning ingevolge de Wet milieubeheer tot het oprichten en in werking hebben van een akkerbouwbedrijf op het perceel Noordeinde 2; - de directie van Bram Vrolijk B.V. om vergunning ingevolge de Wet milieubeheer tot het oprichten en in werking hebben van een transport bedrijf op het perceel Onderweg 22. Suggesties kunnen worden doorgegeven aan de sectie Bestuurszaken vóór 23 mei a.s. tussen 09.00 en 15.00 uur, telefoon 24620. Het gemeentebestuur van Waddinxveen wenst het Weekblad voor Wad dinxveen veel geluk met zijn 50-jarig bestaan. Onder moeilijke omstandig heden is het Weekblad voor Waddinxveen op 19 mei 1945 van start gegaan. Een halve eeuw heeft de krant reeds bericht over en aan de inwo ners van Waddinxveen. Waarvoor onze waardering. (Oranjewijk en Vondelwijk) van donderdag 25 mei; De gemeentewerf aan de Noordkade 48 is op 25 mei gesloten. Op deze dag zijn er dus geen mogelijkheden om huisvuil of grof huisvuil te bren gen. De ontwerp-beschikkingen, de aanvragen en andere terzake zijnde stuk ken liggen vanaf 18 mei tot 15 juni 1995 ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven in het gemeente huis alhier, elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek, op de maandagavonden gedurende drie uren (doorkiesnummer 24757, de heer W.P. Kaandorp). Ook na afloop van vorengenoemde periode kan nog inzage worden verkregen en wel tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteid tegen de beschikking op de aanvraag. Schriftelijke bedenkingen tegen de aanvragen en de ontwerp-beschikkin gen kunnen door eenieder tot 15 juni 1995 bij hun college worden inge- Houdt u van tuinieren, maar wilt u het milieu niet teveel belasten? Deze week en volgende week geeft Max Milieu tips over een paar simpele zaken waarmee u rekening kunt houden: Gebruik zelfgemaakte compost in plaats van kunstmatige grondverbete- raar. Maak een composthoop in een hoek van de tuin, of koop bij de gemeente voor ƒ50,00 een compostvat (tel. 24505). Zelf compost maken is heel eenvoudig; meer informatie kunt u krijgen bij de gemeente, tel. 24758 of 24728. Grote sortering perkgoed o.a. Lobelia, Afrikaantjes, Vlijtige Liesjes, IJsplantjes, Verbena enz. enz. Een hele bak voor maar De melding met bijbehorende stukken ligt vanaf 18 mei 1995 gedurende vier weken voor eenieder ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw in het gemeentehuis tijdens werkdagen vanaf 08.30 tot 12.30 uur. Desgevraagd kunnen de stukken tenminste gedurende drie aaneengesloten uren per week buiten de werkuren worden ingezien (doorkiesnummer 24757, de heer W.P. Kaandorp). Binnengekomen bouwaanvragen/ingediende meldingen Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet maken Burge meester en Wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: BOUWPERCEEL Molenring 137 Noordkade 48 Stek Geraniums hang en staand 5 voor 10.00 Dorpstraat 36, Reeuwijk-Dorp Op het parkeerterrein van Willem Groenwoudt-Supermarkt OPENINGSTIJDEN 24642 Het hete gemeentehuis elke werköag van 08 30 tot 12-30 uur 24680 Sectie Burgerzaken bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 24500 19.00 tot 20.30 uur. 24760 In 06 n1'Ó<!a9Ureri kunt U 3lleen lefeCht W afspraak* 12570 SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen na afspraak vla de secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. TELEFOONNUMMERS Gemeentehuis telefax Gemeentewerf Centraal Meldpunt Zorg Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Gouwebad "DeSniep"(informatie) U' Overige belangrijke telefoonnummers zie pagina 5 gemeentegids OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 3