Inwoners gemeente overwegend protestants-christelijk georiënteerd Ondanks minder snelle groei dynamische toekomst LjAARgi Pagina 33 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 17 ME11995 JUBILEUMBIJLAGE Waddinxveen Met de aanleg van het bedrijvenpark Coenecoop werd in 1984 begonnen. Een vervolg daarop is Coenecoop 2. Aan Coenecoop 3 wordt gewerkt. (Foto: Sjaak Noteboom). profiteert. Bijna eender van de arbeidsplaatsen wordt door werkforensen, voornamelijk af komstig uit Gouda en Boskoop, bezet. Elk jaar varen er 30.000 vaartuigen door de Gouwe. In de laatste jaren valt een dui delijke afname van de werke loosheid te bespeuren. Voor de uitbreiding van de plaatselijke werkgelegenheid is de ontwik keling van het bedrijfsterrein Coenecoop erg belangrijk. In 1984 is begonnen met de realisering van dit bedrijven park Coenecoop, gelegen in het zuid-westelijk deel van de ge meente Waddinxveen. Van dit terrein zijn nog maar een paar snippers beschikbaar. Momenteel wordt gewerkt aan de ontwikkeling van een nieuw bedrijfsterrein - Coenecoop II - van circa 16 hectare (netto). De eerste kavels van Coenecoop II zijn reeds verkocht. Waddinxveen ligt centraal in de Randstad, tussen de vier grote steden van ons land. De afstand tot Rotterdam be draagt maar 25 kilometer. Den Maar ook in eigen woonplaats zijn er tal van activiteiten op dit gebied: kamermuziekcon certen en exposities in de raad zaal van het gemeentehuis, jaarlijkse uitvoeringen van de Rijnlandse Orkestvereniging (Ontmoetingskerk), en plaatse lijke zangkoren, concerten van de muziekkorpsen Rewa, Cor- mula’s en Concordia, toneeluit voeringen van Toi-Toi en Mas kerade, kindertheatervoorstel lingen, muzikale evenementen, diverse activiteiten in het ka der van het jeugd- en jongeren- jerincklaan en de spoorwego vergang in de Zuidelijke Dwarsweg wordt inmiddels volop gebruikt. Hierdoor is be drijvenpark Coenecoop nog beter bereikbaar geworden. In 1934 werd de spoorlijn Gou- da-Alphen aan den Rijn in ge bruik genomen met een halte in Waddinxveen. Deze NS-lijn loopt als een ruggegraat door de woonwijken. Voor 85% van Ontwikkeling Ondanks de minder snelle groei op dit moment kan ge zegd worden dat Waddinxveen een dynamische toekomst tege moet gaat. Deze zal geken merkt zijn - binnen hoofdzake lijk financiële beperkingen - door een verdere verbetering en uitbouw van het woon- en werkklimaat. Dit kan gereali seerd worden door het verder opvijzelen van het voorzie- ningsniveau en door het cre- eren van werkgelegenheid. Van de bevolkingsontwikkeling wordt in de komende jaren een geleidelijke groei verwacht. De reden van deze bevolkingsgroei is met name gelegen in de wo ningbouw in de wijk Zuidplas. (Vervolg van pagina 29) WADDINXVEEN Waddinxveen is van oudsher een gemeen te met een overwegend protestants-christelijk georiënteerde be volking, waarin vooral de Gerefor meerde Bondsrichting binnen de Nederlands Hervormde Kerk sterk is vertegenwoordigd. De vesti- gingsaanwas in de jaren zestig had tot gevolg dat de samenstel ling van de bevolking meer nivel leerde naar het provinciale gemid delde. Van de Waddinxveense be volking is 46% protestants-christe lijk, 21% rooms-katholiek, behoort 10% tot de overige kerkgenootschappen en verenigingen met een godsdienstig doel en heeft 23% geen kerkelijke gezindte. Voor een avond-uit in de omliggende steden, om te genieten van culturele manifestaties op hoog niveau of zomaar een film, ligt Waddinxveen uitermate gunstig. werk en jonge rensociëteiten. Verscheidene verenigingen en clubs bieden de mogelijkheid om ook actief deel te nemen aan cultu rele- en ontspan ningsmogelijkhe den in het kader van het vor- mings- en ont wikkelingswerk voor volwasse nen, hobbyclubs en dergelijke. De Openbare Biblio theek heeft 51.000 boeken en een snel uitbreidend cd- en vi deobandenbestand. Daarnaast biedt Waddinxveen op het gebied van de sportbeoe fening een ruim scala aan mo gelijkheden. Voor de diverse de station ‘Waddinxveen Noord1 binnen 600 meter van de voordeur. De busonderne ming Zuid-West-Nederland zorgt voor vier busdiensten door het centrum van Wad dinxveen, richting Rotterdam, Zoetermeer, Leiden, Gouda en Den Haag (sneldienst). De Gouwe, een belangrijke wa- terwegverbinding, zorgt voor een drukke scheepsvaart. On geveer 30.000 vaartuigen pas seren per jaar de Waddinx veense hefbrug op weg naar de Hollandsche IJssel (Rotter dam) of naar het merengebied van Midden-Nederland en Am sterdam. Meer dan de helft daarvan behoort tot de recrea- tievaart. Ook vanuit de lucht is Wad dinxveen snel en comfortabel bereikbaar. Schiphol ligt op 37 kilometer afstand. Zestienho- ven is slechts 25 kilometer van Waddinxveen verwijderd. soorten van sportbeoefening zijn van gemeentewege veel ac- comodaties ingericht. Voor de buitensport zijn dit: 1 atletiek baan, 1 openlucht zwembad, 2 hockeyvelden inclusief, 1 kunstzandstofhockeyveld, 8 voetbalvelden, 3 oefenvelden en 2 korfbalvelden. Voor de binnensport kunnen de volgende accommodaties ge noemd worden: 1 sporthal, 2 sportzalen en 4 gymnastieklo kalen, 1 manege (binnen en buitenterrein), 6 binnen schiet banen, 1 tennishal (met 3 bin nenbanen), 22 buiten tennisba nen en 1 jeu de boulescomplex. Waddinxveense bedrijven en in stellingen bieden aan ruim 7.000 personen werk. Ruim eender is werkzaam in de industrie. Na Gouda en Woer den biedt Wad dinxveen de grootste werkge legenheid in Midden-Holland. Het is niet uitsluitend de eigen beroepsbevolking die hiervan Haag, Utrecht en Amsterdam liggen respektievelijk 27, 40 en 50 kilometer van Waddinxveen verwijderd. De bereikbaarheid is optimaal. Waddinxveen ligt direct aan de autosnelwegen A12 (Utrecht- Den Haag) en A20 (Rotterdam- Gouda). De ingebruikname van het binnen de gemeente gele gen Gouwe-aquaduct op 6 okto ber 1981 betekende een aan zienlijke verbetering in de be- de bevolking ligt het spoorweg langrijkste oost-westverbin- station ‘Waddinxveen' of het in ding in Nederland, de A12, de zeventiger jaren opengestel- waarvan ook Waddinxveen profiteert. De Coenecoopbrug over de Gouwe in de oude rijksweg A12 garandeert een goede bereik baarheid van het lokale be drijfsleven. Op 19 mei 1992 is de aanleg van de Zuidelijke Rondweg gestart. Deze nieuwe ontsluitingsweg tussen de Bei- I F' ■WW j 50 4.

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 59