Nieuwe hoofdstructuur organisatie gemeente Kwij tscheldingsbeleid Waddinxveen verruimd Sportief een hele zomer lang Onroerende zaakbelastingen zorgen voor verschuivingen Gemeente helpt bij aanpak rupsenvraat Voor OZB en voor de afvalstoffenheffing Pastores en hulpverleners praten over samenwerking Armband verloren Dufs mode aandenö/p Van oppervlaktemaatstaf naar maatstaf economische waarde Burgemeester’ woonwagenbewoners begraven Invoering - na raadsakkoord - per 1 januari 1996 Rotaryloop is geslaagd Fiets gestolen ’Groene’ leden waterschappen Rob van Oord fietst mee naar Parijs Centraal Meldpunt Zorg is gesloten Stichting Program komt met plannen voor jeugdbeleid in Waddinxveen PAGINA 13 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - DINSDAG 23 MEI 1995 Begrafenisondernemers verlaten de St. Victorkerk aan de Zuidkade met het lichaam van Piet van Est. minder beurd. oppervlaktemaat- I ■1 (Foto: Joop Dorst). in Waddinxveen zal worden verruimd. In het gemeentehuis wordt verwacht dat nu wel eens dubbel zoveel mensen dan de 800 van nu hiervan gebruik zullen kunnen maken. Met van de hoofdstructuur houdt in dat er twee naar de inwo ners toe gerichte sectoren ko men, te weten een sector voor WADDINXVEEN - Volgens de politie in Waddinxveen is in de Passage is een gouden bedelarmband verloren met zes bedels waarvan één met inscriptie Desi. Uit de uitslagen van ne gen van de veertien wa terschappen valt op tye maken dat van de 29 ’groenen’ die daar kandi- aat stonden er 22 zijn ge kozen. De verwachting is dat ook bij de overige vijf wa terschappen groene kan didaten vastgesteld voor de bereke ning van de verschuldigde on roerende zaakbelastingen. In de tweede helft van vorig van een extern taxatiebureau naar de situatie op 1 januari 1994 voor alle onroerende zaken in de gemeente de economische waarde bepaald. Onder eco nomische waarde wordt de onroe rende zaak bij vrije verkoop zou kunnen opleveren. Aan de gemeenteraad zal in de vergadering van woens dagavond 31 mei worden voorgesteld de tarieven voor 1995 vast te stellen op ƒ6,15 voor de gebruiker en ƒ7,65 voor de eigenaar per ƒ5.000,- economische waarde. De ta in Waddinxveen kan zoals be kend kwijtschelding worden aangevraagd voor de onroe rende zaakbelastingen (OZB) en voor de afvalstoffenhef fing. Het college van Burge meester en Wethouders heeft de gemeenteraad gevraagd in zijn vergadering van woens dagavond 31 mei een besluit over het voorstel om gebruik te maken van de mogelijk- - voor de leidinggevenden wordt integraal management WADDINXVEEN - Ieder jaar komen bij de gemeente Wad dinxveen in de voorzomer veel klachten binnen over rupsen vraat in heesters en bomen. Veel takken worden overdekt met spinseldraden en ook worden ze in korte tijd kaalgevre- de informatiefolder ’kwijt schelding gemeentelijke be lastingen’ beschikbaar waar in alle nieuwe informatie RIJNWOUDE - De derde Ro taryloop, die zondag 14 mei werd gehouden, is ondanks Moederdag met 150 deelne mers geslaagd te noemen. Mede door inbreng van een sponsor en spontane giften, voor en tijdens de inschrij ving, is er voor diverse projec ten ƒ6.000,- beschikbaar. Er was wederom sprake van een prettige en goede samenwer king tussen de organisatie Polderloop en de Rotary-club Rijnwoude. Om te beginnen worden bij het invoeren van de nieuwe hoofdstructuur alle diensten van de huidige sectie burger zaken ondergebracht bij deze publieksbalie. Ook de pu blieksvoorlichting wordt een belangrijke taak voor de me- dewerk(st)ers van de nieuwe publieksbalie. lijk sponsorgeld bijeen te krij gen voor de Daniël den Hoed kliniek. Iedereen kan met een bijdrage van 5,- per kilome ter sponsor worden. Voor in lichtingen kan men Rob van Oord bellen, telefoon 01828- 17089. de kwijtscheldingsregeling was tot nu toe 40.000 gulden ge moeid. (be drij fsgebouwen zal gaan betalen. Nadrukkelijk moet hierbij worden vermeld dat in indivi duele gevallen (soms aanmer kelijke) afwijkingen kunnen voorkomen zowel in positieve als negatieve zin. Eén van de oorzaken voor deze belasting- drukverschuiving is dat het voormalige oppervlaktestel- sel slechts op benaderende Voor meer informatie en tips kunnen bewoners die over last ondervinden van rupsen terecht bij de medewerkers van de sectie Plantsoenen van de gemeente. Zij voorzien de Waddinxveense inwoners van een vakkundig en milieu vriendelijk advies. voor kwijtschelding in aan merking komen. De folder is dan verkrijgbaar in het gemeentehuis. Ook voor vragen kan men langs komen op werkdagen tussen 8.30 en 12.30 uur. Het tele foonnummer is 01828-24650 of01828-24651. Aanvragers van kwijtschel ding dienen er in elk geval re kening mee te houden dat de aanvraag moet zijn ingediend binnen drie maanden na de dagtekening van het aanslag biljet (voor de OZB) respectie- ‘Richting' opgenomen ken- velijk van de afrekennota van het Energiebedrijf Midden- Holland NV (voor de afval stoffenheffing). de planten te spuiten. De rup sen zullen nauwelijks weer in de planten kunnen klimmen en gaan dood. Er zijn chemische middelen in de handel tegen rupsen. Gebruik deze alleen in uiter ste noodzaak, en dan nog al leen de milieu-vriendelijke middelen. De meeste vergif ten doen meer kwaad dan goed. Op korte termijn is de overlast voorbij, maar zijn, met de rupsen, ook hun na tuurlijke vijanden vernietigd. De plaag zal bij chemische be strijding dan ook sneller en meer massaal terugkeren. Daarnaast zijn wellicht ook rupsen van andere, niet scha delijke vlinders bestreden. Atalanta’s, dagpauwoog-vlin- ders, citroenvlinders, kool witjes, er komen gelukkig veel soorten vlinders voor in het Gouwedorp. Uit het onderzoek is het ge meentebestuur gebleken, dat de nieuwe methode voor de bepaling van de economische waarde ten opzichte van 1994 verschuivingen in belasting- derlinge waardeverhouding druk te weeg zal brengen. In het algemeen zal de groep wo ningen ten opzichte van 1994 meer verschuldigd zijn, ter wijl de groep niet-woningen we hoofdstructuur dan zal de ze met ingang van 1 januari 1996 worden ingevoerd. De belangrijkste punten in de nieuwe organisatie zijn: - er wordt een helder onder scheid aangebracht tussen taken ten behoeve van de in woners en ondersteunende taken ten behoeve van de or- Pater Jornaweg. Piet van Est, die 17jaar met zijn woonwa- gewn in Waddinxveen heeft gestaan, fungeerde als woordvoerder van de lokale woonwagenbewoners en ad viseerde ook de minister van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur over de nieuwe woonwagenwet. Hij kwam WADDINXVEEN - In Wad dinxveen werden de volgende fietsen gestolen. Vanaf de periode 1 januari 1990 (laat- Sniepweg verdween een witte Giant Chinook herenfiets met velgremmen en versnel- (peildatum ling, vanaf de Thorbeckehoe- ve een geel-paarse Raleigh ATB herenfiets, vanaf het evenemententerrein aan de Dreef een gewone groene Trimmer damesfiets, vanaf de Stationsstraat een zwarte Medley opoefiets, vanaf Lijs terbesstraat een bruine Uni on herenfiets met trommel- remmen en versnelling, van af de Oranjelaan een grijze Raleigh damesfiets met trom- melremmen en versnelling en vanaf de Willem de Rijkelaan een bruine Batavus dames fiets met velgremmen en ver snelling. structuur wordt, als de raads leden akkoord gaan, per 1 ja- ganisatie en het bestuur; zelf kunnen narekenen of zij nuari 1996 ingevoerd. Door de gemeenteraad van Waddinxveen is op 6 juli 1994 naar aanleiding van het eer der uitgebrachte rapport 'Richting' het groene licht ge geven voor een veranderpro- ces dat moet leiden tot een doelmatig werkende, flexibe le en klantgerichte gemeente lijke organisatie. De door Burgemeester en vorige week maandagmorgen plotseling om het leven toen hij tijdens schilderwerk- zaamheden in Capelle aan den IJssel van een ladder viel, incoma raakte en later op de dag in het Rotterdamse Dijkzigtziekenhuis overleed. Hij is in Dordrecht ter aarde besteld. WADDINXVEEN - Donder dag 25 mei (Hemelvaartdag) en vrijdag 26 mei is het Cen traal Meldpunt Zorg aan de Prins Bernhardlaan 9 in Waddinxveen gesloten. Voor dringende zaken kan men contact opnemen met de tele fonische zorglijn van De Vier- stroom in Gouda (tel. 01820- 94500). Onder het thema ’Pastor en hulpverlener; twee weten meer dan één’ spraken de aanwezigen met elkaar over de inhoud van hun werk zaamheden en de mogelijkhe den om elkaar te adviseren. De studiemiddag was een ini tiatief van de projectgroep ’Levensbeschouwing en hulp verlening’, die is samenge steld uit afgevaardigden van de RIAGG Midden-Holland, en van het Provinciaal Be raad van Kerken Zuid-Hol land. Voorafgaand aan deze studie bijeenkomst had de project groep ’Levensbeschouwing en hulpverlening’ onder beide beroepsgroepen een enquête gehouden. Daarin werd ge vraagd tegen welke knelpun ten men in het werk aanloopt en in hoeverre daarbij de hulp van de andere beroeps groep gewenst is. Uit de enquête bleek dat meer dan de helft van de hulpverleners van de RIAGG te maken heeft met religieuze gevoelens van cliënten waar men moeilijk mee om kan gaan. Tegelijkertijd komen bijna alle pastores met ernsti ge psychische problemen van gemeenteleden of parochia nen in aanraking die het con tact bemoeilijken. Verder bleek uit de antwoor den dat er aan beide zijden belangstelling bestaat om meer contact te krijgen met de andere beroepsgroep en van elkaar te leren. Er was dus alle aanleiding voor de projectgroep deze studiebij eenkomst te houden in het Hervormd Centrum ’het An ker’te Gouda. hondenbelasting is niet ge bonden aan genoemde rijks- normen. Binnenkort is bij de gemeente en publiekszaken. Daarnaast komt er een on dersteunende eenheid, de zo genaamde facilitaire eenheid, en een staf voor bestuur en over deze onderwerpen is op- organisatie. De nieuwe hoofd genomen en aan de hand waarvan belastingplichtigen Drs. H.J. Bodisco Massink, hervormd predikant en psy- cho-analyticus, hield een boeiende inleiding met prak tische aanwijzingen voor het vervolgtraject. Daarna gin gen de aanwezigen in werk groepen uiteen om naar aan leiding van een denkbeeldige praktijksituatie met elkaar van gedachten te wisselen. Conclusies van de studiemid dag zijn onder andere dat het goed is om met elkaar kennis te maken en te weten dat men elkaar om advies kan vragen. Zowel door RIAGG-hulpver- leners als door pastores is uit gesproken dat men behoefte heeft aan een vervolg op deze bijeenkomat. Deze zomer worden de resultaten van bei de enquêtes gezamelijk gepu bliceerd. Dit regionale initiatief staat overigens niet op zichzelf. Steeds meer RIAGG’s in Ne derland bouwen samenwer king met pastores op. On langs verschenen de resulta ten van een onderzoek onder ex-cliënten van twee RI AGG’s, waaruit bleek dat bij na de helft van hen het be langrijk vindt dat bij de hulp verlening ook wordt ingegaan op hun geloof. Voor meer informatie kan contact worden opgenomen met mevrouw J. van der Her berg, voorzitter van de pro jectgroep en werkzaam bij de RIAGG Midden-Holland, te lefoon 01820-16442 of me vrouw A.Tom, secretaris van de projectgroep en werkzaam bij het Diakonaal-Maat- schappelijk Aktiveringscen- trum (DMA) Zuid-Holland, telefoon 070-3453200. uur gelopen en duurt dus ruim 40 uur. Hoewel het uitlopen en fiet- de voorschriften de opper sen van deze tocht al een hele vlakte vastgesteld, die ver- prestatie op zich is, gaat het volgens werd vermenigvul- natuurlijk om zo veel moge- - digd met factoren voor lig- 1”’-ui.- ging, kwaliteit en soort ge bruik. Via deze methode werd op benaderende wijze de on- GOUDA/WADDINXVEEN - In Gouda hebben zo’n 60 hulp verleners van de RIAGG Midden-Holland en pastores uit de Goudse streek meegedaan aan een gezamelijke studiemid dag. Deze was bedoeld om de samenwerking tussen beide WADDINXVEEN - De nieuwe onroerende zaakbelastingen, die in de plaats komt van de onroerend goedbelasting, zorgt voor verschuivingen in de belastingdruk omdat de opper- vlaktemaatstaf is gewijzigd in de maatstaf economische waarde. Met ingang van dit jaar geldt jaar en in eerste helft van dit in Waddinxveen de nieuwe jaaer is door middel maatstaf economische waar de voor het berekenen van de onroerende zaakbelastingen. Door wijzing van de wet is de tot dan in het Gouwedorp ge- hanterde maatstaf opper vlakte voor de. berekening prijs verstaan die de van de verschuldigde onroe rende zaakbelastingen ver vallen. De belasting kan al leen nog geheven worden op basis van de economische waarde van een onroerende zaak. In de afgelopen jaren zijn de onroerende zaakbelastingen in de gemeente Waddinxveen geheven op basis van de zoge- rieven zijn zodanig gekozen naamde oppervlaktemaat- dat de totale opbrengst voor 1995 2,1% (inflatiecorrectie) WADDINXVEEN - Vorige week vrijdagmorgen is in de rooms-katholieke St. Victor kerk (Zuidkade) een eucha ristieviering gehouden rond het ontzielde lichaam van Piet van Est, de ’burgemees ter’ - zoals pastor Tom Bui tendijk hem noemde - van het woonwagencentrum aan de merken voor de nieuwe orga nisatie, aan het werk gegaan. Begin april heeft deze stuur groep een advies uitgebracht over de mogelijke nieuwe hoofdstructuur van de ge meentelijke organisatie. Burgemeester en Wethouders hebben dit advies van de stuurgroep voorlopig overge- beroepsgroepen te verbeteren, nomen. Alle medewerk(st)ers van de gemeente hebben daarna kunnen reageren op de ideeën van Burgemeester en Wethouders over de nieu we organisatiestructuur. De nieuwe structuur is uitge breid in de organisatie be sproken. In een vrij korte tijd werden er 21 inspraakreac- ties ingediend. De stuurgroep heeft op grond van deze reac ties een aantal wijzigingen aangebracht in de eerst geko zen hoofdstructuur. Vervolgens heeft de stuur groep aan Burgemeester en Wethouders voorgesteld een definitieve keuze te maken voor de hoofdstructuur en de raad voor te stellen deze vast wijze de onderlinge waarde- te stellen. Dit is op 16 mei ge verschillen van de onroeren de zaken weergeeft, terwijl bij de maatstaf ecnomische waarde een veel nauwkeuri ger waardebepaling plaats vindt. Voorts speelt de waardestij ging van de woningen in de F""'’ ste herziening factorentabel oppervlaktemaatstaf) tot 1 januari 1994 nieuwe taxatie) een belang rijke rol. Daarentegen heeft zich bij de groep niet-wonin gen in genoemde periode niet of nauwelijks een waardestij ging voorgedaan. Bij het aanslagbiljet onroe rende zaakbelastingen 1995 zal nog een uitvoerige toelich ting worden verstrekt. Ten slotte wordt nog vermeld dat de gemeente verplicht is de waardegegevens te verstrek ken aan de Rijksbelasting- dienst en de waterschappen ten behoeve van hun belas tingheffing. - de taken voor de organisatie als geheel en voor het bestuur worden ondergebracht in de stellen. Dit voorstel zal in de gemeenteraadsvergadering staf bestuur en organisatie; van woensdagavond 31 mei aan de orde komen. De belangrijkste verandering De gemeenteraad zal op ingevoerd. Dat wil zeggen dat ten door rupsen. Er zijn rupsen van verschillende vlinder soorten verantwoordelijk voor deze overlast. Zijn de rupsen bijna geheel zwart, dan zijn het de zoge naamde plakkers. Zijn de rupsen gestippeld, dan heb ben we te maken met de stip- pelmot. De rupsen van de stippelmot komen voorname lijk voor op de kardinaals- muts, maar ook fruitbomen kunnen door hen aangevre ten worden. De rupsen van de plakker komen op meer hees ter- en boomsoorten voor; zij zijn minder kieskeurig waar het de voedselplant betreft. Beide rupsensoorten geven overlast. Allereerst zien de aangevreten planten er deso laat uit: vaak is bijna alle blad weggevreten. Verder is het onplezierig in aanraking te komen met het spinsel. Als een rups tegen de huid dood gedrukt wordt, krijgt men een rode jeukende uitslag, die overigens onschadelijk, maar wel vervelend is. Veel mensen zijn bang dat de vraat blijvend nadelig zal zijn voor de planten. Dit valt in de praktijk erg mee. Zodra de grote voorjaars-generatie rupsen zijn verpopt, zullen de planten zich herstellen, nieuw blad vormen en hun natuurlijke pracht terugkrij gen. Er kan wel een andere vorm van schade optreden: omdat ook de bloemen worden aan gevreten, zullen fruitbomen die worden bezocht door de rupsen onvoldoende zaad vor men en nauwelijks vruchten dragen. Dit is vooral een pro bleem voor fruitkwekers. In het beginstadium is het mogelijk de rupsen-’nesten’ wordt voor de derde maal uit de planten te snoeien. Dit is veruit de beste wijze van bestrijding. Verder is het vaak mogelijk de rupsen met een krachtige waterstraal uit WADDINXVEEN - Waddinx- vener Rob van Oord, wiskun deleraar aan de samenwer kingsschool voor HAVO- Atheneum (Sniepweg), fietst als begeleider mee met de Rotterdamse RoParun naar Parijs. Het atletiekevenement RoPa run - georganiseerd om geld bijeen te krijgen voor de Daniël den Hoedkliniek in Rotterdam, waarin kankerpatiënten wor den behandeld. Ruim zestig ploegen estafettelopers doen mee aan deze monstertocht van Rotterdam naar Parijs. Het bijzondere van de ploeg waar Rob van Oord als bege leider meegaat is dat er geen auto’s worden ingezet. De ge hele verzorging en begelei ding wordt met de fiets ge daan. De ploeg is ingedeeld in twee groepen van vier lopers met zo’n acht begeleiders op de fiets. Na elke etappe van 5 kilome ter springt de loper achterop de tandem om zo weer ‘op adem' te komen. Na 100 kilo meter wordt de ene groep af gelost door de andere en stapt op de trein om elkaar 100 ki lometer verder weer te kun nen aflossen. Het is een hele organisatie om lopers en fietsers op el kaar afgestemd te krijgen. De initiatiefnemers van deze ploeg hebben de stichting ’Zonder Auto Kan Het Ook’ in het leven geroepen. Behalve op gewone fietsen wordt er ook op ligfietsen gereden. Zelfs gaan er een aantal lig fietstandems mee. Wielaard-voor-de-fiets (Dorp straat) heeft voor de Wad dinxveense docent Rob van Oord een fiets ter beschik king gesteld die aan alle eisen voor deze tocht voldoet. De to tale tocht van 530 kilometer wordt met een gemiddelde snelheid van 13 kilometer per staf. Hierbij werd voor elke onroerende zaak (woning, be- hoger is dan de opbrengst drijfsgebouw) volgens bepaal- voor 1994. de voorschriften de vlakte vastgesteld, die WADDINXVEEN - Het gemeentelijk kwijtscheldingsbeleid neer zy een beperkt inkomen t._ T-.x x-i hebben en niet aan de beta lingsverplichting kunnen vol doen. Of zij in aanmerking komen voor gehele of gedeel telijke kwijtschelding hangt af van hun financiële situatie. Gemeenten zijn op het gebied van kwijtschelding van belas tingen gebonden aan regels (normen) die van rijkswege zijn opgelegd. Het kabinet heeft onlangs besloten ge meenten de mogelijkheid te bieden om vanaf het belas tingjaar 1995 een ruimer kwijtscheldingsbeleid te voe ren. Deze verruiming is mo gelijk nadat een wijziging in de Gemeentewet is aange bracht. Naar verwachting gaat de Tweede Kamer deze zomer akkoord met deze wetswijziging. Het college van Burgemees ter en Wethouders van Wad dinxveen doet de gemeente raad een voorstel om vooruit lopend op de wetswijziging te besluiten volledig gebruik te maken van de verruiming van het kwijtscheldingsbe leid. De desbetreffende ge meentelijke raadscommissie heeft over dit voorstel al posi tief geadviseerd. Naar ver wachting kunnen door deze verruiming meer belasting plichtigen voor de kwijtschel dingsregeling in aanmerking komen. Naast de kwijtscheldingsre geling van de OZB en de af valstoffenheffing kent de ge meente Waddinxveen ook een aparte regeling voor de hon- ^1.1 1 _J 1 A zins)inkomen niet méér be draagt dan het normbedrag van de Algemene Bijstands wet. Deze regeling is overigens van de hoofdstructuur houdt woensdag 31 mei het voorstel uitsluitend van toepassing in in dat er twee naar de inwo- over de hoofdstructuur van die gevallen waarin sprake is ners toe gerichte sectoren ko- de gemeentelijke organisatie delijk zijn van het houden van slechts men, te weten een sector voor, behandelen. Als de gemeen- één hond. De regeling voor de ruimtelijke ordening, open- teraad ’ja’ zegt tegen de nieu- hondenbelasting is niet ge- bare werken en milieu en een sector voor welzijn, educatie, sociale zaken en arbeid, sport WADDINXVEEN - Het college van Burgemeester en Wet- houders gaat de gemeenteraad voorstellen een nieuwe denbelasting ingeval het (ge- hoofdstructuur voor de gemeentelijke organisatie vast te ipen groene kan hun opwachting kunnen maken. In totaal steunden de natuur- en milieu-organisaties 46 kandidaten. De Zuid- en Noordhollan- ders kozen massaal voor de natuur in de tot nu toe door agrariërs gedomi neerde waterschapsbe sturen. In veel gevallen kregen de groene kandidaten veruit de meeste stem men. Nieuw was de schriftelijke wijze van verkiezingen in zeven van de veertien water schappen. De verwachting dat dit zou leiden tot hogere op komstpercentages is in derdaad uitgekomen. De verkiezingsopkomst voor de categorie gebouwd was zo’n 26 procent, te gen 12 procent bij de stembusverkiezingen van de overige water schappen. De groene organisaties vinden gezien de goede opkomst dat over vier jaar bij alle waterschap pen schriftelijke verkie zingen moeten worden gehouden. Daarbij pleiten zij voor meer informatie over de kandidaten bij het stem biljet, zodat de kiezer weet waar de kandidaten voor staan. WADDINXVEEN - Het ge meentebestuur van Wad dinxveen wil het Gouwe dorp aantrekkelijker ma ken voor jongeren. Hier voor heeft zij de hulp van Stichting Program, een in stelling voor jeugdbeleid en samenlevingsopbouw, ingeroepen. Op dit moment werken de gemeente en de betrokken instellingen samen in een netwerk voor jongeren vraagstukken, dat vorig jaar van start is gegaan. Program heeft onlangs met de gemeente een overeen komst gesloten om dit net werk te ondersteunen. Het doel van de samenwer king is een actieprogram ma voor het jeugdbeleid te ontwikkelen. Dit moet een goede afstemming en sa menhang van het activitei tenaanbod voor jongeren opleveren. Ten eerste moet daarvoor worden bekeken hoe het bestaande netwerk beter gestructureerd kan wor den. Ten tweede moeten vraag en aanbod worden geanalyseerd. Zijn er ‘witte vlekken' in het activitei tenaanbod en zo ja welke? De Stichting Program zal hierin een begeleidende functie vervullen. Het plan van aanpak dat Program samen met het netwerk zal uitvoeren, be staat uit een praktijkon derzoek en een mini-confe- rentie. Uit het praktijkon derzoek zal naar voren moeten komen wat jonge ren nu eigenlijk willen in Waddinxveen op het ge bied van wonen, werken, welzijn en onderwijs. Aan welke maatregelen bestaat er op deze terreinen be hoefte? De jongeren zelf zullen hierin nadrukkelijk wor den betrokken. De resulta ten van het onderzoek zul len tijdens de miniconfe rentie worden besproken. Uiteindelijk moet dit aan bevelingen en suggesties voor concrete projecten op leveren die aan de gemeen te Waddinxveen zullen worden voorgelegd. Uit gangspunt is dat nog dit jaar gestart kan worden met het uitvoeren van nieuwe projecten. heid voor gemeenten om het kwijtscheldingsbeleid te ver ruimen, zodat nog met ingang van dit jaar meer mensen voor gehele of gedeeltelijke kwijtschelding van deze be lastingen in aanmerking kunnen komen. Waddinxveense belasting plichtigen kunnen kwijt schelding aanvragen voor beide lokale belastingen wan- DEN HAAGAVADDINX- VEEN - De waterschaps- verkiezingen in Zuid- Holland en Noord-Hol- land-Zuid zijn een groot succes geworden voor de natuurbeschermers, zo laat het Zuidhollands Landschap weten. Ongeveer 75% van de groene kandidaten, die werden gesteund door de Vereniging Natuurmonu menten, de Provinciale Landschappen, de Pro vinciale Milieufederaties en het Staatsbosbeheer, is gekozen. Uit Boskoop is dat An van Veen (wa terschap De Gouwelan- den). directeuren en afdelingshoof den niet alleen verantwoor- i voor de produktie van hun eenheid maar ook voor de daarbij behorende middelen (personeel, financi ën, automatisering, materia len); - meer verantwoordelijkheid voor de medewerk(st)ers. Een voor de inwoners van Waddinxveen belangrijke verandering betreft het realiseren van een centrale publieksbalie in het gemeen tehuis. Het is de bedoeling dat de burger bij deze balie voor zoveel mogelijk diensten sector voor ruimtelijke orde- en vragen terecht kan. - de burgergerichte taken worden ondergebracht in een ning, openbare werken en mi lieu en in een sector voor wel zijn, educatie, sociale zaken en arbeid, sport en publieks zaken; - de ondersteunende taken worden ondergebracht in de zogenaamde facilitaire een heid (inclusief de samenge- Wethouders ingstelde stuur- voegde financiële administra- groep Veranderproces is ties); daarna, op basis van de in het hiervoor genoemde rapport J

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 13