P. van ’t Wout komt met nieuw paalsysteem Multihouse verwacht over new uw Uitgebreid cursusaanbod Kreater in nieuw seizoen ’Compleet bedrijf, dus van alle markten thuis’ twee jaar flink winstpeil Hoveniersbedrijf H. van Vliet in Waddinxveen Open huis in Kerkstraat op zaterdag 10 juni Haringparty ’t Baarsje op dinsdag 30 mei Waddinxveense hovenier Sjaak Willemstein: ’Goede tuin spiegel van de onderneming Zaterdag vijfde editie Flora-Run PAGINA 17 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - DINSDAG 23 ME11995 f Hoveniersbedrijf Henk van Vliet is van alle markten thuis. De Waddinxveense hovenier Sjaak Willemstein startte tien jaar geleden met zijn bedrijf. en wanneer eerst der op zoon. Dat is een stevige basis, die ik niet graag zou willen missen'. De laatste tijd heeft het hove niersbedrijf extra aandacht besteed aan het onderhouden van tuinen bij bedrijven. Vol gens Sjaak Willemstein kun nen aan de hand van een vast werkschema en met de inzet van vaste, vakbekwame me dewerkers zowel grote als kleine bedrijfstuinen er goed verzorgd uitzien. Utrecht en Den Haag maakt men dankbaar gebruik van het ’groene dienstenpakket’ van Henk van Vliet en zijn medewerkers. ‘Mijn bedrijf is, voor wat het WADDINXVEEN - Heiwerken P. van ’t Wout Waddinxveen BV - waar 30 mensen in vaste dienst werken - heeft een nieuw paalsysteem ontwikkeld dat boren, slaan en trekken combineert. Op het systeem is inmiddels octrooi aange- (Kerkstraat) in het nieuwe seizoen komt binnenkort uit. Hierin staan weer tal van cursussen op het gebied van mu ziek, beeldende kunst, fotografie, dans-ballet, jeugdtoneel en bloemsierkunst. Om het publiek in Waddinx veen en omgeving een indruk te geven van het nieuwe aan bod houdt Kreater zaterdag 10 juni van 11.00-13.00 uur tijdens de jaarlijkse braderie van de Dorpstraat een open huis. In de brochure worden lesmo gelijkheden aangeboden voor deelnemers van alle leeftij den. Het begint met cursus sen ’Muziek op schoot’, waar na ’Muziek voor peuters’, ge volgd door een ’Kleutercursus Vertrouwen’, ’naambekend heid’ en ’gunnen’ zijn voor verbetering zal niet gepaard gaan met hogere omzetten. Multihouse gaat er van uit dat de omzet voorlopig stabiel zal blijven. De nadruk van de activiteiten zal daarbij ver schuiven. De handelsactivi- teiten met lage marges (ver- p van computers) zullen afnemen, terwijl dienstverle ning een groter aandeel in de omzet moet gaan krijgen. Daardoor gaat volgens Multi house de marge flink omhoog. Het afgelopen jaar verliep te leurstellend. Werd begin vo rig jaar nog gerept van een ‘Een goede tuin is een spiegel van de onderneming', weet Sjaak Willemstein. ‘Die moet in de bedrijfstuin herkenbaar zijn. Alleen als dat klopt, past een tuin als een jas. Het is nooit confectie, altijd maat werk. Een hovenier weet al les van tuinplanten, bestra tingen, afscheidingen, vij vers, tuintypen en tuinstijlen en is creatief in het bedenken van veelzijdige oplossingen'. Hoveniersbedrijf J. Willem stein startte op 19 november 1985. ‘Ik begon vanuit m’n ouderlijk huis met het aan leggen en onderhouden van tuinen, zowel bij particulie ren als bij bedrijven', vertelt Sjaak Willemstein. In bijna tien jaar tijd heeft hij met ge duld en met kennis van zaken zijn bedrijf weten uit te bou wen tot een volwaardige on- Henk van Vliet in het dage lijks werk sleutelbegrippen. ‘Mijn relatie met de Rabo bank Waddinxveen is op de zelfde leest geschoeid. De bank kent mijn hoveniersbe drijf dan ook goed. Er wordt In de top van het bedrijf is de directeur P. van ’t Wout sr. de grootste ontwikkelaar. Hij krijgt veel steun krijgt van zijn zonen Piet van ’t Wout jr. en Michael van ’t Wout, die binnen het bedrijf de functie hebben van uitvoerder en funderingtechnieken. Dochter Linda van ’t Wout heeft binnen het bedrijf de functie van telefoniste en ty piste. H.D. Vink bestuurt de financiële zaken van het be drijf sedert 1977. De samenwerking met alle medewerkers is optimaal. De prestaties zijn dan ook erg hoog. WADDINXVEEN - Restau rant 't Baarsje (Zwarteweg) van Daam Scharloo houdt dinsdagavond 30 mei vanaf half zeven samen met vers- viscentrum Jos Scharloo in Boskoop een haring-party. Als primeur is daar tegen de geldende dagprijs de Hol landse Nieuwe te proeven. De maatjesharing die Neder landse bedrijven in mei en ju ni vanuit Denemarken im porteren, wordt gewoonlijk gevangen op de grens van Skagerrak en Noordzee. In klantenbestand betreft, in feite gebaseerd op drie onge veer gelijke pijlers', zegt Henk van Vliet. “Wij werken voor particulieren, voor be drijven en voor overheden zo als gemeenten. Voor een kar wei kan ik gemakkelijk en snel grote machines inscha kelen. Mijn vader heeft het aannemingsbedrijf in grond werken Gebroeders Van Vliet. In de praktijk is dat een groot voordeel, waar de klant van profiteert'. Henk van Vliet begon in no vember 1983 voor zichzelf. Daarvoor had hij bij zijn va der en bij een hoveniersbe drijf in Moordrecht gewerkt. De zaken zijn van het begin af aan uitstekend gegaan, zodat er elk jaar een hovenier extra in dienst genomen kon wor den. Bij zijn hoveniersbedrijf werken nu 12 gediplomeerde hoveniers. De onderneming, waar ook stagiaires van de Middelbare Tuinbouwschool in Boskoop graag vertoeven, heeft een ei gen ontwerpafdeling met een full-time medewerker, een ei gen inkoper voor levend groenmateriaal en een eigen administrateur en calculator. ‘De taken hebben we op basis van vakmanschap, praktijk en continuïteit goed verdeeld, want dat werkt het meest ef ficiënt. Je hoeft dan namelijk naar de dagelijkse gang van zaken niet zoveel om te kij ken. Die loopt gesmeerd', weet Henk van Vliet. Op een eigen locatie aan de ‘Alle noodzakelijke werk zaamheden worden op het juiste tijdstip uitgevoerd. Het- bedrijf hoeft zich dan wat ons betreft geen zorgen meer te maken over het eigen groene visitekaartje1, licht hij toe. Doordat er in deze tijd steeds meer aandacht wordt besteed aan de fraaie architectuur van nieuwe bedrijfspanden, groeit bijna als vanzelfspre kend de aandacht voor de groene omgeving van het be drijf. ‘Het is raadzaam de be drijfstuin in één keer goed aan te leggen. Dat voorkomt dure teleurstellingen achter af, zegt Sjaak Willemstein uit ervaring. Zijn uitgangspunt is altijd dat het beschikbare budget zo goed mogelijk moet worden besteed. ‘Als wordt uitgegaan van een duidelijke lijnvoering in de tuin en een goede be- plantingskeuze zal het gehele bedrijfspand uitstekend tot z’n recht komt', vindt hij. bloemsierkunst. Er is een aantal nieuwe mo gelijkheden. Zo is er bij foto grafie een cursus f voor 50-plussers opgenomen en bij tekenen-schilderen een cursus voor gevorderden. Nieuw is ook de cursus brons- gieten van Atelier 5000 1. Naast dit aanbod staan ook nog een tweetal korte cursus sen op stapel. Het gehele aanbod is meer dan de moeite waard. De cur sussen worden gegeven op de lokatie aan de Peter Zuid- laan, tegenover het Anne Frank-centrum. De bloem sierkunst is vanwege het suc ces ook weer opgenomen in het aanbod. In de brochure staat ook het aanbod vermeld van het Krea Musicakoor en het jeugdkoor geveegd en er geen kuilen Joy (onder de paraplu van met plassen genomen hoeven Krea Musica). Het is een ge not om mee te zingen in het repertoire dat deze koren in studeren. Balletschool Marcella heeft ook dit cursusjaar weer een aanbod op het gebied van kleuterballet, klassiek ballet, moderne dans en tapdance, overwinterd te hebben, paait De Jeugdtheaterschool Zuid- Holland biedt aan de hand van de theaterkist lessen aan voor 7- tot en met 9-jarigen en 10- tot en met 12-jarigen. In het nieuwe seizoen zal er bijzonder veel te doen en te maakt hij in de zomer een lange trektocht vanuit het Kattegat, via Skagerrak, naar de Noordzee. Daar verblijft hij vanaf juni tot en met september, en keert vervolgens weer langs dezelfde weg terug, naar het Kattegat. Na in dit gebied de haring in maart-april voor de kust van Rügen, en begint vervolgens weer aan een nieuw migratie naar de Noordzee. Voor de Nederlandse consu ment is vooral de tweejarige leren zijn in Kreater. Voor in haring interessant, omdat die lichtingen over en inschrijven vind ik'. vraagd. Het Waddinxveense funde- ringsbedrijf heeft met de ont wikkeling van miniheiwer- ken zo’n succes dat werken kunnen worden aangenomen als de Hogere Hotelschool, de school 'Aldoende' (Amster dam) en het winkelcentrum Kanaleneiland (Utrecht). Voor deze werken waren in totaal 371 buispalen voorge schreven. De kennis en ervaring van Van ’t Wout met miniheistel- lingen, waardoor de meest moeilijke bouwplaatsen kun nen worden bereikt, hebben tot de opdracht geleid. Het karwei wordt uitgevoerd met het nieuwe paalsysteem. Dat houdt in dat de miniheis- telling door de ingang van gewezen dat het produkt Nu- mis-2000 bijzonder geschikt is voor deze markt. Verwacht wordt dat al op korte termijn de eerste orders ontvangen kunnen worden voor dit soft- ware-pakket, dat vooral ge richt is op nutsbedrijven. Verder verwacht Multihouse veel van Mobile-IP, dat zorgt voor een betere draadloze communicatie. Dit pakket wordt bijvoorbeeld gebruikt door de polite, die hiermee bijvoorbeeld kentekengege vens kan opvragen in de cen trale computer. Topman Geers acht het moge lijk dat de beurskoers kan verdrievoudigen, al wil hij daarvoor geen termijn noe men. De huidige koers is vol gens hem te laag. De notering steeg overigens van f 3,20 naar f3,50. winst, het jaar eindigde met een verlies van ƒ5,9 (vorig jaar 15,7) miljoen. De omzet daalde scherp van ƒ115 tot ƒ82,8 miljoen. Dat was voor het grootste deel echter het gevolg van het afstoten van enkele activiteiten. Dat leid de ook tot een daling van het aantal medewerkers van 545 tot 391 en een afname van de personeelskosten met ƒ15,5 miljoen. Multihouse oriënteert zich momenteel op de Duitstalige markt. Onderzoek heeft uit- altijd deskundig meegedacht, koop ‘Oplossingen voor financiële kwesties zijn uitgediept en niet oppervlakkig. Zaken doen met de Rabobank werkt Daam Scharloo van restaurant 't Baarsje houdt samen met vers- viscentrum Jos Scharloo in Boskoop op dinsdagavond 30 mei een ha ringparty. dit gebied komt de plankton- ring te herkennen aan het pa- - - troom van jaarringen op zijn gehoorsteentjes, en ook aan het gemiddelde wervelaantal. Dat deze haring inderdaad uit de Oostzee afkomstig was, hoog bleek ook uit de aanwezig heid van gemerkte haringen, die door de Oostduitse onder zoekers waren uitgezet voor de kust van Oostduitsland. De jonge haring van deze po- jaar paait in het westelijk pulatie groeit op in het Katte gat, en moet daar concurre ren tegen de Noordzeeharing, die het Kattegat ook als ’kin derkamer’ gebruikt. Een groot deel van de Oost- zeeharing wordt, net als de voor- ringpopulaties in de Oostzee, tijdig opgevist door Deense en Zweedse industrievissers die in het Kattegat opereren. Oost-Duitsland, in de buurt Vanaf zijn derde levensjaar, van het schiereiland Rügen. wanneer de haring voor het Voor een bioloog is deze ha- eerst volwassen wordt, derneming, die zich uitste kend profileert in de drukke hovenierswereld. ‘Binnen het bedrijf is een be paalde werkwijze ontstaan, die in het kort omschreven kan worden met: de juiste man op de juiste plek', zegt de Waddinxveense hovenier. Successen bleven niet uit. Het vakmanschap van Sjaak Willemstein en zijn medewer kers werd bijvoorbeeld op de Floriade van 1992 in Zoeter- meer beloond met een gouden medaille. Ze waren er alle maal verguld mee. WADDINXVEEN - Langzaam groeien en steeds bewust en verantwoord keuzes maken. Met die filosofie heeft hovenier Sjaak Willemstein uit Waddinxveen in tien jaar tijd zijn ho veniersbedrijf gestalte gegeven. Hij staat inmiddels in Wad dinxveen (Koningin Wilhelminasingel) en in de vestiging Almere met zes vakbekwame hoveniers en een uitgebreid machinepark dagelijks klaar om bij kleine en grote onder nemingen ’groene visitekaartjes’ af te geven. WADDINXVEEN - ‘Wij zijn een compleet bedrijf en doen vrijwel alles. All-round zijn betekent in ons geval namelijk dat tuinaanleg en onderhoud bijvoorbeeld ook de reparatie van een onderliggend riool of het schoonmaken van dakgo ten kan inhouden. Die brede inzetbaarheid wordt door onze klantenkring zeer gewaardeerd'. Het Waddinxveense hove niersbedrijf H. van Vliet heeft met die aanpak in twaalf jaar tijd successen weten te boe ken tot ver buiten de eigen vestigingsplaats. Tot in BOSKOOP - Met als ver trekpunt en finish het Plantariumgebouw op het International Trade Centre wordt komende zaterdag de vijfde editie van de Flora-Run gehou den door atletiekvereni ging AV’47. Het is echter voor het eerst dat start en finish niet onder de blote hemel plaatsvin den. ’Een toplokatie’, zo menen de organisatoren, en niet onterecht. De rui me hal van het Plantari umgebouw biedt voldoen de ruimte en bovendien is hier ook kleedgelegen- heid. Bovendien een snel parcours door het mooie buitengebied van Bos koop en Hazerswoude met weinig verkeer. Om 11.30 uur vindt een massastart plaats voor de prestatieloop over tien kilometer en de officiële wedstrijdloop over tien Engelse mijlen. Ook de businessrun, een presta tieloop, start dan. Vijf mi nuten later gaan de pres- tatielopers voor 3 en 5 ki lometer op pad. Inzet bij de businessrun is de Mo- ret, Ernst Young Trop hy. Alle deelnemers ont vangen voor hun beschei den inschrijfgeld een Boskoops plantje, een herinneringsmedaille en er zijn ereprijzen te win nen voor de beste presta ties. Dankzij het feit dat start en finish nu in het Plan tariumgebouw plaatsvin den kan hier ook bij slecht weer voldoende sfeer worden gecreëerd. Voor de wedstrijdloop zijn in ieder geval de lo kale atleten Fred van Zoest, Jan de Jong en Bert Koster van het orga niserende AV’47 uitgeno digd. R.J.M. Geers ligt de onderne ming tot nu toe dit jaar op schema. Op de vraag of dat betekent dat de onderneming al winst maakt, antwoordde de Multihouse-topman: ‘Dat hoort u mij niet zeggen1. bedrijfspand Hoewel R.J.M. Geers en me dedirecteur F.R. Baron van der Feltz geen nadere specifi catie wilden geven, mag wor den aangenomen dat de eer ste jaarhelft nog verlies zal onderhoudsvriendelijk opleveren. De andruk voor Multihouse ligt namelijk op bedrijf de tweede jaarhelft. Na de zo mer zou de break-even grens echte gepasseerd gaan wor den. Multihouse wil definitief zelf standig verder gaan. Vorig te worden, dan maakt dat ge heel een prima indruk. Het is namelijk nog altijd zo dat de dat heeft geleid tot een flinke eerste klap een daalder dip in de orderontvangst'. waard is. Wij zorgen daar- Volgens hem liep Multihouse voor1. hierdoor 8 tot 120 projecten mis, goed voor een omzet van 2,5 a 3 miljoen gulden. De WADDINXVEEN - De nieuwe brochure met het cursusaan- voor Hchte muziek en voor bod van het centrum voor kunstzinnige vorming^ Kreater klassieke muziek - biedt les mogelijkheden op akoesti sche gitaar - elektrische gi taar, viool, blokfluit, dwars fluit, klarinet, saxofoon, slag werk, piano, accordeon, elec- tronisch orgel en keybord. Veel aandacht zal geschon ken worden aan het samen spel naast de instrumentale lessen. Voorts liggen er nog korte cursussen en work shops in het verschiet. beide scholen naar de bouw put wordt gereden en vervol gens op de achterplaats wordt opgebouwd met een heistel ling van 17 meter. De miniheistelling heeft een heiblok van 2.500 kilogram en een buislengte van 14,50 meter, welke er wordt in ge heid met een losse voetplaat. Als deze paal is afgeheid wordt deze gevuld met beton en wapening en dan wordt de buis weer getrokken. Heiwerken P. van ’t Wout Waddinxveen B.V. heeft in ei gen beheer een sondeerma- chine ontwikkeld welke in staat is, aangesloten op een computer met een printer, bo demonderzoek te doen om vast te stellen hoe lang de pa len moeten worden. Voor deze machine is het ISO 9002 van toepassing waar door er veel zaken worden ge daan met grote bedrijven als Joustra Geomet BV uit Sas- senheim en Tjaden Grondme chanica uit Haarlem welke zijn gespecialiseerd in bo demonderzoek en funderings- adviezen. muziek’ en een ’Algemene muzikale vormingscurcus’ (AMV). Voordat jonge leerlingen een keuze maken voor een instru ment, is het goed om bijvoor beeld de kleutercursus en de AMV-cursus te doen. Een aparte kennismakingscursus kan gevolgd worden voor dwarsfluit. Voor kleuters die al vroeg met pianospel willen beginnen is er de kleuterkla- viercursus. GOUDA/WADDINXVEEN - Automatiseringsbedrijf Multi house - dat ook een vestiging heeft op het bedrijvenpark Coenecoop in Waddinxveen - denkt dit jaar definitief uit de Het aanbod beeldende vor- zaken niet "zoveel om te kij- rode cijfers te komen. De winst zal echter nog zeer beschei- ming omvat cursussen voor ken. Die loopt gesmeerd4, den zijn. Volgend jaar zal een behoorlijke winst behaald jongeren en ouderen op het weet Henk van Vliet. kunnen worden en in 1997 moet Multihouse weer een sta- gebied van tekenen-schilde- Op een eigen locatie aan de biele winstgevende onderneming’ zijn, zo bleek tijdens een ren, beeldhouwen-boetseren, Brugweg heeft hij ook een ei- toelichting op het jaarverslag. Het instrumentale lesaanbod bronsgieten, fotografie en gen kwekerij van een halve hectare ingericht. “Wij zijn Volgens algemeen directeur dus van alle markten thuis', vat hij kemachtig zijn groei- speciaal ende activiteiten samen. -- ‘Gelukkig is het niet meer zo dat het bedrijfsleven tuin aanleg en onderhoud als een ’hinderlijke sluitpost’ zien. Bedrijfstuin en 1 vormen één geheel. Wij pro beren dan ook altijd de vor men en lijnen van het be- drijfscomplex door te trekken naar de tuin, die meestal ook nog moet zijn', vertelt hij. ‘Bezoekers van een 1 krijgen door de tuin altijd een eerste indruk van de onder neming. Als de tuin goed en aantrekkelijk is aangelegd, de uitstraling ervan in alle seizoenen goed is, de straat is jaar werd de onderneming 1 en er geen kuilen een tijdje in de etalage gezet. ‘Daar hebben we spijt van aldus Geers. ‘Het leidde tot onzekerheid bij afnemers en in mei-juni een hoger vetge halte heeft dan de oudere ha ring. De haring van drie jaar terdag 10 juni terecht, maar tijdens kantooruren in het ge- goed, in mijgeval al van va- bouw van Kreater aan de Kerkstraat, telefoon 01828- 14422. produktie vroeger op gang dan in de rest van de Noord zee, met het gevolg dat de ha ring hier al vroeg in het jaar een rijk voedselaanbod heeft, en daardoor eerder een vetgehalte bereikt. Vroeger werd aangenomen dat de haring in dit gebied be hoorde tot de normale Noord zeeharing, die later in het deel van de Noordzee. Nader onderzoek leerde echter dat het merendeel van deze ha ring tot een geheel ander ras behoorde, en wel dat van de westelijke Oostzeeharing. Dit ras, één van de vele ha- jonge Noordzeeharing, J_:l_xl J_ S~\ J_x J TA paait in het vroege voorjaar voor de kust van het vroegere voor de cursussen kan men tijdens het open huis op za- en ouder heeft namelijk juist ook op elke dag van de week te voren gepaaid, en heeft daardoor nog geen tijd gehad om zijn vetreserves weer op te bouwen. 'f M I ■>'A J r K, wt Voor service, onderhoud en reparatie van uw auto, spaart u nu ook Air Miles bij: AUTOBEDRIJF BOONSTOPPEL B.V. PEUGEOT DEALER WADDINXVEEN BOONSTOPPEL JR B.V. MITSUBISHI DEALER WADDINXVEEN EN GOUDA AUTO ARBO B.V. FORD SERVICE DEALER WADDINXVEEN TWEEBEE B.V. DEAWOO DEALER VOOR GOUDA EN WADDINXVEEN BOONSTOPPEL BOSKOOP B.V. PEUGEOT DEALER BOSKOOP J x_ 1 112x i

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 17