Mulder zoekt heil Spot op Boskoop in nieuw reisblad Naakte damespoppen etalage modezaak (3) Naakte damespoppen etalage modezaak (6) Naakte damespoppen etalage modezaak (4) Naakte damespoppen etalage modezaak (2) Sneltramplan van de baan Jacques Booij, voorzitter Rode Kruis Boskoop: LEZERS SCHRIJVEN A PAGINA 21 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - DINSDAG 23 ME11995 en dat onze jonge kinderen jaar geleden hebt. dat toevallige passant* bepaalde gedachten, ja Overlapping Houden zich nu niet teveel or- Kerntaken Booij: ’Andere instanties dui kend leent voor een dagtocht of bezoek per fiets. De bege leidende foto’s tonen beelden van kwekerijen met bloeien de produkten en het centrum met de hefbrug. lokaal niveau’, zegt Booij. ’In de aanloop naar dit voorzit terschap heb ik mij wel geori- ook het geluk voor anderen. Dat is in feite het diepste wat Het Rode Kruis bestaat al ve le tientallen jaren. Is het zo langzamerhand geen verou- lijk meer dan voorheen aan goede doelen gegeven.’ A. VAN DER WIEL Weidezoom 90, Waddinxveen hetzelfde? En etalagepoppen, wat zie je daar nou daar aan? Het zijn plastic dingen met een vorm, niets schokkends aan te bekennen. Ik heb een heleboel mensen er over ge sproken en hun reactie: blote etalagepoppen? Nou en! MIRANDA VAN DE WIJN- GAARD-BEEKHUIZEN Joke Smithoeve 20. Waddinxveen ‘dirty-minded* zijn om daar meer in te zien. Hoever gaat u eigenlijk met Was dat even schrikken, maandag voor twee weken, toen een Waddinxveens echt paar onze welgeschapen en overdreven vind. Ik heb me afgevraagd wat er eigenlijk te zien zou zijn aan een ‘naakte* dames-etalagepop. Als ik me een naakte dames- etalagepop goed voor de geest haal, is het een pop met het figuur van een da me, voorzien van vrouwelij ke rondingen. Alleen de ron dingen zijn te zien, geen te pels, geen schaamhaar, geen geslacht. Ieder kind ziet toch dat een moeder rondingen heeft en een vader niet. Het kind hoeft de moeder daar nog niet eens naakt voor te zien. Met alle respect mijnheer brandhaarden van de wereld: dat spreekt mensen aan. Maar het Rode Kruis zal zich naar mijn overtuiging scher per moeten profileren en zich moeten richten op de kernta ken zoals nationale en inter- iets wezenlijks te hebben ge daan voor een (anoniem) me demens. Met het bloed geef je toch ook leven. Daarom zul len wij de mensen doorlopend door te sluizen naar de goede moeten blijven opwekken hun bloed beschikbaar te stellen. Ook hier dus weer ’mensen voor mensen’. Immers tegenover het gezeg de ‘wat niet weet wat niet deert', willen wij in deze con text het volgende postuleren: liever blode Jannie dan dode Jannie. En wat is er nou mis met een gratis stukje educa tieve en praktijkgerichte bio logieles? Tevens heeft het betreffende echtpaar iets belangrijks over het hoofd gezien. Nederlan ders raken namelijk steeds meer bewust van het milieu belang. Niet voor niets staat de natuur momenteel volop in de belangstelling. Derhalve hebben mijn naakte colle- gaatjes en ik - mede geïnspi reerd door het bekende ver haal van de keizer en zijn kle ren en onder het motto ‘terug naar de natuur* - de nieuwe ‘eco‘-look ’95 collectie willen showen. vervolgens op edoch bo- Gelukkig is het hoofdbestuur venal vriéndelijke wijze heeft zich de absolute noodzaak van deze aanpassingen ten volle bewust.’ Schaterlachend heb ik vorige week in het Weekblad voor Waddinxveen de ingezonden brief van Peter van Kleef ge lezen. Wat maakt die man zich druk om een paar etala- hoor. We zijn toch allemaal gepoppen! Wat een onzin dat ren toch ook zwemmen in bi kini en ze spelen met (blote) Barbiepoppen. Is dat nou zo’n probleem? Ik heb niets te verbergen De nieuwe voorzitter stelt dat het aantal leden in Boskoop, nationale noodhulp, rampen ruim negenhonderd, overeen stemt met het landelijk per centage. ’Maar naar mijn me ning is het ledental veel te laag. Het is van uitzonderlijk belang dat veel meer plaats genoten zich metterdaad ver- ker tot tevredenheid. Maar er moeten potentieel toch veel meer mensen zijn, die bereid blijken om bloed af te staan. Iedereen tussen de 18 en 65 jaar die gezond is, kan donor zijn. Het is gewoon even een kwestie van ’even de drempel over’, zo is plaatselijk geble ken. Vele bloeddonors hebben hoe kan het ook anders: Wad dinxveen heeft net een ker mis achter de rug en het is de afgelopen twee weken ook nog eens behoorlijk koud ge weest). Echt, die lage temperaturen en enkele schalks kijkende en loerende Waddinxveners gaan je natuurlijk niet in de kouwe kleren zitten! Maar ach, waar maken we ons ei genlijk druk om. Per slot van rekening heeft het allemaal weinig of niets om ’t lijf. Tenslotte wil ik mede namens mij collegaatjes Peter van Kleef bij deze graag uitnodi gen eens een avondje met ons te gaan stappen. Maar dan wel op basis van gelijkwaar digheid, dus wat ons betreft: in Adams kostuum. PIERRE LINSSEN Peuleyen 43, Waddinxveen BOSKOOP - In het mei/juni nummer van reisblad ’Bon Voyage Magazine’ wordt ruimschoots de aandacht be steed aan het dorp Boskoop en het sierteeltgebied, ver luchtigd met kleurrijke foto’s. Zelfs op de cover van het blad prijkt een sfeerrijk Boskoops tafereel. Deze aandacht komt niet helemaal uit de lucht vallen. De redactie van het reisblad, uitgegeven door Tijl Offset in Zwolle, zetelt in Bos koop. Redactrice Kate Gou- driaan heeft een deel van de oplage beschikbaar gesteld voor de Boskoopse VVV voor promotionele doeleinden. Het magazine is ook in de losse verkoop verkrijgbaar, in Bos koop bij Bruna-boekhandel Jongejan. Bon Voyage besteedt in het blad aandacht aan binnen- en buitenlandse vakantiebe stemmingen, korte trips en De grondbeginselen van deze voor on- neutraliteit, Wat mag men in Boskoop van de nieuwe plaatselijke voor zitter verwachten? Met een glimlach merkt Booij op dat hij zal proberen collegiaal te besturen. ’En verder hou ik wel van wat leven in de brou werij. Laten we maar met veel idealisme beginnen: de humanisering van mens en maatschappij is tenslotte toch een gemeenschappelijke taak.’ doelen. Dan zijn er de half jaarlijkse bloedafhame-avon- den waar steeds zo’n 250 a 300 personen verschijnen. Alsjezelfgelukkigbentwilje Verder is daar het team Welf are werkers die zich in het kader van de sociale zorg toe legt op bezigheidstherapie en huisvlijt. De vakantieprojec- van niet,meer van zoveel op. ageert op een paar ongeklede Waar ik me bijzonder ovër etalagepoppen. Weest u ge- kan opwinden, is de laatste rust, mijnheer, jonge kinde- 1 ï--CLt J— 1vAin r Iri -mzxnoi-nl -»-v-»zvE 6 en Van Kleef. ïk citeer ‘Vijftig heel wat puurdere en onbe- jaar geleden warden we be- dorvener blik naar blote pop- Kijk, dat hij en ik daar een - vrijd, maar als vrijheid over- pen (en mensen) dan u. loopt in losbandigheid dan zijn we verder van huis'. Beseft u wel wat u hiermee suggereert? U heeft dus lie ver dat Nederland onder drukt wordt door de nazi’s en u laat de nazi’s de joden liever uitroeien? U prefe reert dit boven een naakte damespop in de etalage waaraan overigens niet veel te zien is? Is de boodschap van 5 mei bij u niet overge komen?' Door ieder jaar op 4 mei de doden te herdenken en op 5 mei bevrijdingsdag te vie ren, probeert menig Neder lander duidelijk te maken dat, wat van 1940 tot 1945 is gebeurd, nooit, maar dan ook nooit meer mag gebeu ren. Ik ben van mening dat het heel erg belangrijk is dat deze boodschap wordt door gegeven aan de jongere ge neratie en de generaties die daarna volgen. Ik vind het dan ook heel erg dat u, mijnheer Van Kleef, dit in verband brengt met een paar nepborsten. Mijn heer Van Kleef, u moet zich diep schamen! Tot slot wil ik nog even kwijt, dat de desbe treffende modezaak aan de Kerkweg-Oost-Kanaal- straat op mijn klandizie kan rekenen. Jacques Booij, de nieuwe voorzitter van het Rode Kruis, afdeling Boskoop. (Foto: archief) Trouwens, wat te denken van het gezegde: wie zwijgt stemt toe. Is dat niet van toepassing op het merendeel van de Waddinxveners? Ik heb na melijk uit eigen waarneming mogen ondervinden dat me nige inwoner van dit Gouwe- dorp sprakeloos was bij het zien van deze in collectief ver band en op discrete wijze ge showde eco-look ’95 collectie. Wist u trouwens dat zelfs de Waddinxveense politicie warmlopen voor onze niets verhullende en ontwapende werkwijze? Zij zijn namelijk bijna unaniem voorstander van politiek zonder franje en van een slank en voor de bur ger transparant (bestuursli chaam. Toch zijn wij achteraf bezien een beetje van een koude ker mis thuisgekomen (maar ja, Naakte damespoppen etalage modezaak (5) hier mee omgaan, krijgen Als mijn kinderen (2,5 en 4,5 toch hetzelfde beeld voor jaar) dat zien (als ze het zien) moeten ze er om lachen en zeggen: die gekke mevrouw BOSKOOP - Tijdens de laatste ledenvergadering van het Rode Kruis afdeling Boskoop is Jacques Booij gekozen tot voorzitter als opvolger van Fieke te Wechel-Verkerk. Reden genoeg om deze bekende Boskoper eens te vragen wat hem het meest aanspreekt in het Rode Kruis. ’Heel concreet’, zegt Jacques Booij, ’de bekommernis om mensen. Van oudsher heeft het Rode Kruis zich het lot van oorlogsslachtoffers aan getrokken. Het Rode Kruis is als het ware op het slagveld geboren. Een uitgangspunt is daarbij dat mensen die niet meedoen aan de gewapende strijd, moeten worden ont zien. Helaas wordt die regel, zoals wij allemaal weten vele malen geschonden en blijven mensen vluchten. Het Rode Kruis ontfermt zich over hen, voor zover de mogelijkheden en omstandigheden dat toela ten. Mensen helpen mensen. Dat heeft mij altijd aange sproken. Overstromingen, aardbevingen, langdurige droogten, natuurrampen, het Rode Kruis is er gewoon altijd en overal.’ Dat is nationaal en interna tionaal, maar nu wat dichter bij huis. ’Dan zijn we wel op bedrijven van Van Mook. De ze opleving was slechts tijde lijk, aan de moeilijke concur rentiepositie viel weinig te verbeteren. De mixers uit Boskoop zijn erkend om hun kwaliteit maar moeten het qua prijs afleggen tegen pro dukten uit mediterrane lan den. De staal- en siloproduk- ten van Mulder, die in Ooster- hout worden gemaakt, vin den hun weg naar de Neder landse en Duitse markt. Daarmee komen de slechte resultaten geheel voor reke ning van de fabriek in Bos koop. duw van hun bestaan te ko men? Verder wil ik opmerken dat er geen zes, maar vijf dames poppen stonden te poseren. In de toekomst nog beter op letten! Uw klandizie kunnen wij op onze buik schrijven, zo laat u ons weten. Tot voor kort kenden wij het bestaan van deze familie niet eens. Jammer? Ach, ik weet niet. CHRISTELLE MODE M.C. VERWEIJ-PALSGRAAF Kerkweg-Oost 151c, Waddinxveen Doordat een sneltram veel lichter is en een hogere aan- zetsnelheid heeft dan de trein, zullen meerdere haltes op het traject niet leiden tot langere rijtijden. De topsnel heid van de trein - zo’n 100 km per uur - kan ook door de sneltram worden gehaald. Nieuwe stations vergen forse investeringen, tramhaltes in veel mindere mate. Boven dien biedt de sneltram veel betere exploitatiemogelijkhe den door de te verwachten toename van het aantal reizi gers. nelijk vindt hij het door onze Schepper zo voortreffelijk ge schapen menselijk lichaam afstotelijk en onrein. Wat jammer en ook: wat beledi gend voor Schepper en ge schapene. Ik raad de heer Van Kleef aan het boek Hooglied in de bijbel eens te lezen. Of krijgt u daar dan rode oortjes van? Dat hoeft niet, hoor; dat heeft na melijk helemaal niets te ma ken met de door u (en ook door mij!) zo verfoeide tv-pro- gramma’s en het heeft in de verste vertéh niets te maken met etalagepoppen. Aangezien u zelf kennelijk zo graag het opgeheven vinger tje hanteert, zeg ik: ‘Foei, mijnheer, wat een misselijk makend briefje was dat!' MEVROUW P.A. BOEZELIJN Van Lippe Biesterfeldlaan 16, Wad dinxveen Vijftig jaar bevrijd. Om dit te kunnen herdenken werd de verandering van de etalage van Christelle Mode op de hoek Kerkweg-Oost-Kanaal- straat verplaatst naar een ander tijdstip. Daardoor ont stond wel tijdgebrek. Op de bewuste maandag stond ik ’s morgens om zes uur de etalage leeg te halen, om diezelfde ochtend om ne gen uur elders te kunnen zijn. Maar wat een grove fout werd er toen door mij in de vroege uurtjes gemaakt. De doeken om de damespoppen werden vergeten. Gelukkig ging die middag de familie P. van Kleef hun’s weegs, richting ’de Passage’. En wat zag hun oog toen? Een ’heidens gebeuren’. Dat alles in het jaar 1995. Dit moet recht gezet worden, ging er in hun hoofd om. Dus gelijk er op af gestevend. Op dat moment stond er één verkoopster in de zaak. ER stond een strijkplank, het was rommelig en er waren klanten. Enfin, u herkent misschien dit wel als er ge werkt wordt. En dan ineens waren daar die twee mensenkinderen die eis ten dat de damespoppen a la minute bedekt zouden wor den. Dit zouden ze met een half uurtje komen checken (13.30 uur). Inderdaag stapte de familie Van Kleef klokslag 14.15 uur voor de tweede keer de zaak binnen. Ditmaal was het voltallige verkoopstersteam aanwezig. Weer werd er geëist. Van re delijk praten was geen sprake meer. Logisch, dat dit even bij ons in het verkeerde keelgat schoot. Niettemin waren de in plaats van de trein belang rijke verbeteringen brengen. De NS heeft bij de minister van Verkeer en Waterstaat al aangeklopt voor een flinke subsidie. Op dit moment moet nadere studie worden gedaan, aan gezwengeld door de vervoer- regio Rijn- en bollenstreek, de provincie en de ZWN Groep. Een plan van aanpak en stu die is opgesteld en Boskoop wil deel uitmaken van een be stuurlijke regiogroep, een ambtelijke projectgroep en eventueel de ambtelijke werkgroep. De kosten van het haalbaar heidsonderzoek worden ge schat op 200.000 gulden. Daarvan betaalt de provincie de helft, de ZWN-Groep en deelnemende gemeenten be talen de andere helft. De Bos koopse bijdrage wordt ge schat op zo’n 5.000 gulden. Woonwijken als de Snijdel- wijk en het bedrijvenpark Coenecoop in Waddinxveen zouden gebaat zijn met een betere bereikbaarheid. De trein voorziet daar niet in en ook de bus komt niet overal. Het inzetten van een snel tram biedt goede mogelijkhe den omdat vrij eenvoudig hal tes bijgebouwd kunnen wor den. damespoppen in de etalage van een modezaak. Kijk, dat hij en'.iji. daa verschillende mening over hebben, tot daar aan toe, maar zijn laatste zin in die brief heeft me behoorlijk kwaad gemaakt. Reden ge noeg voor mij om hierop te een donor beweegt. Maar het willen reageren. werkt wel aan twee kanten, Ten eerste wil ik even kwijt want je kan zelf in een positie dat ik de hele brief bijzonder ten voor langdurig zieken komen te verkeren dat je het met de boot’Henry Dunant’of bloed van een ander nodig in een vakantiehuis van het Rode Kruis zijn een ander as pect binnen het gehele Rode Kruiswerk. In een land met vrede geeft het Rode Kruis dus zo op een andere wijze derde organisatie? aandacht aan hen die een uit gereikte hand nodig hebben. Er is dus wereldwijd, maar ook om de hoek, een onafge broken stroom van vormen van hulpverlening.’ avonden, waarmee Boskoop boven gemiddeld scoort. Booij beaamt dat: ’Naar mijn waar- enteerd over de plaatselijke neming stemt de opkomst ze- afdeling en ik ben onder de indruk geraakt van de inzet en toewijding van de be stuursleden en het grote aan tal vrijwilligers. Het werk is weinig spectaculair, wordt vaak in stilte gedaan, maar is daarmee nog niet minder zin vol. De mensen zijn enthousiast en hebben allen een gezonde terecht het plezierige gevoel ’Rode Kruis ziekte’. De plaat- selijke afdeling zorgt voor de incasso van de contributies en giften om deze, net als de opbrengst van de collecte, Booij: ’Er zal in de nabije toe komst toch wel wat bijge stuurd moeten worden om tot een meer flexibele en slag vaardiger organisatie te ko men. Er is op de markt van de charitatieve doelen, hoe raar het ook moge klinken, sprake van een zekere concurrentie. Het Rode Kruis heeft blijkens een grootscheeps onderzoek de grootste naamsbekend heid, maar heeft daardoor Van Kleef, maar u moet toch nog niet kunnen profiteren behoorlijk van een hogere opbrengst. Want er wordt in totaal in de afgelopen tien jaar aanzien- deze onzin? Moet de verkoop lijk meer dan voorheen aan van Barbiepoppen in Wad dinxveen dan ook maar stopgezet worden? Wat moe ten de kinderen volgens u dan wel niet denken als ze Barbiepoppen van hun kle ren ontdoen? Dat vrouwen borsten hebben? Heus, mijn heer Van Kleef, de kinderen bestrijding, het versterken van respect voor de menselij ke waardigheid, thuishulp, waaronder vakantieprojec- ten, sociale activiteiten en de bloedvoorzieningen. Maar dat alles wel via een eigen zonden voelen met het werk tijdse aanpak, aangepast aan geheel ontblote lichamen op de maatschappelijke ontwik kelingen. BOSKOOP - ’Een zeer ver liesgevende aangelegenheid’, zo omschrijft commissaris en grootaandeelhouder L.G. van Mook de slechte resultaten van Mulder Boskoop. De fa briek leed in 1994 opnieuw een gevoelig verlies van 859.000 gulden nadat ook in 1993 verlies werd geleden. De in Boskoop gevestigde fabriek voor hoofdzakelijk beton mixers moet het afleggen te gen concurrenten in Italië en Spanje en gaat een deel van de produktie verplaatsen naar gelijksoortige bedrijven in Polen of Tsjechië waar 60 tot 70 procent goedkoper kan worden geproduceerd. De werkgelegenheid in Boskoop zal hierdoor niet worden aan getast, zo is verzekerd. Van Mook hoopt nog voor het eind van dit jaar besprekin gen te kunnen afronden waarmee 10 procent van de omzet van het bedrijf naar Oost-Europa verhuist. In Boskoop zal dan voorname lijk de verkoop en assemblage poppen op de gewraakte maandag omstreeks 15.00 uur in doeken gehuld. Wij denken inmiddels dat de familie Van Kleef zelf weinig om handen heeft en dat ze daarom zoveel tijd aan ande re mensen kunnen besteden. Misschien is het aan hun aandacht ontsnapt dat er el ders wel werk aan de winkel is. Ook is mij het een en ander nog niet geheel duidelijk. De familie Van Kleef maakt zich druk om blote damespoppen, maar diezelfde familie zit ’s avonds kennelijk wel met ro de oortjes (uw eigen woorden) naar bepaalde tv-uitzendin- gen te kijken. Dit druist mijns inziens toch zeker te gen uw principes in. Is dit geen verval? Is dit geen onreinheid? Is dit niet losban dig? Uit uw brief in het Weekblad voor Waddinxveen blijkt, dat het onfatsoenlijk en onrein is, u kinderen heeft. Spelen die c 11 - f - eigenlijk wel met poppen? Als geschokt zijn. ze 1 ze 1 ogen als waarmee u de publi citeit zocht?. Had de familie dit nodig om eens uit de scha- heeft geen kleren aan! We le- duw van hun bestaan te ko- ven in 1995 en niet in het jaar nul. We gaan met onze kinde- recreatiemogelijkheden, niet alleen voor de goed gevulde maar ook voor de smalle beurs. In het artikel ’Bos koop, een groene oase in de Randstad’ worden op niet al te zwaarwegende manier as pecten belicht van de sierteelt en de rol van Boskoop als sierteeltcentrum. Het gaat over de aardigheden en eigen aardigheden van het dorp en zijn bewoners, het ontstaan van de sierteelt en wat er te zien is. Het was niet de bedoeling een wetenschappelijk verant woord of historisch artikel te brengen maar meer een uit- ganisaties met dergelijke vor- nodigend beeld van een inte- men van hulpverlening be- ressant dorp dat zich uitste- zig?, is de onvermijdelijke vraag. ’Dat is inderdaad zo’, ant woordt Booij. ’We zullen daar om op gemeentelijk niveau al le bekende noden en alle zor ginstanties eens in kaart moeten brengen om het ge vaar van overlapping te ver mijden. Er kan nog best een braakliggend terrein blijken te zijn. Maar mijn opvatting ken incidenteel op in de e is daar duidelijk in, wij van w-* l/AC 1j het Rode Kruis moeten nooit I Tj II llzfl taken ovememen die door an- deren al goed worden uitge voerd. Wij willen gewoon aan gebeuren. Zoals het bedrijf vullend bezig zijn.’ eerder al aankondigde zijn in februari negen banen ge schrapt, de overige veertig blijven behouden. Een groei wordt in Nederland niet meer verwacht. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Er is voorlopig nog geen zicht op dat de spoorlijn Gouda-Alphen aan den Rijn onder deel wordt van een Zuidhollands sneltramnet. In de nieuw ste plannen van de provincie Zuid-Holland is dit project ge schrapt. Boskoop en Gouda betreuren dit alles ten zeerste. Waddinxveen en Alphen aan den Rijn hebben nog niet offici eel gereageerd. Het gemeentebestuur van Boskoop heeft al laten weten zich aan te willen sluiten bij de projectorganisatie die seri eus studie gaat maken voor de komst van een regionaal sneltramnet. Op het traject Gouda - Wad dinxveen - Waddixnveen- Noord - Boskoop - Alphen aan den Rijn zou de sneltram de trein kunnen vervangen wat de mogelijkheid opent ook bij Boskoop-Snijdelwijk een hal te te realiseren. Maar het is niet zeker of ook de lijn Gou da-Alphen aan den Rijn in het plan wordt opgenomen. Begin vorige week werd be kend dat het traject Gouda- Alphen aan den Rijn niet meer voorkomt in het plan dat wel voorziet in een net Al phen aan den Rijn - Leiden - Katwijk - Noordwijk. Dit bleek uit de nieuwste voor stellen van de provincie Zuid- Holland. De gemeente Gouda heeft hierop al met grote teleurstel ling gereageerd omdat een sneltram op het raject Gouda - Alphen aan den Rijn wordt gezien als een zeer wenselijke aanvulling op het net. Een regionaal sneltramnet wordt gezien als een belang rijke verbetering van het openbaar vervoer wat het au togebruik kan terugdringen. De ZWN Groep maakte en jaar geleden - toen nog als Westnederland - al de eerste plannen bekend. Snellere verbindingen en meer opstap- mogelijkheden zullen leiden tot meer reizigers dan de 5.000 die nu per dag gebruik maken van de treinverbin ding Gouda - Alphen aan den Rijn. Vooral in Boskoop en Wad dinxveen is de situatie ge groeid dat de trein de grootste concentraties voor wonen en werken voorbijrijdt. Maar ook in Gouda kan de sneltram Na de overname van een groot pakket Mulder-aande- len door Van Mook 1988, ver beterden de resultaten door van de particuliere vereni- samenwerking met de andere ging die het Rode Kruis is. Dat geldt trouwens ook voor het Boskoopse bedrijfsleven. x _111 j organisatie zijn niet niets menslievendheid, partijdigheid, onafhankelijkheid en vrijwil ligheid. Het Rode Kruis springt in de bres voor men sen in nood, ongeacht hun po litieke of religieuze overtui ging, ongeacht ook hun stand, afkomst, ras of huidskleur. Daarom vind ik dat we dus aan de gehele bevolking om medewerking mogen vragen.’ Een ander facet van het Rode Kruis zijn de bloedafname- aandachtige wijze heeft be studeerd en verontwaardigde getracht ons met wat kleren te laten bedekken. Natuurlijk kunnen wij ons hun reactie goed voorstellen, immers, niet iedere etalage pop is zo natuurgetrouw en mensgelijkend gefabriceerd dat toevallige passanten er bepaalde gedachten, ja zelfs gevoelens, bij zouden kunnen krijgen. Wij op onze beurt voelen ons echter niet gevleid met de op merking dat wij jonge kinde ren alles zouden tonen wat zij nog niet behoeven te weten. Ik reageer op de ingezonden brief van Peter van Kleef in het Weekblad voor Waddinx veen van vorige week. Ik had dit verhaal al gehoord van een kennis die in de winkel aanwezig was, toen de heer Van Kleef zijn ‘verbale ge weld' losliet op het arme win kelpersoneel. Anders had ik, bij het lezen van de ingezon den brief, gedacht dat het hier een grap betrof. Hoe onfris moet iemands ge- tegenwoordig kijken dachtengang zijn als hij zo re- me bijzonder over etalagepoppi Tot mijn grote verbazing en ontzetting las 8 ik -in het Weekblad voor Waddinx veen de brief van Petér van r - Kleef betreffende de naakte zin van de brief van de heer rfen kijken meestel met dorvener blik naar blote pop- Wat mij echter vooral naar de pen deed grijpen is de link die bovengenoemde heer legt tus sen poppen en mensen. Ken- i Mensen helpen, dat spreekt mij aan Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor I Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te I buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder 1 pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. J L up. y

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 21