Rommelmarkt brengt 40 mille op Voordeel- meubelshow VOO houdt een lezing over pesten op school Zli FM 87.9 Nieuwe Kabelfrequentie FM 93.1 Geslaagde medaltest bij dansschool Waddinxveen 2e Pinksterdag van 10.00 tot 17.00 uur Z Excelsior huldigt kampioenen I Weekblad voor Waddinxveen LEZERSSERVICE I 1 aan de volgende vragen: LUXE VERWENARRANGEMENT Stolwijker wint auto LJ| Sal k Tsjechische stad dagenlang in teken van Gouwedorp Wisselende vangsten HSW Waddinxveen bouwt volgens politiekeurmerk 1 1,1 ~“l 1 I ARRANGEMENT HOTEL INNTEL ROTTERDAM I welke niet?, welke projecten BOUMAN &/Z7 ♦Extra: BOUMAN wou! THU,S ,N HU,S PAGINA 13 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 31 ME11995 2 door BERT J. WOUDENBERG in Pelhrimov De uitreiking bij Auto Baas BV van de bij de Nederlandse Staats- WOONNIEUWS ROAD SHOW VBOK zoekt mensen op in winkelcentra Ongelooflijke voordeel- show met grandioze aanbiedingen! Elke koper valt in de prijzen. ♦Live Muziek voor een feeste lijke stemming.Koffie, een hapje en een drankje, kin dercrèche: we hebben aan alles gedacht. Ontmoet Sneeuwwitje en de zeven dwergen, Koning Lowietje en de geest Gonie allemaal live! Tussen de vier shows kun je ze een handje geven, liedjes zingen en met ze op de foto! Dus vergeet je camera niet! middels is een Nationaal On derwijs Protocol tegen Pesten opgesteld. KORTINGSBON: Weekblad voor Waddinxveen aan de Staringlaan is de jaarlijkse WADDINXVEEN - De voor de 14e keer aan de Dreef gehou den rommelmarkt-bazar van de Gereformeerde Kérk heeft ruim ƒ40.000,- opgebracht. I I I I I I I I WADDINXVEEN - Na een dansseizoen, waar op vrijdag-, zaterdag- en zondagavond in 28 lessen zes of negen dansen werden geleerd of in 12 lessen rock en roll, werd door dans school Waddinxveen de jaarlijkse medaltest weer gehouden. tal met maar liefst vier spe lers onder de leeftijd van 20 jaar uit in de hoofdklassecom- petitie van de Dambond Mid- groen verborgen parkeer- den-Holland, waar in de afge- plaatsen, geen fiets- en voet paden achter hoge struiken, kortom een wijk waar vol doende sociale controle moge lijk is waardoor de bewoners kampioen werd, zal Excelsior er zich veilig kunnen en hope lijk veilig zullen voelen. Het Politiekeurmerk wordt landelijk toegepast en is vorig van start gegaan. Het'is ontwor- van Volkshuisvesting, ministerie van Justitie en de politie. beslissingswedstrijd noodza- De gemeente Waddinxveen is de tweede gemeente in Ne derland waar het keurmerk is afgegeven. Bij de dansschool Waddinxveen medaltest gehouden. geerde met de fabelachtige score van 31 uit 17. Op een uitstekende tweede plaats eindigde Raymond van Es (19) met 33 punten uit 20 wedstrijden. Tweelingbroer Vincent van Es legde beslag op de zevende plaats. Het afgelopen seizoen speelde Dick Berghout (14) voor het eerst mee in de seniorencom petitie. In de B-poule eindig de hij op de tweede plaats en mede door zijn behaald moy enne kan hij het komend sei zoen uitkomen in het eerste team van de Waddinxveense dammers. Winnaars van de B- en de C-poule werden Fred Zaadhof en Piet van Es. In het seizoen 1995-1996 komt Excelsiors eerste acht- WADDINXVEEN - De hen- gelsportyereniging Waddinx veen HSW hield haar vierde en vijfde wedstrijd voor de zo mercompetitie. Voor de vier de wedstrijd ging men naar de Ringvaart bij Leimuiden. Na vijf kwartier vissen was het vangstresultaat slechts één baarsje en werd besloten om het geluk in het Aarka- naal te beproeven. Alhoewel ook hier de vangst niet over dadig was, kon een ieder toch zijn visje verschalken. De uit slag is: 1. M. Reichard 2800 gr, 2. R. Poldervaart 1910 gr. en 3. J. van Egdom 1420 gr. De vijfde wedstrijd werd in de Amstel nabij Vrouwenakker gevist. De vangst hier mag re delijk genoemd worden en ook hier was het M. Reichard die met de eer ging strijken. Met een vangstgewicht van 8790 gram bleef hij nummer twee W. Houtman (8.540 gram) net voor. Derde werd A. van Leeuwen met 6150 gr. Het geld is bestemd voor de kerk, de dierenopvang in Waddinxveen, het (Protes tants (I)nterkerkelijk (T) huisfront en voor zonnecollec toren van een project in Tan zania. Uitslag loterij: lotnummer 391 blauw (een geborduurd beren-schilderij); lotnummer 686 geel (Aap-noot-mies); lot nummer 203 roze (een mo len). Het juiste bedrag aan boodschappen was ƒ125,73 en is geraden door mevrouw De Jong. WADDINXVEEN - In Wad dinxveen zal op donderdag 1 juni door de Vereniging ter Bescherming van het Onge boren Leven (VBOK) worden ingehaakt op de Internatio nale Dag voor het Leven, die door zeven pro-life organisa ties uit Oost- en West-Europa wordt gehouden. Er zal op de ze dag extra aandacht wor den gevraagd voor de be scherming van het menselijk leven. Medewerkers en vrij willigers van de VBOK zullen het publiek in de Waddinx veense winkelcentra duide lijk maken dat de bescher ming van het menselijk leven geen grenzen kent; ze gaat ie der mens aan, ongeacht zijn cultuur of kerkelijke of poli tieke achtergrond. Om te beginnen zal de zaal in drie grote stukken worden verdeeld. Het eerste gedeelte wordt een dans- en muziekaf deling waar de dj’s van First Love Music Service de bezoe kers zullen verwennen met hun muziek (voornamelijk house dance). In het midden van de zaal komt een podium te staan met daarop verschillende dj’s en daaromheen een dans vloer. Het tweede gedeelte is een speciale horeca-afdeling. Hier kan de jeugd even aan de drukte van het muziekge- weld ontsnappen om wat te eten of te drinken. Uiteraard heeft de organisatie rekening gehouden met de bezoekers met een wat kleiner budget en de prijzen zo laag mogelijk gehouden. Voor het eerst zal dit jaar ook nog een gedeelte van de zaal ingericht worden het een le vensgroot springkussen. Ver der is er een grote geluidsin- De reischeque van ƒ500,- is gewonnen door H. Kuiper (lotnummer 33). De nog niet afgehaalde prijzen kunnen opgehaald worden bij M. Mos sr., Tollenslaan 129 (na af spraak per telefoon 01828- 14882). Voor service, onderhoud en reparatie van uw auto, spaart u nu ook Air Miles bij: Elk niveau, brons, zilver, goud of hoger, kent diverse fi guren en combinaties en tij dens een medaltest wordt door een jury bepaalt of men aan de gestelde eisen voldoet. De jury, Anita van Zanen uit Amsterdam, moest bekijken of de vereiste figuren werden uitgevoerd en lette daarbij onder andere op de houding, uitvoering en de maatvast heid. Elk persoon die afdans te kreeg daarvoor een aantal punten. Bij brons, de eerste jaars, en zilver, de twee jaars, heeft men ook de mogelijkheid, als alles perfect in orde is, een ster te behalen. Een groot aantal afdansers kwam in aanmerking voor deze extra vermelding. De topavonden voor dans school Waddinxveen werden bezocht door veel ouders, grootouders en andere be langstellenden die er samen met de deelnemers een waar feest van maakten. school?, wat zijn de getallen?, hoe en waaraan herken je (potentiële) slachtoffers en daders?, wat kunnen ouders en verzorgers, leerkrachten en leerlingen doen?, welke en correctieve maatregelen werken wel en -11" 7—j-'-L over pesten zijn tot nu toe ge realiseerd? en wat zijn de re sultaten van deze projecten? Het seizoen is nog niet voorbij want buiten de vrijdagavon den tot en met zaterdag 1 juli is er op zaterdag 3 juni een eindbal voor rolstoeldansers. Een avond waar rolstoelge bruikers en valide dansers toegang hebben om samen op een geïntegreerde wijze van de dansvloer gebruik maken. Volgend dansseizoen zullen Ruud en Chiena van der Helm enkele nieuwe activi teiten starten, zoals een cur- cus formationdansen op twee de jaars niveau. Ook voor de ze categorie is het mogelijk een medaltest af te leggen. Verder komt er een vaste trai- ningsavond voor wedstrijd- dansers. Niet alleen voor de wedstrijdparen van dans school Waddinxveen, maar voor alle paren van de NADB en NDO. Ook het rolstoeldan- sen zal weer een plaats in de dansschool krijgen. De deu ren van de dansschool gaan na de vakanties weer open op zaterdag 12 augustus. stallatie en een wervelende lichtshow. Het luilakfeest begint op vrij dag 2 juni om 22.00 uur en duurt tot zaterdagochtend 3 juni 05.45 uur. De entreeprijs is slechts ƒ15,- per persoon. WADDINXVEEN - Vrijdagavond 2 juni vanaf tien uur zal in de sporthal ’de Sniep’ (Sniepweg) in Waddinxveen het jaar lijkse luilakfeest voor de jeugd weer worden gehouden. De Stichting Waddinxveens Welzijnswerk heeft opnieuw flink haar best gedaan om het feest voor de plaatselijke jeugd zo gezellig en aantrekkelijk mogelijk te maken. WADDINXVEEN - Het bestuur van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs (VOO) in Waddinxveen houdt een in formatieve lezing over het onderwerp ’Pesten op school’ op donderdagavond 1 juni om half negen in de aula van de openbare Dick Brunaschool (Essengaarde). Iedereen zal het wel eens hebben meegemaakt: pesten of gepest worden. Het onder werp pesten blijft actueel want menig ouder, verzorger, leerling en leerkracht heeft er dagelijks mee te maken. In verse muziek- en dansgroe pen uit Pelhrimov, terwijl uit Waddinxveen de muziekver eniging Concordia (die net was aangekomen na een ver moeiende busreis van 16 uur) en de volksdansgroep Veselka aanstekelijke optredens ver zorgden. Na het openingsfeest in het stadstheater werd in Galerie M in het centrum van de stad een tentoonstelling met Wad dinxveense dorpsfoto’s ge opend. In een museum in de buurt ging ook een expositie met werken van de eveneens aanwezige kunstenaressen Anke Mensink uit Waddinx veen en Gees van Vliet uit Gouda van start. In Pelhrimov (15.000 inwo ners) was een kleine week het gehele stadsbeeld in het te ken -gezet van de vriend schapsband met Waddinx veen. De nieuwsgierige bevol king begon met iedere Wad- dinxvener als het even kan spontane gesprekken in het Duits en in het Engels. De omwenteling in 1989 heeft de stad in een snel tempo een fris aanzien gegeven. De stra ten zijn goed onderhouden en schoon en menig gebouw in de stad is geverfd of opge knapt. De bevolking maakt een zeer vriendelijke en open indruk. Nadat bijna twee jaar gele den in Waddinxveen voor het eerst een Pelhrimov Week Advies aan onze klanten: par keer bij Metro Capelse-brug. U bent dan zeker van een gratis plaats. En wij brengen u met de Bouman Buspendeldienst gratis heen en weer. Tot ziens op 2e Pinksterdag! DlulAUD IJsselmondselaan 175 ROTTERDAM Rotterdam-Kralingseveer Tel. OIO -4508033 WADDINXVEEN - Het nieu we bestemmingsplan Zuid- plas ’90 zal worden gereali seerd met de eisen van het Politiekeurmerk Veilig Wo nen. Onlangs werd daartoe in restaurant Bibelot (Lima- weg) een overeenkomst on dertekend door de vertegen woordigers van het Samen werkingsverband Zuidplas 90 (woningbouwvereniging Waddinxveen en woning bouwvereniging SSW) en de districtchef van de politie IJs- sel en Gouwe. Sinds vorige zomer hebben gemeente, stedebouwkundi- ge, Samenwerkingsverband Zuidplas 90 en politie gestal te gegeven aan het ontwerp van de nieuwe wijk volgens de eisen van het Politiekeur merk. Dat betekent dat niet alleen aan de woning voorzieningen zijn getroffen ten behoeve van inbraakpreventie maar dat ook de woonomgeving so ciaal veilig ontworpen is. Dat houdt in dat er voldoende verlichting is op straat maar ook in achterpaden, dat er geen doorlopende achterpa den zijn, geen achter hoog groen De lezing wordt gegeven door mevrouw Wytske Hajonides. Zij is als algemeen schoolbe- geleidster verbonden aan de Schoolbegeleidingsdienst Midden-Holland en Rijn- streek (gevestigd te Bodegra- ven). 1 Zij zal in haar verhaal onder andere aandacht besteden aan de volgende waarom komt RTW-T3 d i O verhuisd op de kabel I! de stad binnen rijden. Ze had den in zeven dagen fietsend de afstand Waddinxveen- Pelhrimov overbrugd. Voor hun 1.100 km lange tocht waren ze vrijdagmorgen voor een week uit Waddinx veen vertrokken. Ze werden enthousiast door de bevol king van Pelhrimov verwel komd en maakten als ware helden een ereronde. Aan de wielrenners zelf was weinig te merken dat ze er een zware en lange tocht op hadden zit ten. Ze vertelden vooral de vijfde dag veel te hebben moe ten afzien, omdat het par cours een stuk heuveliger werd. In Pelhrimov is vorige week ook vier dagen een symposi um in het plaatselijke zieken huis gehouden, waar telkens ongeveer 50 aanwezigen wer den bijgepraat over de ont wikkelingen in de gezond heidszorg. Een van de spre kers was L.J. van Malen- stein, directeur van de Ge meenschappelijke Gezond heidsdienst Midden-Holland in Gouda. werd gehouden werd afgelo pen week de belofte waarge maakt dat er een Waddinx veense presentatie in de Tsje chische stad zou worden ge geven. Overal in Pelhrimov hingen spandoeken met de plaatsna men Waddinxveen en Pelhri mov, waren er overal in de stad grote en kleine affiches opgehangen, hingen er grote Waddinxveense vlaggen op officiële gebouwen en stonden er in de stad versierde podia die verwezen naar de Wad dinxveense dagen. Vrijdag en zaterdag stonden er diverse optredens van groepen uit Waddinxveen en Pelhrimov op het program ma. Alle Waddinxveners in Pelhrimov waren vrijdag avond uitgenodigd voor een klassiek concert van een Oos tenrijks trio in de Vituskerk. Op die dag waren er ook pro gramma’s met ondernme- mers uit beide plaatsen. Za terdag stond het slot van de Waddinxveense dagen in Pelhrimov helemaal in het te ken van muziek en dans. Het bleek toen ook goed te lukken hierbij op diverse plaatsen de bevolking van de Tsjechische stad te betrekken. De Waddinxveense dagen in Pelhrimov werden meege maakt door ongeveer 140 Waddinxveners, die in perso nenauto’s, in touringcars en per vliegtuig halverwege vo rige week de Tsjechische reis hadden ondernomen. Naast burgemeester C.M. van der Linden maakten van het Waddinxveense gezel schap ook wethouder K.W.Th. van Soest (WD) en zijn echt genote en gemeente-ambte- naar B. Poiesz deel uit. Zij landden woensdagmorgen met een Tsjechisch vliegtuig in de hoofdstad Praag. In Pelhrimov voegden zij zich bij PvdA-gemeenteraadslid me vrouw A. Vermeij en D66- commissielid mr. Marcel van Reede. De Waddinxveense dagen be gonnen voor de bevolking van Pelhrimov donderdagmiddag met een optreden van Concor dia op het Masarykovoplein. Nadat er enkele muzieknum mers waren gespeeld kwa men, voorafgegaan door een ambulanceauto met sirene, acht fietsers van de schaats vereniging De Gouwe Streek WADDINXVEEN/PELHRIMOV - Waddinxveens burge meester C.M. van der Linden heeft vorige week van woens dagmiddag tot de late zaterdagavond in de zonovergoten zusterstad Pelhrimov onder groot enthousiasme kleur gege ven aan de ’Waddinxveense dagen’, een lang voorbereid eve nement van de Stichting Vriendschapsband Waddinxveen- Pelhrimov, die wordt voorgezeten door Jac Bost. De opening van deze Wad dinxveense dagen, die een vervolg waren op de Pelhri mov Week in Waddinxveen in het najaar van 1993, was don derdagmiddag in het geheel gevuld stadstheater van de 100 kilometer van de hoofd stad Praag gelegen Zuidho- heemse stad. Samen met Pelhrimov’s bur gemeester M. Brezina sprak Waddinxveens eerste burger de plaatselijke bevolking in het Tsjechisch en het Duits toe. De burgemeesters van beide plaatsen zeiden zeer te hopen dat de in een paar jaar tijd gegroeide vriendschaps band tussen beide gemeenten zich de komende tijd verder zal kunnen verdiepen. Het was dan ook bijzonder te zien hoe de inwoners van Wad dinxveen en van Pelhrimov dagenlang met elkaar hebben opgetrokken. Zevenhuizenaar G.A. Ande- weg werd op het podium van het stadstheater in het zon netje gezet, omdat hij als le raar van de samenwerkings school voor HAVO-Atheneum (Sniepweg) eindjaren tachtig via schooluitwisselingen de basis is gelegd voor het con tact tussen beide gemeenten. Het officiële openingsfeest van de Waddinxveense dagen werd na de met applaus on derbroken toespraken en het uitwisselen van geschenken, enthousiast verzorgd door di- lopen competitie de derde plaats werd behaald. Ook een tweede team (viertal), dat kort geleden in haar klasse - weer vertegenwoordigen. In verband met leeftijd en speelsterkte werden de jeugdspelers in twee groepen jaar oktober officieel ingedeeld. Bij de B-jeugd (pu pillen) toonde Teun Berghout pen door het ministerie zich de sterkste. Bij de A- --- jeugd (aspiranten) was een J_ 12 J J !2 kelijk om een winnaar aan te wijzen. In deze partij won Jordy Olie van Arjen Neven. WADDINXVEEN - Nissan Motor Nederland heeft 10 Nissan Micra’s beschikbaar gesteld voor de prijzenpot van de Nederlandse Staatsloterij. De Nissan Micra combineert kleine buitenmaten met vol wassen binnenmaten en is uitgerust met een geraffi neerde techniek van motor tot en met wegligging. Eén van de gelukkkige lote- rijwinnaars werd A. van Prooijen uit Stolwijk. De Ne derlandse Staatsloterij koos voor de aflevering van de ge wonnen auto de Nissan- dealer Auto Baas BV aan de Zuidelijke Rondweg in Wad dinxveen. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense damvereniging Excelsior heeft het damsei- zoen 1994-1995 besloten met de ledenvergadering, waarbij de diverse kampioenen wer den gehuldigd. Tijdens de vergadering reikte voorzitter Piet Swart de bondsspeld van de KNDB uit aan Bertus van Eijk in ver band met diens 40-jarige lid maatschap. Bertus van Eijk (76) heeft gedurende 18 jaar het secretariaat vervuld. De laatste j aren mocht Excel sior zich verheugen in een sterke ontwikkeling van het aantal jeugdige leden. Reeds eerder was immers vermeld, dat Teun van de Krol (19) het clubkampioenschap prolon- Op de foto Excelsior 's jubilaris B. van Eijk en echtgenote geflankeerd door de prijswinnaars T. van de Krol, R. van Es en P. Swart (senioren). Jordy Olie, Arjen Neven en Bart Jan de Bas (aspiranten) en Teun Berghout, Dirk Berghout en Marcel van Eijk (pupillen). (Foto: Sjaak Noteboom). A TA A A 0 I waarom komt pesten op I J I y v q I school voor?, hoe ontstaat het Xy L 11 pesten op school?, wat zijn Het jarige Weekblad voor Waddinxveen biedt u als lezer een speciaal arrangement aan: j - f. I I voor brÜs van f 99,- kunt u 2 dagen genieten van Rotterdam. I I I 105,50. fcr: z zz F Luilakfeest in De Sniep alle personen. Woonplaats: BOONSTOPPEL BOSKOOP B.V. AUTO ARBO B.V. TWEEBEE B.V. Voornachten Aankomstdatum Ik wil graag reserveren voor Naam: Adres: Postcode: ue uitreiKing dij Auto Baas o v van ae dij ae weaenanase c j loterij gewonnen Nissan Micra aan Stolwijker A. van Prooijen. met keuze uit: Spido-havenrondvaart, Subtropisch zwemparadijs Tropicana, Euromast, Kunsthal, Nederlands Architectuur Instituut; 1 faciliteiten; J gratis gebruik van zwembad, sauna en fitness; en natuurlijk... een uniek uitzicht over ’s-werelds grootste en mooiste haven. AUTOBEDRIJF BOONSTOPPEL B.V. PEUGEOT DEALER WADDINXVEEN BOONSTOPPEL JR B.V. MITSUBISHI DEALER WADDINXVEEN EN GOUDA FORD SERVICE DEALER WADDINXVEEN DEAWOO DEALER VOOR GOUDA EN WADDINXVEEN PEUGEOT DEALER BOSKOOP FM 105.8in de ether .f Burgemeester geeft kleur aan Waddinxveense dagen lil lil Kill'll I I I Deze aanbieding is geldig voor de gehele maand mei en juni 1995. preventieve I Het arrangement dat de gehele maand mei en juni geldig is houdt in: I een bezoek aan het Imax-grootdoek filmtheater, een unieke belevenis onder één dak met Hotel Inntel; genieten van een heerlijk drie-gangen diner in restaurant ”Le Panillon”; entreebewijs voor Holland Casino Rotterdam; kortingsbonnen voor spectaculaire Rotterdamse attracties, keuze uit: Snido-havenrondvaan Suhtmnisrh zwemnar overnachting in een comfortabele kamer voorzien van faciliteiten; j uitgebreid ontbijtbuffet; I Speciale Weekblad voor Waddinxveenprijs: 99,- per persoon toeslag éénpersoonskamer 35,- per persoon I Normaal gesproken zou dit arrangement 204,50 bedragen. Uw voordeel als Weekblad voor Waddinxveenlezer is maar liefst Het enige wat nog rest, is de bon uit te knippen en/of een reservering te maken en uw Rotterdamse avontuur kan beginnen. Informatie en/of reserveringen: Hotel Inntel (010) 4134139.

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 13