van Waddinxveen in Pelhrimov tl Vlr ral® Daverend feest I II Pr j i lT»f!ïr? ai Wi. PAGINA 25 I i 4 Burgemeester Kees van der Linden op bezoek bij leerlingen van Van bibliothecaris Jan Tomasek. de vorige christen-democratische burgemeester van Pelhrimov (links derijen- door BERT WOUDENBERG in Pelhrimov van het Tsjechische Pelhrimov. Acht lange afstandrijders van de Waddinxveense schaatsvereniging De Gouwe Streek fietsten in zeven landbouwhiashoudschool in Kamenice nad Lipou in de buurt dagen tijd van Waddinxveen naar het ruim 1.100 kilometer verderop gelegen Pelhrimov. Daar werden ze donderdagmiddag op het Masarykovoplein verwelkomd door burgemeester Miroslav Brezina. Op de achtergrond speelt de Waddinxveense muziekvereniging Concordia, alvorens een ereronde zou worden gemaakt. Ze noemen zich ’fans van de Waddinxveense muziekvereniging Concordia: Elly Nieswaag (rechts op de foto) en Anneke Kerkhoven. Hun Concordia trad onder leiding van de nieuwe dirigent Piet Boer zater dagmiddag op het Masarykovaplein in Pelhrimov gezamenlijk op met een Oostenrijks en een Tsjechisch muziekkorps. Het muziekstuk dat de drie korpsen samen ten gehore brachten was ’Holland jubelt Eindjaren tachtig is in Waddinxveen uit het voormalig Vredesplat- forni Waddinxveen de Werkgroep Stedenband Waddinxveen-Pelhri mov ontstaan. De werkgroep ging in 1992 op in de Stichting Vriend schapsband Waddinxveen-Pelhirmov. Vanuit Waddinxveen werd voor Pelhrimov gekozen omdat er van de zijde van de samenwerkingssh- cool voor HAVO-Atheneum reeds contacten bestonden met het gym nasium in de Tsjechische zustergemeente. Op de foto links onder- J van Soest (WD) en directeur Ben Poiesz van welzijn, onderwijs en sport in Waddinxveen. De 75-jarige EHBO-afdeling Waddinxveen verraste het Rode Kruis in Pelhrimov met de reanimatiepop 1Annieen vier halve oefenpoppen. Het geschenk van zo 'n vijfduizend gulden werd officieel aangeboden in het raadhuis van de Tsjechische stad. Links op de foto de Waddinxveense EHBO ’er Nico Sonneveld en drie mensen van het Rode Kruis in Pelhrimov. ingericht. Hier geven garagist Rob den Boer en hovenier Henk van tekst en uitleg, terwijl burgemeester Kees van der Linden assisteert. —al In de hal van het raadhuis van Pelhrimov hadden enkele ondernemers uit Waddinxveen een presentatie Vliet burgemeester Miroslav Brezina sf-Sk”, Pelhrimov 's burgemeester Miroslav Brezina (links op de foto) en Waddinxveens eerste burger Kees van der Linden openen in het Okresni-museum in het hart van de Tjsechische zusterstad een schil- en keramiekexpositie van de Waddinxveense kunstenares Anke Mensink (vlak achter de burgemeester van Pelhrimov) en de Goudse kunstenares Gees van Vliet (bij Waddinxveens eerste bur ger). op de foto), kregen de Waddinxveense gasten (van links naar rechts) wethouder Karei van Soest (WD), burgemeester Kees van der Linden en directeur Ben Poiesz van de secretarie-afdeling welzijn, onderwijs en sport Tsjechische boeken aangeboden voor de Openbare Bibliotheek in Waddinxveen. V’ ontmoetingen. Het zonover goten Pelhrimov maakte het. mogelijk dat de Waddinxve- ners de stad - waar spandoe ken, vlaggen en affiches ie dereen wezen op de nu jaren lange vriendschapsband met het Gouwedorp - ’op z’n kop konden zetten’, een grapje van Waddinxveens burge meester Kees van der Linden omdat hier en daar de Wad dinxveense vlag op z’n kop bleek te hangen. Op deze pa gina een fotoimpressie van de ’Waddinxveense dagen’, die het Weekblad voor Waddinx veen mee heeft kunnen ma ken dankzij de medewerking van de Rabobank Waddinx veen, het bestuur van de Stichting Vriendschapsband Waddinxveen-Pelhrimov en het gemeentebestuur van Waddinxveen. (Foto’s: Bert Woudenberg). Een voorbeeld van de gegroeide contacten tussen Waddinxveense jongeren en hun leeftijdgenoten in Pelhrimov. Tijdens de daverende slotavond in de feestzaal DK Maj schoven ze dicht bij elkaar aan een ta fel en wisselden met veel plezier volop ervaringen uit. Bij de bebouwde kom van de Tsjechische zusterstad van Waddinx veen. Pelhrimov, poseren burgemeester Kees van der Linden (links op de foto) en wethouder Karei van Soest (WD). Beide plaatsen, die sterk afhankelijk zijn van de industrie, hebben ongeveer dezelfde leeftijd. Waddinxveen is 762jaar oud en Pelhrimov viert dit jaar zijn 770e verjaardag. W, PELHRIMOV/WADDINX- VEEN - Ongeveer 140 Wad- dinxveners hebben voor de vorige week gehouden ’Wad dinxveense dagen’ van de Stichting Vriendschapsband Waddinxveen-Pelhrimov een overgetelijk bezoek gebracht aan de op ruim 1.100 kilome ter van Waddinxveen gelegen zusterstad. Het gemeentebestuur had on der leiding van burgemeester Miroslav Brezina (christen democraat), en gesteund door zijn vice-burgemeesters Mi roslav Pech (onafhankelijk) en Michael Pacner (sociaal democraat), kosten noch moeite gespaard om het de Nederlandse gasten naar de zin te maken. Er was dagen lang sprake van een daverend volksfeest in de open lucht en in zalen met muziek, dans en culturele De Waddinxveense volksdansgroep Veselka verzorgde in Tsjechië diverse optredens. Er werd in Pelhri mov opgetreden in het stadstheater, in de feestzaal DK Maj en op het Masarykovoplein (foto). Verder wijswethouder Karei deed men in Hollandse klederdracht mee aan het folkloristisch festival in het op 35 kilometer afstand ge legen Tele. Telc is een prachtig kasteelstadje met een internationaal door de Unesco beschermd stadsge zicht. Direct na aankomst in Pelhrimov werd de Waddinxveense delegatie vorige week woensdagmiddag in het raadhuis van de Tsjechische stad ontvangen door burgemeester Miroslav Brezina, een christen-de-\ mocratische computeringënieur. Geheel links Pelhrimov 's vorige burgemeester Jan Tomasek, die nu lei dinggeeft aan het plaatselijke comité Pelhrimov-Waddinxveen in de partnergemeente. Rechts op de foto, de bij het gesprek aanwezige PvdA-gemeenteraadslid Bep Vermeij. In het sfeervolle stadstheater van Pelhrimov werden vorige week donderdagmiddag de Waddinxveense dagen in de Tsjechische zusterstad officieel geopend. Dat gebeurde door burgemeester Kees van der Lin den. Ook anderen voerden het woord. Op de foto voert Waddinxveens eerste burger het woord in het Duits. Zijn woorden werden in het Tsjechisch vertaald door een tolk. Na de opening was er in de geheel gevulde theaterzaal een feestelijk programma met uit Waddinxveen de muziekvereniging Concordia en de volksdansgroep Veselka en uit Pelhrimov het jeugdorkest Zus en de muziekvereniging Podskalak. - WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 31 ME11995 PvdA-gemeenteraadslid Bep Vermeij (PvdA) en commissielid mr. Marcel van Reede (D66) in gesprek met Pelhrimov s oud-burgemeester Jan Tomasek. De Tsjech is biblothecaris en voorzitter van het plaatse lijke comité Pelhrimov- Waddinxveen. «■Ér ’Cfi. 'ZZ I 11 een F"»»*, ’v.«\ 5 ---JA. WADDINX EEN Zii PELHRIMO E 95

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 25