Gouwebad wil met record in Guinness Book Fietstocht naar Pelhrimov Zeshonderd ballonnen nam zeven dagen in beslag bij Luifelbaan omhoog Staande ovatie van senioren voor revue Roos na afloop boot tocht De Gouwebloem Peuters vieren eerste Tweede Pinksterdag fietsen met Lions Dufs mode jU Bremmer- Voor sportief en gekleed [^VOORNIIKONING lustrum ’leniemienie’ VVD-wethouder reed in Tsjechië mee Keurslagerij Compeer opnieuw goedgekeurd Open dagen bij Jodokus Sing-inn Jubileumfeest van Toi-Toi Fietsuitstapje Gouwe Streek in Pelhrimov Gordon in De Herberg Airmiles bij autobedrijven WADDINXVEEN/BOS- KOOP - Bij vijf Shell-auto- bedrijven in Waddinxveen en Boskoop kan het pu bliek nu ook Airmiles spa ren. Het sparen van deze vliegtuigkilometers is voor velen populair en erg aantrekkelijk. Zonder er veel moeite voor te doen krijgt men Airmiles wan neer men boodschappen doet, bepaalde bankzaken of tankt bij Shell-pomp- stations. Sinds deze maand kan men nu ook Airmiles sparen bij Shell- autobedrijven. Dat betekent voor Waddinx veen en Boskoop dat men bij Peugeotdealer Boon- stoppel BV, Peugeotdealer Boonstoppel Boskoop BV, Mitsubishidealer Boon stoppel Jr., Fordservice- dealer Auto Arbo BV en Deawoodaeler TweeBee BV voortaan Airmiles kan sparen. Wanneer men bij deze bedrijven de auto brengt voor onderhoud of reparatie worden er auto matisch Airmiles ge spaard. Bespaar op aanschaf van Niet luilakken maar... 3 dagen VOORDEEL PAKKEN! 10% korting (t/m zaterdag 3 juni) Hf «■MM PAGINA 27 VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 31 ME11995 WEEKBLAD Een beeld van het ballonnenfestijn in het winkelcentrum Luifel- keuring was goed en dat zusterstad Pelhrimov. egezelschap ’Uit en thuis’ uit Reeuwijk. Ze brachten de re- 1 1.100 kilometer die vrijdag- -J het gemeentehuis van Wad- baan aan de Brederolaan. (Foto: Sjaak Noteboom). Rechtstreekse levering aan kantoren, bedrijven, verpleeginrichtingen, winkels, horeca, onderwijsinstellingen, (semi-)overheid enz. •Le •lm Vanaf ’s morgens elf uur wer den er ieder uur ballonnen opgelaten. Verder zijn er door de winke liers - die elke maand acties in het winkelcentrum houden Zaterdag 10 juni zal na de postbestelling worden beke ken, welke ballon het verst van Waddinxveen is terecht gekomen. De winnaar ontvangt een op blaasbare rubberboot, inclu sief peddels en pomp. persoon, gezinnen f 15,-), 40 (f 6,- per persoon, gezinnen f 20,-) en 60 kilometer (f 7,- per persoon). Gestart wordt er om negen uur. De controle sluit om vijf uur. Iedere deelnemer krijgt na afloop een fraai cer tificaat. Het inschrijfgeld va rieert van vijf gulden voor de kortste route tot negen gul- - nog drie troostprijzen be schikbaar gesteld. den. De voorzitter deed een beroep op de senioren ver trouwen te hebben in de pro grammering van de commis sie. Voordat het Gouwebad het lustrum zal gaan vieren staat echter eerst het zomerseizoen nog voor de deur. Het vorig jaar vernieuwde buitenspeel- bad, zeer in trek bij jonge ge zinnen, ligt alweer gereed om bij aantrekkelijk weer, velen plezier te bieden. vertaald naar een instructie voor de bij de vereniging aan gesloten ondernemers. Door het ging dan ook om acht zéér ervaren toerfietsers in prima conditie. Initiatiefnemer van de fietstocht Waddinxveen- levering Ibalie svervanging iduurgarantie lange afstandrijders 1 en welwillend heid in eenvoudige hotels en Schoenen en Lederwaren een zilveren harp. De laatste tijd zingt Gordon ook in het Engels, wat zijn repertoire een behoorlijk stuk groter maakt. gen, zoals de vijfde dag Leutenberg (bij C__l naar Plana (juist over de Tsje chische grens ten zuiden van Marianské Lazne). Eén van de lichtere dagen was de der de dag van Bad Karlshafen langs de Weser en de Werra over de Romantische Route naar Eisenach. Onderweg ondervonden de acht 1o_ WADDINXVEEN - De jaarlijkse reis van Stichting De Gou- gastvrijheid •Advies •Groofhandelsprijzen kendheid van de Amsterdam se zanger begon met de gou den hit ’Kon ik maar even bij je zijn’. Vanaf dat moment is het allemaal snel gegaan met luilak gevierd met de band Prettig Weekend van Oom Cor. ’Een band die het begrip feestmuziek tot zijn volste de carrière van Gordon. Zijn debuutalbum werd goud. In 1992 onderscheidde de Stich ting Conamus Gordon met recht weet te brengen’, aldus een toelichting. Prettig Week end komt uit Waddinxveen en Overschie en heeft in deze contreien al veel van zich la ten horen. WADDINXVEEN - Zaterdag 27 mei werden in het winkel centrum Luifelbaan (Brederolaan) zo’n 600 ballonnen de lucht ingelaten. Aan de ballonnen zaten kaartjes vast, die de winkeliers bij elke aankoop van vijf gulden aan de klan ten hadden uitgedeeld. pleegkundige. Namens het gemeentebestuur was wet houder J. Neele (PCW) aan wezig. Hij reikte tijdens het tijd diner D. Immerzeel de zilve- i ren legpenning van de ge- van de biertap overdroegen meente uit. J 1 De jaarlijkse reis van De Gou- sion geheel aan de wielrijders webloem is dit jaar geheel be taald door de opbrengst van “Wat u hebt gebracht is vro lijkheid en plezier, maar het was ook een avond van hoge cultuur. U had het niet mooi er kunnen doen door als slot stuk in deze bevrijdingstijd de eenheid van Europa weer Het revuegezelschap kreeg een staande ovatie. Dat moti veert de culturele commissie in het voorbereiden van het programma voor het nieuwe seizoen. Er zullen dan weer een aantal bekende en onbe kende gezelschappen optre- Voorn en Koning Trading BV, Beneluxweg 18 Postbus 154, 2410 AD Bodegraven Telefoon 01726-15222, Fax 01726-17882 Vanaf negen uur ’s morgens werden er allerlei spelletjes gedaan zoals blikgooien, was ophangen, eendjes uit een waterbak vissen, leniemienie prikken en de aardappelloop. Tijdens het grabbelen kon er limonade gedronken worden. Voor de ouders was er koffie. Er werd door de peuters en thousiast aan alle activitei ten meegedaan. Dat gold ook voor de ouders die hun kinde ren begeleidden. Om half elf was het tijd voor zingen en gebak. Gesmuld werd van een grote taart, die door ban ketbakker De Graaff was ver sierd met vijf marsepeinen muisjes. Na een dankwoord ging ie dereen naar huis met als aan- PELHRIMOV/WADDINX- VEEN - Na de ruim 1.100 km van Waddinxveen naar het Tsjechische Pelhrimov en een dagje rust met een uitstapje met de bus naar de op ruim honderd kilometer afstabnd gelegen hoofdstad Praag leek het de lange afstand fietsers van de Waddinxveense schaatsvereniging De Gouwe Streek een goed idee fietsend de omgeving van Zuidbo- heemse stad te verkennen. De fietsvrienden van Pelhri- mov’s Spartak hadden een toertocht met 9 Nederlandse en 15 Tsjechische deelnemers georganiseerd. Eerst werd een bezoek ge bracht aan het fraaie club huis op het sportcomplex van Pelhrimov. Daarna ging het op weg naar Kremesnik, met 765 meter het hoogste punt in de omge ving en op 11 km van Pelhri mov. Op de uitkijktoren van 50 meter daar had men een prachtig uitzicht tot in Mora- vië. Vervolgings ging het in vlot tempo naar Homi Cerekev, Pocatky, Zirovnice en Kame- nice nad Lipok. In totaal 75 km door een golvend groen landschap met veel akker bouw. Vooral de vele felgele kool zaadvelden contrasteerden prachtig met de kleine donke re boscomplexen op de heu veltoppen. Pelhrimov bleek weer eens een voortreffelijk uitgangspunt voor dagtocht- jes voor wie van fietsen houdt over stille wegen, met mooie uitzichten en af en toe door een schilderachtig dorpje. Een flink aantal versnellin gen is wel aan te raden, want het gaat steeds op en neer. denken een speciaal ter gele genheid van het eerste lus trum versierde mok (van Uni- tech BV) met natuurlijk een leniemienie-muis De peuterspeelzaal Teniemie- nie’ startte eind april 1990 in de voormalige openbare Klaas de Vriesschool (Her man Heijermanslaan). Sinds augustus 1993 zitten de peu ters in de Dick Brunaschool (Essengaarde). ’leniemienie’ is iedere och tend geopend van 8.30 tot 11.45 uur. Per ochtend is er een groep van 16 kinderen van 2 tot 4 jaar. Inschrijven van kinderen kan vanaf 1 jaar. Er wordt gewerkt met vijf vaste leidsters en twee in valkrachten. Pelhrimov was Dammus Bunnik, die de groep samen stelde en zonodig het moreel hoog hield. Zijn neef Wim Bunnik was de jongste deelnemer met een onuitputtelijke hoeveelheid energie. Joop Faaij zorgde dat iedereen ’s morgens op tijd uit bed kwam door een reiswekkertje te ’regelen’. Dat had Cor van Klaveren hard nodig. Wim Toering regelde de over nachtingen in Duitsland. Ge rard Hazebroek en Hans An- dela waren met elkaar in competitie voor het bergklas- sement. De oudste deelnemer Ton Rutten, had het niet altijd ge makkelijk, maar hield voor treffelijk zijn reputatie als ’de adelaar van Reeuwijk’ staan de. Voor het vervoer van de baga ge en de zorg voor koffie en andere drankjes reed Wim Schild met een auto mee. De deelnemers kijken met veel genoegen terug op de ruim 1.100 km fietstocht. Bij wijze van herinnering aan hun prestatie kregen ze bij hun aankomst in Pelhrimov, waar ze op muziek van de muziekvereniging Concordia nog een ererondje maakten, een vaantje uitgereikt door voorzitter Jac Bost van de Stichting Vriendschapsband Waddinxveen-Pelhrimov. Bijzonder was nog dat de fiet sers in Kamen, 20 km vóór Pelhrimov, werden opge wacht door Waddinxveens lo- co-burgemeester Karei van Soest, Pelhrimov’s vice-bur- gemeester Miroslav Pech en enkele leden van de fietsclub in de Tsjechische stad. Geza menlijk legden ze de laatste twintig kilometer af. WADDINXVEEN - De culturele commissie van de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk voor senioren verzorgde in een goed gevuld Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad) de slotavond van het seizoen met een optreden van het revu- vue ’Show-time’ nisatie met plaatselijke afde- de Sniepweg. lingen. Eén van de doelstel- lingen is gericht op “het heb ben van belangstelling voor het bijdragen aan het welzijn TJ 1-1 facetten*. Honderden leden van de Lions Clubs werken belangeloos mee aan het wel slagen van de fietstocht. De afgelopen jaren deden steeds veel streekgenoten mee aan deze fietstocht, die voert langs de mooiste wegen wegwijzerde routes uitgezet door de fraaiste gebieden van met lengten van 25 (f 5,- per Midden-Holland. Er kan wor den gestart op veertien ver schillende plaatsen. In Wad- WADDINXVEEN - Een le vende poppenkast en éé- nacters voor iedereen. Waddinxveens oudste to neelvereniging Toi-Toi be staat dit jaar 25 jaar en gaat dat zaterdag 1 juli uitbundig vieren. Overdag met levende pop- penkast-voorstellingen in winkelcentrum ’de Passa ge’, winkelcentrum Zuid- plas en rond de wijkschool St. Jozef en ’s avonds met de éénacters Tassen en Het Jubileum in de ge meenschapsruimte van diezelfde St. Jozefschool. Ook andere toneelvereni gingen uit de regio zullen die avond acte de présence geven. Daartoe is er een zogenaamd open podium waar men vrijelijk zijn gaan kan gaan. Iedereen is van harte welkom. De toegang bij alle voorstel lingen is gratis. De revue bestond uit ballet, sketches, zang en play-back. Het was een wervelende show, zonder haperingen. De spelers en speelsters vertolk ten alles uitstekend. Dat bleek al uit het eerste nummer toen de balletdanse ressen in prachtige costuums onder daverend applaus een shownummer gaven. Bijna na. elk nummer werd geap- plaudiseerd. Een kwartier na de opening was iedereen al helemaal in de ban van de re vue. Vooral het slotstuk, waarin de eenheid van Europa werd vertoond, was van uitsteken de kwaliteit. Na het zingen van een bed over een Euro pees land stond een speler of een inschrijfformulier afha len of aanvragen bij de kassa van het zwembad (tel. 01828- 30444). WADDINXVEEN - Er zijn weer open dagen bij het vijf jaar bestaande kinderdagver blijf Jodokus aan de Mercuri- usweg (tel. 01828-30585) op donderdag 8 juni en vrijdag 23 juni. Iedereen die meer wil weten over kinderopvang in een particulier kinderdagver blijf is welkom. Op beide dagen is er van 9.00 tot 17.00 uur de mogelijkheid het reilen en zeilen van het kinderdagverblijf mee te ma ken. Natuurlijk is er ook gele genheid tot het stellen van vragen. Zestig kinderen ma ken wekelijks één of meer dagdelen gebruik van het Waddinxveense kinderdag verblijf, dat dagelijks van 7.45 uur tot 17.45 uur ge opend is. Er wordt gewerkt in verticale groepen die onder leiding staan van ervaren ge diplomeerde leidsters. WADDINXVEEN - Donderdag 2 november 1995 bestaat het huidige subtropische Gouwebad ’de Sniep’ vijfjaar. In die week van maandag 30 oktober tot en met vrijdag 3 novem ber zal het zwembad bol staan van feestelijke activiteiten. Hoogtepunt is een recordpoging om in het Guinness Book of Records te komen. WADDINXVEEN - De peuters van de particuliere peuter speelzaal ’leniemienie’ aan de Essengaarde (Dick Bruna school) hebbenn met een feestochtend waarbij ook de ouders aanwezig waren het 5-jarig bestaan gevierd. De lustrumfeestweek begint maandagmorgen 30 oktober vroeg met activiteiten voor de nog jonge zwemlesklantjes. In de avonduren zal er een aquarobic-marathon plaats vinden. Voor de vroege vogels zal er een Engels ontbijt ge serveerd worden en de 55+- ers gebruiken hun lunch in het zwembad. De Waddinxveense school jeugd krijgt op woensdag 1 november een kindermiddag voorgeschoteld met medewer king van het clownstrio Gym pie, Gompie en Guppie. Ook is er deze middag gezorgd voor een poffertjeskraam en wordt de jeugd getrakteerd op een ijsje. De gezellige volwassenen avond (op woensdag) wordt opgeluisterd door de Haagse jazzformatie Okeleq. Het daverende hoogtepunt tijdens deze lustrumfeest week vindt plaats op vrijdag avond 3 november. Op deze avond wordt er een officiële poging ondernomen om met het Gouwebad ’de Sniep’ op genomen te krijgen in het Guiness Book of Records. De bedoeling is om met een zo’n groot mogelijke groep een les aquajogging te volgen van minimaal één uur. Het streven is om 230 deelnemers actief te laten deelnemen aan deze bijzondere recordles. Zij die aan deze unieke gebeurte nis willen deelnemen kunnen webloem zit er weer op. Er werd gevaren naar Avifauna in heid in eenvoudige hotels en Alphen aan den Rijn, waar het vogelpark werd bezocht, en één jeugdinternaat. Een let- ook de Braassemermeer en de Westeinderplassen werden terlijk en figuurlijk ’toploka- aangedaan. tie’ was de overnachting in een pension op een heuvel in een groot park ten zuiden van Eisenach, waar twee dames eerst een echte ’pasta’-maal- 1 voor de duursporters maakten en toen de sleutels van de biertap overdroegen en naar huis gingen, het pen- Op een paar lekke banden na de Waddinxveense Bedrijven- was er geen echte pech, maar sportdag die vorig jaar sep tember werd gehouden. De 148 deelnemers vertrok ken in een boot van rederij Avifauna van de loswal aan de Noordkade naar Alphen aan den Rijn, waar een be zoek werd gebracht aan het vogelpark. In het parkrestaurant werd de lunch gebruikt. ’s Middags was er een rond vaart over de Braassemer meer en de Westein derplassen. Daarna ging het gezelschap weer naar Waddinxveen te rug. Na afloop ontvingen alle passagiers een roos als aan denken van deze dag. De medische zorg was in han- g den van de Waddinxveense g huisarts B. Glaser en een ver- REEUWIJK - Sinds de Reeu- wijkse discotheek De Herberg den voor de langste, verbouwd is staat er regelma- tig een binnen- of buitenland- e se top-artiest op het podium. Luilaknacht Zondag 5 juni (Eerste Pink sterdag) is dit Gordon. De be- iri Dp Tnnnpl BOSKOOP - Vrijdagavond 2 juni wordt in jongerencen trum De Tunnel in Boskoop De Lions Clubs vormen een dinxveen wordt gestart bij de internationale service-orga- hockeyclub Waddinxveen aan 2X* A. 1J1 CV De opbrengst wordt geschon- te geven*, ken aan de Stichting De Zon nebloem, die het geld ge bruikt voor een korte vakan- van de gemeenschap in al zijn tie voor langdurig zieken, ge handicapten en hulpbehoe vende ouderen uit Midden- Holland. Een aantal mensen brengt die vakantie door in Ermelo, anderen in Zeeland. Ten behoeve van de ’Omloop van het Groene Hart’ zijn be- Nederland worden jaarlijks Het einde was bereikt van gekeurd op punten als hygi- een zevendaagse zware, maar ene, assortiment, versheid, prachtige fietstocht over ruim kwaliteit, vakmanschap en 1.100 kilometer die vrijdag- service. De normering op ba- morgen 19 mei om zes uur bij sis waarvan wordt beoordeeld het gemeentehuis van Wad is vastgesteld door de Neder- dinxveen was begonnen toen landse Vereniging voor slage- wethouder Karei van Soest rijreclame ’De Keurslagers’. (VVD) het startschot lostte. WADDINXVEEN - Het be drijf van Keurslager Peter Compeer in het winkelcen trum Groensvoorde uit Wad dinxveen is opnieuw op een onverwacht moment gekeurd door een keurmeester van de Nederlandse Vereniging voor slagerijreclame ’De Keursla- PELHRIMOV/WADDINXVEEN - Het was vorige week don- gers’. De uitslag van deze derdagmiddag 25 mei een triomfantelijke intocht voor de keuring was goed en dat acht lange afstandrijders van de Waddinxveense schaats- betekent dat Peter Compeer vereniging De Gouwe Streek op het met Waddinxveners en zich weer een jaar langer anderen drukbevolkte Masarykovoplein in de Tsjechische Keurslager mag noemen. De 600 Keurslagerrijen in (VVD) het startschot lostte. In het Keurslager Formule In Tsjechië fietste hij de laat- Handboek is die normering ste twintig kilometer mee. 11 !--xEr waren voor de Waddinxve ners lange dagen bij geweest, zoals de eerste dag van Wad- de jaarlijkse bedrijfskeuring dinxveen naar het Duitse wil de vereniging de consu- Nottuln (bij Munster), dat op ment een waarborg geven dat ruim 230 km fiets-kilometers bij het kopen van vlees en van het Gouwedorp bleek te vleeswaren bij de Keurslager liggen. altijd mag worden gerekend Maar er waren ook zware da- op betrouwbaarheid, klant- gen, zoals de vijfde dag van vriendelijkheid en kwaliteit. Leutenberg (bij Saalfeld) ZEVENHUIZEN - Zondag avond 4 juni om half zeven zal er sing-inn gehouden wor den in de hervormde kerk van Zevenhuizen. Het thema van de dienst luidt ’Heerlijk hel der... water’. Muzikale mede werking wordt verleend door de Praiseband o.l.v. Ike Zin- tel. WADDINXVEEN - De Lions Club Waddinxveen neemt zo- als aangekondigd op Tweede Pinksterdag (maandag 5 juni) speelster op het tonêefmet de deel aan de fietstocht ’Omloop van het Groene Hart’, die in vlag van het betreffende land het Gouwedorp begint bij het complex van de hockeyclub Voorzitter A. Both roemde de Waddinxveen in het sportpark ’de Sniep’ (Sniepweg). Het is kwaliteit van ’Uit en thuis’, de dertiende keer dat deze tocht wordt gehouden. Bij de or ganisatie ervan zijn nog dertien andere Lions Clubs in Mid den-Holland en West-Utrecht betrokken. Pelhrimov’s burgemeester Miroslav Brezina (midden op de foto) en Waddinxveens burgemeester C.M. van der Linden bij de acht lange afstandrijders van De Gouwe Streek op het Masarykovoplein in de Tsje chische stad. (Foto: Bert Woudenberg). 4 /Schoenreparahe/ Kerkweg Oost 177 - 2741 HD Waddinxveen - Telefoon 01828-12012 1- i j _i _1 overlatend voor de nacht. 'b. f i/M. K//M.

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 27