r I Golden King Award voor Auto Baas BV Soapsterren voetbalden in het Warnaarplantsoen Wie zit te wachten op de Interliner (2) Vier balletleerlingen naar dansvakopleiding Country-disco Laaglandfietsroute officieel in gebruik Bodemsanering Waddinxveen vergt zo’n 3,5 miljoen gulden Leerlingen bezoeken Dick Bruna-expositie k’ Lf Gemeente maakt geactualiseerd overzicht van vuile plekken De Paddestoel i Jeugdtheater in Kreater De Sperwer Vier cabaret voorstellingen voor schooljeugd Op Paddpstnpl Bedrijvenbeurs Midden-Holland nu in Boskoop AVO-coIlecte in Waddinxveen Reiki-cursus in Alphen I RADIATEUREN... LEZERS SCHRIJVEN KL3 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 14 JUN11995 waar een over- Nissan-dealer Auto Baas BV aan de Zuidelijke Dwarsweg kreeg van de Nederlandse Nissan-importeur houders een geactualiseerd overzicht gemaakt van de in het kader van de Wet bodem bescherming in het Gouwe- dorp bekend zijnde verontrei nigde locaties, waarvan de het interge- overlegorgaan naar het Koninklijk Conser vatorium in Den Haag. van balletschool Marcella niet alleen bedoeld voor leer lingen die professioneel wil- is voor een kind 5,- en voor ouder en kind 7,50. het einde van het balletseizoen in het centrum voor kunst zinnige vorming Kreater (Kerkstraat) weer in zicht geko men. E.L.C. CRAS De Akker 113,Waddinxveen KOKENDE MOTOR?! EENVOUDIG TE VOORKOMEN!! lukkigen volgden al enkele ja- ren vaak meerdere lessen klassiek ballet en moderne dans per week. Op de foto van links naar rechts Yada v.d. Hoek (l 7), Marieke Al berts (17) en Femke Marcar (18). Vooraan Astrid van Stijn (10). (Fo to: Marcella Kouwenhoven) WADDINXVEEN de Nederlandse importeur van aan de beste Nissan-dealers van Nederland. Volgens Nis san Motor Nederland BV heeft Auto Baas BV bewezen aan de zwaarste eisen te vol doen. Daarna bezochten zij de kin- dertentoonstelling, waar zij naast het bekijken van aller lei zaken ook bezig konden zijn met puzzels, elektro, te kenen en lezen. Voor de kin deren is het niet alleen kij ken, maar ook doen. Op de tentoonstelling voor volwassenen is een vitrine met spullen van de Waddinx- veense Dick Brunaschool. Het betreft foto’s van de Dick Brunadag en allerlei kinder werk van de wedstrijd ’Wie maakt de mooiste Nijntje?’ Na afloop werden alle kinde ren nog verrast met een Dick Brunacadeautje. WADDINXVEEN - Het Veronica-artiestenelftal heeft in het kader van de 50e Sportweek Waddinxveen op het voetbal- complex van Be Fair (Warnaarplantsoen) een voetbalwed strijd gespeeld tegen een selectie van de deelnemende elf tallen aan het voetbaltoumooi van de Sportweek. WADDINXVEEN - Het gemeentebestuur van Waddinxveen heeft de komende jaren in totaal 3,5 miljoen gulden nodig voor het schoonmaken van gebieden met een verontreinigde bodem. Twee miljoen gulden zullen worden uitgegeven tot het jaar 2000 en 1,5 miljoen gulden in de jarenn daarna. Voor de gemeenteraad heb ben Burgemeester en Wet- WADDINXVEEN - In het ka der van ’mensenrechtenedu catie’ zijn er dinsdagmorgen en -middag 13 juni op initia tief van de werkgroep Wad dinxveen van Amnesty Inter national vier cabaretvoorstel- gegeven in de voor De Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk (SWW) houdt voor kinderen van 4 tot 12 jaar zondagmiddag 18 juni om twee uur in het centrum voor kunstzinnige vorming Krea- ter (Kerkstraat) de poppen worden gebruikt.'Alsde 'stoel theatervoorstelling ‘Naar Be- wordt teruggebracht, kracht men het muntstuk retour. Ei genlijk het bekende systeem van de winkelwagentjes. Deze AVO-stoel moet natuurlijk overal in Nederland komen. Door middel van een vaste jaarlijkse storting van 235.000,-, alsmede het huidi ge saldo van de voorziening bodemsanering, kunnen deze in totaal 3,5 miljoen gulden in de gemeentekas worden op gevangen. Echter, rekening houdende met het feit, dat een groot aantal posten niet concreet in de gemeentebegroting is op genomen, er geen rekening is gehouden met mogelijke aan meldingen van nieuwe loca ties, de inventarisatie van het bijzonder inventariserend on derzoek nog niet is afgerond en er geen rekening is gehou den met prijsstijgingen en dergelijke, heeft de gemeen teraad op voorstel van B. en W. er mee ingestemd de voor genomen jaarlijkse verhoging van de storting (conform de ramingen in de meeij arenbe groting 1995-1999) met 30.000,- voorlopig te handha ven, zodat toekomstige tegen vallers in voldoende mate kunnen worden opgevangen. reneiland‘.‘Naar Bereneiland' is het verhaal over Peter en Kapitein Bob, die samen op reis gaan om een eiland te ontdekken. Dolf de Dolfijn komt zwemmend op bezoek en weet nog wel een prachtig eiland. Trouwens, als ze er dan toch naar toe gaan kun nen ze ook wel iemand oppik ken.Een zielig klein beertje laatje toch niet staan? ‘Naar Bereneiland‘ combineert foto grafie, verhalen vertellen, poppenspel en muziek tot een prachtig geheel. Verteller- speler Rik Rikken zorgt voor een spannend avontuur. Beer, Dolf, Peter en Kapitein Bob komen overigens veilig thuis.Voorafgaande aan de wordt door Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk een voorprogram ma met knutsel- en toneelac tiviteiten georganiseerd, zo dat de kinderen zich kunnen inleven in ‘Naar Bereneiland- ‘.De aanvang van het voor programma is om 12.30 uur en de poppenvoorstelling be- De opening van de fietsroute vond plaats in het noorden van het Gouwebos, bij de par keerplaats Noordeinde-Lin- denlaantje. Er werd daar ook een kort woord gesproken door de portefeuillehouder re creatie en toerisme van het intergemeentelijk samenwerkingsorgaan Mid- den-Holland en de portefeuil lehouder van meentelijk Rijnstreek. Bijzonderheid is dat de nieu we Laaglandroute door de ANWB is bewegwijzerd onder de vlag van het Groene Hart van Holland. De routeborden dragen het officiële Groen Hart-logo met de naam. Bin nen twee jaar zullen nog ze ven andere routes worden be wegwijzerd. Binnen enkele weken al volgt de Jaagpad- route rond Ter Aar, de Krom me Mijdrecht en de Nieuw- koopse plassen. De routes zullen minimaal tien jaar in stand worden ge houden. Verwacht wordt dat ondernemers samen met VW’s hierop gaan inspelen en arrangementen gaan ont wikkelen om meer toeristen naar het Groene Hart te trek ken. Van de Laaglandroute is ook een ANWB-WV routekaartje te koop voor 3,50. Hierin staan vele bijzonderheden be- WADDINXVEEN - Ook voor de balletschool ’Marcella’ van V auuvjiuvi het management en de ser vice. Pas wanneer de Nissan- dealer op alle fronten aan de eisen voldoet, krijgt hij een Golden King Award. Het is Met hun genummerd toe- gangsbewijs kunnen de jeug- 1-3 een cd-single uit de top-40 winnen. De mu ziek is in handen van de Wad- dinxveense drive-in-disco- theek The Flying Dutchman met de disc-jockey’s Edwin, Jan-Willem en Martin. Onder de titel ‘Ontdek de we reld achter Nijntje' is er voor volwassenen en kinderen een expositie ingericht. Vorige week vrijdag 9 juni was er een speciale kinder- opening en een groep kinde ren van groep 2 van de Dick Brunaschool uit Waddinx veen was speciaal hiervoor uitgenodigd. Samen met een aantal Amer- GOUDA/WADDINXVEEN - De negende bedrijvenbeurs ‘Ondernemen in Midden-Hol land' zal dit jaar worden ge houden op woensdag 8, don derdag 9 en vrijdag 10 no vember. Ditmaal zijn niet meer de veilinghallen in Bleiswijk de lokatie voor de beurs, maar het ITC-complex in Boskoop-Hazerswoude. In het kader van een strategische alliantie tussen de Kamers van Koophandel voor Midden-Holland en voor Rijnland is het draagvlak van de beurs nu vergroot met de regio Rijnland. De inschrijving van de beurs is reeds geopend. Voor infor matie over de bedrijvenbeurs en inschrijving kunnen de be drijven terecht bij UTEC, te lefoon 03430-14262. De beurs heeft ditmaal als thema ‘Presenteer uw be drijf. Ook dit jaar zullen clus ters van bedrijven uit diverse gemeenten acte de presence geven. WADDINXVEEN - Deze week wordt in Waddinxveen gecol- lecteered voor ’AVO Integratie Gehandicapten. Sinds 1927 zet de vereniging zich in de meest uitgebreide zin in voor integratie van mensen met een handicap.De organisatie zet zich ook in voor geheel of gedeeltelijk arbeidsonge schikten en ouderen. Om deze mensen te helpen houdt de vereniging zich onder andere bezig met vorming en scholing, het realiseren en be vorderen van arbeid en het verlenen van bemiddeling ter zake, financiële hulpverle ning, bevorderen van recrea tiemogelijkheden en projecte- n.Een belangrijk integratie project van AVO is de ’AVO- Stoel’. Een doordacht project. Veel mensen zijn beperkt bij het lopen van grote afstanden. Ze blijven daardoor noodge dwongen thuis als vrienden of kennissen een gezellig dagje uit gaan.De voorzieningen in dierentuinen, musea en pret parken zijn voor mensen met een handicap niet goed. Dit kan anders als de AVO- stoelen worden ingezet, en dit gebeurt al op 30 verschillende locaties.Het gaat hier om een eenvoudige duwrolstoel. Voor een vijfgulden stuk kan de stoel voor de duur van het be zoek aan park of evenement Pagina 13 WADDINXVEEN/BOSKOOP - Zaterdagmiddag 10 juni heeft Gouda’s burgemeester drs. J.H. Boone als voorzitter van de provinciale WV Zuid-Holland in het Gouwebos tus sen Waddinxveen en Boskoop de Laaglandroute geopend, de eerste fietsroute uit het Fietsrouteplan Het Groene Hart van Holland. Hij deed dat op een 100 jaar oude velocipède. Hij werd daarbij onder andere gadegeslagen door Waddinx veens loco-burgemeester K.W.Th. van Soest (WD). WADDINXVEEN - Nissan-dealer Auto Baas BV aan de Zui delijke Rondweg in Waddinxveen heeft vanwege zijn uitste kende prestaties op het gebied van serviceverlening van Nissan NMotor Nederland BV in Lisse de Golden King Award 1995 ontvangen. WADDINXVEEN - De Waddinxveense postdui venvereniging De Sperwer nam deel aan een concours vanuit Pont. St. Maxcence. Weergesteldheid: Wes- tenwind. Afstand 340 km. In concours 259 dui ven. Gelost om 08.15 uur. Aankomst eerste duif 12.14 uur. Laatste duif 12.34 uur. Snelheid eerste duif 1416 m.p.m. Uitslagen: C. Smitskamp 1; J. Toor 2 5 11 36; H. Metselaar 3 35 39 59; J. Verbakel 4 8 15 29 31 37 56 65; Comb. Wibo 6 14 51 52 58; N. Hoogerdijk 7 10 12 17 19 41 46 47 48 54 55 60; R.A. van der Made 9 30; P. Noorlander Zn. 13 20; E. van Beek 16 40 42; M. Tollenaar Zn. 18 57 61; C.A. Bode 21 27 49 64; J. Jansen Zn. 22 25 63; Davy Hofman 23 33; mevrouw E.J. de Wit 24; M. Verbeek 26 32 38 53; G. Tollenaar 28; H.Vink 34; W. Breedijk 43 50; J. Troost 44 45 62. lingen gegeven in samenwerkingsschool HAVO-Atheneum (Sniepweg). De optredende cabaretgroep ’De Gemeente- reiniging’ uit Nijmegen bracht de voorstelling ’Lang zullen wij leven’. De derde klas leerlingen van de chris telijke scholengemeenschap De Wadde en van de Prof. Kohnstammschool voor open baar MAVO alsmede de twee de klas leerlingen van de samenwerkingsschool heb ben deze voorstellingen bij ge woond. een aardige tijd klappertan den op het Centraal Station in Den Haag. En ook dan zal het aardig druk zijn in de bus. Geen vrije busbaan terug. Hoe de Interliner dan om 16.50 uur in Waddinxveen wil zijn is mij een raadsel. Ieder een die rond 16.30 uur terug reist weet hoe druk het dan is en 20 minuten inclusief route Den Haag is volgens mij een utopie in de middagspits. Ik schat dus in dat ik om 06.55 uur de woning verlaat, nu nog om 6.45 uur, om ver volgens rond 17.15 uur er in terug te keren (in het gun stigste geval) nu nog 16.45 uur. Ik mag dus ongeveer een half uur per dag langer reizen tegen een aanzienlijke meer prijs. ZWN-Groep, alvast be dankt voor deze service, let terlijk en figuurlijk. Tot mijn verbazing las ik in het Weekblad voor Waddinx veen dat de Interliner tussen 06.00 uur en 22.00 uur op elk heel uur gaat rijden, met in de spits ook op het halve uur. Een speling van een kwartier is er dus niet meer. Voor de meesten wordt het de keus tussen de bus van 06.30 uur en 07.00 uur, tenminste in dien je rond 07.30 uur op het werk moet zijn. Met de vrije busbaan in het verschiet zal het qua tijd wel te halen zijn, hoewel ik mij een comfortabele plaats, ge zien de drukte die de beper king van de frequentie met zich mee brengt, afvraag. De terugweg roept meer vraagtekens op. De bus van 16.00 uur is voor diegenen die om 07.30 beginnen niet haal baar. Dat wordt dus de bus van 16.30 uur, ten opzichte van de snelbus van 16.13 uur nu. Dat wordt in de winter kunner Jan Leunisse. De uit slag 10-3 in het voordeel van de Waddinxveners geeft aan dat de kwaliteiten op voetbal- gebied niet helemaal aanwe zig waren bij het Veronica-elf- tal. Maar dit deed nauwelijks af aan het feit dat velen een leuke middag beleefden. Na afloop kregen de gasten, evenals het Sportweekelftal, een koud en warm buffet aan geboden. De Stichting Sportweekcomité Waddinx veen kan terugkijken op een geslaagd evenement, waar aan financieel werd bijgedra gen door de drie plaatselijke voetbalverenigingen Be Fair, Waddinxveen en WSE en be drijven als Massa Sport, café Sport, eetcafe de Diamond, Vekra Recycling en Klein transport, Wim van de Wal Telecom, Autobedrijf Hof man, Jan van Leeuwen Zui vel, H. van den Berg Meubel fabriek, Kees Tij sterman Sport, Vink Verzekeringen en banketbakkerij -partyservice Van den Berg. WADDINXVEEN - Vijdag- avond 16 juni van zeven tot tien uur houdt de wijk- en speeltuinvereniging De Pad destoel (Lijsterbesstraat) de disco-avond voor de jeugd van 9 tot en met 14 jaar. De toeganbgsprijs bedraagt één gulden. De komende disco-avond is de laatste evan het seizoen. Elk komen jaar heeft de laatste disco van het jaar een speciaal thema. Afgelopen jaren was dit de Beach Party. Dit jaar is het thema de Country Disco. De Paddestoel verandert dan in een stukje Texas. De laatste disco-avond van het seizoen is drie kwartier Deze onderscheiding verleent to Baas BV hebben de afgelopen tijd het Japanse automerk veel energie besteed aan het verder klantvriendelijk ma ken van ons bedrijf en onze organisatie nog beter af te stemmen op de wensen van de klant. Kennelijk is dat goed gelukt'. Het Waddinxveense bedrijf Naast de mening van de klan- 11 x j a. £en hanteert Nissan Motor Nederland ook strenge aan- WADDINXVEEN - Tot half september van dit jaar wordt in het Amersfoortse museum Flehite een overzichtsten toonstelling gehouden over het leven en het werk van Dick Bruna, naar wie in Waddinxveen een openbare basisschool (Zuidplashof, Sperwerhoek, Essengaarde) is genoemd. len gaan dansen; de meeste leerlingen volgen één keer maandelijkse per week voor hun ontspan ning balletlessen. Een aantal leerlingen doet mee aan de uitvoering van Kreater (Kerkstraat) op vrij dagavond 30 juni. Verschil lende dansvormen dan aan bod waaronder klas siek, tap en moderne dans. Na de zomervakantie, in de eerste week van september, beginnen de balletlessen weer. Voor de kleintjes is er kleuter- ballet waar speels wordt ge werkt aan houding, coördina- langer open dan normaal, tie, muzikaliteit en creativi teit. Voor alle leeftijden zijn er les- dige bezoekers sen klassiek ballet. Vanaf 12 1 jaar kunnen lessen tapdance en moderne dans worden ge volgd. Voor alle lessen is een gratis proefles mogelijk. In lichtingen: tel. 01828-13162. ke Alberts (17) gaan naar de Rotterdamse Dansacademie. Dit is een afdeling van de Ho geschool voor Muziek en The ater in Rotterdam. Yada v.d. nen, de provincie Zuid-Hol- Hoek (17) gaat naar de Dans- land, het natuur- en recrea- academie in Tilburg en de 10- tieschap Reeuwijkse Plassen jarige Astrid van Stijn gaat en omgeving, de VW’s in Gouda en in Alphen aan den Rijn, de Stichting Uiteraard zijn de balletlessen Samenwerkende VW’s Mid- van balletschool den-Holland en de ANWB. de Golden King Award. (Foto: Archief - Sjaak Noteboom). Leerlingen van de Waddinxveense openbare Dick Brunaschool zijn op bezoek geweest in het Amersfoortse Flehitemuseum, zichtstentoonstelling van het leven en werk van de tekenaar wordt gehouden. (Foto: Bert de Rijke). foortse kinderen luisterden zij naar het voorlezen van enkele Nijntjes-boeken door Dick Bruna. Het Veronica-elftal verscheen bijna compleet. Diverse tele visiepersoonlijkheden gaven acte te présence. Met veel ge duld deelden zij handtekenin gen uit aan de 400 toeschou wers. Zij zagen sterren uit de soapseries Goede Tijden Slechte Tijden en Onderweg naar Morgen, ex-Europees kampioen boksen Pedro van Raamsdonk, zanger Jacques Herben en de vogel Pino uit Sesamstraat. Gevoetbald werd er tegen een veel beter Sportweekelftal, dat gecoacht werd door alles- ALPHEN AANN DEN RIJN - Zaterdag 24 en zondag 25 ju ni zal de Goudse internatio naal Reiki-meester mr. P.A. van Gassen in Buurthuis De Oude Wereld aan de Oude Wereld in Alphen aan den Rijn een Reiki-1 cursus ge ven. De geneeskracht van Reiki en hoe men zich die voorstelling kracht eigen maakt staat in de cursus centraal. Reiki betekent universele le venskracht. Deze levens kracht wordt door de Reiki- beoefenaar opgevangen en door handoplegging doorge geven. Van nature heeft men reeds de neiging de handen te leggen op plaatsen die pijnlijk gint om 14.00 uur. De entree zijn. De Reiki-methode is -'~~J r - daarmee de eenvoudigste, na tuurlijkste en meest effectie ve wijze van overdragen van universele levensenergie die men ooit heeft leren kennen. Iedereen kan leren Reiki door te geven. Er worden geen spe ciale voorwaarden gesteld en het is aan geen enkele ge loofsovertuiging gebonden. ‘Reiki doe je in de eerste plaats voor jezelf, maar je kunt er ook het leven van huisgenoten mee veraange namen. Heeft u last van klei ne ongemakken, pijntjes of voelt u zich gespannen en wilt u er zelf wat aan kunnen doen, dan is deze cursus het geen u zoekt', aldus mr. P.A. van Gassen (tel. 01820- 25348). behoort daarmee tot de top, zo bleek ook uit de hoge ’rap portcijfers’ die de klanten het vullende eisen. Deze hebben afgelopen jaar aan het betrekking op de organisatie, dealerbedrijf gaven. Ieder jaar worden de Nissan- klanten gevraagd hun me ning te geven over de kwali teit van hun dealer. Jaarlijks verwerkt de Nederlandse im porteur enkele tienduizenden overigens elk jaar moeilijker enquêtes. Uit het onderzoek blijkt dat Auto Baas BV zich op uitzonderlijke wijze weet te onderscheiden op het ge bied van i1-— heid. ‘Uiteraard zijn we enorm blij dat de klanten tevreden zijn over ons 1 TTi y om te weten dat je goed pres- derstrepen dat. Dankzij ui terst innovatieve produktie- methoden staan de modellen kwalitatief op eenzame hoog- Baas jr., directeuren van Au- te en zijn de prijzen opmerke- lijk scherp. De tocht kan in twee lengtes worden gemaakt (45 km en een verkorte route van 35 ki lometer). De fietsers doen dansdocent of danser. De ge- dorpen als Waddinxveen, i— Moerkapelle, Benthuizen, Weijpoort, Hazerswoude en Boskoop aan. Het fietsrouteplan Het Groe- Femke Marcar (18) en Marie ne Hart van Holland is het re sultaat van een goede samenwerking tussen de ge meenten, verenigd in de eer der genoemde overlegorga- 1- J‘ 7-=--- rz-.-j rr land, het natuur- en recrea- schreven die men onderweg aantreft. Deze routekaartjes worden bij de WV- en ANWB-kantoren in heel Ne derland te koop aangeboden. De Laaglandroute verwijst naar de eerste diep uitge- veende polders, die in het Groene Hart zijn drooggema len en leidt op de Piasweg in de gediplomeerde balletdocente Marcella Kouwenhoven is Waddinxveen ook langs een boerderij met het laagste pol- derpeil ter wereld (zes meter beneden Normaal Amster dams Peil). Voor een aantal leerlingen De route voert langs vele mo- verliep dit seizoen zeer lens, gemalen, boerderijen, succesvol. Zij hebben name- dorpen en natuurgebieden, lijk met goed gevolg de audi- De tocht kan in twee lengtes ties voor een dansvakoplei ding afgelegd. Op deze scholen word je opgeleid tot onderzoeks- en saneringskosten ten laste van de voorziening bodemsa nering zijn of worden ge bracht. In de periode 1995 tot en met 1999 zullen de gemeentelijke uitgaven circa 2.000.000,- bedragen. Voor de periode na 2000 zal het gemeentelijk aandeel naar verwachting circa 1.500.000,- bedragen. om de titel te behalen, omdat de normen steeds strenger worden. het ge- Niet alleen de service van Au- klantvriendelijk- to Baas BV staat op hoog ni veau, ook het modelaanbod ontwikkelt zich sterk. De nieuwe Nissan Maxima QX, bedrijf. Het is prettig Primera en Vanette Cargo on teert en dat de klanten hun waardering uiten', melden J.W.H. van Middeldorp en J. 'SÊzZi Tielweg 14 (Ind. terrein Goudse Poort) GOUDA Tel. 01820-39220 Laat uw auto-radiateur vóór de zomervakantie testen. Lid v.d. Ned. Ver. van Radiateuren Specialisten j -s» maar dan ook alles van radiateuren Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te I “"C---o_:-(der j pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. 7 Doggeldersweg 4 (Ind. terrein Borwoutswoorder) WOERDEN Tel. 03480-16030 Wij zijn ook zaterdags geopend van 9.15 tot 12.30 uur. Kom langs of bel voor een afspraak! Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder muil I.-.-* S '""7 1 11 1 AUTO1

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 13