Milieu-estafettestok Coenecoop College begint met structuur van klassengroepen Zilveren medaille voor organist Protestbrief aan burgemeester en raadsleden Asfaltering Broekhuizen Afscheid van A. van Nielen De Boemel adopteert kind Foster Parents Collecte voor het Anjerfonds Biercadeaupakket Van Eeuwen Klaverjassen Overstag’ in V00r mÜieuwerkgrOep De Schaapskooi samenwerkingsschool Open huis Van ’t Hof in Waddinxveen Jaap Niewenhuijse Orgelconcert in Moordrecht van Gemeente hield informatie avond Eerste Kamerlid Joop van den Berg bij PvdA-W’veen Zuidamerikaanse avond in De Boog CDA-beraad over zaterdag 1 juli in Zuidplas WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 14 JUNI 1995 PAGINA 23 De Waddinxveense slijter Gert Jan van Eeuwen krijgt van mevrouw deren en CJP-houders. zingsborden aangegeven. bouw bezichtigen en kennis maken met kinderopvang. ‘Deze we s geleide, ervaren en getrainde mensen die worden beperkt in hun mogelijkheden qua in- voor de regio. Wij zijn de me ning toegedaan dat de plan nen die nu voorliggen een signaalfuncite overhoudt hierop afbreuk doen. Van een vrijwilliger die als generalist werkte wordt, nog afgezien van de vraag of hij hiertoe be reid is, een functionaris ge maakt die slechts zeer be- bier wordt bepaald door de gebruikte hop, gerst en bier- gist.Hierbij is de hand van de brouwmeester onontbeerlijk. laan) weer een grandioze ju- bileumbingo-avond. Van het prijzenpakket is extra werk gemaakt. Zo is er te winnen een midweek in een bunga low, een arrangement in een hotel of een dagje uit voor het hele gezin naar een attractie park of dierentuin. Er worden zes rondes gespeeld van ƒ1,- en een superronde. De hoofd prijs van de superronde is naar keuze in overleg met de organisatie. De traditionele loterij is gratis. U wilt dit vast niet missen. Niet alleen omdat dit winst voor het milieu oplevert, maar ook omdat daarvan een educatieve werking uitgaat naar de leerlingen en moge lijk indirect naar hun ouders. De milieuwerkgroep is overi gens door twee verschillende personen aangemeld als kan didaat voor de estafettestok. Het gemeentebestuur is het volkomen met hen eens dat de leden van de werkgroep een pluim hebben verdiend. De werkgroep bestaat uit on- Het best bewaarde geheim van Brugge is misschien wel het brouwprocedé dat deze gehouden huisbrouwerij hanteert. Het bier van de brouwerij, die haar geschiedenis begon in 1856, stond bekend als “bier van het stadhuis*. Ook buiten het stadhuis leerde men het bier kennen en waarderen doordat het wat ‘straffer* was dan het gewone bier. Hendrik Maes leverde aan zijn klan ten en zo ontstond ook de naam ‘Straffe Hendrik'. organisatie en er is tot op he den niet aan de bevoegdheid getornd. Terecht vinden de nen die nu voorliggen en reservisten. In de regio func- waarbij de vrijwilliger slechts tioneren 80 politie vrijwilli gers. Ze zorgen voor meer blauw op straat. Door oplei ding en training zijn deze vrijwilligers in staat om het werk te doen van de genera list. Ondanks de geringe verschil- perkt inzetbaar is*, len kan voor de gehele regio gezegd worden dat inzetten van vrijwilligers betekent dat er in het weekeinde surveillanceauto’s extra kun nen worden ingezet, ver keerscontroles door voldoen de mankracht kunnen wor- motivatie met zich mee. U kunt gerust spreken van de gradatie. De ongewapende het gemeentehuis. Vanaf half acht zijn de CDA-fractieleden aanwezig voor een persoon lijk gesprek. Kerk. De koninklijke onder scheiding viel hem ten deel omdat hij een halve eeuw or ganist is geweest sinds hij in 1945 begon met het begelei den van de toen opgerichte Hervormd Gemengde Zang vereniging Vox Jubilans. Ook was de heer Brinkhorst kerk organist van de hervormde Brugkerk (Waddinxveen), de kan worden opgevangen en projecten zoals onder andere alcoholcontroles en vuur- werkteams voldoende man kracht krijgen. Dit alles naast het veelal volledig be geleiden van festiviteiten. Vrijwilligers zijn ook bij de WADDINXVEEN - Vanmid dag (woensdag 14 juni) vindt tijdens een receptie in de raadzaal van het gemeente huis het afscheid plaats van de heer A. van Nielen. De heer Van Nielen, die kortgele den de zilveren medaille ver bonden aan de Orde van oranje-Nassau kreeg uitge reikt, heeft na een dienstver band van ruim 29 jaar ge bruik gemaakt van de rege ling vrijwillig vervroegd uit treden. WADDINXVEEN - Zaterdag avond 24 juni om acht uur is koop zijnde woningen. Men er in Het Zuidhonk (Zuidplas- kan dan als aspirant-huizen- koper zonder afspraak bij een of meerdere woningen eens een kijkje gaan nemen. Na afloop van de bezichtiging (en) is het publiek van harte welkom op de kantoren van Van ’t Hof Makelaardij BV. Men kan zich dan nader laten informeren omtrent de finan ciering, woonvergunning, hy potheekgarantie en alle mo gelijke andere zaken. De vier makelaarskantoren zijn de gehele zaterdag geopend van 8.30 tot 17.00 uur. WADDINXVEEN - Woensdagmiddag 21 juni om vier uur krijgt de milieuwerkgroep van de samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum (Sniepweg) in het gemeentehuis van bar de Schaapskooi (Nesse) Waddinxveen de ‘milieu-estafettestok ’94‘ uitgereikt. De ge meentelijke onderscheiding wordt doorgegeven door de vo rige winnaar, de Waddinxvener M. Mos sr. WADDINXVEEN - Dins dagavond 13 januari is in de toneeelzaal van het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad) door het gemeentebestuur een informatie-avond voor bewoners gehouden over de reconstructies van de Chopinlaan en de beetho venlaan. Eind januari zijn, naar aanleiding van de door het gemeentebestuur ge presenteerde reconstruc- tie-voorstellen voor de Chopinlaan en de Beet hovenlaan, diverse reac ties van bewoners ont vangen. Naar aanleiding van deze reacties zijn deze voor stellen op enkele belang rijke punten aangepast. Om de bewoners van deze wijzigingen op de hoogte te brengen is gekozen voor het organiseren van een informatie-avond. Voor geïnteresseerden die zich, voorafgaand aan de genoemde bijeen komst, op de hoogte wil den stellen van het aan gepaste plan, bestond de mogelijkheid de verga derstukken van de raads commissie III, waaronder de reconstructies van Chopinlaan en Beetho venlaan, in te zien in de leeskamer in het raad huis. WADDINXVEEN - Traditie getrouw zal er in Waddinx veen volgende week weer een huis-aan-huis-collecte wor den gehouden ten bate van het Anjerfonds Zuid-Holland. Een deel van de opbrengst is bestemd voor het plaatselijke culturele verenigingsleven. Het doel van het Anjerfonds is de bevordering van het ei gen initiatief op cultureel ge bied. Muziekkorpsen, drum bands, majorettes, koorzan gers en scouting zijn in Wad dinxveen tot bloei kunnen ko men mede dankzij een finan ciële bijdrage van het Anjer fonds. Door een subsidieverlening konden de betrokken verenigingen vaak net over een ’dood punt’ heen worden geholpen. De Anjerfondsen zijn gericht op initiatieven van overwe gend regionaal of plaatselijk belang. De collecterende ver enigingen in Waddinxveen zijn de Stichting Scouting Sint Victor, Stichting Pieter Maritzgroep, de muziekver eniging Concordia en de Stichting Drumband Cormu- la’s. ’Als het om geld gaat dan kunt u helpen. Steun de cul turele arbeid en help de Anje- ractie door diep in uw beurs te tasten, waarvoor wij alleen dankbaar zijn’, aldus de Wad dinxveense verenigingen die het Anjerfonds helpen te col lecteren. Deze estafettestok is in 1993 ingesteld door het college van Burgemeester en Wethouders als een jaarlijkse prijs voor een opmerkelijke milieupres tatie die dat jaar door een particulier of een organisatie is geleverd. De milieu-estafettestok wordt ieder jaar doorgegeven aan de nieuwe winnaar, waardoor een soort estafette van milieuprestaties ont staat. Via de toekenning van de mi lieu-estafettestok ’94 wil het gemeentebestuur haar waar dering tot uitdrukking bren gen voor de milieumaatrege len die door de actieve en en thousiaste inzet van de leden van de milieuwerkgroep bin nen de school zijn bewerkstel- voor jongeren van 15 jaar en ouder een zeer speciale avond gehouden met de groep ‘Over stag*. De koffiebar is geopend vanaf acht uur. Remonstrantse Kerk (Bos koop), de Vrijzinnig Hervorm de Kerk (Boskoop) en de Vrij zinnig Protestantse Geloofs gemeenschap (Boskoop). De koninklijk onderscheiden Waddinxvener is ook als diri- gent-organist actief geweest bij kinder-, jeugd-, ouderen en kerkkoren in Waddinx veen, Boskoop en Moordrecht. VBO-klas zijn. De verdeling van de brugklassen over de aan elkaar grenzende gebou wen zal afhankelijk van het lesrooster zijn. De MAVO-leerlingen van de tweede en hogere klassen, die tot nu toe lessen volgden aan de Mauritslaan 55, zullen samen met de reeds aanwezi ge MAVO-leerlingen en VBO- leerlingen in één gebouw - Dreef 6 - geplaatst worden. In hoeverre klassen of groepen ook daadwerkelijk samengevoegd zullen worden is afhankelijk van keuzevak ken en het lesrooster. De tweede en hogere klassen van de HAVO- en VWO-afdeling zullen eveneens zoveel moge lijk in één gebouw - Dreef 2 - hun lessen volgen. Bij de opbouw van de school wordt een klassengroepstruc- tuur ingesteld: een beperkt aantal van 4-6 klassen die een onderlinge samenhang vertonen (zelfde schooltype, zelfde of opvolgende jaarla gen). Deze klassengroep wordt in eerste instantie ge leid en begeleid door een klas sengroepleider. In de verdeling van de lessen over vakdocenten wordt er naar gestreefd dat een be perkte groep van docenten extra aandacht en begelei ding aan deze klassengroep kan wijden. Op deze manier wordt ernaar gestreefd om de kleinschaligheid te bevorde ren. Overige gegevens - die per schoolsoort en vestiging ver schillend kunnen zijn - wor den aan het begin van het schooljaar aan de leerlingen verstrekt. ïn het overleg dat de burge meesters met de korpsbe heerder heeft achten de re servisten het van het grootste belang dat hun visie aan de orde wordt gebracht. Wan neer de voorgenomen plan nen doorgang vinden staat den gehouden, piekbelasting het instituut van de vrijwilli gers op losse schroeven. Dat kan naar de mening van de politie vrijwilligers niet de bedoeling zijn. dering en contacten op dis trictsniveau komen deze plannen voor ons als een on verwachte ontwikkeling. Maatschappelijke integratie van de politie en integraal veiligheidsbeleid heten be langrijke r politievrijwilliger WADDINXVEEN - Maandag avond 19 juni om acht uur houdt de CDA-gemeente- raadsfractie in het gemeente huis (Raadhuisplein) het laatste grootfractieberaad voor de zomervakantie. Het zal die avond gaan over de volkshuisvesting. politieregio’s, De afgelopen jaren hebben er zich volgens de christen-de- mocraten grote veranderin gen afgespeeld in de wereld van de volkshuisvesting. In het kader van de decentrali satie heeft de rijksoverheid taken en bevoegdheden over geheveld naar de gemeenten. Naast decentralisatie is er ook sprake van regionalise ring. Kleinere gemeente (zoals Waddinxveen) kunnen alleen aanspraak maken op subsidie als zij samenwerken met an dere gemeenten. Ook de rol van de woningbouwverenin- gingen is veranderd. Zij moe ten zelfstandiger optreden, met alle risico’s van dien. WADDINXVEEN - Zaterdag 1 juli houdt de 10-jarige aandachtspunten Stichting Wijkwerk De Zuid- plas in samenwerking met winkeliersvereniging van het winkelcentrum Zuidplas (Zuidplaslaan) voor de twee de keer een feestelijke mu ziekdag. De stichting viert het tweede lustrum en het wijkgebouw Soest de zilveren eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau opgespeld ge kregen. Dat gebeurde aan het slot van een kerkdienst in de Boskoopse Remonstrantse fracties aangeschreven. Meer blauw op straat. Dit is de slogan waaronder de reor ganisatie van de politie van start ging. De reservisten van de regio Hollands Midden hebben gedurende de reorga nisatie normaal door gefunc tioneerd en mee gezorgd voor meer blauw op straat. Met de invoering van de nieu we Politiewet zijn de reservis ten als vrijwilliger van politie haven, de Tweede Kamer- overgegaan naar de nieuwe De zilveren eremedaille in de Orde van Oranje-Nassau kreeg de Waddinxveense organist H. Brinkhorst in de Boskoopse Remonstrantse Kerk opgespeld door de Waddinxveense loco-burgemeester K. WTh. van Soest. Op de foto slaat mevrouw Brinkhorst het gebeuren gade. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN/BOSKOOP WADDINXVEEN - De Samenwerkende Vrouwen Waddinxveen houden zater dagavond 8 juli van zeven tot twaalf uur in buurtcentrum de Boog (C. Huijgenslaan) een interculturele Zuidame rikaanse avond. Op deze avond staat het ken nismaken met de landen Suriname, de Nederlandse Antillen en Chili centraal. Een swingende Zuidameri kaanse muziekgroep zal de stemming er in brengen. Te vens is er een presentatie van Zuidamerikaanse dansen en zijn er typische Zuidameri kaanse lekkernijen te proe ven. Op het interculturele feest is iedereen van harte welkom, zowel mannen als vrouwen. Vanaf woensdag 21 juni start de voorverkoop van kaarten die 5,-kosten. De Samenwerkende Vrouwen Waddinxveen is een multicul turele vrouwengroep die de belangen behartigen voor de in Waddinxveen wonende al lochtone vrouwen. Hun acti viteiten zijn ondergebracht bij de Stichting Waddinx- veens Welzijnswerk (SWW), Herman Heijermanslaan 15, Waddinxveen, telefoon 01828-31932. WADDINXVEEN/ZWAMMERDAM - Het district Hollands Midden van de Landelijke Organisatie van Politie Vrijwilli gers (LOPV) heeft in een brief aan de burgemeesters en de gemeenteraden in deze streek bezwaar aangetekend tegen de voornemens van de korpsleiding van deze politieregio Hollands Midden om vrijwillige politie dermate anders in te richten dat er volgens hen van het voornemen ‘meer blauw op straat' weinig meer over blijft. ‘Tegen dit voornemen hebben wij bezwaar gemaakt, mede daar ook hier weer de burger het slachtoffer van dreigt te worden. Immers, er is al zo weinig politie op straat*, al dus de politie vrijwilligers in hun brief, die ook in Wad dinxveen en Boskoop is be zorgd. Daarnaast hebben de reservisten, die de vrijwillige politie in de huidige samenstelling willen hand- MOORDRECHT/WADDINX- VEEN - Zaterdag 24 juni om acht uur geeft de Waddinx veense organist Jaap Nie wenhuijse voor de Stichting Orgelconcerten een orgelcon cert met enkele koraalbewer- kingen in de Nederlandse Hervormde kerk van Moor drecht. Jaap Niewenhuijse is sinds 1985 vaste organist in Moor drecht. Door de reeds lange ligd. praktijkervaring met het her- T vormde orgel, weet hij het op timaal tot klinken te bren gen. Zijn leermeesters waren Feike Asma en later ook Arie J. Keijzer. De Waddinxvener studeerde begin jaren zeventig af aan het Rotterdams Conservato rium. Op dit moment heeft hij een grote lespraktijk en schrijft hij talloze muziek stukken voor gebruik in de eredienst. Onlangs heeft hij in dit kader een groot Psal menproject voltooid. Een aan tal van deze psalmbewerkin gen zijn op cd opgenomen. Ook op het komende concert is een psalmbewerking van Jaap Niewenhuijse te beluis teren. Het programma ver meldt verder enkele grote werken van onder andere J.S. Bach (Concerto in a), J.L. Krebs en Felix Mendelssohn (Sonate in d). Het programma begint met een bekende koraalbewer- king van Feike Asma en be looft een hoogstaand en vak kundig orgelconcert te wor den. De kerk is om 19.30 uur open. De toegang is 5,-voor volwassenen en 3,- voor kin- Delaere van de Belgische huisbrouwerij ’De Halve Maan in Brugge een biercadeaupakket. (Foto: Gert Jan van Eeuwen). WADDINXVEEN - Slijterij Van Eeuwen in het winkelcen trum Luifelbaan (Brederolaan) heeft een uniek rondje Brugge in huis. Gert Jan van Eeuwen bracht na een bezoek aan de Belgische huisbrouwerij ‘De Halve Maan* in Brugge, bekend van het Brugse bier ‘Straffe Hendrik*, een fraai ca- deaupakket mee naar Waddinxveen. Hij waakt over de geheime re cepten en is ook steeds op zoek naar oude brouwtech- nieken voor nieuwe biervari- anten die de kenner keer op keer verrassen. Het biercadeaupakket dat Van Eeuwen aanbiedt be staat uit twee flesjes Straffe Hendrik (een lichte tripel van 6.5%), een flesje Vondel (een tripel van 8%) en een flesje Houten Kop. De laatstge noemde is een pilstype met een zachte zoete smaak en is mits goed gekoeld een ideale drank voor de lange warme zomeravonden. Naast de genoemde bijzonde re Brugse bieren staan er nieuwe biersoorten uit Au stralië (Fosters bier) en het meest verkochte bier uit Ja pan (Kirin) in de winkel. Tus sen de fraaie kruiken en trio- pakken bier valt nog het nieuwe nostalgische bierblik op dat voor kenners een must is. Van 11.00 tot 15.00 uur staan de deuren van deze voorzie ning voor kinderopvang voor iedereen open. Kinderen, ou ders en andere belangstellen den worden van harte uitge nodigd door teamleidster Sandra Timmermann. Er worden die dag in De Boe mel allerlei activiteiten geor ganiseerd, zoals een kinder- rommelmarkt, spelletjes, schmincken, een traktatie- wedstrijd en nog veel meer. Er komt een clown die een ballonnenshow houdt en een echte ijscoman. Met deze dag wordt er geld ingezameld voor het Foster Parents Plan. Omdat het voor de kinderen veel leuker en ook beter te begrijpen is, wordt het geld niet gewoon geschonken, maar wordt hiermee een kind geadop teerd door het kinderdagver blijf. Kinderen van De Boemel kunnen dan tekeningen, brie ven en foto’s sturen en kun nen zo echt iets doen voor een ander kind op de wereld. Fos ter Parents Plan zal op deze dag ook aanwezig zijn met een informatiestand. De activiteiten zullen in en om De Boemel gehouden wor den. Hierdoor kunnen be langstellenden ook het ge- WADDINXVEEN - In wijkge bouw Het Zuidhonk (Zuid- piaslaan) is er vrijdagavond eindelijke karakter van het 16 juni om acht uur weer vrij- klaverjassen (geen competi tie). De toegangsprijs be draagt ƒ2,50 per persoon. WADDINXVEEN - Maandag 12 en dinsdag 13 juni waren er asfalteringswerkzaamhe- den op de Wilhelminakade en in Broekhuizen. Gedurende deze werkzaamheden moest er rekening mee g worden dat het doorgaande verkeer gestremd was. Voet gangers, fiets- en bromfiets- verkeer werd geadviseerd ter plaatse lopend het werk te passeren. Het recreatiege bied ’t Weegje was vanaf de Wilhelminakade minder ge makkelijk te bereiken. Op momenten dat er niet kon worden gepasseerd werd een omleidingsroute met verwij- Het door mergelgesteente ge filterde water dat men ge bruikt komt uit de directe omgeving van de brouwerij. Zeer zorgvuldig wordt de kwaliteit dagelijks gecontro leerd, evenzo geldt dit voor de overige ingrediënten van het straffe Hendrik-bier. Het uit- WADDINXVEEN - Het nieuwe Coenecoop College, een samenvoeging van de samenwerkingsschool voor HAVO- Atheneum, de christelijke scholengemeenschap voor MA- VO-LBO De Wadde, de Prof. Kohnstammschool voor open baar MAVO en de Don Bosco-MAVO in Boskoop, heeft voor de opbouw van de fusieschool gekozen voor een klassen- groepstructuur. In het afgelopen schooljaar is er allerlei informatie over de scholenfusie verschenen. Er zijn informatie-avonden voor nieuwe leerlingen en ouders gehouden, er zijn op verschil lende scholen berichten via leerlingen verspreid, er heeft af en toe een bericht in de krant gestaan en er is onge twijfeld heel wat doorverteld. Omdat tijdens het fusiepro ces de gegevens ook aan ver andering onderhevig zijn heeft het nieuwe Coenecoop College aan alle ouders aan de vooravond van een nieuw schooljaar een korte samenvattende opsomming gegeven van de belangrijkste feiten op te stellen. Het Coenecoop College is een scholengemeenschap voor VBO, MAVO, HAVO en VWO. De school zal twee vestigin gen omvatten: de hoofdvesti ging in Waddinxveen aan de Sniepweg 61 en 57 (na 1 au gustus, door naamsverande ring van de Sniepweg, Dreef 2 en 6 geheten) en een neven vestiging in Boskoop aan de Kievitstraat 54. Op de nevenvestiging in Bos koop zullen vijf eerste klas sen ingericht worden: een VBO-klas, een VBO-MAVO- klas, een MAVO-klas, een MAVO-HAVO-klas en een HAVO-VWO-klas. Bovendien zullen in Boskoop de ‘zittende klassen* voortgezet worden: een tweede MAVO-klas, een derde en een 4e MAVO-klas. In Waddinxveen zullen de zelfde soorten eerste klassen gevormd worden. Afhankelijk van de verdeling zullen er wellicht 4 HAVO-VWO-klas- sen, 2 MAVO-HAVO-klassen, een of twee MAVO-klassen, een VBO-MAVO-klas en een politie mensen die gemoti- VOlksllUlSVeSting veerd, tegen geringe vergoe ding en met grote inzet hun werk doen. Gemiddeld wordt door een één dienst per twee weken ge draaid. Per jaar betekent dit in totaal tenminste 16.000 di rect produktieve uren. ‘Het leidt geen twijfel dat dit meer blauw op straat betekent*, aldus de LOPV Hollands Midden. Een aantal waaronder Kennemerland, Haaglanden, Zuid-Limburg, Twente en Noord- en Oost Gelderland, hebben dit on derkend en hebben conform de wens van de Tweede Ka mer de reserve-politie met al hun bevoegdheden en hun complete uitrusting over la ten gaan naar de vrijwillige politie. ‘De regioleiding Hollands Midden lijkt nu echter te kie zen voor de vrijwillige politie surveillant. Deze keuze houdt naar het oordeel van de regioleiding in dat er voor de vrijwilliger zoals die tot op heden functioneerde geen plaats meer is. De vrijwilliger die als -x wordt ingezet wordt een man achter een bureau, zonder be wapend te zijn, die mogelijk alleen buiten dienst doet bij de praktijk (de Waddinxveen- festiviteiten*, aldus de politie se woningbouwvereniging vrijwilligers. SSW) zullen een inleiding kapitaalvernietiging, verzorgen over dit belangrij- spreken over 80 goed op- ke, maar ingwikkelde onder- 'J‘. J werp. Het CDA-grootfractieberaad staat open voor iedere be zet, brengt ongetwijfeld de- langstellende. De avond be gint om acht uur en wordt ge houden in de raadzaal van geveer zes leerlingen, een conciërge, iemand van de huishoudelijke dienst, de schoolleider, en de milieuco ordinator (één van de docen ten). De milieu-etafettestok ’93 is vorig jaar uitgereikt aan de heer M. Mos sr. van de Tol lenslaan. Hij nam in 1993 het initiatief voor de schoonmaakactie in de ge meente, waarbij het zwerf vuil van de straten en uit de plantsoenen werd verwijderd en waarvoor hij veel werk verzette. Hij zal de estafettes tok overdragen aan de mi lieuwerkgroep van de samenwerkingsschool. Iedere inwoner van Waddinx veen kan het gemeentebe stuur helpen te bepalen aan wie de milieuwerkgroep vol gend jaar de milieu-estafet testok mag doorgeven. Elke particulier of organisatie kan dit jaar zichzelf of een ander voor de estafettestok ’95 aan melden. Schrijf een briefje waarin de naam van de potentiële kan didaat wordt genoemd met de reden waarom deze de prijs voor 1995 zou verdienen en stuur dat naar het college van Burgemeester en Wethou ders, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. WADDINXVEEN - Vrijdag avond 16 juni om half negen wordt in de hervormde koffie- WADDINXVEEN/GOUDA - Van ’t Hof Makelaardij BV, met kantoren in Gouda (Van Hogendorpplein), Alphen aan den Rijn (Europalaan), Zoe- termeer (Promenadeplein) en Waddinxveen (Zuidplaslaan) houdt zaterdag 17 juni voor t i_ de tiende maal de actiedag JUDlleUITl DingO Tussen 11.00 en 13.30 uur Het Zuidhonk wordt geïnteresseerden vrije toegang verleend tot nage noeg alle bij Van ’t Hof in ver- WADDINXVEEN - Dinsdag avond 4 juli om acht uur houdt het in Alphen aan den Rijn wonende PvdA-Eerste Kamerlid dr. Joop van den Berg voor de PvdA-Waddinx veen in gebnouw De Vlieger (Staringlaan) een lezing over de koers van de sociaal-demo- craten. Daarna gaat hij in ge sprek met de aanwezigen. Prof.dr. J.Th.J.v.d. Berg (54) is naast Eerste Kamerlid voor de PvdA ook hoogleraar in de parlementaire geschiedenis aan de Universiteit van Lei den. Daarvoor was hij direc teur van het wetenschappe lijk bureau van zijn partij, de Wiarda Beckmanstichting. De Alphenaar schrijft regel matig over de taak van poli tieke partijen, de communica tie tussen kiezer en gekozene - Zoals gemeld heeft de Wad en de verhouding tussen par- dinxveense organist H. tij en maatschappij. In zijn Brinkhorst uit handen van lo verhaal zal hij ook ingaan op co-burgemeester K.W.Th. van de herkenbaarheid van de sociaal-democraten in het paarse kabinet met D66 en WD. Er zal in De Vlieger ruime ge legenheid zijn met Joop van den Berg en met elkaar van gedachten te wisselen, ook over de actuele politiek. De bijeenkomst is voor iedereen toegankelijk. WADDINXVEEN - Zaterdag 17 juni is er een groot feest in het particuliere kinderdagverblijf De Boemel (Beukenhof) Het Zuidhonk het eerste. Op van de Stichting Kinderopvang Humanitas. Er zal geld in- de tweede muziekdag zal er gezameld worden voor het Foster Parents Plan. een playbackcompetitie wor den gehouden. Men kan kara oke zingen, er zullen verschil lende soorten lifemuziek ten gehore worden gebracht en er wordt een openlucht-disco ge houden. Voor de playbackcompetitie kan worden ingeschreven bij Cees Meiderwijk, telefoon 01828-12237. Er is plaats voor 10 deelnemers. De eerste prijs is 100,-, de tweede prijswinnaar krijgt 50,- en de derde plaats is nog altijd goed voor 25,-. geen politiesurveillant Komende maandagavond zal het met name gaan over de veranderende rol van de cor poraties. Enkele mensen uit vrijwilliger is niet meer de collega die met de beroepscol lega op pad kan en voor alles kan worden ingezet. Dus minder blauw op straat*. ‘Gezien de ervaringen, waar- Muziekdag r4 nviri rr ziv» 4-r»z-»v» i ci komen t Reservisten tegen plan minder blauw op straat V X XJ W XXXXgCX ZjXJ XXV/XV. XX JJ XXC X

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 23