WADDINXVE Slecht weer hield mensen niet thuis morgana slaapkamers I ZV I Millimeterwerk 1 I “1-55*5 be'e" 9'009 Top bouwwereld bij afscheid van Hans Barth Derde lustrum Wereldwinkel Waddinxveen M E E N T E E G BOUWZAKEN INSPRAAKBIJEENKOMST Mega-Color Fotoshop maakte tijdens de braderie I I I van de cursussen in het nieu we seizoen.De activiteiten in MILIEUZAKEN 1 RUIMTELIJK ORDENING I' Uit handen van staatssecretaris dn Dick Tommel van Volkshuisves ting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer krijgt ing. Hans Barth de versierselen opgespeld die behoren bij het Ridderschap in de Or de van de Nederlandse Leeuw. (Foto: Bert Woudenberg). I straat 200foto 's van kinderen. (Foto: Mega-Color). Bij de uitreiking, die werd bijgewoond door de top van de werkgeverswereld van de bouwnijverheid in ons land, waren uit Waddinxveen aan- WADDINXVEEN - Zaterdag werd in de Dorpstraat en om geving de jaarlijkse braderie van de winkeliers in dat win kelcentrum gehouden en in de kinderboerderij van het War- naarplantsoen was er een open dag. De regen weerhield de mensen er niet van op beide evenementen een kijkje te gaan nemen. COLLECTEVERGUNNING WADDINXVEEN/WASSE- NAAR - Staatssecretaris dr. Dick Tommel (D66) van het ministerie Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Mi lieubeheer (VROM) heeft vo rige week dinsdagmiddag in Kasteel De Wittenburg in Wassenaar aan Waddinxve- ner ing. Hans P. Barth de versierselen uitgereikt beho rende bij het Ridderschap in de Orde van de Nederlandse Leeuw. van de Dorp- GEMEENTELIJKE BELASTINGEN 1 VERGADERINGEN SPREEKUREN o^6'3 ÓA VAN DER LINDE neelvereniging Maskerade over de hele dag ruim 200 fo to’s gemaakt van kinderen. Deze kunnen vanaf donder dag 15 juni gratis in de win kel afgehaald worden. Tegelijkertijd met de braderie in de Dorpstraat hield het centrum voor kunstzinnige vorming Kreater (Kerk straat) een open huis. On danks het slechte weer von den veel Waddinxveners de weg naar de kraam op de bra derie en het gebouw, waarin een overzicht werd gegeven Kreater verliepen in een goe de en enthousiaste sfeer. Dit was dan ook zeker het gevolg van de inspanning van perso neelsleden, leerlingen en be stuursleden. De bezoekers werden verwelkomd met een kop koffie en een stroopwafel, dankzij de steun van Bave- laar Garantmarkt (Bredero- laan) en Markus Stroopwafelbakkerij (Staringlaan).De derde open dag van de kinderboerderij in het Wamaarplantsoen werd zaterdag ook door de regen geteisterd. Toch vonden enige honderden, vooral jonge be zoekers, de weg naar het groene Jongetje bij het NS- station Waddinxveen.Nadat wethouder J. Neele (PCW) met muzikale steun van drumband De Cormula’s in de stromende regen de feest dag geopend had, konden de kinderen zich verspreidden over het terrein. De organisa tie had dit jaar gezorgd voor een kermis met draaimolens, zweefmolens, springkussen, stokkenvangspel en andere behendigheidspellen en zelfs suikerspinnen. De aanwezige natuur- en die renorganisaties hadden on danks de regen veel kandizie. Het leuke van de kinderker- mis was natuurlijk dat alles gratis was. De paardetram, die regelmatig naar de Dorp straat reed, zorgde voor een droge overtocht naar de daar gehouden braderie. Dit alles was mogelijk ge maakt dankzij sponsoring door de bedrijven Henk van Ondanks het slechte weer, vooral ’s ochtends viel er veel regen, was de zaterdag ge houden braderie van de win keliers in de Dorpstraat weer druk bezocht. De meeste standhouders toonden zich tevreden over de publieke belangstelling en de omvang van de braderie, die zich uitstrekte tot de Dorp straat, de Kerkweg-West en de Kerkstraat. Mega-Color Fotoshop (Dorp straat) heeft met twee clowns van de Waddinxveense to- Vliet (Waddinxveen), Zwam- merdam BV (Zwammerdam), Henk Verduyn (Nieuwerkerk aan den IJssel), Reym (Nieu werkerk aan den IJssel), G. Kooy en Zonen (Boskoop), BSI (Leersum), J. Baas (Wad dinxveen), Rabobank (Wad dinxveen), De Bas (Waddinx veen), Jannes Vos (Alphen aan den Rijn), Bras (Wad dinxveen), Bavelaar Garant markt (Waddinxveen), Mar kus Siroopwafelbakkerij (Waddinxveen), Van der Meer (Benthuizen) en Van Drie (Gouda).De uitslag van de tij dens de open dag gehouden kwis (het woord dat geraden moest worden was ’duif) is als volgt. Eerste prijs: speelgoedbon van ƒ60,-: Fio na Dijkhuizen (10 jaar); twee de prijs: speelgoedbon van ƒ30,-: Henk Monster (8 jaar); derde prijs: speelgoedbon van f 10,-: Mandy v.d. Meulen (4 jaar); troostprijzen: superset viltstiften: Hilde Hak (11 jaar); Oscar Alblas (9 jaar); Ramon Staal (13 jaar); Kir sten Suykerbuyk (13 jaar); Patrick de Bruyn (11 jaar); Pauline de Waardt (9 jaar); Jacomien Monster (3 jaar); Kelly Schaumacher (10 jaar); Chrissie Elsenbroek (6 jaar); Mark v.d. Meulen (7 jaar). Overigens is geen van de be- zoekertjes met lege handen naar huis gegaan. Om de vele prijsjes die gewonnen konden worden op de kermis werd flink gestreden. Ondanks de regen waren de kinderen het erover eens dat de jaarlijkse open dag van de kinderboer derij weer een groot succes was. I WADDINXVEEN - Vrijdag 16 juni is het 15 jaar geleden dat op de samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum (Sniepweg) de Wereldwinkel Waddinxveen werd opgericht. Dat is een feestdag, want al heel wat vrijwilligers hebben zich in de afgelopen tijd inge zet om al die jaren de winkel open te houden.Ook op de lus- trumdag is de Wereldwinkel bij het Koningin Wilhelmina- plein net als iedere week van twaalf tot vijf uur geopend. Er wordt dan voor de winkel een zitje ingericht en wordt er kof fie geschonken. Alle koffie die geproefd kan worden heeft het Max Havelaarkeurmerk. Voor de liefhebbers van thee wordt ook gezorgd.De medewerkeers van de Stichting Wereldwin kel Waddinxveen vragen ook op deze dag weer, door de ver koop van produkten uit Afri ka, Azië en Latijns-Amerika, aandacht voor de levensom standigheden van de mensen daar. Alle produkten zijn recht streeks gekocht van kleine producenten die een goede prijs ontvangen.Nog steeds zijn er nieuwe vrijwilligers no dig, omdat naast de openings tijden van de winkel er nog ve le andere taken zijn (voor in lichtingen Hanny Glasbeek, tel. 01828-14772). Morgana heeft de kast die aan alle kanten past VROM-staatssecretaris dr. Dick Tommel in geanimeerd gesprek met de Waddinxvener ing. Hans Barth, oud-voorzitter van het Algemeen Verbond Bouw Bedrijf (AVBB) in Den Haag. Op de achtergrond Hans Barth s opvolger het oud-CDA-Tweede-Kamerlid en oud-minister mr.drs. Elco Brinkman en zijn echtge note Janneke. (Foto: Bert Woudenberg). wezig loco-burgemeester K.W.Th. van Soest (WD), wethouder J. Neele (PCW) en gemeentesecretaris C.A.P.M. Loose. Voorts gaven vrienden en bekenden acte de présence zoals aannemer Joop Baas en het voormalig doktersrechtpaar Theo en Do Blom. Onder de aanwezigen bevon den zich ook oud-minister van Economische Zaken dr. Koos Andriessen, FNV-voor- zitter Johan Stekelenburg, oud-staatssecretaris van Econimische Zaken en CDA- Tweede-Kamerlid mr. Yvon ne van Rooy en oud-CDA- Tweede-Kamerlid Willem Aantjes. Staatssecretaris dr. Dick Tommel gaf in een toespraak vol feiten, cijfers, data en functies een overzicht van de lange en drukke loopbaan van Hans Barth, die ruim acht jaar bestuurslid is ge weest van het Algemeen Ver bond Bouw Bedrijf (AVBBin Den Haag, waarvan de laat ste vier jaar als voorzitter. ‘Ik ga nog niet met pensioen1, waarschuwde de Waddinxve ner na die uitgebreide op somming. Sinds februari van dit jaar begeleidt Hans Barth, in Waddinxveen on der meer bekend als oud- fractievoorzitter van D66 en als mede-initiatiefnemer en oud-bestuurder van de samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum, als recht streeks bouwgemachtige van de ministeries van VWS en van OCW de (ver)nieuwbouw van het Academisch Zieken- his in Nijmegen. 4 Pagina 3 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 14 JUN11995 Binnengekomen bouwaanvragen/ingediende meldingen Brugweg 139 Kleikade 126 Anna van Burenstraat 1 Dorpstraat 65 Chopinlaan 18 het oprichten van een bedrijfsgebouw Coenecoop 595 Verleende bouwvergunningen/ingestemde meldingen Woubrechterf 1 Souburghlaan 13 het oprichten van een berging Molenring 137 Van 18 t/m 24 juni 1995 Prins Bernhard Fonds/Anjerfondsen Terinzagelegging ontwerp-beschikking k k in tn <\j 1L 7 L' In verband met deze bijeenkomst ligt het bestemmingsplan met ingang van 22 juni 1995 gedurende 14 dagen ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw (op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur). De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de lees kamer (in de tijdelijke huisvesting) van het gemeentehuis ter inzage. Het beroepschrift moet in tweevoud worden ingediend bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld. Zij die beroep instellen kunnen bij een spoedeisend belang overeenkomstig de Algemene wet bestuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlo- Besluit horecabedrijven van: - de directie van ”De Gouwe Dis” op het perceel Zuidkade 22. Besluit akkerbouwbedrijven van: - de heer A.M. van Zanten op het perceel Middelburgseweg 17. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 31 mei 1995 heeft besloten te verklaren dat een herziening van het bestemmingsplan wordt voorbereid voor de volgende gebieden: Besluit opslag propaan van: - de heer J. van der Eijk op het perceel Piasweg 6. Dorpstraat 162,164 en 166 Tweede Bloksweg achter nr. 54 Kanaaldijk bij Kouwe Hoek en Kanaaldijk bij Zuidelijke Rondweg Opname in deze publikatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. het gedeeltelijk verandeten en het vergroten van een woning het plaatsen van een dakkapel op het achterge- veldakvlak het plaatsen van een dakkapel op het linkerzijgeveldakvlak het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning het oprichten van 5 woningen en 2 bedrijfs ruimten het oprichten van een weegbrug, een weeghuis annex kantine, alsmede een kantoorruimte t.b.v. een groencomposteerinrichting het oprichten van twee fiets- annex voetgan gersbruggen t.b.v. de aldaar te maken rotonde het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woonhuis het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning met een praktijkruimte - Energiebedrijf Midden-Holland N.V. inzake het oprichten en in werking hebben van een warmtekrachtinstallatie op het adres Tuinbouwweg 2B/5. BOUWPERCEEL Vlasakker 33 BOUWPERCEEL Kromme Esse achter nr. 2a nabij de Winterdijk AARD VAN HET BOUWPLAN het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak Het plan omvat het bedrijfsterrein aan de Noordkade en de Staringlaan en de bebouwing tussen de Noordkade en de Gouwe. De tekst van genoemd besluit ligt ter inzage bij de gemeente (afdeling Finan ciën) en is desgewenst (tegen betaling) verkrijgbaar. AARD VAN HET BOUWPLAN het geheel vernieuwen en veranderen en het vergroten van een kweekkas <0 Burgemeester en wethouders maken ingevolge artikel 139 Gemeentewet bekend dat het besluit van de gemeenteraad d.d. 26 april 1995 tot vaststel ling van de ’’Verordening afvalstoffenheffing 1995” is goedgekeurd door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland d.d. 23 mei 1995, onder goedkeu- ringsnr. 262834. De datum van inwerkingtreding van deze besluiten is bepaald op 14 juni 1995. De voorbereidingsbesluiten met bijbehorende tekeningen liggen voor eenieder ter inzage op werkdagen tussen 08.30 en 12.30 uur bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven, Raadhuisplein 1. Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet maken burgemees ter en wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te heb ben ontvangen: Het register van verleende bouwvergunningen en meldingen waarmee is ingestemd ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Genoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur voor eenieder ter inzage ligt bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. het plaatsen van een dakkapel op het achterge veldakvlak en het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een garage De beschikking met bijbehorende stukken liggen vanaf 15 juni 1995 gedu rende zes weken voor eenieder ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven in het gemeentehuis alhier, elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek, op de maandagavon den gedurende drie uren (doorkiesnummer 24757, de heer W.P. Kaandorp). Alle meldingen met bijbehorende stukken liggen vanaf 15 juni 1995 gedu rende vier weken voor eenieder ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw in het gemeentehuis tijdens werkdagen vanaf 08.30 tot 12.30 uur. Desge vraagd kunnen de stukken tenminste gedurende drie aaneengesloten uren per week buiten de werkuren worden ingezien (doorkiesnummer 24757, de heer W.P. Kaandorp). Terinzagelegging beschikkingen Burgemeester en wethouders delen mede dat op 6 juni 1995, onder voor schriften ter bescherming van het milieu, vergunning ingevolge de Wet milieubeheer is verleend aan: Van de verandering van de inrichting en de werking daarvan, kan redelijker wijs worden aangenomen dat zij geen of uitsluitend gunstige gevolgen heb ben voor de aard en omvang van de nadelige gevolgen voor het milieu, die de inrichting veroorzaakt. - Energiebedrijf Midden-Holland N.V. inzake het oprichten en in werking hebben van een warmtekrachtinstallatie op het adres Abr. Kroesweg 31; Ontwerpbestemmingsplan ’’Noordkade ’94” Óp 27 juni 1995 zal om 19.30 uur in de raadszaal van het gemeentehuis een inspraakbijeenkomst worden gehouden over het ontwerp-bestemmings- plan ’’Noordkade ’94”. Tijdens deze bijeenkomst wordt informatie gegeven over het bestemmingsplan en bestaat de gelegenheid daarover vragen te stellen en opmerkingen te maken. De formele mogelijkheid schriftelijk ziens wijzen kenbaar te maken volgt in een later stadium. Tot 27 juli 1995 kan beroep worden ingesteld bij de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State door: - degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van een beschikking; - de betrokken adviseurs; - degenen die bedenkingen hebben tegen de wijzigingen die bij het nemen van een beschikking ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aange bracht; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van een bechikking. pige voorziening. Dit verzoek moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA 's-Gravenhage. Voor behandeling van het beroep is griffierecht verschuldigd. Hetzelfde geldt voor een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening. Meldingen krachtens artikel 0.40 Wet milieubeheer Burgemeester en wethouders delen mede dat onderstaande meldingen milieubeheer zijn ontvangen. 1Brugweg tussen nrs. 92 en 98; 2. het gebied aan de Nesse en de Zuidkade Commissie III op donderdag 15 juni 1995, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis Op de agenda o.a.: - Advies inzake aanpassing reconstructievoorstel Chopinlaan-Beethoven- laan naar aanleiding van inspraakreacties. - Voorstel tot uitbesteding van de werkzaamheden tot actualisering van het V.C.P. op basis van de uitgebrachte offertes. - Advies inzake subsidieverzoek Vernieuwd Project Toeleiding Allochtone Peuters. - Advies inclusief aanvullende informatie met betrekking tot wachtgeldver- plichtingen naar aanleiding van verzoek Kreater tot aanstelling hulpcon- ciërge in kader van arbeidsmarktimpulsbeleid. - Advies met betrekking tot wijziging Verordening Wet Voorzieningen Gehandicapten naar aanleiding van voorjaarsnota. - Advies met betrekking tot uitgangspunten Toeslagenbeleid A.B.W.. - Advies met betrekking tot opvang voor allochtone nieuwkomers. - Beleidsplan S.W.W. inclusief lijst met aandachtspunten. Commissie IV op dinsdag 20 juni 1995, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis Op de agenda o.a.: - Vernieuwing bestuurlijke organisatie/toekomst regio c.q. intergemeente lijke samenwerking. - Verkoop C.A.I. - Jaarrekening 1993 en begroting 1995 De Vierstroom. - Beschikbaar stellen krediet ten behoeve van opvang voor allochtone nieuwkomers 1994/1995. - Beschikbaar stellen krediet ten behoeve van vervanging/uitbreiding brandweermateriaal. - Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van uitbesteden werkzaamheden actualiseren verkeerscirculatieplan o.b.v. uitgebrachte offertes. - Beschikbaar stellen krediet ten behoeve van (structurele) kosten voor compostering groen afval. - Beschikbaar stellen (structureel) krediet ten behoeve van Vernieuwd Pro ject Toeleiding Allochtone Peuters. - Beschikbaar stellen krediet ten behoeve van verbetering van toeganke lijkheid gemeenschappelijke ruimten bij wooncomplexen. - Beschikbaar stellen krediet ten behoeve van aanleg afvalstation. - Nota invoering marktgericht woonruimteverdelingssysteem. Burgemeester en wethouders delen mede dat vanaf 15 juni 1995 de ont werp-beschikking ter inzage ligt inzake de aanvraag van: - Slijpinrichting ROP ingevolge de Wet milieubeheer voor het oprichten en in werking hebben van een slijpinrichting op het perceel Coenecoop 121H. De ontwerp-beschikking, de aanvraag en andere terzake zijnde stukken lig gen vanaf 15 juni tot 13 juli 1995 ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven in het gemeentehuis alhier, elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek, op de maandagavon den gedurende drie uren (doorkiesnummer 24757, de heer W.P. Kaandorp). Ook na afloop van vorengenoemde periode kan nog inzage worden verkre gen en wel tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden inge steld tegen de beschikking op de aanvraag. Schriftelijke bedenkingen tegen de aanvraag en de ontwerp-beschikking kunnen door eenieder tot 13 juli 1995 bij hun college worden ingediend. Desgevraagd bestaat gedurende voornoemde termijn voor eenieder gele genheid tot een gedachtenwisseling over het ontwerp van een beschikking en het mondeling inbrengen van bedenkingen daartegen (doorkiesnummer 24757, de heer W.P. Kaandorp). Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van een beschikking kunnen later beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, tenzij wordt aange toond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bedenkingen in te brengen, danwel de besluitvorming straks afwijkt van het voornemen. Indien gewenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een bedenking indient, niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schrif telijk, tegelijkertijd met de bedenkingen, worden ingediend. OPENINGSTIJDEN Het hele gemeentehuis elke werkdag van 08.30 tot 12.3Ó uur. Sectie Burgerzaken bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00 tot 20.30 uur. In de middaguren kunt u alleen terecht op afspraak. Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. Melding verandering inrichting conform artikel 8.19 Wet milieubeheer, j.o. 5,19 inrichting en Vergunningenbesluit Burgemeester en wethouders delen mede dat onderstaande melding ver andering inrichting is ontvangen van: - Gebr. Markus Siroopwafelbakkerij in verband met realisering aangren zende bedrijfshal ten behoeve van opslagruimte op het bedrijf, gelegen Staringlaan 17a. Dorpstraat 38, Waddinxveen, 01828 - 18090 's maandags gesloten - donderdag koopavond Zijde 3, Boskoop, 01727 - 12965 's maandags gesloten - vrijdag koopavond TELEFOONNUMMERS Gemeentehuis 24642 telefax 24680 Gemeentewerf 24500 Centraal Meldpunt Zorg Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Gouwebad-De Sntop’‘(informatie) J2%° Overige belangrijke telefoonnummers ae pagina 5 gemeentegras OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN „pA Voo' I \ee<A'°. entio'o^'' o! 1 e'e^o^oet' ■1 k’

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 3