Bouw van asiel zoekerscentrum Gezakt. Ja wat nu? Geen idee Oogstfeest al vergevorderd 'Elektronische snelweg bij Baas Bedrijven Immanuëlkerk heeft vijftien jaar contact met Olvenstedt Stichting OOM verwerft vijftig ’Melkert’-banen Auto weg: APK-keuring wordt een dure grap is in volle gang Tiende praktische verkeersproef met 311 scholieren Jubileumbingo Het Zuidhonk Muziekdag in de Zuidplas Klaverjassen in De Boog WADDINXVEEN - Vrijdag avond 23 juni om half negen zal in het buurtcentrum De Boog (C. Huijgenslaan) een gitaargebeuren. De koppelklaveijasavond gehou den worden. Er zullen vier rondes gespeeld worden. De (bas en gitaar), kosten zijn ƒ10,- per koppel. Serge Gerdes (gitaar), Arie Er kan worden opgegeven op Schouten (toetsen en zang) en J-J -’-r- -- -'-- Serviceverlening van de woningbouwvereniging SSH LEZERS SCHRIJVEN WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 21 JUN11995 PAGINA 11 Verkeerswethouder J. Neele (PCW) kijkt naar de leerlinge Tamara Boom, die ter gelegeneid van de 10- en van 5 kerscentrum in Waddinxveen worden in eerste instantie door personeel van het COA ingevuld. Als blijkt dat niet alle vacatures door het vaste personeel ingevuld kunnen komen naar maar de avond zelf of telefonisch bij De Boog (tel. 01828-16860). ROB GRONLOH Western- en countrymuziek en dansders, een showorkest, een straatorkest en een band met 12-mans bezetting zor gen voor de muzikale onder steuning op het tweedaagse festijn. van de Vaste Kamercommis sie van Economische Zaken, voorzitter drs. R.A. Schreuder van de Goudse Ka mer, technisch directeur ing. M.J. van der Hoek van inge nieursbureau Coenecoop, een dochter van de Baas Bedrij ven, drs. G. van Vliet van de Raad van Bestuur van Wege ner NV en W.G. de Jonge van WADDINXVEEN - Op initia tief van de Baas Bedrijven (Wilhelminakade) is bij Auto Baas op het bedrijvenpark Coenecoop door de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Midden-Holland de technologie-instuif over zin en onzin van de elektronische snelweg gehouden. gehouden, is al vergevorderd, zo laat het organisatiecomité weten. vormde Top-Net. De discussie met de meente zaal werd geleid door tv-pre- sentator Koos Postema. op zolder op een paar plaat sen rot was, was ik blij dat hier nog voor de feestdagen naar zou worden gekeken. het bedrijf Bagaco BV komt, leent stroom door het katte- Z luik (de dakgoot was lek) en trekt na reparatie met het snoer een tafel om waardoor een gitaar en een schilderijlijst versplinteren. De reparateur is gevlogen. Ik bel op naar Bagaco: ant woordapparaat. ’Tot en met de eerste week van het nieu we jaar gesloten’. Ik heb de klacht ingesproken op een bandje. Bel weer op in de tweede week van het nieuwe jaar. lastig vindt met al die klach- Om een lang verhaal toch iets De hervormde Immanuëlkerkgemeente in Waddinxveen (op de foto het kerkgebouw aan de Prinses Be- atrixlaan) onderhoudt nu 15 jaar contacten met de voormalige Oostduitse Laurentiusgemeinde in 01- venstedt. (Foto: Archief - Bert Woudenberg). WADDINXVEEN - De her vormde Immanuëlkerkge meente aan de Prinses Bea- trixlaan in Waddinxveen heeft nu 15 jaar contact met geloofsgenoten in het Duitse Olvenstadt. Met de voorma lige DDR-plaats bestonden eerst twee bezoekcontacten per jaar, er worden nu beur telings eenmaal per jaar be zoeken afgelegd. korter maken: alles wordt ontkend, het is niet gebeurd en bovendien had ik de klacht maar via bouw- en woning- bij de SSW moeten deponeren toezicht van de gemeente een brief laat sturen word je in eens snel gebeld door een me neer Van Leede met de mede deling dat hij al zolang pro beert mij te bereiken (weet blijkbaar zelf niet waar z’n klanten wonen). Toen is er eindelijk iets naar behoren (ja, mag het?) ge- i ti i ir van het bestuur met excuses voor de gang van zaken en men hoopte dat er nog ver trouwen is in de SSW. Dat zou dan toch moeten blijken uit de manier waarop verder met had langs m’n raam. Toen ik daar over belde met de mede deling dat m’n schilderwerk hierdoor verziekt was wist Van Scheppingen te melden dat acrylverf geen schilderwerk maar sausen is. aanrecht wordt vervangen tot Wat een vakman het niet meer Ook was m’n balkondeur ver rot. Dat kon niet volgens Van Scheppingen want ze waren net geschilderd (een rotte deur is ook te schilderen). Na controle bleek inderdaad de deur rot te zijn. Er werd een nieuwe deur gemonteerd, maar het raam aan de andere kant kan niet meer open we- het gens het gebruik van te lange schroeven. Toen ik voor de kerstdagen beneden) ontdekte dat het spaanplaat schilderen Minister Ad Melkert van Sociale Zaken heeft het ba nenplan ’Melkert-2’ gelan ceerd om tot 1998 extra ba nen te scheppen in de markt sector. Het betreft een expiri- ‘Nee, het is vooral de leer stof en de school. Spuugzat was ik dat. Je wil meer vrij heid voor jezelf. Maar je mag niet voor jezelf bepalen welke lessen je volgt, je komt helemaal dood thuis, gek van het hangen. En in tussen moetje leren, preste ren, je krijgt een cijfer en that’s it. Kennis, tuurlijk. Maar de manier waarop werd zo zinloos. De helft had ik al gehad, wist ik al lang. De schrijfopdrachten kon ik wel dromen. Als ik meer mijn eigen tijd had mogen indelen had ik mis schien wel mijn examen ge haald*. ‘Ja wat nu? Geen idee. Ik werk in een tuinkwekerij om geld te verdienen voor twee weken Frankrijk, 5.86 per uur. Sjouwen, verpot ten, stekken, en met de han den werken. Dat helpt je denken. Dinsdag ga ik wis kunde B herkansen. En vol gend jaar ga ik of fysiothe rapie doen, als ik daar met mijn HAVO-diploma tussen kom. Of deelcertificaten ha len met een eenjarige oplei ding erbij. Schroevers of zo en het jaar daarna medicij nen. Ik ben niet van plan huisvrouwtje te zitten zijn. Ik heb niet voor niets ge leerd, ik wil een goeie baan. Ook omdat ik een dure smaak heb en wel een beetje behoorlijk geld wil verdie nen. En het zal me lukken ook. De discipline, die is er*. waar het niet meer schimmelt (in plaats van het hele aanrecht af te kitten). Bovendien wordt er zo’n smeerboel van gemaakt dat zelfs een kind het beter kan. Een levensgevaarlijke flieso- trap wordt gerepareerd met een enkele, in het huis aange troffen, schroef. Verstoffende spaanplaatpanelen in dak (als je er met je vinger langsgaat komen de spaanders moet ik (Hoe? Iedere vijf halen een kwast of een roller vol met spaanplaatstofl). Hang- en sluitwerk wat nagekeken zou worden wordt voor het gemak maar helemaal vergeten. Als je dan hier je ongenoegen (rustig en beleefd) over uit wordt dat niet serieus geno men. Als je dan een aangete kende brief (ook weer extra kosten, net als al die halve snipperdagen die je moet op nemen om thuis te blijven voor de ’reparaties’) naar het bestuur stuurt wordt deze on derschept door ene Van Scheppingen (what’s in a na me?), die mij natuurlijk maar j 1 lx .A -1 J_’. 1 ten en besluit dat mijn klach ten ongegrond zijn. Als je dan ten einde raad Sedert 1980 heeft de her vormde Immanuëlkerkge meente via de werkgroep ‘Ol venstedt* contact met de ‘Lau rentiusgemeinde* in de voor malige DDR-plaats in de buurt van Maagdenburg. In Olvenstedt staat een oude karakteristieke protestantse kerk, die al in 1494 in de ker kelijke analen vermeldt wordt. In die kerk komt de ‘Laurentiusgemeinde* samen. Een klein deel van de ge meente komt uit het nieuw- bouwgebied, dat tussen Ol venstedt en Maagdenburg in ligt. De overige gemeentele den komen uit Olvenstedt zelf. In totaal gaat het om 1.300 zielen, een kleine actieve kern die het geheel van het gemeenteleven draagt. Voor dat de muur viel, was er van wege de reisbeperkingen voor de Oostduitsers sprake van éénrichtingverkeer, namelijk van Waddinxveen naar Ol venstedt. Tweemaal per jaar ging er toen een groep naar Olven stedt. In het najaar voor over leg rond het thema dat in bei de gemeenten in de winter maanden zouden bespreken. Vaak waren het leerzame uit stapjes. In het voorjaar was dan het evaluerende groeps gesprek. Er werd en er wordt bij gast gezinnen gelogeerd, waaruit hechte vriendschappen zijn ontstaan. In Waddinxveen namen aan die groepsreizen gemeenteleden van de her- Immanuelkerkge- en gemeenteleden van de Gereformeerde Kerk deel. op vrijdagavond open. Strawberry Jam is een band uit Den Haag die al sinds 1986 op de planken staat en in De Tunnel voor de tweede maal optreedt. Net als de vo rige keer hebben zij een fan tastische, energieke springlevende live act. Het muziekwereldje Strawberry Jam is ’groove rock en grab’, een positieve, swingende variant op al het zware band bestaat uit Edwin Dort- land (zang), Freerk van Oud- heusden (bas en gitaar), WADDINXVEEN - De aan de Zuidkade in Waddinxveen ge vestigde Stichting Opleidings- en Ontwikkelingsfonds voor het Metaalbewerkingsbedrijf (OOM) heeft 50 ’Melkert-2’- banen toegewezen gekregen. OOM organiseert onder meer werkgelegenheidsinitiatie- ven voor werklozen. In het ge val dat werkgevers uit de me taalbewerking mensen aan nemen die langer dan een leerlingen jaar werkloos zijn, kunnen deze werkgevers een financi ële bijdrage van ƒ18.000,- per Om het beeld van vroeger tot op de dag van vandaag in de landbouw volledig in beeld te brengen is op die dag te zien hoe de Lichtaartse Vlegeldor- sers uit België in vroeger tij den het graan dorsten en hoe dit heden ten dage met ui terst moderne apparatuur ge beurt. En tussen deze twee uiter sten is Maarten Splinter te vinden met z’n vrienden die met hun dorsmachine uit 1925, aangedreven door een originele dorstractor en met een oude korenmaaier en een pakkenpers, een compleet beeld van vroeger geven. Een week voor het Oogstfeest zal nog met deze apparatuur op het land worden gewerkt. Verder biedt het Oogstfeest een grote braderie, oude am bachten (ook uit de regio) en een palingrokerij en zal zowel het Dorpsplein als het plein achter het gemeentehuis de gehele dag gevuld worden met live-muziek. WADDINXVEEN - Zaterdag avond 24 juni om half acht wordt in wijkgebouw Het Zuidhonk (Zuidplaslaan), dat tien jaar bestaat, een gran dioze jubileumbingo gehou den. Van het prijzenpakket is extra werk gemaakt: een bungalow, een arrangement in een hotel en een dagje uit voor het hele gezin naar een attractiepark of een dieren tuin. Er worden zes rondes gespeeld van ƒ1,- en een superronde. De hoofdprijs van de superronde is naar keuze in overleg met de orga nisatie. De traditionele loterij is gratis. ZEVENHUIZEN - Het programma voor het tweedaagse Oogstfeest in Zevenhuizen, een jaarlijks terugkerend eve nement dat altijd op de eerste zaterdag in september wordt WADDINXVEEN - Voor de tiende maal hield een team vrij willigers van de afdeling Waddinxveen van de vereniging Veilig Verkeer Nederland (WN) in het Gouwedorp de jaar lijkse praktische verkeersproef (PVP) op dinsdagmorgen 13 en woensdagmorgen 14 juni voor de leerlingen van groep 8 van de basisscholen van Waddinxveen. WADDINXVEEN - Zoals reeds eerder bericht houdt de 10-jarige Stichting Wijkwerk De Zuidplas, in samenwerking met de win keliersvereniging van het winkelcentrum Zuidplas, zaterdag 1 juli van tien uur ’s morgens tot elf uur ’s avonds voor de tweede keer een feestelijke muziekdag in en om Het Zuidhonk (Zuidplaslaan) en het win kelcentrum Zuidplas. Het drukke muziekpro gramma omvat diverse live-optredens, een play- backcompetitie, karaoke, clowns, demonstratie volksdansen en gooche laars. binnen drie dagen. Ik blijf in gesprek met Van Leede die na verschillende te lefoontjes geen uitsluitsel kan geven. Bagaco zou hem nog bellen en bovendien had hij het druk. Het is nu bijna zes maanden later. Is dit de beterschap die de SSW nog geen jaar geleden beurd. Ik kreeg nog een brief schriftelijk aan mij beloofde? Zou ik nou echt de enige zijn die deze problemen heeft met de SSW? Ik Denk van niet! Erik Zwaan (slagwerk). De controleposten werden be- WN-Waddinxveen feliciteert mensd door voornamelijk de leerlingen die geslaagd moeders van leerlingen, de zijn. De afdeling hoopt en ver- fietsen waarop moest worden wacht dat deze verkeersproef bijdraagt aan een juiste uit voering van de verkeersre gels. Helaas is de praktijk an ders. De meeste verkeers slachtoffers liggen in de leef tijd van 12-20 jaar. Ook dit jaar zal het Oogst feest weer geheel in het teken van de ’landbouwer uit vroe ger tijden’ staan, maar het festijn kent ook een aantal geheel nieuwe dingen op het gebied en nog een lokale pri meur, zoals ’The Night of the Proms van Zevenhuizen’. Ook het programma voor vrij dagavond 1 september is al in voorbereiding. Het plaatselij ke harmonie-orkest ’De Klei ne Trompetter’ zal samen met het koor ’Pocomo’ uit Moordrecht en de blues-band ’Run for cover’ het program ma van die avond verzorgen. Het Dorpsplein zal voor die gelegenheid in een echte mu ziektempel worden herscha pen. Jan van Rijs, één van de organisatoren van dit con cert, vindt dit een prachtige gelegenheid om het korps we derom aan het grote publiek te presenteren. Dit mede ge zien het succes van vorig jaar. Met het oog op het thema van de landbouwer uit vroeger tij den zal Fred Visser, eveneens verzamelaar van oude tracto ren, de tentoonstelling op dit gebied organiseren. Een waarlijk lust voor het oog om te zien hoe men vroeger in de landbouw werkte. Maar daar blijft het niet bij. Dat moeilijke wiskunde B, waarvoor iedereen er een punt bijkreeg. Mij heeft het niet geholpen. Ik barstte in huilen uit, met van de grote uithalen. Ik heb gejankt en gescholden. En het hield die middag niet meer op. Ik was een zielige zombie*. ‘Je bent gezakt en dan vraag je je af: ja hallo, waar heb ik het twee jaar voor ge daan. Ik had namelijk mijn HAVO-diploma al op zak. Maar dat VWO-papiertje is heel belangrijk, en dus ga je verder. Ook omdat ik mijn leven lang al medicijnen wil studeren. Mijn tantes zitten in de verpleging, en op tele visie blijven die kunstig operende chirurgen me fas cineren. Laatst nog bij Ca tharine Keijl. Nou ja, gezakt dus. En dan zegt iedereen wat is nu een jaar op een mensenleven? Dan denk ik: drie jaar, want de laatste twee jaar waren niet echt leuk*. ‘Ik ben geen Kies-exact meisje en ook niet echt een VWO-type. Toen ik in de vijfde kwam dacht ik, jullie zijn echt mijn stereotype atheneumklas. Jongens, heel serieus, een beetje suf, saai en nooit uitgaan. Die zich druk maken om een so’tje meer of minder. Maar dat trok bij, ik ben met ze gaan skiën en we hebben kerstdiner gehad. En sommigen deden nooit ene knal omdat ze makkelijk zonder kunnen*. benaderen. Er worden vrij willigers gevraagd voor onder meer Nederlandse taalles, in zet bij crèches, vrouwengroe pen en recreatieve activitei ten. In die maand zal ook een voorlichtingsavond voor vrij willigers worden gehouden. Personen die belangstelling hebben om vrijwilligerswerk te gaan doen, kunnen zich daar aanmelden. Nu kan dit aanmelden ook al, maar dan schriftelijk bij het Centraal Orgaan Opvang Asielzoekers (COA) ter attentie van de heer H.E. van Dijk, directeur asielzoekerscentrum in Wad dinxveen, Postbus 3002,2280 ME Rijswijk. Het Centraal Orgaan Opvang Asielzoekers hecht grote waarde aan de inzet van vrij willigers. Het contact tussen vrijwilligers en asielzoekers kan een belangrijke bijdrage leveren aan de inburgering van asielzoekers die - voor Qlrki-OX/rinrl een langere of kortere tijd - in kjlvIlitVvFllVl Nederland blijven. Dit con- rp tact is ook van groot belang lunnel voor het wederzijdse begrip tussen asielzoekers en de BOSKOOP - Zaterdagavond plaatselijke bevolking. 24 juni om tien uur houdt het Vacatures bij het asielzoe- Boskoopse jongerencentrum 1-x-- De Tunnel de laatste live- avond van het seizoen met de band Strawberry Jam. De toegangsprijs bedraagt tien gulden. Na deze avond is De Tunnel in de zomer alleen nog worden, dan zal op de lokale arbeidsmarkt gezocht wor den. Daarvan zal in augustus sprake zijn. een misselijkmakende grap. Wanneer je dan echter op de plek des onheils komt, zie je pas dat het werkelijkheid is. Voor mijn ouders heb ik een pittige mededeling wanneer ze terugkomen van vakantie. Maar ondertussen zit ik met de gebakken peren. Graag zou ik willen verne men of iemand op de woens dagavond van 15 juni of de nacht van donderdag 15 op vrijdag 16 juni de witte Suziki Alto met kenteken PL-20-DP heeft zien staan of iets verdachts heeft gezien bij autobedrijfVan der Graaf. Mocht iemand deze auto heb ben gezien tijdens of na die bewuste avond of staat deze bij u in de buurt dan hoor ik dat graag van u. Mijn tele foonnummer is 01828-31464. U zou mij een hele grote dienst bewijzen. Informatie die leidt tot het terugvinden van de auto wordt dan ook be loond. Graag hoor ik wat van u. PATRICIA RIEP WADDINXVEEN - NRC Handelsblad heeft vorige week drie gesprekken gepu bliceerd met leerlingen over de examenuitslag die afge lopen week bekend werd. Verslaggever Wubby Luyen- dijk sprak voor deze korte serie zaterdag met de 18-ja- rige Yvonne Geul uit Wad dinxveen, die op de samenwerkingsschool voor HAV O-Atheneum (Sniepweg) zakte voor haar VWO-examen. Haar vakken waren Neder lands, Engels, natuurkun de, scheikunde, wiskunde B, biologie en geschiedenis. Welke toekomst voor de Waddinxveense is wegge legd weet ze niet. Yvonne Geul: ‘Tussen half twee en half vijf, zeiden ze, zullen we je bellen als je een her hebt. Om één uur zat ik pal op de telefoon. Doodze nuwachtig. Het bleef stil. Half twee. Niets. Ik werd rustiger. Misschien was ik geslaagd, voor mijn schoolonderzoeken stond ik ook voldoende. Twee uur. Stilte. Ik ging boven stofzuigen, de tijd doden. Tien over twee. Paf. Je hoopt dat het iemand is die per ongeluk belt. Nee: ’t was mijn klassedocent. Yvonne, zei ze, ik denk dat het erg mis is met het examen en toen dreunde ze de cijfers op. Eerst alle zessen, en toen drie vijven. Voor na tuurkunde, scheikunde en wiskunde B. gereden werden gekeurd en de zenuwachtige leerlingen gingen twee ochtenden op pad. Dinsdagmorgen, toen ver keerswethouder J. Neele PCWhet officiële startschot gaf, was het zonnig en warm, in tegenstelling tot de woens dagochtend die koud, maar droog was. De start van de eerste kandi date, Tamara Boom van de rooms-katholieke Kardinaal Alfrinkschool (Zuidplashof), had een bijzonder karakter. Door de afdeling decorbouw van party-service Gertjan van der Loo (Staringlaan) was een heuse poort neerge zet, die daarna was dichtge plakt en door de eerste fiets- ster doorreden werd, terwijl de Waddinxveense wethou der toekeek. Van de 311 slaagden er voor de prakti sche verkeersproef 287. Van de 12 scholen had de Prins jaar aanvragen. Het betreft Willem-Alexanderschool de maximaal 50 aanvragen. De- minste strafpunten. Door de ze subsidie vervalt na twee politie, die de keuring van de jaar. fietsen verzorgde, werden er vier fietsen afgekeurd. Ge lukkig voor de leerling was er wel een leerkracht of vriendje die zijn of haar fiets ter be schikking stelde. dit jaar verwacht. De directie van het asielzoe kerscentrum Waddinxveen gens schema. De eerste bewo- zal in september vrijwilligers ners van het asielzoekerscen trum worden in oktober van Elke dag worden er honder den auto’s APK-gekeurd. Voor de één betekent dit een klein bedrag, voor de ander een rib uit zijn lijf. Dat het echter zo’n rib zou worden, had niemand ver wacht. Aangezien mijn ou ders op vakantie waren en de beroemde keuring er weer aan kwam, hebben zij mij verzocht het autootje, een witte Suziki Alto met kente ken PL-20-DP, te laten keu ren. Op woensdag 15 juni om streeks 20.00 uur heb ik ’m dan ook neergezet op het ter rein van autobedrijf M. van der Graaf aan de Sniepweg en zoals gebruikelijk is, de sleutels en het kentekenbe wijs in de daarvoor bestemde koker van de showroom gede poneerd. Een veilig systeem werd ons voorgespiegeld. Maar, ra ra hoe kan dat. Toen ik de volgende dag de auto op wilde halen en opbelde hoe veel de kosten zouden bedra gen, was er van de hele auto met toebehoren niets meer te bespeuren. Natuurlijk denk je eerst aan De Waddinxveense woning- je klachten wordt omgespron- bouwvereniging SSW (Mer- gen! curiusweg) blinkt niet uit op Inmiddels heb ik lekkage ge- het gebied van ser- 1,1 m viceverlening. Als de kitrand in de badka mer schimmelt wordt deze tot drie keer toe vervangen met schimmelende kit. Schimmelende kit aan het WADDINXVEEN - De voorbereidingen voor de bouw van het tijdelijk asielzoekerscentrum (AZC) aan de Zuidelijke Rondweg in Waddinxveen, waar 600 mensen zullen worden gehuisvest, zijn in volle gang. Het bouwrijp maken van de grond waarop het centrum gebouwd wordt, verloopt vol- Op de technologie-instuif spraken PvdA-Tweede-Ka- merlid WJ. van Gelder, lid ment dat als leidraad kan dienen voor toekomstig be leid. ‘Bij de beoordeling van de voorstellen is gelet op de blij vende arbeidsinschakeling van langdurig werklozen met een bijstandsuitkering*, zo vermeldt de Staatcourant. In een vooraankondigings- brief aan het Waddinxveense OOM meldt de minister dat ‘ik besloten heb uw voorstel voor subsidiëring in aanmer king te brengen en u een subsidie toe te kennen voor in totaal maximaal 50 arbeis- plaatsen, waarvan 15 ar beidsplaatsen x’oor 1995*. Stichting OOM kent een com pleet programma voor het (om)scholen van werkloze werkzoekenden naar vak mensen voor de metaalbe werking. Omdat de metaalbe werking op korte en lange termijn behoefte heeft aan vakbekwaam personeel, zet OOM regelmatig, samen met arbeidsvoorziening of zelf standig, wervings- en scholingsactiviteiten op. Zo doende stromen jaarlijks hon derden werkzoekenden in bij OOM-bedrijven. OOM kent de mogelijkheid om individu ele werklozen op te leiden. De werkgever neemt het initia tief. Hij neemt de kandidaat in dienst en geeft aan wat de kandidaat nog moet aanleren om de beoogde vacature te vervullen. Vervolgens structureert OOM dat tot een scholingstraject op maat. Het opleidingsprogramma duurt maximaal 26 weken. Verder geeft OOM aan hoeveel subsidie wordt verstrekt voor de uitvoering van het scholingstraject. Het oplei dingsprogramma kan worden afgestemd op verdere oplei dingen in de toekomst. Waar in de regio mogelijkhe den zijn om meerdere werklo zen tegelijkertijd op te leiden, begint OOM met een collec tief werkgelegenheidstraject. Bedrijven met vacatures ge ven een intentieverklaring af om de kandidaten na hun (om)scholing in principe in dienst te nemen. Vervolgens start de opleiding voor de kandidaten via een scholingsprogramma en stage. Daarna stromen zijn in het bedrijf in op het beginni veau van het primair leer lingwezen. OOM en Arbeids voorziening subsidiëren dit traject. Verkeerswethouder J. Neele (PCW) kijkt naar de leerlinge Tamara Boom, die ter gelegeneid van de 10- jarige praktische verkeersproef (311 deelnemers) van de afdeling Waddinxveen van Veilig Verkeer Neder land door een met papier dichtgeplakte poort van Gertjan van der Loo reed. (Foto: WN- Waddinxveen). V J I /- Z-É'.JT Dotterweide 46. Waddinxveen Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor r' te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. Vondellaan 160, Waddinxveen x. ik" It m

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 11