Muziekcursussen voor kinderen in Kreater Vink l-fl y V> o t e g lc Dag van de archi tectuur in W’veen Waddinxveen verkoopt eigen kabelnet voor 8,3 miljoen Poging tot diefstal van twee bestelauto’s Foto ’s bekijken van de Pelhrimov-reis Geslaagd Aan Kabelexploitatie Maatschappij Rijnland B V CDK BANK - Zuidplaslaan 19 Telefoon: 01828-14133 Jeugdkoor Vox Jubilans De Paddestoel groot succes Aanrijding op rotonde SS v”r de ldeu,ers °nt' Discoavond in Fiets gestolen HYPOTHEEKRENTE v.a.: PAGINA 17 VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 21 JUN11995 WEEKBLAD Jasper Niels Casteleyn uit Gouda. De Wadde Allemaal Waddinxveners op het martkplein van Pelhrimov tijdens de daar in de Hemelvaartsweek gehouden Waddinxveense dagen. (Foto: De geslaagden voor het MAVO- Tarieven bleven staan. Uit één van de auto’s verdween een radio. onderscheid gemaakt tussen gemeente machtigingshouder blijft. De gemeente kan in vloed blijven uitoefenen uit oefenen op het programma pakket voor tv en radio als mede de tariefstelling. zogenoemd winstrecht ƒ150,- per aansluiting, toaal ƒ1.350.000,-. Voorts ontvangt de gemeente voor de duur van de overeenkomst (25 jaar) jaarlijks een bedrag voor het gebruik van gemeentegrond van ƒ225.000,-. 27 juni om acht uur in het wijkgebouw Het Zuidhonk (Zuidplaslaan). ‘Wij verwach ten daat heel wat Pelhrimov- gangers en hopen vooral ze de door hen gemaakte foto’s meenemen*, aldus Jumbo-herenfiets met vel- gremmen en versnelling. Afdeling Verkoop: Sandra Alice Adriana de Wild uit Boskoop, Wilhelmina Catharina Margaretha Elstgeest, Marretje van der Linde en Karin Vente uit Hazreswoude- Dorp, Malika El Allaoui, Natalie Voor het LBO-diploma van De Wadde slaagden: colaas Huibert Adrianus Smith, Björn Steenland en Melvin Wil helmus Streng uit Waddinxveen en Arie-Jan van Cornelissens en Erik van Rooijen uit Zevenhuizen. WADDINXVEEN - Deze week wordt in Waddinxveen HYPOTHEEKCENTRUM Uit Waddinxveen: Martine Belt, Edward Bremmert, Use Driesen, Vincent Geers, Eline Groot, Joost Homes, Hussein Hussein, Ronald Laman, Marit Mooren, Corstiaan Stolk, Erica Tamerus. Uit Boskoop: Amanda Hengeveld, Stef van Herk, Tim van Klaveren, Robert Kuyf, Piet Laros, Remko Nieuwesteeg, Javier van Otterloo, Sjaak Qualm, Angelique Rijn beek, Arjan Stolk, Bram Stolker, Joost Stolker, Koen van Vliet. De overige geslaagden komen uit Benthuizen (2), Reeuwijk (1), Gouda (1), Nieuwerkerk aan den IJssel (1), Zoetermeer (2) en Nieuwerbrug aan den Rijn (1). De diploma-uitreiking is dinsdag avond 27 juni om acht uur in de aula van de school. Antenne Systeembedrijf is voorbehouden aan de ge meenteraad. In de openbare raadsvergadering van woens dagavond 5 juli om half acht is het woord aan de raad. maand en is op het moment van overdracht kostendek kend. In de toekomst zal het princi pe van een kostendekkende exploitatie gehandhaafd blij ven. Externe niet door Kabel moeite waard zijn eens nader te leren kennen, een fietsrou te uitgezet. De fietsers zullen ook aan een prijsvraag kun nen meedoen. Deelname is kosteloos en louter bedoeld om de Waddinxveners wat nader te laten kennismaken met de gebouwen in het eigen Gouwedorp. specifieke onderdelen hierin. Het is niet noodzakelijk eerst de kleutercursus muziek ge daan te hebben om aan deze cursus mee te doen. Natuur lijk kunnen leerlingen uit de kleutercursus heel goed door stromen naar deze cursus. tijen en het opgaan van be staande in nieuwe bedrijven of instellingen. Waddinxveen heeft op basis van Gemeenschappelijk Antenne Systeembedrijf te verkopen aan de Kabelexploitatie Maatschappij Rijnland BV. Bij de onderhandelingen is schilderencursussen kinderen van 9 tot 15 jaar. Boetseercursussen zijn er voor leerlingen van 6 tot 15 door nog vier andere jongelui, allen in de leeftijd van 13 tot 17 jaar en afkomstig uit Wad- dinxveen en Boskoop, werden diezelfde avond en nacht nog andere zaken ondernomen. Hierbij gaat het om vernielin gen aan het NS-station in Boskoop, de diefstal van een fiets, vernieling aan auto’s op de Boskoopse Bosweg, vernie ling aan het NS-station in Waddinxveen en diefstal uit een auto aan de leplaan. Zij zijn allen aangehouden en na verhoor weer heengezonden. In de nacht van vrijdag op za terdag werd ingebroken in een woning aan de Jan Wil lem Frisoweg. De toegangs deur werd daartoe openge broken. Weggenomen werden een tv, giropas, creditcard, geld en een walkman. Stoel’. Een doordacht project. Veel mensen zijn beperkt bij het lopen van grote afstan den. Ze blijven daardoor noodgedwongen thuis als vrienden of kennissen een ge zellig dage uit gaan. De voorzieningen in dieren tuinen, musea en pretparken zijn voor mensen met een handicap niet goed. Dit kan anders als de AVO-stoelen worden ingezet, en dit ge beurt al op 30 verschillende locaties. Het gaat hier om een eenvou dige duwrolstoel. Voor een vijfgulden stuk kan de stoel voor de duur van het bezoek aan park of evenement wor den gebruikt. Als de stoel wordt teruggebracht, kracht men het muntstuk retour. Ei genlijk het bekende systeem van de winkelwagentjes. De ze AVO-stoel moet natuurlijk overal in Nederland komen. diploma van de christelijke scholengemeenschap voor MA- VO/-LBO ’de Wadde’ in Wad- dinxveen zijn: Uit Boskoop: ]lttim2Daniël Cor nells Amerik van Adrichem, Vin cent Alexander van Bruggen, Mi- stichtingssecretaris A.H. van Gent. De avond is ook bedoeld voor donateurs van de Stichting Vriendschapsband Waddinxveen-Pelhrimov, die in mei niet in Pelhrimov wa ren. daar goede voorbeelden van. In de nacht van woensdag op Waddinxveen kent volgens de donderdag werd ingebroken in een bedrijf aan de Staringlaan. Men forceerde een raam om binnen te ko men. Er werd niets ont vreemd. In dezelfde nacht werd inge- en dienstene van Kabel Rijn land. - Verkoopprijs: de KMR be taalt aan de gemeente een di recte overnamesom van ƒ800,- per abonnee per 1 juli WADDINXVEEN - De vrij dag gehouden jeugddisco- avond van het seizoen in wijkgebouw De Paddestoel (Lijsterbesstraat) was een groot succes. Op deze laatste disco kwamen meer dan hon derd bezoekers, een absoluut record. Het thema was ’coun- trydisco’. De Paddestoel was voor deze gelegenheid omge toverd in een westem-boerde- rij uit Texas. Eén van de be zoekers ging met een single uit de top-40 naar huis, die te winnen was met de entree- kaartenverloting. Drive-in- discotheek The Flying Dutch man met de dj’s Martin en Edwin verzorgden op de mu ziek. De volgende jeugddisco is pas weer in september. WADDINXVEEN - In de He melvaartsweek werden er in de Tsjechische zusterstad Pelhrimov Waddinxveense dagen gehouden. Om nog eens even terug te blikken op al die activiteiten in de Zuid- WADDINXVEEN - Zaterdag avond 1 juli om acht uur zal het jeugdkoor van de Her vormd gemengde Zangver eniging ’Vox Jubilans’ een concert geven in de hervorm de Bethelkerk (Bilderdijk- laan). Het jeugdkoor Vox Ju bilans telt 40 enthousiaste jongeren en staat onder bege leiding van Jan Mulder. Het koor heeft al meegewerkt aan diverse concerten en tv- en cd-opnames in Nederland. Het repertoire van het koor is zeer afwisselend, van klas siek tot eigentijdse geestelij ke liederen. Aan het Wad dinxveense concert mee het tienerkoor De Zangvogels on der leiding van Daniëlle van Laar, Jan Mulder (piano), Kees Alers (dwarsfluit) en Fred Mak (orgel). De Wad dinxveense predikant ds. M. van Campen verzorgt de ope ning en de sluiting. De toe gang is gratis. De abonnementsprijs voor het basispakket is voor 1 juli 1995 vastgesteld op ƒ14,11 boheemse stad en in het bij zonder om de daar door velen gemaakte foto’s te bekijken houdt de Stichting Vriend schapsband Waddinxveen- Pelhrimov een (informele) bijeenkomst op dinsdagavond zijn - een onderdeel van de dagelijkse portie indrukken -, maar leuker is wellicht ver schillende van die gebouwen eens van binnen te zien en meer te weten over het ont staan en de makers. Op de Dag van de Architec tuur in Waddinxveen is zater dag 1 juli langs een twintigtal gebouwen, die beeldbepalend zijn in Waddinxveen en de WADDINXVEEN/BOSKOOP - Voor de derde achtereenvol gende keer slaagden alle leer lingen van de christelijke agrarische School ’de Groene Zijde’ (Groen College) in Bos koop. Van de 39 leerlingen be haalden 33 één of meer C- kwalificaties. Veertien leer lingen behaalden zelfs één of meer D-kwalificaties. Ge slaagd zijn de volgende leer lingen. WADDINXVEEN - Op het bedrijvenpark Coenecoop is vori ge week in de nacht van woensdag op donderdag een poging o_2- architectuur. De huidige sloten wel de nodige schade aangericht, maar de wagens WADDINXVEEN - Vorige week donderdagavond vond een aanrijding plaats op de rotonde jn de Beije- rincklaan. Een 60-jarige bestuurder uit Waddinx- veen verleende geen voor rang aan een 20-jarige au tomobiliste, die over de ro tonde reed. Beide bestuur ders, alsmede een 18-jarige passagier, werden voor be handeling naar het Goudse Groene Hart Ziekenhuis gebracht. Zaterdagavond laat gebeurde op de Ka naaldijk onder de Coene- coopbrug een eenzijdig on geval. Het voertuig werd bestuurd door een 25-jari- ge Pool. Hij is via de rech- terberm tegen een licht mast gebotst en kwam ver volgens tegen een pijler van het Coenecoopviaduct tot stilstand. De auto was total-loss. De inzittenden moeten gewond zijn ge weest, maar waren er al tussenuit alvorens de poli tie ter plaatse was. Zon dagmiddag botste door een uitwijkmanoeuvre een 23- jarige automobilist uit Den Haag op rijksweg A 12 te gen de vangrail in de mid denberm. Door de aanrij ding werd een hond die op de achterbank lag gelan ceerd. Het dier vloog door de zijruit naar buiten en overleed ter plaatse. In de nacht van zondag op maandag raakte een 44-ja- rige automobilist uit Bilt- hoven naast de rijbaan van de rijksweg A 12. Bij on derzoek bleek dat hij teveel had gedronken. Zijn rijbe wijs werd ingevorderd. ke de Bruijn, Lisette Hagen, Mar tine Sonja Laros, Bastiaan Jeroen van Mullem, Jordi van Otterloo, Leonie Valentina Peters, Adeliene Marleen Roozeboom, Louisa Francesca Veelenturf, Philippa Dawn Verboom. Uit Moerkapelle: Faissal El Mou- ridi, Ramon Comelis Jan Staffers. Uit Moordrecht: Petronella Maria Voshol. Uit Waddinxveen: Ralph Bink, Willem Comelis de Boer, Nancy Both, Laaziz Boukarka, Noured- dinne Elouahidi, Sylvia Petronella van Es, Jurgen van Geest, Linda Maria Glasbeek, Maurice La Grand, Erik de Groot, Petra den Haag, Wesley van der Kleij, Mir jam Kroese, Henry Bertrand van der Loo, Benjamin Richard Nap, Peter Oosterom, Dennis Francis- cus Overdam, Komelia Trijnie Polderman, Keith Ferdinand Schoonderwoerd, Johannes Schotanus, Esther Maria Spelt, Paul Steller, Mariska Uitbeijerse, Marijke Verbeek, Annemieke Visser, Ralph Arie Comelis Zij- derhand. Uit Zevenhuizen: Vanouschka Eli sabeth Rosales. Roggeveen Bloksweg), Partners BV tenstijgingen of -dalingen zo als signaalinkoop, BUMA- het gemeen- rechten, HDTP-bijdrage, na telijk bedrijf past in de lande- burige rechten, belastingen en overheidsheffingen kun nen 1 1 r sing. Ook uitbreiding van het ba sispakket tot boven het thans de professionele vastgestelde aantal zal tarie- faanpassingen tot gevolg heb ben. Interne kosten 4 van het basisonderwijs. De cursus kennismaken met instrumenten is bedoeld voor kinderen die in de groepen 5, 6, 7 en 8 van het basisonder wijs zitten en een instrument willen gaan spelen, maar nog niet weten welk instrument. De leerlingen maken gedu rende een halfjaar kennis en krijgen les op keyboard, blok fluit, gitaar en slagwerk. Zo jong mogelijk met pianos pelen beginnen kan met de cursus kleuterklavier. Deze is De cursus algemene muzika- Verder zijn er de beeldende le vorming gaat dieper in op cursussen tekenen en de onderwerpen die ook in de schilderen. Er zijn teken- en kleutercursus muziek aan de schilderencursussen voor orde geweest zijn. Muziek maken, muziek be luisteren, muziek noteren en bewegen op muziek zijn de jaar. Bert Woudenberg) WADDINXVEEN - In Wad- dinxveen is weer een fiets ge stolen. Vanaf de Sniepweg verdween een gewone zwarte Union-herenfiets. Aangetrof- ^Brugweg), fopos^(Middel- fen werd een^ Oranje JJnion burgseweg) en Visser Wijt- t 4. i man (Kerkweg-Oost) en het gemeentebestuur van Wad dinxveen hebben het initia tief genomen deel te nemen aan de Dag van de Architec tuur op zaterdag 1 juli. Op die voor de tiende maal te houden internationale dag zal de architectuur van de ge bouwde omgeving in het mid delpunt van de aandacht wor den gezet. Het doel is de Wad dinxveners meer bewust te maken van de culturele en maatschappelijke betekenis gedaan twee bestelauto’s te stelen. Er werd aan deuren en van wijk Zuidplas en het nieuwe woonwijkje Zuidplas ’90 zijn daar goede voorbeelden van. TTT_ J _1 1j_1J architecten een regelmatige bouwproduktie van wonin gen, bedrijfsgebouwen en cul turele voorzieningen. De be bouwing van de woonwijk Zuidplas en het bedrijven park Coenecoop zijn daar het broken in een winkel aan de resultaat van. Brederolaan (Luifelbaan). Voor veel mensen zullen die Daar werd het wisselgeld uit gebouwen wel vage bekenden de kassa weggenomen alsme- __j_. i i- J. de een werpmolen. Aan het Koningin Wilhelmi- naplein werden bij een in braak in een magazijn drie dozen wol weggenomen. Men forceerde hier een deur om binnen te komen. In de nacht van vrijdag op za terdag werden vier personen op heterdaad betrapt bij een inbraak in een auto aan de Dreef. Door dezelfde groep en de Graaf, Wendy Meilof, Marie Joëlle Dorothee Raus, Sandra Stigter en Patricia Tamara de Wil de uit Waddinxveen en Christa Elisabeth van Duin uit Zevenhui zen. Afdeling Verzorging: Sylvia Pieternella van Bemmel, Natasja Jesica Claudia Hoek, Jo- hana Maria Koek, Elizabeth Jo- janneke Kolster, Monique Peters, Debby Schouten, Wilhelmina Theodora Helena Verkleij en An nemieke Debora Zeeuw-uit Bos koop, Jolanda Hassefras, Cathari na Langhout en Maria Jacoba Langhout uit Hazerswoude-Dorp, Jessica de Bruijn, Anna Helena van Es, Hillie Grashuis, Wilhel mina Petra Elisabeth Krop, Dee- pani Meijer, Debby Cornelia Gre ta Naves, Merlin van Reede, Ta mara Theresia Leonara Riepl, Susanne van der Sloot, Linda Ver- blaauw en Miranda de Wit uit Waddinxveen en Sandra Haan, Sabrina Maria Kuilman, Tamara Nieuwland en Marjolein Rip uit Zevenhuizen. Afdeling Installatietechniek: Edwin Koudijs en Gerard de Kruijff uit Hazerswoude-Dorp en Danny Steenwinkel uit Waddinx- Afdeling Bouwtechniek: AVO-collecte Jasper Niels Casteleyn uit Gouda, M A z j j Gerrit Comelis van den Aker- 1H WaGCllIlXVeeil boom, Cornelis Ronald Hooger- brug, Willem Koolmees, Willem Alexander Sebastianus van der Lans, Hugo Boudewijn Olie, Ni- gecollecteered voor ’AVO In tegratie Gehandicapten. Sinds 1927 zet de vereniging zich in de meest uitgebreide zin in voor integratie van mensen met een handicap. De organisatie zet zich ook in voor geheel of gedeeltelijk ar beidsongeschikten en oude ren. Om deze mensen te hel pen houdt de vereniging zich onder andere bezig met vor ming en scholing, het realiseren en bevorderen van arbeid en het verlenen van bemiddeling terzake, financi ële hulpverlening, bevorde ren van recreatiemogelijkhe den en projecten. Een belangrijk integratiepro- De mast van het Gemeenschappelijk Antenne Systeembedrijf aan leiden tot tariefaanpas- de Staringlaan in Waddinxveen. (Foto: Archief-SjaakNoteboom). mee wordt bereikt dat de ’winst’ direct of indirect aan de Waddinxveense burgers ten goede komt. De beslissing over de verkoop van het Gemeenschappelijk WADDINXVEEN - Het centrum voor kunstzinnige vorming Kreater (Kerkstraat, tel. 01828-14422), waar vrijdagavond 30 juni om half acht de jaarlijkse einduitvoering van de mu ziek- en dansafdeling worden gehouden, heeft op verschil lende gebieden een kindercursusaanbod. Dit betreft cursus- ject van AVO is de ’AVO- sen op de terreinen muziek, beeldende kunst, dans en to neel. Bij de muziekafdeling van Kreater begint het aanbod al met cursussen muziek op schoot en muziek voor peu ters, dan wel voor moeders met baby’s van een half tot anderhalf jaar en voor moe ders met peuters tot vier jaar. Deze muziekcursussen rich ten zich op muziekspelletjes, Deze cursus is bestemd voor liedjes zingen en informatie leerlingen uit de groepen 3 en hoe men thuis met de baby’s -1 r -J- en peuters bezig kan zijn met muziek op een eenvoudige en leuke wijze. De kleutercursus muziek richt zich verhalender en spelenderwijs op de kleuter. De kleuters maken kennis met muziek, muziekinstru menten en leren ook op een eenvoudige wijze muziek te maken en te bewegen op mu ziek. Deze cursus is bestemd voor leerlingen van het basis onderwijs uit de groepen 1 en 2. WADDINXVEEN - De vier Waddinxveense architecten bureaus Roggeveen BV (Tweede Stuurman KMR hebben geleid tot de volgende afspraken: - Programma-pakket: als ba- standaardkabellengte, uit te sispakket wordt aangemerkt voeren kunstwerken of krui- 30 televisiekanalen en 64 FM singen). radiokanalen. De gemeente De meeropbrengst van het een infokanaal. De inhoud van de overige pakketten, le- veringen en diensten wordt door Kabel Rijnland bepaald. WADDINXVEEN - Het gemeentebestuur van Waddinxveen zal binnenkort het Gemeenschappelijk Antenne Systeembedrijf (GAS) verkopen aan de Kabelexploitatie Maatschappij Rijnland BV voor een bedrag van ƒ8.278.800,- ineens. Daarnaast zal de gemeente een precariorecht heffen tot een bedrag van ƒ225.000,- per jaar. Het voorstel van het college van Burgemeester en Wet houders komt in de. gemeen teraadsvergadering van woensdagavond 5 juli aan de orde. ‘De opbrengst van de verkoop zal direct of indirect 1995, totaal ƒ6.928.800,-. Èen aan de Waddinxveense bur- zogenoemd winstrecht van ger ten goede komen', aldus het gemeentebestuur in een toelichting op de verkoop, daarbij onder andere wijzend op een reeks te treffen ver keersmaatregelen. In het kader van de uitvoe ring van het collegeprogram ma 1994-1998 van PCW, WD en CDA is onderzoek gedaan naar de mogelijkheid om het lokale kabelnet te verkopen aan een particuliere kabelex ploitant teneinde de financi- inclusief btw per woning per ele positie van de gemeente te verbeteren. Adviesbureau VB Advies te Houten heeft namens de ge meente Waddinxveen de on derhandelingen gevoerd met de Kabelexploitatie Maat schappij Rijnland BV als één Rijnland beïnvloedbare kos- van de vier gegadigden voor de overname. De verkoop van lijke ontwikkelingen die op het gebied van de telecommu nicatie gaande zijn. Die ont wikkelingen gaan in fors tem po. Teneinde ontwikkeling van kabelsyste men en infrastructuren zo goed mogelijk te laten verlo- Interne kosten van Kabel pen is er sprake van vergaan- Rijnland kunnen slechts tot de samenwerking tussen par- aanpassing van de abonne mentsprijzen leiden tot maximaal de stijging, die het jaartotaalprijsindex van de regelingslonen in enig jaar de offertes besloten het blijken te hebben ondergaan. Onder het indexcijfer wordt verstaan het door het Cen traal Bureau voor de Statistiek te publiceren in dexcijfer van de regelingslo- als voorwaarde gesteld dat de nen voor alle categoriën vol wassen werknemers in het particulier bedrijf tezamen, waarbij 1994 op 100 wordt ge steld. De eenmalige bijdrage van de abonnee voor het maken van een nieuwe aansluiting aan Afspraken het CAI-net zal ƒ300,- exclu sief btw bedragen (thans De onderhandelingen met de ƒ670,-) behoudens specifieke meerkosten volgens VECAI- regeling (langere dan ...222_2. .j sispakket wordt aangemerkt voeren kunstwerken of krui- 22 --1-22.1 singen). krijgt binnen het basispakket kabelnet boven de boekwaar- i TA. -_i j de zaj voor een belangrijk deel worden aangewend voor investeringen in verkeers maatregelen. Hierover waren Bij de tariefstelling wordt dus reeds afspraken gemaakt bij .2Li 1i het opstellen van het college- de abonnementsprijs voor het programma 1994-1998. basispakket (nutsvoorzienin- Daarnaast wordt ongeveer gen) en de prijzen voor de ove- twee miljoen gulden gestort rige programma’s leveringen in de algemene reseve. Daar- J i A I UB’ j 0/ 5/0 WADDINXVEEN 5 /il ’■M

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 17