Kenteken graveren in W’veense autoruiten Lagere tarieven bij de Rabobank Grote en groene ruimte centraal motief in woonwijk Zuidplas ’90 W’veens paar brengt Provencaalse kunst Huidige woonwijk vormt 'ensemble met nieuw gedeelte Gelijke kunstwerken in Waddinxveen en Pelhrimov Occasion festival in iWaddinxveen i. te JUrjfe' - J Classic FM op kabel in Waddinxveen Oldtimershow Van Breukelen \Zondagmiddag in De Vlieger ju; Broer BV geopend B PAGINA 23 WADDINXVEEN - WOENSDAG 21 JUN11995 VOOR gen opfleuren, namelijk Do- Al- Kardinaal WEEKBLAD - GOUDA - Vorige week stond de showroom van de regiona le BMW-dealer Van Breuke len BV aan de Antwerpseweg in Gouda geheel in het teken van old-timers. De historische old-timers wa ren te bewonderen in het ka der van het internationale BMW-treffen dat gedurende die periode in Nederland had geëxposeerd ontstond het idee dit met zijn vieren voor In september zal een deel van deze expositie te zien zijn in het kantoor van de ING-Bank aan de Kerkweg-Oost in Wad dinxveen. Zuidplas '90 is al bouwrijp gemaakt. Na de bouwvakvakantie kan de woningbouw er beginnen. (Foto: Gemeente Waddinxveen). Kenteken graveren op het parkeerterrein Goensvoorde in Waddinx veen. (Foto: Automark). Werkstukken van de Waddinxveense kunstenares Anke Mensink en Goudse Gees van Vliet. (Foto: Anke Mensink). KOmende donderdag houdt het snelle kwaliteitsteam van Automark, dat al tien jaar in Nederland professioneel ken tekens graveert, een speciale actie in Waddinxveen. Door de snelle werkmethode zijn er geen wachttijden en hoeft men geen afspraak te maken. Het aanbrengen van de gra vures kost slechts enkele mi nuten. Het graveren van het kenteken met NL kost ƒ25,- per auto. Dit is inclusief twee waarschuwingsstickers op de voorportieren. Voor ƒ10,- extra kan men een speciale reflectielaag over de gravures laten aanbrengen waardoor deze ook bij regen en ’s avonds bij weinig licht goed zichtbaar blijven. Dat verhoogt de preventiewaar- de. kocht kan worden moeten al le ruiten vervangen worden. Een opvallend, tijdrovend en kostbare bezigheid voor een autodief. Als er naast het kenteken ook nog een landenteken NL in de ruiten wordt gegraveerd valt het nog sneller op als de auto met buitenlandse kenteken platen de grens over gaat. De auto is dan overal, ook in het buitenland, herkenbaar als een gestolen, Nederlandse auto. De ’kwaliteitsstorting’ is een storting waarbij het papier geld gekopt, gladgestreken, gesorteerd en gebundeld is en waarbij de Eurocheques en girobetaalkaarten (de gega randeerde betaalmiddelen) tevens van een telstrook zijn voorzien. Deze kwaliteits- stortingen zijn efficiënter te verwerken waardoor men van een lager tarief kan profi teren. ‘Natuurlijk kunt u uw stortingen ook aan de bedrij- venbalie blijven doen. U loopt dan wel de kans dat u bij drukte even geduld moet heb ben voor u wordt geholpen. Bovendien betaalt u met in gang van 1 juli voor het WADDINXVEEN - Er kan in Waddinxveen weer kentekens gegraveerd laten worden in autoruiten op donderdag 22 ju ni van 9.00-17.30 uur op het parkeerterrein Goensvoorde. De tentoonstelling in het eeu wenoude museum is inge richt onder leiding van Fran tisek Kubik, hoofd cultuur van het Boheemse stadje. On der de gewelven van de twee grote expositiezalen staan en hangen een 50-tal kunstwer ken van de beide kunstena ressen. De opening werd in de He- melvaartsweek verricht door Waddinxveens burgemeester C.M. van der Linden en Pelh- rimov’s eerste man M. Brezi- qa. Bij de officiële opening werd door Waddinxveens eerste burger een cadeau aangebo den aan zijn collega van de Stad Pelhrimov. Deze kon een keus maken uit vier Toylipo- Elk jaar worden weer meer auto’s gestolen. Niet alleen in Nederland, maar ook in de ons omringende landen stijgt de autodiefstal. Welgeteld 36.000 auto’s (CRI 28.354) verdwenen in 1993, in de eerste zes maanden van vorig jaar weer 30% meer. Veel gestolen auto’s verdwij nen in een mum van tijd, met andere - (vaak) buitenlandse kentekenplaten en valse pa pieren - over de grens. Uit een rapport van de CRI blijkt dat er een duidelijke verandering is in de voorkeu ren van autodieven. Enkele jaren gelden werden meestal twee tot drie jaar oude auto’s gestolen. Nu blijken de meeste gestolen auto’s ouder te zijn dan vijf jaar. Bovendien worden er meer goedkopere midden klassers gestolen. In de top-40 van de meest gestolen auto’s staan Opel Kadett, Volkswagen Golf, Opel Asco na, Fiat Uno en Ford Escort. Om de auto onaantrekkelijk te maken voor diefstal advise ren politie, verzekerings maatschappijen, de Consu mentenbond en de ANWB au tobezitters het kenteken in alle autoruiten te laten gra veren. Voordat de auto, eventueel met valse papieren, doorver- Uitslag ballonnen wedstrijd Wingerd WADDINXVEEN - De door de Stichting De Wingerd ge houden ballonnenwedstrijd is gewonnen door Willem de En gelsman. Zijn ballon werd ge vonden in het Duitse Bad Segeberg. Tweede werd Mar vin v.d. Laan (ballon in Ex- loo), derde Roxanne Vink (Zweeloo) en vierde Jorinda de Rooy (Spier). WADDINXVEEN - Het be drijf van De Goede/Broer BV op het bedrijvenpark Coene- coop in Waddinxveen is dins dagmiddag 20 juni om half drie officieel en feestelijk ge opend. De nieuwe door direc teur Karel Neubauer geleide spijs- en marsepeinfabriek is afkomstig uit de Passage, waar het fabriekscomplex zal worden gesloopt voor de voor genomen uitbreiding van het winkelcentrum ’de Passage’ in westelijke richting. Op Coenecoop konden de bezoe kers na de openingshande ling het produktieproces van spijs van begin tot het eind volgen. Normaal blijven deze afdelingen vanwege de ge hanteerde produktie- en hy- giënenormen voor het pu bliek gesloten. re gewicht een grote groene open ruimten, waarvan het wijkpark wordt begrensd door een crescent vormige, enigszins opgetilde bebou- wingswand vah woningen. Binnen dit concept kan ken baar worden gemaakt dat het laagste polderwaterpeil van Nederland op deze plek aan wezig is. Er zijn vergevorder de plannen om dit op een ar tistieke wijze kenbaar te ma ken met een passend kunst werk. Het is goed deze totaalvisie te bezien wanneer gekeken wordt naar het huidige cen trum van de bestaande Zuid plas. Slechts dan is de hoofd- opzet te begrijpen en zal na de uiteindelijke realisatie zo wel de samenhang en het evenwicht dat ontstaat ken baar en voelbaar worden. De centrumbebouwing van de nu volgebouwde Zuidplas op zich kenmerkt zich door de markant vormgegeven woon gebouwen, waarbij het wonen gericht is naar het op de zon gesitueerde plein met ont sluiting aan de achterzijde door middel van corridors. Aan de onderzijde van de twee woongebouwen bevindt zich het winkelcentrum Zuid plas, gemarkeerd door terug geplaatste winkelpuien en een arcade met kolommen die de bovengelegen woningbouw draagt. De ontsluitingen van de wo ningen zijn steeds vanaf de pleinzijde gesitueerd. Op het plein is de mogelijkheid voor parkeren, wandelen, winke len, verblijf door middel van terrassen, groenvoorzienin gen en op kleine schaal ele menten in de horecasfeer. De woonbebouwing heeft een markante, in hoogte vari ërende, dakvorm gekregen om met een relatief beperkt aantal woningen in de appar tementensfeer toch voldoen de accenten en massa te cre ëren, waarbij de uiteinden PELHRIMOV/WADDINXVEEN - In het Okresni-museum in Waddinxveens zusterstad Pelhrimov wordt nog tot het einde van deze maand de tentoonstelling gehouden met Werk van de Goudse Gees van Vliet (keramiek) en de Wad dinxveense Anke Mensink (schilderijen). J leven1. Frans Princen en Bri- l u Jtïes van bij de kunstenaar ge- hem te regelen. 'selecteerd werk. Van het een kwam het ander. In april vorig jaar werd voor Zsities is twee jaar geleden tij- het eerst een, overigens zeer succesvolle, expositie van schilderijen en glasobjecten van Nicolas Hammel gehou den in Arnhem. Haaksbergen (najaar 1994), Gouda (maart 1995) en Den Haag (juni 1995) volgden. Gezien het succes besloten Brigitte en Frans met hun mede-vennoten van ’Le Tour Artifice’ ook van andere kun stenaars uit de Provence wer ken naar Nederland te halen. Komende zondagmiddag 25 juni worden deze werken in De Vlieger tentoongesteld. Van atelier Le Gallas is kera miek volgens de raku-tech- niek te zien. Van Jean Fradin (een chemicus die later in de kunst is gegaan) wordt kera miek met glas geëxposeerd. Jean Fradin is één van de weinigen ter wereld die deze techniek beheerst. En natuurlijk zijn er gou aches, olieverfschilderijen, texteilcollages en glasobjec ten van Nicolas Hammel, de kunstenaar met wie het alle maal begon. WADDINXVEEN - Na de zomervakantie wordt in Zuidplas ’90, het nieuwe woonwijkje dat aansluit op de bestaande volgebouwde woonwijk Zuidplas, met de voor dit voorjaar al beloofde woningbouw begonnen. Stedebouwkundig is er een mooie overgang gemaakt tussen de huidige en de nieuw te bouwen wijk. Voor een goed begrip daarvan is het nodig de opzet van de bestaande woonwijk te kennen. Het stedebouwkundige plan voor de woonwijk Zuidplas werd ontworpen in de jaren zeventig door het stedebouwkundige bureau Stad en Landschap BV in Rotterdam in samenspraak met de gemeentelijke stedebouwkundige De uitvoering van Zuidplas begon in 1983. Halverwege de periode dat de wijk gereali seerd werd hield het Rotter damse bureau op te bestaan en werd de woonwijk verder voltooid door het bureau Wis- sing-Derks als stedebouwkundig adviseur. In samenspraak met dit bu reau en het gemeentebestuur heeft het Waddinxveense ar chitectenbureau Stuurman Partners BV (Brugweg) be langrijke delen van het cen trum van Zuidplas ontwor pen, zoals het winkelcentrum met de bovengelegen wonin gen, het buurtcentrum Het Zuidhonk, de sportzaal De Duikelaar en de openbare Dick Brunaschool, de protes- tants-christelijke Koningin Beatrixschool en de rooms- “WADDINXVEEN - Het Waddinxveense echtpaar Frans Princen en Brigitte Leferink brengt onder de naam VOF ’Le ‘Tour Artifice’ exclusieve Provencaalse kunst naar Neder- J land. Op zondagmiddag 25 juni van twee tot vijf uur expose ren ze ’hun’ werkstukken in De Vlieger (Staringlaan). De JJ toegang is gratis. EHet motto van de vennoot- schap onder firma ’Le Tour schalen van Gees van Vliet en twee Roots Rhytm Tulips- schilderijen van Anke Men sink. De pendanten krijgen een plaats in het Waddinxveense raadhuis, waarmee de ver bondenheid tussen de twee gemeenten visueel uitdruk king heeft gekregen. Bestuurslid Jaap Eling van de Stichting Vriendschaps band Waddinxveen-Pelhri- mov was de initiator van deze schenking en van de exposi tie. van de woongebouwen steeds gekeerd zijn naar de Zuid- plaslaan en als zodanig heel herkenbaar markeren waar het winkelcentrum begint en waar het eindigt. De voorzieningen, zoals het buurtcentrum Het Zuidhonk, de sportzaal De Duikelaar en de scholen zijn aan de achter zijde van de woonbebouwing en aan de zijkanten ervan als losse elementen gegroepeerd en gesitueerd in het groen en vormen daarmee een mooie overgang naar de groene be ëindiging van de woonbebou wing van de woonwijk Zuid plas. Het plein zelf wordt aan één zijde afgesloten door de woonbebouwing en aan de andere zijde gemarkeerd door de Zuidplaslaan. Materiaalgebruik, detaille ring en kleurgebruik voor de twee verschillende woonge bouwen zijn op elkaar afge stemd, zodat een harmonieus geheel is ontstaan. De appartementen in het eer ste woongebouw zijn huurwo ningen, die worden verhuurd door de woningbouwvereni ging SSW. De appartementen in het twee (laatst) gereali seerde woongebouw zijn ver- koopappartementen. Door de woningen op de win kels te situeren met de woon- zijde aan de pleinkant en de buitenruimte van de wonin gen, de loggi’s, balkons en ter rassen aan de pleinzijde te situeren, is er ook voldoende sociale controle op het plein en het winkelcentrum, in te genstelling tot andere moge lijkheden die wel gereali seerd worden zoals op zich zelf staande, naar binnen ge keerde winkelcentrums, die in de uren dat zij niet ge bruikt worden als zodanig vaak ongezellig, oninteres sant en soms ook onveilig zijn in een woonomgeving. Met de uitgangspunten die nu gerea liseerd zijn is daarvan geen sprake. beest. De i tende gebruikte wagens wor pen allemaal aangeboden met BOVAG-garantièbewijs (1928-1939) en natuurlijk speciaal voor F deze dagen extra scherp ge prijsd. Bovendien maakt iedere ko per kans op één van de drie reizen naar Euro-Disney in Darijs voor het gezin en maximaal ƒ500,- contante korting. Bij taxatie ontvangt reerd, die gezamenlijk men vier gratis toegangsbe- x--’-i 1~t— x Wijzen voor het sub-tropisch zwembad De Sniep. WADDINXVEEN - Classic FM, het commerciële radio station dat al ruim een jaar in Nederland via de ether uitzendt, wordt sinds het begin van deze maand ook in Waddinxveen via de ka bel doorgegeven op FM-fre- quentie 95.1 Mhz. De programmering van dit commerciële radiostation bestaat zowel uit klassieke muziek tot 22.00 uur en uit jazz van 22.00 tot 06.00 uur. Presentatoren zijn on der andere Anne van Eg- mond, Felix Huizinga en Louis van Dijk. Classic FM zendt 24 uur per dag uit en is in het grootste deel van het land te ontvangen op de volgen de FM ether-frequenties: Randstad 101.2 MHz, Noord-Holland-Noord 102.5 MHz, Groningen 99.1 MHz, Zeeland 93.0 MHz, Friesland 93.2 MHz. en Overijssel 93.6 MHz. katholieke frinkschool. Het centrum wordt ontsloten door de Zuidplaslaan met secundaire wegen voor auto’s, fietsers en voetgangers. De hoofdopzet van de bebouwing is komvorming, wat een con travorm is ten opzichte van de vorm van de Zuidplaslaan. In het hart van het op die ma nier ontstane plein loopt een dwarsweg die aan de achter zijde verbinding geeft met de secundaire ontsluitingen aan de achterzijde van het com plex en aan de voorzijde de aanzet van de as vormt waar aan groen en bijzondere be bouwing is gesitueerd, die nu verwijst en ontsluit naar het nieuw te vormen centrale mo tief van de Zuidplas ’90, een uitbreiding vann Zuidplas. Dat centrale motief van de Zuidplas ’90 is een grote, groene ruimte die wordt afge sloten met een crescent vor mige wand. Dat grote gebaar is de basis van de ruimtelijke compositie voor de wijk Zuid plas ’90. Deze stedebouwkundige vorm is een keuze vanuit de ruimtelijke, structurele rand voorwaarden, waarbij de drieslag bebouwing-groen-in- frastructuur meerwaarde krijgt door vormgeving in combinatie. In de gerealiseerde wijk Zuid plas is dit ensemble aanwezig in de vorm van het ’plein’ aan de voet van de verticale be- bouwingselementen in het centrum van het gebied. Dit plein is ontstaan vanuit de gedachte dat vanaf de Zuidplaslaan, de ruimtelijke ruggegraat van de wijk, groe ne corridors richting buiten gebied de geleding kwalita tief optimaliseren. De ruimtelijke corridor is in gezet om de relatie tussen het centrum en de huidige Zuid plas bij het nieuwe woonge bied Zuidplas ’90 tot stand te brengen. Deze corridor is op te vatten als de stang van de halter met het Zuidplas-centrum als het ene gewicht en het ontwerp voor Zuidplas ’90 al het ande re gewicht. De halter als ruimtelijk ele ment wordt dan gevormd door het plein met markante bebouwing in de bestaande woonwijk Zuidplas, de lineai re ruimte (stang) met ’stedelijke villa’s’ en water, groen en wegen als verbin dend element en als het ande- storten aan de bedrijvenbalie meer (tarifering baliestorting voor contant geld ƒ6,- en ge garandeerde betaalmiddelen ƒ3,50) dan wanneer u dit via de dag- en nachtkluis of Rabo-Afstortenveloppe zou doen'. WADDINXVEEN - De Rabobank Waddinxveen verlaagt met ingang van zaterdag 1 juli de tarieven van ’kwaliteitsstortin- gen’, via de dag- en nachtkluis, voor contact geld van ƒ7,50 naar ƒ3,50 en voor gegarandeerde betaalmiddelen van ƒ3,50 naar ƒ2,50. Dit blijkt uit een mededeling van de plaatselijke bank, die hierbij aantekent dat hier door het gebruik van deze 24- uurs kluis niet alleen de meest veilige en efficiënte manier van storten is, maar ook nog eens de voordeligste. Wie liever geen gebruik van de dag- en nachtkluis maakt kan voortaan gebruik maken van de ’Rabo-Afstortenvelop pe’. ‘U betaalt dan hetzelfde lage tarief voor uw ’kwali teitsstorting’ en kunt uw con tant geld en gegarandeerde betaalmiddelen in deze spe ciale enveloppe direct en zon der te hoeven wachten, bij de kassier afgeven1, aldus P.F. Trapman, hoofd commerciële zaken van de Rabobank Wad dinxveen. Nadat men een ontvangstbe vestiging heeft meegekregen, wordt de inhoud van de enve loppe achteraf gecontroleerd en op de rekening bijgeschre ven. In aansluiting op de bestaande woonwijk Zuidplas wordt na de zomervakantie begonnen met de woningbouw in Zuidplas '90. Rechts boven de door de Centraal Hervormde Gemeente Waddinxveen te bouwen kerk, rechts onderaan het complex van de Hooge Burch en links een klein woonwagencentrum. schilder Nicolas Hammel. Toen bleek dat deze schilder 4 Artifice’ is ‘Kunst verrijkt het nog nooit in zijn geboorteland Bgitte Leferink houden exposi- «selecteerd werk. «Het idee voor dergelijke expo sities is twee jaar geleden tij- ■dens een vakantie in Frank rijk geboren. Het Waddinx- «veense echtpaar belandde »met vrienden toevallig bij de ‘in Nederland geboren ‘WADDINXVEEN - Acht au todealers uit Waddinxveen en sBoskoop hebben eind deze “week een originele autoshow ponder het motto ’Hot-summer might’ georganiseerd. Op het parkeerterrein van »het zwembad De Sniep aan de -Sniepweg in Waddinxveen staan vrijdag 23 juni (12.00- 24.00 uur) en zaterdag 24 ju- mi (9.00-16.00 uur) maar «liefst ruim 200 occasions te foronken, die staan te wach tten op een nieuwe eigenaar. «Het originele thema is geko men, omdat het feest tot vrij dagavond 24.00 uur doorgaat sen omdat de zomer dan einde lijk zal beginnen. Er zullen iijdens de twee dagen talloze ^evenementen plaatsvinden die in samenwerking met het Gouwebad zijn georgani seerd, zoals een barbecue, lekkere ijsjes eten en koele zomeravond drankjes. Verder zullen er voor de kin deren een draaimolen, Springkussen, kop van jut en rad van avontuur staan, zo dat de kleintjes zich zeker Jiiet zullen vervelen tijdens deze show. Ook zullen er di verse Disneyfiguren deze da- plaatsvond. gen opfleuren, namelijk Do- De collectie, die grotendeels nald Duck, Pluto, Belle en het uit cabriolet-uitvoeringen be stond, werd in eigen huis ge in perfecte stgaat verke- restaureerd. De 12 oudste BMW’s waren in de jaren voor de Tweede Wereldoorlog geproduceerd. Drie modellen zijn na de oor log geproduceerd (1953-1961) .Zaterdag 17 juni werd de show afgesloten met een be zoek van de BMW-veteranen karavaan. De karavaan be staat uit vele oude BMW’s, vaak schitterend gerestau- een tocht maakten met een tus senstop bij BMW-dealer van Breukelen. - Kyy' y^ z.(_L;^ 7 i 1 Franc Prinnnn an Rri_ Tiorl crabvnncanrf] nrriclnnrl Piof •tip« van hii dp Irnnfit.pnnnr ctp- JpS. w ./J •ww I I

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 23