WADDNXVE A.M. Zwamborn KANS VOOR EEN KIND helpt mee aan Passage-West Word nu donateur Weinig caravans vrij van gebreken r Afscheid van R. van Eist Beer Olivier Collecte Lever- Darm Stichting unicef 5 Lekker eten en drinken in jarige Wereldwinkel Rijnen Gouwe VERGADERINGEN BOUWZAKEN MILIEUZAKEN AFSCHEIDSRECEPTIE DE HEER R. VAN ELST GEMEENTEGIDS 1996 GROEN COLLECTEVERGUNNING GEMEENTELIJKE BELASTINGEN Directeur Ewoud den Boer van Van Leeuwen Caravans en Campers BV (links op de foto) overlegt tij- WADDINXVEEN - Tijdens de structuurontwerp 8 WIJZIGING TELEFOONNUMMERS IN GEMEENTEGIDS INSPRAAKBIJEENKOMST ONTWERP- BESTEMMINGSPLAN ’’NOORDKADE 94” WADDINXVEEN - De naam van de beer in de stand van de Dierenbescherming op de braderie aan de Dorpstraat was Olivier. Deze naam werd door niemand geraden. Door loting is Wart Schmit (Jan Campertlaan 22) als winnaar aangewezen. der geval in alle rust zijn werk kan doen. De indruk in het gemeente huis bestaat dat er nog altijd WADDINXVEEN - Volgende week wordt er in Waddinx veen gecollecteerd voor de Nederlandse ders met een maag-, darm- en leverziekte. Met de collecte opbrengst wordt nieuw on derzoek naar de oorzaak van die ziekten en de mogelijke dens dee caravancontrole met één van de aanwezige politiemensen. (Foto: Van Leeuwen Caravans en Campers BV). I I I I KANS VOOR EEN KIND Bel 06-300121 ternationale organisatie voor de mensenrechten. Anja Dijkhuizen was zoge naamd op initiatief van de zanger en acteur Frits Lam brechts naar de studio ge haald waar ze door hem en Joke de Kruyf als hoofd rolspelers in de musical ’Wil- leke’ met een toepassend lied werden toegesproken. De bloemen in de uitzending gin gen naar dit duo. Het onderwerp van ’Zondags kinderen’ bleek in opzet en uitvoering geheel in de hoof den van de programmama kers te zijn ontstaan. van Van Leeuwen en de ver keersdienst veel adviezen ge geven. “Wij zijn graag bij dit soort controles aanwezig om rustig en in een ontspannen sfeer met de eigenaren de problemen door te spreken1, aldus de politiemensen. ‘Dit soort preventieve acties werkt veel beter dan de men sen van de weg te moeten ha len op weg naar de vakantie bestemming. Veelal is het dan al te laat om veilig een reis te kunnen voortzetten. Laat elk jaar caravan of vouwwagen keuren om ellen de te besparen'. WADDINXVEEN - Er wordt vrijwel in alle stilte doorge werkt aan de plannen voor een nieuw hoofdwinkelcentrum in het Passage-gebied door nieuwbouw aan de westkant en sloop van de huurwinkels in het in haar huidige vorm uit 1975 stammende winkelcentrum. Voorzien is - nu de bouw- vakvakantie aanstaande is - dat medio oktober de nieuwe plannen naar buiten kunnen komen, zodat dan duidelijk heid zal bestaan over de definitieve haalbaarheid van de Passage-West. geeft de stichting steun aan patiënten(organisaties) en geeft voorlichting, de NDLS wordt in Waddinxveen verte genwoordigd door E. van Hoogwaarden, Beethoven laan 12 (tel. 01828-10253). thee geschonken. Waddinxve- ners die op bezoek kwamen konden koek gebakken met cashewnoten, die worden in de Wereldwinkel worden ver kocht, proeven. Er was ook kruidkoek gebak ken met rietsuiker en koek- kruiden. Anja Dijkhuizen bij Jos Brink en Frits Lambrechts WADDINXVEEN - De Wad- dinxveense Anja Dijkhuizen, al bijna twintig jaar actief en enthousiast lid van de werk groep Waddinxveen van Am nesty International, was zon dagavond 18 juni te zien in het NCRV-televisieprogram- ma ’Zondagskinderen’ van presentator Jos Brink. In dat programma, dat enkele weken geleden al in Aalsmeer werd opgenomen, werd ze als één van de vele vrijwilligers in ons land en als symbool van hen in het zonnetje gezet, in dit geval voor haar langdu rige inspanningen voor de in- nator aan te trekken. Hij is met een gemiddelde van on geveer één dag in de week tot aan het moment van con- tractvorming met de planont- wikkeling bezig zijn. Zoals bekend heeft de ge meente met de projectontwik kelaars William Properties BV (Rotterdam), MAB Pro jectontwikkeling BV (Den Haag) en de Amsterdamse belegger PVF Nederland NV (namens het Bedrijfspensi oenfonds voor de Metaalin dustrie) de schriftelijk vastgelegd op wel ke wijze deze maanden ge werkt wordt aan het voor de Passage-West te ontwikkelen Waddinxveen is gebleken dat de jaarlijkse BOVAG- keu ring voor caravans en vouw wagens geen overbodige luxe is. goede mogelijkheden worden Bij de ongeveer 25 aangebo den caravans was er eigenlijk geen één helemaal vrij van gebreken. De in samenwerking met afdeling ging Veilig Verkeer Neder land (WN) en de verkeers dienst Midden-Holland ge houden was daarom noodza kelijk. Er werd gecontroleerd op techniek, zoals remmen, la gers en verlichting. Bij enkele caravans zaten de remmen vast. Bij aankomst werd de asdruk en kogeldruk geme ten om de eigenaren te wijzen gezien om te komen tot een nieuw winkelhart op de oor spronkelijke en volgens pro- jectwethouder jan Hielema oo (CDA) de meest logische loka- Waddinxveen van de vereni- tie, hoewel PVF Nederland NV eerst nog in heldere be woordingen naar de Be Fair- lokatie had gelonkt. Voor het opstellen van het structuurontwerp is in totaal zes maanden uitgetrokken, zodat het medio oktober zal zijn voordat de eerste resulta ten bekend zullen kunnen worden gemaakt. Deze gang van zaken betekent wel dat de oude intentieverklaring is beëindigd, terwijl MAB BV ook definitief afstand heeft gedaan van de eerdere onkos- tenclaim. In Waddinxveen ligt er sinds februari 1994 een meerder heidsbesluit van de ’oude’ ge meenteraad voor uitbreiding veen gecollecteerd voor aan de Passage-West. Er zal Nederlandse Lever Darm dit najaar anderhalf jaar Stichting (NDLS). De NDLS voorbij zijn gegaan zonder helpt twee miljoen Nederlan- dat er één echte steen is ver zet. In commissieverband worden de gemeenteraadsleden tus sentijds geïnformeerd over de stand van zaken. Alle betrok- behandeling betaald. Verder kenen zijn het er over eens dat er hard moet worden ge werkt om tot een uitvoerbaar resultaat te kunnen komen. De randvoorwaarden voor het project hebben de instem ming van het college. Drs. R. Nagel, werkzaam bij Heidemij Advies en door het college van Burgemeester en Wethouders aangetrokken als extern projectcoördinator voor de vernieuwing en uit breiding van het winkelcen- Al vijftien jaar lang zetten vrijwilligers zich in om de Stichting Wereldwinkel Waddinxveen bij het Konin- trum de Passage kan in ie- gin Wilhelminaplein open te houden. (Foto: Stichting Wereldwinkel Waddinxveen). WADDINXVEEN - Vrijdag 16 juni was het vijftien jaar gele den dat de Stichting Wereld winkel Waddinxveen werd opgericht. Daar werd die in de winkel bij het Koningin Wilhelmina plein aandacht aan besteed. Er werd ’s middags koffie en op overbelading en maximale as- en kogeldruk. Ook werd de gasvoorziening nagezien en afgeperst. Bij ve len waren de gasslangen en drukregelaars sterk verou derd wat tot gevaarlijke situaties kan leiden. Er werd ook gekeken naar de voer- tuigdocumenten van de cara van en het trekkend voertuig. Ook hier werden onvolko menheden gesignaleerd. Het aanvullingsblad voor de trek haak, dat verplicht is bij aan hangwagengewichten boven 750 kg, ontbrak veelal. Er werden door de mensen Alle levensmiddelen en pro- dukten van kunstnijverheid worden voor een goede prijs ingekocht van kleine produ centen in Afrika, Azië en Zuid-Amerika. Zij kunnen zo zichzelf ontwik kelen en een beter bestaan opbouwen. WADDINXVEEN - Volgen de week donderdagmiddag 29 juni van vier uur tot half zes wordt tijdens een recep tie in de raadzaal van het Waddinxveense gemeente huis afscheid genomen van R. van Eist, chef van de af deling Interne Zaken aan het Raadhuisplein. Roel van Eist (58) maakt na een dienstverband van 40 jaar bij de overheid, waar van ruim 32 jaar bij de ge meente Waddinxveen, van de mogelijkheid gebruik de gemeentedienst te verlaten door gebruik te maken van de regeling tot vervroegd uittreden. De geboren Aalsmeerder, getrouwd met de oud-maat- schappelijk werkster Nel Floor, woonde als zoon van een zelfstandige schoenmaker in Driebergen, haalde zijn MULO-diploma, werkte bij een bedrijf in fournituren in Utrecht, trad op 1 augustus 1955 in dienst van de gemeente Drieber gen, werkte vervolgens een paar jaar bij de gemeente Ruinen en kwam in mei 1963 naar Waddinxveen. afspraken afgelopen zaterdag gehouden '~J 1 caravancontrole bij Van Leeuwen Caravans en Cam pers BV aan de Piasweg inn De projectcoördinator, die vanwege de projectontwikke laars in zijn werkzaamheden wordt gesteund door oud-di- recteur van de gemeentelijke dienst Openbare Werken en Bedrijven A.M. Zwamborn (die een onwrikbare aversie heeft tegen een mogelijk win kelhart op de Be Fair-loka- tie), beschikt volgens het ge meentebestuur over ruime ervaring met vergelijkbare projecten. Om hem te kunnen inschake len stelde de gemeenteraad eerder dit jaar een extra kre diet van 125.000 gulden be schikbaar. Meegedeeld is toen dat de kosten van de pro jectcoördinator in rekening zullen worden gebracht bij de projectontwikkelaars. De ac ceptatie van de kosten is ove rigens wel afhankelijk van het slagen van het project. Daarnaast is het zo dat niet alle kosten van de projectco ordinator zullen kunnen wor den doorberekend. Duidelijk is dat met de bege leiding van de plantontwik- keling door de gemeente (voorbereiding, stedebouwkundig en ver keerskundig) in ieder geval de nodige kosten en tijd zijn gemoeid. Gezien het com plexe karakter van het pro ject leek het B. en W. al gauw van belang een op het gebied van centrumontwikkeling er varen externe projectcoördi- I I I I I I I I lil 710114"00400011 E E M E - WEEKBLAD VOOR Pagina 3 WADDINXVEEN - WOENSDAG 21 JUN11995 Monique Verhoef van Suurland-Falkplan. Noord kade 149e Van 26 juni t/m 1 juli 1995 Ned. Lever Darm Stichting Adverteerders zullen in de komende tijd benaderd worden door mevrouw Het plan omvat het bedrijsterrein aan de Noordkade en de Staringlaan en de bebouwing tussen de Noordkade en de Gouwe. Binnenkort zullen de aanslagbiljetten ONROERENDE ZAAKBELASTINGEN 1995 verzonden worden. Ten opzichte van vorig jaar is er veel veranderd, In verband met deze bijeenkomst ligt het bestemmingsplan met ingang van 22 juni 1995 gedurende 14 dagen ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw (op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur) T erinzagelegging ontwerp-beschikking Burgemeester en wethouders delen mede dat vanaf 22 juni 1995 de ont werp-beschikking ter inzage ligt inzake de aanvraag van: - de directie van VeBaDo Beheer B.V. om vergunning ingevolge de Wet milieubeheer voor het oprichten en in werking hebben van een distribu tiecentrum voor dranken op het perceel Noordkade 64. Aanvullingen en/of wijzigingen voor de nieuwe uitgave kunt u zenden aan: Uitgeversmij. Suurland-Falkplan B.V. Redactie gemeentegids Waddinxveen Postbus 9510 5602 LM Eindhoven. U kunt hiervoor gebruik maken van de mutatiebon die op pagina 159 van de gemeentegids Waddinxveen 1995 is geplaatst. Opname in deze publikatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. Verleende kapvergunningen Schuberthof 19 Prins Bemhardlaan 77 Da Costaweg 25 Noordeinde 112 Laat u niet misleiden door valse suggesties! Vraag altijd naar de officiële acquisitiebrief van de gemeente en adverteer bij voorkeur niet door middel van een telefonische opdracht. Vanaf 10 oktober 1995 verandert driekwart van alle telefoonnummers in Nederland. Voor de gemeente Waddinxveen houdt dit in dat het netnum mer verandert van 01828 naar 0182. Bovendien wordt het abonneenum mer voorafgegaan door het cijfer 6. Waarschuwing Het komt meermalen voor dat men telefonisch of mondeling benaderd wordt om een advertentie te plaatsen in ”een gids van de gemeente” of een ’’gids welke (zogenaamd) met toestemming van de gemeente wordt uit gegeven”. 'N JUISTE BESLISSING 1 boom in de voortuin 1 berk in de voortuin 1 conifeer in de voortuin 1 boom op het terrein “I I I I I I BOUWPERCEEL Onderweg 91a Noordeinde 33,35 en 37 (40ct per minuut) De ontwerp-beschikking, de aanvraag en andere terzake zijnde stukken lig gen vanaf 22 juni tot 20 juli 1995 ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven in het gemeentehuis alhier, elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek, op de maandagavon den gedurende drie uren (doorkiesnummer 24757, de heer W.P. Kaandorp). Desgewenst kan een mondelinge toelichting worden verkregen. Eveneens kunnen mondelinge bedenkingen worden ingébracht tijdens een openbare zitting op dinsdag 11 juli 1995 om 16.00 uur in het gemeentehuis, waar door het bevoegd gezag gelegenheid wordt gegeven tot een gedach tenwisseling over bovenvermelde stukken. In de gids wordt uitgebreid aandacht besteed aan ondermeer de gemeen telijke instellingen, de gezondheidszorg, het onderwijs, sport, cultuur en recreatie, middenstand en industrie, sociale instellingen en kerkgenoot schappen. De gids wordt gratis huis-aan-huis verspreid in de gehele gemeente Wad dinxveen. Binnengekomen bouwaanvragen/ingediende meldingen Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet maken burgemees ter en wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te heb ben ontvangen: Op donderdag 29 juni 1995 zal tijdens een receptie in de raadzaal van het gemeentehuis afscheid worden genomen van de heer R. van Eist. De heer Van Eist zal na een dienstverband van 40 jaren gebruik maken van de rege ling vrijwillig vervroegd uittreden. De receptie begint om 16.00 uur en ein digt 17.30 uur en is voor iedereen toegankelijk. Begin 1996 verschijnt de volledige geactualiseerde gemeentegids Wad dinxveen. De gemeentegids wordt in opdracht van het gemeentebestuur van Waddinxveen samengesteld door de daarin gespecialiseerde uitgevers maatschappij ’’Suurland-Falkpan” uit Eindhoven. Ook na afloop van vorengenoemde periode kan nog inzage worden verkre gen en wel tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden inge steld tegen de beschikking op de aanvraag. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van een beschikking kunnen later beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, tenzij wordt aange toond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bedenkingen in te brengen, danwel de besluitvorming straks afwijkt van het voornemen. voor de eerste maal worde de aanslag namelijk vastgesteld op grond van de economische waarde van de onroerende zaak. Deze waarde staat ver meld op het aanslagbiljet. Tot en met het jaar 1994 werden de aanslagen onroerende zaakbelastingen steeds vastgesteld op grond van de opper vlakte van de onroerende zaken. Onroerende zaken zijn ondermeer woningen, kantoren, loodsen, stallen als mede de bij deze zaken behorende grond. Zowel de eigenaar als de gebrui ker van een onroerende zaak is onroerend zaakbelasting verschuldigd. De hoogte van de aanslag is afhankelijk van de econmische waarde van de onroerende zaak en de vastegestelde tarieven voor het eigendom en/of gebruik. De bij het aanslagbiljet gevoegde TOELICHTING geeft op duidelijke wijze uitleg omtrent de wijze waarop de aanslag is berekend maar ook andere zaken met betrekking tot het u toegezonden aanslagbiljet staan daarin ver meld. U wordt geadviseerd deze toelichting goed te lezen en in het geval er daarna nog vragen en opmerkingen zijn dan kan informatie bij de gemeente wor den ingewonnen via de op de toelichting vermelde telefoonnummers. Bedrijven en/of organisaties die in het kader van de algehele landelijke omnummering een nieuw telefoonnummer en/of faxnummer hebben aan gevraagd, kunnen deze nieuwe nummers - door gebruik te maken van de mutatiebon uit de huidige gids - opgeven aan Suurland Falkplan B.V. Suur- land verwerkt deze wijziging dan in de eerstvolgend gemeentegids. De - voor de gehele gemeente geldende - standaardwijziging wordt reeds gecor rigeerd door de uitgever. AARD VAN HET BOUWPLAN oprichten van een hekwerk het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van drie woningen het oprichten van een serre Thorbeckehoeve 34 en 36 het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van twee bergingen Genoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur voor eeniederter inzage ligt bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw. Schriftelijke bedenkingen tegen de aanvraag en de ontwerp-beschikking kunnen door eenieder tot 20 juli 1995 bij hun college worden ingediend. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de lees kamer (in de tijdelijke huisvesting) van het gemeentehuis ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Indien gewenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een bedenking indient, niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schrif telijk, tegelijkertijd met de bedenkingen, worden ingediend. Op 27 juni 1995 zal om 19.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis een inspraakbijeenkomst worden gehouden over het ontwerp-bestemmings- plan ’’Noordkade 94”. Tijdens deze bijeenkomst wordt informatie gegeven over het bestemmingsplan en bestaat de gelegenheid daarover vragen te stellen en opmerkingen te maken. De formele mogelijkheid schriftelijk ziens wijzen kenbaar te maken volgt in een later stadium. Commissie voor Algemeen Bestuurlijke Zaken op dinsdag 27 juni 1995, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis Op de agenda o.a.: - Brief d.d. 8 juni 1995 van de politie-reservisten in de regio Hollands Mid den. - Advies inzake een subsidieverzoek van ZOA Vluchtelingenzorg voor het project ’’terug naar (t)huis”. - Aankoop pand Beukenhof 3 ten behoeve van huisvesting gemeentelijik apparaat. TELEFOONNUMMERS Gemeentehuis 24642 telefax 24680 Gemeentewerf 24500 Centraal Meldpunt Zorg 10401 Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen 24760 Gouwebad uDe Sniep" (informatie) 12570 Overige belangrijke telefoonnummers zie pagina 5 gemeentegids OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN OPENINGSTIJDEN Het hele gemeentehuis elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. Sectie Burgerzaken bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00 tot 20.30 uur. In de middaguren kunt u alleen terecht op afspraak. SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 0900 tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. Het rooien van bovengenoemde bomen en houtopstanden heeft geen gevolgen voor aantasting van natuur-, landschap- of dorpschoon, als bedoeld in artikel 5, lid 1van de kapverordening. Voor informatie over ver leende kapvergunningen kunt u terecht bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, sectie Plantsoenen. I I I I I I I I Wie nu kiest voor een kennismakings-abonnement, J ontvangt Rijn en Gouwe vier weken lang ’s ochtends I vóór zevenen in de bus. I Voor deze vrijblijvende kennismaking betaalt u 13,25. De afgelopen drie maanden heb ik geen proefabonnement gehad op Rijn en Gouwe. Naam: m/v I Adres: Postcode/Woonplaats: Telefoon: (voor controle op de bezorging) I Bon in open envelop, zonder postzegel. zenden naar: Rijn en Gouwe, afdeling Abonnementen, I Antwoordnummer 10008 2400 VB Alphen a/d Rijn ■>,- i

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 3