Senator bezoekt PvdA-afdeling 1 Beachpartij op 100 kuub zand Lsss Nieuwe organisatie op Nieuwjaarsdag 1996 van start 1V Fietstocht Zonnig Zuid Open avond koffiebar Fietser (76) aangereden Gouden pennenset van 28 mille Boekenmarkt Concordia Inbraken in zes auto’s 1V* <1 I De Vierstroom over vakantie en gezondheid Fietsen gestolen Vakantiekaarten verkrijgbaar bij de politie Automobilist had teveel op Persoonsgebonden budget thuiszorg PAGINA 23 op een spectaculaire wijze met een beachparty afgesloten. I. WADDINXVEEN 1 I V°°' -jbe- de >d*wwe®’\ Op het parkeerterrein naast de school waren er op vier vakken sportactiviteiten, zo als streetbail en beachvolley- bal. Hieraan namen ongeveer 180 leerlingen en docenten deel. Voor het festijn - dat tevens Jantien van den Berg-Burger reikt mevrouw Coesel-de Korte de door haar gewonnen Parker-pennenset uit. (Foto: Burger Boek en Kantoor BV). Donderdagmiddag vond op de Henegouwerweg ter hoogte van de Brugweg een kop- RTW-uitzending van oud-ieden, Hervormde Gemeente 55-jarige automobiliste uit aan den Rijn botste op de voor haar stilstaande auto. Zij liep daarbij hoofd- en beenletsel op. Beide auto’s WADDINXVEEN - Vrijdag 30 juni van 13.00 tot 21.00 uur houdt de Waddinxveense mu ziekvereniging Concordia in het clubgebouw ’De Hoge Noot’ aan de J.W. Frisoweg een boekenmarkt. Zo vlak voor de zomervakan tie leek het de muzikanten een goed idee de diverse boe ken van de rommelmarkt in de verkoop te brengen. Vorige week donderdagavond gaf het harmonie-orkest van Concordia een winkelconcert op de Passage. Ondanks de wind en de dreigende wolken was het een leuk optreden. Diverse muziekwerken van populair tot licht klassieke werken werden ten gehore gebracht, waaronder ’Con- ook het einde inluidde van de als voor was WADDINXVEEN - Op Nieuwjaarsdag 1996 gaat in Wad- dinxveen de nieuwe gemeentelijke organisatie van start. Het veranderproces daarvoor is nog in volle gang, zo blijkt uit een artikel in het blad ’Financieel Overheidsmanage ment’, dat de schijnwerper heeft gericht op het zich grondig vernieuwende management en ambtelijke organisatie in GOUDA/WADDINXVEEN - Vakantie en gezondheid is het onderwerp waarop door de Gezondheidswijzer, het infor matiecentrum van De Vier stroom (kruiswerk en maat schappelijke dienstverlening in Midden-Holland), in deze zomermaanden de aandacht wordt gericht. Welke medicijnen moet ik meenemen als ik op vakantie ga? Hoe kan ik me tegen de schadelijke straling van de zon beschermen? Vergoedt het ziekenfonds de kosten als ik in het buitenland in een ziekenhuis moet worden op genomen? Welke vakantie mogelijkheden zijn er voor mensen met een aangeboren hartafwij king? Allerlei vragen waarmee men kan worden geconfronteerd als er op vakantie wordt ge gaan. De Gezondheidswijzer van De Vierstroom besteedt daarom in de vakantiemaan den juli en augustus speciale aandacht aan het thema Va kantie en gezondheid’. Er liggen folders om mee te nemen en de medewerkers beantwoorden vragen en ge ven graag nog enkele gezond- heidstips. De Gezondheids wijzer (tel. 01828-94500) be vindt zich in de Thuiszorg- winkel Meditheek aan de Spoorstraat 2 te Gouda en is elke dinsdag tot en met vrij dag van 10.00 tot 14.00 uur geopend. vraag is gewonnen door me vrouw Coesel-de Korte. Met het raden van de juiste prijs won ze een Parker-pennen set. De prijs werd uitgereikt door Jantien van den Berg- Burger. het Gouwedorp. Een maand geleden stelde de Waddinxveense gemeente raad een nieuwe organisatie structuur vast. Dat was nog geen jaar nadat de raadsle den tot een fundamentele mo dernisering van de organisa tie en de bedrijfsvoering had besloten. WADDINXVEEN - Onder een half tot zwaar bewolkte he mel hebben vrijdag 23 juni leerlingen van de samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum op het par- WADDINXVEEN - De Parker Duofold-pennenset, die te zien was bij Burger Boek en Kantoor BV aan de Dorp straat in Waddinxveen, kost ƒ28.000,-. De hierover door de boekhandel gehouden prijs- Dat jaar werd gekenmerkt door intensieve activiteiten met betrekking tot de bestu- ringsfilosofie voor en de structuur van de organisatie en door oriëntaties op onder meer de cultuur, manage mentvaardigheid en deskun digheidsbevordering. Onvrede, zowel bij bestuur ders als ambtenaren, over de bestaande organisatie en werkwijze vormde de directe aanleiding tot het verander proces. Een korte, brede interview ronde leidde tot een inventa risatie en analyse van knel punten en een schets voor op lossingsrichtingen, waarmee de raad in juli vorig jaar in stemde. Er werd een plan van aanpak samengesteld waarin filoso fie, structuur, instrumenten, cultuur en opleidingen een plaats kregen. Ook werd 2,8 miljoen gulden beschikbaar gesteld voor vervangende ca paciteit, externe ondersteu ning en opleidingen. Vervolgens gingen aan het Raadhuisplein een kerngroep onder leiding van gemeente secretaris C.A.P.M. Loose en een stuurgroep onder leiding van wethouder J.A. Hielema (CDA) aan de slag. In ruime mate werd de orga nisatie zelf ingeschakeld. Or ganisatiebrede voorlichtings- WADDINXVEEN - In Wad dinxveen zijn weer fietsen ge stolen. Vanaf de Mauritslaan verdween een gewone groene herenfiets (merk Quick- Silver) en vanaf het Koningin Wilhelminaplein verdween een groene Gazelle heren fiets. PvdA-Eerste-Kamerlid prof.dr. van den Berg. (Foto: swingend muziekwerk waar in de trompetten een belang rijke partij hebben, The Ten nessee Dance’, een werk ge baseerd op de Amerikaanse staat Tennessee en ’Opera Favourites’, een medley van diverse bekende operamelo- diëen. Na afloop van dit concert werd er in het clubgebouw De Hoge Noot nog een receptie gehouden voor Gouwenaar W. Ringelensteijn, die 60 jaar lid is van Concordia. Tijdens het concert in febru ari kreeg het trouwe lid al een muziekonderscheiding uitge reikt. Nu werd hij verrast met een herdenkingsbordje, geld voor een dagtocht en bloemen. WADDINXVEEN - Vrijdag avond 30 juni houdt de her vormde koffiebar De Schaapskooi (Nesse) voor 15- jarigen en ouder een open avond. Iedereen kan in- en uitlopen en kletsen met vrienden, bekenden en onbe kenden, onder het genot van een kopje koffie, thee of fris drank met iets lekkers. Vrij dagavond 7 juli wordt ter af sluiting van het koffiebarsei- zoen een barbeque gehouden. hoofdlijnen beschreven. Be stuur, management en mede werkers hebben daarin een plaats gevonden, alsmede een beschrijving van hun onder linge relaties en de uitgangs punten voor hun opereren. Tot de laatste behoren onder meer integraal management, contractdenken, de produk- tenfilosofie, flexibiliteit, dele gatie en mandaat. Mede dankzij een zorgvuldige inspraak en een actieve, kriti sche participatie van de zijde van de gemeente-ambtena- ren kon de fase van ontwerp van besturingsfilosofie en nieuwe structuur binnen de tijdsplanning worden afgeslo ten met unanieme instem ming van medezeggenschaps commissie en het georgani seerd overleg. In de nu afgesloten fase wer den - onder zorgvuldige bewa king van de samenhang - in separate acties op verschil lende fronten lijnen naar de toekomst uitgezet. Zo werd een vijftiental oriën terende sessies georgani seerd rond het thema ’cul tuurverandering’. Ook wer den enkele trainingen voor huidige leidinggevenden en belangstellenden gegeven over ’integraal management’. Aparte werkgroepen buigen zich inmiddels over de nieu we ’instrumenten’: een nieu we administratie, een pro- duktenbegroting, budgette ring en bestuurlijke informa- tieverzorging-administratie- ve organisatie. Een onderzoek, gericht op het klantvriendelijk opereren, werd kortgeleden afgesloten. Overigens met een uitkomst die tot enige trots aanleiding geeft. Tenslotte startte de gemeen teraad rond de jaarwisseling een kerntakendiscussie, die haar hoogtepunt inmiddels nadert. Op 1 januari 1996 hoopt de gemeente met de nieuwe organisatie te kunnen starten. Voor die tijd onderwerpen lei dinggevenden zich aan een assesment-centerprogram- ma, worden de medewerkers geplaatst en wordt een samenhangende opleidings-, teamvormings- en coachings- programma ontwikkeld. Be stuurders en ambtenaren hebben nog een pittige tijd voor de boeg. quest of Paradise’ van Vange- lis uit de Paramount Motion Picture T492 Christopher Co lumbus’ en ’The Lion King’ van Elton John en Tim Rice. Van het laatste werd het hoofdthema uit de gelijkna mige film van Walt Disney ge speeld, te weten ’Can you feel the love tonight’. Verder speelde Concordia ook andere muziekwerken die eveneens in Waddinxveens Tsjechische zusterstad Pelh- rimov tijdens de Hemel- vaartsweek gespeeld werden, zoals ’Cornfield Rock’, een WADDINXVEEN - Dinsdagavond 4 juli om acht uur houdt PvdA-Eerste-Kamerlid prof.dr. Joop van den Berg voor de WADDINXVEEN - Nu de zo mervakantie voor de deur staat vestigt het politiedis trict IJssel en Gouda, waar- x van Waddinxveen deel uit- Waddinxveense sociaal-democraten in gebouw De Vlieger maakt, de aandacht op de ’va- J L kantiekaart’ ter voorkoming de Arbeid. Daarna gaat hij op deze voor iedereen toeganke- van diefstallen uit woningen. Volgens de politie is het de hoogste tijd stil te staan bij de wijze waarop de woningen tij dens de vakantieperiode wor den achter gelaten. ‘Zorg er in ieder geval voor dat u uw woning goed afsluit en dat een sleutelhouder uw woning regelmatig contro leert', luidt het belangrijkste advies. Andere punten waaraan in de vakantieperiode moet wor den gedacht staan beschre ven in de folder ’32 Tips voor een onbezorgde vkaantie’, die gratis op het politiebureau aan de Mozartlaan is te ver krijgen. Voor de politiemensen van PvdA-Eerste-Kamerlidprof.dr. het district IJssel en Gouwe J.Th.J. van den Berg. (Foto: is het niet mogelijk om de wo- PvdA). ning tijdens afwezigheid van de bewoners te controleren, publikaties en lezingen getui- Wel wordt het op prijs gesteld de vakantiekaarten geheel ingevuld af worden gegeven op het politiebureau. om uw woning te controleren, maar om kennis te dragen van uw afwezigheid en om bij een eventuele calamiteit di rect te kunnen beschikken over een aanspreekpunt in de persoon van de sleutelhouder'. gen daarvan. Er zal ruime gelegenheid zijn met het PvdA-Eerste-Kamer lid en met elkaar van gedach- De politie: ‘Nogmaals, niet ten te wisselen. In zijn ver haal zal de senator ook in gaan op de herkenbaarheid van de sociaal-democraten in het paarse kabinet met D66 en VVD. De actuele gemeentepolitiek staat eveneens op de agenda. Er kan daarover met de PvdA-fractie gesproken wor den. Het PvdA-bestuur no digt ook sympathisanten en overige belangstellenden uit voor de ze bijeenkomst. de open gebrolen. Dat gebeurde aan d< Vlasakker, het Wou- brechterf, het Nicolaaserf, het llachtelderf en de Zuidpaslaan. Weggéiomen werden een boekeibon, een zonnebril en smep. In twee gevallen werd een radio weggeno men. fit twee auto’s wordt niets iermist. In nagenoeg alle gq-allen werd een ruit je ingélagen om binnen te komer. Aan di Brugweg werd vrij- dagavmd ingebroken in een woning. Men kwam binner door het forceren van h<t slot. Weggenomen werdei geld en sieraden. Aan het Neptunuspad werd hgebroken in een wo ning dor het openwrikken van devoordeur. Weggeno men verden de tv, audio- apparduur en sieraden. '°"e M bijeenkomsten, inspraakron den, een informatiebulletin vormden de ruggegraat van de communicatie. Gestart werd met een ’foto’ van de be staande situatie: een inventa risatie van alle produkten en van alle functies, alsmede de koppeling tussen die twee. Twee breed samengestelde werkgroepen gingen aan de hand van een ’neutrale’ voor zet aan de slag met structuurvarianten, waaruit uiteindelijk een keuze werd gemaakt die aan de gehele or ganisatie werd voorgelegd. De laatste ontwikkelingen op organisatiegebied werden meegenomen en zo ontstond een nieuwe structuur, waarin als opvallende elementen voorkomen: - een tweetal sectoren (in de sfeer van ruimtelijke orde ning en welzijn) en een facili taire eenheid die deze sectoren van het nodige voor ziet (personele, financiële en interne dienstverlening); - een staf bestuur en organi satie, voor hetgeen de sectoren overstijgt, gericht op bestuur, managementteam, gemeentesecretaris en orga nisatie als geheel (bestuurs- ondersteuning, kabinet, con cerncontrolling); - een nieuwe eenheid vast goed binnen de sector ruimte lijke ordening, waar registra tie, vraag en aanbod, beheer van onroerende zaken, plane conomie, economische zaken en belastingen zijn samengebracht; en - een nieuwe eenheid pu- bliekszaken binnen de sector welzijn. De besturingsfilosofie is op samenwerkingsschool zelfstandige school voortgezet onderwijs - een dag ervoor door de ge meente 100 kubieke meter zand gestort. Tijdens het beachpartyfeest werden er door de leerlingen hamburgers, meloenen en frisdrank verkocht en kon men zich laten bodypainten. De schoolband ’Sweet Reven ge’ zorgde voor de muzikale ondersteuning. WADDINXVEEN - Vorige Vanwege het Wereld Natuur week dinsdagmiddag werd op Fonds werd een handtekenin- de Plas weg een 70-jarige fiet ser uit Waddinxveen aange reden. Hij werd ingehaald door een bestelauto met daar achter een caravan. De fiet ser werd geraakt door de ca ravan, waarna hij tegen een boom botste. Een arts consta teerde een gekneusde elle boog. Waddinxveen wordt ondersteund met een groot aantal links). VVD-wethouder Karei van Soest (in het WADDINXVEEN - In de nacht van woensdag op dondédag werden in d Zuidpas zes auto’s evenementenbestuur, technische club en sportcommissie van samenwerkingsschool om ervaringen op te doen in werden zwaar beschadigd, het organiseren van evene menten op de verschillende lokaties van het toekomstige Coenecoop College. Veel Waddinxveense bedrij ven, zoals de Rabobank Wad dinxveen, Volvo-Hooftman, Verzijl Sport, Chrysler, DAF, j 1 "W K r 1 1— 11 Gall* Van de Wal Speelboom, Passa-Fleur en Video Lion, hebben het schoolevenement gesponsord. gactie gehouden tegen de aanleg van een illegale auto weg op het Griekse eiland Za kynthos, dwars door het laat ste grote Europese broedge bied van zeeschildpadden. Gelet op de komende scholenfusie in het voortgezet onderwijs van Waddinxveen en Boskoop liepen de hele dag leerlingen van de scholengemeenschap De Wadde, de Don Bosco-MAVO en de Prof Kohnstamm-MA- staart aanrijding plaats. Een VO met de leerlingen van het de Alphen de de mee WADEINXVEEN - Zondag 2 juli wcrdt de jaarlijkse fiets- puzzebocht van de wijk- en speeltuinvereniging Zonnig Zuid verreden. De tocht wordt ditmaal gehouden in samenwerking met de activi teitencommissie van de rrooms-katholieke St. Victor- parochie. Een batig saldo is dan cok bestemd voor de Stichtng tot Behoud van de St. Vicjorkerk. Tijdens de fietstocht, die on geveer 45 km lang is, komen ook de puzzelaars aan hun trekken. Langs de weg zijn de antwoirden terug te vinden die gesteld worden op het rou- teforrrulier. Onderweg wordt voor een consumptie gezorgd. Voor dj groepen die de meeste goede mtwoorden hebben ge- vondei is een prijs beschik baar. De inschrijving is per groep (maak niet uit hoeveel perso nen er van welke leeftijd) ko mende zondag tussen half tien er twaalf uur in het wijk- gebouv Zuid (St. Victor- straat. De kosten bedragen ƒ2,50 per persocn. Kinderen die nog niet zdf fietsen hoeven niet te betaler. Vanwege het goede doel hjbben de leden van de wijkvereniging deze keer geen korting. Als he; weer twijfelachtig is, kunner de deelnemers zon- dagmergen 2 juli bij het wijk- gebouv (tel. 01828-13001) vanaf negen uur informeren of de ,ocht doorgaat. Mocht het weer onverhoopt spelbreker zijn, dan wordt uitgeweken naar zondag 9 ju li. Donderdagmiddag vond een aanrijding plaats op de krui sing Schielandweg-Kanaal- straat. Een 61-jarige automo biliste verleende geen voor rang aan een 32-jarige be stuurder van een bestelauto uit Zoetermeer. De bestelauto Boonstoppel Mitsubishi, Gall raakte door de aanrijding de middengeleiding, waardoor de wagen op de kant ging. Er ontstond alleen materiële schade. (Staringlaan) een inleiding over de koers van de Partij van de Arbeid. Daarna gaat hij op deze voor iedereen toeganke- van diefstallen uit woningei lijke politieke bijeenkomst in gesprek met de aanwezigen. De in Alphen aan den Rijn wonende prof.dr. J.Th.J. van den Berg (54) is hoogleraar Nederlandse politiek en par lementaire geschiedenis aan de Universiteit van Leiden. Sinds kort is hij fractievoor zitter van de PvdA in de Eer- cfp Kflmpr Van 1981 tot 1989 was Joop van den Berg directeur van de Wiardi Beekman Stichting, het wetenschappe lijk bureau van de PvdA. Hij schrijft regelmatig over de taak van politieke partijen, de communicatie tussen kie zer en gekozene en de verhou ding tussen partij en maat schappij. ‘Politieke partijen in binnen- en buitenland worstelen met hun positie. Ook binnen onze partij is er behoefte aan dui delijkheid over de koers van onze partij en de herkenbaar heid van de PvdA in het kabi net', aldus voorzitter drs. Dirk Lont in Prikbord, het le denblad van de plaatselijke PvdA. Het interessante van Joop van den Berg is volgens hem dat hij vanuit theorie en praktijk voor een breed pu bliek de zaken van verschil lende kanten helder kan be lichten. Zijn visie en kritiek steekt hij niet onder stoelen of banken. Hij doet dat op een manier die iedereen in zijn of haar waarde laat. Zijn vele WADDINXVEEN - Zondag morgen 2 juli tussen negen en twaalf uur wordt de wekelijk se kerkuitzending van de lo kale RTW-radio verzorgd door de Centraal Hervormde Gemeente van Waddinxveen. Om negen uur wordt begon nen met een kinderprogram ma. Van half tien tot onge veer tien voor elf is de kerk dienst te beluisteren vanuit De Hoeksteen (Esdoornlaan). Voorganger is ds. H. Schipaanboord. Na de kerkdienst wordt de muziekserie voortgezet. Dit- Het veranderproces van de gemeentelijke organisatie en de kerntakendiscussie in I stukken. Op de foto worden ze verzameld door gemeentesecretaris Cees Loose (tweede van midden), WD-fractievoorzitter Koos de Vogel (tweede van rechts) en PvdA-fractievoorzitter drs. Aad van Holsteijn (geheel rechts). Links vooraan kijkt directeur ing. S. van Houten van Openbare Werken en bedrijven toe. (Foto: Joop Dorst). keerterrein naast de school aan de Sniepweg het schooljaar maal is de ’trompet’ het mid- r i r, delpunt. Aansluitend is er een verslag te horen van ge sprekken met ds. M. van Campen en een aantal leden van de wijkgemeente Zuid rond het thema ’Gemeente zijn in een nieuwbouwwijk’. Om twaalf uur wordt het pro gramma afgesloten. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 28 JUN11995 WADDINXVEEN - Zaterdag- lening voor Midden-Holland) lijke Dwarsweg een 61-jarige Waddinxveense automobilist gecontroleerd. De politie stelde vast dat hij onder in vloed van alcohol was. Bij on derzoek aan het politiebu reau werd geconstateerd dat hij een alcoholpromillage van ongeveer 1,9 in zijn bloed nad. Van verder rijden was GOUDAWADDINXVEEN - De Vientroom (kruiswerk en maatschappelijke dienstver- avond laat werd op de Zuide- gaat hair leden op weg hel pen me het persoonsgebon den budjet voor thuiszorg. In plaass van directe zorg kunnen mensen die langdu rig thus verzorgd en ver pleegd vorden nu geld ont vangen: het persoonsgebon den budjet. Met dit geld kunnen zij zelf natuurlijk geen sprake meer, bepalendoor wie, wanneer en op welke manier ze geholpen willen vorden. Een aantal mensen kan in aanmerking komen zoor dit budget. Zij dienen ach vóór 1 augustus van dit aar aan te melden bij zorgverzekeraar Trias. In prindpe kan iedereen die langer can drie maanden ver zorging en verpleging thuis nodig heeft een persoonsge bonden budget aanvragen. Omdat orgverzekeraar Trias de fimnciële afhandeling doet, noet men zich daar aanmellen (tel. 01828- 42424). Vervolgens wordt bepaald hoeveel uur hulp van welk soort mm nodig heeft (indica tiestelling). Afhankelijk van de uitlomst ontvangt men een vas bedrag per week. In eerst instantie is het mo gelijk on tot en met december van ditjaar het persoonsge- bondenbudget te ontvangen. Of daana ook wordt uitge keerd hangt af van de beslis singen 'an het ministerie van Volksgaondheid, Welzijn en Sport. Het persoonsgebonden bud get kar nog de nodige vragen oproeper Daarom wil De Vierstnom de betrokkenen graag <p weg helpen. Leden van D< Vierstroom die over het persoonsgebonden budget meer iiformatie willen, kun nen mt him vragen terecht bij De Zorglijn (tel. 01820- 94500);Een medewerker van De Vierstroom belt dan bin nen twie dagen terug. I 1 1 \e- 1 q\* 9 AeS^,0° - yen*®"10. Gemeentelij k apparaat vernieuwt zich grondig T’

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 23