Informatie-avond Politie komt niet meer altijd na inbraakalarm Vink y o t Ie Bomen om zeep op Papaverveld Spijs fabriek geen waarde? Gastouderproj eet Heeft u ’t al gehoord? Architecten hielden een open huis in kerken, winkels en bedrijven Donderdag 13 juli Openingstijden Wereldwinkel CDK BANK - Zuidplaslaan 19 Telefoon: 01828-14133 Geslaagden Audire boortoestellen specialisten, tel. 0.79-166125 Zonnebril op uw eigen sterkte... maar dan wél een hele goeie! PK iBWl BASTI N Evenementen op de Dick Brunaschool Dick Tommel wijst vennnootschap af Alcohol-controle Occasionkopers winnen drie Euro Disney-weekends C LEZERS SCHRIJVEN HYPOTHEEKRENTE v.a.: gpr W- PAGINA 13 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 5 JUL11995 o - HYPOTHEEKCENTRUM BASTD Naast boortoestellen maken wij ook zwemmersdopjes op maat door erkend audicien ƒ36y per paar Alleen volgens afspraak. w'j ff IKSl,-.' p K WE Eén van de bedrijven waar zaterdagmiddag tussen één en vier uur een open huis werd gehouden (Foto: o/ 5/0 steeds meer in een mom tuur van alleen maar w< en deels winkelen. Het h. haven van het oude deel De politie hoopt hiermee de PAC’s te bewegen de betrouw baarheid van hun inbraak melding te verbeteren en het aantal foutieve inbraakmel dingen terug te dimgen. Eén en ander past in het plan van Hollands Midden om te ko men tot een effectieve politie- inzet. Met ingang van deze maand krijgen Particuliere Alerm- centrales aangepast een prio- ritering voor hun inbraak melding. Hoe hoger het per centage betrouwbare meldin- WADDINXVEEN - Zoals ge woonlijk breken er voor de WADDINXVEEN re kinderen opvangen. On danks dit grote aantal wor den er door het project regel- O P T I Wie maandagmorgen 26 juni op het Papaverveld nog niet goed wakker was werd om half acht al snel uit de droom geholpen. Groot materiaal werd aangevoerd en binnen één kwartier werden twaalf boompjes, lijsterbessen, om gezaagd. Lees: om zeep gehol pen! Verbaasd kwam een aantal bewoners naar buiten om het schouwspel te bezien. Om on geveer één uur kregen alle aanwonenden een kaartje in de bus dat, vanwege bacterie- vuur, de bewoners niet van te voren waren geïnformeerd. Te zijner tijd zullen - met in spraak - nieuwe bomen wor den geplant. Achteraf bleek dat iemand van de Plantenziektekundige Dienst (PD) in Boskoop dit bacterievuur had geconsta teerd. Een bekend verschijn sel van deze ziekte is onder andere dat na het breken van een tak, de bast makkelijk braakmeldingen door PAC’s. Van de ongeveer 11.000 mel dingen op jaarbasis, blijken er 10.500 foutief te zijn. Inzet op deze foute meldingen kost de politie Hollands Midden op jaarbasis ongeveer ƒ1.600.000,- ofwel 18 manja ren. De korpsleiding heeft, in navolging van landelijke af spraken, daarom besloten om de efficiëntie en effectiviteit van politie-inzet op dit onder werp stevig te vergroten. De PAC’s krijgen kwartaal- overzichten van hun scores. Dit moet ertoe bijdragen dat PAC’s met een lage betrouw baarheid van inbraakmeldin gen, tot drastische verbete ring van de kwaliteit van hun meldingen overgaan. WADDINXVEEN - Donderdagavond 13 juli van acht uur tot kwart voor tien houdt de Stichting Gastouderproject Wad- dinxveen en omstreken (tel. 01828-19591) in het kantoor van het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad haar driemaandelijkse informatieavond voor aspirant-gas- touders. Iedereen die overweegt om via het Gastouderpro ject gastouder te worden is welkom. en on dernemers, aangesloten bij Particuliere Alarmcentrales (PAC’s) die slecht scoren in betrouwbaarheid van hun in braakmeldingen, lopen met ingang van deze maand de kans dat de politie Hollands Midden niet direct na een inbraak alarm ter plaatse komt. WADDINXVEEN - Tijdens een middag-alcoholcontrole op het Noordkade werden door de politie 20 automobi- ken een evaluatie plaats, listen gecontroleerd. Eén van hen kreeg een proces-verbaal. Vrijdagmorgen werd een 36- jarige Waddinxvener bekeurd omdat hij met een bestelauto reed, die niet verzekerd was. Het voertuig werd uit het ver keer genomen. Nadat de be stuurder aantoonde dat hij het voertuig alsnog had ver zekerd, kreeg hij de wagen weer terug. kan worden afgestroopt. Dat was hier niet het geval. Deze takken waren taai en gezond, ook de binnenstam. Van mij mag deze tuinman di rect op een her- en bij scho lingscursus. Wel was er in het vooijaar bij het uitlopen van het blad nachtvorst geweest en ja, die eerste blaadjes worden en blijven dan bruin. Dat de boompjes er altijd al armoedig bijstonden lag, vol gens mij, aan de bijzonder slechte grond waar ze in stonden. In nauwelijks één meter doorsnee rommel, ge dijdt geen enkele boom goed. Daar dienen goede grond, boomzand en ruimte voor te worden aangedragen. Ik wens de nieuw te plaatsen bomen een beter leven toe. Liever wat minder in aantal, maar beter in kwaliteit. MEVROUW C.H.M. DE JONG Papaverveld 25, Waddinxveen WADDINXVEEN - In de maanden juk en augustus zijn vanwege de vakantie van de vrijwilligers van de Wereldwinkel Waddinx veen (Koningin Wilhelmi- naplein) de openingstijden gewijzigd. De winkel is dan alleen geopend op vrijdag van 12.00-17.00 uur en op Gasouderopvang is een er kende en gesubsidieerde vorm van kinderopvang. Kin deren in de leeftijd van 0 tot 13 jaar van werkende of studerende ouders worden bij de gastouder thuis opgevan gen. Gastouderopvang is klein schalige en persoonlijke op vang in het gastgezin op tij den die de vraag- en de gas touder met elkaar afspreken. Het opvoedingsklimaat van de gast- en vraagouder verto nen in grote lijnen overeen komsten met elkaar. Het kind voelt zich veilig en vertrouwd bij de gastouder. matig via advertenties nieu we gastouders gevraagd. Het doel van de aspirant-gas- touderavond is tweeledig. In de eerste plaats goede voor lichting. Belangstellenden worden zo volledig mogelijk geïnformeerd over wat het betekent om gastouder te zijn of te worden. De coördinato ren van het project en een er varen gastouder laten alle as pecten rondom gastouderop vang aan bod komen. In de tweede plaats kunnen aspirant-gastouders na deze avond de afweging maken of zij via het Gastouderproject gastouder willen worden. Vanzelfsprekend is er op deze avond alle gelegenheid tot het stellen van vragen. Het aan tal belangstellenden op de as- pirant-gastouderavonden is gemiddeld tien personen. Om misverstanden te voorko men: gastouders werken zelf standig en zijn niet in dienst van het Gastouderprojectro- ject. Er is wel contact met de vaste coördinator. WADDINXVEEN - Op het parkeerterrein van Gouwe- bad ‘de Sniep' aan de Sniepweg is een tweedaagse occasionshow gehouden door acht gerenommeerde auto dealers uit Waddinxveen en Boskoop. Uit de vele kopers zijn er op zaterdagmiddag 24 juni om vier uur drie mensen beloond met een weekeinde Euro Disney bij Parijs voor het hele gezin. Deze prijs werd hen aangeboden door de gezamelijke occasiondealers. De prijswinnaars zijn gewor den de heer Fioole, mevrouw Van Eyk-Jüch en de heer G. Pronk. Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor \V addinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy l buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven on pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. bebouwde omgeving, er was een fotoprijsvraag - waarvoor nog tot en met volgende week zaterdag oplossingen kunnen worden ingezonden (zie pagi na 3 in dit Weekblad voor Waddinxveen) - en er werd een open huis gehouden in zo’n elf kerken (Brugkerk, St. Victorkerk, Remonstrantse Kerk), woonpanden (’t Suytende, C.A. van der Hooft- Staete), winkels (Van der Lin de BV, Pico Bello, parfumerie gen van een PAC hoe hoger de prioriteit die de politie zal ge ven aan een reactie op de mel ding. Een kwalitatief goede PAC kan dan rekenen op een snellere politiereactie dan een PAC met veel foutieve meldingen. Dit kan betekenen dat bij een woning bezitter of ondernemer die bij een minder betrouwbare PAC is aangesloten, de politie niet meer direct komt. In 1994 is de politie gestart met het registreren van de in- ro Disney-weekends door de Waddinxveense en Boskoopse occasiondealers uitgereikt aan drie prijswinnende occasionko pers. De verlaten en op sloop wachtende spijsfabriek van Archief - Sjaak Noteboom). BOSKOOP - Aan de Don Bos- co-MAVO in Boskoop zijn voor het examen geslaagd uit Boskoop: Nadia Abou, Saliha Achbari, Karima Anahass, Jamei Azaimi, Gabriel Bade, Martijn Bontekoe, Lennard Brand, Annette van Eijk, Bas van Eijk, Lars Korthals, Ray mond Mulder, Matthijs van Noppen, Noura Sakka, Daan Smit, Jeroen v.d. Ven, Mark Vergeer, Karin van Vliet en Richard van Vliet, uit Reeu- wijk: Patricia Ouwendijk, Viola Vergeer en Peter van de Wal en uit Waddinxveen: Sonja Gans, Vera van Ham, Monique Kester, Wijnand de Kort, Judith Nienhuis en Charlotte van Wel. 5 DEN HAAG/WADDINX- VEEN - Staatssecreatis dr. Dick Tommel (D66) van Volkshuisvesting, Ruimte lijke Ordening en Milieube heer (VROM) heeft het op richten van een besloten vennootschap door woning corporaties afgewezen. Dit blijkt uit zijn bezwaren tegen de oprichting van een BV door de woningstichting Hoensbroek te Heerlen. Met deze besloten vennoot schap wilde de woningcor poratie activiteiten gaan ontwikkelen zoals project ontwikkeling, bouwmana gement en beheer van on roerende zaken en dat dan ook buiten het werkgebied van de woningcorporatie. Eventuele winst van deze besloten vennootschap zou dan weer tegen goede ko men aan de woningcorpora tie. De staatssecretaris baseert de afwijzing op de Woning wet en het Besluit beheer sociale huursector die aan geven dat toegelaten instel lingen (woningcorporaties) uitsluitend o] van de vol werkzaam mogen zijn. Dit geldt ook voor ’dochter ondernemingen’ van zo’n woningcorporatie. Ook be staan er twijfels over de fi nanciële risico’s die de cor poraties zou kunnen lopen, aldus de staatssecretaris in zijn brief aan de Wonings tichting Hoensbroek. zaterdag van 11.00-16.00 uur. Er komen in deze periode nieuwe kunstnijverheid en sieraden binnen uit allelei ontwikkelingslanden. De producenten krijgen een goede prijs betaald, zodat zij een beter bestaan kun nen opbouwen. Voor informatie over boortoestellen: -J—Z- Winkelcentrum Groens voorde Waddinxveen (01828)30240 E K Wandelaars, (brom)fietsers en ook automobilisten maak ten hiervan een goed gebruik, presentatie Op die manier werd eens an- dere aandacht dan gewoon lijk besteed aan de architec tuur van de bebouwde omge ving in het Gouwedorp. wat Waddinxveen was (symbool) en kan naar onze mening aanleiding zijn voor tot nu toe onverwachte func ties en activiteiten die het winkelgebied wellicht meer tot een echt centrum kunnen maken. Kunnen we dat wel aan de fantasie en creativiteit van onze bestuurders overlaten? Het gaat dan namelijk niet meer om de kwaliteit van een enkel gebouw of het produkt WADDINXVEEN/LEIDERDORP - Woningbezitters wat ooit is geproduceerd of de - stedebouwkundige lokatie, maar of we de toekomst door het verleden willen laten be ïnvloeden. Stedebouw en architectuur leveren dan het volgende op: beleving, link naar het verle den, gedifferentieerde leef omgeving, meervoudige func ties, en nog meer! De eerdergenoemde onder zoekers stellen dat ’als het ge bouw al iets uitstraalt, dan is het ondermaatse gewoon heid’. En kennelijk is dan ’ge woon’ voor heel eng denkende en trendvolgende bestuur ders en projectontwikkelaars ’onder de maat’. Iedere allure is Waddinxveen vreemd. Maar het bewuste gebouw heeft naar onze overtuiging een nadrukkelijke kwaliteit, en dat is: omvang zowel als gebouw als lokatie. Deze ei genschap is gunstig voor de betekenis van de strekking van dit betoog en de mogelijk heid voor functionele integra ties. Bijvoorbeeld: vermeniging met nieuwbouw, selectieve sloop van de fabriek en daar mee initiatieven voor eigen tijdse activiteiten - ideëen daarvoor hebben wij voorhan den - op die tijdstippen waar op winkelen niet actief is, waardoor het parkeeropper- vlak effectiever kan worden benut (één krentje uit de pap). De ’architectonische kwali teit’ in nieuwbouw die Wad dinxveen kent, beperkt zich tot enkele gebouwen, die dan ook nog zich beperken tot het particulier initiatief. Laat dan de fabriek tot randvoor waarde zijn en blijven voor de ontwikkeling van deze (histo rische) plek. JAN VAN LEEUWEN Kerkweg-West 56, Waddinxveen KEES WIJDOOGE Prins Bemhardlaan 83, Waddinx veen Mieke) en bedrijven (Baas Bedrijven, Van Berkesteijn Wooncultuur, Autopunt Wad- dinxveen-Gouda, Vermeu len). Eén van de bedrijven waar zaterdagmiddag tussen één en vier uur een open huis werd gehouden was het in 1991 door Stuurman Partners BV ontworpen kantoorpand van Baas Bedrijven aan de Wilhelmina- kade in Waddinxveen. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Zaterdag is in Waddinxveen de natio nale Dag van de Architectuur gehouden. Op initiatief van vier architectenbureaus (Roggeveen BV, Stuurman Partners BV, Topos BV en Visser en Wijtman), de ge meente Waddinxveen en het Weekblad voor Waddinxveen is hieraan aandacht besteed. Er was een wandel- en fiets route uitgezet langs een klei ne dertig voorbeelden van een Uit de pers vernamen wij dat de oude spijsfabriek van C.P. Broer BV aan de Passage geen enkele waarde heeft en kan worden gesloopt. Behoud van het pand heeft geen enkele zin, noch als his torisch element in het nieuwe hoofdwinkelcentrum noch als hoogstandje van architecto nisch of stedebouwkundig vernuft. Dat is althans de strekking van het onderzoeksrapport dat ir. J.W. Walraad, samen met J. van der Bie, op initia tief van de gemeente en in op dracht van de Vereniging Dorp, Stad en Land heeft uitgebracht aan de gemeente. Ongetwijfeld tot genoegen van projectontwikkelaars die een sloopvergunning hebben aangevraagd en van een col lege van B. en W. dat al jaren bezeten is van realisatie van een winkelcentrum met pro porties waar niemand op zit te wachten. We slopen graag in Waddinxveen, daar is deze gang van zaken het zoveelste bewijs van. Gelukkig zijn er enkele poli tieke partijen die het complex op de Zuidhollandse lijst van het Monumenten Inventari satie Project (MIP) willen zet ten. Want natuurlijk is de spijsfabriek geen architecto nisch hoogstandje en ook stedebouwkundig is de loka tie niet adembenemend. (Het interieur zal vast alleen maar functioneel zijn). Maar architectuur is niet al leen maar vorm, behoeft een gebouw niet alleen maar mooi te zijn. De fabriek van Broer is één van de laatste bouw werken die de nijverheid en samenleving van Waddinx veen zo’n honderd jaar gele den kenmerkten (is 1905 niet oud genoeg?), naast die van bijvoorbeeld de meubel- en meelindustrie. De lokatie van de fabriek is inmiddels symbolisch gewor den voor hoe Waddinxveen met haar erfgoed is omge gaan. Ooit lag de fabriek aan de doorgaande route die nog niet gescheiden was in een oostelijk deel en een westelijk deel aan de Kerkweg. Voortdurend staat dat zeer kleine deel wat onze gemeen te nog verbindt met het verle den onder druk. (Over de schaamteloze sloop van ge zichtsbepalende oude panden aan diezelfde Kerkweg-Oost hebben we het maar niet meer). B. en W. en de onderzoekende ingenieurs begrijpen kenne lijk niet dat de argumentatie moet worden omgedraaid. Onderzoek moet in het kader van bruikbaarheid en niet in afbraak en de vernieuwing ervan worden gesteld. Natuurlijk moet worden be zien wat de inpasbaarheid in het te ontwikkelen gebied kan zijn. Ook kunnen stedebouwkundige modellen op het gebied Een gastouder woont meestal ilkshuisvesting in de directe omgeving. Het uurtarief wordt door de vraagouder rechtstreeks aan de gastouder betaald. Het Gastouderproject, dat al jaren zowel in Waddinxveen als in Zevenhuizen-Moerka- pelle en sinds vorig jaar ook in Rijnwoude actief is, zoekt voor vraagouders (zij die op vang zoeken) een passende gastouder. Het project regelt de zakelij ke en persoonlijke afspraken bij de eerste contacten tussen gast- en vraagouder. Dit wordt een koppeling ge noemd. Na het starten van de koppeling vindt na 6 a 8 we- T I E worden ontwikkeld op 1 van andere en meer gen ceerde argumenten om plaats voor uitbreiding t ven op deze lokatie. Inzie daarin hebben te maken mentaliteit en waardr De afspraken worden nog eens doorgenomen, eventueel bijgesteld en er wordt bespro ken hoe de eerste periode voor alle betrokkenen is ver lopen. Het project kan desgewenst bij vakantie of ziekte van de gastouder zorgen voor een re- serve-ouder. Daarbij wordt onder meer opvoedingsonder steunende activiteiten ver leend zoals koffieochtenden voor gastouders en thema- avonden. In Waddinxveen en omliggen de gemeenten is er een groei ende vraag naar gastouder opvang. Binnen het gehele project zijn er ongeveer 90 Op feestelijke wijze zijn de Eu- openbare Dick Brunaschool gastouders die één of meerde- (Zuidplaslaan, Sperwerhoek, Essengaarde) weer drukke tijden aan. Musicals, spel- en sportdagen en het afscheid van de groepen 8 staan in de komende weken op het pro gramma. Dinsdag 20 juni gingen de vestigingen Essengaarde en Sperwerhoek op reis. Op deze eerste zomerse dag ging groep 1-2 naar Diergaarde Blijdorp en groep 3 tot en met 7 naar het Dolfinarium in Harderwijk. De dag verliep, uiteraard be schenen door een heerlijk zonnetje, prima en alle kinde ren en leerkrachten en bege leidende ouders kwamen ’s middags moe, maar tevreden terug. Woensdag 21 juni bracht groep 2 aan de Sperwerhoek de musical ’Fijn dat er kabou ters zijn’, voor het voetlicht. Ouders, broertjes en zusjes genoten van het spel, de lied jes en de spontaniteit van sommige kleuters. Woensdag 28 juni stonden de kinderen van groep 3 en 4 van de Sperwerhoek op het toneel met de musical ’De Letter- boerderij’. Ook daar genoot een volle zaal van het spel en de muziek van de kinderen. Aan de Essengaarde waren diverse groepen op donderdag 29 juni verkleed en ge schminkt. Er werd gezongen, toneel gespeeld. In de komen de weken komen in diverse gebouwen van de Dick Bru naschool nog allerlei groepen in actie. Woensdag 5 juli - vandaag - is er op de drie vestigingen een van de produkten die gemaakt zijn tijdens het werken aan het project Wo nen. De schoolgebouwen zijn dan van 18.30 tot 19.30 uur voor iedereen toegankelijk. De perfecte zonnebril op sterkte voor ƒ99,- (Nu ook met leesdeel voor 199,- en met onzichtbaar leesdeel voor ƒ299,-). Kom vrijblijvend bij ons langs en laat u uitgebreid informeren over deze unieke ZONNEBRILLEN speciaal voor u voorzien van uw eigen sterkte. Maximale sterkte m -6.00 t/m 4.00 GD—Winkelcentrum Groensvoorde Waddinxveen (01828)30240 I' if' ff.

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 13