Prijsuitreiking van ballonnenwedstrijd Luifelbaandag met Pieter Maritzgroep lil Inbraak in sportkantine Twee miljoen gulden voor verhuizing naar Beukenhof Zaterdag 8 juli Puntverlies 1 BIB»» koplopers zomerschaak Klaverjassen in De Boog .1 Geslaagd Samenzang i Eerste klassers I speelden ’Ronde van Gallië’ Jos van Kempen (68) overleden Grond is iets verontreinigd, grondige verbouwing bestaand gemeentehuis IJI X WEEKBLAD-CARTOON VAN ELIAS PAGINA 21 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 5 JUL11995 alle vier spelletjes zijn vol- •egane f 9 raadhuisplein 1, Él'A5 NA DERUKSDAG - NU WADDINXVEEN 11 vreemd. De auto was niet af gesloten. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd op de Tweede Bloksweg een poging ge daan een verdachte auto te controleren. Alvorens het zover was, was de bestuur der de polder ingevlucht. Het bleek hier om een gesto len auto te gaan. K Dorrekenskade); Sabine Neu- kerk, Amalia .,van Solmsstraat); Tamaravan Oort (Boskoop); Stephan Her tog (Moerkapelle). WADDINXVEEN - De Wad- dinxveense Candy Rowlay (Heuvelhof) is geslaagd voor de opleiding directiesecreta resse van Schoevers in Den Haag. primitiever met tenten, waar ze onder toezicht van de lei ding onder andere zelf voor hun eten moeten zorgen. In deze weken ver van huis bele ven ze de stoutste avonturen, waar ze bij thuiskomst nog lang over napraten. Op deze manier scouting bij aan het zelfstan dig worden van jongeren en het leren voor elkaar klaar te staan, waarbij ze aantal han- ƒ12 1 2 -12 12221_X waar ze ook in hun latere le ven gemak van hebben. Dit alles wordt hen 1 door vrijwilligers, die vroeger ook welp, verkenner of rowan geweest zijn. Er kunnen nog een aantal nieuwe deelnemers worden ingepast, terwijl toeschou wers bij deze spannende en gezellige schaakhappening welkom zijn in Het Zuidhonk. Inschrijven en informatie bij Piet de Niet, telefoon 01828- 19528. WADDINXVEEN - De 50-jarige scoutinggroep Pieter Ma- ritz presenteert zich zaterdag 8 juli in het Waddinxveense winkelcentrum Luifelbaan aan de Brederolaan, waar dan een soutingdag wordt gehouden. WADDINXVEEN - Donderdag 29 juni werden in het win kelcentrum Luifelbaan (Bredrolaan) de prijzen uitgereikt van de ballonnenwedstrijd die op de laatste zaterdag van de vorige maand werd gehouden. Ruim 500 ballonnen gingen toen de lucht in van elf uur ’s morgens tot vier uur ’s mid dags. De eerste kaartjes werden maandag 29 mei al bezorgd. In de weken daarna zijn er nog zo’n 50 teruggebracht. Al snel bleek dat de wind de meeste ballonnen in noorde lijke richting geblazen had. Aarlanderveen (12,5 kilome ter) was het eerst binnen, daarna een aantal kaartjes uit Amsterdam en omstre ken. Uit Noord-Holland kwa men de meeste kaartjes terug en ook werden er midden op het IJsselmeer zes ballonnen opgevist. Een vinder uit Castricum wist zelfs exact de lengte- en breedtegraad te melden. De aardrijkskundige kennis van de winkeliers werd in ieder geval flink getest, want uit nog geen rekening is gehou den, is er j’ van diverse kosten die op an der wijze gedekt kunnen wor- Geen van de koplopers is meer zonder puntenverlies. De ranglijst wordt met 18 punten aangevoerd door D. thans nader bezien dient te worden. Wèl hebben B. en W. besloten ten laste van het be treffende krediet voor een be drag van 60.000 gulden nu reeds maatregelen te treffen die op korte termijn een ver betering van het binnenkli maat bewerkstelligen. In de globale kostenopzet is met een en ander rekening gehou den. Te zijner tijd zullen B. en W. nader terugkomen op de ge wenste inpassing van de ge meentelijke organisatie-een- heden in de beide gebouwen en de daarmee gepaard gaan de kosten. Uiteraard zal de medezeggenschapscommissie hierbij worden betrokken. Ondanks het feit dat nog niet alle aspecten volledig zijn uit gekristalliseerd, zijn B. en W. toch van mening dat op dit moment voldoende inzicht be staat om een verantwoord be sluit te nemen tot aankoop van het pand Beukenhof. Zij gaan er daarbij van uit dat het mogelijk is om het totaal van de extra kosten van huis vesting, dus zowel de investe- Bac, G. van Ommeren, B. ringskosten als de extra ex- Jansen en B. van Geffen. Op ploitatie- en p 1 ten, te dekken binnen de in de gemeentebegroting en meer jarenbegroting hiervoor ge- Bruynzeel-va- en een Het gouden bestaan van de Pieter Maritzgroep werd dit jaar gevierd met een familie dag op 24 juni. Dat was een feestdag voor jeudleden en fa milie met allerlei spelletjes, een ballonnenwedstrijd en aan het eind een barbeque. Verder is er een sponsorloop tijdens de Jota (jamboree on the air) in oktober en een re unie op zaterdag 18 novem ber, dat het sluitstuk moet worden. Hiervoor worden alle oud-leden uitgenodigd. teert. Dat gebeurt door ver schillende spelletjes zoals sjoelen, darten en ballenspel, maar ook met de traditionele zo als knopen leggen en kaartle zen. van de plaatselijke ANBO-af- De kinderen kunnen nu al in de Luifelbaan winkels een spellenkaart halen en die za- vrij ding in 1945 opgericht on der de naam De Nederlandse Padvindersvereniging, afde ling Waddinxveen. Uit oude archiefstukken blijkt dat de juiste datum 17 november 1945 is geweest. Eén van de oprichters was toen J.A. van Dijke, die woonde aan de Wil- helminakade. De scoutinggroep is daarmee de oudste in Waddinxven. De Pieter Maritzgroep heeft half zijn naam zeer waarschijnlijk ontleend aan een legenda risch figuur uit de boerenoor log in Zuid-Afrika. Baden Po well, de oprichter van scouting, heeft zijn avonturen daar ook beleefd. Na een aantal omzwervingen In het kader van de maande lijkse acties werken de Luifel baan en de jubilerende scoutinggroep deze dag samen. Tegenover de winkels worden twee scoutingtenten neergezet. Om elf uur zullen de welpen en de verkenners op de gebruikelijk wijze de vlag hijsen. Voor de winkels komt een aantal kramen te staan waar de afdeling Waddinx- scoutinggroep zich presen- TD «1— J x» A "NTTDG) i i Nederlandse is in 1962 een eigen clubhuis gebouwd op de plaats, waar het nu nog staat en dat is aan de Mauritslaan, achter de Prins Alexanderflat. Het is een echte blokhut, die het avontuur van scouting uit straalt. Pieter Maritz is een niet zo grote, maar wel gezellige groep, die ontspanning biedt aan jongens in de leeftijds groepen van 7 tot 11 jaar (welpen), 11 tot 16 jaar (ver kenners) en 16 tot 18 jaar (ro wans) en dan nog de stam, waar de oudere leden en de leiding van de groep zitten. De welpen spelen het spel van de rimboe. Allerlei dieren uit het jungleboek van Mogly spelen een rol, zoals Akela, de wolf, Bagera en de panter. Dit thema uit zich in behendig heidsspelen, handenarbeid én het leren van allerlei prak tische kleine dingetjes. De verkenners doen het wat meer serieuzere werk, zoals knopen en sjorringen, het maken van bouwwerken van hout en touw, kaart en kom pas, koken en het maken van vuur. Maar er is ook ruimte voor sport en spel. De hoogtepunten vormen wel de zomerkampen en de bivak ken. De welpen worden dan een week ondergebracht in een clubhuis ergens in het land. De verkenners doen het bedrijf Computer Service Holland BV hebben Burgemeester en Wethouders de volgende week woensdagavond vergade rende gemeenteraad een krediet van f 1.668.000,- gevraagd. Voor nadere planontwikkeling met externe adviseurs is voorts een voorbereidingskrediet van 300.000 gulden nodig. Hiermee is dus in totaal bijna twee miljoen gulden gemoeid. WADDINXVEEN - Ondanks de zwoele zomeravond gingen er donderdagavond in Het Zuidhonk (Zuidplaslaan) ruim 60 van de 66 deelne mers van start voor de derde en vierde ronde van de zomer- schaakcompetitie van Wad dinxveen. In dit grote deelnemersveld wordt niets cadeau gegeven en de 100% score werd door maar 6 schakers behaald. Dat waren D. Bac, B. Jansen, M. Corpeleijn, H. Smitskamp, J. Frijling en A. Prins. Resultaat een kapotte por tierruit en een vernielde au toradio. Aan de Da Costa- weg werd eveneens een por tierruit ingeslagen. Aan de Rijnlandstraat lukte de dief stal van een autoradio wel. Ook daar werd een portier ruit ingeslagen. Aan de Mercuriusweg werd ingebroken in een bestelbus je door het inslaan van een portierruit. Weggenomen werd de autoradio. i ex- personeelslas- de vijfde plaats met 17 pun- 1 ten volgt H. Stouten en de gemeentebegroting en meer- toptien wordt gecompleteerd j-11- door D. Roosa, H. de Roodt, raamde bedragen, gekapitali- M. Corpeleijn, H. Smitskamp seerd geraamd op ongveer 7 miljoen gulden. Alhoewel enerzijds in de kos- WADDINXVEEN - De leer lingen van de eerste klassen van de samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum (Sniepweg) hebben vrijdag 30 juni als afsluiting van het schooljaar op en langs de Reeuwijkse Plassen het jaar lijks terugkerende spektakel ‘De Ronde van Gallië' ge speeld. Voordat de leerlingen aan de slag gingen met hun opdrach ten, moesten zij eerst een toe passelijke naam voor hun strijdgroepje verzinnen. Deze moesten verwijzen naar de avonturen van Asterix en Obelix. Alle activiteiten stonden dan ook in het teken van deze twee beroemde Gal liërs. Zo bakten de strijders zelf broodjes op een kampvuur, vochten een titanenstrijd per fiets uit waarbij rijkelijk het water stroomde. Op het water stapten ze van hun eigen roeiboot over in de vijandige roeiboot via een met zeep in gesmeerde paal. Varend in een ton moesten ze het kamp van de tegenstanders over water zien te bereiken. Net als Obelix gingen ze op everzwijnjacht waarbij ze na tuurlijk zoals het een goede Galliër betaamt met speren het beest moesten zien te vangen. Donar en de andere weergo den waren de eerste klasser- tjes uitermate goed gezind ge weest. De laatste schooldag van dit jaar op de samenwerkingsschool is voor hen een onvergetelijke dag geworden. Friesland kwamen heel wat kaartjes uit de kleinste ge huchten. De ballon die het verst in Ne derland kwam was van Cori na van Wezel. Hij landde in Delfzijl en legde 205 kilome ter af. Doordat de ballonnen in een ruim tijdsbestek zijn opgelaten waren de vind plaatsen nogal verschillend. Chantal van de Water won, want haar kaartje kwam te rug uit Milaan. Uit Billig heim (Duitsland) werd het kaartje teruggestuurd van Sven Nieswag en uit Enge land (Kent) kwam die van Es mee Noomen. Chantal kreeg als eerste prijs een opblaasboot met peddels en een pomp. Als troostprijs kregen de twee ‘buitenlan ders' en de verste Nederland se vlieger een kantiepakket scatchbalset. De uitslag van de ballonnen wedstrijd is volledig: 1. Chan tal van de Water (VorxJel- laan); Sven Nieswaag (Jan Campertlaan); Esmee Noom en (Fazantdreef); Corina van hij echter bergen werk voor j_r_’_ de groeiende ANBO-afdeling speelgoedwinkel verzet. Voor al degenen die hem per soonlijk kenden of met hem werkten is zijn heéngaan een enorm verlies', aldus de AN- BO-bestuursleden. ‘Hoe groot zullen wij dan pas beseffen als alles wat hij deed door zijn opvolger(s) gedaan moet wor den. Hij was iemand die res pect afdwong voor de manier waarop hij zich gaf. ‘Niet voor honder, maar voor tweehon derd procent', waren zijn ei gen Woorden. Hij was onte genzeggelijk een levensgenie- 1 1 1 r 1 2 1_ 2 2 1_ gestorven'. WADDINXVEEN - In Waddinxveen, waar bij het NS- station Waddinxveen een zwarte Sparta-damesfiets ver dween en bij de Gerstakker een bruine Batavus-damesfiets met trommelremmen en versnelling, werd in de nacht van dinsdag op woensdag ingebroken in een sportkantine aan de Sniepweg. Binnen werd een speelautomaat opengebro ken en de geldla verwijderd. Aan de Justus van Effen- laan werd woensdag over dag ingebroken in twee flat woningen. Met grof geweld werd de deur geforceerd. Uit één flat verdwenen een groot aantal videobanden en twee videorecorders. In de nacht van donderdag op vrijdag werd in de Krom me Esse een autoradio uit een personenauto ont- meubilair zal echter waar schijnlijk wel nodig zijn. Op dit moment vindt een na dere studie plaats naar de mogelijkheden om de nieuwe gemeentelijke organisatie onderdelen, zoals die na de reorganisatie zullen ont staan, te huisvesten. Daarbij zullen ook de noodzakelijke aanpassingen in het bestaan de gemeentehuis aan de orde komen. Belangrijke uitganspunten daarbij zijn het centraal stellen van de burger en de daarvoor benodigde voorzie ningen en het realiseren van een betere toegangsbeveili- ging. Er valt niet aan te ontkomen dat, naast een grondige ver andering van de b< grond van het gemeentehuis, ook op de verdiepingen en de nodige aanpassingen gaan plaatsvinden. Ook het bin- nenschilderwerk, de vloerbe dekking en dergelijke zullen daarbij aandacht krijgen. B. en W. zijn van mening dat, nu duidelijk gebleken is dat een volledige nieuwbouw el ders financieel onhaalbaar is, het bestaande gebouw zoda nig aangepakt dient te wor den, dat dit weer zo’n 25 jaar bruikbaar blijft. Dat houdt ook in dat het klimaatbeheer singssysteem grondig en inte graal zal worden aangepakt en (een deel van) het meubi lair dient te worden vervan gen. Voor wat betreft het klimaat beheersingssysteem merken B. en W. nog op, dat zij heb ben besloten, in het Echt van de recente ontwikkelingen, de werkzaamheden waarvoor in de raadsvergadering van 29 maart een (aanvullend) krediet is gevoteerd, dit jaar nog niet uit te voeren. Het uitvoeren van deze werk zaamheden hangt namelijk nauw samen met de indeling van het gemeentehuis, die en H. van Woudenberg, allen met 16 punten. Een bijzondere prestatie le- tenopzet met enkele kosten vert tot nu toe de 12-jarige R. leerde kosten voor bouwleges en de kosten voor vervanging van vloerbedekking in het ge meentehuis, die in principe uit het fonds onderhoud ge bouwen kunnen worden ge dekt. Deze aspecten zullen el kaar naar verwachting finan cieel ongeveer compenseren. WADDINXVEEN - Woens dagmiddag 12 juli van drie tot vier uur is er weer samenzang voor ouderen vanaf 50 jaar in het Anne Frank-centrum (Jan van Bij- nenpad). Er worden Neder landstalige liedjes gezongen van vroeger en nu. Wijlen Jos van Kempen, voor zitter van de ANBO-afdeling Waddinxveen/Boskoop. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Tot grote schrik en droefheid van veen/Boskoop van de ANBO (Algemene Bond voor Ouderen) is op vrij dag 30 juni geheel onver wachts op 68-jarige leeftijd padvindersvaardigheden Jos van Kempen overleden, de nieuwbenoemde voorzitter zen. Daarvoor was hij al voor zitter ad interim. In die be- oo trekkelijk korte periode heeft nen de kinderen met een volle kaart een prijsje halen bij de 1 1 1 van Wig wam De Bas. Een echt kampvuur op de Luifelbaan leek iedereen wat te gevaarlijk, daarom is geko zen voor barbecue-activitei- ten. Op de barbecue worden ‘Engeltjes te paard' en ook ‘Marsmello’s' door de verken ners gaar gebraden. Met deze activiteiten denken de verkenners en de welpen met hun begeleiders wat meer bekendheid en financi ën te verwerven. De 50-jarige scoutinggroep hoopt namelijk het clubgebouw te vergroten, ter: zoals hij leefde, is hij ook Qp de Luifelbaandag van za- L terdag 2 september is de scoutinggroep Pieter Maritz aanwezig te zijn met een kraam om samen met de Lui- felbaanwinkeliers de padvin- derskas te spekken. De Waddinxveense Pieter WADDINXVEEN - Vrijdag- Maritzgroepis ^vlak na de be- avond 7 juli om half negen wordt er weer een koppelkla- veij asavond gehouden in buurtcentrum De Boog (C. Huijgenslaan). Er wordt ge speeld in vier rondes. De kos ten voor deelname bedragen ƒ10,- per koppel. Aan de Oranjelaan werd in de nacht van zaterdag op zondag een auto opengebro ken en een poging gedaan de radio eruit te halen. Het door het Waddinxveense gemeentebestuur aan te kopen kantoorpand van Computer Service Holland BV aan het Beukenhof. (Foto: Ar chief - Sjaak Notehoom). WADDINXVEEN - Voor de aankoop van het kantoorpand aan het Beukenhof van het naar Amsterdam verhuizende deling. Op 10 april van dit jaar werd de Waddinxvener tijdens de terdag 8 juli meenemen. Als algemene ledenvergadering zijx “1 met algemene stemmen geko- tooid en ook het ïetterspel (in iedere etalage zijn letters ver borgen) goed is opgelost kun- in hoeverre hiervan daadwer kelijk sprake is en in welke mate. Er is op het perceel aan het Beukenhof wel bodemveront reiniging geconstateerd. Uit overleg met de Milieudienst Midden-Holland is echter ge bleken dat geen maatregelen nodig zijn, zolang de bestem ming van het perceel niet wordt gewijzigd. Wel dient de verontreiniging te worden aangemeld bij de provincie Zuid-Holland. Deze melding heeft inmiddels plaatsgevonden. De kosten van een aanvullend bodem onderzoek komen voor reke ning van de gemeente. In de eerdergenoemde ra ming van de aankoop- en bij komende kosten is hiervoor een bedrag van 12.000,- op genomen. Kosten van een eventuele bodemsanering ko men voor rekening van de verkopende partij, danwel diens vorige aandeelhouder. Het ’uitrustingsniveau’ van het kantoorpand aan het Beukenhof ligt wat hoger dan dat van het bestaande ge meentehuis. Wel dient het no dige onderhoud plaats te vin den. Ook zal het gebouw moe ten worden aangepast aan de behoeften van de organisatie. Met de kosten van een en an der is rekening gehouden in de globale kostenopzet. Het bestaande meubilair wordt meegenomen door de huidige eigenaar. Het meubi lair van het gemeentelijk per soneel, dat in op de nieuwe plek zal worden gehuisvest, zal in principe meeverhuizen. Enige aanvulling met nieuw Uit de voorbereiding van dit raadsvoorstel blijkt dat de draagt plaatselijke politiek met deze transactie kan instemmen. De gemeente-ambtenaren (medezeggeschapscommis- sie) plaatst hierbij nog wel de digheidjes krijgen aangereikt kanttekening dat het werken met twee gebouwen enigszins lebben, uit Op gespannen voet staat met bijgebracht doelstellingen van de reor- ganjsatje £)e financiële ge volgen hiervan moeten dan ook voluit worden geaccep teerd. Al een aardig poosje wordt door het gemeentebestuur ge werkt aan plannen om te ko men tot een definitieve uit breiding van de huisvesting voor het gemeentelijk appa raat. Verschillende mogelijkheden om tot uitbreiding te komen zijn grondig bestudeerd. De conclusie daarvan is dat het realiseren van een nieuw kantoorpand naast het be staande gemeentehuis, of eventueel het plegen van vol ledige nieuwbouw elders, niet realiseerbaar is gezien de fi nanciële positie van de ge meente. Kortgeleden deed zich de unieke gelegenheid voor om op zeer korte afstand van het gemeentehuis het kantoor pand aan het Beukenhof aan te kopen. Aangezien slagvaardig handelen daarbij geboden was hebben B. en W. onder voorbehoud van raads- goedkeuring reeds overeen stemming bereikt over de aankoop. Het overeengekomen aan koopbedrag is 1.625.000,- kosten koper. Inclusief bijko mende kosten bedragen de to tale aankoopkosten 1.668.082,-. Alhoewel het totaal van de geïnventariseerde ruimtebe hoefte van de gemeente gro ter is dan het na aankoop be schikbare totaaloppervlak, achten B. en W. het toch mo gelijk om het gemeenteperso- neel adequaat te huisvesten, extra ruimte vrij te maken voor de publieksbalie en ex tra vergaderruimte te cre- eren. Overigens zal de inpassing niet zonder enige pijn gaan, in de zin van het inleveren van diverse eerder geïnventa riseerde wensen en het ver volgens in zekere mate ‘indik ken' ten opzichte van de geïn ventariseerde ruimtebehoef te. Er zullen keuzes moeten wor den gemaakt, maar een en ander zal echter naar ver wachting van het college van B. en W. op een verantwoorde wijze kunnen plaatsvinden. Ook realiseren zij zich dat het werken met een dislocatie na delen met zich brengt. De fi nanciële positie van de ge meente maakt het realiseren van nieuwbouw of uitbouw echter niet mogelijk. Hoe dan ook zal er door de aankoop een aanzienlijke verbetering in de huisvestingssituatie op treden. In de globale kostenopzet is rekening gehouden met extra personeelskosten *als gevolg van de dislocatie. Nadere uit werking zal moeten aantonen Op de foto de Luifelbaan-winkeliers Paul Hoogendoorn en Wim de Bas met de prijswinnaars Chantal v.d. Water (voor de boot), Corina van Wezel (midden achter) en Sven Nieswaag (midden voor). (Foto: Winkelcentrum Luifelbaan). Wezel (Jac. van Lennep- straat); Willemijn van E^dik (FC. Hooftstraat); Jeh-y Nieswaag (Jam Campert laan); Jantine de Bas (Jan TAAK <36 UITGAVE: BAcZ$’ Af mW tfff- I 1^ ZUNI G6P 'OQG O'ERK CULT olhK ck^xlxxg io gchvix- Dannis jr., die met 12 punten anderzijds sprake op de verdienstelijke twintig ste plaats staat op gelijke hoogte met W. Hennink, J. den, waarbij onder andere te van de Bom, E. Singeling, Th. denken valt aan de ingecalcu- Goor en J. Schouten. X «Sr ■rl^SSSss^BA

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 21