Slootzwemmers Health First Benelux starten sterk testsysteem sporters Een daverend slotbal Jan Willem v.d. Hoek op kop bij langebaan RESTANT INDUCTIE Zilver en brons voor Inge van der Schrier 1 tas I i Team van Royal B wint het biljarttoernooi Sportweek OPRUIMING Nieuw bedrijf aan de Staringlaan De Sperwer l eurohomel B-diploma’s in Gouwebad Korbis-jeugd ging op reis In negen dagen 222 partijen WONEN 1 Bridgers van Waddinxveen behouden beker ILL-UKLKS TER AAR STOBBEWEG 19-01722-5882 1 PAGINA 27 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 5 JUL11995 onder- het Zijde 36 De winnaars van het biljartteam Royal B met Hartog en J. de Jong. Dans- Lubbe een was in een spannende partij tegen C. van Ringelenstein Royal weer op een 4-2 voorsprong bracht. De laatste partij moest de Verbakel 38 84 89 127; J. Loef 39 65 74 87 120; C.G. Hofman Zn 18; W. Breedijk 27 31; H. Metselaar 28. in Boskoop M. Hofman 83 124; G.C. van Kleef 104 109 139 159 160 171; P. van der Made 113 121; M. Tollenaar Zn 136 167; A.H. Kivits 148151; combina tie Wibo 166 Het TriFit test- en analyse systeem is volgens directeur Rob Tol bedoeld voor fitness- bedrijven, sportscholen, ver enigingen, gezondheidsdien sten, sport medische advies centra en fysiotherapeuten. waarmee zij de 1.000 meter zwemt is verbluffend. Maar dat zij een klasse apart is, be wees zij al in 1957, 1958, 1961 en 1963 door viermaal de Zwemkroniekbeker te win nen. Nu grossiert zij in Speedobekers voor de mas- terklassementen. te opkomst van ouders en kinderen. Het toernooi op za- van links naar rechts R. van Reeden, J. Geluk, C. den WADDINXVEEN - Het pas opgerichte Health First Bene lux BV, dat onderdak heeft gevonden bij het computerbe drijf Convenient BV van Jan Speetjens, introduceert een fantastisch systeem om in korte tijd de algehele conditie van sporters vast te stellen. WADDINXVEEN - Na afgelasting wegens het te koude wa ter het vorige weekeinde in de Bosbaan en in Spaarnwoude kon het langebaanseizoen zaterdag en zondag voor een week alsnog aanvangen. In Breukelen en in de Maarseveen- se Plassen begaven de langebaanspecialisten van De Gouwe zich toch te water. finale van de negen dansen competitie werd onder toe ziend oog van een zeer en thousiast publiek verdanst. De paren wisten elkaar goed te bestrijden. Uiteindelijk ging de derde plaats naar Chantal Knaapen en Koen Matze, de tweede plaats naar Geertina Hamstra en Servan van Kempen en de eerste plaats naar Anja Kok en Ren zo van Beek. Zij sleepten de wisselbeker in de wacht met een geldprijs en een serie pri- vélessen. Ook de danscertificaten wer den op deze avond uitgereikt, waarbij Marco en Sandra van der Stelt de hoogste cijfers wisten te behalen bij de hoog ste klasse van de dansschool. Ook werd op deze avond de uitslag van de fietstocht be kend gemaakt. Een deel van de dansschool had zich daar voor opgehouden in de bossen rond Apeldoorn, waar fiets-wandel-speurtocht uitgezet. De winnaars van vorig jaar - WADDINXVEEN - De Wad- dinxveense postduivenver eniging De Sperwer nam deel aan een concours vanuit Duf fel. Weergesteldheid: noord- noordosten wind. Afstand 108 km. In concours 687 dui ven. Gelost om 08.45 uur. Aankomst eerste duif 10.25 uur. Laatste duif 10.49 uur. Snelheid eerste duif 1059 m.p.m. Uitslagen: J. Jansen Zn. 1 17 31 32 53 91 128 155; P. Noorlander Zn 2 22 67 122 126 156 161 172; E. van Beek 3 28 96 132 142 143 158 168; Joh.L. Bol 4 10 16 21 25 33 34 37 50 52 54 55 57 60 68 93 100 116 118 125 135 138 150; N. Hoogerdijk 5 6 7 12 14 14 26 27 44 45 56 58 61 63 103 129 133 134 140 145 153 154 169; C.A. Bode 8 48 98 101107 108 152 163; W. Breedijk 9 11 30 36 43 66 71 92 117 149 170; Davy Hofman 15; H. Metse laar 18 20 59 62 64 70 78 86 97 99 105 112 115 130 131137 164 165; C. Smitskamp 19 23 29 35 47 73 102 111 146; R.A. van der Made 24 40 76 79 81 Henk en Saskia van der Lans - waren nu tweede waren ge worden. De nieuwe winnaars waren de heer en mevrouw Banen uit Boskoop. Het ge heel werd omlijst door Sister Act 2 en Jerry van der Weijde met een uitstekende live-ver- tolking van een nummer van de zanger Sting. De grootste verrassing voor de ruim 140 aanwezigen was toch wel het danslerarenecht- paar Guus en Renée van der Lubbe zelf. Nog wekelijks hebben zijzelf - minimaal twee uur - les en hebben daardoor toe kunnen werken naar een demonstratie voor eigen publiek. Vooral de slowfoxtrot was oogverblin dend, zowel in kleding als in uitvoering. Officieel begint het nieuwe seizoen op zaterdag 23 september met het openings- bal. De inschrijvingen van het nieuwe seizoen zijn reeds aan de gang en vinden een echte aanvang in de laatste weken van de vakantie. Chateauroux de gehele dag werd genoten De Sperwer nam ook deel aan van het mooie weer en de vele attrakties. Om vijf uur was iedereen weer terug. Yvonne Visser sloot seizoen officieel af door ieder een te bedanken voor haar of zijn inzet het afgelopen seizoen, dat zo succesvol was verlopen voor de jeugdige korfballers en korfbalsters. Sportief werd het seizoen al WADDINXVEEN - Voor de vijfde maal werd maandag 26 juni de jaarlijkse strijd ge streden tussen vier viertallen van de bridgeclub Never Down (Moordrecht) en de bridgeclub Waddinxveen. De wisselbeker, die de Waddinx- veners wisten te behouden, werd reeds driemaal eerder gewonnen door Waddinxveen en eenmaal door Moordrecht. Na de eerste ronde zag het er al naar uit dat de bridgeclub Waddinxveen een grote over winning zou behalen. In de zesde ronde kwam Moor drecht terug, maar niet vol doende om de stand gelijk te trekken. Met 304 tegen 194 moest Moordrecht het onder spit delven. Waddinxveen kwam daardoor wederom voor een jaar in het bezit van de wisselbeker. SANS SOUCI WADDINXVEEN - Na een vierde en een tweede plaats bij de eerste langebaanzwemwedstrijden in open water van het vorige weekeinde liet Jan Willem van den Hoek van de zwemclub De Gouwe zien dat hij de afgelopen week goed had nagedacht over een wijziging van zijn taktiek. Het ligt in zijn aard om hard weg te gaan en de groep op sleeptouw te nemen. Dat doet hij graag omdat hij dan uit het gewoel blijft. Maar het gaat wel ten koste van de scherpte van de eindsprint. Daarom zwom hij zaterdag op de twee kilometer in Breuke len en zondag in de Zuid-Wil- lemsvaart bij Veghel op de drie kilometer vrije slag wat bedachtzamer, hield zijn con currenten goed in de gaten en sloeg hij in de eindsprint toe. En met succes. Beide malen werd hij eerste. Vooral de overwinning in Breukelen kreeg extra glans omdat hij daar voor de eerste maal de marathonspecialist Hans van Goor in een rechtstreeks duel versloeg Jan Willem van den Hoek voert nu het klassement om de Zwemkroniekbeker van de KNZB aan. Het is ook een goede opsteker voor de vijf ki lometer van komende zater dag in het Steenwijkerdiep, een selectiewedstrijd voor de Europese kampioenschappen op zondag 20 augustus in We nen. Bij de schoolslag heeft Mar- tijn van den Maagdenberg nog geen langebaan weten te winnen, maar hij draait goed mee in de top. Hij kwam al leen in Breukelen uit en werd daar derde. Bij de 50-plussers herhaal den Judith van Berkel en Nic Geers zondag hun prestaties van vorige week door de 1.000 meter vrijeslag weer royaal te winnen, waarbij de 13 minu- ZEVENHUIZEN - Bij de ten nisclub Zevenhuizen (TZ) is de Perdijk Open afgerond. Het toernooi had dit jaar voor de vijfde keer Perdijk Make laardij als hoofdsponsor. Ongeveer 250 tennissers uit Zuid-Holland deden mee in één of twee van de 14 mogelij ke categoriën: C2 (open en 25+), Dl (open en 25+) of D2 (25+), in het enkel of dubbel spel. Het Wanddinxveense danspaar Renée en Guus van der Lubbe in actie tijdens hun demonstratie. Hij werd derde van alle mas- terleefstijdsgroepen, die aan vangen bij 25 jaar. Voorts nam hij daarna ook deel aan de drie kilometer heren. Op ruime afstand van Jan Wil lem van den Hoek, maar voorin de middenmoot, kwam hij binnen in 42 minuten en 48 seconden en verzamelde daarmede weer punten voor kwalificatie voor de Neder landse kampioenschappen 5 kilometer heren van het vol gende seizoen. Er werden in negen dagen 222 partijen gespeeld. Het toernooi was zoals vanouds zeer gezellig en kon bij zeer mooi weer gespeeld worden. Alleen op de zaterdag in het voorweekeinde moesten er enkele partijen doorgepland worden vanwege de regen. Hierna was de weersomslag dusdanig dat alles volgens schema kon verlopen. De wedstrijdleiding bestaan de uit Truus van Leeuwen, Matthijs Dekker, Rob van Leen, Marc van Leeuwen, El ly Miltenburg en Rob Poorter kan terugkijken op een zeer geslaagde week. Het tennispark was tijdens het toernooi extra feestelijk aangekleed. De diverse com missies hadden zich extra in gespannen voor allerlei acti viteiten. Zo was er op de don derdagavond een Prince-ten nis clinic georganiseerd in samenwerking met sporthuis Jan Droog. ten en 38 seconden van Nic Geers een zodanig scherp persoonlijk record betekende dat hij aan de lengte van de uitgezette baan twijfelde. Renzo van Beek en Anja Kok werden de win naars van de negen dansen wisselbeker. mooie partij waarin de laat ste het initiatief nam. Kors van Tilburg, vooral be kend van het waterpolo, moest evenwel op het laatst minick van der Tas en Haben buigen voor een ontketende John de Jong die met een goe de eindsprint de zege veilig stelde voor het team van Roy al B. De C.A. van der Hooftbo- kaal werd uitgereikt door de biljartcommissie van de sportweek Waddinxveen, be staande uit J. Werkman, A. v.d. Laan en J. Verhagen. Zij konden terugkijken op een geslaagd toernooi in het ka der van de 50e Sportweek Waddinxveen. den gebruikt worden. Een be drijf bouwt zo een geheel ei gen bestand op met meetre sultaten van de eigen leden of personeel. Alle gegevens kunnen uiter aard in diverse rapporten perfect worden weergegeven lange ervaring in de sport- en fitnessbranche wordt de on dersteuning vanuit Health First op hoog niveau gewaar borgd. Naast de goede en uitgebrei de service verzorgd Health First Benelux BV ook één- dagscursussen, zowel in de deel de software, die üniek is de in deze branche. Voor het testen van personen kan gedacht worden aan le den van sportscholen en fit- 1 aan" gesloten bij ARBO-diensten, overheidspersoneel en sporters bij sportwedstrijden en i aan uithoudingsvermo gen, lenigheid en vetpercen- tageen. De resultaten kun nen wellicht leiden tot een korting op de zieketekosten- verzekering. Een compleet dossier kan worden aangelegd met een vragenlijst van bijvoorbeeld de medische geschiedenis als mede met de gegevens afkom stig van de eerdergenoemde metingen. Naast de automa tische registratie van alle meetgegevens is het ook mo gelijk alle testresultaten handmatig in te voeren. Vooral voor bedrijven en ver zekeringsmaatschappij en, maar ook ARBO-diensten (waaronder bedrijfsgezond heidsdiensten) is het Gezond heids Risico Rapport van be lang. Dit rapport geeft infor matie over stress, eetgewoon tes, depressies en veiligheids- factoren, plus de mogelijk heid om er nog vele vragen aan toe te voegen voor eigen gebruik en inzicht voor bij voorbeeld marketingdoelein den. De meetresultaten kunnen WADDINXVEEN - In de nationale zwemtempel, het Amers- foortse Sportfondsenbad, heeft de zwemploeg van De Gou we een weekeinde lang geacteerd op het hoogste niveau bij de zwemkampioenschappen voor junioren. De imponerende ambiance was voor sommigen wat teveel, maar niet voor In ge van der Schrier, die beslag legde op zilver en brons. Inge van der Schrier kwam het beste voor de dag met zil ver op de 200 meter rugslag, in 2.28.37, en met brons op de 400 meter vrije slag, in 4.43.15. Op de 200 vrij werd Inge met 2.14.78 nipt vierde. Eva Idelenburg debuteerde met een mooie vijfde plaats op de 100 school met een tijd van 1.24.72. Op de 200 meter schoolslag liet Eva 3.05.94 noteren. De 200 meter wissel slag ging in 2.46.11 en op de 400 vrij tikte een vermoeide Eva aan na 5.08.11. Een pri ma debuut. Voor Wilke van de Valk was haar 2.20.32 op de 200 meter vrije slag goed voor een ne gende plaats. Later in de es tafette ging Wilke 4 seconden sneller. Op de 100 vrij en 200 rug kwamen er tijden van respectievelijk 1.05.34 en 2.42.18 uit de bus. Robin varr Lienden zwom de 100 meter rugslag in 1.13.84 en de 100 meter vlinderslag in 1.11.61. Dat was onder zijn kunnen. Wouter Rams produ ceerde met een tijd van waarop danst kan worden ook nog ge nieten van verschillende on derdelen, die aantrekkelijk zijn als toeschouwer deze mee te maken. Zo waren er dit keer de fina les van de schooldanswedstrijd, van welke de voorrondes gedanst waren tijdens het jubile- umweekeinde in maart. De fi nales werden in drie klassen gedanst. De derde klasse werd uitein delijk gewonnen door Eline Alink en Ruud Houtman. De tweede klasse kwam op naam van Marion van Straalen en Mare Hoogenberg. De grote HOUWELING WOONSFEER Ondanks het verlies bleven de leden van het biljartteam Onder Ons A lachen. Van links naar rechts J. v.d. Klauw, C. van Ringelenstein, IV Berkesteyn en Kors van Tilburg. 1.18.56 een goede 100 meter schoolslag. Op de 200 school werd het 2.54.84. De beste prestatie van Marcel Zijderhand was zijn zesde plaats op de 200 meter vlin derslag. De tijd van Marcel, 2.30.39, mag er zekr zijn. Overigens had Marcel een druk bestaan want hij zwom ook nog de 100 rug (1.9.95), de 100 vlinder (1.07.95), de 200 rug (2.30.19) en de 400 meter wisselslag (5.23.95). Op de 4x200 meter vrije slag estafette deden Wilke van der Valk, Michelle Nahon, Eva Idelenburg en Inge van der Schrier het voortreffelijk door met een tijd van 9.27.11 in dit sterke veld vijfde te worden. Dezelfde meisjes zwommen de 4x100 vrij in 4.23.58 en de 4x100 wissel in 5.07.84. Pas cal Holleman, Marcel Zijder hand, Mark van der Schrier en Mark Nahon deden het re delijk op de estafettenum- mers. De 4x100 vrij ging in 3.59.94 en op de 4x200 vrij kwamen zij tot een tijd van 8.59.18. Hierbij kon iedereen zijn of haar servicesnelheid laten meten door middel van een speciale radar speed-gun. On geveer 70 mensen maakten hier gebruik van. De einduit slag was 1. Marc van Leeu wen (171.2 kilometer per uur), 2. Pieter Engelen (164.7), 3. Paul van de Pot (164.3). De barcommissie had gezorgd voor maaltijden voor de spelers en het publiek organi seerde ’s avonds een ‘happy hour' ter verhoging van de toch al uitstekende sfeer. Het hoogtepunt van de ge beurtenissen rond de banen was het karaoke-feest op za terdag 24 juni dat tot in de kleine uurtjes door ging. Hierbij bleek dat veel (niet al le) leden van de tennisvereni ging Zevenhuizen over uitste kende zangkwaliteiten be schikken. Zondag 25 juni werden alle fi nales gespeeld waarna om vijf uur de prijsuitreiking door Nico Perdijk plaats vond. Na dit succusvolle seniorentoemooi zal van maandag 10 tot en met zon dag 16 juli het ope jeugdtoer- nooi op de banen van Zeven huizen worden gehouden. met kleurenmonitor en prin ter, een hartslagmeter, een huidplooimeter, een spierkrachtmeter, een weeg schaal, sit- en reachbox, een bloeddrukmanchet en een fiets met polarband. Daar- Het test- en analysesysteem naast is een belangrijk onder is sinds kort bij Health First deel de software, die üniek is Benelux BV aan Staringlaan verkrijgbaar. Dit is de Europese vestiging van het Amerikaanse bedrijf. Health First Benelux BV le- ness-studio’s, personeel vert, installeert en onder- L ’’j ATir,rA j-— houdt het TriFit test- en ana- overheidspersoneel lysesysteem. f; Dit unieke systeem bestaat en evenementen, maar ook deels uit speciale apparatuur aan mensen in fysiotherapie- om de gezondheid (fitheids- praktijken en bij verzeke- profiel) van mensen te testen ringsmaatschappijen die hen en deels uit een computersys- kan laten testen op omvang, teem met zeer geavanceerde kracht, uithoudingsvermo- Nederlandstalige software. Het complete systeem be staat uit een snelle computer Martijn van den Maagden- Judith van Berkel was in 16 berg legde in Breukelen op de minuten 9 seconde ongenaak- twee kilometer schoolslag op baar bij de dames. Het gemak de tweede plaats beslag op 0,1 seconde achter Lesley Voorn uit Bussum. Martijn nam zich voor om de rollen de volgende dag om te draaien, doch Voorn bleek een vis in het water en won nu royaal. Niettemin met twee tweede plaatsen een goed be gin voor Martijn van den Maagdenberg in het Zwem- kroniekklassement. Jan Willem van den Hoek had op de twee kilometer vrij eslag een zwaar weekeinde. De vaderlandse top met on der andere de cracks Hans van Goor, Almar van der Meer en Remco Folkertsma was present. Gewoontegetrouw ging Jan Willem van den Hoek weer hard van start en hij sleurde direct het hele peloton uiteen. Doch hij had zich overschat en kwam in moeilijkheden. Toch bleef de schade beperkt tot een vierde plaats en 9 seconden achter winnaar Hans van Goor. Zondag zwom hij met meer tact en wist hij vlak achter Hans van Goor - die van plan is om in september van Frankrijk naar Engeland te zwemmen- tweede te worden. De goudhaantjes bij de 50+ masters, Nic Geers en Judith van Berkel, zijn in topvorm. De masters kwamen alleen zondag uit en Nic liet zien dat hij niet zomaar wereldkampi oen is op de 5 kilometer vrij eslag. Hij dook op de 1.000 meter voor masters onder de magi sche grens van 14 minuten en bleef de eerstvolgende 50 plusser, Rob Hanou uit Arn hem - toch niet de eerste de beste -, een volle minuut voor. Bovendien bleef hij de meeste masters uit de jongere groe pen voor. En passant zwom hij ook nog de twee kilometer bij de heren om daar het ge zelschap van Jan Willem van den Hoek goed partij te ge ven. Vorig jaar had hij ook hier en daar aan de twee en de drie kilometer heren meegedaan en op grond van zijn resulta ten bereikte hij een kwalifica tie voor de nationale kampi oenschappen 5 kilometer op vrijdag 28 juli in Anna Pau- lowna. WADDINXVEEN - Eind vori ge week heeft de jeugdcom missie van de Waddinxveense korfbalvereniging Korbis het 90 94 106 141 144 147 157; J. seizoen afgesloten. De -------- seizoenafsluiting begon al op vrijdagavond, toen alle jeugd- 41 42 72 82 88 95 110 114; H. leden waten uitgenodigd voor Vink 46 51 69 119 123; D.M. een kennismakingsspel en Degenhardt 49 75 162; M. een speurtocht. Terug in het Verbeek 77; J. Troost 80 85; clubhuis aan de Dreef was er een film voor de kinderen die bleven slapen en konden de anderen naar huis om de vol gende dag weer vroeg paraat te zijn. Zaterdagmorgen ging de Kor bis-jeugd in de bus op weg naar De Beekse Bergen, waar WADDINXVEEN - Na een ui- dus ook voor maiïingdoelein- terst spannend biljarttoer- - nooi, dat werd gehouden in het kader van de 50e Sportweek Waddinxveen, bleek het team van Café Roy al over de beste papieren te beschikken. Nadat zij in de poule als twee- de waren geëindigd werd in op de printer. Door de laren- de kruisfinale van de collega’s van Café Royal A met 7-2 ge wonnen. In de andere kruisfi nale speelden Onder Ons A en Onder Ons B voor een fina leplaats. Het A-team won met 9-0 van het B-team. De verliezers van de kruisfi nales kwamen op maandag- avond 26 juni tegen elkaar uit demonstratieruimte aan de in café Royal aan het Konin- Staringlaan als op lokatie gin Wilhelminaplein. Het waar de apparatuur is opge- team van Royal A walste met steld.. 9-0 over het team van Onder Ons B. De finale, die dinsdagavond 27 juni in café Sport aan de Kerkstraat werd gespeeld, ging tussen het team van Royal B en Onder Ons A. De eerste punten waren voor Royal. C. den Hartog won van WADDINXVEEN - Dinsdag W. Berkesteyn. Nadat J. v.d. 27 juni is in het Gouwebad ‘de Klauw tegen R. van Reeden Sniep‘ weer gezwommen voor de stand weer in evenwicht het B-diploma. Er waren deze bracht, was het J. Geluk die keer slechts 15 kandidaatjes, die alleen zijn geslaagd. De beoordelingscommissie be stond uit W. van Minnen en R. Hogerbrugge. De namen van de geslaagden winnaar aanwijzen. De jonge zijn: Nicky Verhagen, Charlè- John de Jong (Royal) moest ne van Belle, Guido Alberts, hét opnemen tegen Kors van Leon Kommer, Bianca Kop- Tilburg (81). Het werd een pers, Elise Flohil, Lennart van Gils, Raynor v.d. Water, Eveline Verweij, Eva Groen, Kevin Kuypers, Sander van Veen, Fabienne Roubos, Do- 2_2_1JmTT_1 Yacob. een concours vanuit Chateau roux. Weersgesteldheid: ma tige noord-noordoosten wind. Afstand 621 km. In concours 129 duiven. Gelost om 6.25 uur. Aankomst eerste duif 16.51 uur. Laatste duif 18.52 uur. Snelheid eerste duif 989 m.p.m. Uitslagen: N. Hoogerdijk 1 23 25 26 30; E. van Beek 2 10 12; op vrijdag 2 juni beëindigd C.A. Bode 3 21; J. Verbakel 3 met een ouder-kind toernooi, 15 22; Davy Hofman 5 16; J. dat geslaagd was door de gro- Troost 6 7 29; J. Loef 8 20 32; M. Tollenaar Zn 9 1119 24; R.A. van der Made 13 14; M. terdag 10 juni bij Bolnes werd Verbeek 17; P. Noorlander spijtig genoeg afgelast in ver band met het slechte weer. WADDINXVEEN school Van der (Sniepweg) heeft het seizoen officieel beëindigd met een slotbal. Zoals dit al jaren ge bruikelijk is hield het dansle- rarenpaar Renée en Guus van der Lubbe allerlei activi teiten. De aanwezigen kunnen op zo’n avond buiten de muziek ip naar hartelust ge kt nieten van verschillende I- i jzcn B< kcn<lc merken Ongekende pn/sen Bc-krntlc merken Onbekende van-STTO:- (AFHAALPRIJS) voor 1498 lUdlÜVLVdJAdi INDUSTRIETERREIN BOVENLAND 1-!__JTAJ_ Hooftstraat 187, 2406 GH Alphen aan den Rijn, Telefoon 01720 75871. Bekende merken Ongekende pnj. Omdat onze collectie steeds in beweging is en wij ruimte moeten maken voor nieuwe modellen, hebben wij een deel van onze showroom-opstellingen fors afgeprijsd. U kunt nu heel voordelig in het bezit komen van waardevolle design-meubelen. Kom daarom snel naar onze grandioze

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 27