WADDINXVE s Vakantieweken voor kinderen Nog ruim een week de tijd voor oplossen prijsvraag HALVE PRIJS CDA-FRACTIE V w Letsels na botsingen ZOMER- UITVERKOOP ROKKEN Qjftmodz Kunstwerk gaat door WADDINXVEEN - De discus sie over het laagste punt van Nederland is, gelet op de door Rijkswaterstaat gehanteerde definitie (gemiddelde maai- veldhoogte), beslecht in het voordeel van Nieuwerkerk aan den IJsselet met 6.74 me ter beneden NAP. Van welke gebouwen tonen de zes foto s een detail? Zuidamerikaanse avond De Boog E G M N E E T E GEMEENTELIJKE BELASTINGEN GROEN GEMEENTEGIDS 1996 CHEMOCAR BEKENDMAKING BOUWZAKEN dieke manier aan de orde, zo- Detail foto 4. Van welk pand in Waddinxveen is dit een detailfo- maten 36/48 een groot aantal uit sublieme series van ara basler bardehle delmod tink rosner WIJZIGING TELEFOONNUMMERS IN GEMEENTEGIDS eruit gaat :en met de Clarence Breeveld Formati on' op. Dezè band maakt De 24-jarige Waddinxveense bromfietser kwam vanuit het Sweelinckhof en merkte ken nelijk een naderende perso- J'enööncJfi i Spreekuur: 13 juli 1995. Tijd: 19.30-20.30 uur. Plaats: gemeentehuis, grote commissiekamer. BELLEN IS ALTIJD MOGELIJK: (01727) 13620. WADDINXVEEN - De Stichting Waddinxveens Welzijns werk (SWW) houdt in de komende zomervakantie twee cre atieve vakantieweken voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar. Er was voor de eerste zater dag van de komende maand een interessante fiets- en wandelroute door de bebouw de kom van het Gouwe dorp uitgezet. Bovendien was er voor de wandelaars en de fiet sers in diverse gebouwen langs de route waar de vlag van de Bond van Nederlandse WADDINXVEEN - Zaterdag 1 juli werd m ons land voor de tiende maal de Dag van de Architectuur gehouden, waar aan ditmaal in Waddinxveen door de vier architectenbu reaus Roggeveen BV (Tweede Bloksweg), Stuurman Part ners BV (Brugweg), Topos (Middelburgseweg) en Visser Wijtman (Kerkweg-Oost), de gemeente Waddinxveen en het Weekblad voor Waddinxveen ruime aandacht is besteed. Detailfoto 6. Van welk pand in Waddinxveen is dit een detailfoto? Detail foto 3. Van welk pand in Waddinxveen is dit een detailfoto? Detailfoto 1. Van welk pand in Waddinxveen is dit een detailfoto? gemeentelijke 1 kunnen de fracties van de in de gemeenteraad vertegen woordigde politieke partijen zich in de raadscommissies met ten hoogste twee leden laten i met dien verstande, dat één Architecten (BNA) wapperde een open huis, zodat ook eens het interieur kon worden be keken. En tot slot is er een prijsvraag, waarvoor ook nog deze week de aandacht van de lezers wordt gevraagd. Evenals vorige week staan op deze pagina staan zes detail- foto’s, die van gebouwen in Waddinxveen zijn gemaakt. De bedoeling is dat geraden wordt bij welk pand het gefo tografeerde detail hoort. Daarvoor is wellicht kijken op een andere manier dan ge woonlijk aan te raden. Veel plezier in ieder geval met het opsporen en herkennen van deze details. De oplossing van aeze prijs- Onder de goede inzendingen worden dankzij de medewer king van de vier deelnemende architectenbureaus diverse prijzen verloot, zoals fotoca mera’s en fotoalbums. De uit slag zal worden gepubliceerd in het Weekblad voor Wad dinxveen van woensdag 19 juli. Dit neemt niet weg dat Wad dinxveen bij haar voornemen blijft om het laagste polder- peil (beneden 7.10 meter NAP) te markeren met een kunstwerk. Een polderpeil is het water peil dat door een waterschap in een bepaald gebied wordt gehandhaafd voor open water (sloten, tochten). In de Zuid- plaspolder is het hoogheem raadschap van Schieland de instantie die hierover gaat. Voor het gebied van de Zuid- plaspolder, waarin de wijk Zuidplas van Waddinxveen ligt, heeft het hoogheemraad schap een peilbesluit vastge steld van -7.10 NAP en dat is het laagst vastgelegde pol derpeil in Nederland en daar buiten.Het kunstwerk (ge raamde kosten ƒ105.000,-) moet zichtbaar maken wat er in de nu ruim anderhalve eeuw droge Zuidplaspolder aan de hand is. Hoe mensen met behulp van veel tech nisch vernuft een groot ge bied als de Zuidplaspolder be woonbaar en bewerkbaar hebben gemaakt. Het feit dat zowel het laagste stukje land (Nieuwerkerk aan debn IJssel) en het laag ste stukje water (Waddinx veen) in diezelfde polder lig gen, onderstreept nog eens de prestatie die met de droogma king in 1839 is geleverd. J. Wielhoüwer in commissie WADDINXVEEN - Op ver zoek van de PCW-raadsfrac- tie zal, in verband met de te- rugtreding van R.G. van der Laan als lid van commissie II, J. Wielhoüwer (Gerstakker 12) worden benoemd, zo heb ben B. en W. aan de volgende week woensdagavond verga derende gemeenteraad voor- WADDINXVEEN - Vrijdag middag rond drie uur stak een 15-jarige Waddinxvener de Kerkweg-Oost over tussen twee geparkeerde voertuigen door en zag daardoor een na derende personenauto niet. Hij kwam in aanraking met de auto en liep daardoor wat de raad. De vertegenwoordiging van de PCW-fractie telt thans vier niet-raadsleden (commissies I tot en met TV). In commissie II is en thans met twee leden verte genwoordigd. J. Wielhoüwer stond op de kandidatenlijst voor de op 2 maart 1994 ge houden gemeenteraadsver kiezingen. vraag (Detailfoto 1 isde tailfoto 2 isdetailfoto 2 is enz) kan op een briefkaart worden gezet die moet wor den gestuurd naar het Week blad voor Waddinxveen, Post bus 372, 2740 AJ Waddinx veen. Oplossingen kunnen ook worden afgeleverd op het redactieadres van het Week blad voor Waddinxveen, Ka naalstraat 10, Waddinxveen. De inzendingen, voorzien van naam, adres en woonplaats, moeten uiterlijk zaterdag 15 juli 1995 om 20.00 uur bij het Weekblad voor Waddinxveen binnen zijn. Goudstuk uit de middeleeu wen en Vulkano die vrijkwam bij een vulkaanuitbarsting. Allemaal weten zij iets over de schat van de aarde. Donderdag 31 augustus blijkt ontdekkingstocht van de jon gelui hopelijk niet voor niets te zijn geweest. Zouden ze dan toch de ‘schat van de aar de' vinden? Ponkie Paaltje geeft nooit op. De vakantieweek-activiteiten beginnen iedere dag om 10.30 uur en duren tot 15.00 uur. De deelnamekosten bedragen 2,50 per dag. De meisjes en jongens moeten zich vooraf opgeven en betalen bij de stichting. Op de dag zelf neemt iedereen zijn eigen lunchpakketje mee. Om deze twee vakantieweken te kunnen houden is de SWW dringend op zoek naar en thousiaste vrijwilligers die graag met kinderen omgaan en die zich één of meerdere dagen willen inzetten. Ieder een van 15 jaar en ouder is als vrijwilliger van harte wel kom. Voorn informatie kan men terecht bij Astrid de Weerd of Petra Reef (telefoon 01828-31932). Twee weken lang zijn er in en om de voormalige Klaas de Vriesschool aan de Herman Heijermanslaan actieve en afwisselende activiteiten die onder andere bestaan uit sport, spel, creatief knutse len, bouwen, toneel en dans. De eerste vakantieweek van dinsdag 25 tot en met donder dag 27 juli heeft als thema “Morgen en Overmorgen gaan naar Tuut Toekomst, maar wat doet Vandaag?'. Het motto van de tweede va kantieweek van dinsdag 29 tot en met donderdag 31 au gustus is ‘Ponkie Paaktje vindt de schat in de aarde!' De eerste vakantieweek be gint op dinsdag 25 juli. Dan wonen de ‘Andersbotten' Sleutel en Knieschijf in Draaibeenland. Ze zijn heel tevreden met hun relaxte en primitieve leven totdat de 'Koffertjesmensen' Kavo en Kifi komen. De ‘Koffertjes mensen' hebben opdracht ge kregen om op Draaibeenland een super-de-luxe en vooral flitsend stallingenpark te bouwen, ze proberen de ‘An dersbotten' over te halen. Woensdag 26 juli zijn Sleutel, Knieschijf en Wratje zijn nieuwsgierig geworden naar het super-de-luxe flitsende stallingenpark. Samen met Kavo en Kifi gaan de meisjes en jongens op reis naar het 'Futudorp' en maken ze de gekste dingen mee. Donderdag 27 juli komt men terug van de hectische, spannende en uitdagende reis en gaan de ‘Andersbot ten' bouwen aan een nieuw dorp. Hoe dat dorp zien heeft te mak< ervaringen die ze hebben op gedaan tijdens him reis. derende gemeenteraad voor- De tweede vakantieweek gesteld. Overeenkomstig de draait om Ponkie Paaltje, een gemeentelijke verordening doorzetter, nieuwsgierig naar alle wijsheden van de aarde en een ontdekker die nooit op geeft. Via de speelse reis die de kinderen samen met Pon kie Paaltje maken komen ver- vertegenwoordigen, schillende thema’s op een lu- ’.'i dieke manier aan de orde, zo- lid afkomstig dient te zijn uit als bijvoorbeeld het milieu Dinsdag 29 augustus neemt Ponkie Paaltje de kinderen mee via zijn paalwoning naar Koning Magma, die meer over de schat van de aarde blijft de PCW-fractie kan vertellen. Woensdag 30 augustus ver telt Koning Magma vertelt het verhaal van de aarde en laat de meisjes en jongens kennis maken met prinses Ijspegel uit de ijstijd, Joris WADDINXVEEN - De Samenwerkende Vrouwen Waddinxveen, een multicul turele vrouwengroep van de Stichting Welzijnswerk Wad dinxveen (SWW), houdt za terdagavond 8 juli van zeven tot twaalf uur een intercultu- schaafwonden op. rele Zuidamerikaanse avond Zaterdagmiddag vond een in buurtcentrum De Boog aan aanrijding plaats op de Cho- de C. Huygenslaan. pinlaan tussen een bromfiet- Op die avond kunnen de be- ser en een personenauto, zoekers kennismaken met de landen Suriname, de Neder landse Antillen, Arubu en Chili. Er zullen typische Zuidamerikaanse lekkernij en worden vérkocht. Als klap nenauto niet op waardoor een op de vuurpijl treed de "The aanrijding ontstond. Zij is met heup- en armklachten naar het Goudse Groene Hart swingende Zuidamerikaanse Ziekenhuis gebracht, muziek zoals onder andere Salsa en Menenque. Een toegangskaart voor de Zuidamerikaanse avond kost 5,-. Voor kaarten kan men terecht bij de Stichting Wad dinxveens Welzijnswerk (te lefoon 01828-31932) en de Stichting Vluchtelingenwerk Waddinxveen (telefoon 01828-11780). Detailfoto 5. Van welk pand in Waddinxveen is dit een detail foto? Detail foto 2. Van welk pand in Waddinxveen is dit een detailfoto? Pagina 3 VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 5 JUL11995 WEEKBLAD Verleende kapvergunningen Wilhelminakade 64 Brugweg 141 de chemocar rijdt weer op vrijdag 14 juli 1995 Vlasakker 33 De Chemocar stopt op de volgende tijden en plaatsen: Bekendmaking Bouwplannen Indien 14 juli a.s. niet mogelijk is voor u, kunt u wel. 2. Nesse 4 Zuidkade 4 1 to? Vanaf 10 oktober 1995 verandert driekwart van alle telefoonnummers in Nederland. Voor de gemeente Waddinxveen houdt dit in dat het netnum mer verandert van 01828 naar 0182. Bovendien wordt het abonneenum mer voorafgegaan door het cijfer 6. Adverteerders zullen in de komende tijd benaderd worden door merouw Monique Verhoef van Suurland-Falkplan. U kunt hiervoor gebruik maken van de mutatiebon die op pagina 159 van de gemeentegids Waddinxveen 1995 is geplaatst. Bouwperceel Roosje Voshoeve 19 Roosje Voshoeve 15 Bonenakker 26 Noordkade 16 Anna van Burenstraat 6 Noordkade 64 Busken Huetlaan 17 Bouwperceel Oranjelaan 21 Brugweg 141 Coenecoop 210 Regels van de Chemocar: - bedrijven kunnen niet bij Chemocar en Noordkade terecht. - u mag het Klein Chemisch Afval absoluut NIET vooraf bij de halteplaats zetten, omdat dan eventueel kinderen ermee kunnen gaan spelen. - injectienaalden moet u in een gesloten verpakking aanbieden. - lege plastic flessen van chloor, ammonia, spiritus e.d. kunnen nadat ze met water zijn omgespoeld, worden weggegooid in de grijze container of de vuilniszak. - goed geleegde verfblikken, kunnen in de blikbak worden gegooid. het chemisch afval bewaren tot de volgende inzameling te weten: 8 september 1995 10 november 1995 uw buren of kennissen vragen om Klein Chemisch Afval te brengen en af te geven; het Klein Chemisch Afval op werkdagen brengen naar de gemeentewerf aan de Noordkade (nr. 48), vanaf 8.00 uur tot en met 12.00 uur en van 13.00 uur tot en met 16.00 uur. Op vrijdag 14 juli a.s. kunt u weer het bewaarde Klein Chemisch Afval per soonlijk aan de chemocar afgeven. Stationsstraat 20 Peuleyen 24 1 spar in de voortuin 1 boom in de achtertuin OPENINGSTIJDEN Het hele gemeentehuis elke werkdag van <38.30 tot 12.30 uur. Sectie Burgerzaken bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00 tot 20.30 uur. in de middaguren kunt u alleen terecht op afspraak. 08.30-09.15 uur 09.20-09.50 uur 09.55-10.40 uur 10.45-11.15 uur 11.20-12.05 uur 12.50-13.30 uur 13.35-14.20 uur 14.25-15.10 uur 15.15-16.00 uur Waarschuwing Het komt meermalen voor dat men telefonisch of mondeling benaderd wordt om een advertentie te plaatsen in ”een gids van de gemeente” of een ’’gids welke (zogenaamd) met toestemming van de gemeente wordt uitgegeven”. Laat u niet misleiden door valse suggesties! Vraag altijd naar de officiële acquisitiebrief van de gemeente en adverteer bij voorkeur niet middels een telefonische opdracht. wijk Zuidplas, Zuidplashof, kringloophalte; wijk Zuidplas, cirkelflat; Bomenwijk, winkelcentrum leplaan; St. Victorwijk, wijkgebouw Zonnig Zuid; Oostpolderwijk, Overtoom; Centrum, Passage ingang stationszijde; Vondelwijk, winkelcentrum Luifelbaan; Groenswaard, winkelcentrum Groensvoorde; Willem de Zwijgerlaan bij de markt. Aard van het bouwplan het oprichten van een tuinhuisje het oprichten van een tuinhuisje het oprichten van een tuinhuisje en volière het oprichten van twee reklamezuilen het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een sportgebouw met een woning het gedeeltelijk veranderen en vernieuwen van een verenigingsgebouw annex bedrijfs ruimte in een verenigingsgebouw annex horecagebouw het oprichten van drie woningen met een horecaruimte het oprichten van een distributiecentrum het geheel vernieuw en het vergroten van een dakkapel op het achtergeveldakvlak en het plaatsen van een dakkapel op het voorgevel- dakvlak Aanvulling en/of wijzigingen voor de nieuwe uitgave kunt u zenden aan: Uitgeversmij. Suurland-Falkplan B.V. Redactie gemeentegids Waddinxveen Postbus 9510 5602 LM Eindhoven. Goedkeuring van besluit. Burgemeester en wethouders maken ingevolge artikel 139 Gemeentewet bekend dat het besluit van de gemeenteraad d.d. 29 maart 1995 tot vast stelling van de eerste wijziging van de "Verordening onroerende zaakbe- slasting 1995” is goedgekeurd bij besluit van de Staatssecretaris van 22 juni 1995, nr. FBA95/7/U12. De tekst van genoemd besluit ligt ter inzage bij de gemeente (afdeling Financiën) en is desgewenst (tegen betaling) verkrijg baar. Aard van het bouwplan het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een autoshowroom het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning met een erker het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woonhuis het oprichten van een brug het oprichten van een bedrijfshal met kantoor ruimte het plaatsen van een dakkapel op het achter geveldakvlak Het register van verleende bouwvergunningen en meldingen waarmee is ingestemd ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Het rooien van bovengenoemde bomen en houtopstanden heeft geen gevolgen voor aantasting van natuur-, landschap-, of dorpschoon, als bedoeld in artikel 5, lid 1, van de kapverordening. Voor informatie over de verleende kapvergunningen kunt u terecht bij de dienst Openbare Werken, sectie Plantsoenen. Aanslag Onroerende zaakbelastingen 1995 Binnenkort zullen de aanslagbiljetten ONROERENDE ZAAKBELASTINGEN 1995 verzonden worden. Ter opzichte van vorig jaar is er veel veranderd, voor de eerste maal wordt de aanslag namelijk vastgesteld op grond van de economische waarde van de onroerende zaak. Deze waarde staat vermeld op het aanslagbiljet. Tot en met het jaar 1994 werden de aanslagen onroerende zaakbelastingen steeds vastgesteld op grond van de oppervlakte van de onroerende zaken. Onroerende zaken zijn ondermeer woningen, kantoren, loodsen, stallen als mede de bij deze zaken behorende grond. Zowel de eigenaar als de gebrui ker van een onroerende zaak is onroerende zaakbelasting verschuldigd. De hoogte van de aanslag is afhankelijk van de economische waarde van de onroerende zaak en de vastgestelde tarieven voor het eigendom en/of gebruik. De bij het aanslagbiljet gevoegde toelichting geeft op duidelijke wijze uitleg omtrent de wijze waarop de aanslag is berekend maar ook andere zaken met betrekking tot het u toegezonden aanslagbiljet staan daarin vermeld. U wordt geadviseerd deze toelichting goed te lezen en in het geval er daarna nog vragen en opmerkingen zijn dan kan informatie bij de gemeente worden ingewonnen via de op de toelichting vermelde tele foonnummers. Bedrijven en/of organisaties die in het kader van de algehele landelijke omnummering een nieuw telefoonnummer en/of faxnummer hebben aan gevraagd, kunnen deze nieuwe nummers -door gebruik te maken van de mutatiebon uit de huidige gids- opgeven aan Suurland-Falkplan B.V. Suur- land verwerkt deze wijziging dan in de eerstvolgende gemeentegids. De -voor de gehele gemeente geldende- standaardwijziging wordt reeds geco- rigeerd door de uitgever. De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voornemens zijn om met toepassing van artikel 50, vijfde lid, van de Woningwet en na ontvangst van de benodigde verklaring van geen bezwaar van Gedupeerde Staten van Zuid-Holland bouwvergunningen te verlenen ten behoeve van het perceel: Noorkade 62-64 (het terrein van de voormalige N.K.F. Kabel-vestiging): 1Het oprichten van twee zogeheten dockboards (voorzieningen voor het laden en lossen van vracht-Zbestelauto’s); Het oprichten van drie bedrijfshallen. De beslissing op een bouwaanvraag moet worden aangehouden wanneer ter plaatse een voorbereidingsbesluit van kracht is of een bestemmingsplan in procedure is gebracht. Het doorbreken van de aanhouding is mogelijk wanneer het bouwplan in overeentemming is met zowel het geldende bestemmingsplan als het toekomstige plan. Aan die voor waarde voldoen de bovenvermelde bouwplannen. Binnengekomen bouwaanvragen/ingediende meldingen Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet maken burgemees ter en wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te heb ben ontvangen: Begin 1996 verschijnt de volledig geactualiseerde gemeentegids Waddinx veen. De gemeentegids wordt in opdracht van .het gemeentebestuur van Waddinxveen samengesteld door de daarin gespecialiseerde uitgevers maatschappij ’’Suurland-Falkplan” uit Eindhoven. In de gids wordt uitgebreid aandacht besteed aan ondermeer de gemeen telijke instellingen, de gezondheidszorg, het onderwijs, sport, cultuur en recreatie, middenstand en industrie, sociale instellingen en kerkgenoot- schapppen. De gids wordt gratis huis-aan-huis verspreid in de gehele gemeente Wad dinxveen. Genoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar register, dat op werkdagen tussen 8.30 uur en 12.30 uur voor een ieder ter inzage ligt bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. Verleende bouwvergunningen/ingestemde meldingen De bouwplannen liggen met ingang van donderdag 6 juli 1995 gedurende twee weken voor eenieder ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven, tijdens werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen. Gedurende deze termijn kunnen eenieder schriftelijk bedenkingen worden ingebracht bij Burge meester en Wethouders van Waddinxveen, Raadhuisplein 1 te Waddinx veen (postadres: Postbus 400,2740 AK Waddinxveen). TELEFOONNUMMERS Gemeentehuis 24642 telefax 24680 Gemeentewerf 24500 Centraal Meldpunt Zorg ’’0401 Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen v 24760 Gouwebad ”De Sreep” (informatie) 12570 SPREEKUREN Overige belangrijke telefoonnummers zie pagina 5 gemeentegids Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN 09.00 tot 12.30 uur of na telefonische afspraak.

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 3