WADDINXVE Halve eeuw scouting Sint Victor wordt gevierd in 1996 Lsgï, DHZ-weekeihde Londen p Kinderdag en rommelmarkt in winkelcentrum Passage Nieuwe winkelwagen voor Waddinxvener Jan Vermeulen De Gouwe bijNK Aanvulling van leermiddelen Meer subsidie voor ’Kreater’ I Geslaagd voor zwemdiploma WADDINXVEEN - Zaterdag 8 juli is voor de laatste keer ^12x __21 X A41 J Krediet voor voorbereiding Pagina 3 E M E N T E E G CHEMOCAR GEMEENTELIJKE VERORDENINGEN MILIEUZAKEN BOUWZAKEN GROEN VAKANTIEREGELING 1995-1996 VERKEERSZAKEN RUIMTELIJKE ORDENING de De Nigg, Marlia Vermulm en Es ther Kieft. ook een poppenkast. In de Passage staat verder een schatkist waar kinderen een sleutel van kunnen krij gen. Past de sleutel op de schatkist en gaat deze open dan is er een leuke prijs ge- Vorige week woensdag 5 juli is de nieuwe negen meter lange j WADDINXVEEN - Zaterdag 15 juli wordt in het winkelcen- dit seizoen in het Gouwebad trum ’de Passage’ de inmiddels traditionele kinderdag met WADDINXVEEN - Vrijdagmorgen werd in de vestiging aan de Noordkade de hoofdprijs, die bestond uit een lang week einde Londen voor twee personen, inclusief een spetterende musical naar keuze, van het prijzenfestival van de DHZ Bouwmarkt Zwanenburg uitgereikt. John Vermeulen’s zoon Mel vin van 2 jaar bij hun maga zijn aan het Noordeinde in Waddinxveen. De nieuwe negen meter lange winkelwagen van Jan en John Ver meulen. De eerste prijs is gewonnen door mevrouw Gideonse uit Waddinxveen. Voor de tweede prijs kwam de familie J. Dub beldam in aanmerking. Deze prijs bestaat uit een Sony kleurentelevisie. De derde prijs ging naar de familie F.L. ’t Hart. Deze prijs bestaat uit een Sony wereldontvanger. Daarnaast zijn er nog vier gewonnen en er zijn 60 troostprijzen bestaan de uit een fotocamera. Deze prijswinnaars staan aangege ven in de DHZ Bouwmarkt aan de Noordkade. monadekabouter waar onge twijfeld weer vele bekertjes Kirstine Paul, Vincent Baas, getapt zullen worden. In de hal van de Kruiskerk staat een aantal fotopanelen over - weekend 1-2 juni 1996: jubi- leum-kaderweekeinde in Harderwijk;- 20-27 juni 1996: jubileum-zomerkamp voor gehele groep te Harderwijk. Het algemeen bestuur van St. Victor heeft een jubile umcommissie benoemd, die alle activiteiten zal voorberei den. Tevens is er voor geko zen om met het oog op de uit straling van het jubileum naar de bevolking en het be drijfsleven van Waddinxveen WADDINXVEEN - De Waddinxveense scouting St. Victor bestaat volgend jaar vijftig jaar. Het is dan 50 jaar geleden dat voor het eerst gesproken wordt over activiteiten van de jeugdbeweging van de parochie van St. Victor in het Gouwe- 1 en de daarmee samen hangende publiciteit en fondswerving een comité van aanbeveling in het leven te roepen. Enkele ’captains of in dustry’, enkele oud-bestuur- ders- en oud-kaderleden als mede het college van Burge meester en Wethouders zul len worden uitgenodigd in dit comité plaats te nemen en al dus worden gevraagd om in woord en gebaar de doelstel lingen van scouting St. Victor uit te dragen en zodoende bij te dragen aan het werven van de goodwil en de middelen voor het functioneren van scouting St. Victor in het jubi leumjaar en daarna. WADDINXVEEN - De gemeenteraad heeft in gestemd met het be schikbaar stellen van een krediet van ƒ19.000,- ten behoeve van een 7e aanvulling van de eerste inrichting onderwijsleerpakket en meubilair van de protes- tants-christelijke Ko ningin Beatrixschool aan het Zuidplashof. dorp onder de vlag van de rooms-katholieke verkennersbe- weging. In combinatie met de oprich tingsdatum van de beheers stichting voor de scouting-or- ganisatie voor bevers, wel pen, kabouters, esta’s, gidsen, verkenners, rowan-sherpa’s en stam, heeft het algemeen bestuur van de Stichting Scouting St. Victor de dag van 4 april 1996 uitgeroepen tot officiële viering van het 50-jarig bestaan. Op de nieuwjaarsbijeenkomst van zaterdag 6 januari 1996 zal het jubileumjaar officieel worden ingeluid. Nagenoeg alle activiteiten van scouting St. Victor zullen in 1996 in het teken staan van het gouden jubileum, maar als hoogtepunt zullen worden aangemerkt: - zaterdag 31 maart 1996: ju- bileum-receptie met aanslui tend reünie voor oud-leden; - zaterdag 14 april 1996: (open)-ouderdag met aanslui tend feestavond voor ouders en jeugdleden; ’de Sniep’ onder grote belang- rommelmarkt gehouden, stelling diploma gezwommen voor het A- en B-diploma. Na mens de Nationale Raad was mevrouw sen als afgevaardigde aanwe zig. De beoordelingscommis sie bestond W. van Minnen, pen jaren hebben velen geno- 1 11 ten van de gratis tractaties en de leuke ontspannende on derdelen. Komende zaterdag is het weer feest voor kinderen als vorming Kreater (Kerk straat) ten behoeve van de kosten van aanstelling van een hulpconciërge voor 1996 met ƒ1.800,- en structureel, ingaande 1997, met ƒ3.600,- te verhogen en één en ander te betrekken bij voorlopige vaststelling van de subsidie. zii^AlFtro De winkeliersvereniging houdt al een poosje op de za- C. Jenkman-Jan- terdag voor de schoolvakanties beginnen een kinderdag. In de afgelo- R. Hogerbrugge en E. Arnold. Er waren 44 A- en 7 B-kandi- daatjes. Deze hebben het zo begeerde diploma allemaal gehaald. Voor het A-diploma slaagden: Nils Kuiper, Ange- zij op het grote springkussen la Pronk, Joey Blom, Rudy voor de Kruiskerk hun ener- Olsder, Kjell Schippers, Nick gie kwijt kunnen. Vlak naast v.d. Kraats, Yara Rooth, Fen- het springkussen staat de li- na Flietstra, Tjardo van der Zijden, Lianne van der Vlugt, JZ-*XlT»1 TT"X Tl Rosanne Hogenelst, Nick van Lochem, Pascal Uiterwijk, Jacoline Tol, Nils van Essen, over christelijk ontwikke- Elroy van Dam, Sven Vierge- lingswerk in Zaïre en Benin, ver, Remco Raaijmakers, Er worden bananen en kokos- Roel Timmers, Dion Kolste- bolletjes gebakken. Er komt ren, Arend Verdel, Michelle .Zuidema, Inge van Berkel, Santana Nahafahic, Davy van Driel, Merlijn Spenkerlink, Johan van Bemmel, Michelle Kaptein, Brian Rokx, Brian van der Pol, Lennart van Tienhoven, Jan den Haan, Nils Groene- wegen, Jan Ottevanger, Na dine Berkhout, Nathalie van Hagen, Jarl Mooijaart, Stephanie Calis, Jeroen Groenendijk, Jelle Dijkman, Wouter van der Hart en Men no Kling. Voor het B-diploma WADDINXVEEN slaagden Anouk Happel, Rob bert Postma, Jelmer Schmit, Arne Langendoen, Karlijn winkelwagen van Jan Ver meulen officieel in gebruik genomen. De zelfstandige Waddinxveense ondernemer rijdt zelf in Zoetermeer en zijn broer John rijdt voor hem in de buitenwijken van Bos koop. Hoewel er de afgelopen jaren veel zelfstandige kleine ondernemers zijn afgevallen in deze branche hebben Jan en John Vermeulen nog steeds niets te klagen. Dit De uitreiking van de hoofdprijs - een weekeindje Londen voor twee personen - werd vrijdagmorgen bij DHZ Bouwmnartkt Zwanenburg aan de Noordkade in Waddinxveen uitgereikt. (Foto: Sjaak Note- boom). WADDINXVEEN - In het Eindhovense zwembad De Tongelreep organiseerde de KNZB de jaarlijkse nationale kampioenschappen. Drie da gen van grote hitte leverde geen eremetaal op voor de kleine delegatie van Trudy Vermeulen. Jan Willem van den Hoek was afwezig in ver band met zijn ambities op het gebied van langebaanzwem- merij in open water. Martijn v.d. Maagdenberg haalde op de 200m schoolslag de A-finale in een tijd van 2.31.33. In die fi nale kwam Martijn niet verder dan de achtste plaats met een iets mindere tijd 2.33.95. Mi- rande Boer zwom bij de dames de 200m schoolslag en produ ceerde een tijd van 2.52.67, goed voor de B-finale. Met 2.53.20 werd het een zesde plaats. WADDINXVEEN - De ge meenteraad heeft er mee in gestemd de subsidie aan het centrum voor kunstzinnige komt ook doordat ze iedere ochtend veel particuliere Waddinxveense en Zoeter- meerse bedrijven voorzien van verse melk, verse groen te, brood, zowel in Waddinx veen als in Zoetermeer. De nieuwe winkelwagen is offici eel geopend door Jan Ver- meulen’s zoon Patrick en wonnen. Een andere gratis attractie is de suikerspinnenkraam. Hon derden suikerspinnen zullen worden uitgedeeld aan de kinderen. Schminken neemt ook al jaren een vaste plaats in op het programma. Dit jaar staat de schminkspiegel op gesteld voor de winkel van Mieke. Horloge ontwerpen. J. den Haag de juwelier van het winkelcentrum organiseert in samenwerking met Benet ton een leuke ontwerpwed strijd. Op fraaie schildersezels kunnen kinde ren hun eigen horloge ont werpen. Aan het einde van de dag wordt de hoofdprijs een Be netton horloge overhandigd aan de winnaar. Er zijn de ge hele dag ook leuke prijzen te verdienen. Vlak voor de vakanties echt beginnen zorgen de winke liers voor een luek dagje uit in hun eigen winkelcentrum Passage. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense gemeenteraad heeft ingestemd met een voorbereidingskrediet van ƒ25.000,- ten behoeve van voorbereidingswerkzaamhe- den in verband met de Wet Waardering Onroerende Za ken. De dekking van deze kosten worden betrokken bij het op te stellen uitvoerings plan. y 1 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 12 JUL11995 Zuidplaslaan 101 Coenecoop naast nr. 19 de chemocar rijdt weer op vrijdag 14 juli 1995 Anna van Burenstraat 6 Indien 14 juli a.s. niet mogelijk is voor u, kunt u wel. het slopen van een spijsfabriek Wijk Zuidplas 90 Otto-erf 46 Besluit Inventarisatie Sanering Weg- en Railverkeerslawaai Verleende bouwvergunningen/ingestemde meldingen f 0 M Verzoek om vrijstelling De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat een aanvraag om afgifte van een bouwvergunning is ingediend voor: Dorpstraat 162-166: het oprichten van vijf woningen, waarvan twee prakt ij k- Desgevraagd bestaat gedurende voornoemde termijn voor eenieder gele genheid tot een gedachtenwisseling over het ontwerp van een beschikking en het mondeling inbrengen van bedenkingen daartegen (doorkiesnummer 24757, de heer W.P. Kaandorp). s Bouwperceel Jupiterplein 13 en 15 Herbarenerf 215 Juliana van Stolberglaan 1 Juliana van Stolberglaan 1 Juliana van Stolberglaan 1 Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. Nooreinde 112 Mozartlaan 87 De Akker 70 Marga Klompéhoeve 80 Bouwperceel Zuidplaslaan 129 Aard van het bouwplan het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning het chemisch afval bewaren tot de volgende inzameling te weten: 8 september 1995 10 november 1995 uw buren of kennissen vragen om Klein Chemisch Afval te brengen en af te geven; het Klein Chemisch Afval op werkdagen brengen naar de gemeentewerf aan de Noordkade (nr. 48), vanaf 8.00 uur tot en met 12.00 uur en van 13.00 uur tot en met 16.00 uur. Regels van de Chemocar: - bedrijven kunnen niet bij Chemocar en Noordkade terecht. - u mag het Klein Chemisch Afval absoluut NIET vooraf bij de halteplaats zetten, omdat dan eventueel kinderen ermee kunnen gaan spelen. - injectienaalden moet u in een gesloten verpakking aanbieden. - lege plastic flessen van chloor, ammonia, spiritus e.d. kunnen nadat ze met water zijn omgespoeld, worden weggegooid in de grijze container of de vuilniszak. - goed geleegde verfblikken, kunnen in de blikbak worden gegooid. 08.30-09.15 uur 09.20-09.50 uur 09.55-10.40 uur 10.45-11.15 uur 11.20-12.05 uur 12.50-13.30 uur 13.35-14.20 uur 14.25-15.10 uur 15.15-16.00 uur lit Aard van het bouwplan het oprichten van twee bergingen het oprichten van een tuinhuisje het gedeeltelijk veranderen van een tanksta tion annex showroom en het oprichten van een reclamezuil het oprichten van een vloeistofdichte vloer hert gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een showroom het oprichten van een hobbykas het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning het oprichten van vijf bruggen en een span- keerwand en een zitmuur het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning het gedeeltelijk veranderen van een woning het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning Verleende kapvergunningen 1 naaldboom en 1 conifeer in de voortuin 1 boom in de achtertuin Burgemeester en Wethouders van de gemeente Waddinxveen maken bekend, dat gedurende de periode 12 juli 1995 tot en met 8 augustus 1995 bij de afdeling Ruimte en Bouw op werkdagen van 08.30 uur tot 12.30 uur, voor belanghebbenden ter inzage ligt, het ontwerp-besluit vaststelling con cept inventarisatielijst van het Project Inventarisatie Sanering Weg- en Rail verkeerslawaai. het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning het oprichten van een bedrijfsgebouw met kantoorruimte wijk Zuidplas, Zuidplashof, kringloophalte; wijk Zuidplas, cirkelflat; Bomenwijk, winkelcentrum leplaan; St. Victorwijk, wijkgebouw Zonnig Zuid; Oostpolderwijk, Overtoom; Centrum, Passage ingang stationszijde; Vondelwijk, winkelcentrum Luifelbaan; Groenswaard, winkelcentrum Groensvoorde; Willem de Zwijgerlaan bij de markt. Binnengekomen bouwaanvragen/ingediende meldingen Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet maken burgemees ter en wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te heb ben ontvangen: Op vrijdag 14 juli a.s. kunt u weer het bewaarde Klein Chemisch Afval per soonlijk aan de chemocar afgeven. De Chemocar stopt op de volgende tijden en plaatsen: SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. Herfstvakantie: Kerstvakantie: Voorjaarsvakantie: Paasvakantie: Mei-vakantie: Hemelvaartsdag: Pinkstervakantie: voortgezet onderwijs: alleen op maandag 27 mei"l 996 (wellicht ook 28 Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van een beschikking kunnen later beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, tenzij wordt aange toond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bedenkingen in te brengen, danwel de besluitvorming straks afwijkt van het voornemen. en/of kantoorruimte. Dit verzoek kan slechts worden ingewillligd na het ver lenen van vrijstelling als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, aangezien het bouwplan in strijd is met het ter plaatse geldende bestemmingsplan: ’Dorpstraat', en voorts na ontvangst van verklaringen van geen bezwaar van Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland als bedoeld in artkel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en in artikel 50, lid 5, van de Woningwet. Burgemeester en Wethouders hebben het voornemen de gevraagde vrij stelling te verlenen, met het oog hierop bij Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland de vooraf benodigde verklaring van geen bezwaar aan te vragen en na ontvangst van die verklaringen en de gevraagde bouwvergunning te ver lenen. In verband hiermede ligt het verzoek om vrijstelling met de daarbij behorende stukken, waaronder bouw- en situatietekeningen, ter inzage met ingang van 13 juli 1995 gedurende twee weken, voor eenieder tijdens werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen. Gedurende deze termijn kunnen tegen het voornemen om vrijstelling te ver lenen door eenieder schriftelijk bedenkingen worden ingebracht bij Bur gemeester en Wethouders van Waddinxveen, Raadhuisplein 1 te Waddinx veen (postadres: Postadres: Postbus 400,2740 AK Waddinxveen). Indien gewenst worden de persoonlijke gegevens van degene die een bedenking indient, niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schrif telijk, tegelijkertijd met de bedenkingen, worden ingediend. Terinzagelegging ontwerp-beschikking Burgemeester en Wethouders delen mede dat vanaf 13 juli 1995 de ont werp-beschikking ter inzage ligt inzake de aanvraag van: - de directie van Transportbedrijf Doeleman B.V. om vergunning inge volge de Wet Milieubeheer tot het oprichten en in werking hebben van een transportbedrijf op het bedrijventerrein Coenecoop II, nr. n.t.b., kada straal bekend gemeente Waddinxveen, sectie E, nr. 536 (ged.). De ontwerp-beschikking, de aanvraag en andere terzake zijnde stukken lig gen vanaf 13 juli tot 10 augustus 1995 ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven in het gemeentehuis alhier, elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek, op de maan dagavonden gedurende drie uren (doorkiesnummer 24757, de heer W.P. Kaandorp). Ook na afloop van vorengenoemde periode kan nog inzage wor den verkregen en wel tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag. Schriftelijke bedenkingen tellen de aanvraag en de ontwerp-beschikking kunnen door eenieder tot 10 augustus 1995 bij hun college worden inge diend. Verordening Voorzieningen Gehandicapten gemeente Waddinxveen 1995 Het college van Burgemeester en Wethouders, heeft besloten aan de gemeenteraad voor te stellen een nieuwe Verordening Voorzieningen Geha- dicapten vast te stellen. Deze verordening bevat wijzigingen ten opzichte van de huidige Verordening voorzieningen gehandicapten. De wijzigingen bevatten onder andere hogere verhuiskostenvergoedingen, hogere ver voerskostenvergoedingen en andere voorwaarden voor eigen betalingen. De gewijzigde verordening ligt ter inzage in de leeskamer (in de tijdelijke huisvesting) van het gemeentehuis en zal op 13 juli 1995, met terugwer kende kracht tot 1 januari 1995, in werking treden. Het register van verleende bouwvergunningen en meldingen waarmee is ingestemd ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Verzoek om medewerking Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen maken bekend dat zij voor nemens zijn medewerking te verlenen aan de volgende bouwplannen: Thorbeckehoeve 34 en 36 het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van twee bergingen het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een sportgebouw met een woning Sperwerhoek 42 Nicolaas Beetslaan 178 Dit concept-besluit bevat de lijst met woningen die, volgens het college van Burgemeester en Wethouders, voor sanering in aanmerking komen. Gedu rende de periode van terinzagelegging kunnen belanghebbenden, naar hun keuze, schriftelijk of mondeling hus zienswijze over het ontwerp naar voren brengen. Dit kan door een briefte richten aan of door contact op te nemen met de heer W.P. Kaandorp, afdeling Ruimte en Bouw, milieucoordinator, of de heer E.J. Fennis, afdeling Weg en Werken, verkeerskundige. OPENINGSTIJDEN Het hele gemeentehuis elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur Sectie Burgerzaken bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00 tot 20.30 uur. in de middaguren kunt u alleen terecht op afspraak. De verzoeken om medewerking te verlenen liggen met ingang van 13 juli 1995 gedurende twee weken, tijdens werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur, voor eenieder ter inzage bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afde ling Ruimte en Bouw. Gedurende deze termijn kunnen door eenieder schrif telijk bedenkingen naar voren worden gebracht bij burgemeester en Wet houders van Waddinxveen, Postbus 400,2740 AK Waddinxveen. Verleende sloopvergunning Passage 1 t/m 5 (oneven) TELEFOONNUMMERS Gemeentehuis 24642 telefax 24680 Gemeentewerf 24500 Certraai Meldpunt Zorg 10401 Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen 24760 Gouwebad ”De Sntep" (informatie) 12570 Overige belangrijke telefoonnummers zie pagina 5 gemeentegtos OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN Het rooien van vorengenoemde bomen en houtopstanden heeft geen gevol gen voor aantasting van natuur-, landschap-, of dorpschoon, als bedoeld in artikel 5, lid 1van de kapverordening. Voor informatie over de verleende kapvergunningen kunt u terecht bij de dienst Openbare Werken, sectie Plantsoenen. Genoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar register, dat op werkdagen tussen 8.30 uur èn 12.30 uur voor een ieder ter inzage ligt bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw. e\ Vo°' 1 1 i 1 k ooV^etnoo<^ióe J \eden be'e e,en v 9'°^ o^'eie pensen e'"dee ^^onde^' maandag 16 oktober t/m 20 oktober 1995 maandag 25 december t/m vrijdag 5 januari 1996 maandag 4 maart t/m vrijdag 8 maart 1996 vrijdag 5 april t/m dinsdag 9 april 1996 maandag 29 april t/m 3 mei 1996 donderdag 16 mei en vrijdag 17 mei 1996 maandag 27 mei t/m vrijdag 31 mei 1996 mei 1996, wordt besloten door het schoolbestuur) Zomervakantie: maandag 22 juli t/m vrijdag 30 augustus 1996 voortgezet onderwijs: maandag 15 juli t/m vrijdag 30 augustus 1996 In verband met schoolgebonden omstandigheden kunnen er per school kleine afwijkingen voorkomen. k V Tl L Al ÏM j

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 3