WADDINXVE Afscheid van Vox Jubilans: Bliksem bezoek aan Pelhrimov WZHO koppelt Moordrecht handwerkjuf aan slagader Volle terrassen langs de Gouwe J Optreden in kleine St. Vituskerk Gemeente deelt bezorgdheid van de omwonenden Geslaagd Organist Jan Mulder in Moordrecht K 1 I 1 \dT E T E E N M G E VERKEERSZAKEN BOUWZAKEN GROEN SPREEKUREN GEMEENTELIJKE VERORDENINGEN van de lo- De St. Vituskerk in Waddinxveens Tsjechische zusterstad Pelhrimov, waar de Hervormde Gemengde Waddinxveen Een blik op de terrassen van de eetboulevard aan de Nesse in Waddinxveen. (Foto: Sjaak Noteboom). Zangvereniging Vox Jubilans dinsdagavond 19 september een concert geeft. van een koppelleiding tussen de slagader en de transport- Bij een buisbreuk of andere storing in de drinkwatervoor ziening, kan de gemeente nu zuiveringsstation van WZHO in Bergambacht. WADDINXVEEN - De dit jaar 50 jaar bestaande Hervorm de Gemengde Zangvereniging Vox Jubilans’ uit Waddinx veen brengt in de tweede helft van september een bliksem bezoek aan Waddinxveens Tsjechische zusterstad Pelhri mov. Vox Jubilans houdt in Tsje chië een concertreis, die door WADDINXVEEN - Handwerkjuf mevrouw L. Repko heeft afscheid genomen van het protestants-christelijk basison- zaam geweest en maakt gebruik van de mogelijkheid tot vervroegd uittreden. Vrijdagavond nam ze van leerkrach- In him brief schrijven burge meester C.M. van der Linden en gemeentesecretaris C.A.P.M. Loose dat ze zich de bezorgdheid van de bewoners in Waddinxveen-Noord kun nen voorstellen. ‘Hoewel er op dit moment nog geen paskla re oplossingen zijn, kunnen wij u verzekeren dat er alles aan zal worden gedaan om de bestaande overlast een halt toe te roepen*, aldus het colle ge. Er kan worden gedacht aan éénrichtingsverkeer of een gedeeltelijke afsluiting (bij voorbeeld op de avonden in het weekeinde). WADDINXVEEN - In een brief aan de bewoners van de Potgieterstraat, de Her man Heijermanslaan, de Tollenslaan en de Weru- meus Buninglaan heeft het college van Burgemeester en Wethouders van Wad dinxveen hen proberen ge rust te stellen over de situ atie rond de voormalige pro- testants-christelijke Groen van Prinstererschool. Het college is zeer content met deze ontwikkeling. Van de zijde van de Hooge Burch is het voornemen kenbaar ge maakt om na aankoop de om wonenden van de voormalige Klaas de Vriesschool te zijner tijd te informeren over de ac tiviteiten die in het gebouw zullen plaatsvinden. MOORDRECHT - Organist Jan Mulder, een bekende be geleider van de Hervormde Gemengde Zangvereniging Vox Jubilans in Waddinx veen, geeft zaterdagavond 26 augustus om acht uur een concert in de hervormde kerk van Moordreecht. de toe gangsprijs is vijf gulden voor volwassenen en drie gulden voor kinderen en CJP-hou- ders. Het concert is er één uit de reeks van de Stichting Orgel concerten Moordrecht. Orga nist Jan Mulder is bekend ge worden door diverse radio- en tv-opnamen en van de vele kooruitvoeringen, onder an dere met het jeugdkoor van Vox Jubilans. De Nederlands Hervormde Kerk in Moordrecht bezit een goede akoestiek en een fraai ogend én - klinkend histo risch orgel heeft een grote draag- Via de koppelleiding tusen de slagader en de gemeente Moordreecht kan die gemeen te nog steeds van drinkwater worden voorzien ingeval van een calamiteit in de bestaan- Handwerkjuf Lenie Repko temidden van haar leerlingen Gouda naar Moordrecht. Bij katie Wingerd van de Prins Willem-Alexanderschool. een buisbreuk tussen Gouda en Moordrecht was de drink watervoorziening in Moor drecht in gevaar. De nieuwe koppelleiding ver hoogt de leveringszekerheid in Moordrecht aanzienlijk. De nieuwe leiding loopt aan de westzijde van de gemeente Moordrecht en is gekoppeld op de slagader. Normaal ge sproken is deze leiding niet in gebruik, maar bij een calami teit kan de leiding worden in- derwijs in Waddinxveen. Ze is 23 jaar op deze scholen werk- Otium reizen is uitgestippeld en duurt van vrijdag 15 sep tember tot en met vrijdag 22 september. Na de eerste overnachting in het Tsjechische Kalovy Vary komt men zaterdagmiddag 16 maart in de hoofdstad Praag aan. Diezelfde avond is er een al een concert in de St. Nicolaaskerk. Zondagmorgen 17 september zal er muzikale medewerking aan een Tsjechische kerk dienst in Praag worden ver leend. ’s Middags is er een Nederlandse dienst in de Kli- menskakerk met als voorgan ger ds. J.J.H. Gijsbertsen (zijn echtgenote verzorgt voor Otium Reizen de concertreis). Van deze dienst maakt de Evangelische Omroep later Op alle mooie dagen van deze warme zomer is het daar een grote drukte. Vooralsnog moet het gemoto riseerde verkeer er op de Zuidkade en de Nesse zijn weg vinden tussen de bezoe kers en dagelijks vele kilome ters lopende serveersters, maar in overleg met het ge meentebestuur - dat voor de ze succesvolle terrasontwik keling het licht op groen zette pijporgel uit 1773. Dit heeft een grote draag kracht en een heldere, door zichtige klank. Jan Mulder zal enkele beken de en minder bekende orgel werken ten gehore brengen en ook werk van eigen hand zal zeker niet ontbreken. Ka rakteristiek is zijn speelse en vrolijke manier van orgelspe len met vaak onverwachte wendingen in de muziekstijl. Naast organist is hij ook nog dirigent, docent en componist van voornamelijk romantisch getinte koraalbewerkingen. In verband met die overlast is volgens het gemeentebestuur het streven erop gericht om anagebrachte schade snel te Tepareren. Aan de politie is gevraagd frequenter bij de le ge Groen van Prinsterer school te patrouilleren. Om politie-optreden ter plekke te ondersteunen, zijn op het schoolterrein inmiddels bord jes Verboden Toegang ge plaatst. Hierdoor wordt het mogelijk om personen die zich op het terrein bevinden te bekeuren. Zodra er meer bekend is over de bestem ming van het gebouw en het daarbij behorende terrein zullen B. en W. de bewoners daarover informeren. om in een paar maanden tijd proefondervindelijk te zien hoe de zaken zich zouden ont wikkelen - wordt bekeken wat daar in het komende sei zoen het beste aan gedaan kan worden. Dat gebeurt op dinsdag 19 september als er vanuit Praag via Tabor (Hussietisch Museum en lunch) naar de oude stad Bmo wordt gereisd. In de loop van de middag komt Vox Jubilans dan in het Zuidboheemse Pelhrimov aan, waar het koor door het gemeentebestuur officieel zal worden ontvangen. Nadat in het bekende hotel Rekrea vroeg in de avond het diner is gebruikt begint al om half zeven het concert in de kleine plaatselijke St. Vitus kerk. Na afloop hiervan wordt er door Vox Jubilans di rect doorgereisd naar Bmo, de laatste plaats die in Tsje- WADDINXVEEN/MOORDRECHT - De NV Watermaat- schappij Zuid-Holland Oost (WZHO) in Gouda - waarbij ook Waddinxveen is aangesloten - heeft een koppelleiding tus sen de slagader en de gemeente Moordrecht in gebruik ge nomen. Op het programma staat ook nog een koppelleiding met de transportleiding in de Waddinxveense Zuidplaspol- der. het personeel, de medezeg genschapsraad en de ouder raad was het vrijdag de beurt aan de leerlingen. In de ge meenschapsruimte van de school, waar de leerlingen van alle groepen verzameld waren, werden van het inge zamelde geld verschillende cadeaus aan de juf gegeven. Ook werd er voor haar gezon gen. Er klonk een jel en meer dere zelfgemaakte gedichten, tekeningen en knutselwer ken werden voorgedragen en aan geboden. Door de kinde ren1 gezellige uren die ze met juf- bracht. Ze vond het erg leuk Zuidplas gelegen sociowomn- om tussen zoveel leerlingen CTpn in crohn,,w k«n nndpr. afscheid te nemen. uit te zenden radio-opnamen. Maandag 18 september wordt nog op toeristische wij ze doorgebracht in Praag. De volgende dag wordt via Tabor en Pelhrimov doorgereisd naar Bmo. Woensdagavond 20 september wordt in de kerk van de Broedergemeen te van Bmo een optreden ver zorgd. Donderdag 21 september wordt Tsjechië weer verlaten voor toeristische trip en een overnachting in het Oosten rijkse Passau. Vrijdag 22 sep tember aanvaardt men de te rugreis naar Waddinxveen. Men heeft dan vijf optredens en concerten (op het reper toire staan in totaal 18 liede ren waaruit telkens een keu ze kan worden gemaakt) en overnachtingen in vier hotels achter de mg. Vox Jubilans, dat wordt geleid door EO-me- dewerker Pieter Stolk, trad eerder op in Duitsland, Bel gië, Amerika en Canada. Met betrekking tot de be stemming van het voormalige gebouw van de Klaas de Vriesschool delen ze nog mee dat voor dit gebouw interesse wordt getoond door het cen- x.„„x xv xxxxxvxx, trum voor geestelijk gehandi- werd veel lof gèuït ovërde capten Hooge Burch, dat wel- uren die ze xuet juf- licht de dagactiviteiten voor frouw Repko' hebben *doorge- £e bewoners van de in de wijk gen in dit gebouw kan onder brengen. Hierover worden thans gesprekken gevoerd met de rijksoverheid. SPREEKUREN De Diamond (Passage) en bij de restaurants Akkeroord (Akkeroord), ’t Baarsje (Zwarteweg) en Bibelot (Li- maweg) is er dit voorjaar in het Brugcentrum een heuse ’eetboulevard’ ontstaan. Langs de Gouwe vertoeven daar de gasten van pizzeria La Tarantella, ijssalon Meri no, Grieks restaurant Kreta, grillroom Sphinx en restau rant De Boeg. de drinkwatertransportlei- ding. De slagader is de nieu we 70 kilometer lange drink- watertransportleiding van WZHO die van zuid naar noord, dwars door het voor- zieningsgebied loopt. De slag ader is in juni van dit jaar of ficieel in gebruik genomen. Moordrecht werd altijd van uit slechts één transportlei ding van drinkwater voor zien. Deze loopt vanuit het zuiveringsstation C. Roden huis in Bergambacht via (welke drie schoollokaties vo rig schooljaar de Prins Wil- Dit is echter op termijn niet lem-Alexanderschool zijn ge- voldoende. Waddinxveen worden) en de Prinses Bea- krijgt drinkwater vanuit het trixschool. zuiveringsstation van WZHO Na het afscheid een week eer der door het PCO-bestuur, WADDINXVEEN - In korte tijd zijn de terrassen aan de Nesse in Waddinxveen een begrip geworden. Het zomer se weer zorgt ervoor dat ze ge regeld druk bevolkt zijn. In vervolg op de bestaande terrassen bij hotel-café-res- taurant De Unie (Kerkweg- Oost), café-restaurant ’t Praathuis (’t Weegje), café- restaurant Royal Inn (Konin gin Wilhelminaplein), eetcafé WADDINXVEEN - Jeroen Kemper is aan de Technische Hogeschool geslaagd voor het chië wordt aangedaan, diploma Technische Bedrijfs kunde. gezet zodat Moordrecht van drinkwater voorzien blijft. WZHO heeft ook^ de aanleg ten, ouders en leerlingen afscheid op de lokatie Wingerd van de prins Willem-Alexanderschool. leiding in de Zuidplaspolder Op haar laatste werkdag nam van Waddinxveen in voorbe- Lenie Repko in de school aan reiding. Hoewel de leverings- de Wingerd afscheid van met zekerheid in Waddinxveen name de leerlingen van de goed is, is het gezien de uit- groepen 4, 5 en 6. In de loop breiding van het aantal inwo- der j aren kreeg menigeen van ners in de nieuwbouwwijken, haar met groot enthousiasme toch noodzakelijk om een les in borduren, naaien, brei- koppeling met de slagader te en, knopen en weven. maken. De handwerkjuf van het PCO-onderwijs werkte niet alleen op de vroegere De Sa- vomin Lohmanschool, maar ook op de Groen van Prinste- door een koppeling op slag- rerschool en de Oranjeschool ader vanuit Boskoop van drinkwater worden voorzien. X Ik 1 i V Marlboro 1 I 'L 1 \Wr V Pagina 3 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 26 JUL11995 -1 wilg in de achtertuin De sociale raadsvrouw, mevrouw C.M.J. de Bakker, is in verband met vakantie afwezig van maandag 24 juli tot en met vrijdag 18 augustus 1995. 1 TTT7_ .1 .1 n OO 2 J 1. 1 1_ Kanaaldijk 16 Coenecoop naast nr. 210 - het oprichten van een bedrijfs- De eerste serie wijzigingen treedt in werking op 1 oktober 1995. De tweede wijziging treedt in werking op de achtste dag na deze bekend making. De raadsbesluiten en daarbij behorende stukken liggen voor eenieder op werkdagen tussen 8.30 en 12.30 uur kosteloos ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw, Raadhuisplein 1, alhier. Verleende bouwvergunningen/ingestemde meldingen Bouwperceel Aarde van het bouwplan Henegouwerweg 113 - het oprichten van een doorloopstal Roosje Voshoeve 19 U"1 Roosje Voshoeve 15 Bonenakker 26 Besluit inventarisatie Sanering Weg- en Railverkeerslawaai Burgemeester en Wethouders van de gemeente Waddinxveen maken bekend, dat gedurende de periode 12 juli 1995 tot en met 8 augustus 1995 bij de afdeling Ruimte en Bouw op werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur, voor belanghebbenden ter inzage ligt, het ontwerp-besluit vaststelling con- ceptinventarisatielijst van het Project Inventarisatie Sanering Weg- en Rail verkeerslawaai. Aarde van het bouwplan - het oprichten van een hobbykas - het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak - het gedeeltelijk veranderen en vergroten van een suikerwarenfabriek - het oprichten van een tuinhuisje - het oprichtemvan een tuinhuisje - het oprichten van een tuinhuisje en volière Het register van verleende bouwvergunningen en meldingen waarmee is ingestemd ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Verleende kapvergunningen Zuidplaslaan 26 -1 wilg in de achtertuin Waddepad (achter Lindegaarde 51) -1 es in het gemeentelijk plantsoen Het rooien van vorengenoemde bomen en houtopstanden heeft geen gevol gen voor aantasting van natuur-, landschap-, of dorpschoon, als bedoeld in artikel 5, lid 1, van de Kapverordening. Voor informatie over de verleende kapvergunningen kunt u terecht bij de dienst Openbare Werken en Bedrij ven, sectie Plantsoenen. Binnengekomen bouwaanvragen/ingediende meldingen Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet maken Burgemees ter en Wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: Bouwperceel Brugweg 129 Gerstakker 10 gebouw met kantoorruimte Genoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 8.30 uur en 12.30 uur voor eenieder ter inzage ligt bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw. Opname in deze publikatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. Dit concept-besluit bevat de lijst met woningen die, volgens het college van Burgemeester en Wethouders, voor sanering in aanmerking komen. Gedu rende de periode van terinzagelegging kunnen belanghebbenden, naar hun keuze, schriftelijk of mondeling hun zienswijze over het ontwerp naar voren brengen. Dit kan door een brief te richten aan of door contact op te nemen met de heer W.P. Kaandorp, afdeling Ruimte en Bouw, milieucoordinator, of de heer E.J. Fennis, afdeling Weg en Werken, verkeerskundige. Bekendmaking wijziging Huisvestingsverordening Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen maken bekend dat de raad OPENINGSTIJDEN Het hele gemeentehuis elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. Sectie Burgerzaken bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00 tot 2030 uur. In de middaguren kunt u alleen terecht op afspraak. Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na felefontsche afspraak in zijn vergadering van 5 juli 1995 de eerste en tweede serie wijzigingen van de Huisvestingsverordening heeft vastgesteld. Deze wijzigingen hebben betrekking op de volgende punten. 1invoering van een marktgericht woonruimteverdelingssysteem. Dit houdt in dat alle vergunningplichtige huurwoningen publiekelijk bekend gemaakt worden (eerste wijziging); 2. enige kleinere/technische aanpassingen (eerste wijziging); 3. aanpassing artikel 9, lid 8 van de Huisvestigingsverordening in verband met het ongewijzigd laten van de huurprijsgrens van 810,- (tweede wij ziging). TELEFOONNUMMERS Gemeentehuis 24642 telefax 24680 Gemeentewei 24500 Centraal Meldpunt Zorg 1W01 Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen 24760 Gouwebad "De Smep" (informatie) 125™ Overige belangrijke telefoonnummers zie pagina 5 gemeentegtds OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN Lu- Marttwm

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 3