Zwemmer Nic Geers Vink Hypotheek GROEP Succesvol veteranen- toernooi Gouwe Smash verlegt z’n grenzen Slotactiviteiten Dick Brunaschool Bouw van ’Squash Point’ begonnen F CDK BANK Zuidplaslaan 19 - Telefoon: 01828-14133 De Sperwer Nieuw seizoen klaverjassen bij Groeneweg Jeugdtoernooi tennis bij Waddinxveen Jan Evengroen maakt kans op schaaktitel Hatha-yoga in ’De Vlieger’ Tropische temperaturen tijdens jeugd- titelstrijd Heren 2 ’Schuimend Geweld’ promoveert naar 2e klasse ■r j J HYPOTHEEKRENTE v.a.: PAGINA 15 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 9 AUGUSTUS 1995 Floortje Linnekamp, dochter van de Amsterdamse eigenaar Paul Linnekamp, slaat de eerste officiële paal voor het squashcentrum ’Squash voorbij laten 9 De officiële handeling werd verricht door Floortje Linne kamp, dochter van de Am sterdamse eigenaar Paul Lin- Ook aan de fysieke zorg van de leden wordt veel aandacht besteedt door middel van fy siotherapie, massage en bles- Voor de hoogste klassen in het basisonderwijs was het einde van het schooljaar ex tra bijzonder. Zij sloten defi nitief de periode van de ’veili ge’ basisschool af en moeten het komend schooljaar als ’jonkies’ op een nieuwe school beginnen. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Na een periode rond zijn twintigste, waarin hij ondanks gebrekkige trainingsmoge- Na afloop van het toernooi be dankte Aad Ciere de verschil lende sponsors, onder andere voor de affiches en uitnodi gingen voor dit toernooi,'voor de beschikbaar gestelde prij zen, voor de muziek en de lunch. Mede door hun bijdra ge werd dit toernooi een suc ces. de 37 47 48 59; C.Smitskamp 39; J.Loef 45 56; Pvan der Made 57. HYPOTHEEKCENTRUM surebehandleing. Buiten de ze sportieve disciplines stelt Squash Point haar ruimte en faciliteiten ook open voor be drijfsevenementen. Volgens eigenaar Paul Linne kamp zullen in december van dit jaar de deuren opengaan van de veelzijdige sportcen trum in het sportpark ’de Sniep’. WADDINXVEEN - In de zo- merschaakcompetitie die el ke donderdavond in het wijk- gebouw Het Zuidhonk (Zuid plaslaan) wordt verspeeld is Jan Evengroen uit Moor drecht de grootste kansheb ber om de wisselbokaal over te nemen van Gerard van Ommeren uit Moerkapelle. In de 13e en 14e ronde ver sloeg hij De Roodt en Mourits waardoor hij zijn koppositie verstevigde en met 60 punten alleen aan de leiding gaat. Ben van Geffen uit Moerka pelle is nog de enige die hem van de eerste plaats kan ver dringen. Coach Frank Hoeke was zeer tevreden over het resultaat. ‘Ik voel me als een Louis van Gaal. De volledige competitie ongeslagen en winnen op kunstgras voor mijn gravels- nuivers is een wereldpresta- tie. Ik loop momenteel met een blaar op mijn linkerhiel, maar anders had ik eveneens een karate-trap van vreugde gemaakt'. De dag begon slecht voor het baan gestaan, waarbij Mauri ce de partij met 7-6,2-6 en 6-4 in zijn voordeel besliste. Mau rice moest na deze zware par tij nog een dubbel spelen sa men met Vincent Doeleman tegen Ernst Marchand en Casper Bomhof. Dit was de laatste partij van de finale- dag, dus het publiek kon deze wedstrijd geheel volgen. Het was een spannende partij maar Maurice en Vincent wisten de laatste bal zo te plaatsen dat zij in de tie break van de derde set als winnaars uit de bus kwamen. Hieronder volgen alle uitsla gen: Meisjes dubbel D: le prijs Eva Nederhof-Elina van Rijswijk, 2e prijs Amanda Kortenoeven-Sanne van Nes; Meisjes dubbel C: le prijs Pa tricia Hoogendoorn-Martine Elsholz, 2e prijs Ellen Hoo- gendoom-Kim van Nes; Jon gens dubbel C: le prijs Nick Nederhof-Dirk Westdijk, 2e prijs Bas Wagenmakers-Eder Door sterke overwinningen op Van Ommeren en De Louw volgt hij met 56 punten op de tweede plaats. Dick Bac uit Moekapelle staat met 52 pun ten op de derde plaats en Bar thold Jansen uit Waddinx veen is vierde met 50 punten. Op de vijfde plaats met 48 punten staat een vijftal, die allemaal nog kans hebben op de tweede of derde plaats. Dit zijn G. van Ommeren, H. de Roodt, H. van Woudenberg, W. Mourits en H. Smitskamp. Een 100% score werd verder behaald door J. Frijling, J. Smit, L. Willemen, H. Altona en D.J. van Offeren. De 14 jeugdspelers worden aangevoerd door Tiemen van Bruggen uit Zevenhuizen met 41 punten, gevolgd door Ro nald Dannis uit Delft met 36 punten en Stefan Kleinhoon- te uit Waddinxveen met 34 punten. het ouders die optraden voor ouders, team en directie met muziek en dans. Voorafgaand hieraan hebben de kinderen van de groepen 1 en 2 van de lokatie Essen- gaarde een musical over ’be staat niet land’ opgevoerd. De groepen 7 en 8 van deze lo katie hebben het circus Carré in Den Haag bezocht. Dit uit je hadden zij nog te goed als beloning voor hun deelname aan de ’Klimrekkwiz’, die de AVRO in januari van dit jaar op de televisie heeft uitgezon den. Er werd gespeeld in vier cate gorieën: de A-poule (zondag- competitie), de B-poule (za- terdagcompetitie), de C-poule (woensdagcompetitie) en de D-poule (de jongste leden die op miniveld spelen). Iedere deelnemer kreeg bij de eerste keer zich te hebben aangemeld een zak snoep ge schonken door suikerwerken- fabriek Schuttelaar BV (Ka naaldijk). Verder werd er ie dere dag iets lekkers aange boden. de groepen 3 en 4 was er sport en spel op het hockeyveld in het sportpark ’de Sniep’. De groepen 5 en 6 hebben zich helemaal op de atletiek baan van Antilope bij het Gouwebos kunnen uitleven. En de groepen 7 en 8 hebben jeu de boules leren spelen op de aangrenzende jeu de bou- lesbaan. ste fase gaan. Jan Willem van den Hoek bleek nog niet voldoende her steld te zijn van zijn val over de ‘zwarte kat' en moest de twee kilometer vrijeslag he laas afzeggen. Over twee we ken hoopt hij weer van de partij te zijn. Beelden van de slotactiviteiten voorde leerlingen van de openbare Dick Brunaschool. (Foto s: Dick Brunaschool). WADDINXVEEN - Dinsdag avond 5 september begint in gebouw De Vlieger (Staring- laan) een kennismakingscur- sus Hatha-yoga, die wordt ge geven door de Waddinxveen- se docente Martha van Hoek. De cursus, die de mensen kennis laat maken met deze eeuwenoude Oosterse be- wustzijntechniek, duurt tot het eind van het jaar. Bij vol doende belangstelling komt er een vervolg. De cursus bestaat uit veer tien avonden en worden tel kens op dinsdag gegeven in twee groepjes, van 19.00 tot 20.00 uur en van 20.15 uur tot 21.15 uur. De prijs van de cursus bedraagt 140,-, bij vooruitbetaling te voldoen. Martha van Hoek heeft haar opleiding gevolgd aan de Sas- 'j_1C1j_2_1_X2 is lid van de Vereniging van Yogaleerkrachten Nederland. De Waddinxveense is werk zaam als begeleidster in het activiteitencentrum De Ro tonde in Gouda. Daar geeft zij Om hierbij stil te staan heb ben de groepen 8 van de loka- ties Zuidplashof en Sperwer- hoek een bezoek aan de uit spanning Drievliet gebracht en gegourmet. Groep 8 van de Essengaarde heeft zelfs een vliegtochtje vanuit Zestien- hoven boven de haven van Rotterdam en omgeving mo gen maken. Alle groepen 8 van de Dick Brunaschool hebben als af scheid op de drie lokaties een musical voor hun ouders, ver zorgers, leerkrachten en ove rige belangstellenden gege ven. Als aandenken hebben alle kinderen een pressepa- pier in de vorm van een pyra- mide gekregen. Alle leerlingen van de Dick Brunaschool hebben tot slot meegedaan aan de sport- en speldag. Voor de kleuters wa ren allerlei spelletjes op school georganiseerd en voor nekamp, die op de voor haar immense heimachine werd geassisteerd door M.R. Oli vier, eigenaar van Pandahal- len BV in Loosdrecht. Het evenement werd besloten met een daverend vuurwerk. Squash Point zal naast acht squashbanen tevens een zon- nestudio, aerobicfaciliteiten, een barcafé met terras en een sauna gaan huisvesten. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense postduivenver eniging De Sperwer nam deel aan een concours vanuit St. Quentin. Weergesteldheid: noord-oosten wind. Afstand 265 km. In concours 274 dui ven. Gelost om 7.10 uur. Aan komst eerste duif 11.06 uur. Laatste duif 11.21 uur. Snel heid eerste duif 1.114 meter per minuut. Uitslagen: N.Hoogerdijk 12 3 4 6 9 25 27 28 31 34 38 43 46 54 65; Joh.L.Bol 5 11 16 18 21 24 44 50 52 60 61 68; C.G.Hof- man 7 15 32 42 53; W.Bree- dijk 8 1419 36 64; E.van Beek 10 20 23 55 62 67; H.Metse- laar 12 58 69; Davy Hofman 13 17 26 29 30 40; P.Noorlan- der Zn 22 35 41 51; J.Verba- ZEVENHUIZEN - Al zeven jaar worden door de voetbal vereniging Groeneweg in Ze venhuizen elke donderdag klaveijasmiddagen gehouden voor ouderen. Donderdag 17 augustus gaan de deuren weer open voor een geheel nieuw seizoen. Deze middagen, die steeds om twee uur beginnen, worden gehou den in de kantine van de voet balvereniging Groeneweg. Iedereen is van harte wel kom, zowel kaartliefhebbers (sters) in als buiten Zeven huizen. Inschrijfgeld wordt niet gerekend. Er is ook geen verplichting om iedere don derdagmiddag aanwezig te zijn. Voor meer informatie kan men contact opnemen met A. Rietveld, telefonisch te berei ken onder nummer 01802- 2808 of op de donderdagmid dagen vanaf één uur onder nummer 01802-1683. WADDINXVEEN - De tennis vereniging Waddinxveen (Al- berdingk Thijmlaan) heeft op het tennispark De Woerd on der tropische temperaturen de clubkampioenschappen voor de jeugd gehouden. Doordat de kampioenschap pen dit jaar in de vakantiepe riode moesten worden ge speeld waren er minder deel nemers dan andere jaren. Toch is het een heel gezellig toernooi geworden. Het was af en toe afzien door dat de temperaturen ’s mid dags behoorlijk opliepen, maar de deelnemers stoorden zich daar niet aan. Iedereen wilde toch proberen in de fi nale te komen. WADDINXVEEN - Zaterdag 19 augustus begint bij tennis vereniging Waddinxveen op het tennispark De Woerd aan de Alberdingk Thymlaan voor de negende maal het openjeugdtoernooi. Tot en met de finaledag op za terdag 26 augustus wordt er in vier leeftijdscategorieën gespeeld. Het publiek is van harte welkom om naar dit toernooi te komen kijken. WADDINXVEEN - De tennisvereniging De Gouwe Smash (Warnaarplantsoen) heeft het derde open veteranentoer- nooi gehouden. De inschrijving op dit toernooi was zo groot dat een aantal spelers werd uitgeloot. Onder voortreffelijke weers omstandigheden werden door de veteranen, die van ver schillende verenigingen af komstig waren, vele span nende partijen gespeeld. Opvallend was ook de goede lichamelijke conditie van de veteranen. Het toernooi ken merkte zich door een goede sfeer en veel speelplezier. De toemooicommissie, be staande uit Ank van Broek huizen, Rinus Baan en Piet Houdijk, zorgde voor een uit stekende organisatie, het geen een woordvoerder van de spelers na afloop van het toernooi nog een benadrukte. Veel waardering was er op nieuw voor de huishoudelijke activiteiencommissie onder leiding van Marian de Groot, die met haar medewerkers de deelnemers van heerlijke hapjes en drankjes voorzag. Dezelfde waardering was er ook voor de onderhoudcom- missie, die er voor zorgde dat de banen in goede conditie bleven. Op zaterdagavond genoten de deelnemers van de muziek en vertoonden ook nog hun kun sten op de dansvloer. Op zon dagmiddag werd de deelne mers een lunch aangeboden. Uiteraard is er de mogelijk heid squashlessen te volgen onder leiding van vakbekwa me leraren en deel te nemen aan verschillende clubactivi- teiten, zoals laddercompeti- ties, toernooien en clinics. De 15e en laatste ronde wordt gespeeld op donderdagavond 10 augustus om acht uur. De prijsuitreiking zal direct daarna zijn tussen tien uur en half elf. Op de finaledag waren er spannende en lange partijen te aanschouwen. De dag be gon met de finalepartij jon gens enkel van de A-poule met Norbert Evers en Jeroen Joling. Jeroen speelde een rustige en mooie partij en won met 7-5 en 6-3.Daarna begon de finalepartij jongens enkel van de B-poule met Maurice Buring en Robert Jan Kleingeld. Deze jongens hebben drie en half uur op de Deze sport- en speldag is me de dankzij het enthousiasme van de kinderen en de grote inzet van ouders, verzorgers, team en directie een groot succes geworden. De laatste schooldag stond in het teken van afscheid nemen en elkaar prettige vakantie toewensen. Leerkrachten, ou ders, verzorgers en kinderen kunnen tevreden terugzien op een geslaagd en veelbewo gen eerste Dick Bruna school jaar. nog in de benen en moest op de twee kilometer schoolslag, na een kilometer op kop te hebben gelegen, er in de laat- drie dagdelen yogalessen aan ste fase vier voorbij laten mensen met een lichamelijke handicap. Ook is zij op maan dagavonden als yogalerares werkzaam. Voor opgave voor de cursus of inlichtingen kan men ’s avonds en in de weekeinde bellen met Martha van Hoek, Papaverveld 9, Waddinxveen, telefoon 01828-17649. extravagante tennisteam van Waddinxveen. De eerste single werd verloren door Marcel Verbakel. ‘Ik voelde mij op die grasbaan als een Sjoukje Dijkstra. Het was er veel te glad waardoor afzet ten moeilijk ging en je iedere keer net te laat was. Daar naast had ik een handblessu- re waardoor ik mijn grip niet kon hanteren zoals door Frans van der Sman aange leerd'. De tweede singel werd op karakter gewonnen door Elmer Lodder. Hij viel in voor ’matchgetter’ Mozart Derks die ziek was. Na een voor sprong in de eerst set van 3-0 leek het vlot te gaan. Maar voor Elmer het wist stond hij 4-3 achter. Uiteindelijk wist hij de tie-break (8-6) naar zijn hand te zetten. De tweede set werd eenvoudig gewonnen. Willem-Freddie Frederiks speelde met Rene Sijthof op nieuw een zeer constante dubbel. Ze waren getergd om het tweede punt te pakken. Rene viel in voor Ron Zonne veld die op danstoemee was met een ’herengroep’ in Span je. Zo werd het 2-1 en was promotie in zicht. De volgende dubbel werd eveneens gewonnen in een spannende drie-setter door Marcel Verbakel en Rene Sij thof. De eerste set kon een voudig met agressief spel worden gewonnen (6-2). De tweede set viel het gelegen- heidsdubbel terug. De derde set resulteerde met een 6-2 winst, tot het vloeien van champagne. Het feest voor heren 2 kon be ginnen. Het team werd door de voorzitter van Leerdam gehuldigd met het nodige vocht en kunstbloemen. ‘Competitietennis en het ma ken van de sfeer is een kunst zoals deze heren de sport be drijven', zei hij. De lokale radio van Leerdam was aanwezig om van de ont moeting verslag te doen. Cap tain Marcel Verbakel gaf tij dens de ingelaste persconfe rentie aan dat voor het twee de opeenvolgende jaar heren 2 Schuimend Geweld promo veert. Teamgeest en het rela tiveren van de prestaties zijn de sleutelwoorden die leiden tot succes'. WADDINXVEEN - Op het gras van tennisvereniging Leer dam is heren 2 ’Schuimend Geweld’ van de tennisvereni ging Waddinxveen kampioen geworden. Een overwinning was voldoende om te promoveren naar de tweede klasse. Na een voorsprong van 3-1 kon de winst niet meer uit handen worden gegeven en werd de baan besproeid met champag ne. terende tijd van 13 minuten en 36 seconde, waardoor hij prijs Monique Swets, 2e prijs nu muurvast op de eerste Ellen Hoogendoorn; Jongens plaats van het masterklasse- 1 1 ment zit en hij de Europese masterkampioenschappen in jn het Italiaanse Riccione met vertrouwen te gemoet ziet. Er gaven in de Binnenmaas slechts twee zwemmers van de zwemclub De Gouwe acte de presence. Schoolslag- zwemmer Martijn van den Jongens enkel A: le prijs Je- Maagdenberg had kennelijk de Nederlandse kampioen schappen van vorige week enkel C: le prijs Dirk West dijk, 2e prijs Bas Wagenma kers; Meisjes enkel B: le prijs september Annelous Ramp, 2e prijs T*---- Climmy Kloosterman; Jon gens enkel B: le prijs Mauri ce Buring, 2e prijs Robert Jan Kleingeld; Meisjes enkel A: le prijs Sabrina Evers, 2e prijs Maria José Vasquez; roen Joling, 2e prijs Norbert Evers. Tenslotte werden de prijzen uitgereikt door de voorzitter van de toemooicommissie, Piet Houdijk. De uitslagen kei 3^3 63 66;JR.A^ van der Ma- van het derde open vetera- 1 nentoernooi van De Gouwe Smash zijn: Damesdubbel A: 1. Jannyvan de Linde en Anneke Schep, 2. Wil Korst en Jean Obertop; Damesdubbel B: 1. Suzanne Drexhage en Ada Hengst- mengel, Rida Sijthoff en Diny van den Berg; Herendubbel A: 1. Kees Verbaan en Paul Smeele, Hans Blom en John Hoeke; Herendubbel B: 1. Henny Mensink en Piet Hou dijk, 2. Wim Voogd en Leo Duivesteijn; Gemengddubbel A: 1. Jean en Ton Claassen, 2. Els Zijderhand en Jan van de Maas; Gemengddubbel B: le Ans van den Sluis en Jan van Es, 2. Els en Piet Zwanen burg. lijkheden al verdienstelijk meezwom in het langebaancir- witlm Stichting in Zeist en zij quit, lijkt het er op dat de Boskoopse De Gouwe-zwemmer Nic Geers op zijn 57-ste nog geen dag ouder is geworden. Bij het opkomen van het mas- terzwemmen, zo’n tien jaar geleden, pakte Nic Geers de zwemdraad weer op en het bleek dat hij na al die jaren, waarin hij 'bij' bleef door re gionaal waterpolo, vrijwel niets had ingeleverd. Nu is het zelfs zo dat de Bos koper, door de ruimere en betere trainingsmogelijkhe- den, nog steeds persoonlijke records zwemt. Spottend met zijn leeftijd en hongerig naar duels gaat hij de strijd aan met steeds jongere tegenstan ders die er vaak een schepje bovenop gooien om niet van ‘die ouwe' te verliezen, het geen in veel gevallen toch ge beurt. Zodoende zichzelf en anderen stimulerend zwom hij zater dag in de Binnenmaas de Na afloop van dejeugdclubkampioenschappen van de tennisvereniging Waddinxveen gingen allefina- masterkilometer in de schit- listen op de foto. (Foto: Tennisvereniging Waddinxveen). Francoulon; Meisjes dubbel B: le prijs Patricia Jerusa- lem-Climmy Kloosterman, 2e prijs Krista Hoogendoorn- Monique Swets; Jongens dub bel B: le prijs Maurice Bu- ring-Vincent Doeleman, 2e prijs Ernst Marchand-Casper Bomhof; Jongens dubbel A: le prijs Norbert Evers-Jeroen Joling, 2e prijs Sebastiaan Andringa-Vincent Pelupessy; Meisjes enkel D: le prijs Eva Nederhof, 2e prijs Marlies Swets; Meisjes enkel C: le Point in het sportpark de Sniep in Waddinxveen. WADDINXVEEN - Er is een begin gemaakt met de lang verwachte bouw van het sport- en squashcentrum 'Squash Point' in het sport park ’de Sniep’ aan de Sniep- weg in Waddinxveen. WADDINXVEEN - De school vakantie is volop aan de gang. De openbare Dick Bru naschool (Zuidplashof, Sper- werkhoek, Essengaarde) laat nog weten dat met allerlei ac tiviteiten het eerste school jaar van de fusieschool is af gesloten. De kinderen zijn in de laatste schoolmaand druk doende ge weest met het project 'wonen'. De resultaten zijn op de drie locaties van de Dick Bruna school tentoongesteld. Ouders en verzorgers hebben al hetgeen er gemaakt was met veel belangstelling beke ken en bewonderd: van India- nen-wigwam in de onder bouw tot futuristische bouw sels in de bovenbouw. De ouderraad van de Dick Brunaschool hield een be- dankavond op de locatie Es sengaarde. Tijdens deze drukbezochte avond waren - fT lm ■au w - S H t /.,fi i- L o/ 5/0 WADDINXVEEN 5 T 1 1 A 1 T j - ra® V- 'S; W'f' 5 V i 'fa/ 1 -■ 'F/ 1

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 15