WADDINXVE Nieuwe opleiding voor nieuwe vestigingswet Muziekstation Elke ochtend... Jubileumboek] e Wereldwinkel The Box op CAI Midden-Holland 1 Hoofdschuldigen overval blijven buiten schot FL wsr Waddinxveen Tienduizend Wokkeltjes komen niet terug Si. 4 I sa! .T'Sa E I Rijn en Gouwe -.-ut Wereldwinkel Waddinxveen T E E N G E E M GROEN DIVERSEN 2. BOTULISME S digheden. Wie nu kiest voor een kennismakings- abonnement, ontvangt Rijn en Gouwe vier weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze Ik heb de afgelopen drie maanden geen proefabonnement gehad op Rijn en Gouwe. tainment is een programma dat bestaat uit bekende tv- kanaal onder de naam Film- net en Supersport. I I I I I I I I I I I I I I I INTEKENFORMULIER leden van de Poolse maffia af- en bedreigd om mee te werken en moest de auto huren. Hij verklaarde ook niet te hebben geweten dat Wereldwinkels doen, wordt veel bereikt. Wie in het bezit wil komen van het jubileumboekje ’15 Jaar Wereldwinkel Waddinx veen 1980-l@995’ kan con tact opnemen met Hanny Glasbeek-de Booy, telefoon 01828-14772. geweest, de periode die valt tussen de bevrijding van ons land en die van Azië. Het stichtingsbestuur kan te rugzien op een zeer succesvol le muntenactie. In recordtijd werden 10.000 Wokkeltjes - welke naam is bedacht door T. Ververs sr. - aan de man ge bracht. Gezien de populari teit van de tijdelijke betaal- munt is deze overigens na aanschaffing door het publiek WADDINXVEEN/GOUDA- Met ingang van 1 augustus is mu ziekstation The Box te ontvangen via de regionale kabeltelevi sie Midden-Holland. Dit behelst de kabelnetten van Berken- woude, Driebruggen, Gouda, Gouderak, Haastrecht, Heken- De advocaat van verdachte I.K. verklaarde te vrezen dat zijn cliënt nu alleen voor de overval moet boeten en vroeg de rechtbank de zaak aante houden tot de drie andere Po len zijn opgespoord via de Poolse autoriteiten. De offi cier van justitie heeft ver klaard dat daartoe al een po ging is gedaan die niet tot re sultaat heeft geleid. Het drie- Het diploma middenstand al gemene ondememersvaar- digheden (AOV) gaat per 1 ja nuari 1996 gelden voor bijna het gehele midden- en klein bedrijf. Zowel voor vestiging in de detailhandel, ambacht, vervoer, ambulante handel en dienstverlening. ‘In de meeste gevallen heeft een ondernemer straks alleen het AOV-diploma nodig*, weet directeur Hans van der Ham van de Middenstandsavond- school Waddinxveen. ‘De Tweede Kamer heeft eind maart 1993 de nieuwe vesti- gingsregeling behandeld met als gevolg dat Nederland vol- weer een ver nieuwd systeem van vesti- veen, de waarde-aanduiding gingswetgeving kent. Een voudiger en doeltreffender voor zowel starters als geves tigde ondernemers. De 108 thans bestaande ves- J ai .„.s3 De nieuwe vestigingsregeling omvat een drietal niveaus (A, B en C). Niveau A bevat een 37-tal kleine eenvoudige branches waar geen vesti- gingsdiploma voor vereist is. Niveau B bevat een 48-tal branches, waaronder de ge hele detailhandel, waarvoor het vestigingsdiploma AOV vereist is. Niveau C omvat een 23-tal meer complexe branches waarbij naast het AOV-diploma ook nog een di ploma bedrijfstechniek ver eist is en in sommige gevallen een diploma vaktechniek. Niveau B omvat dus maar liefst de sector detailhandel met een scala aan winkels, de ambulante handel, het am bacht, café en restaurant, vervoer en de dienstverle ning. Voor al deze branches geldt de vestigingseis diplo ma Algemene Ondememers- vaardigheden. Medio september start aan de Middenstandsavondschool Waddinxveen de eenjarige opleiding voor het nieuwe vestigingsdiploma Algemene Ondernemers Vaardigheden. Voor informatie en aanmel ding kan men bellen met Hans van der Ham, telefoon 01828-19566. de Nederlandse Munt in Utrecht ter gelegenheid van vijftig jaar bevrijding gesla gen munt, welke is voorzien van het muntmeestersteken, aanvankelijk 5.000 exempla ren, deze werd daarna in een paar weken tijd met twee maal 2.500 exemplaren ver hoogd. Waddinxveners en verzame laars uit heel het land konden van de Waddinxveense her- denkings- en bevrijdings- munt geen genoeg krijgen. Niettemin besloot het stich tingsbestuur na ampel over leg de maximum-oplage op 10.000 te houden en niet naar 20.000 exemplaren uit te breiden, mede gezien de te handhaven exclusiviteit. Verwacht wordt dat vrijwel niemand gebruik zal maken van 1 BOUWZAKEN Ml BOSKOOP - Anderhalf jaar cel geëist voor een medeplich tige maar de werkelijke schuldigen aan overval op een blijven buiten schot. In mei van dit jaar pleegden drie Pools sprekende mannen een roofoverval op een echtpaar, Haag terecht. Voor zijn wonend in een woonboot aan J‘ 1 1 het Zuidwijk. De mannen in formeerden eerst bij de vrouw of haar echtgenoot thuis was, WADDINXVEEN - De Waddinxvener Hans van der Ham gaat in zijn regionale Middenstandsavondschool Waddinx veen een eenjarige opleiding verzorgen gericht op het nieu we vestigingsdiploma middenstand algemene onderne- mersvaardigheden voor de detailhandel, ambulante handel, ambacht, dienstverlening, horeca en vervoer. tigingsdiploma’s worden ver vangen door onder andere het nieuwe diploma Algemene Ondernemers Vaardigheden (AOV) en het diploma be drijfstechniek. In de meeste gevallen heeft men straks al leen het AOV-diploma nodig om zich te vestigen. de politie opgespoord worden doordat een getuige het ken teken van de vluchtauto had genoteerd. De auto was door Boskoopse koppelbaas de bestuurder gehuurd, deze kon via het verhuurbedrijf achterhaald worden. De man stond vorige week in Den i aan deel in de overval is een ge vangenisstraf van anderhalf jaar geëist. De man verklaar de aan de overval part noch drongen vervolgens naar bin- deel te hebben, hij was door nen en drukten het 33-jarige slachtoffer tegen de grond. Er getuigd werden geen wapens ge bruikt. De mannen verdwe nen, nadat ze een bedrag van ongeveer 45.000 gulden had- het echtpaar in Boskoop het den gevonden, in een gereed- doelwit was. De drie overval- staande grijze personenauto Iers zijn met de buit over de waarin een vierde man achter grens verdwenen, het stuur zat. De aanwezigheid van het geld wordt verklaard door het feit dat het slachtoffer optreedt als koppelbaas tussen Poolse werkzoekenden en tuinbouw bedrijven. Deze ruim honderd Polen zijn als vennoten aan gesloten bij het bedrijf Pool wind. Zij worden wekelijks kontant uitbetaald. Deze vierde man, een 27-jari- ge illegaal in Nederland ver blijvende Pool, I.K., kon door tal schijnt spoorloos te zijn. 1 WADDINXVEEN - De Stichting Wereldwinkel Waddinx veen heeft ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan een ju bileumboekje samengesteld. Diverse Waddinxveense orga nisaties geven daarin aan hoe belangrijk zij het vinden dat er een Wereldwinkel is in het Gouwedorp. Voor de medwerkers van de Wereldwinkel (Koningin Wil- helminaplein) zijn de reacties van het verenigingsleven een stimulans om dit vrijwilli gerswerk voort te zetten en er alles aan te doen om de betekenis van het Wereldwin- kelwerk nog meer bekend heid te geven. In het boekje staan bijdragen van de afdeling Welzijn van de gemeente (Wilma Romei jn), de Kerngroep Ontwikke lingssamenwerking Wad dinxveen, de werkgroep Wad dinxveen van Amnesty Inter national, de Stichting Goed Werk (Nelly Geluk), Missie, Ontwikkeling en Vrede (MOV) van de rooms-katho- lieke St. Victorparochie, Zen ding, Werelddiakonaat en Ontwikkelingssamenwer king (ZWO) van de hervorm de Immanuëlkerkgemeente en de Gereformeerde Kerk (Alie Littooy-Faber), de Stichting Gered Gereedschap (Gamy Benjamins), de Stich ting Vrouwenraad Waddinx veen, de Stichting Vriend schapsband Waddinxveen- Pelhrimov (ing. Jac Bost). Ook van de politieke partijen ma in gebruik. Dit program ma ’Hallmark’ is net als de twee andere Filmnetpro- gramma’s gecodeerd. Voor de De Waddinxveense munt - die ontvangst is een speciale de- geld in het laatje bracht voor coder nodig. Hallmark Enter- een grandioos bevrijdings- feest voor jong en oud op vrij dag 5 mei - heeft de grootte films en-series. Filmnet heeft van een oude rijksdaalder. aangekondigd dat het Hall- Het gewicht is 23 gram. De diameter bedraagt 38 milli meter. Op de voorzijde van 't Wok- keltje wordt de bevrijding ge symboliseerd met een afbeel- I I I vrijblijvende kennismaking betaalt u 13,25. I I I I T" - dorp, Het Beijersche, Moordrecht, Oudewater, Reeuwijk, Stol wijk, Vlist en Bloemendaalseweg (Waddinxveen). de tot ep met volgende Het gaat om voorlopige test- week dinsdag bij de Rabo- uitzendingen. The Box is een bank Waddinxveen (Kerk- muziekstation dat met in- weg-Oost) bestaande moge- gang van 1 augustus uitzendt lijkheid tot inwisseling van ’t op het vaste land van Europa. Wokkeltje, die woensdag 16 Het programma wordt sa- april van dit jaar door burge- mengesteld door telefonische meester C.M. van der Linden officieel werd geslagen. markprogramma ook afzon derlijk verkrijgbaar zal zijn. Voor de bestaande Filmnet- abonnees wordt Hallmark ex tra toegevoegd. Tegelijk met de introductie van het nieuwe ding van een Canadese jeep programma zal Filmnet haar op de hefbrug over de Gouwe, twee andere programma’s het herdenkingsfeit en de bij- splitsen in een film- en sport- aanvragen van kijkers. Er wordt veel verwacht van deze Bij die officiële gebeurtenis interactieve wijze van televi- bij de Nederlandse Munt in sie kijken. Het van oorsprong Utrecht waren toen ook wet- Amerikaanse station wil nu, houder K.W.Th. van Soest nadat zij in Engeland al via (VVD), gemeentesecretaris een aantal netten te zien is, C.A.P.M. Loose, directeur haar vleugels verder uit- A.J. Ammerlaan van de slaan. Rabobank Waddinxveen en Tegelijkertijd neemt ook voorzitter G. van Ringelen- Filmnet een derde program- stein van de Stichting Natio nale Feestdagen Waddinx veen aanwezig. De voorpagina van het door de Stichting Wereldwinkel Waddinx veen uitgegeven jubileumboekje. De voor- en keerzijde van de succesvolle Waddinxveense herdenkings- en bevrijdingsmunt ’t Wokkeltje. (Foto ’s: G. van Ringelenstein) WADDINXVEEN - De Wad dinxveense herdenkings- en 1_J.1 wustzijn dat de mensen in de den ’t Wokkeltje is nog tot en Derde Wereld ook recht heb- met volgende week dinsdag ben op betere levensomstan- 15 augustus in circulatie (be- digheden. taalmiddel en verzilverbaar). Dat heeft voorzitter G. van Door aan kleine producenten Ringelenstein van de Stich- een goede prijs te betalen ting Nationale Feestdagen voor hun produkten, zoals de Waddinxveen laten weten. De munt is sinds vrijdag 5 mei ruim drie maanden in relatie WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 9 AUGUSTUS 1995 D66 (Frans Bos), WD (Koos de Vogel), PvdA (drs. Aad van Holsteijn) en CDA (Dorenda Gerts) bevat het jubile umboekje bijdragen. Felicita ties ontbreken van de PCW en de Unie 55+. Landelijk gezien is het We- reldwinkelwerk een positieve zaak. Er komen nog steeds nieuwe winkels bij. Er zijn nu zo’n 375 Wereldwinkels in Nederland. Ook internationaal groeit de ze beweging. Naast Europa zijn er Wereldwinkels in Au stralië, Amerika en Canada. o_ Internationaal groeit het be- bevrijdingsmunt van vijf gul- Derde Wereld ook recht heb niet of nauwelijks in roulatie behorende jaartallen, gekomen. Op de keerzijde staat het ge- gend jaar Bedroeg de oplage van de bij meentewapen van Waddinx- in florijnen, de naam van de munt en het muntmeesters- en het Nederlandse muntte- ken. SPREEKUREN U s Ju ■i- Pagina 3 Werkstukken inleveren: Werkstukken afhalen: Aard van het bouwplan Bouwperceel Charlotte de Bourbonstraat 5 Coenecoop 121 i Sterrenlaan 24 Sterrenlaan 34 Kievitdreef 73 Verleende kapvergunningen Bouwperceel het oprichten van een tuinhuisje Acaciastraat 26 Botulisme in Waddinxveen In deze warme zomermaanden is de kans groot dat botulisme ontstaat. Handtekening deelne(e)m(st)er: Naam: Adres: Verleende bouwvergunning/ingestemde melding Aard van het bouwplan Staringlaan 11 -21 Acaciastraat 36 - Water achter de Vondellaan (pias rioolwaterzuivering); - Gouwebos; - Petteplas. Deelnameformulier amateurexpositie Raadzaal gemeentehuis Waddinxveen leder werkstuk moet voorzien zijn van een eenvoudige lijst met een deug delijk ophangsysteem (geen glas-wissellijsten met zgn. klemmetjes). Schil- tewerf; 2. de locatie naast Noordkade 31de tegenwoordige locatie van de weegbrug. Piasweg 41 Noordkade 64 11 populieren ca. 50 bomen (voornamelijk populieren) Adres: Openingstijden: donderdag 7 september tussen 19.00 en 20.30 uur zaterdag 23 september tussen 16.00 en 16.30 uur Raadhuisplein 1Waddinxveen dagelijks tijdens kantooruren, donderdagavond van 19.00 - 20.30 uur en zaterdagmiddag van 13.00 -16.00 uur. verkoop/ verzekerings- bedrag Naam: Adres: Postcode: Telefoonnummer: Het rooien van bovengenoemde bomen en houtopstanden heeft geen gevolgen voor aantasting van natuur-, landschap-, of dorpschoon, als bedoeld in artikel 5, lid 1van de Kapverordening. Voor informatie over de verleende kapvergunningen kunt u terecht bij de dienst Openbare Werken, sectie Plantsoenen. Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen maken bekend dat zij voornemens zijn bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland een verzoek in te dienen tot het vaststellen van een hogere grenswaarde voor twee loca ties aan de Noordkade, te weten: 1de locatie naast Noordkade 133, die nu deel uitmaakt van de gemeen- derijen mogen een maximale afmeting van 100 x 100 cm. hebben. Op de achterzijde van het werkstuk uw naam en - indien u dit wenst - het verkoopbedrag vermelden. Voor keramiek, boetseer- en beeldhouwwerk is ongeveer 1 m2 per deelnemer beschikbaar op grijze stapelblokken. Er zal een deelnemerslijst voor bezoekers beschikbaar zijn. Er zal een mogelijkheid zijn om exposanten, die dat wensen, in contact te brengen met bezoekers die belangstelling voor zijn/haar werk getoond hebben. «o? Ondergetekende wil graag deelnemen aan de te houden amateurexpositie in de raadzaal in het gemeentehuis van Waddinxveen van 9 september tot en met 23 september 1995. Het aantal te exposeren werkstukken per per soon is afhankelijk van het aantal inzendingen en zal plaatsvinden in volg orde van eigen keus. La De vaststelling van de hogere grenswaarde is nodig in verband met het ontwerp-bestemmingsplan Noordkade ’94, waarin de bouw van woningen op deze locaties via een wijzigingsbevoegdheid mogelijk wordt gemaaid. Dit betekent niet dat op deze locaties woningbouw ook werkelijk zal wor den gerealiseerd. Per locatie zal hierover te zijner tijd nadere besluitvor ming dienen plaats te vinden. De Wet geluidhinder eist echter dat reeds nu de procedure voor vaststelling van hogere grenswaarden wordt gevolgd. Het ontwerp van het verzoek en de daarbij behorende stukken liggen met ingang van 10 augustus 1995 gedurende vier weken ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw in het gemeentehuis, tijdens werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur. het gedeeltelijk veranderen van een woning en het plaatsen van een balkonhek het gedeeltelijk veranderen van een bedrijfspand het gedeeltelijk veranderen en het vergro ten van een woning en het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak het gedeeltelijk veranderen en het vergro ten van een woning en het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak het gedeeltelijk veranderen en het vergro ten van een woning het onderheien van een vloer het oprichten van een berging OPENINGSTIJDEN Het hele gemeentehuis elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. pavond) Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagei Aangemelde werkstukken in volgorde van eigen keus: techniek: titel v/h werkstuk maten olieverf/aquarel, acryl hoogte/ gem. techniek breedte beeld/keramiek e.d. i Het register van verleende bouwvergunningen en meldingen waarmee is ingestemd ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Binnengekomen bouwaanvragen/ingediende meldingen Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet maken Burgemees ter en Wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: Ter gelegenheid van het feit dat het op 15 augustus 1995 50 jaar geleden is dat de Tweede Wereldoorlog officieel werd beëindigd, is besloten dat dit jaar naast de jaarlijkse nationale herdenking en de viering van de bevrij ding op 4 en 5 mei, ook op 14 en 15 augustus 1995 de vlag zal worden uitgestoken. Indien u gehoor wilt geven aan dit besluit, verzoek ik u de Nederlandse vlag halfstok uit te steken op maandag 14 augustus 1995, van 18.00 uur tot zonsondergang en vol uit te steken op dinsdag 15 augustus 1995 vanaf zonsopgang tot zonsondergang. Verzoek hogere grenswaarde Wet Geluidhinder Gedurende deze termijn stellen Burgemeester en Wethouders iedereen in de gelegenheid schriftelijk opmerkingen te maken met betrekking tot het ontwerp-ontheffingsverzoek. Tevens bestaat de mogelijkheid mondeling te reageren tijdens een op 31 augustus om 16.30 uur in het gemeentehuis te houden openbare zitting. Het intekenformulier kunt u inzenden of afleveren bij: gemeentehuis Waddinxveen, Raadhuisplein 1,2741 HR Waddinxveen, afdeling Welzijn, t.a.v. mevrouw W. Romeijn. Inschrijvingen moeten vóór 21 augustus 1995 binnen zijn! Botulisme is een besmettelijke vorm van voedselvergiftiging waaraan vooral (watervogels en vissen kunnen sterven. Botulisme is meestal niet gevaarlijk voor mensen. Elke dode (water)vogel of vis vormt een mogelijke bron van besmetting en moet daarom zo snel en hygiënisch mogelijk wor den opgeruimd. Maatregelen bestrijding botulisme: - U kunt botulisme helpen voorkomen door in de zomermaanden (water) vogels NIET TE VOEDEREN. - Bij het aantreffen van dode of zieke dieren moet men zo snel mogelijk de gemeente waarschuwen telefoonnummer 24500. - Geef nooit dode dieren met de vuilnisman mee, dit kan het besmettings gevaar vergroten: niet doen dus. Hoewel de in Zuid-Holland voorkomende vorm van botulisme voor men sen in principe ongevaarlijk is, blijft enige voorzichtigheid bij bijvoorbeeld zwemmen en plankzeilen in met botulisme besmette wateren geboden. Gebieden waar botulisme KAN voorkomen: TELEFOONNUMMERS Gemeentehuis ^4642 telefax 24680 Gemeentewerf 24500 Centraal Meldpunt Zorg Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen 24760 Gouwebad "De Sntep'’ (informatie) 12570 Overige belangrijke telefoonnummers zie pagina 5 gemeentegds OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN Vlaginstructie ten behoeve van 15 augustus 1995; mededeling van het ministerie van Binnenlandse Zaken. "O. 'r Genoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur voor eenieder ter inzage ligt bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. j Postcode: - (3 Plaats: - (voor controle op de bezorging) I Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Rijn en Gouwe. Afdeling Abonnementen, Antwoordnummer 10008, 2400 VB Alphen aan den Rijn. Sectie Burgerzaken bovendien elke donderdagavond 19.00 tot 20.30 uur. in de middaguren kunt u alleen terecht op afspraak. Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de s< 09.00 tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. -- t

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 3