Abraham zien in 'de Gouwe Dis Arbeidsvoorziening 1095 AZC verstop tachter snijmais Elke ochtend... Hans Dulfer in Waddinxveen Duizenden koopvideo's NU 30% TOT 40% KORTING SLAAPKAMER SHOWROOMMODELLEN 1 0.59 1.25 0.89 Satcom Holding mikt op overname bedrijf ‘tukken 0S wrnorgaitfa Politie gaat op bedrijfsbezoek nog steeds op koers ‘T'tteawaMyMt 4ütd& Z 945 Schoolspullen! POS fratsen is een (eest voos pt<j eu oud! Rijn en Gouwe fealkhoven VOORDEELPRINT DUBBELPRINT SNELSERVICE PETER COMPEER Meisje uit sloot gered Vijf auto's fors bekrast bBURGER SL Meisje (8) in bosjes gelokt Groen College start cursussen Z/e elders in dit blad Per stuk Weer open huis in Goudse Schouwburg Definitieve jaarcijfers eind oktober I I I I I I I I I I I I I I I tieve jaarcijfers nogmaals uit te stellen. van vier tot zes uur een recep- I |fotoskop| de leukste vind je bij OPLAGE 13.500 EXEMPLAREN Keurslagerkoopje MEGA-COLOR Start van de lessen vanaf woensdag 6 september 1995 VIDEO AUDIO FOT< Wie nu kiest voor een kennismakings- abonnement, ontvangt Rijn en Gouwe vier weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze vrijblijvende kennismaking betaalt u 13,25. is aan de Zuidelijke Rond weg, is op dit moment bijna geheel aan het zicht ont worden, wordt nu omgeven door hoog opschietend snij mais. Woensdag 30 augustus van 19.00-21.00 uur aan de zaal; Telefonisch (071) 414042; Voor aanvang van de eerste les 30 minuten voor aanvangstijd). Kom langs en profiteer van diverse schoolaanbiedingen! HAMLAPPEN ons! de laan lopende sloot gered. Hij zag een hand boven het kroos uitsteken en aarzelde geen moment. Het bewustelo ze meisje, dat aanvankelijk ademhalingsproblemen had, werd door hem weer leven in geblazen. Het meisje is voor onderzoek overgebracht naar het Goudse Groene Hart Zie kenhuis. Net als vorig jaar bevindt zich onder de deelnemers een verscheidenheid aan bands met Just Us, No Rabble, Fon- telo D’Avanti, Cheb Ashraf (Amsterdam), Le Freak en The Twens (Pelhrimov Tsje chië) uit de zusterstad van Waddinxveen. Als hoofdact is dit jaar Hans Dulfer gecon tracteerd. Tijdens het festival INBRAAKBEVEILIGING een zaak van vertrouwen In Boskoop en Waddinxveen wordt het bedrijfsbezoek ge zamenlijk gedaan met de Mi lieudienst Midden-Holland. Daarbij zal onder meer gelet worden op de inhoud van de bestrijdingsmiddelenkast. GOUDA De Goudse Schouwburg houdt op zater dag 2 september voor de tweede keer een open huis. Vanaf tien uur staan de deu ren van het theater open en vanaf elf uur geven diverse groepen en artiesten een voorproefje van wat er in het nieuwe theaterseizoen te zien is. Tevens start die dag de los se kaartverkoop voor alle voorstellingen in het seizoen ’95796 en is er een grote info balie. Alle optredens zijn deze j 1 r>__ getreden wordt er door onder andere Muziek-theatergroep realiseerden de arbeidsbu reaus respectievelijk al 54 en 57 procent van de jaartaak. Niettemin stijgt het aandeel van deze doelgroepen in het bestand van de arbeidsbu reaus. Hieruit blijkt dat in de Rijnstreek langdurig werklo zen en etnische minderheden niet in voldoende mate heb ben kunnen profiteren van het lichte herstel van de werkgelegenheid. De doel groep jongeren heeft wel kun nen profiteren: hun aandeel in het bestand daalde ten op zichte van vorig jaar van 29 procent naar 27 procent. In totaal stonden op 30 juni van dit jaar 26354 niet-werkende werkzoekende ingeschreven De Rozenburcht Rozenlaan 4 Boskoop 1e jaars18.45 uur 2e jaars20.15 uur 3e jaars (of meer)in overleg 1e jaars voor paren 21.45 uur Attentie: Voor de nog niet definitieve vast gestelde lessen wel even aanmelden. sponsor van het jongerenevenement geworden. is er ook weer een karaoke- wedstrijd waarvoor dit jaar fantastische prijzen beschik baar gesteld zijn door Heems kerk BV uit Waddinxveen. Deze prijzen zijn bestemd voor twee leeftijdsgroepen. In de week voor het festival komt er ook dit jaar weer een Festivalkrant uit, waarin op genomen een speciale puzzel. KEURSLAGERIJ 5^-57^-slaapkamers VAN DER LINDE Inschrijven: B DANSSCHOOL NIEUWENHUIJZEN-VISSER PD en alle middelen waarvan de toelating is ingetrokken of vervallen. Worden buiten de kast be strijdingsmiddelen aange troffen - of in de kast bestrij dingsmiddelen die verboden In deze kast mogen alleen be- zijn - dan wordt hiervoor pro- strijdingsmiddelen staan die ces-verbaal opgemaakt, voorzien zijn van een goed- keurings- of toelatingsnum- i TTi 1 buiten de kast geen bestrij dingsmiddelen elders aanwe zig zijn. Verboden middelen zijn in dit verband middelen die geen toelatingsnummer op de verpakking hebben, alle middelen waarbij het goed- keuringsnummer op de ver pakking begint met de letters bij de arbeidsbureaus in de regio Rijnstreek. De arbeidsbureaus gaan steeds bedrijfsmatiger wer ken. Een onderdeel daarvan zijn de interne controles waaraan de arbeidsbureaus zich onderwerpen, mede als gevolg van de bevindingen van de Commissie Van Dijk. Hiertoe is ook in de regio Rijnstreek in het afgelopen halfjaar steekproefsgewijs de betrouwbaarheid van de cij fers gecontroleerd. Het ver heugt het Regionaal Bestuur voor de Arbeidsvoorziening Rijnstreek daarom des te meer, dat ondanks deze aan scherping de cijfers zo’n posi tief beeld geven. bloeiende Waddinxveense be drijf in zware financiële pro blemen, nadat huisbankier Rabobank Gouda de krediet- kraan dichtdraaide. Daarop trok de effectenbeurs de officiële notering van het fonds in. Het bedrijf is inmid dels flink afgeslankt: de helft van de 26 banen is geschrapt. Met de huisbankier is een fi nanciële regeling getroffen. Volgens voorlopige cijfers heeft Satcom vorig jaar een nettowinst van ƒ1,3 miljoen geboekt. Hierdoor zal het eigen vermo gen tot ƒ2 miljoen worden op gekrikt. In 1993 schreef het bedrijf ƒ2 miljoen aan rode cijfers. Satcom is voor 70 pro cent eigendom van de beleg gingsmaatschappij Chryvon. De rest van de aandelen is in de vorm van certificaten ge noteerd op het niet-officiële deel van de Amsterdamse pa- rallelmarkt. WADDINXVEEN - Begin september gaat de politie in het district IJssel en Gouwe weer een controlebezoek brengen boom-, plant-, bloemen- en groentekwekers in Boskoop, Waddinxveen, Nieuwerkerk aan den IJs sel, Moordrecht en Zevenhuizen-Moerkapelle. WADDINXVEEN - Zaterdag ochtend werd door een bewo ner van de Jacob Catslaan in dag gratis toegankelijk. Op- de Vondelwijk in Waddinx- WADDINXVEEN - Op de Prinses Beatrixlaan werden vorige week tussen dinsdag avond en woensdagmiddag vijf auto’s bekrast. Er liep van voor tot achter een kras over de vernielde auto’s. In de nacht van dinsdag op woensdag werd ingebroken in een vrachtauto aan de Mercu- riusweg. Er werd niets uit de auto vermist. Vorige week woensdag werd aangifte gedaan van diefstal uit een vrachtauto aan de Maarten Schoutenstraat. Het portier werd opengebroken waarna de autoradio werd ontvreemd. Dezelfde avond werd na een tip een 47-jarige Rotterdamse bestuurder aangehouden die behoorlijk onder invloed van alcohol achter het stuur van zijn personenauto zat. Hij had een promillage van 1,8 in zijn bloed. WADDINXVEEN - Zaterdag 9 september wordt in het sportpark De Sniep de 3e editie van het Waddinxveen Open Air’95-festival gehouden. Om alles rond te krij gen is schildersbedrijf Prevoo BV uit Gouda hoofd- o.a. 5 trendschriften voor 5,00 2 trendringbanden voor 15,00 HUIS-AAN-HUIS 51 e JAARGANG NUMMER 2455 WOENSDAG 23 AUGUSTUS 1995 vierde in restaurant ’de Gouwe Dis’ ondernemer Gerrit Oudijk, directeur van Salda BV Dorps traa- at), op verrassende wijze zijn 50e verjaardag. Hij kreeg een certificaat van zijn reclameman Frans Rahms (rechts achter de ja rige) en Waddinxveens bur gemeester C.M. van der Linden sloeg hem op feeste lijke wijze tot ridder. KOPEN/VERKOPEN? Voor woonhuizen in Boskoop en Waddinxveen de makelaar. vgwïoom makelaardij b.v. Julianastraat 6 Waddinxveen tel. 01828-12309 WADDINXVEEN -In het vergrijzende Waddinxveen wordt in toenemende mate aandacht geschonken aan plaatsgenoten die Abraham zien. Vorige week donderdag veen een twee en een halfja rig meisje, eveneens van de Zenga, Lebbis en Jansen, het Jacob Catslaan, uit de langs Afrikaanse gezelschap Les J‘ 1-1-J~ ~1““i J Ballets Africains de Guineé, Denise Jannah, Vincent Bijlo en Bert Schuiling. De presen tatie is evenals vorig jaar in handen van Jan Pieterse en Marlies Helder. Het nieuwe uitstel is volgens Satcom noodzakelijk omdat onder meer satellietontvangers en telefoons) zag zich gesprekken over geïnteres- WADDINXVEEN - Vrij dagmiddag tussen kwart over vijf en half zes werd bij het winkelcentrum f Zuidplas (ZuidplashoD, aan de achterzijde van de Plusmarkt, een 8-jarig meisje en een 7-jarig jon getje door een man gehol pen de boodschappen op de fiets te doen. De man heeft daarna de kinderen meegelokt in de richting van de openbare Dick Brunaschool (Zuid- plaslaan). Het jongetje moest achterblijven, het meisje werd meegelokt de bosjes in en in haar aan wezigheid pleegde hij schennis van de eerbaar heid. Het signalement van de blanke man luidt: on- ge veer 45 jaar, snor en kort grijs enigszins steke lig haar. Hij droeg een lan ge broek en een t-shirt. De politie zoekt getuigen van het voorval. WADDINXVEEN - De in Waddinxveen gevestigde hightech ontwikkelaar Satcom Holding (handel in vorige week genoodzaakt de publikatie van de defini- seerde ’strategische’ partici- i -xx_ -x-ii panten nog gaande zijn. De onderhandelingen verkeren in een vergevorderd stadium. Vóór half september ver wacht de directie met een na der bericht hierover te ko men. Ik heb de afgelopen drie maanden geen proefabonnement gehad op Rijn en Gouwe. Op een aandeelhoudersver gadering van het administra tiekantoor van aande len en grootaan deelhouder Chryvon (70 procent) is besloten pas eind ok tober met cijfers naar buiten te komen. Deze zullen in de eerste helft van novem ber aan de aandeelhouders- WADDINXVEEN - De ar beidsvoorzieningsorganisatie in de regio Rijnstreek, met ar beidsbureaus in Gouda, Lei den, Lisse/Katwijk en Alphen aan den Rijn, heeft in het eer ste halfjaar goede resultaten geboekt. Zowel voor de klant groep werkgevers als voor de klantgroep werkzoekenden zitten de arbeidsbureaus hal verwege het jaar op koers. De arbeidsbureaus hebben zich ingespannen om goede contacten op te bouwen met werkgevers. In de hele regio Rijnstreek werden meer dan 2000 werkgevers persoonlijk bezocht. Dit heeft tot resul taat gehad dat de arbeidsbu reaus bij elkaar meer dan 6000 vacatures binnenhaal den, waarvan ruim de helft vervuld werd: 3155 vervulde vacatures. Aan de aanbodzij de van de arbeidsmarkt rich ten de arbeidsbureaus zich met name op doelgroepen die moeilijk op eigen kracht aan de slag komen. In totaal wer den in het eerste halfjaar 3850 werkzoekenden aan een baan geholpen. Meer dan 80 procent (3165 personen) van hen was werkloos. Met name de doelgroepen langdurig werklozen en etnische min derheden krijgen extra aan dacht van de arbeidsbureaus. Dit heeft resultaat gehad: 942 langdurig werklozen en 361 allochtonen werdeh aan de slag geholpen. Hiermee Voor vragen kan men terecht bij het informatiepunt van de mer. Üiteraard mogen ook politie in Boskoop. Het tele- 1 x foonnummer hiervan is 01727-16441 of telefaxnum mer 01727-18989. BOSKOOP - Het AOC Groen College, de vestiging voor christelijk voorbereidend be roepsonderwijs aan de Zijde in Boskoop, start bij voldoen de deelname een aantal be staande en nieuwe cursussen door bevoegde docenten. Het gaat hier om de cursus sen ‘Gebruiken personal com puter' (48 lesuren, ‘Duits voor zaken en op reis' (30 lesuren), ‘Boomteelt voor aankomende bedrijfsverzorgers* (40 les uren), ‘Bloemschikken en binden beginners' (5 avon den), ‘Bloemschikken en bin den gevorderden' (5 avonden) en ‘Paasversieringen‘ (2 avonden). Voor verdere informatie kan men zich wenden tot de school, tel. 01727-13456. vergadering worden gepre senteerd. In mei maakte Sat com, dat het pand op het bedrijven park Coene- Vorig jaar raakte het eens coop heeft verlaten, bekend eind augustus met de cij fers te ko men. Half september zouden dan de aandeelhouders bijeen wor dengeroepen. PEPER- STEAKS iedere I I I I I I I I i Tweede lustrum WADDINXVEEN - De jeu de boulesvereniging Waddinx veen (Alberdingk Thijmlaan) gaat Het 10-jarig bestaan vie ren. Ter gelegenheid van het tweede lustrum wordt er za- terdagmiddag 2 september van vier tot zes uur een recep tie gegeven in het clubge- bouw van de vereniging in Waddinxveen-Noord. I WADDINXVEEN - Het tij delijk asielzoekerscen- trokken. Het centrum, waar in oktober 600 vluch- Weekblad voor Waddinxveen ’WSi. KEURSLAGER 14 Naam Adres: Plaats I klein Speciaal aanbevolen Zie pag. ^erkend .sloten expert Dorpstraat 76 Waddinxveen Tel. 01828-32002 kilo Tel.:-- (voor controle op de bezorging) Stuur deze bon m een open envelop zonder postzegel naar: Rijn en Gouwe. Afdeling Abonnementen. Antwoordnummer 10008. 2400 VB Alphen aan den Rijn. Dansschool Nieuwen- huijzen-Visser verzorgt op woensdagavond danslessen in één van de mooiste zalen uit de regio te weten: Groensvoorde 6, 2742 DJ Waddinxveen, tel. 01828-12937 Dorpstraat 38, Waddinxveen, 01828 - 18090 's maandags gesloten - donderdag koopavond Zijde 3. Boskoop, 01727 - 12965 's maandags gesloten - vrijdag koopavond Hoofdredacteur: B.J. Woudenberg, Telefoon 01828-155 94. Kantoor: Kanaalstraat 10, 2741 HH Waddinxveen, Postbus 372, 2740 AJ, Telefoon 01828-30332, Telefax 01828-32633. Openingstijden: Maandag t/m vrijdag van 8.30-17.00 uur. Postbus 300,2740 AH Waddinxveen, Dorpstraat 39, tel. 01828-12298, fax 01828-30230. in Waddinxveen, Zevenhuizen en Moerkapelle Spoorstraat 17-29 - 2801 BA Gouda Tel 01820-18055 - Fax 01820-22926 j Postcode W 1 .1 it.lt H.H s

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 1