Doeleman Transport naar Coenecoop Kunstwerken bij ING Bank s Elke ochtend... Cursus voor senioren- voorlichter in Gouda Maandag openbare repetitie-avond bij De Gouwestem 1 L 1 Inbrekers actief bij asielzoekerscentrum V1 Staatssecretaris op bezoek bij Oogstfeest 'Open huis' in ne Goudse Schouwburg Eveline Swidde laat werk zien in Hoornaar Aavond over Maja-indianen Rijn en Gouwe Fiets gevonden e*1 ^°°N- Politie wil kleine criminaliteit aanpakken Zwemvierdaagse in Gouwebaa GtW'S?”0' L I I I van september om drie uur wordt tie geopend van de Waddinx- tot kleine werken, die zijn 1 Wie nu kiest voor een kennismakings- abonnement, ontvangt Rijn en Gouwe vier weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze vrijblijvende kennismaking betaalt u 13,25. Ik heb de afgelopen drie maanden geen proefabonnement gehad op Rijn en Gouwe. Swidde (Nicolaas Beetslaan). De tentoonstelling duurt tot en met zondag 17 september en is geopend op zaterdag en 1 ?e- Jh afgesloten schuren. In de meeste gevallen worden fiet sen, drank en etenswaren meegenomen. Ook niet afge sloten auto’s zijn een om kwart ie stand voor de Zevenhuizen I I I I I I I I I I I I I I Meerschaut. Ze heeft gerui me tijd tussen de Maja-india- nen gewoond om hun taal en leefwijze te leren kennen. Zij zal haar verhaal met dia’s il lustreren. ging, waarmee de kunste naars haar kwast hanteert. Snelle trefzekere doeken, die verwijzen naar een beeld, dat lijkt op water. Donker en licht kleurgebruik, waarbij geab straheerde vormen en gevoe lig uitgebalanceerde kleur- vakken een rol spelen. Eveline Swidde is opgeleid aan de Vrije Academie in Den Haag en aan de Rijksacade- mie Minerva in Groningen. Begin jaren tachtig maakte zij abstracte krijttekeningen. het wagenpark uit 11 auto’s. Het bedrijf richt zich voorna melijk op de Benelux. Aange zien de locatie aan de Kerk straat te beperkt is geworden de prachtige cd-mc ’Kerst met wordt het bedrijf verplaatst naar bedrijvenpark Coene coop. Onder toeziend oog van onder leden te koop, meer de Waddinxveense on- dememerskring ICW, een meentelijke delegatie en rela ties van Doeleman Transport BV werden een week geleden MOERKAPELLE - De afde ling Moerkapelle van de Ne derlandse Bond van Platte landsvrouwen houdt woens- om acht uur haar eerste maande lijkse bijeenkomst in dorps huis ’Op Moer’. Op deze avond, waar de leden oom van het nieuwe cursuspro gramma kunnen kennisne- daagse Oogstfeest biedt nog men, spreekt mevrouw L. v.d. veel meer. Oude ambachten, een grote rommelmarkt bij de Hervormde Kerk, een exposi tie met oude motorfietsen van Willem Boode, braderiekra- men en veel live muziek. De penning in brons-messing, en sloten auto’s zijn een gewild een dorsmachine met pakma- waarnemend burgemeester object waarbij de buit meestal chine uit 1925 in vol bedrijf zaterdagmorgen en zijn de Lichaartse Vlegel- dorsers actief. Deze Belgen laten op het Dorpsplein zien hoe in de vo rige eeuw met de vlegel het kaf van het koren werd ge scheiden. Het graan voor de dorsmachine werd kortgele den in de buurt op de ouder wetse manier gemaaid. Bij de landbouwtractoren en mini-dorsmachines is ook een Ook is er een cd-mc gemaakt met de bekende concertzan- ger Pieter Vis en een aantal van zijn leerlingen. Deze zil veren schijf zal op zaterdag- in het gemeentehuis handte- avond 14 oktober worden ge- keningen onder het koopcon tract gezet door notaris mr. P.L. van der Meulen, burge meester C.M. van der Linden en directeur J.A. Doeleman. WADDINXVEEN - Maandagavond 4 september van acht tot tien uur begint het Christelijk Waddinxveens Mannenkoor ’De Gouwestem’ het nieuwe seizoen met een openbare repetitie in de Bethelkerk (Bilderdijk- laan). Belangstellenden, familie en vrienden zijn dan van harte welkom. bestaat uit zonnebrillen, ze- gelboekjes en autoradio’s. De politie adviseert het publiek wat zorgvuldiger te zijn met het afsluiten van schuren en auto’s en geen waardevolle spullen in de tuin te laten staan. Voorts wordt geconstateerd dat er weinig aangifte wordt gedaan van diefstal. Er zijn goederen aangetroffen die vrijwel zeker van diefstal af- 1 maar waarvan de rechtmatige eigenaars on bekend zijn daar zij geen aan gifte deden. Stolberglaan een rode Audi 80 personenauto met het ken teken YZ-24-VY gestolen. In dezelfde nacht werd bij een automobielbedrijf aan de Noordkade eveneens een Au di 80 ontvreemd. Het betreft een groene auto met het ken teken XZ-94-LL. In de nacht van vrijdag op za terdag werd op een afgesloten terrein aan de Henegouwer- weg ingebroken in een win kelwagen. Weggenomen wer den een paar kratten bier en een portemonnee met wissel geld. In de nacht van zondag op maandag werd aan het Her barenerf ingebroken in een auto door het inslaan van een ruit. Weggenomen werd de radio cassetterecorder, twee horloges en wat kleingeld. In dezelfde nacht werd ook aan het Machtelderf op de zelfde wijze een auto openge broken. Weggenomen werd een radio-cassetterecorder. Het jaarlijkse Oogstfeest wordt vrijdagavond 1 en za terdag 2 september in de dorpskern van Zevenhuizen gehouden. Het van oudsher agrarische dorp staat dan op braderie-acthige wijze geheel in het teken van de landbouw in vroegere tijden. Naast een tentoonstelling van oude landbouwtractoren en stationaire machines van organisator en verzamelaar Fred Visser is er bijvoorbeeld W’VEEN/BOSKOOP - Van maandag 4 tot en met vrijdag 8 september wordt in het Gouwebad ’De Sniep’ de Na tionale zwemvierdaagse ge houden. Het bad wordt door nogal wat Boskopers regel matig bezocht. Vier dagen lang kan er 250 of 500 meter gezwommen worden voor een medaille, waarna er nog een tijdje doorgebracht kan wor den in het recreatiebad of, bij goed weer, in het buitenbad. Wie aan de vierdaagse wil deelnemen kan aan de kassa van het bad een deelnemers kaart kopen. Deze kaart geeft vijf avonden toegang tot het zwembad, waar in de eerste week van september gezwom men kan worden tussen 16.00 en 18.00 uur en tussen 18.00 en 20.00 uur. Deelname kost 10 gulden per persoon. Na het zwemmen kan de kaart opge haald worden in de hal van het zwembad. Evenals voorgaande jaren kunnen kinderen zich weer laten sponsoren voor het Ro nald McDonald kinderfonds. Dit kinderfonds laat onder andere bij grote ziekenhuizen tehuizen bouwen zodat ou ders dichter bij een ernstig ziek kind kunnen ’wonen’ zo lang dat nodig is. ’Dit kost veel geld en daar ho pen we met z’n allen een steentje aan bij te kunnen dragen’, aldus zwembadma- nager Cock Rehorst. hebben inmiddels met veel plezier allerlei voorlichtings bijeenkomsten verzorgd. Dankzij financiële bijdragen van de provincie Zuid-Hol- land, de gemeente Gouda, De Vierstroom (kruiswerk en maatschappelijke dienstver lening) en de GGD-Midden- Holland behoeven de deelne mers niet de kosten van orga nisatie en cursusleiding te be talen. Alleen de kosten van materi aal, reiskosten en een kopje koffie moeten zelf worden be taald. Als tegenprestatie wordt van de deelnemers ge vraagd om daadwerkelijk voorlichtingsbijeenkomsten te gaan verzorgen. Dat behoeft men overigens niet alleen te doen. De opge leide voorlichters vormen ge zamenlijk een groep die pe riodiek bij elkaar komt en wordt ondersteund door een medewerker van de Stichitng Welzijn Ouderen Gouda. Geïnteresserde 55-jarigen en ouder jaar kunnen vrijblij vend de informatiefolder en het inschrijfformulier aan vragen bij REC-Rijnstreek, Turfmarkt 36, 2801 HB Gou da, tel. 01820-28888. Men kan ook bellen en vragen naar mevrouw W. Olieroock. In 1983 verhuisde zij naar Aruba. Een totaal ander leef klimaat deden haar vormen taal en kleurgebruik dynami scher en feller worden. Beweging, kleur en muziek vonden hun vertaling in vrij grote, expressieve schilderij en met een duidelijk herken bare figuratie. Vanaf deze pe riode onstonden ook de por- tretopdrachten. In 1986 keerde Eveline Swid de terug naar Nederland en schilderde zij voornamelijk met acrylverf oerhollandse onderwerpen zoals tulpen en koeien. Fragmenten van li chamen in beweging en mo tieven van planten zijn steeds terugkerende onderwerpen in haar werk. GOUDA - Zaterdag 9 sep tember houdt de Goudse Schouwburg voor de tweede maal een gratis ’open huis’. Van tien tot vijf uur staan de deuren van het theater wijd open. Tijdens dit ’open huis’ ge ven diverse groepen en artiesten een voorproefje van wat er in het nieuwe theaterseizoen te zien zal zijn. Er is een grote info-balie met nieuws omtrent de voorstellingen en tevens start de losse kaartver koop voor alle voorstellin gen in het nieuwe sei zoen. Zowel in de grote als in de kleine zaal zijn er optre dens. Het Afrikaanse ge zelschap ’Les Ballets Africains de Guineé’ pre senteert met 35 man een gedeelte uit haar dans- en arumspektakel ’Herita ge’. Fred Delfgaauw laat zien hoe je prachtig theater kunt maken met poppen. Peter Weekers en Annet Visser (voorheen Flairck) geven met hun muziek groep ’Zenga’ blijk van hun virtuositeit met frag menten uit het program ma ’Musica Animalis’, dat vrijdag 10 november in de Goudse Schouwburg in première gaat. Er komen deze dag veel cabaretiers naar Gouda. Er zijn optredens van Vincent Bijlo, Lebbis en Jansen, Bert Schuilling (voorheen Zindroom), Tom Oosterhuis en caba retgroep ’Niet Uit Het Raam’. De Jeugd Theaterschool Zuid-Holland, die in Wad- dinxveen is gevestigd in het centrum voor kunst zinnige vorming Kreater (Kerkstraat), treedt op met enkele songs uit de musical ’Oliver!’. De mu sical zelf is in december maar liefst vier keer in de Goudse Schouwburg te zien. De nieuwe Nederlandse jazz-diva Denise Jannah, die nu al vergeleken wordt met sterren als Sa rah Vaughan en Ella Fitz gerald, zingt tot slot een aantal nummers uit haar nieuwe theaterconcert. De presentatie is, evenals vorig jaar, in handen van Jan Pieterse en Marlies Helder. In onze steeds en snel veran derende samenleving is het niet eenvoudig door de bomen het bos te blijven zien. Dat geldt voor jong en oud. Goede, doeltreffende voor lichting werkt als een rich tingaanwijzer in het bos. En wie kan beter voorlichting ge ven, dan iemand die de situ atie van ouderen zelf kent? Vanuit deze gedachte heeft het Regionaal Educatief Cen trum Rijnstreek het initiatief genomen om voor oudere in woners in de gemeenten van Midden-Holland een cursus seniorenvoorlichter op te zet ten. In deze cursus wordt een aan tal 55+-ers geleerd hoe door ouderen voor ouderen goede voorlichtingsbijeenkomsten kunnen worden georgani seerd en verzorgd. De cursus wordt gegeven in Gouda in de periode van november tot en met juni. Wie de cursus heeft gevolgd is in staat over tal van onder werpen een voorlichtingspro gramma te verzorgen, bij voorbeeld op het gebied van wonen, veiligheid en gezond heidszorg. Eerder is dezelfde cursus in Rotterdam gegeven en de daar opgeleide voorlichters met welke Zuidboheemse stad de gemeente Waddinx- veen een vriendschapsband onderhoudt. De opening van die expositie was in gezamenlijke handen van Waddinxveens burge meester C.M. van der Linden en zijn collega ing. M. Brezi- na uit Pelhrimov. Er werden toen vier ongeveer gelijke kunstwerken aangeboden die in de gemeentehuizen van beide plaatsen een plek heb ben gekregen. WADDINXVEEN - Vorige week maandag 21 augustus is bij de politie aangifte gedaan van diefstal van een grote parij elektri- citeits-artikelen vanaf het terrein van het in aanbouw zijnde asielzoekerscentrum aan de Zuidelijke Rondweg. in een supermarkt aan de Passage. Het betroffen een 35-jarige vrouw en een 43-ja- rige man uit Rotterdam. Zij werden vervolgens overge dragen aan de politie. In de nacht van donderdag en vrijdag werd bij een automo bielbedrijf aan de Juliana van WADDINXVEEN - In Wad- dinxveen is een groene Super Cycle-damesfiets met bruine fietstassen gevonden. WADDINXVEEN - De gehele maand september zijn er in het kantoor van de ING Bank aan de Kerkweg-Oost in Wad- dinxveen werkstukken te zien van de Waddinxveense kunstenares Anke Mensink (schilderijen) en van de Goud se kunstenares Gees van Vliet (keramiek). Het werk van het tweetal was eerder tijdens de Hemel- vaartsweek en daarna te zien in het Okresni Museum in het Tjsechische Pelhrimov, WADDINXVEEN/GOUDA - Het Regionaal Educatief Centrum Rijnstreek gaat in Gouda voor Waddinxve- ners en streekgenoten van 55 jaar en ouder in de ko mende winterperiode de cursus seniorenvoorlichter geven. Voor de kosten van organisatie en curcuslei- ding behoeft niet betaald te worden. van de huidige eigenaar J.A. Doeleman. Vanaf het eerste moment, toen het transport met paard en wagen plaatsvond, tot op heden heeft het bedrijf een gestage groei gekend. In 1987 is het bedrijf verhuisd naar de Kerkstraat. Naast het verzorgen transport en distributie be schikt Doeleman TRansport BV over opslagfaciliteiten, die onder andere aangewend worden voor export naar de Nederlandse Antillen en het Verre Oosten. Op dit moment zijn er 13 mensen werkzaam bij Doele man Transport BV en bestaat WADDINX VEEN/HOOR- NAAR - Zaterdagmiddag 2 I Scpvciixuci vm ü-iic UUi vvöiCii. I in ’de Knotwilg’ aan de Dorps- weg in Hoornaar een exposi- veense kunstenares Eveline zondag van 13.00-17.00 uur. Zondag 3,10 en 17 september is Eveline Swidde ook zelf 1 aanwezig. De werken die Eveline Swid de in Hoornaar laat zien be staan uit olieverf schilderij- en, acrylschilderijen en aqua rellen. Variërend van grote tot kleine werken, die zijn i| ontstaan in de handbewe- In het Waddinxveense ING- kantoor laat Gees van Vliet toylipo-schalen zien en Anke Mensink haar ’roots rhythm’-schilderen. De Goudse Gees van Vliet, die in Waddinxveen aan het Sportpad heeft gewoond, ex poseert op dit moment met drie andere kunstenaars ook in de tuin van galerie Tn de Heksentuin’ van Hans van Tineke Pruijmboom-van Beek aan de Brugweg. WADDINXVEEN - Vorige week donderdagmiddag is op officiële wijze in het gemeen tehuis een kavel grond van ruim 3.000 vierkante meter op het bedrijvenpark Coene coop in Waddinxveen ver kocht aan Doeleman Trans port BV. Het nu nog aan de Kerkstraat gevestigde Waddinxveense bedrijf wil op die plek een be drijfshal met kantoor bouwen ten behoeve van de eigen transport- en distributie-acti- viteiten, alsmede opslag. Doeleman Transport BV is een van oudsher Waddinx veens bedrijf, veertig jaar ge leden opgericht door de vader presenteerd tijdens een man- nenkoorconcert in de Goudse St. Janskerk. Alle mannen die van zingen houden zijn van harte wel kom op de wekelijkse repeti ties van De Gouwestem. Be langstellenden worden bij voorkeur op de openbare re petitie aan het begin van het nieuwe zangseizoen ver wacht. L ZEVENHUIZEN - PvdA-staatssecretaris dr. W. Ver meend van Financiën is zaterdagmorgen in Zeven huizen aanwezig om er samen met waarnemend bur gemeester drs. L.M. Schoots van Zevenhuizen-Moer- kapelle de eerste bijzondere Oogstfeest-penning te slaan. Op de nu nog achter hoog snijmais verscholen plek tus sen de spoorlijn Gouda-Al- phen aan den Rijn en de Bei- jerincklaan is door onbeken den onder andere weggeno men elektradraad, klembeu- gels en lasdoppen. In de nacht van dinsdag op woensdag werd aan de Roosje Voshoeve een blauwe Opel Astra ontvreemd met het kenteken GT-LF-66. Over de hele zijkant is een groene bies aangebracht. Donderdagmiddag werden twee personen op heterdaad betrapt bij een winkeldiefstal Dirigent van ’De Gouwestem’ is Waddinxvener Martin Mans. Hij draagt bij aan de aangename sfeer die er bij het mannenkoor heerst. ‘Zingen is immers uitermate ontspannend en een uitste kende remedie tegen stress. Zingen wordt ook wel fitness voor de ziel genoemd', aldus voorzitter N.J. Vavier (Cho- pinlaan). Het Waddinxveense mannen koor telt op dit moment ruim 100 leden. Toch zijn nieuwe leden - junioren en senioren - nog steeds van harte welkom op de maandagavonden. Binnenkort zullen door het mannenkoor weer een twee tal cd en me’s op de markt worden gebracht. Allereerst De Gouwestem’. Deze mu ziekopname is reeds gemaakt in januari en is al via de koor- BOSKOOP - De politie wil paal en perk stellen aan de sinds april van dit jaar toege nomen kleine criminaliteit. Vooral in de avond en nacht is maaidorser (combine) te zien sprake van het doorzoeken die de afgelopen weken volop van tuinen en diefstal uit niet op het land heeft gedraaid. Zo’n machine maait en dorst een hectare per uur. die de staatssecretaris waarnemend over tien in d< Rabobank slaan, toont aan de ene zijde het wapen van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle en aan de andere zijde het beeld merk van het Oogstfeest. De penning wordt geslagen op een antieke slagpers van ’muntmeester’ G. Verborg, conservator van het National Ambachtsmuseum in Haas trecht. De bijzondere penning komstig zijn kost, voorzien van een offici- J eel certificaat, ƒ10,-. Bij de Rabobank Zevenhui zen kan men ook oude mun ten en bankbiljetten laten taxeren. Hiervoor is een be ëdigd taxateur aanwezig. Ook is er een ruilbeurs voor oude munten. Vrijdagavond staat er op het programma van het Oogst feest ’The Night of the Proms van Zevenhuizen’. In een bij zondere samenwerking tus sen de harmonie ’De Kleine Trompetter’, het popkoor ’Po- dagavond 13 september komo’ uit Moordrecht en de band ’Run for Cover’ worden in de open lucht populaire klassieke muziek en absolute toppers uit de lichte muziek gebracht. Maar het twee- PAGINA 13 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN- WOENSDAG 30 AUGUSTUS 1995 Het door J.A. Doeleman (op de foto) geleide Doeleman Transport BV bestaat zo'n veertig jaar en gaat van de Kerkstraat verhuizen naar het bedrijvenpark Coenecoop. (Foto: Sjaak Noteboom). Naam Adres: Plaats Postcode De Waddinxveense kunstenares Eveline Swid de. Tel.- (voor controle op de bezorging) Stuur deze bon m een open envelop zonder postzegel naar Rijn en Gouwe. Afdeling Abonnementen. Antwoordnummer 10008. 2400 VB Alphen aan den Rijn. Het acrylverf-schilderij en de twee Toylipo-schalen, geschenken van Anke Mensink en Gees van Vliet aan de gemeentebesturen van Waddmxveen en van Pelhrimov. (Foto: Anke Mensink). tio cronnonrl wan rlo Waddinv- o f- - 'Het lijkt wel water', een schilderstuk van Eve line Swidde. OW?»-31

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 13