WADDINXVE NIEUWE COLLECTIE Rookvlees, salami en leverworst wordt hier meer gegeten Duits mcdz TANGO MET THEE? JIVE MET JUS? Geen publieksdiensten in het pand Beukenhof 'N WALSJE MET'N WHISKY? ■1 Gemeente gaat door met Ondernemersprijs Ik 1 Klaverjassen Open huis in atelier'Fantasia' l I M E E N T E E G VERGADERINGEN BOUWZAKEN CHEMOCAR VERKEERSZAKEN RUIMTELIJKE ORDENING DIVERSEN V MILIEUZAKEN I "lendan GEMEENSCHAPPELIJK ANTENNE SYSTEEMBEDRIJF drie noordelijke provincies scoorden met 7,5 kilo het laagst. Vergeleken met de S.B.S. - 6 Zie advertentie pagina 25 Zie advertentie pagina 25 WADDINXVEEN - In het door computercentrum CSH verlaten bedrijfspand aan het parkeerterrein Beu kenhof wil het gemeentebestuur die facilitaire afde lingen huisvesten die weinig of geen publiek trekken. paraat in een behoefte. Bin nen de gemeenteraad hikt Waddinxveen worden uitge- vooral D66 (drie zetels) tegen de kosten die met dit kleinood WADDINXVEEN - Volgend kaart bleek te zijn, voorziet jaar zal voor de vierde maal volgens het gemeentelijk ap- vanwege het gemeentebe stuur de Ondernemersprijs TTT 1 1 1__2J_ reikt. In een ambtelijke eva luatie wordt geconcludeerd dat de tweejaarlijkse prijs een nuttig instrument is om bedrijven te stimuleren de kwantiteit en kwaliteit van hun onderneming en de zorg voor arbeidsomstandigheden op hoog peil te brengen en te houden. De prijs, waarvan de uitreiking vorig jaar in op spraak kwam omdat de ’alles- KONINKLIJKE ONDERSCHEIDINGEN WADDINXVEEN - Vrijdag avond 1 september om acht uur begint het klaverjassei- zoen weer in het wijkgebouw Het Zuidhonk (Zuidplas- laan). Aan de succesvolle for mule heeft de Stichting Wijk- werk De Zuidplas niets gewij zigd. Op iedere eerste en derde vrijdagavond van de maand is iedereen welkom voor een gezellig avondje klaverjas sen. Op de eerste vrijdag avond is er competitie-klaver- jassen en vrij klaverjassen, op de derde vrijdagavond wordt er alleen gespeeld zon der competitieverband. Zie advertentie pagina 25* INFORMATIE-AVOND VRIJWILLIGERS A.Z.C. met hun wensen en vragen niet hun neus zullen stuiten en van het kastje naar de muur hoeven te worden ge- stuurd. Een goede dienstver- lening kan geen verwarring gebruiken. S RIJSWIJK/WADDINXVEEN - In het westen van ons land wordt minder (duurder) vlees gegeten dan be zuiden de grote rivieren en zijn de rundvleessoorten rookvlees en corned beef het meest in trek. Ook wordt hier meer salami, Gelderse worst en lever worst gegeten, zo melden de Produktschappen Vee, Vlees en Eieren (een bedrijfstak met 140.000 werkne mers) in Rijswijk. streek het hoogst. In het noorden van Neder land ligt de nadruk op goed kopere produkten, zoals bo- terhamworst, schouderham en boerenmetworst. Vooral het laatste produkt is een ty pische regionale specialiteit. De consumptie van deze dro ge worst is daar dan ook bijna drie keer zo hoog als in ande re delen van ons land. In de drie grote steden Am sterdam, Den Haag, Rotter dam zijn rundvleessoorten, zoals rookvlees en corned beef, duidelijk meer in trek dan elders. Ook salami scoort hier beter dan gemiddeld. Wie gedacht had dat Gelderse worst vooral in Gelderland wordt gegeten, komt bedro gen uit. In de grote steden lag de consumptie van dit pro dukt circa 30 procent hoger uit dan in de regio waaraan het zijn naam ontleent. In de rest van de Randstad en in oostelijk Nederland ver toont de vleeswarenconsump tie geen opvallende verschil len ten opzichte van het lan delijk gemiddelde. Alleen de consumptie van leverworst ligt in deze regio’s enigszins hoger. Vanwege het publieke karak ter blijft daarom de gemeen telijke dienst Openbare Wer ken en Bedrijven gehuisvest op de tweede verdieping van het raadhuis (Raadhuis plein). Ook plannen om de bestuurs- vleugel uit het gemeentehuis (B. en W, gemeentesecreta ris, secretaresses, faciliteiten voor de gemeenteraad) naar de nieuwe lokatie te laten verhuizen zijn van de baan. Hierover wilde het college van Burgemeester en Wet houders eigenlijk helemaal niet eens nadenken. Dat betekent dat uitsluitend interne ondersteunende dien sten hun intrek zullen nemen in het lege bedrijfspand, dat dezer dagen officieel in ge meentelijke handen komt. Hier gaat hier bijvoorbeeld om de afdelingen financiën, personeel en organisatie en onderwijs. De centrale publieksbalie zal in het huidige raadhuis blij ven functioneren. Op die ma nier weten de inwoners zeker dat ze aan het Raadhuisplein gemoeid zijn, namelijk 12.500 gulden. Maar het zijn de in het algemeen positieve reac ties die het college van Burge meester en Wethouders heeft heidsworst. doen besluiten de prijsuitrei king in 1996 voort te zetten. De prijsuitreiking zal dan Smaken verschillen, ook re gionaal gezien. Elke regio kent van oudsher zijn eigen vleeswarenspecialiteiten. Zelfs in een klein land als Ne derland zijn er nog altijd vrij grote regionale verschillen in de consumptie van vleeswa ren te bespeuren. Deze verschillen zijn in de loop van de jaren wel kleiner geworden onder invloed van de opkomst van grotere pro ducenten met een distributie netwerk over het hele land. Niettemin gedraagt de Ne derlandse consument zich nog lang niet als een een- In het zuiden van Nederland was vorig jaar de vleeswaren consumptie met bijna 9 kilo naar aanleiding van de nega- per persoon het hoogst. De tieve ervaringen van vorig J~- jaar anders worden georgani seerd. In 1994 werd de On dernemersprijs Waddinxveen, rest van Nederland, worden gewonnen door Convenient onder de grote rivieren veel BV (Staringlaan), in 1992 duurdere produkten gegeten, door CombiCare Gouda BV Voorbeelden hiervan zijn paté (Coenecoop) en in 1990 door en rauwe achterham. Sjaloom BV (Abraham Kroes- Ook snackachtige produkten weg). zijn in het zuiden in trek. Zo lag vorig jaar de consumptie van knak- en borrelworst ruim dertig procent hoger dan gemiddeld. De veronder stelling dat in het zuiden het Bourgondisch genieten voor op staat wordt hiermee nog maals bevestigd. Ook hecht men in de zuidelij ke provincies veel waarde aan persoonlijk contact, wat blijkt uit het percentage dat bij de bedieningsafdeling wordt gekocht. Dit is in deze WADDINXVEEN - In haar nieuwe poppen- en hobbyate lier ’Fantasia’ aan de Vondel- laan 41 houdt Grethe van der bepalende’ slotbijeenkomst Laan zaterdag 2 september bij Volvo Bedrijfswagens Ne- van twee uur tot half zes een derland BV op het bedrijven- open huis. De Waddinxveense park Coenecoop doorgestoken heeft sinds april van dit jaar van haar hobby - poppen ma ken, schilderen en boetseren - haar werk kunnen maken. Ze geeft in haar gloednieuwe atelier ook verschillende dag en avondcursussen. Grethe van der Laan maakt in het al gemeen sprookjespoppen en fantasiefïguren en houdt zich ook bezig met het schilderen van keramische beelden en het werken met fimoklei. Pagina 3 VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 30 AUGUSTUS 1995 WEEKBLAD 2 Uitbreiding programmapakket TV Kanaal 47 Frequentie 683,25 Mhz Kanaal 50 Frequentie 705, 25 Mhz Binnengekomen bouwaanvragen/ingediende meldingen Voor eventuele nadere informatie kunt u bellen naar telefoonnummer 24715. Noordeinde 107 de chemocar rijdt weer op vrijdag 8 september 1995 Nesse 4 Meldingen krachtens artikel 8.40 Wet millieubeheer Verleende bouwvergunningen/ingestemde meldingen Indien 8 september a.s. niet mogelijk is voor u, kunt u wel. Chopinlaan 18 Terinzagelegging beschikkingen 30 km/uur-zone Groenswaard III Collecterooster 4 t/m 9 september 1995 Kledinginzameling Terinzagelegging ontwerp-beschikking Voor deze inzamelingsactie is vergunning verleend. Burgemeester en wethouders delen mede dat vanaf 31 augustus 1995 de Degenen die zich tijdig tot Gedeputeerde Staten hebben gewend, alsmede Gezamenlijke Thuisfronten (P.I.T.) Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht, over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Commissie I op dinsdag 5 september 1995, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis Burgemeester en wethouders delen mede dat op 15 augustus 1995, onder voorschriften ter bescherming van het milieu, vergunning ingevolge de Wet milieubeheer is verleend aan: De beschikking met bijbehorende stukken liggen vanaf 24 augustus 1995 gedurende zes weken voor eenieder ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw in het gemeentehuis alhier, elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek, op de maandagavonden gedurende drie uren (doorkiesnummer 24757, de heer W.P. Kaandorp). Eerste herziening van het bestemmingsplan Zuidkade- Wilhelminakade ’92 Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben bij besluit van 18 juli 1995, DRG/ARB 103433A, bekend gemaakt 31 juli 1995, goedkeuring verleend aan het bestemmingsplan ’’Eerste herziening van het bestemmingsplan Zuidkade-Wilhelminakade ’92”. Besluit houtbewerkende bedrijven van: - Van Der Loo Yachtinteriors B.V. op het bedrijventerrein Coenecoop II, nr. 208. Burgemeester en Wethouders delen mede dat onderstaande melding mil lieubeheer is ontvangen. de directie van Transportbedrijf Doeleman B.V. inzake het oprichten en in werking hebben van een transportbedrijf op het bedrijventerrein Coenecoop II, nr. 595. Verleende sloopvergunningen Tuinbouwweg 9 het slopen van een warenhuis Kanaaldijk 16 het slopen van een dakconstructie, bestaande uit o.a. asbestcementplaat. Vormgeving halteplaatsen Interline ter inzage Vanaf 5 november a.s. gaat in Waddinxveen het interline-project van start. Opname in deze publikatie houdt nadrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. Regels van de Chemocar: - bedrijven kunnen niet bij Chemocar en Noordkade terecht. - u mag het Klein Chemisch Afval absoluut NIET vooraf bij de halteplaats zetten, omdat dan eventueel kinderen ermee kunnen gaan spelen. - injectienaalden moet u in een gesloten verpakking aanbieden. - lege plastic flessen van chloor, ammonia, spiritus e.d. kunnen nadat ze met water zijn omgespoeld, worden weggegooid in de grijze container of de vuilniszak. - goed geleegde verfblikken, kunnen in de blikbak worden gegooid. Het opnieuw instellen van uw TV en video kan voor u worden verzorgd. De kosten voor het inregelen van de TV bedragen ƒ30,- (incl. B.T.W. en voor- rijkosten), het inregelen van TV plus video kost ƒ50,- (incl. B.T.W. en voor- rijkosten). Wilt u van deze diensten gebruik maken belt u dan telefoonnum mer 17977 (J. Baas Telecommunicatie B.V.). Behoudens onvoorziene omstandigheden wordt het programmapakket ingaande 1 september a.s. uitgebreid met: 08.30-09.15 uur 09.20-09.50 uur 09.55-10.40 uur 10.45-11.15 uur 11.20-12.05 uur 12.50-13.30 uur 13.35-14.20 uur 14.25-15.10 uur 15.15-16.00 uur Veronica - 6 en tv BOUWPERCEEL Dorpstraat 65 AARD VAN HET BOUWPLAN het oprichten van een tuinhuisje het oprichten van een tuinhuisje AARD VAN HET BOUWPLAN het plaatsen van een dakkapel op het achterge- veldakvlak het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning het oprichten van een hekwerk I F het chemisch afval bewaren tot de volgende inzameling te weten: 10 november 1995 uw buren of kennissen vragen om Klein Chemisch Afval te brengen en af te geven; het Klein Chemisch Afval op werkdagen brengen naar de gemeentewerf aan de Noordkade (nr. 48), vanaf 8.00 uur tot en met 12.00 uur en van 13.00 uur tot en met 16.00 uur. ontwerp-beschikking ter inzage ligt inzake de aanvraag van: de directie van Baan Meubelen B.V. om vergunning ingevolge de Wet millieubeheer tot het oprichten en in werking hebben van een meubelstoffeerderij op het perceel Zuidkade 110. In een brief aan alle betrokken bewoners is een plan aangaande de herin richting van Groenswaard III tot 30 km/uur-zone voorgelegd. Daarnaast is aan de bewoners van de Wingerd hun mening gevraagd over een voorstel aangaande een specifieke verkeersmaatregel in hun straat. In de begelei dende brief is een reactietermijn gesteld op 2 september 1995. Na deze datum wordt begonnen aan de verwerking van deze inspraakreacties. In verband met de vakantietijd worden reacties die na deze datum binnenko men nog meegenomen, mits deze voor 12 september 1995 in het gemeen tehuis ontvangen zijn. Reacties die na 12 september 1995 zijn binnengeko men, kunnen verder niet meer in de verwerking meegenomen worden. wijk Zuidplas, Zuidplashof, kringloophalte; wijk Zuidplas, cirkelflat; Bomenwijk, winkelcentrum leplaan; St. Victorwijk, wijkgebouw Zonnig Zuid; Oostpolderwijk, Overtoom; Centrum, Passage ingang stationszijde; Vondelwijk, winkelcentrum Luifelbaan; Groenswaard, winkelcentrum Groensvoorde; Willem de Zwijgerlaan bij de markt. Onderweg 91a Thorbeckehoeve 34 en 36 het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van twee bergingen. Het register van verleende bouwvergunningen en meldingen waarmee is ingestemd ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet maken Burgemees ter en Wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: BOUWPERCEEL Roosje Voshoeve 17 Sportpad 6 Koning Willem II straat 8 het plaatsen van een dakkapel op het voor- geveldakvlak het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning het gedeeltelijk veranderen van een opslag ruimte (het maken van een onderheide vloer) Kerkweg-West 70 t/m 180 het plaatsen van een waarschuwingssignaal (sirene) ten behoeve algemene alarmering en signalering (op het dak van het flatgebouw) Genoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur voor eenieder ter inzage ligt bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw. Dit besluit en het bestemmingsplan liggen vanaf 5 september 1995 gedu rende 6 weken voor iedereen ter inzage in het gemeentehuis op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur (afdeling Ruimte en Bouw). De melding met bijbehorende stukken ligt vanaf 31 augustus 1995 gedu rende vier weken voor eenieder ter inzage bij de afd. Ruimte en Bouw in het gemeentehuis tijdens werkdagen vanaf 08.30 tot 12.30 uur. Desgevraagd kunnen de stukken tenminste gedurende drie aaneengesloten uren per week buiten de werkuren worden ingezien (doorkiesnummer 24757, de heer W.P. Kaandorp). De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (in de tijdelijke huisvesting) van het gemeentehuis ter inzage. Op vrijdag 8 september a.s. kunt u weer het bewaarde Klein Chemisch Afval persoonlijk aan de chemocar afgeven. De Chemocar stopt op de volgende tijden en plaatsen: Net als elk jaar zullen ter gelegenheid van Koninginnedag in 1996 konink lijke onderscheidingen worden uitgereikt. Maar vanaf heden gaat dat anders dan tot nu toe. Dit is het gevolg van de aanvaarding door het parlement van een herziening van het decoratiestelsel. De belangrijkste verandering betreft de criteria die zullen worden gehanteerd. Meer dan vroeger ligt de nadruk op de bijzondere verdiensten van de voor een onderscheiding voorgestelde persoon. Daarbij telt hetgeen de betrokkene in een betaalde functie heeft gedaan, alleen nog maar als aanvullend element mee. Verder is het de bedoeling dat een betere spreiding van onderscheidingen over alle bevol kingsgroepen wordt bereikt. Een andere wijziging betreft de eremedailles in de Orde van Oranje-Nassau. Deze zullen vanaf Koninginnedag 1996 niet meer worden uitgereikt. Nieuw is de ridderlijke graad van Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Informatie over de mogelijkheden om iemand voor een koninklijke onderscheiding voor te stellen en de wijze waarop dit kan wor den gedaan, wordt gegeven door de sectie Bestuurszaken, mevrouw M.A. van Ulden, telefoon 01828-24632. Het is belangrijk dat voordat een decoratievoorstel wordt ingediend, voor overleg plaatsvindt met de sectie Bestuurszaken. Om te kunnen voldoen aan de sluitingstermijn dient een decoratievoorstel - voorzien van alle beno digde gegevens - te zijn aangeleverd vóór vrijdag 1 september 1995. In het nu lege kantoorpand aan het parkeerterrein Beukenhof in Waddinxveen gaat het gemeentebestuur weinig publiek aan trekkende afdelingen als financiën, personeel en organisatie en onderwijs onderbrengen. (Foto: Archief Sjaak Noteboom). Op de agenda o.a.: - Advies betreffende de gemeenterekening 1994. - Advies betreffende de financiële jaarverslagen 1994 van de dienst Open bare Werken en de vier bedrijven. - Advies met betrekking tot het opstellen van een lokaal volkshuis vestingsplan. - Advies betreffende Nota Gemeentelijk toezicht in het Besluit beheer sociale huursector en beleidsvoornemen Staatssecretaris van VROM inzake de activiteiten van en het toezicht op de woningcorporaties. - Advies inzake nieuwe grof vuilregeling en aanleg afvalstation. - Advies betreffende de jaarrekening per 31-7-1994 van de Samenwer kingsschool voor HAVO-Atheneum. - Advies met betrekking tot opvang voor allochtone nieuwkomers. - Advies betreffende het verlenen van subsidie ten behoeve van het project ”De gezonde school”. - Advies inzake eerste inrichting onderwijsvoorziening basisonderwijs op het Asielzoekerscentrum. - Advies inzake onderhoud gemeentelijke gebouwen 1995. Op woensdagavond 6 september a.s. vindt er in de raadzaal van het gemeentehuis een informatie-avond plaats voor vrijwilligers die in het Asiel zoekerscentrum willen werken. Deze avond begint om 20.00 uur. Eenieder is op deze avond van harte welkom. Nadere informatie is te krijgen bij de afdeling Welzijn, mevrouw E. Buis, tel. 01828-24694. Desgevraagd bestaat gedurende voornoemde termijn voor eenieder gele genheid tot een gedachtenwisseling over het ontwerp van de beschikking en het mondeling inbrengen van bedenkingen daartegen (tel. 24757, dhr. W.P. Kaandorp). Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bedenkingen hebben ingé bracht tegen het ontwerp van de beschikking kunnen later beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, tenzij wordt aan getoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bedenkingen in te brengen, danwel de besluitvorming straks afwijkt van het voornemen. Indien gewenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een bedenking indient, niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schrif telijk, tegelijkertijd met de bedenkingen, worden ingediend. Op maandag 4 september 1995 wordt er een kledinginzameling gehouden door de Stichting Beter Milieu. Op de agenda o.a.: - (Concept) gemeenschappelijke regeling Bedrijvenschap regio Gouda. - Voorbereidingsbesluit ten behoeve van: - een perceel grond aan de Brugweg; - een perceel grond aan Jan Willem Frisoweg 1a. - Nadere discussie met betrekking tot eerder genomen voorbereidingsbe sluit ten behoeve van realisering bouwplan 6 woningen tussen perceel Brugweg 92/798. - Herziene exploitatie-opzetten diverse complexen grondbedrijf. Commissie II op woensdag 6 september 1995, aanvang 20.00 uur in het gemeentehuis De ontwerp-beschikking, de aanvraag èn andere ter zake zijnde stukken lig gen vanaf 31 augustus tot 28 september 1995 ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw in het gemeentehuis alhier, elke werkdag vanaf 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek, op de maandagavonden gedurende drie aaneen gesloten uren (tel. 24757, dhr. W.P. Kaandorp). Desgewenst kan een mon delinge toelichting worden verkregen. Ook na afloop van bovengenoemde periode kan nog inzage worden verkregen en wel tot het einde van de ter- mijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag. Schriftelijke bedenkingen tegen de aanvraag en de ontwerp-beschikking kunnen door eenieder tot 28 september 1995 bij hun college worden inge diend. belanghebbenden die aantonen dat zij redelijkerwijs niet in staat zijn geweest tijdig bedenkingen in te dienen bij Gedeputeerde Staten, als bedoeld in artikel 27 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, kunnen gedu rende de terinzageligging beroep instellen. Dit beroep kan worden ingesteld bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA ’s-Gravenhage. Bij het instellen van beroep kan tevens een verzoek om voorlopige voorzie ning worden ingediend bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. De Interliner zal op een vijftal halteplaatsen stoppen. Het betreft de volgende halteplaatsen: Wadde, Beethovenlaan, Zuidplas cirkelflats, Zuidplas (win kelcentrum en IJsermanweg. Deze halteplaatsen zullen zoveel mogelijk worden ingericht conform het ’’Interliner-concept” (Interliner-abri, Interliner info-unit e.d.) De situatietekeningen liggen van 1 tot 16 september a.s. voor eenieder ter inzage in het gemeentehuis van Waddinxveen. OPENINGSTIJDEN Het hele gemeentehuis elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. Sectie Burgerzaken bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00 tot 20.30 uur. In de middaguren kunt u alleen terecht op afspraak. Burgemeester en wethouders alleen na afspraak v*a de secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. Het bedrijfsleven blijkt de gemeentelijke Ondernemersprijs Waddinxveen die elke twee jaar wordt uitgereikt - een nutticj instrument te vinden al kreeg^de prijsuitreiking vorig jaar een negatieve TELEFOONNUMMERS Gemeentehuis 24642 telefax 24680 Gemeentewerf 24500 Centraal Meldpunt Zorg t0401 Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen 24760 Gouwebad "Oe Sniep” (informatie) 12570 Overige belangrijke telefoonnummers zie pagina 5 gemeentegids OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN Het besluit van Gedeputeerde Staten treedt in werking daags na afloop van de terinzageligging. Indien binnen de termijn van terinzageligging een ver zoek om voorlopige voorziening is ingediend, treedt het besluit niet in wer king voordat op dat verzoek is beslist.

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 3