Informatiebeurs bruidsparen Zonnebloem van ruim 4.66 meter Kindermodeshow-diner van 'Stoere Maatjes' Vier huiskamer avonden over borstvoeding CHACHACHA MET CAPPUCCINO o Avond Genootschap over archeologie onder water Ir L<**:ri’*£* Ds. H.G. Abma Zangmiddag in Boskoop Bridgecursus voor beginners Fractieberaad van het CDA Collecte voor PIT Start kinderclub Leger des Heils Ajax-spelers geven training 'Eigenwijs' in De Schaapskooi Laatste kans voor aankoop videofilm Jeugddienst met musical STUNT! ^°°H- Ondernemers- spreekuur bij Goudse Kamer Muzikanten gevraagd voor kerstconcert ■-S.- Saskia Noorman-den Uyl in Open Cirkel op regio-avond van PvdA PAGINA 15 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 6 SEPTEMBER 1995 De GOUDA/WADDINXVEEN gege- Zie advertentie pagina 12 WADDINXVEEN - In Waddinxveen zullen door La Le- che League Nederland een viertal huiskamerbijeen- komsten worden gehouden over borstvoeding voor aanstaande en voedende moeders. De eerste avond is donderdag 14 september om acht uur op het adres De Genestetlaan 3. WADDINXVEEN - Wie heeft de langste zonnebloem van Waddinxveen? Dat vraagt de 15-jarige Alex Slaman van de Onderweg zich af. De Wad- dinxvener haalde enige tijd geleden een zonnepit uit het konijnenvoer en liet hem on der plastic kiemen, zette hem verzorgers wordt bijna gehal veerd. Het vormingswerk van de geestelijke verzorging zal niet of nauwelijks nog gesub sidieerd worden. Het aantal militaire tehuizen waarvoor nog een subsidie wordt ver leend, wordt zeer beperkt en de subsidies voor de landelij ke thuisfronten dreigen op korte termijn te worden afge bouwd. Omdat het PIT een belangrij ke bijdrage aan het geestelijk welzijn van alle mensen in de krijgsmacht en van de blauw helmen in het bijzonder wil blijven leveren, wordt deze week gecollecteerd. De opbrengst is bestemd voor de financiering van zorg, op vang en morele ondersteu ning door de Protestants Geestelijke Verzorging in de krijgsmacht, het vormings werk, de 24 Protestantse Mi litaire Tehuizen (PMT’s), het Holland Huis in Zagreb, de Stichting Christelijke Hulp verlening Militairen Overzee en voor de thuisfrontactivitei- ten van het PIT voor de uitge zonden blauwhelmen. REEUWIJK - Heeft u trouw plannen? Op zondag 1 okto ber heeft u een unieke moge lijkheid binnen twee uur alles BOSKOOP - Zondagmiddag te weten te komen over de 24 september half vijf houdt mooiste dag van uw leven. In de Vrijzinnig Protestantse Partycentrum Amicitia te Geloofsgemeenschap in het zeilt’ op derzoekingen in ons land. Spreker op de avond van het Historisch Genootschap Wad dinxveen is Th. J. Maarleveld, archeoloog, duiker en hoofd van de afdeling Archeologie onder water, die deel uit maakt van de Rijksdienst voor het Oudheidkundig Bo demonderzoek. Onlangs vertelde hij, net bo ven water en nog in duiker- spak gehuld, op de televisie een en ander over het onder zoek van zijn afdeling naar WADDINXVEEN - Maandagavond 25 september om acht uur spreekt PvdA-Tweede-Kamerlid drs. Saskia Waddinxveen de eerste her- Noorman-den Uyl (49) op een regionale bijeenkomst van haar partij in Waddinxveen over de veranderin gen in de nieuwe Bijstandswet. me- Maandag 16 oktober houdt de nu kan men op beide avonden Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Hol- land in samenwerking met het Instituut voor het Mid den- en Kleinbedrijf (IMK), thuisfronten worden ven. De organisatie is van mening dat met name de vele duizen den Nederlandse blauwhel men in Bosnië, Haïti, Mozam bique, Angola en in vele ande re crisisgebieden in de wereld de steun van het Nederlandse volk verdienen. Het PIT wijst erop dat zij de humanitaire taken vaak met gevaar voor eigen leven moe ten uitvoeren en dat het wer ken in een oorlogsgebied hen persoonlijk raakt door con frontaties met angst, leed, ge vaar, onzekerheden en mach teloosheid. Voor velen leidt dit tot stress en trauma’s. Tij dens de VN-uitzending, maar vaak pas vele jaren later. In de krijgsmacht nieuwe stijl wordt echter op de subsidi ering van deze onafhankelij ke instellingen enorm bezuin- digd. Het aantal geestelijke Kaarten voor deze shows zijn a ƒ37,50 verkrijgbaar in de winkel van ’Stoere Maatjes’ in het winkelcentrum Groensvoorde. Men kan ook telefonisch reserveren, tel. 01828-18218. werda van ’Stoere Maatjes’. Aan deze twee voor Waddinx veen unieke modeshow-di- ners wordt ook meegewerkt door bloemsierkunst ’De Ro- Het spreekuur vindt plaats in zebottel’ (Nesse), die de tafel- decoraties zal verzorgen. aan alle kanten gestut en het wordt steeds spannender of hij tegen het weer is bestand. Alex Slaman is benieuwd of hij de langste zonnebloem heeft en hij doet nu mee aan de wedstrijd, die de Vijf Uur- show van RTL-4 heeft uitge schreven. ’Eigenwijs’ treedt vrijdag avond 8 september om half negen op in de hervormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse in Waddinxveen. WADDINXVEEN - Dinsdagavond 12 en woensdag avond 13 september om half zeven houdt de kinder- kledingwinkel ’Stoere Maatjes’ (winkelcentrum Groensvoorde) een modeshow-diner in samenwer king met brasserie ’De Boeg’ aan de Nesse in Wad dinxveen. een gezonken schip bij Ter schelling. Tot voor kort werd aan de op bouw van de Nederlandse on derwaterbodem nauwelijks aandacht gegeven. Dat gold dus ook voor de oud heidkundige overblijfselen die erin verscholen gaan. Technisch was (en is) het wat lastiger om onder water waarnemingen te doen. Dat is echter geen reden om er maar van af te zien. WADDINXVEEN - Maandag avond 25 september gaat in Waddinxveen een nieuwe het gebouw van de Goudse Kamer van Koophandel aan de Burgemeester van Ree- nensingel. Het spreekuur is kosteloos en vrijblijvend. De gevestigde ondernemers staan voor tal van beslissin gen over hun bedrijf. De ma nier waarop zij dergelijke za ken aanpakken, kan beslis send zijn voor verder succes als ondernemer. Deskundig advies is dan ook bridge-cursus voor beginners geen ’luxe’. Al was het alleen maar om de juistheid van de eigen oplossingen te checken. Voor meer informatie en aan melding kan contact worden opgenomen met mevrouw J.M. de Stigter-Manschot, IMK Gouda. Het IMK is tij dens kantooruren bereikbaar onder telefoonnummer 01820-69190. de trouwdag georganiseerd. ’Songs of Praise’, Tijdens een sessie die twee uur duurt worden ook twee bruidsmodeshows gegeven van elk 20 minuten. Aan de De politieke bijeenkomst wordt georganiseerd door de afdelingen Boskoop, Wad dinxveen en Zevenhuizen- Moerkapelle van de Partij van de Arbeid (PvdA) en wordt gehouden in gebouw De Vlieger aan de Staring- laan in Waddinxveen-Noord. Per 1 januari 1966 treedt de nieuwe Bijstandswet in wer king. De gemeenten krijgen daarin meer te zeggen over de hoogte van de bijstandsuitke ring. Het doel van de nieuwe wet is niet alleen een rechtvaardige uitkering te geven, maar ook om arbeidskansen te verbete ren en sociaal isolement te gen te gaan. Door deze en nog enkele veranderingen krijgen heid tot vragen stellen en on derlinge discussie. De sociaal-democrate is sinds vorig jaar lid van de Tweede Kamer voor de PvdA. Ze houdt zich vooral bezig met de sociale zekerheid. Voordat ze Kamerlid werd was ze di recteur van de Sociale Dienst in Leiden. Saskia Noorman-den Uijl is nog van betekenis? ook jarenlang gemeente raadslid en wethouder in de gemeente Heemstede ge weest. WADDINXVEEN - In Wad dinxveen wordt deze week met toestemming van het ge meentebestuur gecollecteerd voor het Protestants Inter kerkelijk Thuisfront (PIT) uit het Zuidhollandse Rijswijk. Volgens het PIT zijn onafhan kelijke instellingen van groot belang voor het welzijn van de Nederlandse militairen. Het ministerie van Defensie kan namelijk als werkgever nooit zelfstandig zorgdragen voor het geestelijk welzijn van de militairen. Het blijkt immers hoe moeilijk het voor Defensie is om te gaan met de individuele ervaringen van uitgezonden militairen. Blauwhelmen kunnen hun verhalen amper kwijt en dit is niet bevorderlijk voor het verwerkingsproces Het PIT vindt het juist daar om zo belangrijk dat zorg, op vang en morele ondersteu ning voor de mensen in de krijgsmacht ook door onaf hankelijke instellingen als de geestelijke verzorging, het vormingswerk, de militaire tehjaizen en de landelijke countants- Belastingadvi seurs en de Rabobank Gouda een spreekuur voor gevestig de ondernemers. Op dit spreekuur kunnen binaries1, aldus Jeannine Fer- zelfstandige ondernemers juit de Goudse streek op af spraak specialisten in uiteen lopende disciplines consulte ren? van start. In elf weken kun nen de deelnemers spelender wijs kennismaken met de be ginselen van deze denksport. De cursus staat onder leiding van Plonie Hoedemaker van het Machtelderf (tel. 01828- 10909). Belangstellenden kunnen voor meer informatie en aanmelding bij haar te recht. In de lezing zal worden inge gaan op de unieke behouds- condities die in bepaalde de len van de kustwateren pre valeren. Dit zal, aan de hand van dia’s, worden geïllus treerd met onderzoek in de Waddenzee en de IJssel- mond. Nadruk zal worden gelegd op scheepsvondsten die in hun grote mate van integriteit een uniek venster bieden op sa menlevingen in vroeger tij den. WADDINXVEEN - Met het oog op het honderdjarig be staan nam de Waddinxveense muziekvereniging Concordia (1898-1998) vorig jaar okto ber het initiatief om de plaat selijk in 1964 opgenomen ’Hoe het hier reilt en videofilm te zetten en voor zien van eigen marsmuziek aan de man te brengen. De bijzondere actie, in het ka der waarvan inmiddels twee honderd videobanden ver kocht zijn, wordt na een jaar definitief op zaterdag 7 okto ber afgesloten. Op die dag houdt Concordia haar tweede rommelmarkt. Daar kunnen dan bestellin gen worden opgegeven en bij secretaris W. Faaij, Acacia- straat 51, Waddinxveen, tel. 01828-18150. In juni van dit jaar is de prijs van de vide ofilm vastgesteld op ƒ40,-. Integendeel, nu er een aantal jaren specifiek op wordt gelet, blijken we in de Nederlandse \yateren te maken te hebben met een overgelijkbaar rijk bodemarchief. Partycentrum Amicitia Reeuwijk-Dorp wordt op die kerkgebouw aan de Burge- dag een informatiebeurs rond meester Colijnstraat in Bos- de trouwdag georganiseerd, koop een welke bijeenkomst in het te ken staat van samenzang. Op verzoek van iedereen die van zingen houdt, ongeacht beurs wordt door dertien be- van welke gezindte, zal een programma worden samen gesteld van liederen die men graag nog eens zingen: liederen van vroeger, uit het liedboek voor de ker ken of uit andere bundels. De samenzang wordt afge wisseld met een korte medi tatie, zang door het koor van de Vrijzinnig Protestantse Geloofsgemeenschap en de clamatie. WADDINXVEEN - Zondag middag 10 september om vijf uur wordt in de Ontmoetings- kerk (Groensvoorde) op ini tiatief van de Gereformeerde Kerk en de hervormde Imma- nuëlkerkgemeente de musci- al ’De Beelddrager Gods’ op gevoerd door de Goudse The Griffin Singers’. Voorganger in deze jeugd dienst in Samen op Weg-ver- band aan het begin van een nieuw kerkelijk seizoen is de Waddinxveense gereformeer de predikant dr. J.C. de Moor. De voorbereiding is in han den van de werkgroep jeugd diensten van beide kerken. Het veertig leden tellende Goudse gospelkoor zegt over deze musical: ‘Levend geloof is de basis van het leven. Niet een stilstaand beeld, maar het moet bewegen. Hierover hebben we liederen geschre ven enin een musicalvorm ge goten. Het resultaat is dat er met veel enthousiasme wordt gereageerd na afloop van het optreden, wat 60 minuten duurt, door herkenning van de beelden die worden opge roepen1. Nu APK-GRATIS! Auto van Velde WADDINXVEEN - Maandag avond 11 september om acht uur houdt de gemeenteraads- fractie van het Christen-De- mocratisch Appèl (CDA) in het gemeentehuis het eerste grootfractieberaad na de zo mervakantie. Iedereen is wel kom. Er staat die avond geen cen traal thema op de agenda, maar er zal een uitgebreide politieke rondblik worden ge houden. Een aantal zaken die dan ongetwijfeld aan de orde zullen komen zijn de verhoog de aanslagen onroerende zaakbelasting (OZB), de ver koop van het CAI-bedrijf, de stand van zaken met betrek king tot het winkelhart en de gemeentebegroting voor 1996.Voorafgaande aan het CDA-grootfractieberaad zijn de christen-democratische raadsleden reed® half acht aanwezig om pe. onlijk met bezoekers te spreken. gezin, het voorkomen en op lossen van moeilijkheden en het afwennen van de borst en gezonde voeding. Er is steeds gelegenheid voor het stellen van vragen, voor het uitwisselen van ervarin gen en voor discussie. Het doel van de huiskamerbijeen- komsten is namelijk om dui delijk te maken dat borstvoe ding van groot belang is. Ge brek aan informatie en prak tische wenken kunnen het goede verloop van de borst voeding belemmeren. De in 1956 opgerichte organi satie La Leche League wil het plezier in zelf voeden vergro- WADDINXVEEN - De groep ten, het zelfvertrouwen ver- sterken en tot een optimale borstvoedingsrealtie komen, waarbij de moeder zelf uit maakt hoelang ze haar baby wil voeden. Het voordeel voor een aan staande moeder om (één van) de Waddinxveense avonden bij te wonen is dat zij zich goed kan informeren vooraf gaande aan de bevalling. Zij kan wel overwogen die keuze maken die voor haar en haar baby het beste is. Voor moe ders die hun kind al voeden twee uur zijn vooral de praktische tips nieuws-club voor 5-12-jarigen en het uitwisselen van erva ringen van groot belang. De bijeenkomsten worden verzorgd door leidsters die hun kind(eren) met plezier borstvoeding hebben gege ven. Zij hebben bij La Leche League een intensieve en ge detailleerde opleiding ge volgd. Met deze kennis in huis en hun eigen persoonlijke erva- staat veel praktische oplos singen aan te reiken voor meest voorkomende proble- Het Nieuwe Trefpunt aan de men bij borstvoeding. Stationsstraat in Waddinx- veen. La Leche League (LLL) is een internationale borstvoedings- organisatie. De Waddinx veense avonden met informa tie en ondersteuning van vrouwen die hun baby borst voeding willen geven staan onder auspiciën van de Wad dinxveense Nel Veenman (tel. 01828-19964) en de Reeu- wijkse Riet Boef (tel. 01829- 5225). Onderwerpen die op de huis- kamerbijeenkomsten ter sprake zullen komen zijn de voordelen van borstvoeding voor moeder en kind, de kraamtijd en de baby in het drijven deelgenomen. Aan al les is gedacht: herenmode, bruidskleding, bloemen, foto- zoudt willen grafie, kaarten, koetsen, au- - t0>s, rjngenj schoonheids- en kapsalon, partycentrum, ver zekeren en sparen! Er zijn twee sessies, namelijk van WADDINXVEEN - Woens dagavond 13 september om half negen wordt in De Schaapskooi aan de Nesse in vormde Open Cirkel-avond van het nieuwe seizoen ge houden. Spreker die avond, die om acht uur vooraf gaat gemeenten de kans een actief door het gezamenlijk zingen sociaal beleid te voeren. Saskia Noorman-den Uijl zal een inleiding houden over de veranderingen in de wet en de kansen van gemeenten. WADDINXVEEN - Woens dagmiddag 13 september om twee uur gaat de goed- van enkele liederen, is de pre dikant ds. H.G. Abma. De Goudse dominee zal een inleiding houden over het on derwerp Profeten nu. Zijn er Daarna is er ruime gelegen- in 1995 nog profetieën of is de 1 Bijbel wat dit betreft een ge sloten boek? Mogen we nog verwachten dat God op een directe manier Zijn plannen en Zijn wil bekend maakt door middel van ingevingen? Petrus heeft gezegd dat het profetische woord zeer vast is en wie er acht op geeft, doet wel. Is deze uitspraak ook nu HAZERSWOUDE - Twee spelers van Lucky Ajax verzorgen op woensdag 13 september een voetbal- training voor de F, E en D junioren van voetbalver- eniging Hazerswoudse Boys. Het initiatief is me de tot stand gekomen in samenwerking met ABN- AMRO. Lucky Ajax be staat uit spelers die enke le jaren geleden in Ajax 1 speelden en nog steeds ac- tief zijn. De spelers die naar Hazerswoude ko men zijn geen onbeken den. Dick Schoenaker was een nijvere midden velder, hij komt samen mef ’mister Ajax’ Sjaak Swart, ook wel bekend als Paco. Destijds gevreesd om zijn passeerbewegin gen binnendoor en zijn perfecte traptechniek. De training-demonstratie begint om 14.00 uur en duurt ruim twee uur. Op de foto Alex Slaman 15) en zijn broers Pieter (9) en benjamin 11bij hun zonnebloem van ruim 4.66 meter. WADDINXVEEN - De afdeling ’Archeologie onder wa ter’ van de Rijksdienst voor het Oudheidkundig Bo demonderzoek komt dinsdagavond 12 september om acht uur in hotel-café-restaurant ’De Unie’ (Kerkweg- Oost) de leden van de Vereniging Historisch Genoot- zwart-wit film zonder geluid schap Waddinxveen vertellen over hun specifieke on- Markt 32, Gouda en Bruids- huis Gigi Meijer, Lage Gouwe 108-110, Gouda. Wilt u meer informatie, bel dan Party centrum Amicitia, 01829- 4321. WADDINXVEEN - l Waddinxveense-Reeu- wijkse muziekvereniging ’Rewa’ is van plan vrij dagavond 15 december in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde in Wad dinxveen in samenwer king met het Waddinx veense gemengd zang- koor ’Krea Musica’ een bijzonder kerstconcert te geven. De vereniging zoekt hier voor muziekliefhebbers die aan dit concert willen meewerken. Ze worden uitgenodigd om hierop in te schrijven, ongeacht welk instrument men be speelt. Van blokfluit tot hobo, ieder instrument is welkom.De deelnamekos ten bedragen ƒ10,- per persoon (bij inschrijving te voldoen). Deze bijdrage is voor de muziek die voor alle instrumenten ge schreven of herschreven moet worden. Men kan zich opgeven bij D.J. la Grand, Kerkweg- West 62 te Waddinxveen, tel. 01828-15939. De in schrijving moet vóór za terdag 30 september heb ben plaats gevonden. daarna in de grond en heeft hem de afgelopen periode flink wat water gegeven. De zonnebloem staat nu in knop en groeit nog iedere dag gemiddeld 5 tot 7 centimeter. De totale lengte is donderdag 31 augustus gemeten: 4.66 meter. De plant is inmiddels 12.00 tot 14.00 uur en van 14.30 tot 16.30 uur. Toegangskaarten zijn uitslui tend in de voorverkoop ver krijgbaar. De toegangsprijs voor een sessie van twee uur bedraagt 12,50 gulden. Deze prijs is inclusief koffie, een stukje taart en een alcohol vrije cocktail. Onder de be zoekers van de informatie beurs wordt een ’weekend uit’ voor twee personen verloot. Kaarten zijn uitsluitend in voorverkoop verkrijgbaar bij: Partycentrum Amicitia, Dorpsweg 36, Reeuwijk- Dorp: Opdrachtfoto, Zijde 2, Boskoop; Kapsalon Gijs van Dalen, Vromade 9, Bodegra ven; Juwelier Ron Rijgers- berg, Lekkenburg 71, Gouda; Herenmode Paanakker, van het Goudse Leger des Heils in Het Nieuwe Trefpunt (Stationsstraat) weer van start. Op deze club wordt van alles gedaan. Natuurlijk wordt er graag en veel samen gezon gen, worden er spelletjes ge daan, wordt er een verhaal verteld en wordt er veel aan allerlei soorten van creativi teit gedaan. ringen zijn deze leidsters in De club wordt gehouden iede- - re woensdagmiddag van twee de uur tot half vier gehouden in Tijdens een drie-gangen genieten van de allernieuw ste najaars- en wintermode voor kinderen van 0 tot 14 jaar. Er wordt kleding ge showd van Bo Dean, Exit, Ga- Paardekooper Hoffman Ac- lipette, Kidokay, Nono en Oli- -o -j__: verTwist. ‘Door een mix te maken van deze merken o'ntstaan er ver rassende en betaalbare com- A fa i Excl. afmeldkosten. Geldt voor alle merken. Onderweg 8 Waddinxveen Telefoon 01828-15155 Vy4O'"v nee' s,oo'['ort „ug<oo9 v ien 4*

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 15