WADDNXVE IIJALLB Klachten over neer gooien van huisvuil ROCK 'N ROLL MET RODE WIJN? MET RUM? CDA-enquete over sociale veiligheid Cursus taart- versieren in Het Zuidhonk van Leger des Heils Veel bekijks in atelier 'Fantasia' Woningbeurs Van 't Hof Kinderdag bij Het Zuidhonk Lofprijzings- samenkomst WEEKBLAD-CARTOON VAN ELIAS VERGADERINGEN CHEMOCAR BOUWZAKEN I MILIEUZAKEN DIVERSEN VERKEERSZAKEN 0 SPREEKUREN Wanneer huisvuil of grof vuil op andere dagen en plaatsen dan de ophaaldagen op straat wordt neergezet of gegooid veroorzaakt dit veel zwerf vuil. Dit komt volgens het ge meentebestuur de woonom geving en de volksgezondheid niet ten goede. KAMERMUZIEKCONCERTEN SEIZOEN 1995-1996 Voor het CDA is de sociale veiligheid één van de speer punten geweest bij de ge meenteraadsverkiezingen in 1994. Ook tijdens de algeme- INFORMATIE-AVOND VRIJWILLIGERS A.Z.C. Volgens de plaatselijke afval stoffenverordening is het ver boden huisvuil en grof vuil aan te bieden op andere dan de in de afvalstoffenverorde- (na 06.00 uur voormiddag); aan de Zuidkade en omgeving op de tweede donderdag (na 06.00 uur voormiddag); in de Groenswaarden op de derde donderdag (na 06.00 uur voormiddag) en in de Oranje- wijk op de vierde donderdag (na 06.00 uur voormiddag). Grof vuil kan in de Zuidplas l over hun vakge- en omgeving worden aange bied. De bedrijfsmakelaars boden op de eerste donderdag van Van ’t Hof Makelaardij BV staan klaar met een uit gebreid aanbod van verkoop- en verhuurprojecten. GEMEENTEFINANCIËN NIEUW SIRENESTELSEL IN 1996 boden op de aanbiedplaats. Aangezien het niet duidelijk is van wie dit huisvuil is tracht de gemeentelijke dienst Openbare Werken en Bedrijven met brieven aan omwonenden de mensen te bereiken om nogmaals de huisvuilregeling toe te lich ten. WADDINXVEEN - Naar aanleiding van klachten van omwonenden wordt door het gemeentebestuur gere geld geconstateerd dat er ook op andere dan de op haaldagen in het Gouwedorp huisvuil wordt aange- WADDINXVEEN - De Stich ting Wijkwerk De Zuidplas houdt zaterdag 9 september een kinderdag met rommel markt rondom wijkgebouw Het Zuidhonk (Zuidplas laan). Er worden diverse spel letjes gespeeld. De meisjes en jongens kun nen van 10.00 tot 14.00 uur proberen hun zelf gemaakte en verzamelde spulletjes te verkopen. Ze kunnen zich vanaf negen uur melden bij Het Zuidhonk. Het inschrijf geld voor de rommelmarkt bedraagt ƒ1,- per plaatsje. De plaatsen worden toegewezen aan de kinderen. ’s Middags wordt er in Het Zuidhonk een flippo-ruil- markt gehouden van half drie tot zes uur. Dit is de ideale ge legenheid om te proberen die paar ontbrekende flippo’s te bemachtigen. ’s Avonds wordt er ter afslui ting van de kinderdag een ge zellige kinderdisco georgani seerd. De disco begint om half zeven en zal duren totacht uur. De entree is ƒ2,50 per persoon inclusief een con sumptie en een gratis lot voor een loterij waarbij diverse leuke prijzen te winnen zijn. Hierna kunnen de ouders zich amuseren met de disco voor 30-plussers. Het wordt een bijzonder gezellige avond met muziek, afgestemd op de grote groep van jonge ouders in de wijk Zuidplas. De avond begint om 21.00 uur en de en tree bedraagt ƒ5,- per per soon. GEMEENTELIJKE BELASTINGEN WET OP DE RUIMTELIJKE ORDENING WADDINXVEEN - In haar nieuwe poppen- en hobbyate lier ’Fantasia’ aan de Vondel- laan 41 hield Grethe van der Laan zaterdag 2 september van twee uur tot half zes een geslaagd open huis.De Wad dinxveense heeft sinds april van dit jaar van haar hobby - poppen maken, schilderen en boetseren - haar werk kun nen maken. Ze geeft in haar gloednieuwe atelier ook verschillende dag en avondcursussen.Grethe van der Laan maakt in het al gemeen sprookjespoppen en fantasiefiguren en houdt zich ook bezig met het schilderen van keramische beelden en het werken met fimoklei. WADDINXVEEN - Deze week zal gaat de CDA-werk- groep sociale veiligheid enquêteformulieren ver spreiden onder 600 willekeurige adressen in Wad dinxveen. De werkgroep, onder voorzitterschap van CDA-fractievoorzitter Dorenda Gerts, wil op deze manier te weten komen hoe de inwoners van het Gou wedorp denken over de veiligheid in hun directe woonomgeving. ne beschouwingen vorig na jaar over de gemeentebegro ting werd aan dit onderwerp de nodige aandacht besteed. ‘Maar woorden alleen zijn niet voldoende', aldus de christen-democraten. Daar om heeft het CDA de werk groep sociale veiligheid in het leven geroepen. Door middel van studie en onderzoek (on der andere deze enquete) wil de werkgroep uiteindelijk ko men tot een rapport met aan bevelingen. Dit rapport wordt vervolgens besproken binnen de CDA-ge- meenteraadsfractie en daar na aangeboden aan het colle ge van Burgemeester en Wet houders. Op deze manier wil het CDA een concrete bijdra ge leveren aan het verbeteren van de sociale veiligheid in Waddinxveen. Indien men meer informatie wil hebben over de CDA- werkgroep sociale veiligheid of er lid van wil worden kan contact opnemen met Doren da Gerts, tel. 01828-19527. WADDINXVEEN - Woens dagavond 13 september om acht uur start de cursus Taartversieren in het wijkge bouw Het Zuidhonk (Zuid plaslaan). Het is leuk om ter gelegenheid van een verjaar dag, een jubileum of een doopgelegenheid een zelfge maakte taart te kunnen ge ven. De cursus duurt tien we ken en kost ƒ100,-, inclusief een beginset en alle ingredi ënten. Voor meer informatie: mevrouw De Vries, tel. 01828-17889. WADDINXVEEN - Zondag middag 10 september om vier uur houdt het Goudse Leger des Heils in Het Nieuwe Tref punt (Stationsstraat) weer baar maandelijkse samen komst. Tijdens deze samenkomst zullen er veel lof- en danklie deren gezongen worden onder begeleiding van het muziek korps uit Gouda. Er zal een woord van persoonlijke ge loofsbeleving gesproken wor den en het Bijbelwoord wordt gesproken door kapitein J. Scholtens. Natuurlijk zijn de kinderen ook in deze samenkomst heel hartelijk welkom, want ter wijl de volwassenen luisteren naar het Bijbelwoord is er voor de kinderen hun eigen kindernevendienst. Na de sa menkomst is er gelegenheid om tijdens het drinken van een kopje koffie of thee nog even na te praten. WADDINXVEEN/GOUDA - Van ’t Hof Makelaardij BV, die in Waddinxveen een vesti ging heeft aan de Zuidplas laan, houdt zaterdag 9 sep tember van 10.00-16.00 uur een woningbeurs in de Bur- gerhal onder het Stadhuis van Gouda. Medewerkers van de kanto ren Gouda en Waddinxveen presenteren op de beurs hun aanbod op het gebied van ‘koop- en huurwoningen in de regio Midden-Holland (Gou da, Alphen aan den Rijn, Waddinxveen en wijde omge ving). Ook op het gebied van finan cieringen en assurantiën kunnen zij beursbezoekers al le- gewenste informatie ver strekken. De Goudse notaris kantoren Schaap en Partners ning vastgestelde dagen, en De Waard Wagener zijn aanwezig en informeren des gevraagd over him vakge- Van ’t Hof Makelaardij E E E M Pagina 3 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 6 SEPTEMBER 1995 t De chemocar rijdt weer op vrijdag 8 september 1995 Indien 8 september a.s. niet mogelijk is voor u, kunt u wel. het oprichten van een berging. Heggewinde 24 Julianastraat 28 30 km/uur-zone Groenswaard III lenmaakster Grethe van der Laan in haar nieuwe poppen- en hobbyatelier aan de to poppenmaakster Grethe van der Laan in Waddinxveen. (Foto: Sjaak Noteboom). «9? v/adonxveen Zie advertentie pagina 12 Sectie Burgerzaken bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00 tot 20.30 uur. In de middaguren kunt u alleen terecht op afspraak. Commissie III op donderdag 7 september! 995, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis 24642 24680 Melding verandering inrichting conform artikel 8.19 Wet milieubeheer, j.o. 5.19 Inrichtingen en Vergunningenbesluit Burgemeester en wethouders delen mede dat onderstaande melding ver andering inrichting is ontvangen van: Air Products Nederland b.v. in verband met realisering aangrenzende bedrijfshal ten behoeve van opslagruimte op het bedrijf, gelegen Noord- kade 100. Intercolor b.v. in verband met aanschaf nieuwe apparatuur (waterloos sys teem) op het bedrijf, gelegen Kerkweg Oost 285 In een brief aan alle betrokken bewoners is een plan aangaande de herin richting van Groenswaard III tot 30 km/uur-zone voorgelegd. Daarnaast is aan de bewoners van de Wingerd hun mening gevraagd over een voorstel aangaande een specifieke verkeersmaatregel in hun straat. In de begelei- het oprichten van een berging en een volière. RECTIFICATIE TELEFOONNUMMER voor bestellen van abonnemen ten en plaatsbewijzen kamermuziekconcerten seizoen 1995-1996. In de folder kamermuziekconcerten 1995-1996 is op pagina 10 "wijze van bestellen en betaling” een verkeerd telefoonnummer geplaatst. Het juiste telefoonnummer voor het bestellen van abonnementen en plaatsbewijzen moet zijn 24697 Expositie in raadzaal Van 9 tot en met 23 september 1995 wordt in de raadzaal van het gemeentehuis een expositie gehouden met werken van Waddinxveense Amateurkunstenaars. Colllecterooster 11 tot en met 16 september 1995 Ned. Org. van de Kankerbestrijding. BOUWPERCEEL Anna van Burenstraat 1 De expositie is te bezichtigen op werkdagen van 09.00 tot 17.00 uur, op de donderdagavonden van 19.00 tot 20.30 en op de zaterdagmiddagen van 13.00 tot 16.00 uur. 08.30-09.15 uur 09.20-09.50 uur 09.55-10.40 uur 10.45-11.15 uur 11.20-12.05 uur 12.50-13.30 uur 13.35-14.20 uur 14.25-15.10 uur 15.15-16.00 uur 444 .'<3 Zie advertentie pagina 12 BOUWPERCEEL Zuidkade 174 AARD VAN HET BOUWPLAN het geheel vernieuwen van een berging. Op woensdagavond 6 september a.s. vindt er in de raadzaal van het gemeentehuis een informatie-avond plaats voor vrijwilligers die in het Asiel zoekerscentrum willen werken. Deze avond begint om 20.00 uur. Eenieder is op deze avond van harte welkom. Nadere informatie is te krijgen bij de afdeling Welzijn, mevrouw E. Buis, tel. 01828-24694. Op de agenda o.a.: - Begroting 1996 - Nieuwe tarieven met ingang van 1 januari 1996. dende brief is een reactietermijn gesteld op 2 september 1995. Na deze datum wordt begonnen aan de verwerking van deze inspraakreacties. In verband met de vakantietijd worden reacties die na deze datum binnenko men nog meegenomen, mits deze voor 12 september 1995 in het gemeen tehuis ontvangen zijn. Reacties die na 12 september 1995 zijn binnengeko men, kunnen verder niet meer in de verwerking meegenomen worden. wijk Zuidplas, Zuidplashof, kringloophalte; wijk Zuidplas, cirkelflat; Bomenwijk, winkelcentrum leplaan; St. Victorwijk, wijkgebouw Zonnig Zuid; Oostpolderwijk, Overtoom; Centrum, Passage ingang stationszijde; Vondelwijk, winkelcentrum Luifelbaan; Groenswaard, winkelcentrum Groensvoorde; Willem de Zwijgerlaan bij de markt. vanaf heden gedurende veertien dagen voor eenieder in het gemeentehuis ter inzage liggen en in afschrift, tegen betaling der kosten, algemeen ver krijgbaar worden gesteld. Nadere informatie Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de ambtenaar ram penbestrijding, mevrouw P. van Bedaf, doorkiesnummer 24621of met de Sectie Preventie, Veiligheid en Informatie van de Regionale Brandweer Mid- den-Holland, telefoon 01820-47221 Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen brengen ter openbare ken nis dat de rekeningen over het dienstjaar 1994 van: a. de gemeenterekening; b. het Grondbedrijf; c. Openbare Werken; d. Gemeenschappelijk Antenne Systeembedrijf, e. de commissie Samenwerkingsschool voor Havo/Atheneum, Op de foto Vonaellaan i Op de agenda o.a.: - Stand van zaken Passage West (hoofdwinkelcentrum). - Vaste subsidiebedragen in verband met jubilea bij gesubsidieerde instel lingen. - Beschikbaar stellen krediet ten behoeve van het laten opstellen van een lokaal volkshuisvestingsplan. - Beschikbaar stellen (voorbereidings-)kredieten ten behoeve van voorbe reiding en uitvoering VCP-project(en) 1996. - Beschikbaar stellen krediet ten behoeve van reconstructie Chopinlaan- Beethovenlaan. - Beschikbaar stellen (aanvullend)krediet ten behoeve van de verbetering van de riolering van de Dorpstraat. - Beschikbaar stellen krediet ten behoeve van de aanleg en inrichting van een (tijdelijk) afvalstation. - Beschikbaar stellen krediet ten behoeve van kosten verbonden aan wijk- bezoeken. - Beschikbaar stellen krediet ten behoeve van het onderzoek inzake de gebruiksmogelijkheden van het Anne Frankcentrum. - 30 km/uur-zone en parkeermaatregelen Groenswaard III. - Jaarrekeningen 1994: - Algemene Dienst (inclusief zwembad); - Grondbedrijf; - Openbare Werken; - HAVO/Atheneum; - Gemeenschappelijk Antenne Systeembedrijf. Testalarm Elke eerste maandag van de maand om klokslag 12.00 uur worden de sire nes getest. Valt die maandag op een officiële feestdag dan is de test een week later. Na installatie van de nieuwe sirenes, in de loop van 1996, zullen deze maandelijkse testen gedurende een proefperiode van 6 maanden nog op de gebruikelijke wijze plaatsvinden. Na afloop van de proefperiode zul len de sirenes slechts éénmaal per jaar luid getest worden. Daarnaast vindt periodiek een geluidloze test plaats. Bekendmaking verzoeken om vrijstelling De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat de navolgende mel ding is ontvangen: Gijsberterf 38 en 40: het oprichten van bergingen in de achtertuinen. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (in de tijdelijke huisvesting) van het gemeentehuis ter inzage. Lokaties nieuwe sirenes Op de volgende lokaties zal, als de bouwvergunning verleend is, een nieuwe sirene worden geplaatst: 1. Winkelcentrum Zuidplaslaan. 2. Bedrijventerrein Coenecoop. 3. Kanaaldijk. 4. Brugweg. 5. Kerkweg-West. 6. Veilingterrein Bredeweg. Het ministerie van Binnenlandse Zaken heeft gekozen voor een nieuw lan delijk sirenestelsel. In heel Nederland is men op dit moment druk bezig met de vervanging van de oude sirenes die gebruikt worden om de plaatselijke bevolking te waarschuwen als zich grote gevaren voordoen. In Waddinx veen staan 5 sirenes die nog stammen uit de tijd van de voormalige Bescher ming Bevolkingsorganisatie. Het afgelopen jaar heeft de gemeente, in samenwerking met de Regionale Brandweer Midden-Holland en het Ministerie van Binnenlandse Zaken, gezocht naar geschikte lokaties voor de nieuwe sirenes. Vervolgens is met de eigenaren van de lokaties overeenstemming bereikt. Voordat de sirenes geplaatst mogen worden, dient door de gemeente een bouwvergunning te worden verleend. De eerste bouwaanvraag is onlangs bij de gemeente inge diend. Afhankelijk van de lokatie zullen de sirenes op een mast of op een gebouw geplaatst worden. In de loop van van 1996 zullen in de gemeente Waddinxveen 7 nieuwe sire nes worden geplaatst. Vijf sirenes gaan de bestaande sirenes vervangen. Twee extra sirenes zullen geplaatst worden om een beter bereik in de nieuw gebouwde wijken te krijgen. De nieuwe sirenes zijn elektronisch en draad loos aangestuurd, waardoor ze minder storingsgevoelig en selectief inzet baar zijn (alarmering per gemeente/wijk indien nodig). Op vrijdag 8 september a.s. kunt u weer het bewaarde Klein Chemisch Afval persoonlijk aan de chemocar afgeven. De Chemocar stopt op de volgende tijden en plaatsen: TELEFOONNUMMERS Gemeentehuis telefax Gemeentewei-} - Centraal Meldpunt Zorg Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Gouwebad "De Sniep” (informatie) De bouw zal niet geheel in overeenstemming zijn met het ter plaatse gel dende bestemmingsplan: ’’Gijsberterf”, doch de afwijkingen zijn van beperkte betekenis: zogenoemde ’’kruimelgevallen” als bedoeld in artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en beschreven in het Besluit meldingplichtige bouwwerken. In dergelijke gevallen zijn Burgemeester en Wethouders bevoegd om vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan zonder voorafgaande planologische procedure. Burgemeester en Wethou ders zijn voornemens ten behoeve van genoemde melding deze vrijstelling te verlenen. In verband hiermede ligt de melding voor eenieder ter inzage met ingang van 7 september 1995 gedurende twee weken, tijdens werk dagen van 8.30 uur tot 12.30 uur, bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen. Gedurende deze termijn kunnen tegen het voornemen om vrijstelling te ver lenen door eenieder schriftelijk bedenkingen worden ingediend bij Burge meester en Wethouders van Waddinxveen, Raadhuisplein 1 te Waddinx veen (postadres: Postbus 400,2740 AK Waddinxveen). Regels van de Chemocar: - bedrijven kunnen niet bij Chemocar en Noordkade terecht. - u mag het Klein Chemisch Afval absoluut NIET vooraf bij de halteplaats zetten, omdat dan eventueel kinderen ermee kunnen gaan spelen. - injectienaalden moet u in een gesloten verpakking aanbieden. - lege plastic flessen van chloor, ammonia, spiritus e.d. kunnen nadat ze met water zijn omgespoeld, worden weggegooid in de grijze container of de vuilniszak. - goed geleegde verfblikken, kunnen in de blikbak worden gegooid. Commissie Beheer en Exploitatie ’’Gouwebad de Sniep” op woensdag 13 september 1995, aanvang 20.15 uur in het gemeentehuis. Burgemeester en Wethouders maken, ingevolge artikel 139 van de Gemeentewet, bekend dat het besluit van de gemeenteraad d.d. 5 juli 1995 tot vaststelling van de eerste wijziging van de "Legesverordening 1995” is goedgekeurd door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland bij besluit van 29 augustus 1995, nr. 269233. De tekst van genoemd besluit ligt ter inzage bij de gemeente (afdeling Financiën) en is desgewenst (tegen betaling) ver krijgbaar. Van de verandering van de inrichting en de werking daarvan, kan redelij kerwijs worden aangenomen dat zij geen of uitsluitend gunstige gevolgen hebben voor de aard en omvang van de nadelige gevolgen voor het milieu, die de inrichting veroorzaakt. De meldingen met bijbehorende stukken liggen vanaf 7 september 1995 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouwe in het gemeentehuis tijdens werkdagen vanaf 08.30 tot 12.30 uur. Desgevraagd kunnen de stukken tenminste gedurende drie aaneengeslo ten uren per week buiten de werkuren worden ingezien (doorkiesnummer 24757, de heer W.P. Kaandorp). Binnengekomen bouwaanvragen/ingediende meldingen Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet maken Burgemees ter en Wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: het chemisch afval bewaren tot de volgende inzameling te weten: 10 november 1995 uw buren of kennissen vragen om Klein Chemisch Afval te brengen en af te geven; het Klein Chemisch Afval op werkdagen brengen naar de gemeentewerf aan de Noordkade (nr. 48), vanaf 8.00 uur tot en met 12.00 uur en van 13.00 uur tot en met 16.00 uur. Op de agenda o.a.: - Advies kredietaanvraag riolering Tuinbouwweg. - Voorstel reconstructie Chopinlaan-Beethovenlaan. - Voorstel voor aanvullend krediet tot verbetering van de riolering Dorp- Stf8at - Advies met betrekking tot uitvoering V.C.P.-projecten 1996. - Advies inzake herinrichting Brugweg binnen de bebouwde kom. - Advies Financieel Jaarverslag 1994 Openbare Werken. - Advies inzake herziening spreidings- en paraatheidsplan ambulancehulp- verlening Midden-Holland. - Advies inzake aanvullende notitie op het advies opvang voor allochtone nieuwkomers van 25 mei 1995. - Advies inzake voortgang Sociale Vernieuwing. - Advies gemeenterekening 1994 inclusief rapportage en accountantsver klaring van VB-Accountants. - Advies met betrekking tot vaststelling subsidies 1991 tot en met 1995 Stichting Behartiging Belangen Waddinxveense Peuterspeelzalen. Commissie IV op dinsdag 12 september 1995, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis Vormgeving halteplaatsen Interline ter inzage Vanaf 5 november a.s. gaat in Waddinxveen het Interline-project van start. De Interliner zal op een vijftal halteplaatsen stoppen. Het betreft de volgende halteplaatsen: Wadde, Beethovenlaan, Zuidplas cirkelflats, Zuidplas (win kelcentrum en IJsermanweg. Deze halteplaatsen zullen zoveel mogelijk worden ingericht conform het "Interliner-concept” (Interliner-abri, Interliner info-unit e.d.) De situatietekeningen liggen van 1 tot 16 september a.s. voor eenieder ter inzage in het gemeentehuis van Waddinxveen. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. El'A3 y W L jl ouuweoao ue Sniep(intormauei Ovenge belangrijke telefoonnummers ae pagina 5 gemeentegids Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaries.^ OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN Genoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur voor een ieder ter inzage ligt bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw. Opname in deze publikatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. Verleende bouwvergunningen/ingestemde meldingen. AARD VAN HET BOUWPLAN het plaatsen van een dakkapel op het ach- tergeveldakvlak en het gedeeltelijk veran deren en het vergroten van een garage. Het register van verleende bouwvergunningen en meldingen waarmee is ingestemd ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. OPENINGSTIJDEN Het hete gemeentehuis elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. 24500 19.00 tot 20.30 uur. 10401 24760 12570

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 3