Gezondheidscursussen bij 'De Vierstroom via De Vierstroom Mannenkoor viert ZONNEBANKEN op grootse wijze 50-jarig bestaan WEENSE WALS MET WITTE WIJN? AZ Slagwerkgroep Concordia start met nieuw seizoen .V. l Verzorgd op vakantie Amateurkunstenaars exposeren in raadzaal I r Disco in De Paddestoel Brochure tegen fietsdiefstal HEROPENING OP VRIJDAG 15 SEPTEMBER PLAATSELIJK AFSLANKEN? DE KEUS IS MN U» De 'aa9te ce li f PAGINA 11 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 13 SEPTEMBER 1995 l Waddinxveen rig seizoen was dit de .s\ampen - voortgekomen uit het toenmalige tamboerkorps. Zie advertentie pagina 9 WADDINXVEEN - Dinsdag 5 september was in club gebouw De Hoge Noot J.W. Frisoweg) de eerste repe- titie-avond van de slagwerkgroep van de Waddinx veense muziekvereniging Concordia. De groep be staat uit zeven leden en is een aantal jaren geleden speelt de groep muziekwer ken van diverse componisten. De kunstwerken op de ten toonstelling zijn door de in woners van I vervaardigd. De expositie is te zien tot en Sanghers kan om één man niet heen: oprichter Jac. van ke gezondheid ondersteunen is het doel van de cursus ’Kennismaking met yoga’ nemers. De heer en mevrouw Kalis vaart uit Reeuwijk zijn in Tabak’s Speciaalzaak ”Ad Verkleij” Nu ook luxe cadeau artikelen gen te lijf worden gegaan. Alle cursussen bestaan uit een aantal bijeenkomsten die gemiddeld tussen de één en twee uur duren. Het aantal bijeenkomsten varieert tus sen de twee en twaalf keer. Geïnteresseerden in één of meerdere van de cursussen kunnen voor een folder of meer informatie terecht bij de Zorglijn van De Vierstroom (tel. 01820-94500). Bij dit nummer kan men zich tevens direct aanmelden voor een cursus. Leden van Dè naderde een aantal mensen en kreeg al snel steun van Bert Lammers die de mensen opving die reageerden op een BOSKOOP/WADDINXVEEN - Met een zeer sterk be zet galaconcert op 15 september in de Waddinxveen se Ontmoetingskerk en een receptie op 16 september in de aula van AOC-school ’De Groene Zijde’ in Bos koop viert het algemeen streekmannenkoor Die Gou we Sanghers deze maand het feit dat het koor op 12 koor. Jaren die een aaneen schakeling zijn van een stre ven naar niveau, grootse con certen met solisten van naam: Rudolf Schock, Marco Bakker en Caroline van He- mert om maar een paar na men te noemen. Ook met an dere koren in binnen- en bui tenland. Heel bijzonder was bijvoorbeeld ook de komst van het Estlandse koor Noor- us en de contacten die daaruit zijn voortgevloeid. dens een concours in Ermelo (1950) waar beslag werd ge- 11J x Het was tevens het afscheid van Pascal Jansen die werd opgevolgd door ene Van Beek uit Schoonhoven. Die Gouwe Sanghers wilden het toen wat grootser aan gaan pakken en oprichtingsvergadering geko zen als voorzitter van Die Gouwe Sanghers om dat lan ge tijd, met enkele korte on- Het koor nam in de beginja ren menigmaal deel aan con coursen wat een goede leer school was. In 1947 werd tij dens een concours in Doorn een verplicht nummer gezon- i waarvan een opname werd gemaakt. Dat werd de eerste grammofoonplaat van het koor. Dat het toen nog voornamelijk Boskoopse koor ten durende selectie uit The het niet slecht deed bleek tij- Phantom of the Opera’. Het tweede deel van het concert bevat voorts delen uit ’Porgy legd op de eerste prijs, and Bes’ en ’Miss Saigon’. sitie laat een verscheidenheid aan technieken zien, onder vol (Krimpen aan de IJssel en andere aquarel, olieverf, pot lood, gemengde technieken. GOUDA/WADDINXVEEN - Deze en volgende maand gaan er bij Stichting De Vierstroom, de organisatie voor kruiswerk en maatschappelijke dienstverlening in Midden-Holland, weer diverse cursussen in de re gio op het gebied van gezondheid van start. lichte lichamelijke beperking over de reis, is een vakantie boeken min der vanzelfsprekend. cal Jansen was de eerste diri gent die werd aangetrokken, binnen een jaar groeide het koor van 23 naar 34 leden. WADDINXVEEN - De ge meente Waddinxveen houdt in samenwerking met de Waddinxveense Kunst Kring in de raadzaal van het ge meentehuis (Raadhuisplein) een amateurexpositie, die za terdagmorgen op Open Mo numentendag werd geopend door Hans Geel, vice-voorzit- ter van de Vereniging Histo risch Genootschap Waddinx veen. door verslapte bekkenbodem- spieren te trainen. Voor ouders met een baby van kunnen eventuele spannin- ongeveer twee tot negen maanden oud start in Nieu- werkerk aan de IJssel en Bergambacht de cursus ’Ba- bymassage’. Ouders leren de lichaamstaal van een baby te verstaan en hoe massage kan helpen bij bijvoorbeeld maag- krampjes of slecht slapen. Niet alleen voor ouders, maar ook voor verzorgers van kin deren, is de cursus ’Eerste hulp aan jonge kinderen’ zin- TTTÏ BALANCE8 Bodegraven). Door de cursus wordt geleerd hoe ongelukken voorkomen Vierstroom krijgen korting op kunnen worden, maar ook de deelnemersbijdrage. wat te doen bij verbranding, vergiftiging, bewusteloosheid of kneuzingen. Bij de cursus hoort een werkboek waarin alles nagelezen kan worden. Voor kinderen met cara is er de speciale cursus ’Je hebt ca ra’ in Woerden. De kinderen leren onder andere ademha lingsoefeningen en hoe zij met een aanval om moeten gaan. De cursus is voor kinde ren van ongeveer vier tot twaalfjaar. Eind oktober vinden er in Gouda een tweetal bijeen komsten plaats als thema ’Je rug, iets om zuinig op te zijn’. ken. Daarom houdt De Vier stroom de gespreksgroep Vraten over kanker’ (Gouda). voor zo- Alisun Cleosun Palm*”Beach Philips Omdat toen de belangstelling voor tamboerkorpsen afnam en Concordia op een bepaald moment ook besloot te stop pen met marsoptredens, schakelde de groep over op een slagwerkgroep. De slagwerkgroep van Con cordia werkt met een uitge breide verzameling aan in strumenten, waarmee dan ook uiteenlopende muziek vertolkt kan worden. Iedere slagwerker heeft een zelf standige partij of speelt een eigen partij. Tijdens een op treden wijzigt de bezetting van instrumenten zich voort durend. De slagwerkgroep van Con cordia bespeelt pauken, drumstel, vele soorten trom men, bongo’s, conga’s, gong, buisklokken, templeblocks, I Phütó voor I*-95 sië. De reizen duren gemid deld één tot twee weken. Geïnteresseerden kunnen voor boekingen en specifieke reisinformatie het volgende telefoonnummer bellen: 05920-95395. Voor algemene informatie betreffende Ge zondheid Service Reizen kan contact worden opgenomen met mevrouw P.H.M. de Lei- OPEN HUIS BEELDHOUWEN/BOETSEREN VOOR KINDEREN w GRATIS TOEGANKELIJK van 6 t/m 9 jaar: woensdag 20 september a.s. 14.00 - 15.30 uur van 9 t/m 15 jaar: zaterdag 16 september a.s. 10.00 - 11.30 uur zonder zorgen. De volgende keer proberen zij zeker weer van de partij te zijn. Mevrouw Kalisvaart: ’Er gaan meer mensen mee die hulp nodig hebben, zonder dat het een reis voor zieke en hulpbehoevende mensen is. Ik ben ook een enkele keer met een paar andere dames het stadje ingegaan, lekker koffie drinken en winkeltjes kijken. Dat was heerlijk ont- en is dagelijks geopend tij- legd. Deze kunstwerken zijn dens kantooruren, op donder dagavond van zeven uur tot half negen en zaterdagmid dag van een tot vier uur. De opening van de amateu- Het is niet alleen boeiend om naar een slagwerkgroep te luisteren maar ook om er naar te kijken. De slagwerkgroep van Con cordia zoekt steeds nieuwe le den, mensen die reeds slag- werkervaring hebben of men sen die boeiende muziek wil len leren spelen in een gezel- mannen en vrouwen van jong (vanaf 9 Historie Daarmee wordt een nieuw hoogtepunt toegevoegd aan de bloemrijke historie van het achtereenvolgens werd beslo- 1 T J’ ten tot de oprichting van een kinderkoor, een meisjeskoor, een dameskoor en wat later zelfs nog een knapenkoor. De uitgever kreeg achteraf toch gelijk want deze koren zijn na enige tijd een stille dood ge storven. Maar het mannen koor bleek een constante fac tor. In 1955 werd W.J. van den Bosch begroet als nieuwe di rigent en het koor maakte in die jaren goede sier met een Wie het heeft over Die Gouwe goed georganiseerd concours o-.i----- -n tra(iitiOnele ’kermis- week’. 2801 CM Gouda. Telefoon 0182 Als men geen ervaring heeft -jgi-11 men eerst een basisopleiding voor niet-melodische instrumen ten. Wanneer men mee gaat spelen in de groep kan men daarnaast kiezen voor een melodisch instrument. Zowel de opleiding als de re petitie staan onder leiding van Jan Alblas en worden ge- marimba, xylofoon, klokken spel en diverse andere effect- instrumenten. Wat betreft de optredens zijn lige sfeer. Voor zowel binnen- als buitenop tredens mogelijk. Maar het jaar) tot oud (oudste lid is 52 slagwerk komt bij een bin- jaar). nenoptreden beter tot zijn recht. Het ensemble speelt diverse in muziek maken, krijgt muziekgenres met ritmes van drumband tot meeslepend en van Afrikaanse muziekgroe pen tot modem en klassiek. Een muzieksoort die ook re gelmatig voorkomt is de Zuid- amerikaanse muziek. Het kunnen ook melodische werken die gespeeld worden. Dan wordt er gebruik ge- houden in het clubgebouw De maakt van bijvoorbeeld een Hoge Noot. De tijden van de marimba of xylofoon. Verder opleiding is in nader overleg. De repetitietijd loopt van 20.30 tot 22.15 uur. AMSTERDAM/WADDINX- VEEN - Dezer dagen is de brochure ‘Fietsdiefstal? Dat piukken we niet langer!’ ver schenen van de Stichting Art met tips om fietsdiefstal te voorkomen. De Stichting Art is een sa menwerkingsverband van ANWB, RAI-Vereniging en de verzekeraars. De brochure is ook bij de Waddinxveense tweewielerspecialisten gratis verkrijgbaar. De consument wordt aange raden alleen fietssloten met het ART-keurmerk te gebrui ken. Dit kwaliteitsmerk wordt afgegeven door de Stichting Art nadat de sloten zijn getest door het onafhan kelijke keuringsinstituur TNO. In Nederland hebben ruim 50 sloten het Art-keur- merk weten te verwerven. Uit onderzoek is gebleken dat veel fietsdieven moeite heb ben met een ringslot voorzien van het Art-keurmerk. Zeker in de grote steden is naast een ringslot het gebruik van een beugel- of kettingslot noodzakelijk. Dergelijke ex tra sloten zijn echter alleen effectief als ze goed gebruikt worden. De brochure vertelt er meer over. Mocht de fiets ondanks alle, voorzorgen toch gestolen wor den, dan blijkt dat gegraveer de fietsen aanzienlijk vaker worden teruggevonden. De fietsvakman kan de fiets een voudig voorzien van postcode en huisnummer. In Nederland worden jaar lijks zo’n 900.000 fietsen ge stolen. Uit recent onderzoek in opdracht van het ministe rie van Justitie en een aantal belangenorganisaties blijkt echter dat het gebruik van goede fietssloten een duidelij ke preventieve werking heeft. WADDINXVEEN - Vrij dagavond 15 september begint bij wijk- en speel tuinvereniging ‘De Pad- I destoeL (Lijhsterbes- straat) het nieuwe disco- seizoen. Iedere derde vrijdag van de maand is het dan weer feest. Na de recente verschijning Barlingen, van een compactdisc zal het i koor op de vijftiende opnieuw leumreceptie gefêteerd zal flink aan de weg timmeren. Die Gouwe Sanghers staan daarin niet alleen. Medewer king wordt verleend door de touw nam. Van Barlingen be- Koninklijke Militaire Kapel, sopraan Margaret Roest, ba riton Henk Poort, bas Jan Al- ofs en pianist Hans Broek man. Het geheel staat onder advertentie. In 1985 vertelde leiding van dirigent Jeroen Bosman. Het koor heeft al er varing met deze solisten en begeleider maar het is voor het eerst dat wordt samenge werkt met de Militaire Kapel onder leiding van Pierre Kni jpers. Deze combinatie was slechts mogelijk door het feit dat de Koninklijke Militaire Daarnaast zijn er diverse werken van keramiek en beeldhouwwerk te bewonde ren. Een aantal van de te be zichtigen werken is te koop. Aankoopformulieren zijn ver krijgbaar bij de afdeling Wel zijn in het gemeentehuis. Van Barlingen dat het niet eens meeviel de advertentie geplaatst te krijgen. ’De uit gever van de krant wilde ’m eerst niet plaatsen. Er waren al genoeg koren in Boskoop vond hij, maar uiteindelijk kon hij niet weigeren.’ Van Barlingen begon zijn zangcarrière op zesjarige Kapel enkele malen per jaar leeftijd bij het jeugdkoor ’De een goodwill-concert geeft, Kleine Stem’, op 12 septem- verspreid in het land. Het ber 1945 werd hij tijdens de mannenkoor trof het dat de Kapel ditmaal in deze regio wilde optreden. Dat de aanpak een concert van niveau belooft, moge blij- derbrekingen, te blijven. Pas- ken uit het feit dat alle plaatsbewijzen in de voorver koop al weken zijn uitver kocht. Wie vrijdag aan de Ontmoetingskerk nog een plaatsbewijs denkt te kunnen bemachtigen zal teleurge steld moeten worden. Op het programma staat een aatal werken die het man nenkoor ook voor de CD heeft opgenomen, voorts een aantal gen werken die afwisselend met - de solisten of de Militaire Ka pel worden uitgevoerd. Veel belovend is een vijftien minu- GOUDA/WADDINXVEEN - Het is mogelijk om ver zorgd op vakantie te gaan via De Vierstroom, de re gionale organisatie voor kruiswerk en maatschappe lijke dienstverlening. Aan het einde van de zomer gaan veel mensen er nog even tussenuit voor een ontspan nen vakantie in binnen- of september vorig jaar mee ge- buitenland. De gang naar het weest op Zoals de titel al zegt, zijn de reisbureau is dan al snel ge- bijeenkomsten bedoeld voor maakt. Voor mensen met een diegenen die zuinig zijn op hun rug en meer willen weten over het verminderen of voor komen van rugklachten. Praten over kanker blijkt in de praktijk moeilijk te zijn. Toen kan een gesprek erg op- september 1945 werd opgericht. In die naoorlogse da- luchten of verhelderend wer- gen zijn heel wat verenigingen en koren (her)opge- - richt. een geheel verzorg de busreis naar Sauerland. Beiden zijn zeer te spreken Met name de hulpvaardig heid van de chauffeur en de Toch is op vakantie gaan ook twee verpleegkundigen werd voor hen mogelijk. Leden van geprezen. Deze reis was echt De Vierstroom krijgen zelfs een korting op de reissom; niet-leden kunnen ook deel nemen aan de reizen. Jaarlijks wordt een aantal reizen in binnen- en buiten land georganiseerd, speciaal voor mensen die om gezond heidsredenen enige hulp of ondersteuning nodig hebben. Te denken valt aan licht ge handicapten of ouderen die moeilijk ter been zijn. De vakantiegangers moeten spannend; mijn man was in het reisprogramma zelfstan- goede handen bij de verpleeg- dig kunnen volgen en zichzelf kundigen’. redelijk kunnen redden. Alle Het reisaanbod voor het na reizen worden door minstens jaar omvat Lunteren, Rijn één verpleegkundige, afhan- Moezel cruise, Benidorm, kelijk van de grootte van de Valkenburg, Kreta en Tune- groep. Hij of zij kan onder r”’ J- -'J meer helpen bij medicijnge bruik, het verzorgen van wonden of bij het aankleden. De accommodaties en de tou ringcars zijn met zorg gese lecteerd op toegankelijkheid, comfort en gebruiksvriende lijkheid. Het excursiepro- gramma is gevarieerd, maar houdt wel rekening met de di verse handicaps van de deel- jer (tel. 073-409696). In de loop van het jaar zullen er aan de Lijster- f besstraat regelmatig ex- g g tra disco-avonden wor- g l denn gehouden. Enkele worden dan gekoppeld I aan wedstrijden. In no- vember is er bijvoorbeeld de jaarlijks terugkomen- g de ‘dance-wedstrijd‘, waarmee de beste house- I en hiphop-dansers weer mooie prijzen kunnen g winnen. g Aan het einde van het g l seizoen wordt er weer g een waanzinnige laatste disco georganiseerd. Vo- rig seizoen was dit de g ‘country disco', die ruim 100 bezoekers trok. De problemen waarop de cur sussen zijn gericht zijn her kenbaar en praktisch van aard. Zo is er een cursus ’Stop De groep is bedoeld met roken’ (Gouda) en ’Onge- wel kankerpatiënten als hun wild urineverlies’ (Berken- naasten. woude). In Schoonhoven, Gouda, Bo- De eerste cursus richt zich op degraven en Nieuwerkerk diegenen die echt gemoti- aan de IJssel start de geheel veerd zijn om samen met an- nieuwe cursus ’Dementie een deren voorgoed met roken op zorg*. De cursus is bedoeld te houden. Tijdens de cursus voor familieleden van demen- wordt gebruik gemaakt van terenden. een doordacht ontwennings- De lichamelijke en geestelij- programma. 1*~-J1—,J j- De cursus ’Ongewild urine verlies’ is bedoeld voor diege nen die last hebben van onge- (Gouda). Door middel van li- wild urineverlies veroorzaakt chaamsoefening, concentra tie, ademhalingstechniek en ontspanningsoefeningen Drive-in-discotheek ‘The Flying Dutchman' uit l. Waddinxveen verzorgt ook dit jaar weer de mu- g ziek op de disco’s in ‘De I Paddestoel'. De discjoc- l key’s Ed en Martin draai en altijd de allerbeste en g allernieuwste muziek. De disco-avond van vrij- g dag is voor de leeftijd van 9 tot en met 14 jaar. De g zaal gaat om zeven uur open en om ongeveer half j tien is de disco afgelopen, De entree is 1,50. die naar alle waarschijnlijkheid op de jubi- worden. Hij was het die na een gesprek over het oprich ten van een koor het voor- rexpositie was op de dag dat ook de landelijke Open Monu- het Gouwedorp mentendag gehouden werd. Eén van de thema’s was 'ar cheologie'. Een aantal ama- i teurkunstenaars heeft dit met- zaterdag 23 september thema op het doek vastge- ook tijdens de expositie te be zichtigen. Bovendien zijn er enkele vi trines met archeologische vondsten opgesteld. De expo- 1 j -1 het gemeentehuis aan de gang zijnde expositie van Waddinxveense amateur de Waddinxveense muziekverenuging Concordia is weer aan een nieuw sei- Let op! 's Avonds geopend 2°NNEC0IVU ?an300.-l( Tevens Feyenoord - Ajax specialist, de jaarwisseling Uw vuurwerk man. Burg. Colijnstraat 14 -2771 GD Boskoop - Tel. 0172-213120 OPENINGSTIJDEN: ma. t/m do. 10.00-20.00 uur vr. 10.00-15.00 uur. 'MriEs j >800,. J II El 0 Kazernestraat 7 - Gouda - 01820-13415 Verkoop van: maandag t/m vrijdag van 10.00-21.00 uur, zaterdag van 10.00-17.30 uur De slagwerkgroep van l. zoen begonnen. (Foto: Conrordich \l Alles van: Geboorte Vut Huwelijk Abraham t Pensioen T-shirts (div.) Sara Geslaagd Glaswerk IN HET ATELIER VAN KREATER PLAATS: PETER ZUIDLAAN 3, WADDINXVEEN Inlichtingen: op kantoortijden. Kerkstraat 13 Wadddinxveen, tel. 01828-14422 Vrouwelijke belangstelling voor de in de raadzaal van Regent (Centrum hoel kunstenaars. (Foto: Sjaak Noteboom).

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 11