Vink Hypotheek Tweemaal winst voor voetballers Be Fair Politie controleert agrarische bedrijven Vredesweek '95 gaat over droom en werkelijkheid Buropa richt ISMH-gebouw in Prijswinnaars Hoodie CDK BANK - Zuidplaslaan 19 - Telefoon: 01828-14133 Danslessen in Het Zuidhonk 1 Waddinxveen wint opnieuw Ds. M. Boer bij confessionelen Fiets gestolen Winterbeurs kinderkleding Frontale aanrijding op Piasweg ■■■■MM AUTO BAAS HYPOTHEEKRENTE v.a.: I <1 se overheersing en in augus- mond Beij. Met deze 2-1 rust- Voor wie hoge eisen stelt aan: comfort, luxe en veiligheid. moet schoon, heel en eigen tijds zijn en geschikt voor kin deren met de maten 86 tot en met 182. De verkoopprijzen worden in overleg bepaald. veen-voetbal heeft in de twee de thuiswedstrijd duidelijk gemaakt bovenin te willen Frans-Bauke van der Meer, voorzitter van het Interker- I HYPOTHEEKCENTRUM om met andere middelen dan oorlog conflic- CHRYSLER Dodge O Jeep. ker wel! Maar die dromen moeten wel in verbinding staan met de werkelijkheid. Zelfs als de afstand tussen droom en werkelijkheid on overbrugbaar lijkt. Vijftig jaar vrede in ons land willen een aantal Waddinx- veense kerken niet voorbij la ten gi zondag 17 september begint en een week duurt, heeft dan ook niet voor niets het thema ’Tussen droom en werkelijk heid’ gekregen. De Vredes- week ziet er als volgt uit: WADDINXVEEN - Ook dit seizoen worden er weer dans lessen gegeven in Het Zuid honk (Zuidplaslaan). De les sen worden gegeven op dins dag van 19.30 - 21.00 uur voor beginners en van 21.00 - 22.30 uur voor gevorderden. De kosten bedragen 10,- per paar per avond. Er is nog plaats voor enkele cursisten. Voor meer informatie ken men bellen 01828-17889. in de (Groensvoorde) en de Imma- nuëlkerk (Prinses Beatrix- laan). Het thema luidt ’God eer geven’. tember in gebruik nemen, is de nieuwe accommodatie op de plek van een vroegere wit- lofkwekerij een hele verande ring. Eén van de belangrijke aspec ten in een nieuw gebouw vormt het meubilair voor de werkplekken. Na zorgvuldig beraad is gekozen voor het Nederlands fabrikaat Pila- stro, dat wordt geleverd en geplaatst door Buropa Pro jectinrichtingen uit Waddinx- veen, die tevens het inde- lingsontwerp maakte. Het Pilastro-meubilair wordt vervaardigd volgens de huidi ge NEN-normen en voldoet volledig aan de ARBO-voor- discussie-avond van dinsdag 19 september zal hij voor leef tijdgenoten (18-30 jaar) iets vertellen over de wijze waar op hij tot de keuze is gekomen om zijn dienstplicht juist daar in Bosnië te vervullen en wat zijn ervaringen zijn ge weest. Auto Baas Chrysler-Jeep B.V. TWEE-ÉÉNHEID IN BETROUWBAARHEID EN KWALITEIT niet de alom verwachtte winst gebracht, maar werden de Waddinxveners geconfron teerd met een verdiende ne derlaag tegen het bezoekende Bergambacht. In het eerste half uur zag het er echter niet naar uit, dat de Wamaarplantsoenbewoners zouden gaan verliezen, maar leek de vraag gewettigd met hoeveel doelpunten verschil de thuisclub zou gaan win nen. Na ruim twintig minuten spelen wist William Hoogen- doom op een prima wijze de laatste verdediger van de be zoekers te omspelen en daar na deponeerde hij de bal in het doel. Naast de standaardinstellin gen hebben de Actiform-bu- reaustoelen een zitdiepte- en zitneiginstelling. Ook zijn de macht in Bosnië. Tijdens deze WADDINXVEEN - Be Fair-voetbal heeft inmiddels twee overwinningen behaald op Siveo (0-3) en Per- kouw (1-3). De competitiestart leverde een domper op door het verlies met 1-3 van Bergambacht. raadde het gewicht op 8.385 kilogram. Mare v.d. Bulk uit Boskoop wist op twee vissen na (113) het aantal exempla ren in het aquarium te raden en won de werphengel. Wadinxvener R.W Leunissen legde beslag op de honde- mand, vijf kilo hondevoer en hondedruppels. Hij zat het dichtst bij het aantal te raden hondekoekjes (768 stuks). werd in beslag genomen en er WADDINXVEEN - Waddinx- werd proces-verbaal opge maakt. Vrijdagmiddag werd een 31- Harro Bosma is één van de jonge Waddinxveners die als vrijwilliger deel heeft uitge maakt van de VN-vredes- Sniep-bewoners ten gaan. De Vredesweek, die Tweede Wereldoorlog had ie dereen zo zijn (of haar) dro men. Geen oorlog en geen Auschwitz meer. Er was wederopbouw nodig van in puin gegooide samen levingen en wel op een ma nier, dat er voor iedereen mo gelijkheden waren. Zowel na tionaal als internationaal wa- Z< dertig kilometer ten wes ten van Jeruzalem kijkt een leefgemeenschap uit over de Ayalon Vallei. Deze vallei, waar de Waddinxvener An dries van Veen is geweest, fungeerde door de eeuwen heen als één van de grootste slagvelden van het Nabije Oosten. Tegenstrijdig is echter dat de ze leefgemeenschap Neve Sjalom (Oase van Vrede) heet. Deze miniatuurge- meenschap bestaat uit joden en Israëlische Arabieren en is gebaseerd op idealisme, na melijk het geloof in weder zijds respect en gelijkwaar digheid. Op basis van dat idealisme le ven zij niet alleen samen in Neve Sjalom; zij dragen dat ook uit door middel van scho ling en vormingswerk, waar bij zij zich met name op jonge ren richten. Andries van Veen vertelt er woensdagavond 20 september over. 19 september van 13.30 - 16.30 uur. Afrekenen van de verkochte kleding en ophalen van niet-verkochte kleding is op woensdag 20 september van 9.00 -10.30 uur. Niet afgehaalde kleding en opbrengsten die niet afgere kend worden vervallen aan de beurs. Niet verkochte kle ding kan men ter beschikking stellen aan de beurs. De op brengst van de beurs komt keeper Dennis van Ringelen- C-x dende scheidsrechter Brou wer gaan douchen, nadat hij een doorgebroken speler had neergelegd. Verdediger Cees Zoetekouw mocht Dennis ver vangen en deed dat niet on verdienstelijk. Met tien man kon Waddinx veen de voorsprong zelfs nog vrede en gerechtigheid? Ze- verder uitbreiden tot 3-1 door een doelpunt van Patrick ten gunste van het Foster Pa- Kulman. Ammerstol probeer- rents Plan. de de druk nog op te voeren. Dat lukte slechts gedeeltelijk. Het werd nog 3-2 door een doelpunt van René de Jong, maar daar bleef het bij. Het werden drie punten voor de donderdagavond 21 septem ber vertelt, een dialoog aan gaan en niet worden behan deld als vertegenwoordigers van duivel- en afgodendie naars, van brengers van men senoffers. De renaissance van de Indi aanse cultuur is geen dwaze droom. Tegenover vijf eeuwen evangelisatie staan vijf eeu wen clandestien inheems ge loof, de kracht van het stille verzet. Natuurlijk is er in de loop der tijd een volksreligiosteit ont staan, waarin christelijke en Indiaanse elementen zich hebben versmolten, omdat de Indianen hun eigen mythi sche en religieuze wereld ver taalden in hetgeen de katho lieke monnikken als symbo len aandroegen. Aan de hand van een diaserie wordt geïllustreerd hoe de In diaanse plattelandsbevolking nu nog haar geloof beleefd. Dat beeld is echter eenzijdig. Sedert het moment dat evan gelische sekten in Midden- Amerika werkzaam zijn, is de religieuze verdeeldheid onder de Indianen en de voortgaan de afbraak van de Indiaanse identiteit alleen maar toege nomen. Voor alle kerken geldt echter dat ze evangelisatie hebben verward met het brengen van de Westerse cul tuur. Daarom vinden Maya-pries- ters het de hoogste tijd dat de eigen wortels en de symbolen uit het eigen cultuurgoed uit de vergetelheid worden afge haald en dat er voor hun ei gen vorm van christendom er kenning en respect wordt af gedwongen. Daarbij gaat het hen ook om de erkenning dat God al lang in Amerika aan wezig en werkzaam was voor dat de eerste Spanjaard daar voet aan wal zette. De derde wedstrijd binnen een week leverde Be Fair de tweede overwinning op. In de uitwedstrijd bij het Zegveldse Siveo leek het er in de begin fase op, dat de Waddinxve ners op een gemakkelijke overwinning zouden afsteve nen. Binnen een paar minuten wa ren er al enkele kansen, waarvan de mooiste voor Wim van der Starre was, maar diens schot ging naast het voor de Waddinxveners verkeerde kant van de paal. Na ongeveer vijfentwintig minuten was het echter wel raak, toen Rien van Breugel in de ruimte werd gestuurd en bij beheerst de bal langs de Zegveldse doelman tikte. Kennelijk was dit voor Siveo het sein om nog feller op de bal te gaan spelen en men maakte het de bezoekers dan ook danig lastig, zonder tot een echte doelkans te komen. Ook de bezoekers konden niet echt gevaarlijk worden, zodat de beide keepers niet veel in actie hoefden te komen. De laatste vijf minuten lever den Be Fair nog twee doel punten op. Eerst was het in valler Ron van Tol, die een vrije schop van Peter Verkerk doeltreffend wist af te ron den, en kort daarna was het Wim van der Starre, die aan alle onzekerheid een eindé maakte door solerend de der de treffer aan te laten teke nen. De tweede wedstrijd in deze competitie leverde voor Be Fair de eerste winst op. Lang heeft het er echter naar uitge zien, dat de Waddinxveners met een gelijkspel genoegen moesten gaan nemen. In de 35e minuut leek het zelfs slechter te gaan worden, toen de scheidsrechter aan de gastheren zelfs een penalty toekende. Deze werd door Ar co Butter benut en zette daar mee zijn team op een niet ge heel verdiende voorsprong. Na de hervatting wist Peter Verkerk al na tien minuten de meer dan verdiende gelijk maker te scoren. Weer tien minuten later wist Wim van der Starre, bijna op de doel lijn staande, de bal alsnog over het doel te werken. Een kwartier later eiste de zelfde speler weer een hoofd rol voor zich op, want in eer ste instantie schoot hij met zijn linker tegen de paal en een minuut later wist hij bij een uitbraak wel het doel te treffen. Kort voor tijd wisten de inval lers Aijan Groenendijk en Rien van Breugel de eind stand op 1-3 vast te stellen. De laatste kopte een corner van Aijan Groenendijk op be heerste wijze in het doel. De eerste wedstrijd van het nieuwe seizoen heeft Be Fair WADDINXVEEN - Woens dagavond 20 september om was Ammerstol, die het vori ge seizoen op de voorlaatste competitiedag een gelijkspel wist af te dwin gen. Na wat aftasten kwam Wad dinxveen in de 20e minuut op voorsprong na een goede en snelle combinatie die afge- schriften voor het inrichten van de werkplek. Dit houdt onder andere in dat alle bureautafels in hoogte in stelbaar zijn en dat de bu reaubladen volgens de laatste ergonomische inzichten zijn vormgegeven. WADDINXVEEN - In Waddinxveen is een paar se Concorde racefiets ont vreemd. WADDINXVEEN - De Vredesweek in Waddinxveen gaat over droom en werkelijkheid. Daarover worden de komende week kerkdiensten gehouden en zal er op verschillende avonden het woord worden gevoerd WADDINXVEEN - Vrij dagmiddag vond op de Piasweg een frontale aan rijding tussen twee perso nenauto’s plaats ter hoog te van een van de wegvers- j mallingen. Beide bestuur ders, een 38-jarige man uit Moerkapelle en een 23- jarige man uit Waddinx- veen, gingen ervan uit dat S de tegenligger zou stop pen. De Waddinxvener is met een pijnlijke borst naar het Goudse Groene Hart Ziekenhuis vervoerd. IKV-voorzitter Frans-Bauke van der Meer zal maandag avond 18 september terug blikken op de achterliggende vijftig jaar. Na afloop van de Na deze treffer begonnen de Waddinxveners de druk op de tegenstanders weg te nemen en hiervah wist Bergambacht te profiteren door eerst in de 31e minuut de gelijkmaker te produceren en ongeveer vijf minuten voor rust werd een verdedigingsfout zelfs afge straft met het maken van het tweede doelpunt. Met deze achterstand moest Be Fair de kleedkamers in en kon de nieuwe trainer, Arie van der Laan, proberen het team weer scherp te krijgen, om de dreigende nederlaag alsnog trachten om te zetten in een overwinning. Helaas voor de thuisclub slaagde deze opzet niet en werd Be Fair halverwege de tweede helft zelfs op een 1-3 achterstand gezet, toen de die middag onzeker opererende doelman Ralph Boonstoppel de bal uit een afstandschot niet vast kon houden en vor de voeten van de spits van de bezoekers viel. Deze had geen moeite met deze buitenkans en stelde hiermede de eerste overwinning van Bergam bacht veilig. De Waddinxvener Andries van Veen houdt een inleiding over ’Oase van vrede’. Aan vang 20.15 uur in de Remon- strantse Kerk (Zuidkade). den is vijftig jaar verstreken. Donderdag 21 september T'*- --T—De Waddinxveense Lieve van de Meerschaut verzorgt een avond over ’Wierook voor Christus en de maïsgod’. Aan- Na vijfhonderd jaar evangeli- sering staan Indiaanse pries ters op om erkenning van een eigen Indiaanse kerk te eisen. Zij wijzen het christendom niet af: integendeel, ze ver wachten alle mogelijke steun van de kerken die tot heden niet ophielden te pogen de In diaanse cultuur en eigenheid, soms met geweld, te vernieti gen. Zij willen volgens de Wad dinxveense Lieve van de Meerschaut, die daarover armleggers verstelbaar. Pilastro is ontwikkeld door een groep van 20 Nederland se kantoorinrichters waaron der in deze regio Buropa Pro jectinrichtingen Waddinx veen. hij teveel had gedronken. Op dezelfde dag werden bij een controle op de Juliana beslag genomen en de kweker van Stolberglaan vier auto- kreeg een proces-verbaal. mobilisten betrapt op teveel Bij een controle op vrijdag bij alcoholgebruik. WADDINXVEEN - Vorige week werden door de politie bij zeven tuinderijen en boomkwekerijen in Wad dinxveen bestrijdingsmiddelencontroles gehouden. Dat gebeurde bij bedrijven aan de Middelburgseweg, de Henegouwerweg, de Kromme Esse en het Noord einde. nenpad). Spreker is ds. M. Maandag 18 september Boer uit Stolwijk over ’Het Koninkrijk en het kruis’. GOUDA/WADDINXVEEN - Aan de Thorbeckelaan in Gouda (bij het Van Hogen- dorpplein) wordt de laatste hand gelegd aan het gebouw van het Intergemeentelijk Samenwerkingsorgaan Mid- den-Holland (ISMH). Het ISMH is op het gebied van gezondheidsdiensten en milieu het samenwerkingsor gaan van 12 gemeenten uit deze regio, waaronder Wad dinxveen. Voorheen was het kantoor van het samenwerkingsor gaan gevestigd op vier loka- ties. Voor de ongeveer 160 personeelsleden, die het nieu we gebouw op dinsdag 19 sep- Introductie van de Vredes- kwart over acht uur zal door week tijdens de morgendienst ren daarvoor maatregelen no de Confessionele Vereniging in de Ontmoetingskerk dig. in Waddinxveen de eerste (Groensvoorde) en de Imma- Niet alleen kon daardoor de thema-avond van dit seizoen nuëlkerk (Prinses Beatrix- basis worden gelegd voor de worden gehouden in het Anne laan). Het thema luidt ’God verzorgingsstaat, maar kon- Frank-centrum (Jan van Bij- eer geven’. den ook internationale sa menwerkingsverbanden ont staan. En voor het geval we elkaar het licht in de ogen niet gunnen, zijn er dan - in ternationaal - de Verenigde Staten. Zijn de dromen van toen uit gekomen? Denkend aan bij voorbeeld Korea, Hongarije, Biaffra, Oeganda, Bosnië en Rwanda lijkt het erop dat die dormen niets hebben uitge haald. Heeft het nog zin om dromen te hebben? Dromen voor morgen? Daarover zal ook de discussie gaan. door IKV-voorzitter Frans-Bauke van der Meer, ex- verrassend VN-militair Harro Bosma, Andries van Veen en Lieve van de Meerschaut. WADDINXVEEN - Vrijdag middag werden bij Fauna land Hoodie in het winkelcen trum Luifelbaan de prijzen uitgereikt aan de prijswin naars van de eerder deze maand aan de Brederolaan gehouden braderie. De Waddinxveense Monique Hes won de katteprijs (krab paal, kattebak en korrels, voer en kattedruppels). Zij ders’ zijn gebeurt nog steeds, tingskerk (Groensvoorde). ook al wordt er al vijftig jaar 1 u" ’nooit meer Auschwitz’ geroe pen. Heeft het zin te dromen van Aan de Kromme Esse werden werkerk aan den IJssel ge- bij een boomkweker twee be- controleerd waarbij bleek dat strijdingsmiddelen aange troffen die niet meer waren toegelaten. Het spul werd in jarige automobilist uit Nieu- eindigen (3-2). Tegenstander WADDINXVEEN - De Stich- D ting Wijkwerk De Zuidplas snelle combinatie die afge- digd. In mei 1945 was het in een discussie. Aanvang 20.00 houdt zaterdag 18 en zondag rond werd door Richard de Europa gebeurd met de Duit- uur in de Immanuëlkerk 19 september in wijkgebouw Jeu. Het spel golfde daarna se overheersing en in augus- (Prinses Beatrixlaan). Het Zuidhonk (Zuidplaslaan) op en neer en na een kwartier tus van dat jaar capituleerde Dinsdag 19 september een winterbeurs voor kinder- was het Arie de Jong die uit Japan. kleding. een vrije trap Ammerstol De verschrikking was voorbij en er was weer ruimte voor idealen. Idealen gericht op vrede en gerechtigheid, bij voorbeeld gestalte gekregen in de oprichting van de Ver- Discussie-avond voor jonge ren (18 tot 30 jaar) rondom de ervaringen van de Waddinx veense ex-VN-militair Harro Bosma in Bosnië. Aanvang 20.00 uur in de Immanuël- r co - kerk (Prinses Beatrixlaan). voorsprong door een penalty enigde Naties, een instantie Woensdag 20 september De kleding kan worden inge- die genomen werd door Ray- met- als taak stand werden de kleedka- ten op te lossen. op dinsdag 19 september mers opgezocht. Tussen de dromen van toen - en de werkelijkheid van he- De situatie in voormalig Joe- leverd op maandag 18 sep tember van 19.00 - 21.00 uur en van 9.00 - 10.30 uur. De ver- Na tien minuten in de tweede koop vindt plaats op dinsdag helft mocht Waddinxveen- stein zich van de correct lei- goslavië en Rwanda staan in - schril contrast met die dro men van toen. Het vermoor den van mensen om hun ’an- vang 20.00 uur in de Ontmoe- Tijdens de vesper in de Im manuëlkerk (Prinses Bea trixlaan) zal de Vredesweek worden afgesloten. Het the ma is ’Als een wachter uitzien naar morgen’. De dienst be gint om 17.00 uur. Dit jaar is volop herdacht dat kelijk Vredesberaad (IKV), de Tweede Wereldoorlog vijf- houdt een inleiding over ’Vijf tig jaar geleden werd beëin- tig jaar later’ gèvolgd door digd. In mei 1945 was het in J*-A-on nn rond werd door Richard “de Europa gebeurd met de Duit- 19 september in wijkgebouw Jeu. Het spel golfde daarna was het Arie de Jong die uit Japan, een vrije trap Ammerstol De te verkopen kinderkleding weer op gelijke hoogte bracht. 11 Waddinxveen liet zich door deze tegenvaller niet van de wijs brengen. In de 37e mi nuut kwam het wederom op vUiphiSC 11 ".r c. 1 PAGINA 17 AfgebeekJ Chrysler Stratus I Het nieuwe kantoor van IS MHI^ 0/ 1/0 IKV-voorzitter Frans-Bauke van der Meer. WADDINXVEEN ZUIDELIJKE DWARSWEG 1 b WADDINXVEEN - TEL.: 01828-31143 De Waddinxveense ex-VN- militair Harro Bosma. De prijswinnaars van de door Faunaland Hoode aan de Bredero- laan gehouden wedstrijd tijdens de braderie van deze maand. (Fo to: Faunaland Hoodie). 5 een boomkwekerij en een ak- kerbouwbedrijf aan het Noordeinde was het laatste bedrijf in overtreding. Hier werden drie middelen aange troffen die niet meer waren toegelaten. Negenn kilogram Zondag 17 september Een doopfeest van vorig jaar in het Maya-dorp Santa Crux (Belize). SM M 8 - - -j - - - Zondag 24 september M' WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 13 SEPTEMBER 1995

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 17