Diploma autofinanciering VS Jan Willemstein blijft in actie voor gemeenschap RE- Acte grondverkoop Mabon BV getekend Sprookjesfeest voor meester Kees Helmond Textielwerkplaats bij de Plattelandsvrouwen Oriëntatiecursus christelijk geloof ORGANISATIE- VERKOOP STUNT! Film in De Schaapskooi After Sun Party Volvo-Hooftman Anita Potuyt afgestudeerd Vrijlating van Joseph Rabidi Oriëntatiecursus christelijk geloof Collecte Prinses Beatrix Fonds van 10-70% °P Klaverjasdag in St. Victorwijk Gall Gall heeft Amerikaanse wijnen Mr 5 te Gouda. Ook was hij nauw betrokken bij het werk van de Vereni- Kom langs en profiteer nu. woning HARWA dukten die wij bruiken, komen uit niet-wes- tie tot 1 augustus van dit j aar. Inmiddels was hij niet alleen MAVO-directeur, maar zwaaide hij ook de scepter over het Waddinxveense be roepsonderwijs. Jan Willemstein droeg het christelijk voortgezet onder een warm hart toe. Zo was hij jarenlang bestuurslid van de Protestants Christelij ke Schoolraad rayon Gouda en van het Christelijke Vor- Wij moeten ruimte maken voor nieuwe kollekties. Daarom nu kortingen alle badkamertextiel showroommodellen boxprings en slaapmeubilair woonaccessoires matrassen hoofdkussens gen van de laatste jaren bin nen j hij zich - naast zijn groeps- leerkrachtschap - meer en meer bekwaamd tot interne begeleider. WADDINXVEEN - De afdeling Waddinxveen van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen houdt dinsdagavond 19 september om acht uur haar eerste avond van dit seizoen in de recreatiezaal van Huize Souburgh (Prins Bernhardlaan). Er zijn dia’s, er is een modeshow en ook de Stichting Wereldwinkel Waddinxveen is aanwezig. zaken uit Sprookjesland mee genomen, onder andere de nachtegaal van de Chineze Keizer, de klok van de zeven geitjes en het mandje van Roodkapje. Als er een heks werd gevonden, dan moest zij de kinderen een symbool voor het door haar ’geleende’ voor werp meegeven. Waren alle tien de meegeno men zaken verzameld, dan werden ze op een grote puz- zelplaat geplakt en bij Ko- verkoop ning Kees ingeleverd. In ruil hiervoor kregen de leerlingen allemaal een mooie, speciaal voor deze dag ontworpen kleurplaat én een lekkere verrassing. De regen, die om half elf be gon te stromen, kon gelukkig Veel grondstoffen voor pro- geen roet in het eten gooien, dukten die wij dagelijks ge- daar rond die tijd de meeste -- De verkoop van de 52 vrije sectorwoningen is direct na de officiële ‘doop1 van de ver- koopbrochure gestart. Met de bouw wordt naar verwach ting in november begonnen. Het woningbouwproject ken merkt zich door de voorname architectuur, door het toepas sen van het duurzaam bouw concept en door toepassing van minst milieubelastende materialen. Dit betekent on der andere een laag energie- Nu APK-GRATIS! ■=EZ=E3=I^ Auto van Velde S Wie geïnteresseerd is in de activiteiten van de werkgroep kan contact opnemen met Hinke Benjamins, Jan Luy- kenstraat 19, Waddinxveen, tel. 01828-15306. Ook de kinderen van de school lokatie aan de Jacob Catslaan werden in de feeste- WADDINXVEEN - Vrij dagavond 15 september om half negen is er in de hervormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nes se in Waddinxveen een filmavond. Vertoond wordt de film “Twice Gi ven1. Het is een aangrijpende film over een echtpaar dat gelukkig getrouwd is, totdat mevrouw een ern stig ongeluk krijgt. Zij raakt in coma. Maar on danks al de ellende blijft haar man haar trouw. Zelfs als zij in een tehuis komt, verlaat hij haar niet. gingen van spierzieken, die lijden aan onder andere polio, ziekte van Parkinson, ziekte van Huntington, spasticiteit en multiple sclerose. Meer dan 200.000 mensen in Nederland lijden aan één van deze ziektes. Om dat aantal drastisch terug te dringen, zijn er medicijnen nodig waarnaar de wetenschappers nog op zoek zijn. Dat werk vraagt veel geld, geld dat door het Prinses Beatrix Fonds wordt ingezameld. Behalve dit en het subsidi ëren van de patiëntenbelan genverenigingen, levert het Prinses Beatrix Fonds ook veel individuele hulp. Bij voorbeeld hulpmiddelen om gehandicaptensport mogelijk te maken, een piano voor the rapeutische doeleinden, het aanleggen van een helling- baan, speciale rolstoelen om rolstoeldansen mogelijk te maken. aangekocht met behulp van een financiering. Via de aan de importeur van Hyundai gelieerde financieringsinstel- ling Ab/in biedt ook autobe drijf van der Linden op dit ge bied mogelijkheden. Consumentenorganisaties oefenden in het verleden veel kritiek uit op de belangenver strengeling tussen financie ringsmaatschappijen en au todealers. Die zou de consu ment niet ten goede komen. De cursus van INNOVAM leert de dealers juist goed te letten op de belangen van de potentiële kopers. Directeur Ton Juffermans van Ab/in: ‘De consument heeft uiter aard behoefte aan en recht op de juiste voorlichting. Een dealer wil natuurlijk dat klanten terugkomen. Een goede dienstverlening, waar toe de op maat gesneden fi nanciering hoort, is daarvoor van grote betekenis*. ging Christelijk AVO kring Gouda en omgeving. Ook aan de Goudse school voor ver pleegkunde ‘Ter Gouw1 had hij een bestuurlijke functie. Naast zijn onderwijstaken vervulde Jan Willemstein veel andere activiteiten. Zo was hij vanaf 1964 kerkorga nist, aanvankelijk te Ooster- hout, Nijmegen en Zwijn- drecht en vanaf 1964 in de Gereformeerde Kerk te Wad dinxveen. In deze kerk was hij ook op andere terreinen actief: onder andere als voorzitter van de orgelcommissie, als secreta ris van de Commissie van Be heer en als secretaris van de Stichting Ontmoetingskerk. Ook de Rotary Waddinxveen maakt dankbaar gebruik van zijn organisatorische kwali teiten. Vanaf 1991 is Jan Wil lemstein lid van de Raad van Toezicht van de plaatselijke Rabobank. Verwacht wordt dat de schei dende directeur van ‘De Wad- de‘ geen afscheid zal nemen van alle andere zaken waar voor hij zich inzet, zodat de Waddinxveense gemeen schap Jan Willemstein be paald niet zal kunnen verge- karspel (Noord-Holland). ten. Eenmaal in Waddinxveen aangeland - in de nabijheid van bleek hij zeer honkvast. De van het leerlingvolgsysteem en alle gevolgen van de opera tie ‘Weer Samen Naar School*. Intussen werkte Kees Hel mond 25 jaar op dezelfde school en dat moest gevierd worden. Zo werd er afgelopen vrijdag 8 september (de laat ste dag van de eerste school week) op ‘De Regenboog* (Pe ter Zuidlaan) met een ’sprookjesdag’ feest gevierd. Meester Kees bezette voor één dag de koninklijke troon en was ’Koning Kees’. Na thuis door een motorrijd- ster te zijn opgehaald en op het schoolplein afgezet volgde er een soort heksen-vosse- jacht. De kinderen werden in kleine groepjes de beschutte wijk rondom het schoolge- WADDINXVEEN - Vorige week donderdagmiddag vond in het gemeentehuis de officiële ondertekening Jan Willemstein benoemd tot aan zijn school. Tevens werd hij waar nemend directeur. Vanaf 1 augustus 1976 is hij directeur geworden van de toenmalige Christelijke Mavo van Wad dinxveen. De Waddinxveense WADDINXVEEN - Donder dag 14 september zal de Wad dinxveense Anita Potuyt-de Vogel (Schaepmanhoeve) af studeren in de rechtsweten schappen. Zij behoorde tot de eerste lichting studenten van de in Heerlen gevestigde Open Universiteit. Deze instelling richt zich op schriftelijk onderwijs op uni versitair niveau. Op die ma nier was het voor Anita Po tuyt mogelijk haar studie te combineren met de zorg voor een gezin, en kon de studie ook worden gevolgd tijdens een verblijf in het buitenland. Zij zal haar doctoraalbul in ontvangst nemen op het re gionaal studiecentrum van de Open Universiteit te Den Haag. De afstudeerscriptie van Anita Potuyt-de Vogel, dochter van de WD-fractie- voorzitter in de Waddinx veense gemeenteraad Koos de Vogel, behandelt enkele volkenrechtelijke aspecten van de crisis in het voormalig Joegoslavië. WADDINXVEEN - Vanwege de Centrale Hervormde Ge meente in Waddinxveen wordt op vier dinsdagavon den (24 en 31 oktober, 7 en 14 november) in het centrum voor kunstzinnige vorming Kreater (Kerkstraat) een ori ëntatiecursus gegeven over het christelijk geloof. Meer dan de helft van de Ne- WADDINXVEEN - Zaterdag 23 september vanaf tien uur wordt er een klaveij asdag ge houden in het wijkgebouw Zuid (St. Victorstraat). De opbrengst van deze dag, die wordt gesponsord door as surantie- en verzekerings kantoor Joop van Uunen en voordeelmarkt De Vrije Vogel van Arie de Bruin, is bestemd voor het Astma Fonds. Voor opgave kan men terecht bij Cees Niemans, tel. 01828- 14694. De kosten bedragen ƒ10,- per persoon. Er worden zes rondjes gespeeld. Voor de winnaar is er een wisselbe- ker. WADDINXVEEN - Volgende week zal er in Waddinxveen gecolledteerd worden voor het Prinses Beatrix Fonds. Dit fonds, waarvan de konin- over- WADDINXVEEN - De werk groep Waddinxveen verheugt zich over de vrijlating van Jo seph Rabidi. Tientallen Wad- dinxveners hebben in de loop der tijd gepleit voor zijn vrij lating. De 67-jarige Indonesische ge vangene Joseph Rabidi is na dertig jaar vrijgelaten. Hij zat sinds oktober 1965 gevan gen op beschuldiging van be trokkenheid bij de poging tot staatsgreep in september van dat jaar. Volgens Amnesty In ternational heeft Joseph Ra bidi nooit een eerlijk proces gehad. De Amnesty-werkgroep heeft de afgelopen vijf jaar maan delijks geschreven naar Indo nesische autoriteiten om te pleiten voor zijn vrijlating op ele afscheidsreceptie is vrijdagmiddag 15 september van half vijf tot half zeven in De Wadde. Op 1 september 1959 is Jan Willemstein die loopbaan be gonnen aan de Christelijke Mulo te Zwijndrecht en op 1 september 1964 zette hij haar in Waddinxveen voor. Hij was toen docent Frans en biologie aan de Koningin Wilhelmina MAVO. Op 1 november 1968 werd WADDINXVEEN - Zoals bericht heeft Jan Willem stein, oud-directeur van de christelijke scholenge meenschap ‘De Wadde* voor MAVO-VBO aan de Dreef in Waddinxveen, in het kader van het tot stand ko men van het Coenecoop College, in welke samenwer kingsschool ‘De Wadde‘ is opgegaan, een punt gezet achter zijn langdurige onderwijsloopbaan. De offici- WADDINXVEEN - Kees Helmond is een kwart eeuw als leerkracht werkzaam bij het rooms-katholiek ba sisonderwijs in Waddinxveen. Hij begon op 1 augus tus 1970 op de toenmalige Mgr. Bekkersschool (Peter Zuidlaan), die vorig seizoen fuseerde met de St. Pau- lusschool gefuseerd tot ‘De Regenboog4. Maar ’mees ter’ Kees bleef op de lokatie aan de Peter Zuidlaan. Voordat Kees Helmond zich in het Gouwedorp vestigde was hij zeven jaar als onder wijzer actief in De Heen (Noord-Brabant) en in Boven- meerde autodealers en -ver kopers via Ab/in is inmiddels op ruim 160 gekomen. Cur suscoördinator Herman van Nispen tot Pannerden van INNOVAM ziet dat als een duidelijk bewijs dat deze op leiding een zeer serieuze zaak is. ‘Het bezoeken van de les avonden alleen was bepaald niet voldoende. De cursisten moesten in de vrije uurtjes wel degelijk een enorme hoe veelheid informatie opnemen om de vereiste kennis op te doen. Wie daaraan niet vol deed, kon het examen niet succesvol afronden', zegt hij *Wij denken onze klanten hiermee een grote dienst te kunnen bewijzen*, motiveert R. van Strien zijn inschrij ving. ‘Ik kan nu een duidelijk, op maat gesneden advies ge ven*. In meer dan zeventig procent van de gevallen worden auto’s stuurden hem dan ook casset tes met klassieke muziek en hij stuurde zelf geschreven oosters getinte bladmuziek. Het schrijven met en voor Jo seph Rabidi onderstreept het belang van het bestaan van Amnesty International en het schrijven voor gevangenen. De werkgroep is zeer ver heugd over de vrijlating van Joseph Rabidi, maar nog steeds zijn er een groot aantal gewetensgevangenen in Indo nesië en de rest van de we reld. WADDINXVEEN - De Volvo- dealer zorgt voor een zonnige nazomer. Terwijl iedereen zich opmaakt voor de aan stormende herfst, houdt Vol- vo-dealer Hooftman in zijn showroom op het bedrijven park Coenecoop in Waddinx veen tot en met zaterdag 23 september een After Sun Par ty. In een zomerse ambiance staat al het modelnieuws van 1995 te stralen. De dealer biedt bovendien voordelige pakketten met extra’s, de zo genaamde Volvo-lines. Deze pakketten kunnen de klant vele duizenden guldens be sparen ten opzichte van het los kopen van de verschillen de onderdelen. Het voordeel kan oplopen tot maar liefst 8.395 gulden. Volvo Hooftman heeft boven dien een hele speciale T-shirt- actie. Iedereen die een proef rit maakt in een Volvo krijgt een T-shirt met de tekst: ’Ik strand nooit’. Bovendien krijgt iedere showroombezoeker (zo lang de voorraad strekt) een shirt met de woorden ’ik’ en ’nooit’. Welk woord daartussen hoort, mag iedereen zelf be palen. De leukste oplossing maakt kans op een vakantie voor twee personen naar Flo rida. terse landen. Ook de wol, ka toen en zijde voor onze kle ding. De weg van grondstof- producent tot detailhandel is lang. Multinationale onder nemingen spelen daarbij een belangrijke rol. Vele ervan zijn uitsluitend gericht op eigen winst en hou- met din®dag oktober wordt den zich niet of in geringe ma- "T -i-- te bezig met het inkomen en de i van degenen die het werk le veren. Eerlijke handel is vol gens Rappa eerlijk loon voor WADDINXVEEN - Vanwege de Centrale Hervormde Ge meente in Waddinxveen wordt op vier dinsdagavon den (24 en 31 oktober, 7 en 14 november) in het centrum voor kunstzinnige vorming Kreater (Kerkstraat) een ori ëntatiecursus gegeven over het christelijk geloof. Meer dan de helft van de Ne derlandse bevolking geeft aan geen enkele binding te hebben met een kerkgenoot schap. Als gevolg hiervan is er veel onbekendheid met de grondbeginselen van het christendom. tot en met 8 werden ’s mid dags nog op een aantal aan hun leeftijd aangepaste sprookjesfilms vergast. humanitaire grondslag. Nooit kreeg men van deze zijde een reactie. Wel is er een persoonlijke briefwisseling gevoerd met Joseph Rabidi. Uit het vol gende citaat blijkt hoe be langrijk deze brieven voor hem waren. ‘Ik ben God dankbaar dat er mensen op deze wereld zijn die nog aan mij denken, ik die al 29 jaar gevangen zit*. Heel leuk was volgens de Waddinxveense werkgroep de gemeenschappelijke interes se in muziek. Waddinxveners en waterverbruik van de wo ningen. Ook zijn er maatregelen ge- De Waddinxveense onder nomen om het veilig wonen in wijsman vervulde deze func- de wijk te bevorderen, zoals overzichtelijke entree’s en an- ti-inbraak voorzorgsmaatre gelen. Toonaangevende projecten jer en Engelkes, de Vrouwen- van Mabon BV zijn met name het Feijenoordstadion in Rot terdam en het casino in Am- Het is inmiddels de derde keer dat de diploma’s werden uitgereikt. Van de 68 deelne mers aan het examen hebben uiteindelijk 62 het diploma behaald. R. van Strien is daar één van. Het totaal aantal gediplo- Op deze avond komt de Pij- nackerse textielwerkplaats bouw ingestuurd om tien hek- Rappa (Westafrikaans voor sen te vinden. omslagdoek) met dia’s en een Deze heksen hadden allerlei modeshow voorlichting geven over kleding van niet-wester- se stoffen. In de textielwerkplaats wordt kleding van stoffen uit ver schillende landen zoals India, Banglasdesh, Guatamala en Tanzania gemaakt en ver kocht. Eén van de afnemers is de Wereldwinkel (Koningin Wilhelminaplein). De doelstelling van Rappa is het bevorderen van eerlijke handel. Dat gebeurt door de y van niet-westerse stoffen en kleding, het maken en verkopen van westerse kleding, gemaakt van niet- westerse stoffen, het geven van voorlichting over eerlijke handel en het organiseren van modeshows. te koop. Na een uitgebreide overzeese c~x --- van de eigen ’wijnspeurders’ zijn er 27 nieuwe Amerikaan se kwaliteitswijnen aan het assortiment van Gall Gall toegevoegd. Zo zijn wijnen van de Amerikaanse wijnhui zen Mondavi en Wente Bros alleen bij deze slijterijen ver krijgbaar. Gall Gall is de grootste slijterijketen van Nederland. De Ahold-dochter is specialist op het gebied van Australische wijnen (met een marktaandeel van 40%) en op het gebied van Nieuwzee- landse wijnen. De Amerikaanse wijnen heb ben een goede naam. Het kli maat in Califomië, Oregon en Washington State is ideaal voor de wijnbouw. Ook de 1 en meer een belangrijke invloed op on- dan voldoende zon, in combi- ze cultuur en samenleving ge- natie met het moderne mate- had. Denk maar aan de kunst Heel op de wineries en de uni- en de rechtspraak. Een zeke- versitair geschoolde oenolo- re basiskennis van het chris- telijk geloof is daarom geen overbodige luxe. De cursus, die 25 gulden per persoon kost, is zowel bedoeld voor diegenen die weinig kennis van het christendom hebben als ook voor hen voor wie het christendom volledig onbe kend is. Cursusleiders zijn Nico van Splunter (tel. 01828- 31582) en Jochem Veldhui- jzen (tel. 01828-19729). groepjes alle heksen al had den achterhaald en de plaat bij Sprookjeskoning Kees hadden ingeleverd. In de klassen werd natuurlijk druk nagekletst, gekleurd, gesnoept en een alternatief programmaatje afgwerkt. zijn geboortestad Gouda - Hierna gingen de kleuters 1_ ’j 1 1 ’’U van het weekeinde genieten, basisschool tegenover het An- De kinderen van de groepen 3 ne Frank-centrum werd voor hem een tweede huis. Ook zijn vrouw Gonny is op ‘De Regenboog* werkzaam als part-time leerkracht. Meester Kees staat vooral be kend om zijn deskundigheid op het gebied van de zorgver breding. Bij de veranderin- lijkheden betrokken. Hoewel zij meester Kees na één jaar het basisonderwijs heeft fusie nog niet echt kennen, werden ook zij in de loop van de dag heerlijk getracteerd. Voor de jubilaris, zijn gezin en een aantal genodigden Deze functie houdt onder volgde er ’s middags in de gro- meer het coördineren binnen te zaal van ‘De Regenboog* de totale schoolorganisatie in nog een gezellig informeel sa menzijn, waar Kees Helmond nog diverse cadeau’s kreeg aangeboden. WADDINXVEEN - Om de consument op het gebied van autofinanciering beter te kunnen adviseren heeft R. van Strien van Hyundai-au- tobedrijf Jan van der Linden BV op het bedrijvenpark Coe necoop in Waddinxveen met succes een speciale cursus fi nanciering gevolgd. Deze INNOVAM-training (INNOVAM is het belangrijk ste opleidingsinstituut voor de autobranche) is opgezet door Ab/in BV. De belangstel ling hiervoor van de autodea lers is enorm. Aan de training is een examen verbonden. Bij voldoende score wordt een derïandsê ““bevolking “geeft certificaat uitgereikt. aan geen enkele binding te hebben met een kerkgenoot schap. Als gevolg hiervan is er veel onbekendheid met de grondbeginselen van het christendom. Die godsdienst heeft echter een belangrijke invloed op on ze cultuur en samenleving ge had. Denk maar aan de kunst en de rechtspraak. Een zeke re basiskennis van het chris telijk geloof is daarom geen overbodige luxe. De cursus, die 25 gulden per persoon kost, is zowel bedoeld voor diegenen die weinig ken nis van het christendom heb ben als ook voor hen voor wie het christendom volledig on bekend is. Cursusleiders zijn Nico van Splunter (tel. 01828-31582) en Jochem Veldhuijzen (tel. 01828- 19729). WADDINXVEEN - Van don derdag 21 september tot en in de Waddinxveense filialen van de slijterijketen Gall arbeidsomstandigheden Gall (Passage, Groensvoorde, - - Koningin Wilhelminaplein) de schijnwerper gericht op de Amerikaanse wijnen. Deze geïeverd'werk, goede arbeids- zijn met bijzondere kortingen omstandigheden voor dege- te koop. Na een uitgebreide nen die het werk leveren, van overzeese ontdekkingsreis katoenplukker tot textielver- koper, zorg voor continuïteit en gegarandeerde afname van bestelde produkten en bijdragen leveren aan de ver betering van de levensom standigheden van kleine handweefsters en naaisters door het verwerken en verko pen van hun textielproduk- ten. voor de grondtransactie voor de bouw van 52 vrije adjunct-directeur sectorwoningen in Zuidplas ’90. Van projectontwik kelaar Mabon BV kreeg burgemeester C.M. van der Linden de eerste verkoopbrochures overhandigd. In oktober vorig jaar won Ma bon BV met het bouwplan ’Al pha’ de prijsvraag die de ge meente Waddinxveen had uitgeschreven voor het eerste deelgebied Zuidplas ’90. Daaropvolgend zijn, in sa menwerking met de gemeen te, architectenbureau Draai- ziend oog van notaris mr. P.L. van der Meulen door G. Hoef sloot (directeur koopwonin gen van Mabon BV) en burge- mingswerk ‘De Ontmoeting* meester Van der Linden de handtekeningen onder de ac te geplaatst. Die godsdienst heeft echter vruchtbare grond natie met het moderne mate rieel op de wineries en de uni- gen, maken Amerikaanse wijnen zo bijzonder. 4 I WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 13 SEPTEMBER 1995 PAGINA 21 Een afbeelding van type A van de in Zuidplas '90 te bouwen wo ningen. Diere<teur Ton Juffermans van Abfin BV (rechts op de foto) reikt R. van Strien van het Waddinxveen- se autobedrijf Jan van der Linden BV het diploma uit. (Foto: Jan van der Linden BV). Rijnlandstraat 4 2741 GZ Waddinxveen - - Tel 01828-16119 MOHCW Fax:01828-16638 Excl. afmeldkosten. Geldt voor alle merken. Onderweg 8 Waddinxveen Telefoon 01828-15155 De restauratiewerkzaamheden aan het stadhuis op de amrkt zijn vorige week begonnen. Daardoor gin beschermvrouwe is, over heeft het een ander aanzicht dan normaal. Het stadhuis staat namelijk in de stijgers. (foto Joop Dorst) koepelt alle belangenvereni- De Amerikaanse wijnen bi Gall Gall. JGl tJAX JLU-Llg t/AXVVzO, VIV- VlUUYVGil adviescommissie voor de Wo ningbouw en Derks Stede- bouw BV, de plannen verder sterdam. Onder grote belang- wijs uitgewerkt. stelling werden onder toe

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 21