DANCE MET MET PORT? s LEMON? Wintersportwrsus in gymnastiekzaal Cees van der Harst niet op top van de Mont Blanc H. van Woudenberg is WSV's nieuwe koploper Raymond van Es op kop bij Excelsior Biljarten in Verrassende schaakavond Slecht weer spelbreker Fuchsiarit Prima start WSE-jeugd Hoge opkomst 'Puur Natuur' Nederlaag voor Be Fair-jeugd Korbis-jeuqd om de punten Sterk begin Waddinxveen Love '70 in Rotterdam Vijf sjoelers in de prijzen Biljarten in 'De Diamond' A 1 Via een goed gespeelde partij, I Vijfde dag Goed weer. Op deze vijfde dag moet er naar de 3.817 meter hoog gelegen hut Aiguille du Gouter geklommen worden. Van hieruit zal dan op de zes de dag de toppoging gedaan een rokende puinhoop en ver loor tegen konings-gambiet- J. van Oort, j. Stam, L. Ellers en C. Alblas. via een combinatie in het middenspel van Stegeman te winnen. maar Cor Stolker had veel compensatie in zijn stand. NIEUWERKERK AAN DEN WADDINXVEEN - Zaterdag 9 september speelde de jeugd van WSE-voetbal de eerste Al Zie advertentie pagina 9 Zie advertentie pagina 9 neerde Arjen Neven op een fraaie manier naar de winst. Jam Kramer p: het middenspel ze leeftijdsgroep. Hugo was duidelijk de sterkste in de voorronde categorie D: 10-12 Zevende dag Het zit erop. We gaan weer naar huis. Ondanks dat slechts 2 van de 11 deelne mers de top gehaald hebben, hebben we een fantastische week achter de rug en zal er zeker een vervolg op komen. go van Elteren en Kevin Bak ker mee aan de plaatsings- wedstrijden voor de persoon lijke jeugdkampioenschap pen in de regio Rotterdam. Jesse bereikte met een score Eerste dag 05.00 uur: Vertrek vanuit Rotterdam. 15.30 uur: Aan komst in Chamonix. 19.00 uur: Kennismaking met bege leiders en andere deelnemers van de beklimming. Tevens uitreiking en gereedmaken van de technische materialen (helm, ijspikkel, stijgijzers, borst- en heupgorde). We krijgen ook te horen dat door de warme zomer sommi ge gletsjers niet te betreden zijn en het programma der halve iets aangepast moet worden. De toppoging zal daarom niet op woensdag maar op donderdag plaats vinden. te nemen hindernis. In het waarin hij het centrum be- middenspel wist Cor Barelds heerste, combineerde Ray- dan wel Ischijfwinst forceren, mond van Es fraai naar winst. Hij heeft nu twee pun ten voorsprong op clubkampi- Na nog enkele vereenvoudi- gingen deed Cor Stolker in een 6 om 5-stand een foutzet en dat bracht hem verlies. Analyse leerde dat deze partij ondanks het verlies van een schijf altijd remise zou zijn wel een betere aanvangsstel- geworden._ ling tegen Teun Twigt, die goed gebruik maakte van een inschattingsfout van de kam pioen. In een eindstelling, waarin voor beide spelers een dam en vijf schijven resteer den, werden de punten ge deeld. Cor Barelds kreeg het even als vorig seizoen het geval was in Cor Stolker een lastig Door vele nieuwe aanmeldin gen kon dit seizoen gestart worden met een C3. De eerste wedstrijd ging helaas verlo ren. Ook bij de jongste leden veel nieuwe gezichten. Dit seizoen werd gestart met 2 G- teams, waarvan G2 nipt bij Nieuwerkerk verloor 12-10. Spannend was het in Nieu werkerk aan de IJssel waar El gelijk speelde met 1-1 en Fl met 1-0 verloor. Het groot ste succes was deze zaterdag voor B2. Het team van Miri am de Boer haalde zeer fors uit ten koste van De Kapellen (14-0). A2 verloor met 4-5 van Weidevogels en Al verloor met grote cijfers bij Excelsior. ‘Sneeuwfit*. Het fitnesspro gramma op muziek wordt ge geven in Gouda, Waddinx- veen en Woerden. Deelnemers trainen onder andere de bewegingen die tij dens het skiën veel voorko men. Met verschillende oefe ningen zullen zij bijvoorbeeld hun sprongkracht vergroten. Verder wennen zij zich vast aan de afdalingshouding - ’schuss’ - waarbij vooral bo venbenen en knieën het zwaar te verduren hebben. De ‘Sneeuwfit‘-deelnemers staan straks merkbaar fitter en zelfbewuster op de lange latten. Lenigheid en kracht zijn toegenomen en de kans op spierpijn, valpartijen en blessures is daarmee veel ge ringer. middels vallende sneeuw. Mooi en heel zwaar. Hier be merk ik de eerste verschijnse len van arbeid op grote hoog te. oen Term van de Krol, die ook in zijn tweede partij tot een gelijkspel kwam. Nestor Teun Twigt was het, die dit huzarenstukje uit haalde. Teun van de Krol had Derde dag De derde dag wordt gebruikt om buiten Chamonix klim- technieken tegen rotswanden te oefenen zoals abseilen. ’s Avonds kennis gemaakt met de Franse gidsen. We krijgen nu ook te horen dat het op de top momenteel -25 graden Celcius is. Het begint span nend te worden. Zesde dag 02.00 uur: Opstaan. We heb ben de hele nacht slecht ge slapen. De wind giert inmid dels om de hut. Een blik naar buiten leert ons dat we het wel kunnen vergeten: het sneeuwt en de wind waait in derdaad met snelheden tot 120 kilometer per uur. De teleurstelling is enorm. Had het nu aan ons gelegen dan was het toch anders dan dat we door het weer gehin derd zouden worden. We wis ten dat we er terdege reke ning mee moesten houden, maar toch. 08.00 uur: Vertrek naar bene den. Het sneeuwt en waait nog steeds. De afdaling gaat echter voorspoedig. Bij de passage van de Grand Couli- or wordt het nog even span nend; continue vallen er nu stenen en rotsblokken naar beneden. We moeten nu tot 20 minuten wachten voordat we kunnen oversteken. Eindelijk, we kunnen gaan. Na een snelle sprint hebben we het ge haald. Als alle ploegen bene den zijn gaan we direct door naar het dal waar we ons heerlijk kunnen douchen en scheren. Zoals H. van Woudenberg zich vorig seizoen manifes teerde en met een sterke eindsprint de derde plaats wist te bemachtigen, zo is hij ook dit nog prille schaaksei- zoen ingegaan. Hij speelde met de zwarte stukken de Caro-Kann ope ning tegen H. Smitskamp. De witspeler is wel wat gewend, maar tegen de nieuwe koplo per kon hij weinig’ positiefs uitvoeren. Al snel bleek dat H. van Woudenberg door zijn combinaties en raffinement een gewonnen partij had ge speeld. A. v.d. Starre pakte de tweede plaats door de op papier ster kere A. Kardol verrassend met lege handen naar huis te sturen en T. Kuiper kon niet tegen J. Muit op, die door zijn overwinning de derde plaats wist te bemachtigen. Eveneens een hoge klasse ring voor E. Ket, die met sterk spel N. Dannis weinig kans gaf. Een reguliere pun- tendefing was er tussen P. de Niet en W. Hennink. Een fraaie uitslag behaalde W. van den Hoek, die met de Boys zodat de eind uitslag 1-4 werd. Thijs Molhoek werd op de eer ste dag topscorer bij de pupil len in de met 0-9 gewonnen wedstrijd. Tegen Gouda scoorde hij maar liefst zes keer. El speelde gelijk tegen Gouda met 3-3. Reeuwijk El was te sterk voor E2 ((2-6). Ook de F-jes zijn weer aan hun competitie begonnen. Voor veel van de jongens was het hun eerte 'echte* wed strijd. Er werd met veel en thousiasme en inzet gestre den. Vierde dag Vanuit het dorp Les Houches met de kabelbaan Bellevue naar 1.800 meter hoogte. Hier vandaan de tandrad- trein naar het 2.372 meter hoog gelegen Nid d’Aigle ge nomen. Hier vandaan, door vers gevallen sneeuw, naar de berghut Tete Rousse, op 3.167 geklommen.Vrij zwaar is het allemaal. Het zweet gutst van mijn voorhoofd. Smalle paadjes met diepe af gronden. On derweg nog en kele plaatsen tegengekomen waar eerder klimmers zijn omgekomen. Aankomst berghut. Droog maar wel erg koud (er is geen verwarming). We hebben al lemaal ongeveer 40 centime ter tot onze beschikking om te slapen. Mannen en vrouwen door elkaar. Wassen en scheren is er niet bij. Om 20.30 uur naar bed. Morgenochtend worden wij opgepikt door de Franse gid sen. Slecht geslapen vanwege de spanning. derde plaats en heeft daar mee het recht verworven in de finale van de PJK uit te ko men. (categorie C: 12-14 startte uitstekend. Het altijd goede Nieuwerkerk Cl werd met 1-2 verslagen. Raymond Schijff scoorde in de laatste minuut de winnende goal. De overige C’s speelden gelijk of wonnen. Dl was nog mar net wakker of ze stonden al met 0-3 ach ter. Door goed voetbal werd er de rest van de wedstrijd gelij ke tred gehouden met Soccer maar terug naar de hut. Door de inmiddels toegenomen hut is het spoor al bijna onderges neeuwd. Even wordt het nog angstig. Bij een passage van een zicht bare gletsjerspleet zak ik plotseling tot mijn middel weg in en niet zichtbare spleet. Gelukkig niet verder. Na alles onder controle te hebben klim ik er uit en gaan we verder terug naar de berg hut. Het wachten is nu op de terugkomst van de andere ploegen. 18.00 uur: Ploeg 3 komt te rug. Zij zijn tot de Dome de Gouter op 4300 meter geko men. 19.00 uur: Ploeg 2 komt terug. Zij zijn tot een hoogte van 4.500 meter gekomen. Het wachten is nu op ploeg 1 Om 20.00 uur zijn zij nog niet terug. Er wordt besloten om tot 20.30 te wachten, als zij dan nog niet terug zijn zal er actie ondernomen moeten worden. 20.15 uur: Ploeg 1 komt te rug. Ze hebben de top ge haald. De opluchting is enorm. 20.30 uur: De overige ploegen besluiten naar bed te gaan om morgenochtend om 02.00 uur een nieuwe poging te wagen. De weersvooruitzichten wor den echter steeds slechter. Er wordt op 4.000 meter sneeuw en wind met snelheden tot 120 kilometer per uur ver wacht. Toch gaan we hoopvol naar bed. MOERKAPELLE - De Estusa Xylifresh Tennis Tour heeft met daverend succes meer dan 75 tennisclubs in heel Nederland bezocht, waaron der ook Love ’70 uit Moerka- pelle. Komende zondag is de regiofinale in Rotterdam. Uit de Moerkapelse tennis club hebben zich vijf enthou siaste personen gekwalifi ceerd. Deze tourdagwinnaars gaan zondag 17 september van half elf tot vijf uur hun vereniging vertegenwoordi gen in de regiofinale op het lartij, maar moest uiteinde- zwichten. Sven Stange jaar. Zijn score van 9 uit 9 laat voor twijfel geen ruimte. Uiteraard plaatst hij zich ook voor de finale D. Kevin Bakker deed leuk mee in deze groep (4 uit 9), maar een finaleplaats zit er voor hem niet in. De finales wor den later dit jaar gespeeld (nov-dec). Met drie vertegen woordigers mogen de Moer- kapellenaren niet mopperen. Tweede dag De dag in Frankrijk begint mooi met zonneschijn. Mooi uitzicht op de Mont Blanc. In vol tenue met de kabelbaan naar de 3.842 meter hoog ge legen Aiguille Du Midi. Daar wordt, via een smalle sneeuwkam, aangelijnd en wel, naar de Vallee Blanche gelopen. Hier worden diverse reddings- en stijijzertechnie- ken aangeleerd. Hele mooie uitzichten hier. Zowel mooi als heel span nend. Terug moet er weer om hoog gelopen wérden naar de Aiguille Du Midi door de in- De spannende trip nam zeven dagen in beslag. Zaterdag kwam Cees van der Harst te rug in Waddinxveen. Een week eerder was de vader van vier kinderen hoopvol met vrienden en kennissen naar het Franse Chamonix ver trokken. WADDINXVEEN/GOUDA - In de gymnastiekzaal aan de Johannes Postlaan zal op dinsdagavond van acht tot negen uur en van negen tot tien uur door ervaren docenten weer de wintersportcursus ‘Sneeuwfit* van de kring Gouda van de Nederlandse Ski Vereniging worden gehouden, de kosten bedragen vijf gulden per training. met een verrassende uitslag. Voorzitter Arie Hoogduijn gaf van 4 punten uit 6 partijen de het goede voorbeeld door Maarten Vroegindeweij in een mooie partij te verslaan. Ben van Geffen zag een kans rijke stelling veranderen in jaar). Met Sven Stange heeft de schaakvereniging Moerka- specialist Ronald Manders- pelle nu twee finalisten in de- loot. Jesse van Elteren bood Wim Vroegindeweij prima lijk schoof als een routinier Ko Scheepers van het bord. Overige uitslagen: G. van Ommeren - G. Hoeflaak 1-0, D. Bac - C. van Vuuren 1-0, M van Vuuren - A. Kroon 1-0, T. van Delden - W. Stange 0-1, B. Loef - H. van Elteren 1-0, K. Gommers - W. Wortman 0-1. Zaterdag deden Jesse en Hu- zwarte stukken kampioen B. Jansen op een nulletje trak teerde. Overwinningen wa ren er voor T. Goor, J. Ponsi- oen, E. Philipse, T. van de Oord en J. van de Bom tegen respectievelijk J. de Bock, J. van de Heiden, J. Brobbel, J. Smit en H. Stouten. Een snelle nederlaag was er voor H. Brinkhorst tegen A. Versluis. T. van Brugge moest de op papier zwakkere M. Moerland remise toestaan. Nieuwkomer S. Kleinhoonte MOERKAPELLE - Vrijdag avond 8 september is het schaken in Moerkapelle van start gegaan. Jeugdleider Ben van Geffen verwelkomde drie nieuwe jeugdleden. Dè lessen worden op vier niveaus gegeven. Sven Stange, zelf nog maar net jeugdlid af, komt dit jaar de jeugdleiding versterken. De loting bracht enkele span nende partijen naar voren. Pieter van der Werf speelde remise tegen Kevin Bakker. Winst was er voor Jesse en Hugo van Elteren, Jan van Helden, Michiel Rensen, Aart-Jan van Vliet en Peter van Vuurde. Bij de senioren was de gemid delde leeftijd door de komst van vier junioren flink ge daald. Barry Loef, Aron Kroon en Jesse en Hugo van Elteren zullen het zwaar krij gen tegen de geroutineerde ‘ouwetjes*. Op de eerste clubavond wa ren al verscheidene partijen ZEVENHUIZEN - De in Wad dinxveen gevestigde naturis- tische zwemvereniging ‘Puur Natuur* (tel. 01828-16712) is de eerste zaterdag in septem ber gestart met het wekelijks zwemuur van half vijf tot zes uur in zwembad ‘De Koorn- molen* in Zevenhuizen. De opkomst was hoog. Maar liefst 75 personen wisten de weg naar het zwembad te vin den. Ook mocht het bestuur enkele nieuwkomers verwel komen. Naturisten zijn en blijven van harte welkom om vrijblijvend kennis te komen maken met de vereniging. Voor de niet-zwemmers staat de zonnehemel ter beschik king. Tevens krijgt men koffie of thee en de nodige informa tie over andere activiteiten als wadlopers, zwemwedstrij den, kampeerweekends en activiteiten voor de jeugd. ‘Sneeuwfit* van de kring Gou da van de Nederlandse Ski Vereniging (tel. 01828-24868) is met ingang van het nieuwe seizoen nog moderner van op zet zijn, met nog meer bewe ging, gebaseerd op fitness- en aerobics, waarbij alle oefe ningen worden begeleid met aanstekelijke muziek om de deelnemers nog meer te moti veren de oefeningen goed te volgen. Een ski-vakantie is heel ont spannend, maar vraagt zeker ook de nodige inspanning. Vooral de beenspieren wor den zwaarder belast dan bij de meeste andere sporten. Daarnaast vraagt een stijl volle afdaling straks om flexi bele knieën en soepele heu pen. Om de conditie van winter sporters op een leuke en ge zellige manier op peil te bren gen heeft de Nederlandse Ski Vereniging het ski-fitnesspro- gramma ‘Sneeuwfit* ontwik keld. Een circuittraining op vlotte muziek zorgt ervoor dat de deelnemers straks top- fit op de pistes staan. Ieder jaar weer houdt de Ne derlandse Ski Vereniging voor leden en niet-leden WADDINXVEEN - Sweelinckhof-bewoner Cees van was het afgelopen weekeinde graag in Waddinxveen terug gekomen om te kunnen zeggen hoogste totale eindscore wint gestaan.*Maar dat is hem niet geïükt. Slecht weer was vrijkaarten voor Roland Gar- - - 1 - ros 1996. Naast de wedstrij den is er een spectaculaire dubbelshow met oud-Davis Cup-spelers Mark Koever- mans en Huub van Boeckel en kan men meedoen aan de Prize Shoot Out, een prijzen slag waarbij fantastische prijzen te winnen zijn. WADDINXVEEN - De prijzen van de tweede ronde bij de Waddinxveense sjoelers zijn gegaan naar Jan Olie, Ronald Meyer, Marius Kersbergen, Kees van Wijk en Guus van Renesse. De stand van de onderlinge sjoelcompetitie ziet er als volgt uit: Klasse A: 1. Jan Kersbergen 141.000, 2. Wim Slingerland jr 135.800, 3. Teus Visser 135.300, 4. Tine Valenkamp 134.700, 5. Dick Dros 133.800, 6. T. van Leeu wen 133.500, 7. G. Renesse 133.200, 8. Frans Bouwmees ter 130.300, 9. Cor van Herk 129.600 en 10. Henk van Beek 129.200 punten. Stand klasse B: 1. Erwin Pleus 127.000, 2. Cees Kui pers 126.600, 3. Gerard Vos 126.300, 4. Cor Faay 125.800 en 5. Bas Koppenaal 124.600 punten. Klasse C: 1. M.Renesse 116.600, 2. Dirk Faas 116.400, 3. Cor Kersbergen 114.100, 4. Cor van Gils 113.000 en 5. Wim Slinger land sr 112.800 punten. Klasse D: 1. Sjaan Faay 107.000, 2. M.C. Taktor 106.700, 3. Simon den Oude 106.500,4. Frida van de Heu vel 102.000 en 5. Corry Boeg- heim 101.200 punten. Klasse E: 1. Marijke van den Heuvel 86.800, 2. Miep Zon derland 86.400, 3. Mirjam Lupgens 85.800 en 4. Dick Esveldt 82.700 punten. WADDINXVEEN - De compe- titie voor de jeugd van Kor- ÏJSSEL - Vrijdagavond 15 bis-korfbal is afgelopen zater- biel- en motorclub *The Sky- week speelde masters* in Nieuwerkerk aan J den IJssel de Fuchsiarit. Deze rit wordt verreden op basis van een io. Voor de A- en B- klasse geldt Zaterdag 9 september ging het NRR-TRR-reglement en 1 x voor de gezelligheidsklasse geldt een aangepast regle ment. De lengte van dit rit is ongeveer 30 kilometer, de duur ongeveer anderhalf uur. WADDINXVEEN - Al en BI van Be Fair-voetbal zijn de landelijke competitie met een nederlaag begonnen. Al ver loor met 1-0 nipt bij Velo. BI verloor met 5-1 van UW. Bij de rust stond het nog 0-1, maar nadat Be Fair een straf schop werd onthouden en het direct daarop 2-1 werd knap te er iets bij de Waddinxveen se jongens en kon UW nog tot 5-1 uitlopen. A2 won moeiteloos met 1-10 bij Schoonhoven. Ook B2 be gon goed. De Jodan Boys werd met 5-3 verslagen. Cl worden. 10.15 uur: De gidsen arrive ren. We krijgen slecht nieuws te horen. Morgen, de dag van de toppoging, zal het weer aanzienlijk verslechterd zijn. Er wordt besloten om boven, bij aankomst bij de hut du Gouter, direct door te stoten naar de top. Het Wordt nu wel heel erg spannend. 10.30 uur: De 11 deelnemers en 5 gidsen worden over 5 ploegen verdeeld en aange lijnd. Ik kom in ploeg 4 met Nederlandsche begeleider en één van de twee vrouwelijke deelneemsters. 11.00 uur: Met helm op, gor dels om en stijgijzers onder gaan we op weg. Eerst 100 meter omhoog over de glet sjer de Tête Rousse. We komen aan bij de rots wand. We krijgen al direct een gevaarlijke passage van 75 meter: le Grand Couloir. Hier vallen per jaar gemid deld tien doden. Voortdurend komen hier puin en kleine rotsblokken naar beneden. Het wachten is op een moment dat er niets valt. We hebben geluk. Doordat het windstil is en nog flink vriest kunnen we vrij snel oversteken zonder te stoppen, doorgaan, doorgaan. We zijn er, ik ben blij dat we het ge haald hebben. Er wacht ons nu een lood rechte klim omhoog van 547 meter naar de hut le Gouter. Ef ligt verse sneeuw, dat is lastig. Even naar boven kij ken: de groepen 1, 2, en 3 zijn al een eind op weg. Groep 5 zit achter ons. Dit is knap zwaar. Ik voel het knap in mijn armen en mijn benen. Het water gutst van mijn li chaam af. Hoe ver nog? Even om mij heen kijken. De hut lijkt niet dichterbij te ko men. Het vergezicht is prach tig: gletsjers en besneeuwde bergtoppen om mij heen. De groepen boven en onder mij zie ik ook niet meer. Hoe ver nog? 14.00 uur: Eindelijk, de en tree naar de berghut is be reikt. Het uitzicht is prachtig. Ploeg 1 vertrekt inmiddels voor de toppoging, met tus senpozen gevolgd door de ploegen 2 en 3. Wij besluiten ook door te gaan. Snel alle kleding aan trekken die we nog bij ons hebben, wat eten, alles uit de rugzak wat we niet nodig hebben en gaan! 15.00 uur: Vertrek voor onze toppoging. Het begint al di rect flink te stijgen. Het uit zicht op de grandioze sneeuw massa’s is fantastisch. Door de verse sneeuw is het moei lijk lopen. Links en rechts van ons lig gen sneeuwspleten. Daar moeten we omheen. Boven ons zien we de eerste drie ploegen lopen: heel nietig te gen de achtergrond van de gi gantische sneeuwmassa’s. 16.00 uur: Het weer begint om te slaan. De eerste wol kendekken beginnen ons te omsingelen. Even wachten tot ze opgetrokken zijn. Weer doorgaan. Steeds komen er meer en dik kere wolkendekken. Wachten tot ze opgetrokken zijn. Dat gebeurt echter niet meer. Na een half uur wachten besluit te begeleider, samen met die van groep 5 die ons inmiddels gezelschap is gaan houden, om niet verder te gaan. Zij zijn bang voor een ’white out’: het verlies in oriëntatie, geen verschil meer zien tus sen onder- en bovengrond. We zitten inmiddels op 4.065 me ter. Wij vragen om toch nog rustig aan verder te gaan. Onz begeleiders weigeren dit, waarschijnlijk terecht. De te leurstelling is groot. Dan C: 1. 2. WADDINXVEEN - De jeugd van Waddinxveen- voetbal is het nieuwe voet balseizoen sterk begonnen. De Al-junioren speelden in een overtuigende partij Rohda Al uit Bodegraven met 11-2 van de mat en ga ven daarmee aan dat het behalen van het kampi oenschap tot de ambities behoort. Het A2-team kwam in Reeuwijk met 0-2 achter tegen RVC A2, maar stelde toen orde op zaken. Met een verdiend 2- 2 gelijkspel werd de hef- brug over de Gouwe weer overgestoken. Het Bl-elf- tal ontving ESTO BI. Bin nen 20 minuten stond het 3- 0, een stand die door de gasten werd teruggebracht tot 3-2. Maar toen was hun kruit verschoten en wist de thuisploeg een solide 8-2 eindstand neer te zetten. Van de F-jes behaalde het Fl-team een knappe 5-1 overwinning op het gere nommeerde Olympia uit Gouda. WADDINXVEEN - Sinds l enkele jaren heeft het ver- nieuwde eetcafé De Dia- I mond (Passage) ook een I biljartvereniging. Op dit I moment wordt met twee j teams deelgenomen aan I de regionale competitie I I van de VBV Gouda en om- l streken. Geïnteresseerden kunnen voor nadere informatie te- recht bij (het secretari- i aat), telefoon 01828- 10135 of bij eetcafe De Diamond. Ook op de we- kelijkse clubavond (dins- dag) is men van harte I welkom. BOSKOOP - Vorige week donderdag 7 september werd de tweede ronde van de interne competitie van Waddinxveense Schaak Vereniging WSV gespeeld. Deze ronde met 22 partijen leverde slechts drie remi ses op. H. van Woudenberg diende zich aan als de nieuwe koploper. WADDINXVEEN - Raymond van Es staat dankzij winst op Gerrit van der Zijden na twee ronden onge slagen bovenaan in de onderlinge competitie van de Waddinxveense damvereniging Excelsior. september houdt de automo- dag officieel begonnen. Vorige 11 een groot deel van de jeugd met wisselend resultaat een uitwisselings programma met Vrienden routebeschrijving. schaar uit Bodegraven. het echter om de punten. Bij zonder succesvol was de C- groep. Zowel Cl als C2 won nen hun eerste wedstrijd. Cl met 5-2 van Olympia Cl en C2 met 9-0 van Ter Gouw-De Inschrijven voor de rit is mo- JodanBoysCl. gelijk tussen 19.45 en 20.30 uur in eetcafé ‘Cartoons* aan de Kerklaan in Nieuwerkerk aan den IJssel. terdam. In de regiofinale ne men zij het op tegen andere tennis tour verenigingen in een dubbeltoernooi, waarbij er om de 20 minuten van partner en van tegenstanders wordt gewisseld. De teams strijden om een plaats in de grand finale, die op zondag 1 oktober in Dek ker Warmond verspeeld zal worden en waar degene met de meeste individuele punten der Harst (38) met de trofee naar huis gaat. T‘‘”1 Het verenigingsteam met de jat hij op de top van de Mont Blanc (4.807 meterhad er de oorzaak van dat de top niet bereikte. Voor het Weekblad voor Waddinxveen hield hij van zijn eerste ervaringen een dagboek bij. Adriaan Blom leek in een spannende stand tegen Piet Swart iets beter te staan. Een damcombinatie van Piet deed hem opgeven. Daniël West- maas presteerde uitstekend door te winnen van de altijd zeer moeilijk te kloppen Jaap van der Eist. Daniël verloor een schijf, maar hij had veel compensa tie in zijn stand. Hij kreeg door goed positiespel een doorbraak naar dam en bouwde een fraaie vangstel- ling op voor de dam, die Jaap van der Eist toch nog wist te behalen. Tijmen den Ouden jr en Vin cent van Es bezorgden elkaar veel rekenwerk, maar deel den uiteindelijk de punten. Aijen Neven en Jordie Olie lieten een frisse, open partij zien. Uit één van de vele drei gingen over en weer combi neerde Arjen Neven op irofiteerde in van een ver keerde voortzetting van Jan Both en won een schijf. Met dat voordeeltje laveerde hij de winsthaven binnen. Het was eveneens in het mid denspel dat Bertus van Eijk zijn tegenstander Jan de Heer onder druk plaatste. Bertus had een sterkere be zetting in het centrum. Daar werd de basis gelegd voor de verdiende winst. Piet van Es wist zijn eerste overwinning tekende volle winst aan door te incasseren door A. van As peren (verrassend) te ver slaan. De taaie T. Wiersma wist de beter staande L. van de Ha ven een puntendeling af te dwingen. Verder ging J. Mar kus opnieuw de teil in, nu te gen D.J. van Offeren. De laatsten die met de zegen gingen strijken waren A. Prins, G. van de Knaap, H. van Offeren, A. van Nieuker- ke, L. Willemen en J. van den competitiewedstrijden. Haven tegen respectievelijk kende een prima start. Bij De J. van Sandijk, G. Tbrenbeek, Jodan Boys Al boekten ze een t i t t 1-4 overwinning. BI, dat ook dit seizoen weer in de lande lijke competitie uitkomt, be haalde eveneens een prima resultaat. Zij wonnen puur op wilskracht met 3-3 van Nep- tunus BI. Cl kende een wat moeizame start. Zij gingen op bezoek bij Sportlust Cl en kwamen niet tot scoren. Sportlust won de wedstrijd met 3-0. Dl deelde de punten met Olympia Dl. Twee treffers van Jaouad As- soulymani waren goed voor een 2-2 gelijkspel. Voor El was de eerste wed strijd even wennen. Sportlust El overheerste in de eerste helft zodat een 5-3 stand het resultaat werd. F1 kreeg Be Fair F2 op bezoek. In een leu ke wedstrijd was WSE de betere (4-2). Kevin Dorres- teyn scoorde tweemaal. Ke vin Zwinkels en Henos Mi chael elk eenmaal. De meisjes van WSE gingen ook sterk van start. De meis- jes-junioren wonnen met 1-4 van de junioren van Nieuwer kerk. De meisjes-pupillen haalden uit tegen de meisjes pupillen van Nieuwerkerk. De einduitslag werd 14-1. Het hele team scoorde. I PAGINA 29 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 13 SEPTEMBER 1995 De Waddinxvener is hier nog vol goede moed op weg naar de 1 9 i Cees van der Harst in de sneeuw van de Mont Blanc, waarvan hij L tennispark Phoenix in Rot- de top niet zou halen. top van de Mont Blanc.

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 29