WADDINXVE RIANTE Nieuwe bedrijfswagen Kerngroep en NIVON werken aan duurzamer Waddinxveen DE START VAN HET DANSSEIZOEN was gepland voor die datum maar is nu verplaatst naar een later tijdstip. ssl MïT T T® I» v op alle tuinplanten 50% KORTING Gemeente vraagt inwoners duurzame toekomstideeën Kerken weer open op Open Monumentendag Kerkradio over asielzoekers Ir. R J. Aartsen WIJ HEBBEN U GEMIST!!! EXTRA INSCHRIJVINGSTIJD: PAGINA 3 VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 13 SEPTEMBER 1995 WEEKBLAD VERGADERINGEN DIVERSEN N.B. VERKEERSZAKEN MILIEUZAKEN BOUWZAKEN Ook Waddinxveen besteedde Onze WINTERCOLLECTIE is binnen!!! Mannequin modeflitsjes U bent van harte welkom! Annie Qualm en Corrie Honkoop Op 15 en 16 september 1995, organiseren wij in eigen huis: Beginnerslessen voor jongelui en paren en voor 2e jaars. Passage 226 Waddinxveen WADDINXVEEN - Zaterdag 9 september werd in heel Ne derland de Open Monumen tendag gehouden. Op deze dag waren in een groot aantal zoals kerken, molens en kas telen vrij toegankelijk. In de Remonstrantse Kerk vonden zaterdag diverse op- door de gemeentelijke dienst Openbare Werken en Bedrij ven voor dezelfde uitvoering gekozen. KAMERMUZIEKCONCERTEN SEIZOEN 1995-1996 De huidige Volkswagen LT heeft standaard een stuurbe krachtiging, een toerenteller en een in hoogte verstelbare chauffeursstoel. Bedrijfswa genadviseur P. van Dijken van Van Leeuwen Truckser vice BV overhandigde de sleutels aan gemeenteambte naar C. Blanken. kerk werd bij de diverse be zienswaardigheden tekst en uitleg gegeven. Tevens werd er muziek ten gehore ge bracht.In de kerken was de Open Monumentenkrant gra tis verkrijgbaar, met daarin naast achtergrondinformatie over deze dag. Bovendien was er ter gelegenheid van deze dag een informatieblad ge maakt met informatie over de deelnemende kerken. Tevens waren weer de boek jes ‘Speuren naar sporen van oud-Waddinxveen‘, een fiets tocht van 15 kilometer langs de historische en karakteris tieke plekjes van Waddinx veen en het boekje ‘(beelden- de)kunst‘, met daarin de voorwerpen van beeldende kunst in Waddinxveen, ver krijgbaar. WADDINXVEEN - Het Waddinxveens gemeentebe- stuur heeft het licht op groen gezet voor de opstelling Duurzame van een ’Lokale Agenda 21’. Dat gebeurt zoveel moge lijk in samenwerking met de inwoners. Ideeën voor een duurzame plaatselijke ontwikkeling, gericht op volgende generaties in het Gouwedorp, kunnen mon deling en schriftelijk aan het gemeentehuis worden doorgegeven. ENQUETE WEEKMARKT WADDINXVEEN - Van Leeu wen Truckservice BV (Pias weg) heeft de overhandiging van een nieuwe Volkswagen LT 35 D aan de gemeente Waddinxveen niet ongemerkt voorbij laten gaan. De nieuwe bedrijfswagen, waarvan de opgebouwde ach- teroverkipper afkomstig is van de firma Bikker in Bos koop, vervangt de 13 jaar ou de Volkswagen LT. Gezien de goede ervaringen met dit merk en type werd groep verwoord werd. Twee jaar geleden werd de eerste studiegroep opgevolgd door een tweede, die als stu diethema ‘milieu' koos. Ge probeerd zou worden een re latie te leggen tussen het mi lieu hier en in ontwikkelings landen. Tbt deze groep trad ook het NIVON toe. Zichtbaar produkt van een jaar studie was een met car toons geïllustreerde veijaar- dagskalender. Via de car toons en begeleidende infor matieve tekst werd op geesti ge wijze duidelijk gemaakt hoe groot de verschillen zijn tussen de wijze waarop men sen hier of in Toma (Burkina Faso) en Lima (Peru) omgaan met het milieu. Na de kalender besloot de studiegroep het thema ‘mi lieu' nog niet te laten vallen, maar de aandacht iets te ver leggen. De groep besloot ener zijds zelf eens uit te testen hoe een ecoteam werkt en of de doelstelling (je eigen huis houden en gedrag milieu vriendelijker maken) haal baar is.Anderzijds werd een begin gemaakt met de discus sie over wat de inhoud van een ’Lokale Agenda 21’ voor Waddinxveen zou moeten zijn. Wat betekent duurzame ontwikkeling voor een inwo ner van Waddinxveen? Als je die vraag aan tien ver schillende mensen stelt, krijg je vast en zeker tien verschil lende antwoorden. De één zal zeggen dat een duurzame ge meente heel zorgvuldig om- HET GROENE WARENHUIS Intratuin Ter Aar - 01 722-2241 - Veldweg 1 - (ingang Kerkweg) aan de Open Monumenten dag. Behalve de twee officiële monumenten, de hervormde aan de Kerkweg- Oost en de Remonstrantse Kerk aan de Zuidkade, was ook het beeldbepalende kerk gebouw van de rooms-katho- lieke St. Victorkerk aan de Zuidkade voor het publiek toegankelijk. Eén van de thema’s van de Open Monumentendag was ‘archeologie'. Aan dit onder werp werd ook in het Gouwe dorp aandacht besteed. De werkgroep archeologie van de Vereniging Historisch Ge nootschap Waddinxveen ver zorgde in de Remonstrantse Kerk een presentatie van on der andere archief- en opgra- vingsmateriaal en vondsten. Ook werd bij de expositie van de Waddinxveense Kunst kring, die zaterdagmorgen werd geopend door Hans Geel in de raadzaal van het ge meentehuis, aandacht be steed aan dit thema. Door di verse amateurkunstenaars zijn kunstwerken gemaakt die op archeologie en monu menten betrekking hebben. tredens plaats van leerlingen van de muziekafdeling van het centrum voor kunstzinni ge vorming ‘Kreater‘. In de Brugkerk stond het avondmaalzilver opgesteld en waren er regelmatig orgel bespelingen. In de St. Victor- WADDINXVEEN - In Waddinxveen roepen de Kern groep Ontwikkelingssamenwerking Waddinxveen en het NIVON alle Waddinxveners op mee te denken over een ’Lokale Agenda 21’, die is gericht op duurza me Waddinxveense ontwikkelingen in de 21e eeuw. De voorbereiding hiervan is in handen van een studie groep die bestaat uit Chiel Smallegange (tel. 01828- 14401), Louise Perbal, Diny Sikking-Sikkema, Huub Huyten, Han Flietstra, Witte de Vos en Lisan Adolf, in het dagelijks leven milieuambte naar bij de gemeente Wad dinxveen. Zo’n vijf geleden startte de Kerngroep Ontwikkelingssa menwerking Waddinxveen een studiegroep waaraan ook niet-Kemgroepleden konden deelnemen. Doel van de groep was zich te verdiepen in een thema dat verband hield met ontwikkelingssamenwerking in de wijdste zin van het woord. Deze eerste studiegroep pak te het thema ‘biotechnologie* en de betekenis daarvan voor ontwikkelingslanden bij de kop. Dit resulteerde in een brief aan de Tweede kamer, waarin het standpunt van de lieubeleid, biedt de Lokale Agenda de kans om samen met de inwoners te bedenken welke creatieve manieren er zijn om nog een flinke stap verder te komen. De gemeente hoopt dan ook dat zoveel mogelijke inwo- scheiden; hulp bieden ners, alleen of samen, ideeën x willen aandragen voor de Waddinxveense Agenda 21. Vooral vrouwen en jongeren spelen daarbij volgens de convenant tussen de gemeen- mondiale Agenda 21 uit Rio de Janeiro een belangrijke rol. Het landelijke Platform voor Ontwikkeling noemt diverse voorbeelden, zoals een milieuweek in een winkelcentrum, waarbij bij voorbeeld door scholieren een enquête over energiebespa ring wordt gehouden bij alle winkeliers en waarbij de klanten informatie krijgen over milieuvriendelijker win kelen; het oprichten van een ‘milieubedrijf door een ver eniging van bewoners, die het groen in de wijken gaan behe ren en afval inzamelen en i aan een buitenlandse zusterge- meente bij het nemen van mi lieumaatregelen; het sluiten van een (lokaal of regionaal) Was u woensdag 6 september jl. in vakantiestemming of sterker, nog niet terug van vakantie? s wifii J 1 fiSB Wat kan er zoal staan in een Lokale Agenda 21? Op welke gemeenten alle monumenten, manieren kan Waddinxveen 1 1-1 de situatie van het milieu verbeteren? Het kan gaan om dingen dichtbij huis, zoals de plantsoenen of de inzameling afgelopen zaterdag aandacht van afval, maar ook om in grijpende zaken als het ver minderen va het autoverkeer of energiebesparing in bedrij- Brugkerk ven. In 1992 kwamen in Rio de Ja neiro de regeringsleiders van 178 landen bijeen. Op een conferentie van de Verenigde Naties over milieu en ontwik keling stemden zij in met een actieprogramma - de Agenda 21 - om te komen tot een we reldwijde duurzame ontwik keling voor de volgende eeuw te komen. Duurzame ontwikkeling betekent dat ook volgende ge neraties nog de mogelijkheid zullen hebben in hun behoef ten te voorzien. Dat betekent met z’n allen er voor zorgen dat het milieu zo min moge lijk wordt aangetast. Op die manier blijft de wereld in de toekomst ook nog leef baar. Er moeten nog voldoen de grondstoffen zijn, en ande re onmisbare zaken zoals schone lucht, schoon water en open ruimte. Vooral gemeenten en lokale organisaties zijn volgens de Agenda 21 een onmisbare schakel om tot een wereldwij de duurzame ontwikkeling te komen. Het ministerie van Volksgezondheid, Ruimtelij ke Ordening en Milieubeheer heeft daarom alle gemeenten in Nederland aangemoedigd om met de inwoners een ’Lo kale Agenda 21’ op te stellen. Het gemeentebestuur van Waddinxveen heeft aan deze oproep gehoor gegeven en be sloten een ’Lokale Agenda 21’ op te stellen. Hoewel de ge meente al veel doet aan mi- - woensdag 13 september 1995 van 19.00-21.00 uur in de Rozenburcht te Boskoop, Rozenlaan 4. - Telefonisch dagelijks na 18.00 uur: 071-414042. WADDINXVEEN - Vorige week dinsdag slaagde oud- Waddinxvener Robert Jan Aartsen, ex-leerling van de protestants-christelijke Ko ningin Julianaschool, aan de Technische Universiteit van Delft binnen de Faculteit der Civiele Techniek voor het in genieursdiploma op een af studeerscriptie over de toe pasbaarheid en economische haalbaarheid van de U-pol- der als nieuwe methode voor het verdiept aanleggen van wegen. gaat met de natuur, zodat ook onze kinderen daarvan nog zullen kunnen genieten. Een ander zal bij duurzaam denken aan energiezuinige woningbouw. Weer andere denken aan minder autover keer of aan hoe Waddinxveen zou kunnen bijdragen aan een wereld, waarin de wel vaart rechtvaardiger ver deeld is. Allemaal onderwer pen die thuishoren op een ’Lo kale Agenda 21’. De vraag is alleen: hoe pakje zoiets aan? De Kerngroep Ontwikke lingssamenwerking Wad dinxveen en het NIVON zijn er nog lang niet uit, maar ze gaan door. Er worden telkens andere deelonderwerp bij de kop ge pakt, bijvoorbeeld afval, energie, bouwen en wonen, verkeer en transport, consu mentengedrag. Aan het einde van dit jaar hopen ze hun ge zichtspunten samen te kun nen vatten en aan de politie ke partijen in Waddinxveen aan te bieden. te, projectontwikkelaars en aannemers om milieuvrien delijker te bouwen; het op richten van ecoteams, waar- Maar ook buurtverenigingen, bij een groep inwoners zoals bedrijven en ondernemers- buren, kennissen of collega’s verenigingen, kerkelijke or- maandelijks bijelkaar komen ganisaties, maatschappelijke om met behulp van een klein instellingen en individuele handboek met praktische tips inwoners zijn belangrijk. te bekijken op welke manier De studiegroep ’milieu’ van zij hun eigen huishoudens de Kerngroep Óntwikkelings- milieuvriendelijker kunnen samenwerking Waddinxveen maken, heeft inmiddels samen met het NIVON het initiatief ge nomen om met de gemeente over dit onderwerp mee te denken. Wel snel reageren nu met het oog op de start van de lessen, f DANSSCHOOL N NIEUWENHUIJZEN-VISSER 1 WADDINXVEEN - Zondag morgen 17 september zal de wekelijkse kerkuitzending van de lokale RTW-radio ver zorgd worden door de Gere formeerde Kerk (Vrijge maakt). Van 9.00 tot 12.00 uur kan men naar een gevarieerd pro gramma luisteren. Onder an dere kerk- en gospelmuziek, poëzie en een bijbelverhaal voor de kleintjes zullen aan de orde komen. Om 10.00 uur begint een kerkdienst waarin ds. L.S.K. Hoogendoom zal voorgaan. Het thema-onder- deel van de radiouitzending zal gaan over asielzoekers. In dit kader kan men luiste ren naar een interview met R.G. van der Laan, die zich in allerlei zaken rond asielzoe kers verdiept heeft. - (excl. aanbiedingen) E E M Papaverveld 9 Gerstakker 10 Binnengekomen bouwaanvragen/ingediende meldingen Prinses Beatrix Fonds. Nesse 18 Coenecoop t.o. nr. 570 - de directie van VeBaDo Beheer B.V. i.o. inzake het oprichten en in wer king hebben van een distributiecentrum voor dranken op het perceel Noordkade 64; Sterrenlaan 18 Nassaulaan 16 RECTIFICATIE TELEFOONNUMMER voor bestellen van abonnemen ten en plaatsbewijzen kamermuziekconcerten seizoen 1995-1996. In de folder kamermuziekconcerten 1995-1996 is op pagina 10 ’’wijze van bestellen en betaling” een verkeerd telefoonnummer geplaatst. Het juiste telefoonnummer voor het bestellen van abonnementen en plaatsbewijzen moet zijn 24697 Een nieuwe uitgave is: Samenvatting Regionaal Verkeers- en Vervoersplan, een uitgave van het Intergemeentelijke Samenwerkingsorgaan Midden-Holland. EXPOSITIE IN RAADZAAL Van 9 tot en met 23 september 1995 wordt in de raadzaal van het gemeentehuis een expositie gehouden met werken van Waddinxveense Amateurkunstenaars. COLLLECTEROOSTER 18 tot en met 23 september 1995 BOUWPERCEEL St. Victorstraat 41 AARD VAN HET BOUWPLAN het gedeeltelijk veranderen van een werk plaats het geheel veranderen van een woning in een horecagebouw het oprichten van een bedrijfsgebouw met BOUWPERCEEL Kromme Esse (achter nr. 4) Busken Huetlaan 17 De beschikking met bijbehorende stukken ligt vanaf 14 september 1995 tot 26 oktober 1995 voor een ieder ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven in het gemeentehuis alhier, elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek op de maandagavon den gedurende drie uren (doorkiesnummer 24757, de heer W.P. Kaandorp). Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet maken Burgemees ter en Wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: Op de vrijdagen 15, 22 en 29 september 1995 wordt er op de weekmarkt aan de Willem de Zwijgerlaan geënquêteerd door het onderzoeksbureau B, A, uit Den Haag. Naast de enquêtes op de weekmarkt houden de enquêteurs van het onder zoeksbureau B. A. hun interviews op een aantal lokaties in Waddinxveen rondom het K. Wilhelminaplein en het winkelcentrum Zuidplashof. ^intratuin het R.V.V.P. wordt omschreven. Hgt R.V.V.P. omvat een hoofdrapport, een bijlagenrapport en een uitvoeringsprogramma 1995/1996-1999. Het com plete R.V.V.P. ligt ter inzage bij het I.S.M.H., Hoge Gouwe 31 te Gouda (na 18 september 1995: Thorbeckelaan 5 te Gouda. De inspraakperiode voor R.V.V.P. sluit op 1 november 1995. Burgers, bedrijven en andere particuliere instanties kunnen hun reactie en suggesties op het R.V.V.P. tot 1 november 1995 naar het I.S.M.H. sturen. Het postadres is Hoge Gouwe 31, 2801 LB te Gouda (na 18 september 1995; Postbus 45,2800 AA te Gouda). OPENINGSTIJDEN Het hele gemeentehuis elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. Sectie Burgerzaken bovendien elke donderdagavond (koopavond) van in9d?Sagïenk’unt u alleen terecht op afspraak. SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. Acaciastraat 36 Limaweg 11 Roosje Voshoeve 17 Het register van verleende bouwvergunningen en meldingen waarmee is ingestemd ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Terinzagelegging beschikkingen Burgemeester en Wethouders delen mede dat op 29 augustus 1995, onder voorschriften ter bescherming van het milieu, vergunning ingevolge de Wet Milieubeheer is verleend aan: Tot 26 oktober 1995 kan beroep worden ingesteld bij de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State door: degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van een beschikking; de betrokken adviseurs; degenen die bedenkingen hebben tegen de wijgingen die bij het nemen van een beschikking ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aange bracht; belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van een beschik king. Het beroepschrift moet in tweevoud worden ingediend bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA ’s- Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen bij een spoedeisend belang overeenkomstig de Algemene wet bestuursrecht een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA ’s-Gravenhage. Een beschikking wordt de dag na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan. Een beschikking wordt dan niet van kracht voordat op dit verzoek is beslist. In afwijking van het bovenstaande, wordt de vergunning niet eer der van kracht dan nadat de bouwvergunning is verleend (artikel 20.8 Wet milieubeheer). Van de indiener van een beroepschrift en/of een verzoek om een voorlopige voorziening wordt een zeker bedrag aan griffiegeld verlangd. kantoorruimte het oprichten van een huisartsenpraktijk het gedeeltelijk veranderen en het vergro ten van een woning. Genoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur voor een ieder ter inzage ligt bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw. Opname in deze publikatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. Verleende bouwvergunningen/ingestemde meldingen. AARD VAN HET BOUWPLAN het oprichten van een kweekkas het geheel vernieuwen en het vergroten van een dakkapel op het achtergeveldakvlak en het plaatsen van een dakkapel op het voor- geveldakvlak het plaatsen van een dakkapel op het ach tergeveldakvlak het plaatsen van een dakkapel op het voor- geveldakvlak het oprichten van een berging het oprichten van een tuinhuisje het oprichten van een tuinhuisje Nieuwe folders en brochures In het gemeentehuis is een brochurewand in gebruik bij de balie van de sec tie Burgerzaken. In de wand is een groot assortiment algemene folders en brochures over uiteenlopende onderwerpen aanwezig. De expositie is te bezichtigen op werkdagen van 09.00 tot 17.00 uur, op de donderdagavonden van 19.00 tot 20.30 en op de zaterdagmiddagen van 13.00 tot 16.00 uur. Commissie voor Algemeen Bestuurlijke Zaken op dinsdag 19 septem ber 1995, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: Openbare orde en veiligheid - Landelijke, regionale en districtelijke Politiemonitor Bevolking 1995. Overige bestuurlijke zaken - Rekening, Gemeenterekening en controlerapport 1994 - Evaluatie wijkbezoeken. Inspraak Regionaal Verkeers- en Vervoersplan De verkeers- en vervoersproblematiek in Nederland vraagt in toenemende mate om betere en adequatere oplossingen van de zijde van de overheid, bedrijven en burgers. Milieu-vervuiling, congestie-problemen, files, ver keersonveiligheid en de afname van openbaar vervoersvoorzieningen dwin gen de overheid tot het creëren van een gericht en realistisch beleid. De 13 gemeenten van de regio Midden-Holland, samenwerkend in het Interge meentelijk Samenwerkingsorgaan Midden-Holland (I.S.M.H.) willen een dui delijk antwoord geven op deze problematiek. Daarom hebben de gemeen ten een Regionaal Verkeers- en Vervoersplan (R.V.V.P.) opgesteld. Dit R.V.V.P. wil een oplossing bieden voor de verkeers- en vervoersproblemen binnen onze regio voor de komende 10 jaar. Bij bibliotheken en gemeentehuizen van de Midden-Hollandgemeenten kunt u een brochure krijgen, waarin op bondige wijze inhoud en uitwerking van Indien u vragen heeft of nadere informatie wilt ontvangen met betrekking tot het R.V.V.P., kunt u contact opnemen met de heer M.C. Schraver, mede werker van de Algemene Beleidsafdeling van het I.S.M.H. (0182-545555). De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (in de tijdelijke huisvesting) van het gemeentehuis ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. 24642 24680 24500 10401 24760 s 1257Ü Overige belangrijke telefoonnummers zie pagina 5 gemeentegids Gemeenteambtenaar C. Blanken krijgt de sleutel van de nieuwe bedrijfswagen uit handen van P. van Dijken van Van Leeuwen Truckservice BV. (Foto: Van Leeuwen Truckservice BV). TELEFOONNUMMERS Gemeentehuis telefax Gemeente werf Centraal Meldpunt Zorg Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Gouwebad +<De Sniep*4 (informatie) OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 3